Pest Megyei Hirlap, 1962. május (6. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-03 / 101. szám

Monor, Pilis és a Ceglédi Építők idegenben győzött A megyei labdarúgó-baj­nokság március 18-ról el­maradt fordulóját „két részletben” bonyolították le. a Vecsés—Pécel találko­zó már vasárnap sorrake- rült, l:l-es döntetlennel. A hétfői összecsapások során három helyen nyert a ven­dégcsapat, elsősorban a ki­esés ellen küzdő Pilis du- naharaszti. valamint Monor bagf győzelme meglepő. Pilisi KSK—Dunaharaszti MTK 3:0 (1:0) Dunaharaszti, 500 néző. Vezette: Virág. A pilisiek meglepő győzelmüket hatalmas lelkesedésüknek, vala­mint annak köszönhették. hogy osatáráik helyzeteiket jól kihasz­nálták, nem úgy mint a hazai csa­tárok. akiket idegessé tett. hogy védelmük igen gyenge napot fo­gott ki. Ceglédi Építők—Főt 1:0 (0:0) Főt. 500 néző. V: Kaiser. Fóti fölénnyel indult a találko­zó, de hiába adódtak helyzetek a vendégkapu előtt, a csatárok nem tudták bevenni a hálót. Az I. fél­idő közepétől kiegyensúlyozottá vált a játék. A Ceglédi Építők sze­rencsés góllal győzött a ©6. perc­ben. G: Máté II. Jó: Hegedűs, VIda. Deli, ill. Pektor, Varga, Bertus. Szamos Mihály Monor*—Bag 1:0 (1:0) Bag, 400 néző. V: Soós. Az I. félidő esős időben folyt le, csúszós talájon. Bag támadott többet, de a csatároknak nem ment a lövés, több helyzetet ki­hagytak. A 38. percben ll-esből vezetéshez jutott a monori együt­tes. Fordulás után kiegyensúlyo­zottá vált a játék, a vendégek lab­datartásra rendezkedtek be. s fel­tűnően húzták az időt. A il-es után a rendezőség alig tudta fenntartani a rendet, mivel a közönség túl szigorúnak tartot­ta az Ítéletet, bár a büntető meg­ítélése teljesen jogos volt. Az idő­húzás miatt is sokat méltatlanko­dott a közönség, a játékvezető jól vezette a találkozót, ám nem adott meg egy u-est a hazaiak javára. A döntetlen igazságosabb lett vol­na. G: Godina (ll-esből). Jó: Fónyad H. (a mezőny legjobbja) és a köz­vetlen védelem. A bagiak mind jó á felagtelj esitmén yt nyúj tot tak. Némedi Sándor Albertírsa^-Václ Vasutas 3:o (1:0) Albertirsa, 900 néző. V: Ripp. Vád támadásokkal indult a mér­kőzés. de hamar átvette a kezde­1. SZTK 22 14 4 4 44:21 32 2. Pécei 22 12 5 5 43:28 29 3. Gödöllő 23 10 7 6 23:25 27 4. Vecsés 22 12 2 8 39:31 25 5. Nagykőrös 22 8 7 7 33:22 23 6. Albertirsa 22 10 3 9 38:30 23 7. Dunahar. 22 8 7 7 43:37 23 8. Ccgl. Ép. 22 9 5 8 36:32 23 9. Üllő 22 8 6 8 30:27 22 10. Bag 22 10 2 10 44:44 22 11. Monor 22 7 6 9 28:29 20 12. Váci VSE 23 6 8 9 37:44 20 13. Ceglédberc. 22 8 3 11 31:42 19 14. Szigetújf. 23 5 7 10 26:38 17 15. Pilisi KSX 22 5 6 11 19:32 16 16. Fóti SE 22 4 5 13 24:56 13 Cegléd IÉ 23 11 1 11 61:58 23 ményezést a hazai csapat, s a 25. percben meg is szerezte a veze­tést. A II. félidőre feltámadt szél a vendégeket támogatta, akik ne­gyedórán keresztül fölényben is játszottak, de komoly gólhelyzetet nem tudtak összehozni. Utána a hazaiak lendültek támadásba, és két gyors góllal bebiztosították győzelmüket. G: Fekete n. (2), Lehoczki. Jó: Pikó (a mezőny legjobbja), Nagy, Fekete n., Prazsák, ill. Takács, Bábi, Frick. Gödöllői Vasas—Ceglédbercel 2:0 (0:0) Gödöllő. 400 néző. V: Püspöki. Változatos játékkai telt az első negyvenöt perc. A vendégek ve­szélyesebben támadtak, de mind­két oldalon meddő csatár játék, tervszerűtlenség jellemezte a mér­kőzést. A kapusoknak úgyszólván semmi dolguk sem. volt. Mindkét fél előtt egy-egy * gólhelyzet nyílt, de úgy Cseresznye, mint Macská­st, hibázott. A vendégcsapat vi­tatható lesheiyzetből gólt is ért el, melyet a játékvezető nem adott meg. Szünet után feljött a hazai csa­pat és az 51. percben Nagy sarok­rúgását Sárréti a hálóba fejelte, 10 perc múlva ismét . Sárréti volt eredményes. Az utolsó negyed­órában a bercelieknek több gól­helyzetük akadt, de pepecselő csa­társoruk mindent elrontott. Vég­eredményben a II. «félidőben nyu-» godtabban játszó Vasas megérde­melten győzött. G: Sárréti (2), Jó: Kovács Gy., Tóth F., Kovács L., ill. Schmidt, Prudovits, Mezei. Horváth Kálmán Nagykőrösi Kinizsi—Üllő 4:o (0:0) Nagykőrös. 500 néző. V: Simák. Az első húsz percben a , körösi együttes nagy fölényben játszott, de vagy a csatárok ügyetlenked- ték el a jó helyzeteket, vagy az ebben az időszakban még nagy­szerűen védő üllői kapus hárított. A félidő második felében kiegyen­lített játék- folyt. Fordulás után már nem játszott olyan tetszető­sen a körösi csapat, de eredmé­nyesebb volt. Hat perc alatt 3:0- ás vezetésre tett szert. A további­akban sóik jó támadás akadt el az üllőiek lestaktikáján. A mérkőzés végéig lelkesen és sportszerűen küzdő vendégek el­len a nagyobb játékerőt képviselő helyiek még nagyobb arányban is nyerhettek volna. Simák jól bí­ráskodott. G: Komyik (2). Csikós IL. Szoj- ka. Jó: Gómöri, Béltekd, Kornyik, Szojka, ill. Burza, Zubor, Sáli. Pécsi Sándor Ma kezdődik a sportvezetők tanácskozása Alsógödön az egyesület klubépületében ma kezdődik a megyei sportvezetők három­napos sportösszejövetele, ame­lyen a megyei testnevelési és sporttanács vasárnapi ülésé­nek javaslatait váltják apró­pénzre. a feladatok gyakorlati megvalósítását vitatják meg. Az értekezleten a PTST el­nökségi tagjai, a járási TST- elnökök, valamint a megyei sportszövetségek vezetői vesz­nek részt. Ma reggel nyolc órakor az 1962. évi feladatokat Saiga Lajos, a PTST munkatársa ismerteti, majd az iskolai óra­közi testnevelésről Novák Im­re, a megyei ifjúsági sportbi­zottság elnöke szól. A munka­helyi testnevelés helyzetéről Sipos Ferenc, a megyei szak- szervezeti sportbizottság elnö­ke számol be, a gazda­sági feladatokról pedig Bán- hidi Károly, a PTST gaz­dasági felelőse. Ezután ebéd, majd sportfoglalkozás követ­kezik, 15 órától 21 óráig kon­zultáció. Pénteken nyolc járási TST­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács laola Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadia a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó- Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIH.. Blaha Luiza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonta: 131—248 — Géptrószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési dU 1 hónapra 11 forint elnök számol be a járásban folyó munkáról. Este nyolc órakor sporttárgyú kérdések­ből összeállított Kérdezz— felelek játék zárja be a máso­dik nap műsorát. Vasári Városok Kupa VALENCIA-MTK 7:3 (3:1) * Európa Kupa döntője Benfica—Reál Madrid 5:3 (2:3) VÁLLALJUK a lakosság részére BÚTOROK KÉSZÍTÉSÉT, javítását, ALAKÍTÁSÁT és MÁZOLÁSÁT, valamint mindenféle kárpitos bútorok készítését és javítását CEGLÉDI FAIPARI KTSZ DÉLI ü. 47, Ceglédi VSE n.—Szigetújfalu 7:0 (3:0) Cegléd, 200 néző. V: Zsóka. A Ceglédi Vasutas NB H-es csa­patával állt ki a találkozóra, s így született a nagy gólarányú győze­lem. ELMARADT a magyar labdarúgó-válogatott tegnapi, dunakeszi vendég­szereplése. Még szerda dél­tájt beszéltünk telefonon Ba­ráti Lajos szövetségi kapi­tánnyal, aki elmondta: már a törökök elleni mérkőzés után elhatározták, hogy a já­tékosok fáradtsága, legutóbbi túlzott igénybevétele miatt — s mivel az MTK-ban több válogatott is szerepel a Valen­cia ellen — eltekintenek a dunakeszi edzőmérkőzéstől. A mulasztást a tervek sze­rint majd ősszel pótolja a legjobb magyar tizenegy. CSÜTÖRTÖKI SPORTMŰSOR LABDAR.ÜGÄS. Megyei bajnok­ság. Ceglédi VSE rr—Albertirsa (Cegléd, 17, Gábor, Tihanyi, Híd­végi). Füle Judit Franciaországban A prágai világbajnoikságra ké­szülő magyar tóm ászválogatott újabb nemzetközi szereplés előtt áll. Május 5-én és 6-án, szombar ton és vasárnap, teljes világbajno­ki program szerint rendezik meg Párizsban a Franciaország—Ma­gyarország férfi és női viadalt, amelyre május 2-án, szerdán utaz­nak el Budapestről a magyar ver­senyzők. A párizsi viadalon részt vevő magyar tomásznők között szerepel a ceglédi Füle Judit is. Rezndk első lett Bukarestben A bukaresti nemzetközi kötött­fogású birkózó versenyen a ceglédi Reznák, miután tussal győzött a román Radu ellen, a nehézsúlyban első lett. Könnyűsúlyban is ma­gyar versenyző, Pólyák végzett az élen. Hei denheimben. a nagy érdeklő­déssel várt nemzetközi egyéni párbajtőrversenyen 11-en léptek pástra. Az elsőséget Bárány vívta ki. Wlßcmi Kilónként már 82,- forinttól vásárolhat Kakaót A FÖLDMÍiVESSZÖVETKEZEII BOLTOKBAN! iBZSSffi Piliscsaba-alsón 760 n.-öl gyümölcsös, szo­ba, konyhás lakással sürgősen eladó. Ér­deklődni lehet: Új­pest, József A. u. 37. Eladó komplett, vilá­gos hálószobabútor. Nagykőrös, Arany Já­nos 44. Egy egész új Moped kerékpár eladó. Ér­deklődni: Vecsés, Ság- vári 24. Havasi. Eladó átépítésre való ház, cseréptetős két épülettel, központ­ban. Nagykőrös, Kos­suth 23. Eladó 2S0-es nagyke­rekű Jáwa. _ Varga, N agykőrös, Bállá Ger- gely 53._____ ____ E ladó kifogástalan Tavasz televízió. _ N agykőrös, II., Kár­pát 61.______________ E ladó lemezvillás Cse­pel, jó állapotban 3080-ért. Terményt be­számítok. Nagykőrös, Kossuth Laios 75. Eladó e,gv jó állapot­ban levő gyakorló zongora. Nagykőrös, IV., Tompa 3. MáriaVisnyőn, közvet­len buszmegállónál, főútvonalon, gyönyör rű belterületi telek, részleteiben is eladó, gyümölcsfákkal. Zug- schwerdt, Máriabes- nyő, Damjanich u. 24. A Nagykőrösi Állami Gazdaság szőlészeti munkára 7_8 hónapi s zerződéssel felvesz férfi dolgozókat. Fel­vétel ügyében jelent­kezni lehet az állami gazdaság feketei köz­pontjában. A felvétel­hez munkakönyv a tartozékaival, szemé­lyi igazolvány, taná­csi igazolás és mező- gazdasági biztosítási lao szükséges. Kőműves és épület­burkoló szakmunkáso­kat felveszünk teljesít­ménybérezéssel. Ta­nácsi igazolás szüksé­ges. Szállást és étke­zést térítés ellenében biztosítunk. Útiköltsé­get csak alkalmazta­tás esetén térítünk meg. É. M. Bács me­gyei Állami Énítőioa- ri Vállalat. Kekke­mét, Rákóczi város 23. szám. A Nagykőrösi Állami Gazdaság 8 osztályt végzett fiúkat szer­ződtet gyümölcs-szőlő és zöldségkertész ta­nulónak. _ Felvétel ügyében bővebb tájé­koztatást a gazdaság munkaügyi csoportja ad. Nagykőrös 3. 1. Fekete d. — Körösiek előnyben. A Mü. M. 35. sz. Ipa­ritanuló Intézet (Bp. XIII., Huba u. 12. sz.) szeptember 1-ével be­iskoláz: kőműves, ács, burkoló, szobafestő­mázoló ipari tanuló­kat. Képzési idő 3 év. Korlátolt számban otthonellátást is biz­tosítunk. Jelentkezés mielőbb írásban vagy személyesen fenti cí­mem ________________ J ó állapotban levő kielboot, príma 175 kcm-es jnotorral el­adó. A csónak Vácott, a Fehér-féle csónak­házban: a motor Vác, Mártírók útia 56. alatt tekinthető meg. Reretermés eladó, III. kér. Zápor u. 1. Nagy­kőrös; A Csepel Autó nyerte a rangadót A labdarúgó NB Hl. legérdekesebb eseménye, a megyei rangadó, a Csepel Autó győzelmét hoz­ta. Az Autó ezzel je­lentősen növelte elő­nyét a táblázat élén. Üjabb két pontot szerzett, méghozzá idegenben, a Szentendrei Honvéd. Bár Kartal alulmaradt Nagybátonyban, az éllovastól elszenvedett eigygólos vereség nem számít rossz teljesít­ménynek. Annál inkább Vác ered­ménye. s az újabb kettős pont­vesztéssel nagyon veszélyes hely­zetbe került a tavaly még NB li­es csapat. Északközép csoport: Csepel Autó—Pilisi Bányász 2:1 (1:1) Pilisvörösvár, 1200 néző. V: Ró­nai. Csepel Autó: Kovács — Vigh, Kulcsár, Hochrein — Hauser, Taj- ti — stahl, Kreisz, Kiss. Kerekes, Rátkai. Pilisi B.: Huj I. — Markos. Hau, Krupp — Nick I., Vizvári — Pei­ler, Huj U., Marjai, Gechter, Kim­mel. A megyei rangadón mindkét csa­pat igen idegesen kezdett. Negyed­óra elteltével mezőny fölény be ke­rültek a hazaiak, de hogy meny­nyire csaik küzdelem folyt a pá­lya középső harmadában, arra jellemző; először csak a 21L. perc­ben lőttek kapura. Huj II. távoli labdáját Kovács könnyedén védte. A 26. percben váratlan vendéggól volt a hazai fölény eredményé. Ka­pukidobás után a pilisi védők a 16-oson gurigáztak, Kreisz berob­bant, megszerezte a labdát, s a kifutó kapus mellett nem hibá­zott. A gól után fokozódott a bá­nyászfölény. mely a 40.* percben, góllá érett. Huj II. elment a jobb­szélen, beadása Marjai lábáról Kimmel elé perdült, aki futtából helyezte a kapuba a labdát. A 43. percben Feller jó lövését. Kovács bravúrosan védte. A n. félidőben megváltozott a játék kópé. Élénk iram váltotta fel az első negyvenöt perc álmos­ságát. A szünetben felerősödött szél a hazaiakat támogatta, mind­jobban beszorult a bajnokjelölt. Az 5i2. percben kapu előtti kavaro­dásból Kimmel gólt ért el, amelyet a játékvezető les címén nem adott meg. Parázs jelenetek tarkították a találkozót. Az Autó tíz ember­rel védekezett, csak a fordulás után megsérült Hauser tartózko­dott elöl. Egy kapura játszott a Bányász, de csatárai a befejezés­nél mindig hibáztak, a vendégvé­delem munkája egyre kapkodóbbá vált. A 84. percben Mankos sza­badrúgását Peller fejjel Marjai elé tette, de ő pár lépésről a kapus kezébe gurított, majd Peller fejelt hajszállal kapu fölé, a 87. percben pedig mellé. A 90. percben egy előrevágott labdával a sérült Hau­ser Krupp hibájából kiugrott, s váratlanul a Csepel Autónak sze­rezte meg a győztes gólt. A Pilisi Bányász, különösen a n. félidő-ben sokkal jobb volt, mint ellenfele, s nem érdemelt veresé­get. A Csepel Autó szerencsével hozta el a két pontot. G: Kreis-z, Hauser, ill. Kimmel. Jó: Kovács, Vigh, Kulcsár, Kere­kes. ill. Kimmel. Niok I., Vizvári, MJarjai. Szentendrei Honvéd—Nagytétény 2:0 (0:0) Nagytétény, 600 néző. V: Arzt. Szentendre: Aczél — Veres. Sá­ros, Kemerle — Podhorszky, Ko- necsni — Kovács, Tima Horváth, Búzás, Popov, Rajna. A Honvéd az I. félidőben köny- nyen vette a mérkőzés?, s a jói záró nagytétényi védelemmel szemben nem tudott eredményt el­érni. Szünet után a Pest megyei csatársor erősen feljavult és kor­szerű, sokmozgásos játékkal állan­dó fölényt harcolt ki. Több kiha­gyott gólhelyzet után, a 61. és 78. percben megtört a jég, s biztosán nyerte a Honvéd a találkozót. A gólarány nagyobb is lehetett volna. G: Popov (2). Jó: Aczél, Kemer­le, Búzás, Popov. 1. Csepel Autó 23 14 6 3 39:16 34 2. Sárisáp 22 12 3 7 40:27 27 3. Szentendre 22 11 4 7 42:28 26 4. Pilisi B. 23 10 6 7 37:27 26 5. Nyergesúj f. 23 9 7 7 29:23 25 6. Esztergom 23 10 5 8 37:31 25 7. Elektromos 23 9 7 7 36:35 25 8. Tokod 23 6 12 5 29:26 24 9. UFC 23 8 8 7 29:36 24 10. in. k. TTVE 22 8 7 7 52:33 23 11. Izzó 23 10 2 11 38:42 22 12. Annavölgy 23 8 5 10 39:44 21 13. Törekvés 22 7 5 10 30:41 19 14. Olimposz 23 5 8 10 29:42 18 15. Nagytétény 23 5 5 13 29:42 15 16. Csillaghegy 23 4 2 17 16:58 10 A csoport további eredménye!: III. kér. TTVE—Elektromos 1:1, Esztergom—Olimposz 6:0, Csillag­hegy— Annavölgy 0:3. Tokod— Nyergesújfalu 2:0. Izzó—Törekvés 5:0, Sárisáp—UFC 0:3. Északi csoport: Nagybátonyí Bányász—Kartali Kinizsi l:0 (1:0) Nagybátony, 1200 néző. V: Tó­falvi. Kartal: Podlaviczky — Braun. Gábor, Bagyin — Székely, Varga — Rózsavölgyi. Tasnádi dr.. Nagy, Szalai, Kemény. Az erős széltől támogatott nagy- bátonyi csapat veszélyes jobbszár­nya révén egymásután vezette tá­madásait. Kartal ekkor idegesen, kapkodva játszott. A 10. percben szöglethez jutott a hazai együttes, a beívelt labdát Podlaviczky kiök- lözte, melyet a teljesen szabadon hagyott balösszekötő lekezelt és a sarokba helyezett. Súlyos védelmi hiba volt. Ezután fokozódott az iram. A Pest megyeiek levetkőz­ték kezdeti idegességüket, s egyen­lő ellenfelei voltak az éllovasnak. A 38. percben Nagy 15 méterről laposan kapura lőtt, a kipattanó labdát az ott termő Szalai egy méterről a nagybátonyi kapus fe­jére rúgta, s onnan szögletre per­dült a labda. A II. félidőben is jóiramú, szín­vonalas küzdelem folyt, ám a ka­pusok kitűnően ., zár tak”. A 90. percben egyenlítési alkalmat sza­lasztottak el a kartaliak: Nagy csúsztatott fejesét a hazai kapus ujjheggyel léc fc^é tolta. A Kinizsi ».szerencsétlen*' mér­kőzést vívott, ugyanis a szünetben a szél iránya megváltozott, meg­fordult, s Így mindkét 45 percben szél ellen játszott a vendégcsapat. A találkozó jó játékvezetés mel­lett, sportszerű keretek között zaj­lott le. Jó: podlaviczky. Bagyin, Braun, Varga, Kemény. Száraz József Ka zári Bányász—Váci Petőfi 3:2 (1:0) Vác, 500 néző. V: Pásztor. Vác: Nyéki — Pindes, Neugan, Csitári — Balogh, Kreid! — Jakab, Varga, Mojs, Pintér, Sebestyén. Már az első percekben feltűnt a vendégek jobb erőnléte, és főleg lelkes játéka. Vác nagyon körül­ményesen és lassan mozgott. A 20. percben Kazár szerezte meg a vezetést. Az 54. percben Varga óriási gólhelyzetben kivárt, a vé­dők szögletre hárítottak. A beívelt, labdát Varga fejelte a hálóba. Mezőnyjáték után, a 75. percben a vendégek 40 méteres lövését Nyé­ki elnézte, öt perc múlva újabb 30 méteres lövést nézett el a kapus, s így már 3:l-re vezettek a vendé- gek. Ezután erősítettek a helyiek, s a kitörő Pintér felvágása miatt megítélt ll-esből szépítettek. A látottak alapján Kazár meg­érdemelten nyert a lélek nélkül játszó hazaiak ellen. Pásztor kifo­gástalanul bíráskodott. G: Varga, Pintér (ll-esből). Paái János 1. Nagybátony 23 15 6 2 44:19 36 2. Saig. KSE 22 14 4 4 51:28 32 3. Baglyasalja 23 13 5 5 37:19 31 4. Ikarus 23 11 7 5 39:28 29 5. Sashalom 23 11 6 6 38:26 28 6. Petőfibánya 23 11 2 10 46:30 24 7. Kartal 23 8 8 7 33:32 24 8. Chinoin 23 9 5 9 50:41 23 9. GD. Hajó 23 9 4 10 36:40 22 10. Kisterenye 23 5 10 8 28:47 20 11. Dinamó 23 6 7 10 23:32 19 12. Gázművek 23 5 9 9 29:42 19 13. Kazár 23 5 7 11 25:42 17 14. Vác 23 5 6 12 28:47 16 15. Salg. Zom. 22 3 8 11 37:49 14 16. Kábel 23 3 6 14 23:45 12 A Baglyasalja—Kazár 3:0 állás­nál félbeszakadt mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal Baglyas- alja javára igazolták. A csoport további eredményei: Ikarus—Gázművek 2:0, GD. Hajó- Dinamó 2:0, Petőfibánya—Chino- in 2:0, Kisterenye—Sashalom 2:0, Kábel—Baglyasalja 1:2. 16 telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában 16 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 16 155 forint. 11 találatos szelvény 350, 10 találatos 3619 darab akadt. Előbbiekre 738. utóbbiakra 95 forintot fizetnek szelvényenként. Leningrádban a Leningrád—Bu­dapest városok közötti válogatott sakkmórkőzésen függő játszmákra került sor, valamint lebonyolítot­ták a 3. fordulót is. Az eddigi eredmények alapján Leningrád versenyzői 15:13 arányban vezet­nek, s nyolc játszma függőben van. Az angol labdarúgó-bajnokság befejeződött, s a bajnoki címet nagy meglepetésre az • újonc Ipswich Town nyerte 56 pont tál.2. Bumley 53 pont. 3. Tottenham Hotspur 52 pont. Meglepetés, hogy a nagymultú Chelsea 28 ponttal a kiesők közé került, az utolsó he­lyen végzett. Dave Tork, a 27 éves amerikai tengerészhadnagy 4,92 méteres ki­tűnő teljesítményével új világ­csúcseredményt ért el a rúdugrás­ban. A 183 centiméter magas ame­rikai versenyző üvegrost rudat használt, éppen úgy, mint John Uelses, aki nemrég 4,89 méterre javította a világrekordot, de ezt még nem hitelesítették. A hivata­los világcsúcsot az amerikai Bragg tartja. 4,80 méterrel. A skót labdarúgó-bajnokságban a Dundee szerezte meg a bajnoki címet, a skót együttes első ízben jutott birtokába a bajnokságnak. A versenykiírás értelmében be­fejeződtek a járási sakkcsapatbaj­nokság küzdelmei, s a továbbiak­ban a járási bajnokságot a megye- bajnoksággal egyidőben, őszi-tava­szt rendszerben tartják. A bajnok­ság végeredménye: 1. Dunabarasz- tl MTK II. ?8.5, 2. Dunavarsány 27, 3. Ki.skunlacháza 25,5 pont.