Pest Megyei Hirlap, 1961. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-06 / 131. szám

A VASAS KERÜLT A LABDARÚGÓ NB I ÉLÉRE Vasas—Csepel 6:0 (3:0). Fáy ut­ca. Győr—MTK 5:2 (3:2). Győr. Pécs—Diósgyőr 3:1 (2:0). Diós­győr. Tatabánya—Szeged 0:0. Ta­tabánya. Debrecen—Bp. Honvéd 4:3 (0:2). Kispest. Ferencváros— Dorogi Bányász 3:1 (2:0). Üllői út. A tabella rejtett érdekességei A Salgótarján — játék nélkül — majdnem a harmadik helyre ke­rült, ugyanis az MTK gólarányát, győri veresége erősen lerontotta. Osupán két századon múlott, hogy nem következett be ez a „csoda*. (1,351 ezred lett az MTK és 1,333 a Salgótarján gólaránya). Egy helyett három ötvengólos NB X-es csapatunk van már: a Ferencváros (55) mögé szorosan felzárkózott a Vasas (54), de az MTK is elérte az ötvenet. Eddig a leggólképtelenebb csa­társora a Diósgyőr mellett a Deb. reóennek volt, de vasárnap óta már a csepelieké ez az „utolsó- előttiség”. Négy csapat győzött idáig ti­zenháromszor. De míg a Salgótar­ján emellett nyolcszor, a Ferenc­város hétszer, az MTK hatszor szenvedett vereséget: a Vasas csak háromszor. Korainak bizonyult a debrece­niek „elbúcsúztatása*’ az NB I- ből. Váratlan kispesti győzelmük eredményeként még bennmarad­hatnak, persze ehhez még a Fra­cht is el kell vemiök a Nagyer­dőben, s a kérdéshez bizonyára a dorogiak is „hozzászólnak”. (a—cs) Az NB I. 24. fordulója érdekes változást hozott a góllövőlista élén. Tichy, a Bp. Honvéd csatá­ra. két gólt szerzett, s ezzel meg­előzte a tavalyi gólkirályt, az idén is szinte állandóan vezető, s vasár­nap eredménytelen ferencvárosi Albertet. A forduló legjobb gól- lövőjének Machos bizonyult, aki 4 góljával 9 gólosok közül a hete­dik helyre jött fel. 21 gól: Tichy (Bp. Honvéd). 20: Albert (Ferencváros), 15: Molnár (MTK). Vári (Győr). 14: Lahos (Tatabánya), Vasas (Salgótarján). 13: Machos (Vasas). Kartal biztosan verte Vecsést, Nagykőrös Érden, a Váci Vasutas Ceglédbercelen győzött o megyei labdarúgó-bajnokságban 1. Vasas 24 13 8 3 54:22 34 2. Ü. Dózsa 24 14 5 5 46:23 33 3. MTK 24 13 5 6 50:37 31 4. Salgótarján 26 13 5 8 44:33 31 5. Ferencváros 24 13 4 7 55:32 30 8. Szeged 25 8 11 6 35:42 27 7. Győr 24 9 6 9 42:29 24 8. Bp. Honvéd 2ö 7 9 9 41:^3 23 9. Tatabánya 24 7 9 8 29:33 23 10. Pécs 24 6 8 10 31:38 20 11. Csepel 24 5 10 9 23:37 20 12. Dorog 24 5 7 12 34:47 17 13. Debrecen 2A 5 5 14 24:56 15 14. Diósgyőr 24 3 6 15 20:56 12 A megyei labdarúgóbajnok­ság rangadója biztos kartaii győzelmet hozott. Nyert a má­sik vetélytárs, a Ceglédi Épí­tők is. Vecsés és az SZTK ve­reségével erősen leszakadt az első két helyezettől. Csupán két helyen győzött a vendég­csapat. Nagykőrösi Kinizsi—Érdi Traktor 3:1 (1:0) Érd, 300 néző. V: püspöki. Hullámzó, csapkodó játékkal kezdődött a mérkőzés. Negyedóra elteltével a vendégek feljöttek, sorra vezették korszerű támadá­saikat, és a 32. percben megsze­rezték a vezetést. Jellemző a he­lyiek teljesítményére, hogy az érdiek csupán egyszer lőttek ka. púra. Szünet után továbbra is. a most már széltől segített Kinizsi támadott, és az 59. percben nö­velte előnyét, a 69. percben Nagy Béla megunva a csatárok tehetet­lenségét: 25 méterről lőtt bombá­val szépített. Ezután még a 75.’ percben egyenlítési alkalmat ha­gyott ki Érd (Somlai nagy hely­zetben lyukat rúgott), a 86. perc­ben a körösiek háromra növelték góljaik számát. G: Kornyik, Csikós, Decsi. ill. Nagy Béla. Jó: Bélteki (a mezőny legjobbja). Csikós, Decsi, 111. Nagy B., Berki. Janda. Téri András Váci Vasutas—Ceglédbercel 1:0 (1:0) Ceglédbercel, 800 néző. V: Csá­szár. Kitűnő iramban kezdődött a já­ték, gyors, hátulról indított tá­madások jellemezték mindkét fél teljesítményét. Bár a berceliek ál­landó fölényben voltak, mégis a 27. percben Vác szerezte meig az első, s egyben a mérkőzés egyet­len gólját. Szünet után. érthetet­lenül, mindkét csapat erősen visz- sza esett. G: Seben. Jó: Takács (a mezőny legjobbja). Seben. ill. Senkei, Pru- dovics. Kohlmayer Adám Kartaii Kinizsi—Vecsési MTK 3:1 (2:0) Kartal, 1400 néző. V: Pusztasze­ri. Rögtön a hazaiak vették kezük­be a játék irányítását, s már a hatodik percben megszerezték a vezetést. Továbbra is rohamoztak, de második góljuk csak a 30. perc­ben született meg. Fordulás után, az 50. percben, súlyos . védelmi hi­bából újabb gólt értek el a hazai­ak. A 3:0*-ás vezetés birtokában engedtek az irhmból, kiegyensú­lyozottá vált a játék, s a vecsésiek Csak a Szentendrei Honvéd nyert idegenben Vasárnap mind­három NB IH-as csapatunk idegen­ben szerepelt. A jó formában levő Szentendrei Hon­véd, amelyik múlt héten az éllovast győzte le, most a Helyiiparlól hozta el a két pontot. A másik két pest megyei csapat alulmaradt. Délnyugati csoport Szekszárdi Petőfi—Csepel Autó 2:0 (2:0) Szekszárd, 800 néző. V: Szeles. Cs. Autó: Sztankovics — Vigh, Kulcsár. Kőszegi — Hauser, Tajti — Handó. Szabó, Kreisz, Kere­kes, Bursi. A mérkőzés elején Bursi nagy kapufát rúgott, később az üres kapu mellé fejelt, majd Handó beadását ismét a lécre küldte. Taiti döntő helyzetben elcsúszott, s védelmi hibából a hazaiak ju­tottak előnyhöz. Bár továbbra is az Autó támadott, újabb gólt szer­zett Szekszárd. Szünet után a helyzetek sorozatát hagyta ki a Pest megyei csapat. A Csepel Autó védelme gyen­gén, a csatársora jól játszott, de balszerencsére a legjobb helyzete­ket is kihagyták az ötösfogat tag­jai. Jó: Vigh. Handó. Kerekes. Északközép csoport Szentendrei Honvéd—Bp. Helyiipar 3:0 (1:0) Népliget. Petőfi-pálya, 200 né­ző. v: Máté. Sz. Honvéd: Aczél — Vaina, Mo­nostori, Szabó — Tima-Horváth, Konecsni — Sári, Veres. Arató, Szirom, Pálmai. Végig a Honvéd irányította a játékot. Tima-Horváth már az el­ső percben a kapufát találta el. nem sokkal később Szirom is. Szögletrűgás után jutott előnyhöz PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspári Pest megvei bizottsága és a meevei tanács lapja Felelő« szerkesztő Bácskai Lászlé Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelő« kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Bud*'rt»«t VITT Blaha Lulzn tér 3 Telefon: 343—100 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda Budaoest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra n forint a Pest megyei csapat. A IL fél­idő első tíz percében lőtt újabb két góllal biztosította győzelmét Szentendre, amelynek aránya a helyzetek, a játék képe alapján, nagyobb is lehetett volna. G: Sári (2). Veres. Jó: Tima- Horváth (a mezőny legjobbja). Monostori, Sári. Annavölgyi Bányász—Pilisi Bányász l:o (1:0) Annavölgy. 800 néző. V: Tótfalvi. Pilisi B.: Kovács — Markos. Nick I. Hau — Gechter, Nick II. — Marjai, Krupp. Peiler, Hujj II., Kimmel. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, teljesen megérdemelten győ­zött a hazai csapat. A vendégek teljesen formán kívül játszottak, az egész mérkőzés során csak kétszer-háromszor lőttek kapura. A csapatból csak Krupp játéka dicsérhető. A csoport további eredményei: m. kér. TTVE—Autótaxi 2:2, Nyer­gesújfalui Viscosa—Esztergomi Va­sas 1:1. Izzó—Törekvés 1:1. Sári­sápi Bányász—Testnevelési Főis­kola 2:1. Kerámia—UFC 1:0, Trak­torgyár—Tokod 3:1. A ráckevei járásban Dunaharaszti a bajnok DMTK—Kiskunlacháza 4:0 (0:0). Dunaharaszti, 100Q néző. Az I. fél­időben egyenrangú ellenfelek küz­döttek, bár a DMTK valamivel többet veszélyeztetett. Ekkor az éllovas idegesen játszott, fordulás után azonban magáratalált, s ki­domborodott nagyobb tudása. Du­naharaszti megérdemelten nyerte a magas színvonalú mérkőzést, s ezzel Tököl egyforma pontszám­mal, de jobb gólarányával járási labdarúgó-bajnok lett. Most már valamennyi járásban eldőlt az el­sőség sorsa. G: Réti (2, egyet il-esből), Glöckl, Gimesi. Jó: Glöckl. Réti. Városi, ill. Szabó B.. Pék B. — bundics — Tíz telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban tíz pályázó ért el telitalálatot. Nye­reményük egyenként 33 358 forint. 11 találatos szelvény 178, 10 talá­latos 2244 darab akadt. Előbbiek­re 1907, utóbbiakra 201 forintot fi­zetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 1. 1» 1» 2, xf 2, 1, X, 1, X. X, 2* feljöttek. Am csatáraik ritkán vállalkoztak lövésekre, s így csak a befejezés előtt négy perccel, 11- esből sikerült szépíteniük. G: Nagy Jenő (2. egyet 11-esből), Demetrovics, ill. Trasszer, (ll-es- ből). Jó: Gábor, Deme, Nagy Je­nő, Varga, ill. Dezslik (a mezőny legjobbja). Jámbor.- Sinkó ­Pécel—Monor 5:1 (2:0) Pécel, 800 néző. V: Huszák. Hatalmas akarással küzdött a péceli csapat, hogy az őszi vere­ségért ..visszafizessen”. Két fede­zetük, Koncz és Nagy Gyula, szin­te pillanatonként indította ro­hamra a csatársor mindkét szár­nyát. A széleken vezetett táma­dások lassan-lassan kifárasztot­ták a vendégek védelmét, kap­kodni kezdtek, s a félidő befeje­zése előtt tíz perccel a hazaiak dön­tő fölénye végre két góllá érhetett. Fordulás után, a 60. percben, há­romra növelték góljaik számát a péceliek, s bár rá hét perccel véd- hetetlen fejesgóllal sikerült szépí­teniük a monoriaknak. rövidesen újból a hazaiak lendültek táma­dásba. A 70. és 87. percben újabb góljaikkal sikerült valóban méltó „elégtételt venni” őszi legyőző­jükön. G: Juhász (2), Nagy Gyula (2). Tóth. ill. Csendes. Jó: Nagy, Koncz. Váradi. Burján, Juhász, ill. Kéri, Csendes, Stettner. Mo- nori. Dr. Tárnái Endre Üllő—SZTK 4:2 (1:0) Üllő 900 néző. V: Tóth L. Hiába játszott az első félidőben döntő fölényben a hazai csapat, s jó formában levő fedezeteik tá­mogatásával hiába gördültek per­cenként formás támadások az SZTK kapuja felé, a védekezésre berendezkedett vendégeknek eb­ben a játékrészben csak egy gólt tudtak lőni. Szünet után a szi- getszentmiklósiak felhagytak a vé­dekezéssel mintegy negyed órán át mezőnyfölénybe is kerültek, ám ezután ismét a lelkes Üllő kezdeményezett, s széleken veze­tett gyors támadásokkal közelí­tették meg ellenfelük kapuját. Később sűrűn potyogtak a gólok. A kiesés ellen küzdő Üllő, jobb csatári átékával megérdemelten győzte le a jóképességű SZTK-t. G: Haraszti, Győri I., Vasadi. Viczkó 111. Tóth. Csős?. Jó: Var­ga, Vasadi, Győri I., Roda, Üli Gere. Fiala. Orgyán. Varga János Szigetújfalu—Fóti SE 4:2 (2:1) Szigetújfalu. 350 néző. V: Ripp. Mindkét csapat tartalékosán állt ki. A Szigetújfalu kapuját „ál­landó baiszélsőjük”, Vigh Zoltán védte. A hazaiak nagy lelkese­déssel vetették magukat a hatal­mas iramú küzdelembe, a fótiak pedig elkövették azt a hibát, hogy átvették az újfaluiak csapkodó játékmodorát, s így nem csoda, hogy alulmaradtak. Az első hazai gólt ugyan a fótiaknak még si­került kiegyenlíteni, de utána a nagy lendülettel rohamozó szi­getúj faluiak biztosan győztek. A fóti csatárok elfeledkeztek arról, hogy „balszélső” kapussal áll­nak szemben, s ritkán lőttek ka­pura. G: Strohmayer (2) Vigh B.. vigh L., ill. Vass és Szabó n. Jó: Vigh F., Raj P., Strohmayer Pflumm, ill. Pektor. Nagy, Fonódi. Váci SE n.—Ceglédi VSE II. 0:0 Vác. 200 néző. V: Dombai. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott egymással a két együttes. A mérkőzés nagy részében a me­zőnyben folyt a játék, nagyon sok hibával. P. J. Ceglédi Építők—Pilisi KSK 4:3 (2:0) Cegléd, 300 néző. V: Halász. Igen lanyha iramú mérkőzésen, mindkét fél sok oldaladogatással játszott. Veszélyes, gyors táma­dás álig akadt. Általában az Épí­tők volt mezőnyfölényben, s már az első percben megszerezte a ve­zetést. a második gólt nagy ere­jű szabadrúgásból érték el. For­dulás után az 50. és 65. percben lőtt gólokkal már 4:0-ra vezetett az Építők, ám ezután leálltak a vendégcsapat feljött, és a „lazsá­ló” hazai védelem mellett két­szer is hálóba találtak. G: Laborcz 12), Gvenizse. Kubi- nyi. ill. Fellegi (2). Jó: Laborcz, Máté. <11. Kuszenda, Fellegi. 1. Kartal 26 17 3 6 67:31 37 2. Cégi. Építők 26 15' 5 6 55:36 35 3. Vecsés 13 6 7 50:35 32 4. Pécel 27 13 5 9 51:46 31 5. SZTK 25 13 4 8 46:35 30 C. Gödöllő 26 12 5 9 37:39 29 7. Monor 26 11 5 10 53:42 27 8. Pilis 27 11 5 11 44:47 27 9. Nagykőrös 26 9 7 10 56:36 25 10. Váci VSE 26 9 7 10 38:44 25 11. Fóti SE 27 8 9 10 35:54 25 12. Szigetújfalu 26 9 6 11 40:50 24 13. Üllő 27 11 1 15 52:60 23 14. Ceglédbercel 26 8 7 11 40:49 23 15. Érd 26 8 4 14 36:52 20 16. Aszód* 27 3 1 23 14:58 7 Vác II. 30 18 4 8 117:56 40 Cegléd II. 30 12 6 12 65:74 30 * Aszód visszalépett. emiatt ta­vaszi eredményeit törölték, s a mérkőzések két pontlát 0:0-ás gól- aránnyal az ellenfelek kapják. Így most Gödöllő kapott játék nélkül két pontot. _______________ S zerdán: Vecsés—Gödöllő megyebajnok' labdarúgó mérkőrés Az eső miatt elmaradt Ve­csés—Gödöllő találkozót a korábbi időponttól (június 8) eltérően, június 7-én, szer­dán, 17.30 órai kezdéssel játsszák le Vecsésen. A mezőgazdasági technikumok negyedik országos sporttalálkozója Cegléd végzett az élen Vasárnap délelőtt Tatán, ünnepélyes keretek között be­fejeződött a mezőgazdasági technikumok negyedik orszá­gos sporttalálkozója. A négy sportág összesített eredményei alapján a torna győztese és a Földművelés- ügyi Minisztérium vándorser­legének védője a Ceglédi Me­zőgazdasági Technikum lett. Az ÉM. Szentendrei Cementáruipari Válla­lat felvételre keres fiatal építész-, vagy oki. mérnököt, továb­bá kőműves és kar­bantartó lakatos szak­munkásokat, valamint férfi segédmunkáso­kat. Jelentkezés: Szentendre, Dózsa György út 34. Munka­ügyi osztályon. Törzskönyvezett hím kuvaszkölykök el­adók. Faczunáné, Szentendre, Török­hegy.__________________ Szentendrei Kocsigyár azonnali belépésre fel­vesz férfi segédmun­kásokat. Jelentkezés a vállalat személyzeti osztályán. _____________ 4 02-es Moszkvics ki­tűnő állapotban eladó. Telefon: 382—250. Elcserélném 1 szoba, konyha, kamrás po- mázi főútvonal mellet­ti lakásomat szentend­rei, vagy budakalászi hasonlóért. „Előnyös csere” jeligére, a szentendrei hirdetőbe kérem._______ K étszobás, mellékhe­lyiséges, kertes családi ház eladó. Szentend- re-Izbég, Anna u. 5. Bátiné. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Azonnal beköltözhető ház eladó. Mező utca 8. szám alatt. Érdek­lődni 6 óra után. Eladó benzinmotor, daráló, szivattyú, per­metezőgép, Bezerédy utca 15. szám,________ E ladó ház VI., Szél­malom-zug 2. szám alatt, beköltözhető. Jó . állapotban levő 3000-ret futott 125-ös Danuvia motorkerék­pár eladó. Csemő, Sza- lisznyó Károly, I. kér. 173. Eladó egy teljesen új, most bejáratot Danu­via motorkerékpár, 2000 kilométert futott. Cím: Cegléd, Süveg utca 2. szám. Ugyan­ott egy darab asztal és egy darab zomán- oos tűzhely. Vennék fél, vagy har­madrész házrészt. Cím a Ceglédi Nyomdában. Egy jó állapotban le­vő mély gyermekkocsi és két darab spalettás ablak eladó. Beloian­nisz utca 11. 200 literes cementkád és egy vashordó eladó. Liliom utca 4. alatt. 350-es Izs oldalkocsis motorkerékpár (DKW oldalkocsi) 10 000-t fu­tott, igényesnek eladó. Esetleg 48 kcm-es Simson Mopedet be­számítok. Érdeklődni: Csemő. Szűcs műsze­résznél. Vadonatúj rekamié. kisméretű garnitúra. Singer varrógép, sür­gősen eladó. Cegléd, Bocskai u. 11. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK A Nagykőrösi Szesz­főzde Vállalat értesíti a főzetőket, hogy a pálinkafőzésre az elő­jegyzést megkezdtük. Jelentkezni és főzni a téglagyári telepünkön lehet. Egyben értesít­jük a lakosságot, hogy a faeper felvásárlását is a téglagyári tele­pünkön kezdjük meg. Jókarban levő Gott­fried Gramer zongora eladó. Lakos Tstván Vecsés, Kohói Anna 12. Június 1-től a gőzfür­dő pénteken és szom­baton üzemel. A kö­zös medence pénteken a nőknek, szombaton a férfiaknak áll ren­delkezésre. Minden jegy a strand pénztá­ránál váltható meg. KÉT DÖNTETLEN ..« Mindkét csa- [ patunk döntet- j lanül mérkőzött | vasárnap. A vá­ciak reményte­len helyzetüket megcáfolva, szép játékot nyújtva, rabol­ták el a Láng-gyáriaktc I az egyik pontot, míg a ceglé­diek újabb döntetlenükkel (immár tizenkettedikkel) to­vább küzdenek reményt kel­tőén a kiesés ellen. VÁCI SE—LÁNG SK 2:2 (1:0) Vác, 500 néző, V; Vali. Vác: Nyéki — Katona, Czu- czor, Doroszlay — Neugan, Madár — Nell, Varga, Frick, Pintér, Steidl. Kezdés után rögtön a ha­zaiak vették kezükbe a já­ték irányítását és már a harmadik percben megszerez­ték a vezetést. Húsz perc után kiegyenlítetté vált a játék, s bizony Nyékinek bravúros védésekkel sikerült csak góltól megmenteni há­lóját. Ebben a félidőben még Fricknek volt gólszerzési al­kalma, de elhamarkodva fö­lé lőtt. Fordulás után a vendégek kaptak jobban lábra, s az 52. percben egyenlítettek. Rá két percre a lelkes hazaiak szép támadása futott a pá­lyán: Nell lövése ugyan a felső kapufáról lepattant, de a labdát Pintér megszerez­te, középre ívelte, s azt a jókor érkező Neugan öt mé­terről a hálóba fejelte. Me­zőnyjáték után a vendégek jobban bírták a hajrát és a 70. percben sikerült is újból egyepliteniök. A közepes ira­mú mérkőzés így végül is igazságos pontosztozkodással végződött. G: Neugan (2). Jó: Nyéki, Neugan, Pintér. Pál János 1. Komló 27 19 6 3 72:22 42 S. Szombath. 27 16 4 7 51:26 36 3. Szállítók 27 10 10 7 35:37 :;o 4. Budafok 27 10 9 8 31:29 29 5. Láng 27 10 8 9 33:27 28 6. Zalaegersz. 27 13 2 12 38:35 28 7. Moson m. 27 10 8 9 37:37 28 8. Sz.-fehérvár 27 9 9 9 44:34 27 3. Sztálinv. 27 11 5 11 41:37 27 1L Oroszlány 27 9 7 11 31:32 25 11. Búd. Spart. 27 J0 5 12 38:48 25 12. EVTK 27 7 10 10 31:38 24 13. K. Lombik 27 7 8 12 26:37 22 14. Pécsi BTC 27 7 8 12 32:48 22 15. Elektromos 27 10 2 15 34:67 22 16. Váci SE 27 7 3 17 34:54 17 A Nyugati csoport további eredményei: Komlói Bányász —Budafoki MTE Kinizsi 5 1, Ele ktromos—Székesfehérvári Vasas 4:3, Szombathelyi Ha. ladás—Budai Spartacus 3:2, I Zalaegerszegi TE—Mosonma- I gyaróvári TE 1:0, Szállítók —Oroszlányi Bányász 1:0, Erzsébeti VTK—Pécsi BTC 1:1, Sztálinvárosi Kohász— Kőbányai Lombik 3:1. BORSODI BÁNYÁSZ- CEGLÉDI VSE 2:2 (2:0) Sajószentpéter, 2000 néző. V: Dorogi. Ceglédi VSE: Kaltanecker — Pákozdi, Gyikó 1, Gyikó II — Lengyel, Lazányi — Kö­kény, Csontos, Oláh, Nagy, Héri. A hazaiak többet támadtak, de gólhelyzeteiket csak az el­ső félidőben tudták kihasz­nálni. Fordulás után a ven­dégcsapat súlyos védelmi hi­bákból szerezte góljait, s így, bár némileg szerencsésnek is mondható, hogy az egyik bajnoki pontot el tudták hoz­ni Sajószentpéterről, végső soron lelkes játékukért meg is érdemelték. G: Héri (2). Jó: Gyikó II, Csontos, Nagy. 1. Ganz-M. 27 13 10 4 43:18 36 2. Ózd 27 13 6 6 45:23 36 3. ÍSzolnok 27 14 7 6 57:31 35 4, BVSC 27 16 3 8 50:28 35 5. Miskolc 27 11 7 9 33:31 29 6. Kecskemét 27 9 10 8 32:33 28 7. Pénzügyőrök 27 8 11 Ä 34:35 27 8. Egyetértés 27 7 11 9 29:31 23 9. Nyíregyháza 27 8 9 10 16:24 25 10. Bp. Előre 27 9 C 12 34:39 24 11. Borsodi B. 27 8 8 11 25:31 24 12. Ceglédi VSE 27 6 12 9 26:45 24 13. Bp. Spart. 27 7 8 12 33:40 22 14. Diósgyőr 27 6 10 11 27:36 22 15. SZVSE 27 8 5 14 29:41 21 16. Jászberény 27 7 5 15 29:51 19 A Keleti csoport további eredményei: Diósgyőri Bá­nyász—Ganz MÁVAG 0:0, Bp. Spartacus—Szegedi VSE 1:0. Budapesti VSC—Szolnoki MÁV 1:0. Nyíregyházi Spar­tacus—VM Egyetértés 2:0, Kecskeméti Dózsa—Miskolci VSC 0:0, Ózdi Kohász—Bp. Előre 4:3, Pénzügyőrök— Jászberényi Vasas 2:2. DAVIS KUPA Svédország— Magyarország 3:2 Ceglédi tornászlányok szép fegyvertényei Füle Judit kilencedik'lett Lipcsében - II. osztályú vidéki bajnok az Építők csapata Két magyar versenyző sze­repelt Lipcsében az Európa Kupa küzdelmein. Szombaton az egyéni összetett verseny­ben vetélkedtek a részvevők. Az Európa-bajnoki címet a szovjet Latinyina szerezte meg 38,50 ponttal. A ceglédi Füle Judit az erős mezőny­ben 36,60 ponttal a kilence­dik helyen végzett, Ducza Anikó 21. lett. Vasárnap a szerenkénti első hat helyezett döntötte el egy­más között az Európa-bajnoki cím sorsát. A várakozásnak megfelelően most is a szovjet tornásznők szerepeltek a leg­jobban. Füle Judit lóugrásban az ötödik helyen végzett 18 933 ponttal. Európa-bajnokok. Lóugrás: Starke (NDK) 19 538. Fele­máskorlát: Asztahova (szovjet) 19 400. Gerenda: Asztahova 19 433. Talaj: Latinyina (szov­jet) 19 400. ★ A Sportcsarnokban bonyolí­tották le a vidéki II. és III. osztályú női, valamint a III. osztályú férfi csapatbajnoksá­got. Női II. osztály: 1. Ceglédi Építők (Medvéné, Vida, Ko­vács, Bakó, Pánczél, Horváth) 174.7, 2. Pécs 171,1, 3. Debre­ceni EAC 166,2. Horváth Iza­bella egyénileg is a legjobb­nak bizonyult, 36,4 pontot szerzett, Bakó 35,1, Vida pe­dig 35 pontot gyűjtött. Női III. osztály: ...3. Ceg­lédi Építők (Szabó, Öcsai, Far­kas, Vörös, Tóthné, Börcsök) 170.7. „Pest megyei sikerek" a yokohamai szabadfogású birkózó-világbajnokságon A birkózó-világbajnokság szabadfogású számai vasárnap befejeződtek. A részvevő há­rom magyar versenyző közül kettő Pest megyei volt. Rez- nák, a ceglédiek nehézsúlyú versenyzője negyedik helyen végzett, míg az abonyi, kato­naidejét töltő, jelenleg a Bu­dapesti Honvéd színeiben ver­senyző — Varga János lég­súlyban az előkelő második helyet szerezte meg. A har­madik. magyar, Hollósi a kö­zépsúlyban lett második. A magyar birkózók közül a íapán közönség különösen so­kat tapsolt a 21 éves, fiatal Vargának, aki a legkritiku­sabb helyzetekből is bátran visszafogott, és ezzel nehéz helyzeteket okozott ellenfelei­nek. Hollósi rendkívüli fizikai erejével és térdelő helyzetben való jártasságával tűnt ki, Reznáknak pedig az AFP tu­dósítója szerint „egy kicsit pechje’’ volt. A szabadfogású világbajno­kok légsúlytól felfelé: Aliev 'Szovjetunió), Saifpur (Irán), Rubasvili (Szovjetunió), Sa- natkaran (Irán), Habibi (Irán), Savarabadi (Irán), Tahit (Irán), Dietrich (NSZK). A nem hivatalos pontversenyben a Szovjetunió győzött. Ma­gyarország az ötödik. ✓