Pest Megyei Hírlap, 1960. június (4. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-14 / 139. szám

A Szalvai Honvéd az utolsó fordulóban vesztette el tavaszi veretlenségét Vácott A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGBAN LABDARÚGÓ NB I Vasas—fip. Honvéd 1:0 (1:0). Xepstadion, 60 000 néző. Ferenc­város—Szombathely 2:0 (2:0). Képstadion, 60 000 néző. Pécsi Dó­zsa—Salgótarján 3:1 (2:1). Pécs. 18 O00 néző. Diósgyőr—Újpesti Dó­zsa 0:0. Diósgyőr, 23 000 néző. JBVSC—Dorog 2:2 (2:2). Dorog. 5000 néző. Tatabánya— Csepel 2:1 (1:0). Tatabánya, 8100 néző. 1. U. Dózsa 23 14 6 3 43:20 34 2. Ferencváros 23 13 6 4 5«2:27 32 J. Vasas 23 11 7 5 39:26 29 4. MTK 23 9 8 6 41:29 26 5. Tatabánya 23 9 7 7 29:2« 25 s. Diósgyőr 23 9 tí 8 32:27 24 7. Bp. Honvéd 23 9 6 8 16:40 24 Szeged a» 7 7 9 26:33 21 9. Doroer 23 5 16 8 2-9:40 20 lO.vCsepel 23 8 3 12 22:36 19 11. Salgótarján a 5 8 10 26:31 13 12. Pécs 2« 6 6 11 31:50 18 13. Szombathely 23 5 6 12 27:40 16 14. BVSC 23 3 10 10 24:40 16 INNEN - ONNAN A .Bp. Előre kötöttfogású if­júsági birkózóversenyén jól szerepeltek a Csepel Autó sportolói. Nagy váltósúly: 1. Múnyoki (Csepel Autó). Félnehézsúly: 1. Vida (Vasas), 2. Orbán (Cs. Autó), 3. Kántor (Cs. Autó). Nehézsúly: 1. Major (Cs. Autó). ★ Országos lovasbajnokság. Kitartásos verseny: ... 3—!3 Janik (Gödöllői ASC) Szeles nevű lov-án. Egy telitalálat a totón A vasárnapi totó-fordulóban egy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ménye: 356 603 forint. Ti2ene^y- találatos szelvény 86. tíztalálatos 1338 akadt. Előbbiekre 4146, utób­biakra 355 forintot fizetnek szel­vényenként. A 12 találatos tippszelvény: 2, i, 1» x, x, 1, 1. x, x, x, 1. l. Magyarország ' párbajtőr baj­noka: Gábor ÍOSC) k győzelem, í. Marosi (OSC) 5 gy., 3. Kausz COSC) 4 gy.. 8 kai'. tál.. 4. Sáko- vics (Vörös Meteor) 4 gy., io kap. tat A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójának legérdeke­sebb eredménye Vácott szüle­tett, ahol a Vasutas legyőzte a tavasszal veretlen éllovast. Kar- tal nagyarányú győzelmet ara­tott Gyomron. s jobb gólaránya révén megelőzte a váciakat a táblázaton. Csupán £rd tudott még pontot szerezni idegenben. Bár befejeződött az tasO/SO. évi megyei bajnokság, nőm tisztázó­dott hány kieső (3 vágj’ 6?), hi­szen ezek száma az NB IIJ, vala­mint a budapesti I. osztály vég­eredményétől függ. VÁCI VASUTAS—SZ AL V AI HONVÉD 2:0 (1:0) Vác. 1000 néző. V: Pusztaszeri. VVSE: Takács _ Jancsó, Ba­l ogh, Király — Marton, Kurucz — Unyatinszky. Oravecz, Bellák, Nagy, Jakab II. Sz. Honvéd: Al- pár — Bodnár, Monostori, Szabó H — Maciácsi, Kárpáti; _ Sza­n aedli. Pinner, Arató, Dóron, V :• rga. Nagy iramú, etovonalas küzde­lemben az első percek a Honvédé voltak. A jól játszó Vasutas oko­san szőtte támadásait. A 13. perc­ben Marlon M méteres szabad­rúgása a felső lécen csattant. A 33. percben Jakab II megszerezté a vezetést. Ebben a félidőben Takácsnak és Alpáritok volt még bravúros védése. A második félidő is nagy iram­ban indult. Mindkét együttes so­kat .támadott, de a védők időben léptek köbbe. a 60. percben Oravecz kiugratta a balszélsőt. s Jakab II szép gólt lőtt. A Hon­véd fokozta az iramot, többet rohamozott, de a helyi védik, Balogh vezérletével jól hárítot­tak. Az idei legjobb teljesítményét nyújtó Vasutas megérdemelten nyert. A Honvéd lebecsülte ellen­felét, s ez megbosszulta magát. Jó: Takács, Balogh (a mezőny legjobbjai), Bellák, Jakab II, ill. Monostori, Madáesi, Düron. GÖDÖLLŐI VASAS—DUNAKESZI KINIZSI 3:1 (1:1) Gödöllő, 800 néző. V: Húszait. Végig nagy iramú mérkőzésen a lelkes vendégekkel szemben biztosan nyért a lechnikásabb Gödöllő. Az 3. percben a Kinizsi szerezte meg a vezetést Varga révén. Ezután a Vasas vette át az irányítást, s különösen balszámya veszélyeztetem. A 28. percben Tamás éles beadását Adorján ki­ejtette, s a befutó Bátort egyenlí­tett. Szünet után egy ideig ki­egyensúlyozott volt, a játék, majd a 65. percben Molnár kitűnő át­adását Tamás értékesítette. Né­hány nerccel később kapu előtt; kavarodásból Mezei biztosította be a győzelmet. A vendégek nemi ad­ták fel. végiig lelkesen és igen sportszerűen harcoltak minden labdáért. de az ezúttal kitűnően játszó cödöllő.i védelmet nem tud­ták áttörni. Jó: Kassal (a mezőny legjobbja), Kovács Gv, Horváth. Cseresznye. Tamás. ill. Adorján. Bardócz, Szénié. Varga. Horváth Kálmán CEGLÉDI ÉPITÖK_K1STARCSA 5:2 (1:0) Cegléd, 2W néző. V: püspöki. Az Építők végig fölényben volt, az első félidőben azonban a sok helyzet közül csak egyet tudtak értékesíteni a pepecselő csatárok. Szünet után mindkét együttes gólratörőbben játszott. A sport­szerű mérkőzésen Cegléd ebben az arányban is megérdemelten nyert. G: Gyenizse (3), Bella (2), ill. Schléger I. Soh!ég er II. Jó: Bella. Máthé, Milus, ill. a Schlé­ger-testvérek. KART ALI KINIZSI—GYÖMRÖI SE 5:0 (2:0) Gyömrő, 409 néző. V: Bucsányi. Az első 30 ‘percben változatos játék folyt, de egyik kapu sem forgott komoly veszélyben. A 22. percben Bechler fejese a kartali Nagy Jenő elé került, aki nem hibázott. A váratlan gól letörte az egyébként sem nagv lelkese­déssel játszó gyömröieket, ettől kezdve a Kinizsi irányította a mérkőzést. Nagyrészt védelmi hibából, Bugyin, Varga. Szabó és Angyal szerzett sóit. Gyömrő ta-, vaszi leggyengébb teljesítményét nyújtotta. Jó: Nagy Jenő, Szabó, Varga. ill. Rónaszéki. r. t. MONOR—ÉRDI traktor 2:S (1:0) Monor, 1000 néző. V: simák. Az első perceikben úgy látszott, hogy a hazai csapat biztos győ­zelmet arat. Helyzeteit azonban nem tudta kihasználni a szoros emberfogással védekező érdiek­kel szemben. Ebben a játékrész­ben a vendégek három csatárral játszottak, két összekötőjük hátul­ról indított labdákkal kísérlete­zett. Monor öngólból jutott veze­téshez. Körmendi keresztbetartó labdáját a menteni igyekvő Ta­nács saját kapujába rúgta. Szü­net után óriási lelkesedéssel tor­dította ■ meg az eredményt a Traktor Proszenyák és Rudas ré­vén. Az utolsó 30 percben feljött Monor. s Fényes fejesgóllal egyen­lített. majd Zinger bombája a kapufán csattant. Az eredmény Igazságos. Jó: Zinger. Körmendi, Fényes. Godina, ill. Zobor. Pro- szjenyák, Pluirár, Barna. a. j. PÉCBL-SZIGETÜJFALU 3:0 (2:0) Pácéi. 4M néző. V: Virág. A nagy iramban kezdő hazai csapat már a 7. percben megsze­rezte a vezetést. Várad! kapufá­ról bepattant góljával. Beszorul­tak a vendégek, továbbra Is Pá­céi támadott. Juhász lövése épp­hogy elsuhant a kapufa mellett. A vendégek szórványosan roha­moztak, egyszer a lécről vágódott ki a labdia, másszor a kapus csak nagy i ggyel-hajjal mentett. A fél­idő végefelé Juhász szabadrúgása a sorfal felett jutott gólba. A második félidőt is hazai fölény jellemezte. Az 53. percben Holló növelte az előnyt. Szigetújfalu szórványos rohamait biztosan há­rította a védelem. A lelkes hazai csapat elsősorban kitűnő balszár­nya révén nyerte a nagy iramú izgalmas mérkőzést. Jó: Talapa, Juhász (a mezőny legjobbja). Nagy, ill. Pßumm, Simon. Cs. Gy. SZTK—PÉTERI 2:0 (1:0) Szigetszentmikló®, 400 néző. V: Kaiser. Állandó hazai fölény. Az SZTK sok helyzetet teremtett, s ezek alapján nagyobb arányban is győz­hetett volna. Péteri igen jól véde­kezett, s helyenként formás táma­dásokat is vezetett. G: Csősz (2). Jó: Mikes, Fiala, Tóth, ill. Magyar, Kalina F., Szenyán. . VECSÉS—FŐT 2:1 (0:1) Verses, 1200 néző. V: Bencsik. ■ Közepes színvonal, nagy iram. Az első félidőben a vendégek ját­szottak jobban, s Demján góljával megérdemelt vezetéshez jutottak. Ebben a játékrészben,/a hazaiak messze elmaradtok a múlt heti jó játékuktól. Szünet után Vecsés nagyön rákapcsolt és az 52. perc­ben Kalász II a fóti védelem ..díszkisérele” mellett kiegyenlí­tett. A hazaiak átvették az irányí­tást, a vendégek alig jutottak át a fél vonalon, de ezen támadások mindig zavart okoztak a vecsési kapu előtt. A 80. percben egy­másután öt BZögletrúgás jelezte a nagy hazai nyomást és az ötödik beívelésnél Krausz csúsz­tatott fejes gólja Vecsés győzel­mét jelentette. A helyzetek alap­ján az eredmény igazságos. Jó: Trasszer, Pável, Müller, Kalász n, ül. Gáspár, Pektor, Nagy, Dem- ján. Fekete József A MEGYEI I. OSZTÁLY 1959/SO. ÉVI VÉGEREDMÉNYE 1. Szalvai Honv. 30 24 3 3 92:36 51 2. Gödöllő 30 14 8 8 62:36 36 a 3. Kartal 30 14 7 9 62:40 33 ‘ 4. Váci Vasutas 30 14 7 9 55:37 35 5. Cégi. Ép. 30 12 9 9 62:55 33 6. Vecsés 30 12 8 10 61:54 32 7. Monor 80 12 6 12 45:48 30 8. Fóti SE 30 10 10 10 46:50 30 9. Pécel 30 18 3 14 52:66 29 1«. Szigetújfalu 30 10 7 13 62:64 27 11. Érdi Traktor 30 10 7 IS 44:51 27 12. SZTK 30 9 9 12 44:54 27 13. Dunakeszi K. 30 8 9 13 51:53 25 14. Kistarcsa* 30 9 5 16 32:63 21 15. Gyömrő 30 7 6 17 41:76 20 16. Péteri 30 5 10 15 29:66 20 * »* Két büntetőpont levonva. A Honvéd as NB in-ba jutott. A Szovjetunió nyerte szófiában a női kosárlabda Európa-bajnok- ságot. Magyarország kilencedik:. A soroksári Dana-ágban vasár­nap délután került sor a nemzet- kÖ7.i evezösverseny és Budapest- bajnokság második napi küzdel­meire. A műsoron ezúttal két nemzetközt szám szerepelt, s mindkettőben magyar győzelem született. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vin.: Blaha Lujza tér 3 Telefon: 843—tOO. 142—22«. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helvi oostahivatólokná' és kézbesítőknél Előfizetési dü 1 hőnaora H forint Pál Jánoa Egy szoba komfortos lakást cserélnék, két szoba, előszoba, eset­leg három szobásért. Nagyméretű egy szo­ba, előszoba, konyhást elcserélnék egy szoba konyhás lakásért, megegyezés szerint. Csak központi ( lehet. Cím: Kovács 'József, Képkeretező üzlet, • Vác. A Szentendrei Ko­csigyár azonnali belépésre felvesz több éves gyakor­lattal rendelkező gépésztechnikust, szerkesztő mérnököt, ídőelenizőt, és géplakatosokat. Jelentkezés Kocsi­gyár, Szentendre. Gödötlő-BIaha fürdőn 1100 öles gyümölcsös­sel modem villa be­költözhetően . (csak igényesnek) kedvező feltételek mellett el­adó.- Érdeklődni: Bp., VIH., Szigetvári u. 24/c. fszt. 2. Bártfay, 6— 8-ig. Beköltözhető kétszo­bás, konyhás ház, mellékhelyiségekkel, gyümölcsössel együtt — haláleset miatt el­adó, esetleg bútoro- zotlan. Máriabesnyő, Klapka u. 22. Érdek­lődni lehet: Máriabes- nyő, örház u. 4. Kétszemélyes, vitrines rekamié, fotel, sezlon, kedvező fizetéssel. Ja­vítást vállalok. Kárpi­tos. VI., Szív \i. 28. (Népköztársaság út já­rtál.) HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍR­LAPBAN. Hirdetéseink meggyor­sítják, ha eladni, ven­ni. cserélni akarja in­gatlanját és ingóságait. Értesítés, részvét és köszönetnyilvánítás, gyászjelentés feladható lápunk bármelyik szá­mában. * Felvevőhelyek: Gödöllő: Magyar Hir­dető. V. Erdő u. 54. In­gatlanközvetítő V. Dózsa Gy. u. 12. Nagykáta: Magyar Hirdető V. Rákóczi Moziban. Ingatlanköz­vetítő V. Bajcsy Zs. u, 22. Abony: Mágyar Hirde­tő V. Bethlen Gábor u. 8—10. Vecsés: Magyar Hirde­tő V. Vígh István u. 13 Érd: Ingatlanközvetítő V. Diósdi u. 84. Gy ál: Ingatla nköz ve­títő V. Körösi U. 4. Dunakeszi: Ingatlan­közvetítő V. Köztársa­ság u. 32. Gyömrő: Ingatlanköz­vetítő V. Steinmetz kap. u. 30. Aszód: Ingatlanközve­títő V. Kossuth L. u. 56. Hirdetésdíj: apróhirde­tés hétköznap szavan­ként Ív— Ft, apróhir­detés vasárnap sza­vanként 2,— Ft Keretes hirdetés: min­ként hétköznap 2,50 Ft, mm-ként vasárnap 3,— Ft. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó egy kétéves anyadisznó Koraid, és . egy Berghsir keverék egyhónapos hasas. Cegléd, IX., Tükör u. 20- szám alatt. Július i-töl gyermekek gondozását vállaljuk', 3—3 évesig, Kiss, 1.. Déli út 23. alatt. 20 q-ig, könnyűjáratú gumiskocsit bérbe vennék. Cím: Hollós u. 13. szám alatt. Csinos családi ház el­adó. IX., kér. Arany- meggyesszél 11 szám alatt. Eladó nagyméretű, négykeretes, használt mézpergető. Jászkara- jenő, Néphadsereg u. 6l._szám alatt. Kölyök puUkutyák el­adók. x„ kér. Szél u. 19. alatt. Két darab spalettás ablak és egy jó álla­potban levő, drappszí­nű, mély gyermekko­csi eladó- Beloiannisz utca 11. Eladó ház Kossuth Ferenc utca 34. szám alatt. Értekezni lehet: Felház utca 27. Háztartási alkalmazot­tat keresek, cím a ceglédi nyomdában. IX. kér. Gerje utca 5 számú ház eladó, azonnal beköltözhető­HIRDESSEN A ceglédi hír­lapban. Hirdetések feladhatók a Magyar Hirdető Vál­lalat kirendeltségének helyiségében: III. Tele­ki u. 30. az Ingatlan- forgalmi Irodában Kossuth tér 1. továbbá a nyomda irodában reggel 8-tól du. 4-tg. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Eladó IX. kér. Tetét- len utca 1. számú be­költözhető ház. Eladó egy kisipari új hálószobabútor (fes­tett). Nagykőrös, I. Tázerdei út 13. 50 literes villanyboyler, különböző nagyságú jégszekrények eladók. X., Tihany utca 2. Soltésznál. Elveszett fehér nős­tény angóra macska. Becsületes megtaláló illő jutalmat kap, ha elviszi Kossuth L. ü. 9 sz. alá, a tulajdo­nosnak. Eladó Hl. kér. Zalán u. 6. sz. beköltözhető családi ház. Érdeklőd­ni Zalán u. 2/a. sz. alatt. HIRDESSEN A NAGYKŐRÖSI HÍRADÓBAN. Hirdetések feladhatók a Magyar Hirdető Vál­lalat kirendeltségének helyiségében: Hunyadi utca 24, az Ingatlanfor­galmi irodában: Encsi u. 1. továbbá a Posta- hivatal hírlapcsoport­jánál (4-es ablak). FIÚK! Jelentkezzetek ipari tanulónak az É.M. 22. sz. Állami Építőipari Vállalat Budapest. V. kér. Irányi utca 17. szám, épületlakatos, épületasztalos és épületfestő szakmára. A tanulóidő 3 év. Csak olyan budapesti, vagy Pest kör­nyéki tanulók jelentkezzenek, akik az általános iskola VIII, osztályát eredményesen elvégezték és naponta be­járnak az oktatásra. Tanuló otthont biztosítani nem t tudunk. Adunk: Munka- és védőruhát, bakancsot, tankönyvet, ebédet, valamint a tanulmányi előmeneteltől függően ösztöndíjat (havi 120 Ft-tól 480 Ft-ig). Jelentkezni lehet levélben, vagy személyesen. A magyar csapat nyerte a nemzetközi kosárlabda-tornát Vasárnap dél­előtt került sor a 3 napos nemzet­közi kosárlabda­torna két utolsó mérkőzésére a Sportcsarnokban. A Magyarország— Jugoszlávia talál­kozón a magyar együttes jó játék­kal, biztosan nyert 79:66 arányban. Ezzel pontveszte- ség nélkül szerezte meg az elsőséget. A harmadik he­lyen az Észt SZSZK csapata végzett, negyedik az NDK lett. Képünk a Ma­gyarország — Észt SZSZK mér­kőzés (92:91) egyik jelenetét ábrá­zolja. Bánhegyi három észt játé­kos gyűrűjében. A 86 percben egyenlített, biztosította a bennmaradást a Petőfi Sztálinvárosi Kohász—Váci Petőfi 3:3 (3:2) Tavaly sport­ol szerűtlen esemé- jJ nyék zavarták jS meg a két csapat I találkozóját. Most |j|l viszont jelesre W* vizsgázott a Sztá­lin városi közönség. A sport­kör vezetői pénteken újságon, s falragaszon keresztül hívták fel a figyelmet, a szurkolókat a sportszerű magatartásra. Mintegy 400 váci néző rán- dult át a találkozó megtekin­tésére. A Kohász, mér az első öt percben vezetéshez jutott, a 20. percben pedig 2:0-ra nö­velte előnyét. Ezt követően Sebestyén kiugrott, s lövése a jobb kapufa mellett vágódott a hálóba. A 44. percben az előrehúzódott Czuczor bomba­góllal egyenlített. Az 55. percben ismét Sztá- linváros ért el gólt. A 80. percben hatalmas kapufát lőtt az egyik hazai csatár. Befejezés előtt 4 perccel egyenlített a Petőfi. Pintér először a kapusba lőtte a lab­dát. amely Zugéberről kipat­tant, s Pintér most már nem hibázott. Sportszerű, jó iramú mér­kőzésen igazságos döntetlen született, bár a hazai csapat valamivel többet támadott. Sztálinváros, # 5000 néző. V: Dorogi. V. Petőfi: Kohlmann — Do- roszlay, Katona, Czuczor — Neugan, Farkas — Sebestyén, Kálózi, > Andriska, Pintér, Frick. Jó: Krasznai, Török, Lo­vász, Takács II. ill. Czuczor, Neugan, Farkas, Frick. A nyugati csoport további eredményei: EVTK—Szállítók 0:0, Láng—Zalaegerszeg 0:1, Oroszlány—Kaposvár 1:0, Pápa —Mosonmagyaróvár 1:3, Kom­ló—Budafok 3:0, Pécsi VSK— Székesfehérvár 2:1, Budai Spartacus—Győr 2:1. A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYE: 1. Győr 30 24 3 3 99:14 5fl 2. Szállítóik 30 16 8 6 52:23 40 3. Komló 30 16 6 8 57:34 38 •4. Székesfehérv. 30 16 1 13 63:44 S3 5. Budafok 30 18 6 11 31:31 32 6. Mos-oiim. 30 13 5 12 39:45 31 7. Láng 30 11 8 11 51:34 30 8. Budai Spart. 30 11 6 13 42:47 28 9. Oroszlány 30 10 8 12 39:46 28 10. EVTK 30 u 5 14 54:43 27 11. Zalaegensz. 30 9 9 12 27:41 27 12. Sztálin város 30 10 6 14 47:46 26 13. Váci Petőfi 30 10 6 14 32:42 26 14. Pécsi VSK 30 9 8 13 37:51 26 15. Kanocsvár 30 7 5 18 36:61 19 16. Pápa 30 6 6 13 2ür5ö 18 Győr bejutott az NB I-be, az utolsó három helyezett kiesett. Keleti csoport: Izzó—Mis­kolc 3:1. Ózd—Előre 2:1, Nagy- bátony—Debrecen 2:2, Szegedi Vasutas—Orosháza 2:0, Kecs­kemét—Jászberény 3:1. Egyet­értés—Borsodi Bányász 1:0, Bp. Spartacus—Diósgyőri Bá­nyász 0:2, Pénzügyőrök— Szolnok 1:2. Csak a Csepel Autó nyert Vasárnap csak négy csapatunk lé­pett pályára, mert a Ceglédi Vasutas szabadnapos volt. Csupán a Csepel Autö tudott győzni, s mivel egy mérkő­zéssel többet játszott mint vetély- társai, ismét az élre került. ESZAKKOZEP CSOPORT: BP. HELYIIPAR—PILISI BÁNYÁSZ 1:8 (1:0) Csömöri út, 300 néző. V: Dudá6. P. Bányász: Kovács — Markos. Fazekas, Spamberger, — Peller, Gémesl — Barabás, Gechter, ívelsz, Vízvári, Kimmel. Hazai támadásokkal indult a játék, s Bus már a 4. percben megszerezte a vezetést. A gól után feijütt a Bányász, de táma­dásai elhaltak a szoros hazai vé­delmen. A 44. percben a Bányász gyors lefutása végén Vízvári két méterről a kapus kezébe lőtt. Szünet után is gyenge színvonalú mérkőzés folyt, mind két kapu előtt adódtak — kihagyott _ hely­zetek. a Bányász gólszegény csa­társora miatt maradt alul. Jó: Spamberger. Kimmel. Cseuz Gyürgy PILISI KSK—SARISAp 1:1 (0:0) Pilis. V: Fehér N. DÉLNYUGATI CSOPORT: CSÉPEL AUTÓ—BÁCSALMÁSI PETŐFI 5:1 (2:0) Duna haraszti. *00 néző. DÉLKELETI CSOPORT: GYULA—NAGYKÖRÖSI KINIZSI 4:1 (2U) Gyula, 500 néző. v: Rákost. Nagykőrös: Gömöri _ Vass, Soós, Szabó II — Csikós I, Lugosi — Bujdosó, Pécsi, Bélteki, Kor- nyik, Decsi. Bélteki hátravont középcsalárt játszott, az ő helyére pedig Kor- nyik húzódott be. A gyulai csa­pat már az 5. percben megsze- rezete a vezetést. Csikós! I nem fogta a balösszekötőt, az kiugrott és gólt lőtt. A második gólnál Soós és Gömöri nem értette meg egymást. Soós hazafejelt, közben Gömöri már kijött a kapuból, a kapu mellé tartó labdát elcsípte az egyik gyulai játékos és a ka­puba helyezte. A félidő végei elé Bélteki szépített. A kőröst csapat szépen játszott és iól küzdött, de az egyenlítés nem sikerült. Az eredmény egé­szen a 77. percig 2:1 volt, ekkor Szabó II két hibáidból két gólt szereztek a gyulaiak. Jók; Gömöri. Soós, Bélteki, Lugosi. A margitszigeti Sportuszodában vasárnap a Vasas rendezett úszó- versem-t. Ennek során a legfőbb eredmény a 4 X200 m-es férfi gyorsváltóban született: az U. Dó­zsa csapata úi országos egyesü- !o*i csúcsot állított fel. a váltó Ideje: 8:49 8 nerc. A régi csúcsot ts az U. Dózsa tartotta 8:52 perc­cé).