Pest Megyei Hirlap, 1958. október (2. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-28 / 254. szám

rrrr hegyei WCirlap 1958. OKTÓBER 38. KEDD Gyömrő 4:0-ra kikapott Tökölön Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság 9. fordulója több meglepetést ho­lott. Az éllovas Gyömrö kikapott a sereghajtó Tököltől, Vecsés pon­tot vesztett otthonában. Monor öt gólt rúgott Fótnak, a Ceglédi Épí­tők pedig Vácott vérzett el. Szentendre biztos győzelmet aratott Kis- tarcsa felett. SZENTENDREI HONVÉD—KISTARCSA 5:2 (2:1) Szentendre, 500 néző. V: Sándor. Sz. Honvéd: Dubovszki _ Szabó, Weisz, Kanczler _ Gratzer, Gyet­v án — Gregor, Pólyák, Mayer, Fe­kete, Németh. Kistarcsa: Molnár II — Sztarahorszky, Pecsenyiczky I, Schléger _ Farkas, Kovács _ M olnár III, Szemes, Hoffmann, Pecsenyiczky II, Kapai. Kistarcsa lépett fel támadólag, de nemsokkal később a hazaiak vették át az irányítást. A 14. perc­ben góllá érett a Honvéd fölénye. Pólyák védhetetlenül a jobb alsó sarokba lőtt. Hat perccel később az egyedül kitörő Mayer bal alsó sarokba küldött góljával növelte Szentendre előnyét. A 24. percben Pecsenyiczky H lövését nehezen tolta szögletre Dubovszki, majd a 27. percben a feleslegesen kifutó kapus mellett Szemes szépített. A gól felrázta a tarcsaiakat és több veszélyes támadást vezettek. Már a második félidő elején úiabb gólt ért el a hazai csapat Mayer révén. Ezután változatos játék folyt. A 20. percben a 16-oson belül egy Honvéd-játékos kezét érte a labda, s a játékvezető vitat­ható ll-est ítélt, melyet Schléger értékesített. Később a szent­endreiek szabadrúgást íveltek a tárcsái kapu elé. Mayer nekifutott Molnár II-nek. akit rövid ideig a pálya szélén ápoltak. A 77. perc­ben a kitörő Feketét szabálytala­nul akadályozták, a játékvezető azonban nem adott ll-est. A 80. percben a szemfüles Németh elcsí­pett egy rossz átadást, s lövése a bal kapufáról pattant a hálóba. Közvetlenül ezután egy jobboldal­ról átívelt labdát Németh kapás­lövéssel juttatott a jobb felső sa­rokba, mely a hálót is átszakí­totta: Sportszerűtlenségekkel tarkított mérkőzésen a többet támadó Hon­véd még ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. Kistarcsa mé­lyen szokott formája alatt játszott. A hazaiaknál Weisz, Mayer, Gre­gor és Gyetván tűnt ki, míg a tarosai csapatban senki sem dicsér­hető. Sándor játékvezető nem kö­vette megfelelően a játékot, nem alkalmazta az előnyszabályt, gyen­gén működött. Kiugorva ment a hazai kapus a Szentersdre—-Kistarcsa mérkőzésen. TÖKÖL—GYÖMRÖ 4:0 (2:0) Tököl, 400 néző. V: Potocsnyi dr. A pályaválasztásnál a hazaiaknak kedvezett a szerencse, az első fél­időt a szél segítségével játszották. Már az első percekben Tököl veze­tett két támadást. A 10. perc után Gyömrő is feljött, de szórványos rohamaikat tisztázta a jólzáró ha­zai védelem. Az első gól a 28. perc­ben esett. Székely távoli lövését Csatloch, a vendégek kapusa, el­nézte, ß a gólvonalnál megálló lab­dát Firnlgel, a kapuba gurította. Nemsokkal később újabb gólt ért el Tököl: Frick a 18-osról kapás­ból küldte a hálóba a labdát. Szü­net után kissé csendesedett a szél, a tököli csapatban a középcsatár Plausin hátrament, Rozgics került a helyére, A félidő elején növel­ték előnyüket a tököllek. Székely 18 méteres lövése Csatloch kezét érintve kapufára pattant, majd onnan a gólvonal belső részéről t kapus kezébe, a játékvezető gólt Ítélt. Feljött Gyömrő is, helyzetük is akadt, melyeket a 'rosszul ját­szó csatárok nem használtak ki. Emellett lövéseiket Igen jól hárí­totta Rozgics II. Az egyedül kitörő Firnigel elbuktatása miatt Potocs­nyi dr. szabadrúgást ítélt a 16-osról, amit Plausin a sorfal mellett a Jobb sarokba lőtt. A tököli csapat minden helyzetet kihasznált és megérdemelten győzött. Egyénileg Plausin (a mezőny legjobbja). Roz­gics H és Vászin ír tűnt ki, mig a vendégek mindegyik játékosa formán alul játszott. Potocsnyi dr. jól vezette a mérkőzést. Bundies Péter VECSÉS—SZIGETSZENTMIKLÖS 1:1 (1:1) Vecsés, íooo néző. V: Lauber. J gek nagy iramot diktáltak ezután. Kiegyenlített mezőnyjáték után a keményen játszó vendégék enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki. Boda két ízben is hibázott óriási hely- -etben. Negyedóra elteltével fel- '8tt Vecsés és Leimetter II révén megszerezte a vezetést. A vendé­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tér !. Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Tischbein kazánhoz vizsgázott fűtőket FELVESZÜNK. Megfelelő gyakorlattal bírót levizsgáztatunk. Jelentkezés: FINOMPAMUTFONÖ, I Vác. Munkaügyi osztály. A 28. percben Aradi tiszta helyzet­ben kapu fölé küldte a labdát. A 38. percben Boda egyenlített. Ez­után változatos. izgalmas játék alakult ki, mindkét kapu többször forgott veszélyben. Szünet után az SZTK fokozta az iramot, és a ve- csési védelemre nagy munka há­rult. A 65. percben Földi, a vecsésl. fedezet, sérülés miatt elhagyta a pályát. A helyzetek alapján a ven­dégek közelebb álltak a győzelem­hez, míg a hazaiak gyenge csatár­játékuknak „köszönhetik” otthoni pontveszteségüket. Jó: Aradi (a mezőny legjobbja). Földi, Gere, ill. Molnár I, Hanek. Dimitru. A játékvezető olykor megengedte a túlkemény játékot. Fekete József MONOR—FÓTI SE 5:0 (0:0) Monor, 800 néző. V: Tabányi. Durvaságokkal tarkított mérkőzé­sen még ebben az arányban is megérdemelten nyert a megfiatalí­tott monori együttes. A játék­vezető erélytelen, gyenge műkö­dése. rányomta bélyegét a játékra. Először Petrányi, majd Kéri szo­rult a partvonal mellett ápolásra Nagy csodálkozásra a játékvezető már a 40. percben jelezte az első félidő végét, majd a partjelző megkérdezése után engedélyt adott a találkozó folytatására. Szünet után hatalmas iramot dik­tált a hazai együttes és Kéri ra­gyogó mesterhármasával. vala­mint Krenács, és Baranyi góljai­val bebiztosította győzelmét. Jó Kéri (a mezőny legjobbja). Bok­ros. Krenács, Baranyi és a köz vetlen védelem, ill. Pektor. és Telegdv, H. J, DUNAKESZI KINIZSI _SZIGET­Új falu 2:o (0:0) Szigetujfalu, 300 néző. V: Kele­men. Az első félidőben mindkét kapu előtt több gólhelyzet adó­dott, de a csatárok nem találtak a hálóba. Az 52. percben Horváth váratlan lövéssel megszerezte a vezetést. Ezután a hazai csapat nagy lendülettel küzdött az egyen­lítésért, de nem bírt a iól záró Kinizsi védelemmel. Sípos kétszer Is bravúrosan mentett. Befejezés előtt két perccel, szögletrúgás után Horváth fejelt a hálóba, s beállí­totta a végeredményt., Az éssze­rűbben játszó Dunakeszi megérde­melte a győzelmet. Jó: Stnos, Fé­lik, Kalvach, Forgó. 111. Vigb Fe­renc és Vigh Zoltán. Suchard Tibor PILIS—GÖDÖLLŐI VASAS 1:0 (0:0) Gödöllő, 300 néző. V: Bende. Jó iramú, izgalmas, sportszerű mérkő­zésen 80 percen át Pilis támadott, de csak esv gólt tudott szerezni Halgas révén. Gödöllő szétesően Játszott. Jó: Tóth, Földvárszky. Szél, 111. a gödöllői kapus. VÁCI VASUTAS-CEGLÉDI ÉPÍTŐK 2:0 (1:0) Vác, 400 néző. V: Kaiser. A tar­talékos vendégcsapat a 10. perc­ben Laborez révén a hálóba talált, a játékvezető azonban a váciak reklamálására, visszavonta a már megadott gólt. A 20. percben a váci Kocsó beadásnak szánt lab­dáját a ceglédi ifjúsági kapus gólba ütötte. A 60. nercben az „ön- bíráskodó” Len eveit a játékvezető kiállította. A tíz főre csökkent Költők ezután többet támadott, gólt azonban nem tudott elérni. Befetezés előtt két perccel Koc.só. a jobb alsó sarokba gurított. Jő: Kocsó. Takács, Kurucz, ill. Halmi, Milus, Hegedűs. Deli. ÜLLŐ—ALBERTIRSA 2:1 (1:1) Üllő. 1200 néző. V: Cseszneki. Jő iramú mérkőzés, durva belemené- sekkel tarkítva. Az első félidőben Irsa. szünet után Cllő volt jobb. Az irsaiak az első 45 percben három nagy helyzetet kihagytak, II. félidei játékával üllő megérde­melten nyert. Durvaság miatt négy játékos jutott a kiállítás sorsára az 58. percben Sáli (Üllő) és Tóth Tibor (Ima), a 78. nercben pedig Varga Gyula (Üllő) és Nagy József (Irsa). G: Bátki. Hang, ill. Tóth. Jó: Haraszti, Bátki, Ili. Fekete, Baranyi. 48 telitalálat a tatán A legutóbbi totófordulóban 48 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 9593 forint. Tizencgytalálatos szelvény 1340, tíztalálatos pedig 16 482 darab akadt. Előbbiekre 343, utóbbiakra 37 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 2, 1. 1, X, 1, 2, 1, 1, 1, x. 2, 1, Válogatott labdarúgó-mérkőzések Vasárnap a román—magyar ta­lálkozón kívül további válogatott mérkőzésekre került sor külföl­dön. Párizsban 60 000 néző előtt 2:2 arányban, döntetlenül végződött a Német Szövetségi Köztársaság— Franciaország találkozó. A félidő eredménye 1:1 volt. Franciaország B-válogatottja Luxemburggal mérkőzött és 3:1 (1:0* arányban győzött. Brüsszelben 35 000 néző előtt zaj­lott le a belga—török találkozó. A mérkőzés 0:0-ás félidő után 1:1 arányú döntetlennel zárult. Az 58. percben Pieters a belgákat juttatta vezetéshez, a 76. percben azonban a törökök Metin góljával egyenlí­tettek. Stockholmban Svédország labda­rúgó válogatottja Dániát látta ven­dégül. A találkozó meglepetésre i:4 (3:2) arányban döntetlenül vég­ződött. Négy mérkőzésen találkoztak vasárnap a magyar és román labdarúgók A magyar labdarúgó válogatot­tak idei, utolsó előtti erőpróbája zajlott le vasárnap délután. A» „A” és ifjúsági csapat Bukarest­ben, a „B” Budapesten, az után­pótlás pedig Szolnokon mérkőzött a román válogatottal. A találko­zók magyar szempontból bíztató eredményekkel végződtek: három mérkőzést megnyertünk, egy pe­dig döntetlenül végződött. Magyarország/B—Románia/B 6:1 (2:1). Üllői út, 12 006 néző. Vezette. Rumencsev (bolgár). Góllövők: Bödör (3). Bodon Kleibán és Kóczján II, illetve Zaharia. Magyar utánpótlás vál._Román utánpótlás vál. 2:2 (2:1), Szolnok, 4000 néző. Vezette- Baics. Góllövők: Kisuczki és Rákosi illetve Éne II és Asan. A bukaresti kettős nemzetközi találkozó színhelyének, az Augusz­tus 23 stadionnak a kapuit vasár­nap már a délelőtti órákban meg­nyitották a közönség előtt, s mire a két ország ifjúsági válogatott csapatai kifutottak a pályára, tel­jesen megteltek a lelátók, ami 105 000 nézőt jelentett. A bukaresti találkozók egyébként szép ma­gyar sikert hoztak _ nehéz körül­m ények között is. Magyar ifjúsági vál.—Román ifjú­sági vál. 4:1 (3:1). Vezette: Sztoronyak (lengyel). Gőllövők: Szarvas (2), Kékesi és Solymosi II. illetve Stoiescu. Magyarország—Románia 2:1 (8:1), Bukarest. Augusztus 23 stadion, 105 000 néző. Vezette: Saar (szovjet). Góllövők: Vasas és Tlchv. illetve Dinulescu. Csak Pécel nyert az NB Ill-ban Három NB IlI-as csapatunk közül csak Pécel tudott győz­ni. A Pilisi Bányász a főváros­ban, míg Nagykőrös Mezőko- vácsházán szenvedett veresé- get. Délkeleti csoport: MEZÖKOVÁCSHÁZA— NAGYKÖRÖSI KINIZSI 5:1 (1:0) Mezőkovácsháza, 1200 néző. V: Rékási. Nagykőrös: Erdélyi — Soós, Szabó I, Szanek — Csikós I, Kovács — Kornyik, Bakonyi, Aszódi, Csikós II, Decsi. Változatos játék jellemezte a mérkőzést. A második félidő­ben hat perc alatt három gólt kapott a Kinizsi, amely nem érdemelt ilyen arányú veresé­get, legtöbb gól kapushibából esett. A körösiek egyetlen gól­ját Kornyik lőtte. A Pest megyei csapatban senki nem nyújtott átlagon fe­lülit. Eszakközép csoport’ PÉCELI MÄV— ZUGLÖI HSC 2:0 (2:0) Pécel, 700 néző, V: Juhász- Kiss. P. MÁV: Bláboli — Nagy, Sári, Hegedűs — Szebek, Hol­ló II — Holló I, Kalmár, Tóth, Városi, Daróczi. Az ellenfél nem késztette komoly erőkifejtésre a Pest megyei csapatot, amelyik biz­tosan győzött, sőt a helyzetek 1 alapján még nagyobb arány­ÁLLÁS Az Alsónémedi Föld­művesszövetkezet egy pénzügyi előadót és egy beosztott könyve­lőt keres, szövetkezeti gyakorlattal. Jelent­kezni lehet az Alsó­némedi Fmsz-nél, ön­életrajzzal. A 11. számú Autó- közlekedési Válla­lat váci főnöksége keres forgalmi munkakörben jár­tas, váci lakosú, érettségizett férfit. Jelentkezés: Törökhegyi út 5. INGATLAN Leányfalu és Szent­endre környékén el­adó házak 00 000 fo-. rlr.ttól. telkek 10 000 forinudl. Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő Vál­lalat központja min­dennap 8-tól 4 óráig. Budapest V.. Kálmán u. 13. és a szentend­rei kirendeltség, szer­dán 8—12 óra között. Hirdessen a PEST MEGYEI HÍRLAPBAN 1 Ráckevei Járásban há­zak 40 000 forinttól, telkek 6000 forinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat du- naharaszti kirendelt­sége: Dunaharasztí, Dózsa György út 1. Felvilágosítás adás reggel 8—12 őrá kö­zött. hétfőn, szerdán és szombaton._______ M onoron és Monori Erdőn eladó házak 40 OOO forinttól, telkek 8000 forinttól. Érdek­lődni lehet és a ei- mek megtudhatók a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ki- rendeltségén. Monor. Petőfi u. 10. Hivata­los órák hétfőn, szer­dán és szombaton 8—’? között Érdi és érdligeti eladó ingatlanok: házak 25 ezer forinttól, telkek 6000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forint­tól. Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat érdi kirendeltsége Érd. Dl ósdi út 34. Fél­fogadás reggel 8—12 között, kedden, csü­törtökön és szomba­ton, Ceglédi és nagvkőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 40 ooo forinttól telkek 8000 forinttól. Tátékoztatast ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ceg­lédi kirendeltsége Cegléd. Kossuth tél t. Hivatalos órák 6— 12 között. kedden oénteken és szomba­ton. Eladó Ingatlanok Gö­dödén: házak már 30 ezer forinttól, telkek 4000 forinttól. Pest megyei Ingatlanközve­títő vállalat kirendelt­sége Gödöllő. Dózsa György út 12. Félfo­gadás 8—12 óra kö­zött minden kedden, csütörtökön és szom­baton, Vác és környéki el­adó ingatlanok: Há­zak már 50 ooo forint­tól, telkek 10 000 fo­rinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyed In­gatlanközvetítő Válla­lat kirendeltsége. Vác. Tanácsháza. Félfoga­dás 8—12 óra között minden kedden, pén­teken és szombaton Eladó Gödöllőn 4-szer szoba, (konyhás ház, szoba, konyha beköl­tözhető, megállapodás szerint. Felvilágosítás: Gödöllő, Tavaszmező u. 30. V ecsésen 935 négy­szögöles telek, fiatal gyümölcsfákkal, eset­leg két darabban is eladó. Vecsés, And- 'ássy-fe’eni plébánia. EGYEB ban is nyerhetett volna. A két gólt Holló I és Városi (11-es- ből) szerezte. Jó: Hegedűs, Sze- bek, Kalmár. MAGYAR PAMUT­PILISI BÁNYÁSZ 4:3 (0:1) Blaha Lujza utca, 600 néző. V: Fehér. P. Bányász: Herczegh — Fa­zekas, Peiler, Spamberger — Wiszt, Nick I — Gál, Marjai, Gechier, Gémesi, Kimmel. A Bányász szerezte meg a vezetést Gedhter révén. Az el­ső félidőben két kapufát rúg­tak a hazaiak. Szünet után egyenlített a Pamut, majd Kimmel megint a vörösvária­kat juttatta előnyhöz. 2:2, majd Gál góljával 3:2 lett az eredmény. A hajrában azon­ban nemcsak egyenlített, ha­nem négy perccel a befejezés előtt 11-esbői a győzelmet is megszerezte a hazai csapat. Végeredményben szerencsés góllal nyert a Pamut, amelyik jól kihasználta a vörösvári vé­delem megingásait. A Bányász­ban Gál és Gechter dicsérhető I Czibor és Di Stefano I „párharca“ | A spanyol labdarúgó bajnok- I | Ság vasárnapi fordulójában ha- 1 E talmas érdeklődéssel várt mér- | | kőzésre került sor Barceloná | | ban az FC Barcelona és a Real = | Madrid között. Heves iramú = | mérkőzésen a Barcelona nagy f | meglepetésre 4:0-ra győzött. A | = rangadó bővelkedett parázs je- | | lenetekben. Czibor, a Barcelona 1 | balszélsője nekitámadt Di Ste- | | fanónak, amikor a labda nem f | Is volt a közelben. Ezért a já* f | félvezető kiállította. Ezután | | „dél-amerikai stílusú” vereke- = = dés tört ki, a Real Madridban | 1 játszó Santamaria alapos elég- | | tételt vett Di Stefanóért, és ó = | is a kiállítás sorsára jutott. | NB It-es labdarúgó-eredmények Keleti csoport: Szeged—„DVSC 3:0, UTTE—Kecskemét' 0:0, MMTE— Egyetértés 3:1, Borsodi Bányász— Pénzügyőrök 1:0, Ózd—Soartacus* 1:1, Jászberény—Salg. SE 2:0, Előre —Szolnok 2:1. Nyugati csoport: KISTEXT _Szál­l ítók 0:0, Pécsi Dózsa—Székesfehér­vár 1:1, Budafok—Sztálinváros 0:0. Kaposvár_2alaegerszeg 1:0, Láng G épgyár—PVSK 2:2. Mosonmagyar­óvár_Oroszlány 3:0. A papírforma „győzött“ az NB II-ben Mindhárom Pest megyei NB II-es labdarúgó-csapat mérkő­zése szerepelt a totóban. A tippelők általában az ellenfélnek adtak több esélyt, Te evesen számítottak Pest megyei sikerre. Sajnos, így is lett. Mindhárom együttes elvérzett, figyelemre­méltó azonban, hogy Vác csak egy góllal maradt alul Komlón. KOMLÓI BÁNYÁSZ—VÁCI PETŐFI 1:0 (1:0) Komló, 2000 néző. V: Pillér. K. Bányász: Krausz — Mes- tyán. Komlói, Balázs — Kohl- mann. Molnár II — Róth, Czi- ráki, Perényi. Molnár I, Tóth. Vác: Kohlmann — Jeszenszky, Lóránt, Czuczor — Neugan, Farkas — Rásó, Pintér, Bábi, Frick, Lukács. Az első 45 percben a Bányász támadott többet, de sok biztos helyzetet kihagytak a csatárok. A 20. percben jobboldali tá­madás után Cziráki éles szög­ből a hálóba küldte a labdát, s megszerezte a vezetést. Szünet után a lelkes Petőfi némi mezőnyfölénybe került a kissé visszaesett Bányász el en. Komoly gólhelyzetet azonban nem tudtak teremteni a váci csatárok, mert a'hazai védelem jól állt a lábán. A lestaktikával játszó Pest megyei csapat több­ször megakasztotta a hazai tá­madásokat. Jó: Mestyán, Molnár II, Czi­ráki, i!l. Czuczor, Neugan. Frick. DÉLBUDAI SPARTACUS—CSEPEL AUTÓ 2:0 (0:0) 2500 néző. V Dunaharasztí Szabó. Db. Spartacus: Pamuki — Kisgergely, Dóbránszky, Haj­dúk — Gazdag, Vída — Hu­szár, Jávor, Demeter, Milose­vics. Pribeli. Cs. Autó: Kohut — Vigh, Kreisz, Kárpáti — Ri­óért, Szigetvári — Kalász, Pásztor, Tajti, Kerekes, Handó. Az első félidőt igen erős ira­mú, kemény, időnként durva játék jellemezte. A 33. perc­ben Gazdag belerúgott Tajtiba és a játékvezető kiállította » vendégek játékosát. Fordulás után változatlanul kemény volt a küzdelem. A 48 percben Kerekest állították ki durvaságért. Két perccel ké­sőbb Pribel: megszerezte e Spartaeusnak a vezetést. Ez­után végig változatos volt a küzdelem, a hazai csapat több gólhelyzetet kihagyott. A ven dégek második gólját, Huszíü ll-esl>ő] szerezte. Jó: Kisgergely, Vida. Jávor, ill. Vigh, Kreisz. Pásztor. SZEGEDI EAC—CEGLÉDI VASUTAS 3:0 (3:0) Betoncserép könnyű kivitelben, mozaiklap mettlachiszerű. fehér cementtel. 80 mintá­ban kapható. XI. Bocskai út 52. Vas. Cegléd, 2100 néző. V: Mar kovics. • SZEAC: Mészáros — Bénák. Portörő, Vass — Baráth. Zal- lár — Szabó, Polyvás, Hajós. Rábai, Nyári. CVSE: Madarasi — Aranyi Várkonyi dr.. Pintér — Csontos, Lengyel — Kökény. Halász, Fodor, Kubinyi, Botos Nagy érdeklődés előzte meg a Keleti-csoport éllovasának. a7 NB I-ből kiesett SZEAC csapatának vendégszereplését. Az első félidőben a széltől tá­mogatott szegediek támadta1 többet, és háromgólos vezeté re tettek szert. A második fé1 időben Cegléd is vezetett né hány támadást de csak egv kapufát, lőttek. G: Polyvás, Nyárt Szabó Jó: Mészáros. Portörő (a me­zőny legjobbja), Polyvás, Ba' ráth, Nyári, ill. Madaras!. Ha' lász.