Pest Megyei Hirlap, 1958. szeptember (2. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-16 / 218. szám

Ma megkezdődnek a Mátyás napok sportversenyei A visegrádi Mátyás-napok ünnepi műsorából nem hi­ányzik a sport sem. A verse­nyek sorát az ifjúsági túra­verseny nyitja meg, melyet a megyei ifjúsági sportbizottság rendez Visegrád környékén. A viadalon a visegrádi, a du- nabogdányi és a nagymarosi fiú általános iskola V—VIII. osztályos tanulói vetélkednek, osztályonként egy-egy ötös lét­számú csapat. A verseny ma délelőtt fél tízkor Visegrádon, a nagyma­rosi révátkelésnél kezdődik. m;(íy frontok A LENGYELEK ELLEN Magyarország Ifi—Lengyelország ifi 1:1 (1:0), Wroclaw, 20 ezer néző. .Magyarország utánpótlás váloga­tott—Lengyelország utánpótlás vá­logatott 6:2 (3:2), Debrecen.* Len­gyelország B—Magyarország B 2:0 (2:0), Népstadion, 20 ezer néző. Magyarország—Lengyelország 3:1 (1:0), Chorzow, 110 ezer néző. G: Csordás, Tichy, Budai, illetve Kár­páti (öngól). Négy telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában négy pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 103 624.50 forint. Tizenegytalálatos szelvény 203, tíztalálatos pedig 2184 darab akadt. Előbbiekre 2041.80, utóbbiak­ra 253 forintot fizetnek szelvé­nyenként. A tizenkéttalálatos táppszelvény: I. 2, 1. t, 2. 1, x, 2. x, 1. 1. x. Szombaton és vasárnap nagysza­básúi nemzetközi kajak- és kenu­versenyt rendeztek Laccóban nyu­gatnémet. jugoszláv, olasz, francia, osztrák és magyar versenyzők rész* vételével. Az érdekes versenyen magyar részről az U. Dózsa spor­tolói indultak, akik a 11 verseny- szám közül ötöt megnyertek. Jó napjuk volt a „pontnélküli“ csapatoknak a megyei I. osztályban fMegyei atlétikai bajnokság Dunakeszin A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság harmadik fordulójában a négy utolsó csapat _ Albertirsa, Üllő, Vác, Tököl — is győzött, s így már nincs pontnélküli együt­tes a bajnokságban. A vasárnapi mérkőzések a pályaválasztók sike­re jegyében folytak, csupán Gö­döllőn diadalmaskodott a vendég­csapat. • SZENTENDREI HONVÉD. GÖDÖLLŐI VASAS 1:0 (1:0, Gödöllő. 500 néző. V: Tóth L. Lendületesen kezdett a hazai csa­pat, de csakhamar a technikásabb vendégek vették át a játék irányí­tását, s már a 22. percben Pólyák szép átadásával Fekete kiugrott, s a kimozduló kapus mellett a háló­ba helyezte a labdát. Szünet után 10 percet a gödöl­lőiek rohamoztak, de nem tudták áttörni a kitűnő Honvéd védelmet. Enyhe hazai fölény után újra a szentendreiek támadtak többet, de lövéseik elkerülték a kaput. Kor­most (Gödöllő) befejezés előtt hat perccel a kapus „elvágásáért” ki­állították. A vendégcsapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet, nagy technikai fölényben volt a formá­jában teljesen visszaesett, veszély­telenül és szétesően játszó gödöl- löiekkel szemben. Jó: Székely (a mezőny legjobbja). Weisz, Gratzer, Pólyák, ill. Nagy, Sárréti, Mátis. Horváth Kálmán MONOK—SZIGETUJFAU 4:1 (2^0) Monor, 1000 néző. V: Horváth. Élvezetes, helyenként igen szín­vonalas mérkőzésen a második fél­idei nyomasztó fölényét gólokra váltva, megérdemelten nyert a ha­zai csapat. G: Kért (2), K. Nagy, László, ill. Vlgh Zoltán. Jó: Szabó, Csendes, Bokros, Kéri, ill. Vigh Ferenc, Blatt. Barbaró. H. J. TÖKÖL—PILISI KINIZSI 3:1 (2:1) Tököl, 1000 néző. V: Tihanyi. A teljes csapattal kiálló tököllek már kezdés után átvették a játék irá­nyítását, mégis a 25. percben Vá- szin n öngóljával a Kinizsi tett szert a vezetésre. A gól szinte A Magyar Testnevelési és Sport Tanács teljes ülése Az MTST elnöksége hétfőn délelőtt az új városháza ülés­termében tartotta a Magyar Testnevelési és Sport Tanács teljes ülését, amelyen a tanács első féléves munkáját tárgyalták meg. Az ülésen 71 tanácstag vett részt. Először Murai István, az MTST elnökhelyettese üdvözölte a megjelenteket, szólt az iilés céljáról, majd átadta a szót Hegyi Gyulának, az MTST elnökének, aki a beszámolót tartotta. Hegyi Gyula több mint egyórás beszédben számolt be a testnevelési és sportmozgalom jelenlegi helyzetéről, s a fel­adatokról. Először arról beszélt, hogy szükséges néhány elvi kérdés tisztázása, mert ezek nélkül nehéz a további feladatok megoldása, valamint az elkövetkezendő munkatervek meg­valósítása. Elmondta, hogy népköztársaságunk helyzetének megerősödése megadta a szilárd alapját annak is, hogy sport- mozgalmunkban rendet tudtunk teremteni az ellenforradalmi zűrzavar után. Két fontos feladat volt: először, hogy a szét­zilált testnevelési és sportmozgalmat szocialista alapokra he­lyezzék, s másodszor, hogy szélesebb társadalmi alapon épít­sék fel sportszervezeti rendszerünket. A MÉH Vállalat cs a Pest megyei Hírlap ötezer forintos papír■ és rongygyűjtő rejtvényversenye A rejtvényversenyben az egyik fődíj ttw mn 1WWWH t mmmittt m w mmnr 8. A Pest—Báes—Nógrád me- | gyei MEh Vállalat és a Pest | megyei Hírlap 5040 forintos | rejtvényversenye. Megfejtés: Beküldő (név és pontos cím): szárnyakat adott Tökölnek, a 25. percben Firnigel szép góljával egyenlített. A 35. percben 16-oson belüli kezezés miatt 11-eshez jutott Tököl, a büntetőt Blausin értékes! tette. Szünet után feljöttek a vendé­gek. de a hazai védelem jól állt a lábán, A 70. percben Török Géza beállította a végeredményt. A Kinizsi mezőnyben szépen Ját­szott, de nem tudták áttörni a ha­zai védelmet. Jó: Nikolica, Firnl- gel. Rozglcs, tU. Varga, Osztos, Kurucz. Bundies Péter CYÖMRÖ—KISTARCSA 4:0 (1:0) Gyömrő, 600 néző. V: Lauber. A tartalékosán kiálló Kistarcsa végig nagy becsvággyal küzdött, de a második félidőt már nem bírta o csapat. A találkozó két ellentétes félidőt hozott, szünet utáni telje­sítményével, elsősorban jobb csa­tárjátékával megérdemelten nyers a hazai csapat. G: Scheffer (2), Szabó, Békefft. Jó: Scheffer (a mezőny legjobbja). Csatloch, Szabó. ill. Molnár Hl Schléger, Molnár XI. ALBERTIRSA—DUNAKESZI KINIZSI 3:3 (3:0) Albertirsa. 1000 néző. V: Ábra- hám. Az első félidőben Fekete Kukucska, s Fazekas góljával 3:0-ás előnyre tett szert a hazai csapat. Szünet után Tornai fejesgóllal szépített; majd Túri növelte a 70. oercban a hazaiak előnyét. Még ebben a percben Varga József szé­pített, majd néhány perccel később ugyancsak Varga lőtte a vendégek harmadik gólját, ekkor a Kinizsi közel állt az egyenlítéshez, ez azonban nem sikerült, mert több helyzetet kihagytak a támadók, öt perccel a befejezés előtt, Kukucska beállította a végérád raényt. A mérkőzés ritkán látott hatal­mas Iramot hozott, ezt végig bírtak a játékosok. Az első 45 percben Albertirsa, szünet után Dunakeszi játszott jobban. Az irsaiak védel­méből IConta emelkedett ki, a két fedezet hasznosan játszott. A csa­tárok közül elsősorban Fekete és Kukucska nyújtott átlagon felülit. A Kinizsiben a második félidőben feljavult Forgó és a két fedezet dicsérhető. a csatársorból pedig Varga László és József. Buchard Tibor VÁCI VASUTAS—VECSÉSI MTK 1:0 (1:0) Vác. 300 néző. V: Virágh. Gyér érdeklődés mellett, várakozáson aluli gyenge színvonalú mérkőzést vívott a két. csapat. Különösen a két támadósor játéka volt kiábrán­dító. A 24. percben Jakab I áttört » tétovázó vecsésl védelmen, s a meg­dermedt Pintér lábai között a há­lóba gurította a labdát. A 27. perc­ben Pintér karja megsérült, emiztt Molnár n állt a kapuba. A hazaiak erősen rohamoztak, de a körül­mény eskedő csatárok nem boldo­gultak a vendégek védelmével. Fordulás után meglepetésre In­kább a vendégek rohamoztak Krész lövése a hálótartő vasról » mezőnybe pattant, s Krész a kapu­ba vágta az eléje kerülő labdát. Virágh játékvezető először gólt ítélt, majd a váci játékosok tilta­kozására és a partjelző megkérde­zése után visszavonta ítéletét. A* utolsó percekben is Inkább a ven­dégek rohamoztak. Jó: Borzák, Kurucz, Balogh, 111 Dimitru (a mezőny legjobbja). Leimetter II, Krész, Molnár I. Fekete József CEGLÉDI ÉPITÖK-FÖTI SB I 5:2 (3:1) Cegléd, 300 néző. V: Huszák. 1 A hazai csapat ésszerűbb Játéka § valamint jobb erőnléte révén har- | colta ki a győzelmet. A második 1 félidő 30. percéig sportszerű játék | folyt, befejezés előtt 10 perccel a | fóti jobbfedezetet, Borit, a játék- | vezető durvaság miatt kiállította. § G: Gycnir.se (2), Halmi (11-ésből), | Milus, Gyikó, ill. Forgács, Szabó. § ÜLLŐ— SZIGETSZENTMIKLÖS § 2:0 (2:0) PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkásoárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadia a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tét S Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Pécel és a Pilisi Bányász nyert, Nagykőrös kikapott az NB lll-ban Az elmúlt héten NB III-as csapataink közül csak a Nagykőrös tudott győzni. Most fordítva történt. Pécel és a Pilisi Bányász megsze­rezte a két pontot, míg a nagykőrösi Kinizsi súlyos vereséggel tért haza Békés­csabáról. Északközép csoport: PÉCELI MÁV—M. PAMUT 2:0 (1:0) Pécel, 600 néző. V: Sárdi. P. MÄV; Nagy J. — Nagy Gy., Sári, Semmelweis — Sze- bek, Mikes — Holló l, Kalmár, Tóth, Daróczi, Farkas. Csapkodó, rossz játék jelle­mezte a mérkőzést. Mezőnyben szebben játszott a vendégcsa­pat, de csatársora kapura nem volt veszélyes. A páceliek mindkét gólját Holló I sze­rezte, ezenkívül még több helyzete is akadt a hazaiak­nak. A péceliefe közül Nagy J., Sári, Szebek és Mikes teljesít­ménye emelkedett ki. Feltűnt ugyanakkor Tóth közömbös játéka. PILISI BÁNYÁSZ- ELEKTROMOS 2:1 (1:0) Latorca utca, 1200 néző. V: Keresztfalvi. P. Bányász: Kovács — Nick II, Fazekas, Spamberger — Peller, Wiszt — Marjai, Gé- mesi, Gechter, Vízvári, Kim­mel. Mintegy 400 bányászszurkoló kísérte el csapatát a fővá­rosba. Az első félidő elején a Bányász több támadást ve­zetett, s a 20. percben Gémesi, a jobb felső sarokba küldött labdával megszerezte a veze­tést. Ezután a Tromos is roha­mozott olykor, ennek ellenére a vendégcsapat volt fölényben. Szünet után a hazaiak nagy lendülettel kezdtek, de a Pest megyei csapat védelme jól állt a lábán. A 20. percben egyen­lített az Elektromos, jobbfede­zetűk 18 méterről a jobb felső sarokba talált. A gól nem törte le a vörösváriakat, pár perccel később Marjai lőtt ha­talmas gólt. Később nagy haj­rát vágott ki a hazad együttes, sok meleg helyzet adódott a 1 vendégek kapuja előtt. A Bá­nyász ellentámadásait, melyet inkább a balszámy vezetett, sokszor szabálytalanság árán tudták csak feltartóztatni. Erős iramú, magrs színvo­nalú mérkőzésen a Bányász átlagon felüli teljesítményt nyújtva, megérdemelten nyert. Peller a mezőny legjobbjának bizonyult, kívüle Spamberger, Ne mulassza el! Kössöa termelési szerződést CUKORRÉPA, LUCERNA, VÖRÖSHERE, APRÓMAGVAK, ZÖLDSÉGFÉLÉK TERMELÉSÉRE Aszódon, Ráckevén, Kiskunlacházán és Taksonyban és minden községben, a földművesszövetkezet irodájá­ban. Kamatmentes hitelt, termelési előleget kap, áruját jó áron, biztosan értékesítheti. MÉG NEM KÉSŐ, MOST KÖSSÖN SZERZŐDÉST! A mérkőzés elején elhúzott a hazai csapat, a 8. percben Ke­lemen és Dombai góljával már 2:0-ra vezettek. Esután Sebes­Jászberényi Vasas—i A Pest megyei csapat tarta­lékosán, Várkomyi dr. és Fo­dor nélkül állt ki. A vezetést Halász révén Cegléd szerezte meg, majd egyenlítés után iv mét Halász juttatta előnyhöz a Vasutast. A vezetés ellenére Mezőgazdasági nisztrációban jártas bérelszámolót és ad­minisztrátort keresünk Pest megyei üzem­egységünkbe. Fize­tést és természetbeni Juttatást kollektív sze­rint biztosítunk. Du- na-Tisza közi Sertés- tenyésztő és Hizlaló, Pilis. adral-| Eladó Ingatlanok Gö­döllőn: házak már 31 ezer forinttól, telkek looo forinttól. Pest megyei Ingatlanközve­títő Vállalat kirendelt­sége. Gödöllő. Dózsa György út 12. Félfo­gadás 8—12 óra kö­zött minden kedden csütörtökön és szom­baton. Ráckevei járásban há­zak 40 000 forinttól, telkek 6000 forinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat du- naharasztl kirendelt­sége) Dunaharaszti Dózsa György öt 1 Felvilágosítás adás reggel 8—12 óra kö­zött hétfőn, szerdán és szombaton. Mezőgazdasági kiállí­táson. vagy telepemen nezze meg mozaiklap­jaimat. betoncserepei­met. Vas betonáruké- szítő, XI.. Bocskai út 52. ____________________ C ifrakerti Állami Gaz­daság szakképzett bognárt keres felvé­telre. Fizetési mód kollektív szerint. La­kást a gazdaság nem biztosit. 3 hl hordók, zöld ol­dalkocsis Pannónia eladó. Cegléd, Bes- nyő utca 10/a, Érdi és érdliget) eladó Ingatlanok: hazak 25 ezer tortnttől. telkek 1000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forinttól Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat érd> kirendeltsége. Érd Diósdi út 34. Félfoga­dás reggel 8—12 kö­zött kedden, csütörtö­kön és szombaton. Ceglédi és nagykőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 40 000 tortnttől telkek 8000 forinttól Tájékoztatást ad a Pest megyei ingatlan­közvetítő Vállalat ceg­lédi kirendeltsége Cegléd, Kossuth téi l. Hivatalos órák 8— 12 között kedden, óén teken és szombaton. Szilvafőzéshez rézüst. száz literes eladó. Ná- domé. Hattyú u. 15.. I. emelet (Széna tér­nél) 18 óra után. Mozaiklapok gyönyö­rű mintákban kapha­tók. Vidékre szállítok. Kaba, XI., Bartók Bé­la út 76. 256-211. Nagykörös Városi Ta­nács v. b. pályázatot hirdet a városi ta­nács v. b. titkársá­gán betöltendő jog­ügyi előadói állásra. . Feltételek: jogi vég­zettség. büntetlen elő­élet. Közigazgatási gyakorlattal rendelke­zők előnyben része­sülnek. Fizetési fel­tételekben a pályázó­val aszerint állapo­dunk meg. hogy mennyi szolgálati ioe- ,1e van, illetve előző munkahelyén mennyi volt az illetménye. A pályázatot a városi tanács v. b. titkár­ság személyzeti cso­portjánál kell benyúj­tani. Pályázati határ­idő: 1858. szeptember hó 20. Leányfalu és Szent­endre környéken el­adó házak 60 000 fo­rinttól. telkek 10 »00 forinttól. Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő . Vál­lalat központja min­dennap 8-tó] 4 óráig (Budapest. V.. Kálmán u. 13.) és a szentend­rei kirendeltség szer­dán 8—12 óra között. * uvi a V n,11 V-­tyén és Frick révén kapus­hibákból kiegyenlített a Pe­tőfi. Fordulás után az ered. mény már nem változott. Ceglédi VSE 6:2 (1:2) már az első félidőben látszott, hogy a jó képességű hazai csa­pat esélyesebb. Fordulás után a ceglédi vé­delem csődöt mondott és a ha­zaiak szinte tetszés szerint ér­ték el góljaikat. — .ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiftvwiiiiiiviiiiMiiiiiviiviiiiinifffiiMvniVlllfliiffllUlV A Váci Petőfi pontot szerzett Za la ege rszege n A labdarúgó NB II harmadik fordulójában mindhárom Pest ■ megyei csapat idegenben játszott. Sok babér nem ter­mett számukra, csupán Vác szerzett pontot. Értékes döntet­lent harcolt ki Zalaegerszegen. Cegléd hat gólt kapott Jász­berényben, míg a Csepel Autó, mint legutóbbi számunkban közöltük, 2:1 arányban alulmaradt a KISTEXT-tel szemben. Zalaceerszeei TE—Váci Petőfi 2:2 Í2:2t Gechter és'Kimmel emelkedett ki a csapatból. Délkeleti csoport: BÉKÉSCSABAI MÁV— NAGYKÖRÖSI KINIZSI 8:1 (3:1) Békéscsaba, 1000 néző. V: Tóth. Nagykőrös: Leskó — Soós, Szabó, Erdei — Csikós I, Ko­vács — Kornyik, Bakonyi, Bél- teki, Csikós II, Aszódi. A nagykőrösi labdarúgók vasárnap hajnali fél négykor, teherautóval utaztak Békéscsa­bára, ahová 9 órakor, egy órá­val a mérkőzés kezdete előtt érkeztek meg. Az utazástól igen mereven mozogtak a já­tékosok, s elsősorban ez okozta nagyarányú vereségüket. A 10. percben már 3:0-ra vezetett a MÁV. A körösiek egyetlen gólját Kornyik szerezte. A csa­patból senki nem nyújtott át­lagon felülit. A nagykőrösi Karádi Zsuzsa három elsőséget szerzett a szombat-vasárnap Dunakeszin sorra került megyei atlétikai bajnokságon. A bajnokság részletes ered­ményeit anyagtorlódás miatt legközelebbi számunkban kö­zöljük.