Pest Megyei Hirlap, 1958. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1958-03-11 / 59. szám

A Szentendrei Honvéd újabb győzelme, Pécel újabb veresége a labdarúgó NB lll-ban A tavasz! második forduló leg­nagyobb meglepetését a Szent­endrei Honvéd szolgáltatta. Bizto­san nyert az élvonalban tanyázó tnartonvásáriak ellen. A Nagy­kőrösi Kinizsi féltucat gólt rúgott Adonynak. Otthon játszó csapa­taink közül csupán a Pilisi Kinizsi szenvedett vereséget. Pécel balsze­rencsés körülmények között vesz­tett Székesfehérvárott. Pontoszto- zással végződött a Pilisi Bányász— Esztergom találkozó, PILISI BÁNYÁSZ—ESZTERGOMI VASAS 1:1 (0:0) Pilisvörösvár, 900 néző. V: Val- kár. Pilisi Bányász: Herczeg — Mar­kos, Bauer, Spamberger - Géme- si, Wiszt — Fazekas, Marjai, Pei­ler, Gechter, Kimmel. Esztergomi Vasas: Kaiser — Gerendás, Mi­hály fi, Bayer — Elekes Winkler — Schleszer, Tóth, Zink, Krisch- neider, Virág. Hatalmas iramú mérkőzésen már az első félidőben nagy fölényben játszott a hazai csapat. A Bányász fedezetei „tömték’*' a csatársort labdával, de azoknak semmi sem sikerült. A 15. percben a közönség már gólt kiáltott Marjai fejesét látva, de az éles, lapos fejest véd­te a ragyogó formában levő esz­tergomi kapus. A félidő közepe táján a hazai csatársor „pergőtűz alá vette” az esztergomi kaput, de eredménytelenül. Félóra elteltével feljöttek a vendégek is, de nem tudtak a kapura veszélyesek lenni. A félidő utolsó perceiben a Bá­nyász-csatárok egymásnak „tet­ték” a labdát az ellenfél tizen­hatosán, de lövésre senki sem vál­lalkozott. Fordulás után a hazaiak még nagyobb lendülettel vetették ma­gukat a küzdelembe, szinte egy kapura folyt a játék. A második percben Gechter és Kimmel az esztergomi kapu torkában „pepe­cselt”, a labda a tizenhatoson kí­vülre pattant, Gémesi ráfutott, 0 hatalmas bombáját Kaiser a jobb felső sarokból öklözte ki. A 12. percben Marjait a 16-oson buktat­ták, a szabadrúgásnak ő futott neld. A lövés a kapusról Gechter elé pattant, aki pár lépésről nem hibázott. (1:0). A gól után helyte­lenül engedett az iramból a hazai csapat, bár ekkor is mezőny­fölényben játszott. A 28. percben váratlan előretörés után a bizony­talankodó Bányász védelem mel­lett Krischneider egyenlített. (1:1). Az utolsó negyedórában még csak fokozódott a játék irama, a Bá­nyász szinte egy kapura játszott. A 39. percben Kimmel a kapufát találta el, majd sarokrúgás után az előrehúzódó Bauer fejesét védte a kapus. A Pilisi Bányász játéka szemre Igen szép volt, de csak a két fede­zet, Gémesi és Wiszt játéka volt átlagon felüli. Wiszt egyben a me­zőny legjobbjának bizonyult. A csatársor az első félidőben tehe­tetlenül, a második félidőben két­ségtelenül „pechesen” is játszott. Az Esztergomi Vasas szintén jól készült fel a mérkőzésre, végig bírták a hatalmas iramot, de csa­társoruk semmit sem mutatott. Kaiser, Bayer és Winkler játszott közülük igen jól. NAGYKÖRÖSI KINIZSI—ADONYT PETŐFI 6:0 (2:0) Nagykőrös, 500 néző. V: Vanház. N. Kinizsi: Gömöri — Szabó II, Szabó I, Erdei — M. Kiss, Kovács — Kornyik, Bakonyi, Bélteki, Csi­kós II, Czene. Az első félidőben még tartotta magát a vendégcsapat, de fordulás után teljesen összeroppant. Nagy­kőrös közepes formája is elég volt a biztos győzelemhez. G: Bélteki (2), Kornyik, Bakonyi, Czene, Er­dei. Jó: Bakonyi, Szabó I, Kovács. VÁCI VASUTAS—GÖDÖLLŐI VASAS 4:0 (1:0) Vác, 500 néző. V: Zalavári. VVSE: Takács — Balogh, Sári, Kiss — Jakab I, Drobni — Jakab II, Unyatinszki, Mészáros, Márton, Jacsó. Gödöllő: Bélán — Nagy, Sárréti, Tóth — Sóti, Kormos — Makra, Hőnigh, Horváth, Molnár, Mátis. Sáros, mély talajon került sorra a mérkőzés. A 15. perc táján Mé­száros góljával megszerezte a ve­zetést a Vasutas. A félidő esemé­nyeihez tartozik még, hogy Bélán kivédett egy 11-est. Fordulás után kidomborodott a hazaiak jobb erőnléte, s Mészáros kétszer, vala­mint Márton egyszer talált az el­lenfél hálójába. A Váci Vasutas többet és veszélyesebben támadott, s a játékosok jobban alkalmaz­kodtak a nehéz talajhoz. Jó: Jakab I, Jakab II, Mészáros, Drobni. A gödöllői csapatban sen­ki sem nyújtott átlagon felülit. Paulovits István (Gödöllő) sze­rint, a gólarány túlzott. SZENTENDREI HONVÉD— MARTONVÄSARI TRAKTOR 3:0 (1:0) Szentendre, 300 néző. V: Fehér­vári. Sz. Honvéd: Molnár — Weisz, Székely, Szabó - Dubrovecz, Gyet- ván — Gregor, Mayer, Pólyák, Bertalan, Németh I. Végig a minden részében jobb Honvéd irányította a játékot, s rá­szolgált a meglepő győzelemre. Amikor szél ellen játszottak, igen helyesen, levitték a labdát a föld­re. Mindhárom hazai gólt Pólyák szerezte. A szentendrei csapatból a védelem, valamint Pólyák, Mayer és Németh I játéka dicsér­hető. A Szentendrei Honvéd szerdán az Appaffy utcában a Bp. Sparta­cus ellen vív edzőmérkőzést. TOKODI BANASZ—PILISI KINIZSI 2:0 (0:0) Pilis, 800 néző. V: Nagy K. P. Kinizsi: Varga — Hadas, Tóth, Osztos — Farkas, Borgula — Föld­várszki II, Perjési, Földvárszki I, Turcsán, Halgas. Akárcsak az első fordulóban, most is balszerencsés körülmé­nyek között kapott ki a Kinizsi. Csaknem 70 percen át támadott a csapat, de eredménytelenül. A vendégek első gólja a második félidő derekán esett. Tóth köny- nyelmű hazaadását Molnár el­csípte, s a hálóba gurított. Egy perccel később Varga kiszaladt, s az üres kapura tartó labdát Osztos kézzel húzta vissza. A 11-est Mol­nár értékesítette. A pilisiek közül Osztos és Hal­gas teljesítménye dicsérhető. SZF. MÁV—PÉCELI MÁV 2:1 (0:0) Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Sárdi. Pécel: Nagy — Semmelweis, Sze- bek, Stecker — Tóth, Hegedűs — Holló I, Városi, Sári, Farkas, Daróczi. A mély talajú pályán, az első 43 percben többet támadott a fehér­vári csapat. A II. félidő 10 perce táján megszerezték a vezetést a hazaiak. Nagy a labda alá szaladt. Nemsokkal később Farkas kitört, s egyéni játékkal egyenlített. Ez­után a péceliek egyik gólját nem adta meg a játékvezető, majd be­rúgta a győztes gólt a fehérvári csapat. Tombor László, a péceliek inté­zője elmondta, hogy a mérkőzést tokodi bíró vezette, a két part­jelző pedig fehérvári volt, s több téves ítélettel sújtották a Pest me­gyei csapatot. 1:1 állásnál Sárdi egy szabályos péceli gólt nem adott meg, a fehérváriak győztes gólja pedig lesből esett. A péceli csapatban Sári, Farkas és Tóth játszott jól. ★ Egyéb eredmények: Annavölgy— Székesfehérvári Petőfi 1:1. Anna­völgy. V: Lauber. Nyergesujfahi— Székesfehérvári Honvéd 2:1. Szé­kesfehérvár. V: Bende. Balinka— Ercsi 4:1. Balinka. V: Pusztaszeri. Vasárnap este teljesen megtelt a Sportcsarnok az asztalitenisz Európa-bajnokság egyéni döntőire. Először a női egyest bonyolították le. Kóczián Éva mintegy másfél­órás küzdelem után diadalmasko­dott az angol Haydon felett. Ez­után gyorsan eldőlt a férfi egyes sorsa. A nyugodtabban játszó Bérezik 3:0 arányban nyert Gyet- vai ellen. A párosok színvonala a várakozás alatt maradt. Végered­ményben tehát három egyéni számban született magyar siker vasárnap. Eredmények: Női egyes. Döntő: Kóczián Éva (magyar)—Haydon (angol) 3:2 (15, _14, 22, —17, 16). Európa-bajnok: Kóczián Éva (magyar), 2. Haydon (angol), 3. Mossóczy (magyar) és Rozeanu (román). Férfi egyes. Döntő: Bérezik (ma­gyar)—Gyetvai (magyar) 3:0 (19, 16, 21). Európa-bajnok: Bérezik Zol­tán (magyar), 2. Gyetvai Elemér NB ll-es eredmények Nyugati csoport: Szekszárd— Láng-gépgyár 1:4, Győr—Székes­fehérvár 3:0, Délbudai Spartacus _ N agykanizsa 3:1, Sztálinváros— Zalaegerszegi TE 0:1, Pécsbánya- celep_Kaposvári Kinizsi 0:0, Mo­s onmagyaróvár—Oroszlány 3:1, Ka­posvári MTE—Sopron 3:0, Zala­egerszegi Dózsa—PVSK 1:1, Veszp­rém—Szombathely 1:0. Keleti csoport: Pereces—Sparta­cus 0:1, Miskolci VSC—Előre 0:0, MA VÁG—Nyíregyháza 6:3, Szállí­tók—D VSC 0:1, Hatvan-Egyetértés 1:0, Debreceni Honvéd—Baglyas- alja 1:1, Miskolci MTE—Eger 3:0, Ózd—Bükkalja 2:1. Déli csoport: Bp. Vörös Meteor— BVSC 0:3, Bp. Petőfi—Gázművek 4:1, Gyula—Baja 2:2, Jászberény— K. Lombik 0:2, VKSE—Szolnok 0:1. UTTE—Békéscsaba 5:1, KISTEXT —SZVSE 11:0. Hét telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában hét pályázó ért el telitalálatot, nyereményük egyenként 90 673 fo­rint. Tizenegytalálatos szelvény 151, tíztalálatos pedig 1730 akadt. Előbbi 4203, utóbbi 489 forintot fizet szel­vényenként. A 12 találatos tippszelvény: 1, 1, 2, x, x, 2, 2, x, 2, 1, x, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VTIL. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100, 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Gyetvai nem tudta megismételni a magyar bajnokságon elért győ­zelmét. Bérezik mögött a második helyen végzett az EB-n. iiffiiiiiiiiiimitiiiimiiitmmititmittiitiiiiHiiiiiitiiiiHiiHittm Ökölvívó-mérkőzés Gödöllőn A Ganz Árammérőgyár kultúr­termében vasárnap jól sikerült ökölvívó mérkőzést rendeztek, 500 néző előtt, GÖDÖLLŐI VASAS_BP, ELŐRE, I SK VEGYES 11:5 Részletes eredmények: Paliaga pontozással győz Hibó ellen, Ta­kács pontozással győz Hanák el­len, Fehér pontozásos vereséget szenved Karakastól, Monostori— Nagy döntetlen, Kiss pontozással győz Köbl ellen, Deák F. ponto­zással nyer Kelemen ellen, Deák S. kiütéssel nyer Polgár ellen, Ti­hanyi pontozással veszt Hertel el­len. Eladó házak, telkek! FIK ceglédi kirendelt­ségén ház 35 ooo fo­rinttól, telek 6000 fo­rinttól. Érdi kiren­deltségén ház 30 000 forinttól, telek 3000 forinttól, Váci kiren­deltségén ház 40 000 forinttól, telek 10 000 forinttól. Monori ki­rendeltségén ház 30 ezer forinttól, telek 4000 forinttól. Gödöl­lői kirendeltségén ház 40 000 forinttói, telek 15 000 forinttól. Duma- hairaszti kirendeltsé­gén ház 50 000 forint­tól, telek 8000 forint­tól. Szentendrei ki- rendeltségén ház 50 ezer forinttól, teleik 10 OOO forinttól. Pest megyei Ingatlanköz­vetítő Vállaltat, Buda­pest, V., Kálmán u. 13. Vác belterületén, 100 négyszögöles házhely eladó. Érdeklődni le­het: Kővári, Vác, Köztársaság út 49. sz. Ugyanott drugafáik eladók. Tetőfedő piros be­toncserép, mozaik­lap négy színben, min den mintá ban kapható Befconáru- készítőnél, XI. kér. Bocskay út 52. Gyönyörű kétsze­mélyes, világítás, vitrin.es retkamiék. önműködően ágyaz­ható epeda rúgózás­sal. garnitúrák, fote­lé k. minősé gi j ótál- lással. ismertetőt, fényképet díjtalanul küldök. Braun kárpi­tos, Budapest, Nagy­mező u. 37. Konyhabútort kisipa­rostól fizetési ked­vezménnyel. Buda­pest, Üllői út 5. (Kálvin térnél.) Kertészek figyelem! Gyékény hasúra min­den mennyiségben kapható, 4 m, 160 szé­les. Boros István, Farmos. Györgyei föld. Családi házakra ereszcsatorna felsze­relését vidékre is leg­olcsóbban vállalom. 456—949. Díszhal- és madár- kedvelők ! Vi dékre postán is szállítok. Kérje legújabb ár­jegyzékem. Veres szak üzlete, Budapest, Dohány u. 68. HIRDETÉSEKET FELVESZNEK: Ceglédi Nyomda. Cegléd. Vác. Jókai u. 9 telefon: 59 (szövő- árnál). Nagykörös. Csabai Istvánná. IV.. Hunyadi u. 24. Szentendre. Angyal Zoltán. Templom tér és Postahivatal vezetői A kiadóhivatal: Budapest, vm.. Blaha Lujza tér 3. A Magyar Hirdető kirendeltségei: Abony. Ceglédi a. 20. Cegléd. Teleki S. u. 30. Gödöllő. Erdő ca 54. Lajosmizse. Andrássy út 17. Nagykáta. Rákóczi mozi agykőrös. Hunyadi u. 24. Budakalász-Felső. Fürst Sándor u. 1 1c. Géza király tér I». nyomda. Vecsés Vöröshadsereg útja 23. A hirdetési dij szavanként hétköznap 1 forint, vasárnap 2 forint : első szó két szónak számit. (Legkisebb hirdetés 10 szó.) Kishirdetés. apróhirdetés között mm ként hétköznap 2 forint isárnap 3 forint, keretes hirdetés szövegoldalon hasábmm-ként jtköznap 2,50 forint, vasárnap 3 forint. Három, magyar egyéni bajnokság az asztalitenisz EB-n (magyar), 3. Harangozó (jugoszláv) es Vyhnanovszki (csehszlovák). Női páros. Döntő: Rozeanu, Zel­ler (román)—Kóczián E., Mossóczy (magyar) 3:1 (—18, 15, 17, IS). Európa-bajnok: Rozeanu. Zeller (román), 2. Kóczián, Mossóczy (magyar), 3. Haydon, Collins (an­gol) és Lantosné, Kerekesné (ma­gyar). Férfi páros. Döntő: Stipek, Vyhnanovszki (csehszlovák)—Rei­ter, Bottner (román) 3:0 (11, 13, 17). Európa-bajnok: Stipek, Vyhna­novszki (csehszlovák), 2. Reiter, Bottner (román), 3. Gantner, Ha- rasztosi (román) és Hauschmann, Haupt (nyugatnémet). Vegyespáros. Döntő: Bérezik, Lantosné (magyar)-Sidó, Kóczián (magyar) 3:1 (14, 13, —11, 12). Európa-bajnok: Bérezik, Lantosné | (magyar), 2. Sidó, Kóczián (ma­gyar), 3. Harasztosi, Rozeanu (ro­mán) és Gyetvai, Mossóczy (ma­gyar). \i MIK legyőzte Tatabányát a labdarúgó NB l-ben A labdarúgó NB I tavaszi máso­dik fordulójában az MTK—Tata­bánya mérkőzés Ígérkezett a leg­érdekesebbnek. A találkozót az egységesebb fővárosi csapat nyer­te, s ezzel a táblázat élére került. MTK—Tatabánya 1:0 (1:0). Hun­gária körút. Ferencváros—Szom­bathely 4:1 (1:0). Szombathely. Salgótarján—Dorog 1:0 (1:0). Do­rog. Dlósgyör-Szeged 1:1 (0:0). Szeged. Pécs—Bp. Honvéd 1:1 (1:1). Pécs. Csepel—Újpesti Dózsa 2:1 (0:1). Csepel. Szombati mérkőzés: Vasas_ Komló 5:0 (5:0). Népliget. 1. MTK 13 10 1 4 29:16 21 2. Tatabánya 15 8 3 4 23:12 19 3. Ferencváros 15 8 3 4 30:22 19 4. Diósgyőr 15 6 6 3 22:18 18 5. Bp. Honvéd 15 7 3 5 28:18 17 6. Vasas 15 7 3 5 25:22 17 7. Salgótarján 15 7 3 5 22:21 17 8. U. Dózsa 13 6 4 5 29:24 16 9. Szombathely lő 4 6 5 21:23 14 10. Dorog 15 6 2 7 17:23 14 11. Csepel 15 4 5 6 15:19 13 12. Pécs 15 4 3 8 16:29 11 13. Szeged 15 1 6 8 15:24 8 14. Komló 15 1 4 10 12:32 6 Készülődik a megyei labdarúgó-válogatott A felnőtt válogatott keret tagjai szerdán 14 órakor a Sportfelügye­lőségen gyülekeznek. A 15 tagú keret tagjait, valamint a pótlólag még behívott játékosokat kéri a válogató bizottság, hogy alsószere­lést hozzanak magukkal. A keret a János-kórház labdarúgó pályá­ján a Budapesti Statisztikai SK el­len játszik edzőmérkőzést. Az ifjúsági válogatott szerdán tartja első edzését Kistarcsán. Két döntetlen - egy vereség NB Il-es csapataink vasárnapi mérlege A labdarúgó-bajnokság tavaszi második fordulójában csupán két pontot szereztek NB Il-es csapataink. A Cse­pel Autó és a Váci Petőfi döntetlenül végzett idegenben, teljesítményük elégségesnek mondható. Váratlan viszont a Ceglédi Vasutas nagyarányú makói veresége. SALGÓTARJÁNI SE—CSEPEL AUTÓ 1:1 (1:0) Salgótarján, 800 néző, V: Szentesi. SSE: Czuder — Kovács. Csincsik, Balga — Jancsó, Babies — Nagy, Zólyomi, Schott, Tóth, Rigó. Csepel Autó: Kaiser — Gröber, Kul­csár, Goda — Kiss, Szigetvári — Kalász, Kreisz, Vigh, Kere­kes, Kárpáti. Két ellentétes félidőből állt a találkozó. Az első 45. perc­ben a Pest megyeiek véde­kezésre rendezkedtek be. A 28. percben egy jobboldali tá­madás során Kaiser könnyel­műen kifutott a kapuból. Ez felesleges volt, hiszen a hazai PÉNZÜGYÖRÖK—V Pasaréti út, 800 néző, V: Isztl. Pénzügyőrök: Gesztesi — Molnár, Takács, Dézsán — Kővágó, Kovács — Gyenes, Hajdú, Horváth, Murár, Mé­száros. Vác: Szilasi — Je­szenszky, Bábi, Czuczor —• Varga, Farkas — Buchnitz, Pintér, Frick, Boros, Lukács. A váciak kapujában új „portás” védett: Szilasi. An­nak ellenére, hogy az utóbbi időiben nem volt megfelelően edzésben, mégis jól ellátta jobbszélsőt Kárpáti őrizte. Nagy középre ívelt, s a salgó­tarjáni középcsatár nem hi­bázott: egy méterről az üres kapuba lőtt. Fordulás után a Csepel Autó támadott többet. A 20. percben Kreisz egyéni játék­kal egyenlített. Ezután a ven­dégek egy szabályos gólját les címén nem adta meg a játék­vezető. A partjelző pedig nem intett be. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Jó: Czuder, Csincsik, Jan­csó, illetve Kaiser, Kulcsár, Goda. LCI PETŐFI 1:1 (1:0) feladatát. A Pénzügyőrök a játék egyes szakaszában tet­szetősen, szebben játszott. Vác viszont lelkesebben küzdött. A csúszós, sáros talajon az első félidőben Hajdú a hazaiaknak szerezte meg a vezetést A második félidő 20. percében Frick egyedül kitört és egyen­lített. A váci védelem igen jól működött. A csatársor játékán azonban még bőven van javí­tani való. A csatárok közül Bábi és Boros nyújtott átlagon felülit. MAKÓI VASAS—CEGLÉDI VASUTAS 6:1 (2:0) Makó, 1000 néző, V: Ara­nyosi. M. Vasas: Szabó — Szűcs, Varga, Juhász — Kádár, Tóth — Sándor, Marczika, Tolnai, Szópori, Rákóczi. Cegléd: Kai- tenecker — Baranyi, Gyikó, Várkonyi dr. — Csontos, Len­gyel — Halász, Kökény, Bel­la, Fodor, Botos. A Vasutas tíz fővel kezdett, mert Bella igazolása otthon maradt. Motorkerékpárral hozták utánuk a szükséges Ira­tot, s amikor mintegy 20 perc múlva Bella beállhatott, már l:0-ra vezettek a hazaiak. Eb­ben a játékrészben Halász kétszer tiszta helyzetben hi­bázott. Egyszer kapufát rú­gott, majd a gólvonalon fekvő kapusba fejelte a labdát. Fordulás után súlyos védel­mi hibákból érték el góljaikat a hazaiak. A lelkes Makó jól küzdött, a gólarány azonban túlzott. Pintér és Csemai sérülése miatt nem játszhatott, Bella későn érkezett és a sáros talaj nem ízlett a ceglédi labdarú­góknak. Gyikó, Fodor és Bella csak csúszkáltak. Mindez nem mentség a ceglédiek utóbbi gyengébb szereplésére. Baj van a csapat szellemével, he­lyes volna ennek mélyére néz­ni. G: Tolnai (3), Marczika (2), Csontos (öngól), illetve Kö­kény (11-esböl). Jó: Tolnai (a mezőny legjobbja), Juhász, Kádár, Szopori, illetve Várko­nyi dr., Lengyel, Kökény. Kikapott az éllovas Albertirsa Dunakeszin, Felsősöd megszerezte első győzelmét A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójából a Dunakeszi Kinizsi—Albertirsa mérkőzés emelkedett ki. A találkozó a hazaiak sikerével végződött. Monor és Vecsés nagyarányú győzelmet aratott, míg Kistarcsa meglepetésre pontot vesztett Cegléden. Felsőgöd megszerezte első győzelmét. Dunakeszi Kinizsi—Albertirsa 3:1 (1:1). Dunakeszi. 1000 néző. V: Száraz. Délelőtt társadalmi munkával eltakarították a havat a pályá­ról. s így a körülményekhez képest, megfelelő talajon került sorra a já­ték. A vezetést Albertirsa szerezte meg, majd a Kinizsi Wittmann révén egyenlített. A II, félidő 10 percében Hollósi fejes góljával a hazaiak jutottak előnyhöz. Befejezés előtt 10 perccel biztosította be a győzelmet a hazai csapat. Varga László szabadrúgásába egy irsai belelépett, s róla pattant a labda a hálóba. Végeredményben, izgalmas, változatos, jó­iramú küzdelemben született meg a hazai siker. A Kinizsiben Lip- niczky, Szente, Tomasek, Varga L. és Hollósi nyújtott átlagon felülit, a vendégeknél elsősorban . a középhátvéd, Konta tűnt ki. Vecsés-Dunakeszi Magyarság 7:3 (4:2). Vecsés, 1500 néző. V: Si­mák. Ismét igen jó játékkal rukkolt ki a vecsési tizenegy. Különösen az I. félidőben játszottak kitűnően, s ebben a játékrészben akár több gólt is rúghattak volna. A Magyarság szétesően, tervszerűtlenül ját­szott. s a két gólon kívül jóformán nem lőttek kapura. Fordulás után javult'a vendégek játéka, s egy kis szerencsével 4:3-as állásnál ki is egyenlíthettek volna. Az 57. percben azonban Földi szerzett újabb gólt a hazaiaknak, s ez szárnyakat adott a Vecsésnek. Az utolsó 20 percben kidomborodott a hazaiak erőnléti fölénye. G: Földi (3). Krész (2), Maj- lát és Varényl, 111. Nagy (2) és Vorendán. Jó: Földi (a mezőny leg­jobbja). Krész, Trasszer, Majlát, ill. Kemencki. Nagy. Adorján. További eredmények: Gyömrö_Váci Hajó 5:1 (2:1), Üllő—Sziget­ujfalu 1:0 (0:0), Felsőgöd—Fóti SE 2:1 (1:1), Monor _Maglód 8:1 (4:1). T ököl—Szlgetszentmiklös 1:1 (1:1), Ceglédi Építők—Kistarcsa 1:1 (0:0). JÖN \ TAVASZ MÁR MOST VÁSÁROLJA MEG Ä SZÜKSÉGES kerékpáralkatrészeket a földműves- szövetkezeti boltokból