Pápa és Vidéke, 37. évfolyam 1-52. sz. (1940)

1940-05-05 / 18. szám

SPORT Futball. KFC-Perutz 2:0 (2:0) Vezette: Rengei. Szitáló esőben kezd a Perutz és az első támadásokat a Perutz vezeti, azonban Limperger rúgása a kapu mellé száll. Lassan feltör a KFC s a sorozatos támadások eredménye­ként a 12. percben Cserfői szökteti Pintért, aki 20 méterről a hálóba lő 1:0. Kezdés után szabadrúgást ér el a KFC, Cserfői átjátszik Bagihoz ez továbbít Jakabhoz, ki fejjel a háló­ba továbbítja a labdát 2:0. Továbbra is a KFC fölényes. A 40. percben Antalfi helyet cserél Vargával, azon­ban ez sem hoz különösebb változást. Szünet után 11-est ér el a Perutz, azonban Magyari mellé lő. Több jó gólhelyzet, azonban a pápaiak nem érnek el semmi eredményt. Megérdemelten győzött a lelkesen játszó KFC. Jók voltak Kuti, Bognár, Pintér és Radics. — A Perutzból Hoffmann, Tomenga és Németh vol­tak jók. Rengei jól bíráskodott. Siófoki SE—Kinizsi 3:2 (0:0) Vezette: Csáder. Hatalmas iramban kezd a Siófok, azonban támadásai eredménytelenek. Az első negyedóra után tör fel a Kinizsi. Tenk éles rúgását Soós védi. A 25. percben Fuchs összecsap Kissll-vel, Fuchs megsérül és levi­szik. 10 emberrel játszik tovább a Kinizsi. A 30. percben Pálffi Kiss Il-t a 16-oson belül felvágja, a bün­tetőt Nagy mellé lövi. A 42. percben Fuchs visszajön és a jobbszélen játszik. Szünet után a Siófok veszélyes és állandóan a pápai kaput veszé­lyezteti. A 14. percben Tenk átjátszik Bőszéhez, ki megszerzi a vezetést 0:1. A 32. percben Kiss II. a 16-os tájáról hatalmas lövéssel kiegyenlít 1:1. Továbbra is a Siófok van fö­lényben és a 39. percben Pock be­adását Bíró a hálóba továbbítja 2:1. A következő percben ismét gólt ér el a Siófok, Hegedűs kiugrasztja Birót, ki most is gólt lő 3 :1. Beszo­rul a Kinizsi, amikor a 44. percben Pálffi előreküldött labdájával Linzer a kapuba sétál 3:2. Köszönetnyilvánítás Mindazon jóbarátoknak és ismerősöknek, kik drága jó férjem^ édesatyánk, nagy­atyánk MEZŐ IGNÁC temetésén megjelentek, a ra­vatalra koszorút vagy virá­got helyeztek, ezúton fogad­ják hálás köszönetünk. Külön köszönetet mon­dunk a Felsővárosi róm, kat. olvasókörnek, kik a temeté­sen testületileg megjelentek. A gyászoló család. A legszebb tárgyakbál a legolcsóbban válogathat I BEDŐCS JÓZSEF! • mr m • m papirkereskedésében PÁPA, DEÁK FERENC UTCA 11. SZÁM I ! s 5 Imakönyvek, töltőtollak nagy választékban | ^ Mindenféle könyvkötészeti munkát szakszerűen készít / Megérdemelten győzött a Siófok a lelkesen játszó Kinizsi felett. Jók: Kiss II., Biró, Pock, Pintér, illetve Burján I. Pálffi és Tenk. Csáder jól vezette a mérkőzést. Emericana—Turul 6:1 (3:1) Vezette: Szalmási. Kezdés után a Turul vezeti az első támadást, azonban feltör az Emericana is és a 18. percben szép támadás után a labda Bőszéhez kerül, ki gólt lő 1:0. A 25. percben Horányi a gólszerző 2:0. A 28. perc­ben Turul támadás ntán Nagy hazaad a labda a kiugró kapust átugorva a hálóba jut 2:1. Továbbra is az Emericana van fölényben s a 33. percben Nagy lövése a kapufáról a kiugró kapus láttára pattan és innét a hálóba jut 3:1. Szünet után változatos mezőnyjá­ték után a 18. percben Sick remek befutása után kapura lő s a labda a hálóba pattan 4:1. A Turul kapust cserél, támad, de eredménytelenül. A 26. percben Szendrői szerez gólt A pápai határban az úgy­nevezett Horgas-ári majort, mely 55 lk kis hold terjedelmű a rajta lévő gazdasági épületekkel ez év október hö 1-től haszonbérbeadó m. E hó 6-án Pápán leszek, érdeklődők d. u. 5 órától a Kaszinóban keressenek fel. D r Komoly xhege Sándor.. 5:1. Majd a 30. percben Bősze beállítja a végeredményt 6:1. Egyenrangú ellenfelek küzdöttek és a mérkőzésből a gyorsabban mozgó Emericana került ki megér­demelten győztesen. Pápai Ref. Kollégium—Kőszegi ÁH. Tanítóképző. Kőszeg 1:0 (0:0). A Ref. Kollégium Sportkörének csa­pata az Orsz. Szent László vándor­díjas fuíball-körmérkőzés negyedik fordulóját a mult vasárnap Kőszegen játszotta le az Áll. Tanítóképző csa­pata ellen. A két egyenlő játékerőt képviselő csapat gyors iramú, helyen­ként kemény mérkőzése az idegen pálya és környezet ellenére is a lel­kesebb pápai csapat megérdemelt győzelmével végződött. Az országos versenyben induló 156 csapatból márcsak 16 játszik. A Kollégium leg­közelebbi ellenfele a Kaposvári Áll. Qimn. csapata lesz. A mérkőzés helye és időpontja még bizonytalan. Hálanyilatkozat Mindazon jóbarátainknak és ismerőseinknek, akik fe­lejthetetlen Angyalkánk te­metésén résztvettek, ez úton is hálás köszönetet mondunk. Gyászoló Edelényi-család. ELADÓ öregség és betegség miatt Pápán a jóforgalmú beszálló- és megszokott nyári Hodoska-vendéglo 1198 D-öl bensőségen 3 szobás lakás mellékhelyiségekkel, két vendégszoba, egy nyitott veranda, fásított kerthelyiség tekepályával, terjedelmes udvaron nagy kocsiszín, 40 ló elhelye­zésére alkalmas 3 istálló és sertésólak. Mellette konyhakert és 272 m. hold kaszáló, mely házhelyeknek már parcellázva van. Érdeklődni lehet GÁNCS KÁLMÁN tulajdonosnál :: • a • B wa • • na s: •• íj Márkás férfi és női kerékpárok, jj kerékpárgumik és kerékpáralkatrészek LÁSZLÓ MIKLÓS •• •• műszaki szaküzletében 11 Telefon: 10-43. PRPR, FŐ-TÉR 26. •a •• ••iiiia*iiiiiiaiHMiuiMiiiiiM*;iuMMBi»i«M**«anMw»»H«««vH!H! ,*H!! ••••••••••••••••••••••••••••••••a • o • • • • Pápai torménypiac Búza 21-50-2170 Rozs 21-00-21-00 Árpa 22'50—23'00 Zab 2200-2250 Tengeri 24-00-25-00 Fokhagyma 50—50 Vöröshagy. 20—20 Kelkáposzta 00—00 F.-káposzta 00—00 Burg. 9-00-12 00 M.-hus 1-36— f52 B.-hus 1'40—200 S.-hus l-80—l'80 Zsirszat, 190—1'90 Zsir 1'98-1-98 Va| 3-60-4-10 Túró 100—1*10 Tejfel lit. l"20 -1'30 Tojás 07-08 Tej 24-24 Nullásliszt 42—42 Főzőtiszt 37—37 Kenyérliszt 34—34 Bab 80—80 Zöldség no-na Sárgarépa 30—30 Széna 14'00—15*00 Szalma 12 00—1400 Eladó : egy jókarban levő Hofhnerr Schrantz 1000-es cséplőgép Érdeklődni lehet: Pápán, Hosszú-utca 28; sz. alatt Állami anyakönyvi kivonat. 1940. április 26—május 2. Születtek: PapeGyula ácssegéd és neje Tu­róczi Leopoldina, leánya: Magdolna Rozália, rk. — Dr. Weisz Endre ügyédjelölt és neje Hellem Róza, fia : Tamás, izr., — Balogh János uradalmi gépészkovács és neje Papp Juliánná, leánya: Juliánná, rk. — Pál László Imre m. kir. honvéd repülő őrmester pilóta és neje Boros Rozália, fia: Andor László, rk. — Fódi József földmivelő és neje Stein­macher Anna, fia: halvaszületett. — Kertész József népzenész és neje Csukárdi Mária, leánya: Irén, rk. Alakját fessebbé teszi r ha fűzőiét méret után nálam készítteti QIEHSTM9HN IRÉN gyágy- és diiatffizti-kíHítff FfiFa.HUnVBDI-U Z. (Sporttelep) Meghaltak: Mező Ignác földmivelő, rk., 86 éves. — Döbrönte László, rk., 8 hónapos. — Edelényi-Szabó Katalin, ev., 18 napos. — Balogh Gyula magánzó (volt szobafestő), rk., 8& éves. — Bognár Lajos (elvált) vándor cukorkaárus, ref., 35 éves. — Zungel Margit (elvált Farkas Lőrincné), ház­taitási alkalmazott, 42 éves. Házasságot kötöttek: Bognár Sándor (elvált) napszámos,, ref. és Szabó Rozália napszámosnő, rk. — Czéh Ferenc asztalos, rk. és Nagy Sarolta női szabó, ev. — Eisler László rőfös- és vegyeskereskedő, izr. és Thurn Mária magántisztvi­selőnő, izr. — Csalló Imre (elvált)* szövőgyári munkás, rk. és Meicinger Mária takarítónő, rk. Lapzárta: csütörtök déli 12 rirakor Felelős kiadó: Nemcslcs Elek. Készült a könyvnyomtatás feltalálásának 500-adik esztendejében a Keresztény Nem­zeti Nyomdavállalat R.-T. nyomdájában,. Pápán. — Felelős vezető: Téglássy János