Pápa és Vidéke, 33. évfolyam 1-52. sz. (1936)

1936-03-29 / 13. szám

Selyemből, szövetből, gobleinből rendelésre készítek retlkült és ufi fáskát Győri Bőröndös 4 Pápa, Kossuth Lajos-u. 22. SZINHAZ. Valaki járt itt.. . Jerome K. Je­rome múztériuma nagy sikert aratott. *A kitűnő szereplők azt igazolták, hogy remek jeliemszinészek. Alapi Nándor nyugalma és drámaisága le­nyűgöző volt a vándor szerepében. Mrs. Scharp-ot alakító Somogyi Rózsi a misztikus levegőt permetező zsu­gori asszony nagyszerű interpretá­lója. Nagy Klári arcjátéka remek. Fellegi István a gazdag szerepében fölényes volt. De a többiek is mind nagyszerűek voltak és kitűnően ad­ták vissza a misztérium komolysá­gát és titokzatosságát. Lovagias ügy. Hunyady Sándor komédiája jól sikerült darab. Tipikus kedves pesti történet, menles min­den nagyképűségtől és épen ezért hat a közönségre. Néhány emberi mondat hangzik el és néhány em­beri profil villan meg egy pillanatra. Hortobágyi Artúr szivvel-lélekkel ját­szott. Fabinyi István finom és re­mek, Somogyi Rózsi szellemes, Nagy Klári egyéniségéhez méltó szerepé­ben sikeres, fölényes volt, Poór Irén bájos. Természetesen a többi sze­replők is a megszokott művészi tu­dással játszottak. Hattyú. Molnár Ferenc vígjátéka elég szép közönséget vonzott, a da­rab meg is érdemelte az érdeklődést. A mese egy kissé valószínűtlen volt, de a gondolat az életet adja vissza. A darab lelkegFabinyi István volt, aki tanár szerepében tehetségét először juttathatta igazán kifejezésre. Szegedi Edit a tőle megszokott tökéletesség­gel és bájjal alakította szerepét. So­mogyi Rózsi nem szorul dicséretre, tőle mindig jót láttunk. A többi sze­replők is beleilleszkedtek a nagy­szerű együttesbe. Húsvéti vakáció. Francia vigjáték. Az igazi gyermeki szeretet megsze­mélyesítője ez a darab. Szellemes, kedves és ötletes. A szereplők közül különösen Poór Irén tetszett. Szívbe markoló hangokat talált az anyai szeretetben csalódott gyermek fáidal­mának tolmácsolására. Nagy Klári szerepe első felében jól, második felében azonban a megfelelő hangot nem tudta el találni. Somogyi Rózsi kedves és meghatóan egyszerű. Fa­binyi István és Ihász László is első­ranguak voltak. Fej- és derékfájás ritkán külön betegség, hanem gyakran a székre­kedés következménye. Ezért a látszó­lag ártalmatlan székrekedést is azon­nal meg kell szüntetni. Erre legalkal­masabb az évtizedek óta bevált és enyhe biztos hatásáért orvosok által ajánlott és elismert Darmol hashajtó. Utánzatok miatt csak eredeti csomag­éban fogadja el. OZl. ••• A mult héten bemutatott filmeknek általában sikerük volt A nagymama című magyar film elég kedves és öt­letes. Nem vitás, hogy a közönség már megkedvelte a magrar filmeket, csak azt a bizonyos jobb külföldi nívót kellene elérniök. Ami nagyszerű ebben a filmben, az a humor. Tár­gyilagosan meg lehet állapítani, hogy ez a magyar filmvígjáték kedvesség­ben és öiletben felveszi a versenyt a külföld termékeinek javarészével. A kis Schirley Temple filmje a Kacagó szemek remek. Valóban ka­cag az embernek a szeme attól a sok gyönyörűségtől, amit ez a film nyújt. Márc. 31., április 1. A szjínksz. Izgalmas bűnügyi történet. Lianel Attwill kettős szerepet játszik ebben a kétségtelenül izgalmas bűnügyi drá­mában, amely ismét alkalmas arra, hogy a műfaj kedvelőinek idegeit fel­borzolja. Április 2-3-4-5. Nem élhetek mu­zsikaszó nélkül. Móricz Zsigmond regénye után készült ez az izig-vérig magyaros levegőjű és hangulatú új magyar film. A magyar lelket, tem­peramentumot, a magyar nótát, a magyar önérzetet és a magyar szívet, egyszóval azt ami a sajátunk nyújtja ez a film. Somogyi Erzsi önfejű, fia­tal assz@nykája és Jáver Pál dacos magyarsága mellett kitűnő alakítást produkálnak még Vízváry Mariska, Vaszary Piri, Berky Lili és Gózon Gyula. Minden Aspirin • tablettán a „Bayer" kereszt látható. Bayer-hereszt nélkül nincs tehát Aspirin-tabletta. Saját érdekünkben erre ügyeljünk. Palladis újdonságai. Susan Dare megérzései. Irta: Mignon G. Eberhart. Fordí­totta : Forbáth János. Susan Dare a fiatal detektív-re­gényirónő, aki papíron éles logiká­val oldja meg a legbonyolultabb bűn­eseteket, a valóságban a legnőisebb nő. Amikor az erőszakos halál ré­mével először találkozik az életben, biztos logikája mintha cserbe hagyná, de lelkének túlfínomult érzései meg­mozdulnak benne és világot vetnek a vörös drágakő rejtélyére. Ezután most már nincs megállás többé. Az élet sodorja magával, hogy a bűnök egy-egy sötét labirintjában fényt de­rítsen lelkének tiszta világával. És lelkének ez a csodálatos Aladdin­lámpája vezeti el őt a boldogsághoz is ... A detektívregény-irodalomnak ez a fiatal, erőteljes tehetsége most je­lent meg először magyar nyelven. Susan Dare megérzései című világ­sikert aratott könyve a Palladis Fél­pengős Regényeinek sorában jelent meg. VI .c. k<* FIÓKOK ÉS LERAKATOK MINDENÜTT Pápai lerakat KOHN GYULA cégnél, Fíkitca 3. kissé lelanyhul az iram. de az Szfc továbbra is veszélyes, ugyhegy Né­meth és Pákovics révén további egy­egy gólt lő. Rovatvezető: Mikóczi Alajos. Perutz—Textil 7:0 (4:0) Bíró: Ho váth Gy. A bajnokság utolsó helyezettje sa­ját otíhonában sem volt méltó ellen­fele a feltűnően jó napot kifogó Pe­rutznak. Amint a gólok száma mu­tatja, különösen a csatársor volt elemében, amelyet a nagyszerű for­mát kijátszó Limperger irányított. Mindjárt az első percekben veszé­lyes támadásokkal ostromolja a Pe­rutz tllenfele kapuját, aminek ha­marosan már a 10. percben meg is van az eredménye, amikor is Os­bóth szép gólt lő. A 15. percben Ács a góllövő. Közben a Textil is próbálkozik, de eredményt elérni nem tud, mindössze csak a 16-os vona­lig tud eljutni, úgyhogy a Perutz kapusának nem is igen akad dolga. A 26. percben Osbóth.. majd a 42. percben ugyancsak ő szaporítja a gólok számát. A játék második felé­ben továbbra is a Perutz ostromol, aminek eredménye a 12. és 30. perc­ben Ács két gólja s a 38. percben Osbóth gólja. Zte. II—Kinizsi 3:0 (1:0) Bíró: Keresztényi. Az elmúlt vasárnapi forduló leg­nagyobb meglepetését a Kinizsi szol­gáltatta, amikor is a lista végén álló Zte. II. csapatától ily súlyos és nagy­gólarányú vereséget szenvedett. Ez a vereség különösen azért érintette kellemetlenül a Kinizsi táborát, hisz a Kinizsitől közönsége bajnokságot várt, ez a vereség azonban eldön­tötte sorsát. A súlyos vereségre ment­ségül talán némileg azt lehet fel­hozni, hogy a csapat autókkal csak fél órával a mérkőzés kezdete előtt érkezett meg, azonban teljes ment­ségül ez sem szolgálhat. Góllövők : Tóth, Szabó és Füleki. Szfc—Pápai Vasutas 6:1 (4:0). Bíró: Gray II. A jó formában lévő Szombathtlyi csapat az egész mérkőzésen uralta a mezőnyt és már az első percekben látható volt, hogy nagy gólarányú győzelmet arat ellenfele felett. Külö­nösen a volt profi Borbély volt tle­mében és nem egyszer eresztett bom­baszerű lövést a Vasutas kapujára. Az elsőt Scherman lövi, majd utána Borbély a góllövő. A gólokra az Szfc tovább fokozza iramát és a félidő végéig Schreman és Borbély még egy-egy gólt lő. A második félidőben Vasárnap sportja, Perutz itthon játszik bajnoki mér­kőzést a Zte-vel. A feljavult Zte nagy küzdelemre fogja kényszeríteni a Pe­rutz csapatát, de reméljük, hogy vég­eredményben a Perutz lesz a győztes. A Kinizsinek nem lesz bajnoki mérkőzése. Várpalotán az Unió-val játszik barátságos mérkőzést. Vasutas a celdömölki Vasutas ellenfele lesz, ha az egyik pontot is eltudja hozni, dicséretére válik. megjavították az osztftlysorsjátékot. Sokkal több és nagyobb nyere­mény lesz ugy, hogy a nyerési esélyek is erősen emelkedtek Az elérhető legnagyobb nyeremény: Pengő 700.000 jutalom és nyeremények: 4oo.ooo L 3oo.ooo loo.ooo 6O.000 55.ooo 1 5o.ooo 45.ooo dfr fab2o.ooo d a 3 r 2 a b 1 o.ooo 105 stb., stb., összesen több mint 9 millió pengő készpénzben 84.000 (orsjegy közül 42.000 darabot sorsoluak ki, tehát minden második sorsjegy nyer. Első húzás április 17-én kezdődik. Sorsjegyek hivatalos áron: Egész Fél 1 Negyed 1 íNyolcadl 28 14 - 7 \ 1 31/ 2 pengő pengő 1 pengő 1 1 pengő 1 az összes főárusltóknál kaphatók.