Pápa és Vidéke, 31. évfolyam 1-52. sz. (1934)

1934-10-28 / 43. szám

Zöld is, piros is. Egész is, nem is. A magyar szereti, 00 Mégis tűzre teszi. Mi az ? (VHUdod isowoa) A „DÖMÖSIMéle szegedi édes­nemes CSEMEGEPAPRIKA színben, zamatban, illatban és szaporaságban felülmúlhatatlan, tehát a legjobb. Kapható Korona-utca 15. sz. alatt. Vidékre postai szétküldés. 9ERM9 kozmetika Pápa, Korvin-ulca 18. sz. Arcápolás! Elektromos massage ! Szeplő, májfolt és ráncok eltün­etése. — Szemölcs, szőrszál, 98 lencse, anyajegy végleges el­távolítása elektromos úton. — Hajhullás és fejkorpa elleni kezelés Díjtalan tanácsadás! Fogad egész nap! GyógyMcsöii! Olcsó bérletrendszer! SPORT. Footbaíl Kinizsi—Sz. Előre 2:2 (0:2). Biró: Böhm. A helyválasztásnál a pápaiaknak ktdvez a szerencse s így az Előre indítja a játékot nappal szemben. A fehérváriakat azonban nem zavarja a napsütés, egymásután vezetik ve­szélyesebbnél veszélyesebb támadá­saikat a Kinizsi kapujára. A pápai csapat nem talál magára, nem képe­sek egy egészséges támadást ösz­szehozni. A csatársor egész gyenge, másodosztályú nívón mozog, a half­sor nem birja a nagy munkát, csak Varga elfogadható. A közönség buz­dítása felhozza a helyi csapatot, sza­badrúgáshoz jut, de Király távoli helyezett lövése Mák Könnyű zsák­mánya lesz. Rövid mezőnyjáték után az Előre hevesen támad, aminek a 23. percben Pingiczer révén van eredménye. Mindenki Kinizsi ostro­mot vár, e helyett azonban a 25. percben Grünhuth 25 mé'erről le­adott éles lövése jut a pápai kapuba. Most már felocsúdik a Kinizsi, de az első félidőben nem tud változ­tatni az eredményen. Szünetben a helyi csapatot átcsoportosítják, a síp­jelre már Tarr a hátvéd és Potya a balösszekötő. Ugy látszik hasznára lett a csapatnak a felforgatás. A fe­hérváriakat valósággal odaszorítják a kapujukhoz. A 18. percben szép össz­játék után Szalmási gólt szerez. Ez­után mintegy 20 percig szakadat­lanul ostromol a Kinizsi. Végre Dóm­ján 30 méterről kapura zúdított éles lövését Kis fejelni akarja, a labda lecsúszik fejéről és védhetetlenül vá­gódik az alsó sarokba. Nagy az öröm a pályán, a nézőtéren egyaránt. Új­rakezdés után még támad a Kinizsi, de a győztes gól csak elmarad. Az első félidőben az Előre ját­szotta a jobb footballt, különösen balszárnya jó az együttesnek. A má­sodik félidő a Kinizsi nagy küzdel­mét hozta a fehérvári védelemmel, melyben ugyancsak jeleskedett és mentette meg a vereségtől csapatát Mák. A Kinizsi mélyen őszi formája alatt játszott, Varga játéka az egész mérkőzés alatt kiegyensúlyozott és megnyugtató volt egyékbént a csa­pat csak a második félidőben nyúj­tott elfogadhatót. Perutz—SzSE 11. 4:1 (1:0). A gyári csapat első félidei gyengébb játéka után a második félidőre fel­javulva biztosan nyeri a mérkőzést, egységes és szebb footballjátéka ré­vén. Góliövők : Bolla, Asbóth és An­talescu (2). MOVE ZSE-P. Vasutas 4:1 (4:0). A megerősített Vasutas könnyen meglepetést csinálhatott volna a gyen­gén játszó bajnokaspiráns ellen. A pápaiak gólját Koncz lőtte. Koll. Vll.—Koll. VIII. 7:1 (2:0). A jobban játszó hetedikesek meg­érdemelten győztek, bár a gélarány túlzott. A VIII. két tizenegyest fölé, illetőleg mellé lőtt. Lövészet. A Pápai Polgári Lövész Egyesü­let október 14-én megtartott' meg­hívásos versenyén első a Győri MOVE csapata 1278 egységgel. Az ifjúsági versenyben első a Pápai Ref. koll. csapata 1053 köregységgel. Egyéni versenyben 1. Pohárnik Pál, MOVE (268) 2 Reisinger Bertalan, MOVE (261). 3 Gicyi Miklós, MOVE (252) 4. Jamnitzky Nándor, Pápai LE. Ifjúsági versenyben 1. Bakó Zsigmond, Ref. koll. (217). 2. So­mogyi József, Ref. koll. (216). 3. Bo­csor István, Ref. koll. (213). A Pápai Levente Egyesület októ­ber hó 2I-én rendezte a néhai Kon­koly-Thege Gyula vándordíjas cél­lövő emlékversenyét. A tizes csapat­versenyre 7 csapat adta le nevezé­sét. Első lett a Pápai LE. 2 Pápa­teszér. 3. Dáka. Az egyéniben 1. Fellner János, Pápa. 2. Beke Gel­lért, Pápateszér. 3. Papp Károly, Dáka. A verseny végeztével a ván­dordíjat dr. Konkoly-Thege Sándor az egyesület elnöke buzdító szavak kíséretében adta át a győzteseknek. Vasárnap sportja. A Kinizsi Sopronban játszik a SFAC ellen, ahol szerencsével győz­het. A Perutz idehaza javítja gól­arányát a keszthelyiek ellen. A P. Vasutas a celli konkurenciával méri össze erejét, valószínűleg erősebbnek bizonyul. Lóámrési hirdetmény. A helybeli huszárosztály állomá­nyából kettő darab selejtes ló /. hó 30-án délelőtt 9 órakor a pá­pai marhavásártéren átverés útján eladatik. 151 Scli pénzt takarít meg, ha ruhaszükségletét nálam szerzi be. Öltöny-fazon 25 P, dús szövet­raktáramból kiválasztott anyagból öltönyök már 70 P-től kezdve. Télikabát-fazon 25 P, télikabát saját anyagomból már 70 P-től. Figyelmes és pontos kiszolgálás. Tekintse meg szövetraktáramat! Mészáros Mihály szabómester Pápa, Deák Ferenc utca. 153 Értesítés! Szíves tudomására hozzuk a nagy­érdemű közönségnek, hogy Pápán, Fő-utca 19. sz. alatt VILLAMOSSÁGI szaküzletet n y í tottunk. Csengő, villany, csillár szere­lés. — Akkumulátor javítás és töltés. — Rádió szak­szerű javítása. — Motorok és dinamók szerelése és javítása Mindennemű villamossági cik­kek árusítása. Szíves pártfogást kérve, teljes tisztelet el : Pálovits és Stobitzer villamossági szaküzlet Pápa, Fő-utca 19. szám alatt. (A MEINL ÜZLET MELLETT ) 136 Kiadó Nagytevelen, a falu közepén levő nagykorcsma, tüszerüz­let és mészárszék 1935. évi május hó 15-től. Bővebb felvilágosítást Pápán, Kossuth Lajos-utca 24. szám alatt Keszey szűcsnél. 139 BGrüüBí ingaíianofe áruerésF. A Horváth Vince féle böröllői ház és biriok 1934. október 29-én bírói­lag elárvereztetik. Érdeklődők fordul­janak dr. Török Mihály ügyvédhez, Fő-utca 14. sz. 148 46 éve fennálló, bevezetett c i p é s z m ü h e I y Üzlettel és berendezéssel § betegség miatt eladó. Fotólaboratórium Pápa, Széchenyi-tér 4. Kizárólag amatőr muntiálira berendezve Másolatok, nagyítások a leg­nagyobb gonddal és leg­olcsóbban k szülnek. Megrendeléseket a „SZÉCHENYI* DROGÉRIA" közvetít, ahol az összes fotóanyagok, gépek, fil­mek, lemezek, papirok és kellé­kek a lehető legolcsóbb áron kaphatók! Díjtalan gépkölcsönzést A komoly fotóamatőr csak speciá­97 lis műhelyben dolgoztat. Hertész­házmester család kerestetik. A férfinak kertész, a nőnek házi munkákhoz kell érteni. Jelentkezni lehet: Perutz Testvéreknél, a gyári por­tásnál. J5& 1293/1934. vgh. sz. Árverési hirdetmény. Dr. Tó h ís.v n Ogyvéd ál at Wp.'iíeH M4d*v Andor j.vára 956 P' 39 f, 404 P 55 f tőKe és ióbb köve­telés járulékaitrejéig ~ p-p i kir. járás­bíróság 1934 évi 1400 sz. végzésé­vel elrendelt kielégítési végrehajtás foiytén végiehajtást szenvedő öl 1934 évi szép ember hó 13-án lefjgljst 3900 P-e becsült ingóságokra a p pai kir. jbifóság PII. végzésé­vel az árverés elrendel eívén, snn3k: az 1908 évi XLl. t.-c. 20. §3 alapján a megnevezett, továbbá a foglalási jegyiőkönyvböl ki nem tünö más foglaltatók javára is, az árverés megunását e rendelem, di csak arra sz e^ere ha kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatá­lyú igénykeieset fo yamatban nincs, a végrehajtást szenv dő lakásán: P.pai majorban leendő megtartására hitáridőül 1934 évi november hó 5. napjának délutáni 3 órája tüze tik ki, amikor a biróüag lefoglalt bú orok, tehenek, birka s egyéb ingóságodat a legtöbbet Ígérőnek, de legalább a btciér részéért, késs­pénzfizetés melleit el fogom adni még akkor is, ha b bejelentő fél a hely­színen nem jíienre meg, ha csak ellenkező kivár ságot írásban nem nyilvánít. Páp% 1934 október 15 én. Jilek s k. 145 kir. jbir. végrehaji6. Egyszerű és művészies síremlékek gg a legjutányosabban Csordósnál. Hirdessen a Pápa és Vidékében ! C í m kiadóban.