Paksi Hírnök, 2001 (13. évfolyam, 1-52. szám)

2001-01-18 / 3. szám

12. oldal XIII. évfolyam 3. szám Paksi Hírnök Paks város C* » környék lapja Kiütéses Plakész-siker a kisdöntőben Bajnok a Borsi söröző Az ESZI Kupa rájátszásának második körére és a helyosz­tókra került sor a hétvégén. A felsóházban a két győzelem­mel álló Kreszpark-Beanett együttese várta a legkedvezőbb pozícióból a szombati játékna­pot, hiszen letudta a papíron két legerősebb csapat, a Plakész-Neutron és a Borsi elleni meccsét. A folytatás az­tán nem sikerült ilyen jól: a Horváth Sport csapatától ki­egyenlített mérkőzésen kétgó­los vereséget szenvedett. A Piakész Lacza István vezérle­tével — a gólkirály ötöt vállalt — tízzel verte a rájátszásban csa­lódást okozó Forst Kft-t. A Borsi söröző az első félidő utolsó előtti percében tudott csak egyenlíteni a Horváth Sport ellen, majd 3-3-ig együtt haladt a két csapat. A Hor­váth — győzelmével — a Borsi kárára döntőbe juthatott vol­na, tudták ezt mindkét olda­lon, s ez a Borsit ösztökélte jobban. Éger fejesgóljára már nem érkezett válasz, majd a névadó és Majsai találatai ré­vén az a helyzet állt elő, hogy mind a négy gárdának hat pontja volt. Ezzel elvált, hogy a Horváth Sport nem kerülhet a fináléba, s az is, ha a Kreszpark-Beanett legyőzi a Forstot, akkor döntős. Osztermájer góljával már a 3. percben megszerezte a veze­tést a Kreszpark, amit Hahn a félidő közepén tovább növelt. A Forst a néha görcsösen aka­ró ellenféllel szemben azonban szép akciók végén Fritz és Szabadi góljával egyenlített. „ Oszika” 19. percben hatról szerzett góljával mégis nyert, s a döntőbe jutott a Kreszpark. De kivel kell megküzdeni az aranyért? A szombat utolsó meccse adott erre választ. A Piakész és a Borsi ki-ki meccsén a 7. minutumban Porga adott be balról, Lacza pedig a kapu torkából nem hibázott. 1-0. A gól után a Borsi átvette az irányítást, s Lillinger szabadrúgásgóljával (éppen Lacza mellett bombá­zott a kapuba) egyenlített is. 1-1. A szünet után egy-egy kima­­radt lehetőség után (sorrendben Lacza és Nagy Zoli rontott) Benedeczki jobbról kilőtte a hosszú sarkot (1-2), s ezzel a Borsi majd’ tíz percig vezetett. Ekkor azon­ban jött Porga, s Erdélyi pasz­­szából sarokkal(!) talált a jobb alsóba. 2-2. Két perc múlva aztán ismét zörgött Homyák hálója, s ez a gól a Borsit jut­tatta a döntőbe. Lillinger ké­szülődött a felezővonal köze­léből szabadrúgáshoz, s a má­sodik legjobb mesterlövész belsővel(!) a rosszul helyezke­dő védők és a kapus asszisztá­­lásával a kapu közepébe lőtt. 2-3. Eredmények az 1-5. he­lyért: Horváth Sport - Kreszpark-Beanett 6-4 (3-3) Gólszerzők: Radics 2, Far­sang, Kindl, Simon, Horváth G illetve Vucsák 2, Hahn, Mukli; Plakész-Neutron ’90 -Forst Kft. 12-2(6-2) Gsz.: Lacza 5, Debreceni 2, Porga 2, Erdélyi, Nagy Z, Nagy L ill. Somogyi J, Jenei; Borsi söröző - Horváth Sport 6-3 (1-1) Gsz.: Majsai N 2, Wolf, Taba S, Éger, Borsi ill. Huszü 2 - egyet büntetőből, Nagy Zs; Kreszpark-Beanett - Forst Kft. 3-2 (3-2) Gsz.: Osztermájer 2, Hahn ill. Fritz, Szabadi; Borsi söröző — Plakész-Neutron ’90 3-2 (1-1) Gsz.: Lillinger 2, Benedeczki ill. Lacza, Porga; Eredmények a 6-10. he­lyért: Microcenter - Meló-Tex Kft. 5-2 (1-2) Gsz.: Szili L, Törjék, Pokomi, Somogyi L, Tóth il­­letve Hauzmann 2; ASE ifi - ESZI ASE ifi 14-2 (8-0) Gsz.: Weisz 5, Szih P 3, Frast 2, Mater 2, Araczki, Taba Sz ül. Benics, Hortobágyi; ASE ifi - Microcenter 1-2-nél félbeszakadt, mert Tóth Mik­lós (Microcenter) egy büntető megadása után nekiment a bírónak, aki eztán lefújta a meccset, s Tóthot végleg kiállí­totta. A pontokat 3-0-lal az ASE kapta. Meló-Tex Kft. - PSE ifi 10-3 (5-2) Gsz.: Teli 4, Heiszler 2, Hauzmann 2, Szakter, Feü ül. Szabó, Pokorni, Lacza; ESZI ASE ifi- PSE ifi6-6 (3- 2) rávezetéssel 7-6 Gsz.: Hortobágyi 2, Benke 2, Nagy D, Szél (öngól) és Tö­mény a rávezetésben ill. Hor­váth B 4, Szabó, Pokomi; Helyosztók: A 9. helyért: ESZI ASE ifi - PSE ifi5-5 (2-1) hosszabbítás­ban 9-6 Gsz.: Benke 3, Hortobágyi 3, Benics, Nagy D ill. Pokorni, Szabó, Szél, Wolf, Soht, Gyu­lai; A 7. helyért: ASE ifi - Me­ló-Tex Kft. 7-4 (1-1) Gsz.: Szili P 3, Frast, Laka­tos, Weisz, Németh ill. Takács 3, Heiszler; Az 5. helyért: Microcenter - Forst Kft. 5 - 3 (5-1) Gsz.: Somogyi L 2, Agód 2, Besenczi ill. Kiss, Fritz, Sánta; A 3. helyért: Plakész- Neutron ’90 - Horváth Sport 11-4 (5-2) Gsz.: Lacza 4, Porga 3, Deb­receni 2, Aradi, Nagy Z ill. Somogyi V, Kindl, Nagy Zs, Horváth G; Ez a meccs a dobogóhoz méltatlanul egyoldalúra sikere­dett. A Horváth-nak semmi sem jött össze, míg a Plakésznak minden. Pedig Lacza góljával sokáig csak 1-0 volt az állás, a félidő utolsó öt percében esett három gól azonban eldöntötte a 3. hely kérdését. A szünet után egy hitét vesztett és egy sziporkázó gárda lépett a parkettre, s en­nek nem lehetett más vége, mint kiütéses győzelem/ vereség. Porga elemében volt, akárcsak Lacza: kedvükre ci­­cáztak a magukat megadó Horváth-védők között. A Piakész üyen arányban is meg­érdemelten nyerte meg a kis­­döntót. Döntő: Borsi söröző — Kreszpark- Beanett6-4 (2-2) Gsz.: Benedeczki 2, Majsai N 2, Lillinger, Taba ül. Osztermájer 2, Blatt I, Vucsák; Nem tudta megismételni egy héttel korábbi eredményessé­gét a Kreszpark. A rájátszás­ban 8-6-ra diadalmaskodtak a Borsi felett, a döntőben vi­szont az akkor legyőzött rivá­lis visszavágott. Pedig nem így indult! Blatt Imre és Osztermájer bombagóljaival a 9. percben már 2-0 volt a Kreszparknak. Mezónyfölé­­nyét ekkor még nem tudta kihasználni a Borsi. Nem úgy' a 13. percben! Lillinger raké­tája beakadt (1-2), ám a több­nyire jól záró Kreszpark­­védelem sokáig megúszta újabb gól nélkül. Az addig remekül védő Weisz azonban a 23. minutában nagyot hibá­zott. Egy' elóreívelésre moz­dult ki, Majsai azonban gyor­sabb volt nála, visszapasszolt az érkező Benedeczki elé, aki 12-ről az üres kapuba lőtt. 2- 2. Szünet után alig fél perc kellett a következő „Benő­­gól-hoz” (3-2), amit nyolc egységgel később Vucsák jobbról egyenlített ki (3-3). Azokban a percekben jobb volt a Kreszpark-Beanett, a Borsi hullámvölgybe kerülve szinte csak védekezett. Ezért a legjobbkor jött számukra Taba gólja, akit Lillinger hozott kihagyhatatlan hely­zetbe. 4-3. Két perc múlva az egyébként túl sokat egyé­nieskedő Osztermájer kény­szerítőzött Vucsákkal, s a visszakapott labdát egy mé­terről kotorta a hálóba. 4-4. A középkezdés után aztán szinte azonnal újfent hát­rányba került a Kreszpark. Majsai volt eredményes Lillinger jobboldali bedobása után. 5-4. Majsai második találata aztán már min­dent eldöntött. A Borsi má­sodik félidei jobb helyzetki­használásának köszönheti sikerét. Fodor: Reális volt a célkitűzés (2.) Múlt heti számunkban olvas­hattak arról, miben látta kosár­csapatunk edzője, Fodor Péter a legutóbbi rangadón, a Kör­mend elleni meccsen elszen­vedett vereség okát. (Rossz százalékban értékesítették a kidolgozott helyzeteket, alul­maradtak a meccs kezdeti és befejező részében.) Azon a mérkőzésen három paksi ko­saras játszott eredményesen: Davis, Czigler és Mészáros. Nagyon elkélt volna a csa­patba egy jó formában ját­szó Lukminas is, ám a litván bedobó ebben a szezonban a rangadókon valahogy' nem hozza magát. — Nincs könnyű dolga, hiszen nagyon keményen tartják — fogalmaz a trener. — Ezzel együtt is felmerült — már ko­rábban is — a vezetőség részé­ről, hogy azt, amiért szer­ződtettek, nem tudja teljesí­teni,, lehet, hogy váltani kelle­ne. Én bíztam abban, túlteszi magát a holtponton. Volt is erre utaló jel - gondolok itt a Honvéd-meccsre -, ám azt is látnunk kell, hogy' a rangadó­kon nyújtott produkció a per­döntő. Azt is el kell monda­nom, én korábban azt szor­galmaztam, hogy a négyes posztra szerződtessünk ha­tékonyabb játékost. (Ezen a poszton McClendon szerződ­tetése még a bajnokság előtt került szóba, majd a téma de­cemberben újra aktuálissá vált. Megegyezés azonban akkor sem, most sem jött létre, miu­tán a tengerentúli kosaras és az izraeliek mindkétszer közös nevezőre jutottak — a szerző.) A változtatás igénye megvan, így lehet, hogy nem Lukminas, hanem Jurgilas ügyében lesz elmozdulás. Magam részéről a szakmai ki­fogasaimat megtettem, a többi a klubvezetés dolga. Egy biz­tos, profi klub vagyunk, meg kell felelnünk az elvárások­nak. Tóth János szakosztályvezető a beszélgetés utáni változással kapcsolatosan (Lukminast el­küldték, helyére a Körmendre ismert Madison került) el mondta: az egyesült államokbe­li kosarassal tíznapos próba­időben állapodtak meg, s ha Iátékos igazolja jó Hírét, a tor május 31-ig a Paks szol­gálatába áll. Jövő hétvégéig eldől tehát, Madisonnal vagy nélküle küzd tovább az ASE a legjobb négy közé jutásért. Vöröss Endre Nyolc között az Atom MAFC - ASE 92-100 (19-24,44-43, 66-75) Egészen más forgatókönyve volt ennek a meccsnek, mint a MAFC-cal egy osztályban ját­szó PVSK elleni összecsapás­nak. A budaiak nem megil­­letődötten kezdtek, épp el­lenkezőleg! Nem engedték elhúzni a kicsit kényelme­sen védekező paksi ellenfe­let. Hiába vezettünk öt-hat ponttal, mindig volt olyan MAFC-os, aki felhozta csapa­tát. így volt ez az első félidő végén is. 35-29-nél még a mieink tartottak előrébb, ám az utolsó három percet 15-8-ra a hazai alakulat nyerte, ezzel pedig meglepe­tésre egypontos előnnyel fordulhatott a második feli­dőre. Nálunk Czigler és Da­vis vitte a prímet (16-16 pont), míg az ellennél Wilkerson (12/6), Kecskés (8) és a csapatkapitány, Puskás (7/3) játéka volt a meghatáro­zó. Fodor Péter rápiríthatott játékosaira a nagy szünetben, mert egy jóval agresszí­vabb ötös futott ki a pályá­ra. 9-2-es szériát futott a gárda, a védekezésük feljavu­­lasára mi sem jellemzőbb, hogy a harmadik játékrész félénél kapták az első me­zőnykosarat. Támadásban Rajkó felnőtt Czigler és Da­vis mellé, de ekkor már ered­ményes volt Érsek, s jól irá­nyított Mészáros is. Tíz ponttal meg is nyerték a ne­gyedet. Az utolsó tíz perc már nem hozott változást, a dobópár­bajban az ASE továbbjutása nem forgott veszélyben. Paksi Hírnökl Paks váró* é« a környék lapja | Kiadja a Hírnök-2000 Bt. Kiadásért felel a Bt. ügyvezetője Főszerkesztő: Miklós Imre Társszerkesztők: Seregély Erzsébet Vöröss Endre Szerkesztőségi titkár: Rolléder Mária Szerkesztőség: 7030 Paks, Dózsa György út 51-53. 7031 Paks, Pf.: 20. hirnok@matavnet. hu Tel./Fax: 75/313-522 Telefon: 510-126 Készült: Kaloprint Kft. Kalocsa Felelős vezető: Illés János ügyvezető igazgató HU ISSN: 0865-560X