Pásztor Mihály: A fehérterror néhány jelensége. Pest megye 1919-1920 - Pest Megyei Levéltári Füzetek 8. (Budapest, 1985)
V. A váci börtönbe zárt letartóztatottakkal, a bírósági ítéletekkel és a különítményekkel kapcsolatos észrevételek (1919. aug. 1-től 1920. őszéig.)
kes tiszti létszámába, (vagy a létszámon felül) illetve : a zászlóaljtörzs állományába vették fel, és tartották nyilván az illető tisztet. Ebből nem derülhetett ki a tiszt által végzett "konkrét feladat" !! Ugyanígy hiába keresnénk "hivatalos" kimutatásaikban a sokat emlegetett "tiszti századot". Ez, természetesen nem azt jelenti, hogy Prónaynak 1920, májusában -"a valóságban"- nem volt tiszti százada. Valamivel közelebb juthattunk a "megoldáshoz", ha a korábban közölt "uj tisztek" századbeosztását megvizsgáltuk. I. század létszám feletti : 9. II. század létszámfeletti : 16. III. század létszámfeletti : 18. IV. század létszámfeletti : 19. Összesen: 62. Az "uj tisztek" elsöprő többsége került a századok "létszámfeletti" állományába, ami a gyakorlatban azt jelentette, hogy az adott századnál vették nyilvántartásija az illető tisztet, de a zászlóalj-parancsnokság rendelkezett vele, s nem a századának a parancsnoka Ezt igazolta a tiszti "feladat-beosztás" is, amiből kitűnt, hogy a zászlóalj tisztjei együtt képeztek egy tiszti századot, olyan formában, hogy a tiszti század "magvát" azok a tisztek adták, akik a "legénységi" századoknál a "létszámfeletti" állományt jelentették, A tiszti század legszűkebb magvát a "nyomozó osztály" képezte, ami 1920. májusában a Britanniában "székelt". A Britanniából - Takácsy századoson keresztül - Prónay zavartalanul irányíthatta nyilvántartott, vagy "hivatalosan" nyilván sem tartott tisztjeit. Olyan lista, ami a Héjjas-tisztek neveit közölte volna - eddig nem került elő, de Héjjas tisztjei, ahogyan a korábbiakban láthattuk,