Pásztor Mihály: A fehérterror néhány jelensége. Pest megye 1919-1920 - Pest Megyei Levéltári Füzetek 8. (Budapest, 1985)
I. Az ellenforradalmi erők előkészületei a Tanácsköztársaság megdöntésére, s az azt követő terrorra. („Szegedi gyülekezés” 1919. május, június és július hónapokban.)
4. ) A Törzs századba való belépésre kényszerítve senki sem lesz, azonban onnét bármikor és bárki elvezényelhető máshová. A parancs nok megválogatja embereit. 5. ) Főkellékek : a. ) Legszigorúbb fegyelem és katonás magatartás mellett, harmonikus és pajtásias összetartás. b. ) Politikával nem foglalkozni, és minden irányban a legnagyobb titoktartás. c. ) Minden hencegés nélkül bátor és elszánt föllépés. d. ) Tiszti becsület megóvása. 10. ) A Tiszti Törzsszázad tagjainak tiltva van ugy maguk között, mint nyilvánosan politikai vitákat folytatni. Vigyázzon mindenki a nyel vére, és óvakodjon hangos és vigyázatlan kijelentésektől, melyek valakinek akár társadalmi állását vagy pedig vallását sértené. Ilyesmi ügyünknek csak árthatna. 25.) Kapott parancsok szándékos megtagadása... elsősorban nemcsak a Törzsszázadbői való azonnali kizárást, de a legszigorúbb katonai rendszabályokat is vonhatják maguk után." A 26 pontból álló szabályzatból azokat a részeket igyekeztem idézni, amelyek "önmagukért beszéltek". Megjegyzem, hogy a feltehetően 1919. aug.eleji állapot szerint összeállított törzsszázad-névsorban kevés alhadnagyi rangban lévő egyén szerepelt. Többségük főhadnagyi rangot birtokolt. Maga a szabályzat 1919. júniusában keletkezhetett, az "alapító levél" időszakában. Az általam aláhúzással kiemelt részek hiteles forrásként bizonyították : minden gaztettre elszánt tiszti, altiszti bandát szerveztek. Prónay aprólékos körültekintéssel állította össze törzsszázadát . Pl. 1919. május elején Szolnokon fegyveres ellenforradalmi lázadást