Ihász István szerk.: A Magyar Nemzeti Múzeum történeti kiállításának vezetője 4 - XX. század. A túlélés rövid évszázada 1900-1990 (Budapest, 2007)

Baják László: 18. terem. „A magyar hazát ma nem elsősorban a kard, hanem a kultúra tarthatja meg és teheti ismét naggyá." (gróf Klebelsberg Kuno)

Az IBUSZ Rt. utazási ügynökség sárgaréz pecsétnyomója, 1930 Papírral bevont karamellás fadoboz, valamint egy Szent István cikória (pót)kávét reklámozó társasjáték kartonlapja, 1930-as évek Elterjedt a téli, a nyári és a hétvégi nyaralás (vfkend). Anyagi okok miatt persze a többség számára csak a hazai utazások jöhettek szóba a Balatonhoz, Hévízre, Sopronba, Egerbe, Pécsre, Lillafüredre. A 20-as évektől a kicsi és olcsó gépek megjelenésével tömegessé vált a fényképezés. Az autók száma még mindig viszonylag kevés, de a kerékpár mint közleke­dési eszköz teljesen általánossá vált, főleg vi­déken. Egyre népszerűbbé vált a sport, több lett a sportpályák és sporttelepek száma is. A tehetősebbek teniszeztek, lovagoltak, síel­tek vagy vitorláztak, de megszületett a populá­risabb tömegsport is: népszerű lett például a labdarúgás. A magyar labdarúgó válogatott 1938-ban a világbajnokság döntőjéig jutott el.

Next

/
Thumbnails
Contents