1931-1935. évi országgyűlés Haeffler István, szerk.: Országgyűlési Almanach 1931–36. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Bp. 1931.

A felsőház - A felsőház tagjainak életrajzi adatai - A vármegyei és városi törvényhatóságok által választott felsőházi tagok - Lichtenstein László - Lipthay Béla

394 megszervezésében. Ezért a forradalmak idején sok zaklatásnak volt kitéve. 1919-ben csatlakozott Wolff Károly széleskörű szervező mun­kájához s a Keresztény Községi Pártnak csakhamar egyik legharco­sabb vezetőegyénisége lett. 1920-ban beválasztották a főváros tör­vényhatósági bizottságába. Kiváló szónok, nagyon sok jelentős be­szédet mondott a főváros közgyűlésén. Budapest törvényhatósága, amelynek örökös tagja, küldötte be a felsőházba. Tagja az igazoló bíróságnak, a közgazdasági és közlekedésügyi, a közjogi és törvény­kezési bizottságnak. Lichtenstein László (Miskolc város törvényhatóságának választottja) 1875-<ben született Miskolcon. Evangéli­kus, nős, földbirtokos, udvari tanácsos, volt főispán. A középiskola befejezése után gazda­sági pályára lépett. Tanulmányainak befeje­zése óta birtokán gazdálkodik és tevékeny részt vesz egyházának életében, valamint a gazdasági és társadalmi életben. Bejárta Né­met-, Olasz- és Franciaországot, Ausztriát és Boszniát. A miskolci evangélikus egyház és a hegyaljai evangélikus egyházmegye felügye­lője. Miskolc városának kormánybiztosa, majd főispánja is volt, ezidőszerint pedig örökös tagja a város törvény­hatósági bizottságának. Homrogd község díszpolgára. Ezenkívül több gazdasági és társadalmi egyesület igazgatósági tagja és tisztséget viselője. Tagja a naplóhitelesítő és a pénzügyi bizottságnak. Lipthay Béla (Szabolcs-Ung vármegye törvényhatóságának választottja) 1858-ban született Jéken, Szabolcs me­gyében. Római katolikus, nős, földbirtokos, gazdasági főtanácsos. Középiskolai tanulmá­nyait a budapesti tudományegyetemen vé­gezte s itt tett államtudományi államvizsgát. Tanulmányainak befejezése óta gazdálkodik s tevékeny résztvesz megyéje közéletében. Húsz évig, mint falusi bíró szülőfalujának, Jék községnek élén állott s több, mint negyven éve törvényhatósági bizottsági tag. 1910-ben a kisvárdai kerület munkapárti programmal képviselőjének választotta. A forradalmak idején minden szerep­léstől visszavonult s egyedül gazdaságának élt. Ismert úrlovas, az Űrlovasok Szövetkezetének két évtizeden át vezető igazgatója volt. Tagja a felsőház népjóléti és munkaügyi és gazdasági bizottságának.

Next

/
Thumbnails
Contents