1927–1931. évi országgyűlés Freissberger Gyula, szerk.: Országgyűlési Almanach 1927–1931. (Sturm–féle országgyűlési almanach) 2. kötet Felsőház, Bp. 1927.
A felsőház tagjainak életrajzi adatai - Az örökös jogu főrendi családok képviselői által választott felsőházi tagok - id. Edelsheim-Gyulai Lipót gróf
58 volt a régi főrendiháznak. Tanulmányútjai során bejárta Spanyol-, Francia-, Angol-, Olasz-, Török- és Görögországot, továbbá Kisázsia és Afrika egyrészét. A világháborúban az egykori 9. Nádasdy-huszárezred kötelékében harcolt a szerb, orosz és román harctéren és vitéz magatartásáért többizben kitüntették. A szerb fronton, mint huszárkapitány súlyosan megsebesült, 1917-ben Sopron vármegye és a város főispánjává nevezték ki, 1920-ban pedig Nyugatmagyarország kormánybiztosaként és Vas vármegye főispánjaként működött. Mint ilyen, rendkívül sokat fáradozott Nyugatmagyarország megmentése érdekében. A Sopronvármegyei Gazdasági Egyesületnek hosszabb időn át elnöke volt. Számos társadalmi, gazdasági és jótékony egyesület vezető tagja. 1922-ben a szombathelyi kerület nemzetgyűlési képviselőjévé választotta pártonkívüli keresztény legitimista programmal. Mandátumának lejárta után egyidőre visszavonult a politikai élettől és dénesfai birtokán gazdálkodott. Emellett vagyonkezelője a királyi család magyarországi ingatlanainak. A felsőházban általános politikai kérdésekkel kivan foglalkozni. id. Edelsheim-Gyulai Lipót gróf 1863-ban született Salzburgban. Atyját, Edelsheim-Gyulai Lipótot, mint budapesti hadtestparancsnokot emelte a király előbb bárói, majd grófi rangra. A budapesti tudományegyetemen végezte el jogi tanulmányait s jogtudori oklevelet szerzett. A jótékonyság és főleg a gyermekvédelem szolgálatában igen élénk tevékenységet fejtett ki. Nevéhez fűződik az Országos Gyermekvédő Liga megalapítása, mely intézménynek hosszú időn át elnöke is volt. Ugyancsak egyik megalapítója a Fehér-Kereszt Lelencház Egyesületnek és a Budapesti Szünidei Gyermektelep Egyesületnek. A' társadalmi gyermekvédelmi intézmények megszervezésekor ezeknek, valamint a pestvidéki törvényszék területén szervezett fiatalkorú bűnösök felügyelő-bizottságának főfelügyelője lett. A háború idején — mint a Vöröskereszt-Egyesület fáradhatatlan vezetője — igen nagy érdemeket szerzett. Az egyesületnek a háború idején legfőbb megbízottja is volt. Elsőizben tagja a törvényhozásnak. Az örökösjogu főrendi családok küldöttek be a felsőházba.