1922–1926. évi nemzetgyűlés Baján Gyula, szerk.: Parlamenti almanach 1922–1927. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Budapest, 1922.
VII. A kormány és a nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - A nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - Dr. Zsilinszky Endre
bán végezte, majd Kolozsvárra ment joghallgatónak, onnan ugyancsak jogi tanulmányainak folytatására egy évre Lipcsébe és Heidelbergbe ment. Kolozsvárott avatták jog- és államtudományi doktorrá. A háború kitöréséig főispáni titkár volt a Felvidéken. Nagyobb tanulmányutakat tett Ausztriában, Németországban és Dániában. A háború kitörésekor, mint a 3. huszárszázad hadnagya, bevonult a katonasághoz. Ezzel az ezreddel küzdötte végig a világháborút. Ezredének legtöbb ütközetében résztvett és számos szép fegyverténnyel gyarapította annak történetét. Egyik legkiemelkedőbb tette az volt, amikor a háború kitörésekor Pancsova város lakossága néhány szerb ágyúlövés és járőr elöl félelmében elmenekült a városból és ott a legnagyobb fejetlenség keletkezett, Zsilinszky megjelent három huszárral, a rendet helyreállította és saját csapataink beérkezéséig biztosította a város nyugalmát. Pancsova képviselőtestülete ezt a tettét díszoklevélben köszönte meg. 1916-ban súlyosan megsebesült. A háború alatt a III. osztályú hadiékitményes, kardokkal díszített katonai érdemkereszttel, a Signum Laudis-szal, a II. osztályú német vaskereszttel, a Károly-csapatkereszttel és a sebesülési éremmel tüntették ki. A háború után az ellenforradalmi szervezkedések központjába került és tevékeny részt vett a Magyar Országos Véderő Egyesület szervezésében. A kommunizmus kitörése után a vörösök elfogták, azonban megszökött tőlük és Bécsen át Szegedre menekült, ahol nagy szolgálatot tett publicisztikai működésével a keresztény és nemzeti gondolatnak. A proletárdiktatúra bukása után Budapestre sietett, megszervezte a Szózat című napilapot, melynek ma főszerkesztője. Számos cikket és értekezést irt, melyekben főként politikai, faivédelmi és társadalomtudományi problémákkal foglalkozik. „Nemzeti újjászületés és a sajtó" cimmel 1920-ban egy röpiratot adott ki. A Keresztény kisgazda, földmíves és polgári párt programmjával választotta meg a derecskéi kerület 1410 választó ajánlásával, 3234 szavazattal. Ellenjelöltje: Mezőfi Vilmos (pk. szociáldemokrata) volt, ki 2582 szavazatot kapott. Az új nemzetgyűlésen különösen a birtokreform, a szövetkezeti szervezés, a sajtó, a szociálpolitika, a közoktatás és a honvédelem ügyével fog foglalkozni. A mentelmi bizottság jegyzője, a véderő- és külügyi bizottság tagja.