1922–1926. évi nemzetgyűlés Baján Gyula, szerk.: Parlamenti almanach 1922–1927. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Budapest, 1922.
VII. A kormány és a nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - A nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - Kéthly Anna - havadtői Kiss Menyhért dr.
295 ban. Tanulmányai befejeztéyel Olasz-, Német- és Franciaországban huzamosabb időt töltői*. A háború alatt a kórházakban előadásokat tartott a katonáknak és ezen előadásokból több mint kétszázezer koronát gyűjtött össze és adott át a katonák számára, amiért a II. osztályú hadiékítményes Vörös-Kereszt éremmel tüntették ki. 1910-től 1918-ig Marostorda vármegyének törvényhatósági bizottsági tagja volt. A társadalmi téren éppúgy, mint a tudományos és közgazdasági téren értékes munkásságot fejtett ki. A szépirodalom terén közismert munkáinak címei a következők: Verőfényes emberek, Singer és Wolfner (1903.) Versek, Singer és "Wolfner (1904.) Az arany pók és egyéb elbeszélések. Családi Könyvtár. Szent István Társulat (1905.) Hargitta alatt, Singer és Wolfner (1900.) Gyémántos harang és más versek. Singer és Wolfner (1907.) Ahol a Maros vize folyik, Wodianer (1906.) Őrök tüz, Szent István Társulat (1907.) Az ember visszatér című regény, mely a Polgár című lapnak jütalmi könyve volt (1908.) Boldog emberek, Szent István Társulat (1908.) Tábortűz, első kiadás Szent István Társulat, második és harmadik kiadás Légrády Testvérek (1914.) Háborús versek, Lamoel és Wodianer (1915.) A Tábortűz, németül is megjelent Lagerfeur cím alatt Heinrich és Hirsch kiadásában. Székelyfalum irredenta elbeszélések. Szent István Társulat (1919.) Ha mozdul az erdélyi föld irredenta versek. Bocskay Szövetség (1920.) Ezeken kívül számos kultúrpolitikai, közigazgatási és esztétikai cikke jelent meg a Budapesti Hírlapban, az Alkotmányban, a Katholikus Szemlében és más folyóiratokban és a fővárosi napilapokban. Irodalmi munkássága folytán több irodalmi, művészi és tudományos társulatnak tagja. Eendes tagja a Petőfi Társaságnak, a Keresztény Nemzeti Ligának, a győri Kisfaludy Társaság-nak és a Szemere kulturligának. Igazgatósági tagja az Ébtt'edö Magyarok Egyesülete központi bizottságának, a Budai Katholikus Kör-nek, a budai Iparosegyesületnek és Dalkörnek pedig tiszteletbeli tagja. Már a múlt nemzetgyűlésnek . is képviselője volt 1920 október 30-tól. A Nyárádköszvényesi Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezetnek, valamint a Hangya Szövetkezet és a Budai Hangya Szövetkezetnek alapítóiagja. A múlt nemzetgyűlésen a kormányprogrammoknál, az indémnitási vitában, a választójog-