1922–1926. évi nemzetgyűlés Baján Gyula, szerk.: Parlamenti almanach 1922–1927. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Budapest, 1922.
VII. A kormány és a nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - A nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - Dr. Kenéz Béla
293 Dr. Kenéz BéU (Szolnok, fejj.) 1874-ben született Szolnokon. Rom. kath., nőa, egyetemi tanár, udvari tanácsos. Elemi és középiskoláit Szolnokon, az egyetemet Budapesten, Lipcsében és Londonban végezte s a két utóbbi egyetemen különösen nemzetgazdaságiam *és statisztikai tanulmányokat folytatott. Tanulmányútjáról hazatérve a kereskedelmi minisztérium szolgálatába lépett, ahol 1905-ben miniszteri titkár, később pedig osztálytanácsos lett. A kereskedelmi minisztériumban ö készítette el az ipari és gyáripari termelési, a baleset- és sztráik-stat : sztikát. 1906-ban a budapesti kir. tudomány-egyetemen magántanára lett a statisztikának, 1907-ben pedig kinevezték a kolozsvári Ferenc József tudományegyetem nyilvános rendes tanárává. 1917-ben áthelyezték a budapesti tudományegyetem statisztikai tanszékére, ugyanekkor udvari tanácsos lett. Már kora ifjúságától fogva szorgalmas munkása a tudományos irodalomnak és 1902-ben adta ki első tudományos munkáját A statisztika elmélete címmel. Három évvel később 1905-ben a Városok fejlődése, 1906-ban Magyarország népességi statisztikája, 1907-ben Az ipari sztrájkok statisztikája, 1908-ban pedig A gazdák és mesteremberek pusztulása cimen adta ki tudományos munkáit. A modern agrárpolitikának alapelveit Nép és föld cimü munkájában dolgozta fel és ez tudományos munkálkodásának egyik legnagyobb és legkívá' lóbb müve. Mint kolozsvári egyetemi tanár vezetöszerepet vitt Erdély közéletében és egyik oszlopos tagja volt Apáthy István és Posta Béla oldalán az erdélyi függetlenségi és 48-as pártnak. Az EMKE, a kolozsvári Patronáge Egyesület, az Erdélyi Múzeum Egyesület, az Erdélyi Háziipari Szövetkezetnek igazgatósági tagja volt, a Magyar Társadalomtudományi Társulatnak pedig választmányi tagja. 10 éven keresztül vezető szerepet vitt Kolozsvár törvényhatósági bizottságában. A proletárdiktatúra alatt a kommunisták feldúlták szolnoki birtokát és ellenforradalmi magatartása miatt négy ízben letartóztatták. A múlt nemzetgyűlésbe egyhangúlag a szolnoki kerület választotta meg. Előadója volt a földreform törvényjavaslatnak, melyet egy tudományos értekezéssel felérő előterjesztés keretében ismertetett meg a.Házzal.