Nógrád Megyei Hírlap, 2016. szeptember (27. évfolyam, 204-229. szám)

2016-09-13 / 214. szám

Továbbjutott a Csurgó Blaa iBaMim (Dü? ßta, Bejutott az EHF Kupában a leg­jobb 32 közé a Csurgó férfi kézi­labdacsapata: a magyar együttes vasárnap négy találattal kapott lei a norvég Bodö vendégeként, így elégnek bizonyult az első mér­kőzésen megszerzett hétgólos előnye. A Csurgó a következő kör­ben októberben a belga Achilles Bocholt együttesével találkozik. Férfi EHF Kupa, 1. forduló (a 32 közé jutásért), visszavágó: Bodö (norvég)-Csurgó 23-19 (10-6). Továbbjutott: a Csurgó 47-44-es összesítéssel. Sokan mozogtak ifeMHEsSsaas, Több száz család, összesen több mint 6000 sportolni vágyó részvételével rendezték meg a 18. Coca-Cola Testébresztő Családi Mozgásfesztiválon. A szervező Magyar Szabadidő Sportszövetség tájékoztatása szerint az idei Európai Sporthét budapesti központi eseményét a Kopaszi-gáton rendezték meg ahol a családok hétpróbá­ban mérhették össze tudásukat, de ez az esemény nem a ver­senyről, hanem a közös spor­tolásról szólt A nap során közel száz mozgásformát lehetett kipróbálni. Amint a közlemény­ből kiderül, népszerűek voltak a fitnesz rendezvények, a táncos produkciók, a vizes sportok, de az amerikaifutballt is ki lehetett próbálni, akárcsak a rúdtáncot. A mozgésfésztivált Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kultu­rális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa nyitotta meg de jelen volt Kozmann György, az Emberi Erőforrások Minisztériu­mának sportért felelős helyettes államtitkára, illetve Czene Attila, a Magyar Szabadidősport Szövet­ség elnöke is. A Kopaszin több élsportolóval találkozhattak a kilá­togatok, többek között Imre Géza, többszörös olimpiai érmes, világ- és Európa-bajnok vívó is ellátoga­tott családjával a rendezvényre. Tasi duplázott ßffiäaai (5Tik Mindkét egyé­ni számot, a 30+30 lövést és a 40 vegyest is Tasi Tamás nyer­te meg a futócéllövők 50 mé­teres országos bajnokságán. A Gyenesdiáson rendezett ob-n - a magyar szövetség tájé­koztatása szerint - Tasi 30+30- ban 585, míg 40 vegyesben 386 körrel diadalmaskodott. Eredmények. 40 vegyes: 1. Tasi Tamás HKLK Szentendre) 386 kör, 2. Sike József (Győri LK) 383,3. Ifj. Laczik Zsolt (Győri LK) 383. 30+30 lövés: 1. Tasi Ta­más (HKLK Szentendre) 585 kör, 2. Boros László (Győri LK) 583,3. Ifj. Laczik Zsolt (Győri LK) 582. Nincs magyar érem Nem született magyar érem a Mezőhegyesen rendezett fiatal fogatlovak világ- bajnokságán. Az öt- és hatéves lovak küzdelme német sikerrel míg a hétévesek között svájci győzelemmel zárult a viadal amelyen a négylábúak egyesfo­gatban mérték össze a tudásu­kat. A bakon olyan kiváló hajtők ültele, mint például az egyesfo- gathajtásban világbajnok len­gyel Bartlomiej Kwiatek, vagy a 2013-ban a magyar csapat tagjaként kettesfogathajtásban világbajnok ifj. Nagy Tibor. Salgótarjáni sportszerek felett WÍBSíIBSb A salgótarjáni AJW-altius Kft. újabb négy évre kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) legmagasabb mi­nősítését, az „altius" márkajelű magas-, és rúdugrólécek részére. A minősítés azt jelen­ti, hogy a legrangosabb nemzetközi atlétikai versenyeken, és a több mint 210 tagorszá­got számláló IAAF tagországaiban használ­hatóak a salgótarjáni sportszerek, honosítás nélkül. Az Angyal Jánoshoz eljuttatott mi­nősítő okiratokat Sebastian Coe, az IAAF elnöke, és Sorge Salcedo, az IAAF technikai bizottságának elnöke írta alá. Ezüstérmes a magyar ifjúsági váltó (Steb A magyar ifjúsági váltó ezüstérmes lett a nyíltvízi lítású négyes mindössze hat tizedmásodperccel kapott ki a úszók olaszországi Piombinóban rendezett korosztályos Euró- spanyol kvartettől a négyszer 125 0 méteres viadalon. A ma- pa-bajnokságán. gyarok három dobogós helyezéssel zárták a kontinensviadalt, A magyar szövetség vasárnapi beszámolója szerint a Kai- ugyanis Juhász Janka és Rasovszky Kristóf aranyérmes volt már Ákos, Fábián Milán, Juhász Janka, Rohács Réka összeál- egyéniben a juniorok között. Szalai megtörte a gólcsendjét A Hoffenheim a cse­reként pályára lépett Szalai Adám egyenlítő góljával 4-4-es döntet­lent játszott a magyar válogatott csatár korábbi klubja, a Mainz vendégeként a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi zárómérkő­zésén. [gMjngpim A Mainz a félidőben már 4-1-re vezetett, azonban az 53. percben emberhátrányba került. A Hoffenheimnek végül két cserejátékos hoz­ta meg a pontszerzést, Mark Uth a 71. és 72. percben, Szalai pedig a 84. percben volt eredményes. Szalai kereken 40 gól nélküli Bundesliga-talál- kozót követően talált újra a kapuba. Legutóbb 2014. december 12-én az Eint­racht Frankfurt ellen volt eredményes. Futós napok lesznek megyeszerte A hétvégén el lesznek kényeztetve a futni, ko­cogni szerető nógrádiak, hiszen Salgótarjánban tanévnyitó esti futást, míg Balassagyarmaton Zelenka István-emlékversenyt szerveznek. Érde­mes hát készíteni a futócipőket. ÄSEflBIB&j Szeptember 16-án, pénteken a megye- székhely önkormányzata második alkalommal rendez futóversenyt a Tanévnyitó fesztivál keretében. A 19.30 órakor, a Fő térről elrajtoló eseményen újra két táv közül választhatunk. A rövidebb penzum (1 km) megkerüli a művelődési központot, és a Madách Gimnáziumnál fordul vissza a térre, míg a hosszabb (4 km) „megmássza" majd a Szerpentin utat is. A nevezési lap letölthető a város hon­lapjáról a nevezés díja 500 forint. Másnap, azaz 17-én, szombaton immáron kilencedik alkalommal rendezik meg a Zelenka István-emlékver­senyt ezúttal is Balassagyarmat központjában, a Civitas fortissima tér környékén. A program a legkisebbek futá­sával kezdődik majd 14 órakor, aztán az egyre idősebbek következnek, egyre hosszabb távokon. Az 5 kilométeres „City cross" rajtja 14.30 órakor lesz, itt az utca természe­tes akadályait is beépítették a szervezők az útvonalba. A legutolsó futam, a 10 kilométer 15 órakor rajtol el. A ver­senyt Balassagyarmat város önkormányzatának támoga­tásával a BADISZVSE rendezi. Részletek a paloctriatlon.hu oldalon, előnevezni a versenyzek.hu honlapon is lehet. A rendezvény idei apropója, hogy a névadó maratoni baj­nok, az SBTC korábbi futója, Zelenka István idén decem­berben lenne 115 esztendős. Vereséggel nyitott a Kábel CSMi^ie^nB l/B, férfiak, Keleti csoport, 1. forduló Balassagyarmati Kábel SE - ÓAM-Ózdi KC 21-24(10-13) Balassagyarmat, Városi Sport- csarnok, 200 néző, vezette: Ág- necz, Sipos. Kábel SE: Balogh - DUZSI 8/5, Tokai 4, Gazdag, Dóczi, ALBERT- TÓTH 6/2, Bécsi 1. Cs.: TUCSEK (kapus). Tihanyi, Kajdy, György 2, Danisovszki. Vezetőedző: Győrffy Sándor. Az Ózd legjobb dobói: Szabó T. 7/5, Fekete 5, Sándor R. 4. Hétméteresek: 10/7, ilL 5/5. Ki­állítások: 10 perc (+1 kizárás: Ba­logh, azonnali piros lap, mert bün­tetőterületen kívül ütközött az ellenfél játékosával), ilL 12 perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-0,8. perc: 3-3,19. perc: 8-6, 26. perc: 9-11, 28. perc: 14-16,51. perc: 17-20. A házigazda csapat klubveze­tői a mérkőzés előtt köszöntöt­ték az aktív játéktól visszavonult Bán Dávidot és Szabó Andrást. A mérkőzés során az első félidő igen fordulatosán alakult. A ba­lassagyarmatiak gyorsan veze­tést szereztek, amit növelni tud­tak, de kisvártatva egyenlítettek a nemrég még az Ipoly-parti- akat erősítő, és születésnapját ünneplő Szabó Tamást is sora­ikban tudó borsodiak. Ráadásul a hazaiak fiatal kapusa, Balogh Ádám egy büntetőterületen kívüli labdaszerzési kísérlet so­rán ütközött az ellenfél játéko­sával amiért piros lapot kapott, és már mehetett is zuhanyozni. Helyette az a Tucsek Balázs állt be, aki életében először védett NB l-es felnőtt bajnokin, s már rögtön egy rangadón kellett közel ötvenöt percen keresztül bizonyítania. A kényszerű hely­zet láthatóan csak átmenetileg viselte meg a gyarmatiakat, hi­szen a játékrész közepén már ismét náluk volt az előny, ám a szünetig hátra lévő mintegy tíz perc során fordítottak a kohász­városiak, így ők vonulhattak nyugodtabban pihenőre. A második félidőben szívós fel­zárkózási kísérletekkel próbálko­zott a vendéglátó alakulat. Duzsi szorgosan értékesítette a meg­ítélt büntetőket és mezőnyből is eredményesen lőtt, ám a különb­ség nem akart csökkenni, mert a másik oldalon Szabó T. sem hibá­zott a hétméteres vonalróL A viszonylag kevés gólt hozó találkozón a második félidei játék alapján megérdemelten nyert a vendégcsapat. Györffy Sándor. - Végig jó és nyílt mérkőzést játszottunk. Az Ózd jelenleg jobb csapat nálunk, Dicséret illeti a fiúkat, hogy vé­gig szoros volt a küzdelem. További eredmények: Kecs­keméti TE-KISOKOS-FTC KN Kft. 20-22, Békés-Drén KC- ContiTech FKSE-Algyő 27-33, Törökszentmiklósi KE - VKK Nyírbátor 33-31, Tiszavasvári SE-QUICK2000-Szigetszent- miklósi KSK 28-29, Mizse KC- MOL-Pick Szeged U23 33-31, Nyíregyházi SN Kft-Török- szentmiklósi Székács 20-18. Juniorok: Kecskeméti TE-KI- SOKOS-FTC KN Kft. 24-30, Békés-Drén KC-ContiTech FK­SE-Algyő 25-23, Tiszavasvári SE-QUICK2000-Szigetszent- miklósi KSK44-26, Balassagyar­mati Kábel SE-ÓAM-Ózdi KC 21-30, Törökszentmiklósi KE -VKK Nyírbátor 31-34, Nyíregy­házi SN Kft.-Törökszentmiklósi Székács 49-13. Szabadnapos: Mizse KC.