Nógrád Megyei Hírlap, 2016. augusztus (27. évfolyam, 178-203. szám)

2016-08-29 / 201. szám

Megérdemelt vendégsiker HüfMiMl NB III, Keleti csoport, 4. forduló REAC - STC Salgótarján 0-3(0-2) Budapest, Budai II. László Sta­dion, 300 néző, vezette: Éreth A. (Garai R, Zorinácz Á.). REAC: Tóth D. - Kutai, Kollár, Nagy G., Pesti - Lászka (Pataki, 68.), Balázs B. (László B., 64.) - Kiss I, Bodnár (Kovács D., 53.), Pásztor - Fodor. Vezetőedző: Dinka Balázs. STC Salgótarján: Sánta - Deb- reczeni, Benkő-Bíró, Radványi, Kerényi - Lakatos - Lupták (Obot, 56.), Romhányi, Szőllősi, Csóka (Major, 69.) - Lukács R. (Lukács Zs., 76). Vezetőedző: Vágó Attila. GL: Lukács R. (39.), Csóka (45.), Lakatos (90.). Sárga lap: Kiss T. (70.), Kollár (93.), ill. Lukács R. (4.), Obot (69.). Kiál­lítva: Nagy G. (92.). Jók: Kollár, Fodor, ill. Sánta, Kerényi, Lu­kács R. 39. perc: Lukács Raymond előzte meg a gólvonal elől ' ütemtelenül kimozduló por­tást, majd közvetlen közelről a kapuba helyezte a labdát. 0-1. 45. perc: A hazaiak hálóőre egyszerű szituációban nem ta­lálta el a labdát, ami Csókához került, aki azt előbb pár mé­terrel közelebb vitte a kapu­hoz, majd higgadtan a hálóba lőtt. 0-2. 90. perc: Szőllősi 18 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a keresztléc és a kapufa találkozási pontjáról vágódott vissza a mezőnybe Lakatos elé, aki azt a 11-es tájékáról a jobb alsóba sarokba vágta. 0-3. Jó iramú, számtalan helyze­tet hozó találkozón összessé­gében megérdemelten nyert a vendégcsapat. Dinka Balázs: - Sok egyéni hibával tarkított meccs volt a részünkről. A kapusteljesítmé­nyünk rányomta bélyegét a találkozóra, O-O-nál ziccerben léptünk ki, ha azt berúgjuk, lett volna esélyünk jobb eredményt elérni. Vereséget szenvedtünk egy rutinosabb csapattól. Vágó Attila: - Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ami­nek az egyharmadát sikerült berúgni. Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk, rúgtunk kapufákat, kidolgoz­tunk százszázalékos hely­zeteket. Azért nem vagyok maximálisan elégedett, mert ennyi lehetőséget nem szabad elpuskázni, de a győzelmünk teljesen megérdemelt. További eredmények: Hajdú- böszörményi TE - Jászberényi FC 1-0 (1-0), Nyírbátori FC - BKV Előre SC 3-2 (1-1), FC Hatvan - Monori SE 2-2 (1-1), Kazincbar­cikai SC FC - Rákosmente KSK 3-1 (2-0), Tállya KSE - Újpest FC II 7-2 (4-0), MTK Budapest II - Termálfürdő FC Tiszaújváros 2-0 (0-0), ESMTK Labdarúgó Egylet - Diósgyőri VTKII0-0, DVSC-DEAC II — Putnok FC 1-1 (0-0). A bajnokság állása 1. K.-barcika 4 3 0 1 l 7-3 9 2. Tiszaújváros 4 3 0 1 1 6-4 9 3. Putnok 4 2 2 0 8-4 8 4. Rákosmente 4 2 1 1 13-7 7 5. Nyírbátor 4 2 1 1 9-4 7 6. STC Salgótarján 4 2 1 1 8-3 7 7. MTK II 4 2 1 1 7-3 7 8. Monor 4 2 1 1 7-5 7 9. H.-böszörmény 4 2 1 1 4-5 7 10. Jászberény 4 1 2 1 6-2 5 ll.DVTK II 4 1 2 1 5-7 5 12. REAC 4 1 r 2 6-7 4 13. Tállya 4 1 í 2 9-11 4 14. Hatvan 4 1 i 2 7-10 4 15. ESMTK 4 1 i 2 1-4 4 16. BKV Előre 4 1 0 3 6-14 3 17. DVSC-DEAC II 4 0 2 2 5-7 2 18. Újpest II. 4 0 0 4 5-19 0 Fölényes győzelmet aratott a Gyarmat [iMBaafftsfe Megyei I. osztály, 2. forduló Mátranováki VSC - Pásztói SK 3-1 (1-1) Métranovák, 100 néző, vezet­te: Gordos Á. (Szigetvári Z., De- méndi D. T). Mátranováki VSC: Varió - Da- nyi, Tóth D., Csikós (Varga N.), Velki - Kisbali, Líber, Kotroczó R., Tóth P. - Bognár, Molnár G. Edző: Oláh Béla. Pásztói SK: Csemér- Kelemen, Molnár B., Mladoniczki, Kapás - Csépe R, Csépe R. (Holtner), Bé­kési, Danyi - Hámori, Hadusovsz- ki (Szajkó). Edző: Vallus Ferenc. GL: Kisbali, Molnár G., Kot­roczó R., ill. Mladoniczki (11-es- ből). Sárga lap: Velki, Varga N., ill. Mladoniczki. Kiállítva: Mol­nár G„ ill. Kelemen. Jók: Kisbali, Líber, Tóth R, ill. Csépe R. Kitűnően előkészített pályán, alacsony színvonalú mérkőzé­sen az első félidőben akár 4-4 is lehetett volna az eredmény, mivel mindkét csapat több gólszerzési lehetőséget elhibá­zott. Gólt azonban csak az örö­kifjú Kisbali Gábor révén sike­rült szerezni a félidő hajrájában a hazaiaknak, amire a vendégek 11-esből tudtak válaszolni. For­dulás után jobbára a novákiak akarata érvényesült, kétszer is a kapuba találtak, és megérde­melten nyerték a mérkőzést. Oláh Béla: - Amit az első fé­lidőben mutatott a csapat az nagyon vékonyra sikeredett. A második játékrészben rendez­tük sorainkat, és jobb játékkal megtudtuk nyerni a mérkőzést. Vallus Ferenc: - Magas szintű já­tékvezetés, kritikán aluli játékunk. Gecse István Nagybátonyi SC - Szécsény VSE0-4Í0-2) Nagybátony, 100 néző, vezet­te: Jele T. (Nagy I., Kiss D.). Nagybátonyi SC: Balázs D. - Ivénfy, Gazdag I., Kiss, Lengyel- Tóth Máté, Orosz R, Szőke L, Lőcsei (Szűcs) - Gazdag D., Ko­vács D. Edző: Sipkós Sándor. Szécsény VSE: Csábi - Mol­nár R., Farkas, Mezei (Sztrigán), Varga P. - Juhász, Kelecsényi, Lőrincz (Lehoczki), Horváth Cs. - Horváth B. (Bárány), Hodur (Gá­bor). Edző: László Lóránd. Gl.: Lőrincz, Horváth Cs., Bá­rány, Gábor. Sárga lap: Gazdag I., Szőke L, ill. Juhász. A vendégcsapat magabiztos győzelmet aratott. Balassagyarmati VSE - Palotási SE 8-0 (4-0) Balassagyarmat, Kövi Pál Sportcentrum, 250 néző, vezet­te: Szakai T. (Szász IC, Urbán V). Balassagyarmati VSE: Föl­di - Illés (Nagy G„ 75.), Gaál (Bódis, 59.), Mboussi, Szandai- Szalánszki B., Bonivárt (Mol­nár E., 22.),'Strehó (Pongrácz, 69.), Varga T. - Mátyás (Strihó, 69.), Magos. Edző: Lenkey Gá­bor. Palotási SE: Apkó - Odler (Kotasz G., a szünetben), Tóth L, Jambrich, Moldován (Zachar, 53.) - Zsiga, Miczki, Kotasz T. (Kotasz E. 54.), Molnár B. (Szabó I., a szünetben), Kurcsik - Török. Edző: Nagy Tamás. GL: Szalánszki B. (2.), Mátyás (8.), Magos (13., - 11-esből, 55., 67.), Mboussi (16.), Kotasz E. (71. - öngól), Nagy G. (87.). Jók: Illés, Mboussi, Szalánszki B., Var­ga T., Magos, ill. Kurcsik. Már az első negyedórában je­lezte a házigazda csapat, hogy ezen a vasárnapi kora estén nem sok babér teremhet az el­lenfélnek. A heves támadások rögtön az elején, egy pontrúgást követően eredményre vezettek, és az ismétlés, majd a harma­dik és a negyedik BSE-találat sem váratott sokáig magára. A nagy fölény tudatában ezután kissé visszavett a tempóból az Ipoly-parti együttes, némileg kiegyenlítettebb lett a játék, bár a palotásiak alig-alig jutottak el Földi kapujáig. Szünet után az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, de Kurcsik ziccerben hibázott - erre azonnal jött a válasz az ötödik, kisvártatva pedig a hatodik balassagyar­mati gól formájában. A hatal­mas nyomást a hajrába érve egyre kevésbé bírta a palotási alakulat, amely aztán nagy ve­reségbe futott bele, és csak a hazaiak pontatlan befejezései miatt nem lett jelentősebb a különbség. Lenkey Gábor: - Ismét fölé­nyes győzelmet arattunk, ez­úttal kijavítottuk az előző heti hibákat, és már az elején eldön­töttük a meccset. Nagy Tamás: - Gratulálok a blassagyarmatiaknak! Ma még edzőpartnernek is gyengék vol­tunk. Hegedűs Henrik Karancsberény- Karancsla- pujtő KSE 3-1 (0-0) Karancsberény, 250 néző, ve­zette: Várallyay M. (Szigetvári M.,Tamasi S.). Karancsberény: Sztremi - Pál Klimasz, Sólyom, Babka - Szőke L, Fodor M. (Gordos), Fodor Zs. (Kle- ment), Raes J. - Szőke Sz., Szőllősi. Játékos-edző: Fodor Zsolt Karancslapujtő KSE: Kotroczó - Cseh, Ravasz, Ajtai, Zsosa - Gyarmati (Oláh), Bozó, Bartha (Laczkó), Lavaj (Csala) - Szőrös (Takács), Rács. Edző: Tőzsér Zsolt. GL: Raes J. (2), Szőke L, ill. Oláh. Sárga lap: Pál, ill. Raes M. Jók: az egész csapat, ill. Zsosa, Bozó. Küzdelmes első félidő után, szinte helyzetek nélküli mérkőzé­sen a hazaiak kihasználták a ven­dégek súlyos védelmi hibáit és megérdemelten nyerték a jó han­gulatú szomszédvári rangadót. Fodor Zsolt: - A második fé­lidőben jó negyedóra alatt si­került eldönteni a három pont sorsát. Gratulálok a csapatnak, végig küzdöttek a jó erőkből álló vendégek ellen. Tőzsér Zsolt: - Megérdemel­ten nyert a hazai csapat. Tóth György Héhalom SE - Érsekvadkert SE 1-6 (0-0) Héhalom; 150 néző, vezette: Strehó E. (Kurinka B„ Nagy S.). Héhalom SE: Fekete R. (Far­kas R.) - Huszár, Sipos, Lőrincz, Varanyeczki - Hajdú, Hadrik, Ba- ranyi, Fekete M. - Jónás, Franka (Farkas R). Edző: Szilágyi Albert. Érsekvadkert SE: Kalmár - Ja- kus IC (Nagy R.), Varga M., Balga M„ Balga L. - Földvári, Szatmári, Krajcsek (Ánik), Molnár J. (Varga B.) - Schirilla (Varga Gy.), Pistyúr (Terenyei). Edző: Varga Balázs. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, bár a vendégek többet birtokolták a labdát, de előnyt nem tudtak szerezni a szervezetten, jól védekező hazaiak ellen. A második já­tékrészben a jobb erőben lévő vendégek ilyen különbséggel is megérdemelten győztek. GL: Lőrincz, ill. Varga Gy. (4), Varga B., Terenyei. Sárga lap: Huszár, Varanyeczki, Hajdú, Franka, ill. Jakus IC Jók: Sipos, Jónás, ill. Varga Gy., Szatmári. Balga L., Földvári. Sz.A. Berkenye SE-SBTC 2-2 (1-1) Berkenye, 120 néző, vezette: Rózsavölgyi D. (Bíró R., Ferenczi D.). Berkenye SE: Hisbélí - Né­meth A., Németh D., Doman (Sági), Miklián (Porkoláb) - Bőgér, Fábri, Kovács A., Rottek - Greff, Horváth. Edző: Bodonyi Béla. SBTC: Végh - Czutor, Ráduly, Budveszel, Szabó G. - Nyerges, Zsély B. (Csatlós T.), Sárközi (Oláh), Czigler- PáL Lenkó. Játé­kos-edző: Csatlós Tamás. GL: Fábri, Greff, ill. Sárközi, Lenkó. Jók: Fábri, Bőgér, Rottek, ill. Sárközi, Ráduly, Végh. Egy jó mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. Bodonyi Béla: - Sajnos az utolsó passzokkal és a befeje­zésekkel voltak gondjaink, ezért meg kellett elégedni a döntet­lennel. Csatlós Tamás: - Két csapat találkozóján igazságos döntet­len született. Schmidt József Rimóci SE - Cered VSE 2-4(2-2) Rimóc, 200 néző, vezette: Gor­dos Á. (Gordos Á. M., Lovasi J.). Rimóci SE: Oláh D. - Pásztor (Matyóka), Benécs, Mócsány, Csizmadia - Laczkó, Rácz I., Kuris, Bada N. (Kormány) - Bangó R. (Kis R), Szita B. Edző: Mátyás Zsolt. Cered VSE: Fodor A. - Liszka, Ficzere, Jeney (Lehoczki), Ka­posi - Oláh T., Sólyom, Ferhan, Znamecz (Radies D.) - Kovács E. (Bóna R, Bállá (Bódi D.). Játé­kos-edző: Jeney Gyula. GL: Szita B. (2, - mindket­tőt 11-esből), ill. Oláh T. (2), Znamecz, Kovács.E. Jók: Szita B., Benécs, ill. Sólyom, Oláh T.„ Bódi D. A labdát többet birtokló ven­dégek megérdemelten nyertek. Jeney Gyula: - Még szeren­cse, hogy a héten csak kétszer kellett játszani a Rimóccal. Aho­gyan az eredmények alakultak a következő alkalommal már lehet, hogy döntetlen lett volna. A bajnokság állása 1. Balassagyarmat 2 2 0 0 12-0 6 2. Cered 2 2 0 0 7-2 6 3. Mátránovák 2. 2 0 0 7-4 6 4. SBTC 2 1 1 0 6-2 4 5. Berkenye. 2 1 1 0 3-2 4 63Érsekvadkert 2 1 0 1 6-2 3 7. Karancslapujtő 2 1 0 1 7-4 3 8. Szécsény 2 1 0 1 '7-4 3 9. Karancsberény 2 1 0 1 4-3 3 10. Palotás 2 1 0 1 2-9 3 11. Rimóc 2 0 0 2 2-8 0 12. Pásztó 2 0 0 2 1-7 0 13. Nagybátony 2 0 0 2 0-7 0 14. Héhalom 2 0 0 1 2-12 0