Nógrád Megyei Hírlap, 2015. október (26. évfolyam, 227-252. szám)

2015-10-26 / 247. szám

2015. OKTÓBER 26., HÉTFŐ Balassagyarmati VSE - Nagybátonyi SC 2-0 (2-0) Balassagyarmat, 110 néző, ve­zette: Geese Z. (Szigetvári Z., Kal­már R). Balassagyarmati VSE: Földi L. - Mezei, Gaál, Mezei, Szandai - Varga T. (Chikán), Benécs, Nagy G. (Baranyi Á.), Strehó I. - Sági B. (Balga L), Mátyás R, Gábor B. (Szita B.). Edző: Mohácsi László Nagybátonyi SC: Balázs D. - Tóth Márk (Szőke), Nagy R, Orosz R (Forgó), Balogh (Sasvári) - Kovács D., Kaposi, Bolyki, Bakos T. - Gazdag D., Tóth Máté. Edző: Sipkó Sándor. GL: Mátyás R, Nagy G. Sárga lap: Nagy G., Mátyás R, ill. Ba­logh, Orosz R, Kovács D., Gaz­dag D., Szőke. Jók: Varga T., Szandai D., ill. Kovács D., Kaposi, Nagy P. A mérkőzés huszonhetedik és harmincnyolcadik perceiben megszerzett hazai találatok előtt, között, és utána is a balassagyar­matiak domináltak. Óriási labda­birtoklási fölényben játszottak. A vendégek nagy akarással, remek hozzáállással őrizték kapujukat az újabb góloktól. A védekezésük erejük nagy részét felőrölte, így ellencsapások vezetésére már csak ritkán került sor. A balassa­gyarmatiak rendkívül lassan szö­vögették támadásaikat, és nem volt meg játékuknak a korábbi mérkőzéseken tapasztalt ritmu­sa. Támadás befejezéseknél a már hazai pályán megszokott tel­jesítménnyel rukkoltak ki ismét. Mohácsi László: -Alaphelyzet­ben a győzelem megszerzése volt a cél, mivel az utóbbi hetek hazai mérkőzéseinek nyomasztó terhe meglátszott a játékunk minősé­gén. Bár tettük a dolgunk becsület­tel; passzoltunk, nyomtunk, de mindezt kapkodva, rengeteg hibá­val, ami nem tett jót a mérkőzés színvonalának. A vendégcsapat szervezetten, remek hozzáállás­sal futballozott, és nem csak tör­delni próbálta a játékot. Kitar­tást és erőt kívánok nekik a csa­patuk életben tartásához, újjá­építéséhez. Sipkó Sándor: - Nagyon szim­patikus, sportszerű házigazdák ellen úgy gondolom, hogy nem vallottunk szégyent. Remélem az utóbbi hetek teljesítménye erőt ad a folytatáshoz. K. H. M SBTC - Pásztói SK1-1 (1-0) Salgótarján, Tóstrandi Sport­telep, 100 néző, vezette: Jele T. (Gordos Sz., Lovasi J.). SBTC: Babják - Somoskői, Budveszel, Csatlós T. (Torják), Földi - Oláh R, Szabó G. - Zámbó, Berki, Ornyik R. - Tarlósi. Edző: Kóródi Ferenc, Csatlós Tamás. Pásztó SK: Szeles - Farkas, Mol­nár B., Lipták, Csépe R. (Mladoniczki) - Tancsik - Fügedi (Miczki), Csépe R, Molnár M., Szőllősi (Kurcsik) - Csépe I. Edző: Vallus Ferenc. GL: Tarlósi, ill. Csépe I. (11 -es­Rangadót nyert a Mátranovák LABDARÚGÁS Arany Fácán megyei I. osztály, 10. forduló bői). Sárga lap: Budveszel, Babják, Zámbó, Csatlós T., ill. Csépe R, Farkas, Szőllősi, Miczki, Molnár B. Jók: Tarlósi, Somoskői, Szabó G., ill. Csépe I., Tancsik, Szeles. Kóródi Ferenc: - Az első félidő­ben jól játszottunk, ugyan kevés helyzetünk volt, de sikerült előny­höz jutni. A második játékrész­ben az öltözőben maradtunk, egy jogos 11-essel egyenlített az ellen­fél, és a végén hiába hajráztunk nem sikerült a győztes találatot megszerezni. Mátranováki VSC - Cered VSE 4-1 (1-1) Mátranovák, 300 néző, vezette: Pap I. (Kovács T., Katona L). Mátranováki VSC: Bodor - Zsély, Ferkó, Danczák, ifj. Stark - Nyerges, Oszvald (Somoskői), Czigler, Tóth P. - Molnár (Kotroczó R.), Pál. Edző: Stark János. Cered VSE: Lázár - Oláh T., Pingiczer (Mátyus), Ficzere, Ráduly - Balázs (Znamecz), Birincsik, Jeney (Bódi D.), Bonivárt (Fülöp) - Kovács E., Lenkó (Csák). Játékos-edző: Jeney Gyula. GL: Tóth P. (3), Kotroczó R., ill. Lenkó. Sárga lap: Nyerges, Molnár, Pál, ill. Oláh T., Kovács E. /dfcaz egész csapat, Tóth P. (a mezőny leg­jobbja), ill. Ficzere, Birincsik. A szép számú közönség előtt nagy iramban kezdődött a mérkő­zés. All. percben Lenkó 35 mé­teres szabadrúgása után a jobb felső sarokba vágódott a labda. Ebben az időszakban elég tom­pának tűntek a hazaiak, de a 32. percben egy tömörülés után Tóth révén sikerült egyenlíteniük. A félidő végén Nyerges újabb gólt ért el, de a játékvezető érvényte­lenítette. Fordulás után rögtön magá­hoz ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, és negyedóra játék után, öt perc alatt Tóth Patrik újabb két gólt szerzett, ezzel klasszikus mesterhármast ért el. A dolog érdekessége, hogy a ki­tűnően védő ceredi hálóőr az ed­dig lejátszott kilenc mérkőzésen kapott három gólt. A meccs hát­ralévő részében a cerediek sok cserével próbálták megtörni a remekül játszó novákiak lendü­letét, de ez a húzás nem sikerült nekik. Ugyanis a 85. percben egy újabb szép támadás után Kotroczó R. beállította a végered­ményt, így fölényes győzelmet arattak a novákiak. Stark János: - A félidő elején bekapott gól egy kicsit megza­vart bennünket, és nem találtuk a játék ritmusát. A második já­tékrészben szebbnél-szebb tá­madásokat vezetve, szép gólokat szerezve megérdemelten tartot­tuk itthon a három bajnoki pon­tot. Köszönjük a közönség bizta­tását, igyekszünk hétről-hétre jó játékkal meghálálni. Jeney Gyula: - Egy igazi falusi amatőr csapat vagyunk, annak minden „bájával..." Gecse István Rimóci SE - Szécsény VSE 1-4 (1-0) Rimóc, 200 néző, vezette: Ko­vács T. (Pap 1., Csáky T.). Rimóci SE: Gönczi - Csizma­dia, Mócsány, Kuris, Laczkó - Rónási, Árva, Pásztor Bada - Vincze (Percze), Kormány (Ban­gó N.). Edző: Carvalho Adilson. Szécsény VSE: Csampa - Mol­nár R., Sztrigán, Szenográdi, Lehoczki - Kelecsényi G., Vincze T. (Farkas), Lőrincz Á., Galcsik Cs. (Szép) - Bódis (László), Sza­bó T. Játékos-edző: László Lóránd. GL: Rónási, ill. Szenográdi (2), Bódis (2). Sárga lap: Csizmadia, Mócsány, Kuris. Jók: Bada, ill. Szenográdi, Bódis. Az első félidőben megcsillant a remény a hazaiak első győzel­mére, de végül nem sikerült megtörni a jeget a szomszédvá­rak rangadóján. Calvalhol Adilson:- A csapa­tunk kezd alakulni, de nagyon sok játékos hiányzik. Az ellenfél sem­miféle formában nem játszott job­ban. Gratulálok a négy gólhoz az ellenfélnek, annak viszont örü­lünk, hogy először vezettünk a baj­nokságban. Sajnálom a rimóci kö­zönséget, de örülök, hogy ennyien járnak a mérkőzésre. Köszönöm a bizalmat a csapat nevében. Lászlók LóráncL - A kapott gó­lon kívül végig a kezünkben tar­tottuk a mérkőzést. Fia jobban koncentráltunk volna a kapu előtt, nagyobb arányban is nyer­hettünk volna. További sok si­kert kívánok a hazaiaknak. B-V. Á. Nőtincs SE - Érsekvadkert SE 3-1 (2-0) Nőtincs, 150 néző, vezette: Lu­cián J. (Szabó L, Kelemen A.) Nőtincs SE: Bohony - Miklovicz (Kovács K.), Schwarcz, Németh Á., Nagy B. - Varga M., Németh D., Szunter (Tabics), Hugyecz - Dancsó, Kiss (Szegvári). Edző: Eöry Tibor. Érsekvadkert SE: Szántó - Szabó, Varga M., Szatmári (Cserni), Jakus - Gál N. (Varga Gy.), Paulicsek, Nagy R., Pistyúr - Nógrádi (Holman), Puruczki (Terenyei). Edző: Holman József, Varga Balázs. GL: Szegvári, Dancsó, Schwarcz, ill. Nógrádi. Kiállítva: Nagy R. Jók: Schwarcz, Varga M., Dancsó, Né­meth Á., Németh D., ill. Szatmári, Jakus, Varga M, Nógrádi. Eöry Tibor: Az első félidőt na­gyon meghajtottuk, sok helyzetet dolgoztunk ki, s kétgólos előnyre tettünk szert Fordulás után ugyan szépítettek a vendégek, de végül megérdemelten nyertünk. Varga Balázs: - A BL ritmus nem hozott sikert számunkra! Jó iramú mérkőzésen, sajnos ismét vereséget szenvedtünk. Az első fél­idő derekáig kiegyenlített küzdelem volt, aztán jött egy rö­vidzárlat és máris kétgólos hát­rányba kerültünk, elkerülhető gó­nöke: - Az előző fordulóban el­szenvedett fiaskó után valahogy összeszedtük magunkat, így végre tudtunk egy kis örömet szerezni szurkolóinknak. Szilágyi Albert: - Kapus nél­kül, lélektelenül nem lehet ered­ményesen játszani. Remélem, hogy a napokban rendezzük a sorokat és a finisre megtaláljuk önmagunkat. Gratulálok a haza­iaknak. Tóth György Palotási SE - Berkenye SE 0-3 (0-1) lókat kaptunk. A szünet után min­dent egy lapra tettünk fel, és sikerült újra visszajönnünk a mérkőzésbe, Nógrádi Árpi góljá­val. A gól után úgy tűnt tudjuk uraltni a játékot, helyzeteket ala­kítottunk ki, de sajnos megint csak kapufáig jutottunk. Gratulá­lok a csapatnak, úgy érzem meg­tettek mindent, de elfáradtunk a végére. Karancslapujtő KSE - Héhalom SE 6-1 (4-0) Karancslapujtő, 100 néző, ve­zette: Gordos Á. (Kurinka B., Lovasi J.). Karancslapujtő KSE: Illefalvi - Sebó (Gordos T.), Cseh, Ajtai, Bozó - Laczkó (Sánta), Raes J., Miklós (Tóth), Adorján - Kovács, Lavaj. Edző: Sebestyén Szilárd. Héhalom SE: Dinka - Babusa, Andó, Gerhát, Sipos Varanyeczki, Hadrik, Fekete T., Huszár (Makszi) - Nagy, Lőrincz. Edző: Szilágyi Albert. GL: Raes J. (2), Bozó (2), Lavaj, Ajtai, ill. Sipos. Sárga lap: Lőrincz, Andó. Jók: Raes J., Ajtai, Bozó, ill. Babusa, Lőrincz, Sipos. A hazaiak már az első félidő­ben eldöntötték a három pont sor­sát. A sportszerű meccsen a több helyzetet kihasználó lapujtőiek megérdemelten nyertek. Czibilka Sándor, a Lapujtő el­A Berkenye (kékben) küzdelmes meccsen nyert Palotáson Palotás, 50 néző, vezette: Szakai T., (Kalmár R, Katona L). Palotási SE: Himmer - Vas, Tóth, Moldován, Hényel - Gieber Gy., Mikesy, Bocsev (Gieber G.), Vitányi (Miháldi), Bodor (Kocza)- Kovács A. Játékos-edző: Vitányi László. Berkenye SE: Zima - Varga, Miklián (Aranyos) Mravik, André - Balázs, Kovács Á. (Greff), Rapcsák (Hisbéli), Bőgér- Doman, Fábri. Játékos-edző: Aranyos Imre. GL: Bőgér (2), Fábri. Sárga lap: Kovács A. Kiállítva: Moldován, ill. Zima. Jók: Vas, Tóth, Mikesy, Kovács A., ill. Bőgér, Balázs, Hisbéli, Doman. A mezőnyben jól játszó hazai­ak a legnagyobb ziccereket is ki­hagyták. A tizenegyes elhibázá- sa, illetve védése fordulópontot jelentett. Ettől kezdve a vendé­gek bebiztosították a győzelmet. Vitányi László:- Azt gondolom, hogy ez volt az a mérkőzés, amikor mindenképpen pontot érdemel­tünk volna. Kapufák, kihagyott ziccerek, elrontott tizenegyes, majd gólokat lőnek a vendégek. A mai vereségért egyértelműen ma­gamra vállalom a felelősséget, és elnézést kérek a csapattól! Aranyos Imre: -Megköszönöm a palotásiaknak, hogy hozzájárul­tak ahhoz a vasárnapi mérkőzés megrendezéséhez. Játékunkon látszódott, hogy pénteken is volt mérkőzésünk. Enerváltan ját­szottunk, de a második félidőben lőttünk két gólt, így sikerült meg­szerezni a győzelmet a nagyon jól teljesítő hazaiak ellen. Kiss László 9. forduló (pótolt mérkőzés) Érsekvadkert SE - Berkenye SE 1-3 (1-0) Érsekvadkert, 300 néző, vezet­te: Pap I. (Szakai T., Katona L). Érsekvadkert SE: Szántó (Valusz) - Szabó L, Szatmári, Ke­resztes (Cserni), Jakus (Holman J.) - Nagy R., Paulicsek, Varga R, Pistyúr (Gál) - Puruczki, Varga Gy (Mácsik). Edző: Holman Jó­zsef, Varga Balázs. Berkenye SE: Hisbéli - Miklián, Porkoláb, Mravik, André - Rottek, Kovács Á., Greff, Balázs M. (Makkai) - Bőgér (Doman), Fábri (Rapcsák). Játé­kos-edző: Aranyos Imre. GL: Pistyúr, ill. Greff (2), Bőgér. Sárga lap: Cserni, Gál. Ki­állítva: Rottek (78.). Jók: Jakus, Szatmári, Pistyúr, ill. Greff, Bőgér, Mravik, André. Varga Balázs: - Várakozá­soknak megfelelően igazi rangadó hangulatban, renge­teg néző előtt kezdtük a mérkő­zést! Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott, helyzetek akadtak mindkét oldalon. Mi voltunk a szerencsésebbek, si­került gólt szereznünk. Sajnos kényszerű cserék sora miatt el­veszítettük a fonalat, és pár perc alatt az ellenfél megfordí­totta a mérkőzést. Tizen­egyest hibáztunk, emberelőny­ben is játszottunk, de nem si­került az eredményen már szé­píteni. Az előző mérkőzések­hez képest sikerült javulnunk játékban, fegyelemben. A há­rom kimaradt mérkőzés rá­nyomta bélyegét az idei szerep­lésünkre. Gratulálok a megér­demelt győzelmet arató Berke­nyének! Aranyos Imre: - Értékes há­rom pontot szereztünk. 1. Mátranovák 9 8 1 0 28-6 25 2. Berkenye 10 8 1 1 28-8 25 3. Cered 10 8 0 2 32-7 24 4. Nőtincs 10 8 0 2 27-6 24 5. B.-gyarmat 10 7 0 3 26-7 21 6. K.-lapujtő 10 5 0 5 23-21 15 7. Szécsény 10 5 0 5 29-28 15 8. SBTC 10 4 2 4 16-15 14 9, Pásztó 10 4 1 5 24-26 13 10. Érsekvadkert 9 4 0 5 19-18 12 11. Héhalom 10 3 0 -7 25-31 9 12. Palotás 10 2 0 8 14-43 6 13. Naqvbátony 10 0 1 9 6-50 1 14. Rimóc 10 0 0 10 5-36 0 A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 12 12 0 0 33-5 36 2. Cegléd 13 11 0 2 30-9 33 3. K.-barcika 12 9 3 0 29-7 30 4. Cigánd 12 9 2 1 40-12 29 5. Hatvan 12 6 1 5 15-15 19 6. Somos SE 12 5 4 3 17-19 19 7. Jászberény 13 5 2 6 26-20 17 8. Rákosmente 12 4 5 3 25-18 17 9. Putnok 12 4 3 5 19-17 15 10. DVSC-DEACII. 12 4 2 6 14-15 14 11. Felsőtárkány 13 3 4 6 17-24 13 12. Újpest FC II. 12 3 4 5 14-31 13 13. Tiszaújváros 13 2 5 6 7-18 11 14. Tállya 12 2 1 9 12-24 7 15. DVTK II. 12 2 1 9 11-28 7 16. Nyírbátor 12 1 3 8 10-36 6 17. REAC 12 0 4 8 8-29 4 Somos SE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1-1 (0-1) Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion, 500 néző, vezette: Bereczki M. (Temleitner K., Csóra Sz.). Somos SE: Horváth - Debreczeni, Híves, Sándor A., Kerényi - Albert Á., Sólyom (Liszka, 60.) - Fitos (Kalácska, 60.), Bakos (Szilágyi, 46.), Csó­ka - Novák N. Vezetőedző: Ko­vács László. Temálfürdő Tiszaújváros: Tóth - Polényi, Fodor, Czégel, Molnár F. - Sigér, Kerekes, Bussy, Hussein - Kovács Sz. (Potyka, 86.), Molnár L. (Katona, 61.). Ve- zetőedző: Bocsi Zoltán. Pontot mentett a Somos SE LABDARÚGÁS NB III, Keleti csoport, 13. forduló GL: Novák N. (90.), ill. Hussein (30.). Sárga lap: Híves (70), Novák N. (90), ill. Polényi (38.), Czégel (71.), Horváth T. (86.. - bemelegítés közben). Ki­állítva: Albert Á. (40.). Jók: Debreczeni, Horváth, Novák N., ill. Molnár R, Hussein. Az első félidőben főként a já­tékvezető borzolta a nézők ide­geit, majd a 30. percben előnybe kerültek a vendégek. Nem sok­kal később Albertet kiállította a sípmester. Fordulás után a jól küzdő hazaiak igyekezetét siker koronázta, ugyanis Novák Nor­bert a 90. percben 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Kovács László:- Ma elég gyenge játékvezetést kaptunk. Az,első fél­időben pár ember botrányosan rosszul játszott, az viszont bravúr volt, ahogyan a második játékrész­ben tíz emberrel küzdött a csapat Bocsi Zoltán:- Csalódásként értékelem a döntetlent. Hatal­mas lehetőségünk volt arra, hogy győztesen térjünk haza, de kihagytuk a helyzeteket, és még tizenegyest is hibáztunk. A vé­gén pedig úgy büntettek, hogy két pontot elvesztettünk. További eredmények: Tállya KSE-Ceglédi VSE 0-1 (0-0), Putnok FC-Felsőtárkány SC 2-1 (1-1), Rákosmente KSK-FC Hat­van 0-1 (0-0), Cigánd SE- Jászberényi FC 4-4 (2-1), REAC- Nyíregyháza Spartacus FC 0-2 (0-1), Kazincbarcika SC FC- Új­pest FC II. 5-0 (0-0), DVTK II.-DVSC-DEAC II. 2-1 (0-1). Szabadnapos: Nyír­bátori FC. 1 « >