Nógrád Megyei Hírlap, 2014. május (25. évfolyam, 101-125. szám)

2014-05-19 / 114. szám

Fél tucat gólt szerzett az SBTC LABDARÚGÁS Arany fácán megyei I. osztály, 27. forduló SBTC-Puebla - Karancslapujtő KSE 6-0 (2-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 100 néző, vezette: Berki A. (Fodor R., Kotroczó R.) SBTC-Puebla; Kozma - Csornij (Sólyom Á.), Horváth K., Szeles - Bonivárt, Maicon - Liszka (Zimányi), Bárányos, Kerényi (Lenkó helyette Bódi) - M. Kúrák (Bezerédi), M. Penksa. Edző: Ta­mási Zoltán, Takács László Karancslapujtő KSE: Babják - Kovács Á., Sólyom R. (Szőrös), Szabó K., Bozó - Pápai, Új B., Nyerges, Raes M. (Sánta) - Lavaj, Kalácska. Edző: Tóth Ferenc. GL: M. Kúrák (2), Liszka, M. Penksa, Bárányos, Bezerédi. Sár­ga lap: Bezerédi, M. Penksa, ill. Raes M. Jóli: Liszka, Maicon, Bá­rányos, ill. Babják, Nyerges, Bozó. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a napokban, 78 éves korában el­hunyt Agócs Lajosról, aki az SBTC csapatában 1956 és 1964 között szerepelt. Mondhatni me­netrendszerűen érkezett meg a szakadó eső az SBTC újabb hazai találkozójára. Az égi áldás mel­lett a pályán sem maradt el a gól­zápor. Az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, a lapujtőieket pedig csak Babják kapus tartotta életben, remek vé­déseinek köszönhetően. A máso­dik félidőben is folytatódott a ha­talmas hazai fölény. A vendégek nem tudtak jól gazdálkodni ke­vés helyzetükkel, a Stécé pedig tovább növelte előnyét és fölé­nyessé tette győzelmét. Tamási Zoltán: - Gratulálok a játékosaimnak a magabiztos győzelemért, ám a helyzetkihasz­nálásunkon még van javítani való. Számtalan gólhelyzetet ala­kítottunk ki, akár kétszámjegyű is lehetett volna a különbség. Tóth Ferenc: - Adtunk egy fél- időnyi előnyt a Stécének, a máso­dik pedig elkezdtünk futballozni. 2-Ónál egy százszázalékos hely­zetet hibáztunk, ezt követően pe­dig a játékvezetők belenyúltak a meccsbe. A harmadik és negye­dik gól is les után született, ezzel kivégezték az egész csapatomat. Gajdár Zsolt Rimóc SE - Somos SE 2-4 (2-0) Rimóc, 100 néző, vezette: Boda V. (Szakai T., Holecska A.). Rimóc SE: Csampa - Laczkó, Váradi, Gál, Farkas - Balázs, Ár­va, Rácz, Jusztin - Ajtai, Bangó R. (Vincze B.). Edző: Sebestyén Szilárd. Somos SE: Puporka - Dudás, Sulcz, Sándor, Bata - Tari (Oroszi), Novák (Tarlósi), Ba­lázs, Bakos - Birincsik, Nagy. Edző: Almási Dénes. GL: Laczkó, Jusztin, ill. Oroszi, Sándor, Tarlósi, Bakos. Sárga lap: Ajtai, Laczkó. Jók Laczkó, Váradi, ill. Balázs, Dudás, Birincsik. A szakadó esőben kezdődő mérkőzésen a rossz talaj miatt nem tudott folyamatos játék ki­alakulni, mindkét csapat sok hi­bával játszott. A félidő utolsó per­ceiben a lelkes hazaiak - megle­petésre - két kitűnő kontrából kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben a vendé­gek magasabb sebességi foko­zatra kapcsoltak, és a rimóci vé­delmi hibákat kíméletlenül ki­használva megérdemelten sze­rezték meg a három pontot. emberhátrányban játszó hazai­ak mindent elkövettek hátrá­nyuk csökkentése érdekében, de az ellenfél büntetőterületéhez ér­ve nem tudtak mit kezdeni a jól záró vendégvédelemmel. Megér­demelt vendégsiker született. Mohácsi László: - A héten ka­pott hírek nem tettek jót a lelki ál­lapotunknak, mely a mérkőzés ele­jén rányomta bélyegét a játékunk­ra, és egy perc alatt elveszítettük a három pontot Ezt követően csak a mezőnyben tudtunk jó teljesít­ményt nyújtani, elől pedig tovább­ra is súlytalanok maradtunk. Gra­tulálok a vendégcsapatnak. Eőry Tibor: - A korán megszer­zett két gólunk meghatározta a já­ték képét. Mai mérkőzésen a győ­zelem volt fontos számunkra, és ezt megszereztük az emberhát­rányba kerülő, de a mezőnyben jól játszó Balassagyarmat ellen. Kanyó Ferenc Sebestyén Szilárd - Kapusunk nagyon rossz napot fogott ki, saj­nos ez eldöntötte a mérkőzést. Saj­nálom a játékosokat, nagyon küz­döttek, de elmaradt a meglepetés. Almási Dénes: - Az első félidő­ben kicsit lelketlenül játszot­tunk, de a másodikban jobban bírtuk erővel az iszapbirkózást. B-V. Á. Balassagyarmati VSE - Nőtincs SE 0-2 (0-2) Balassagyarmat, 100 néző, ve­zette: Fekete L. (Baranyi G., Luk­ács L). Balassagyarmati VSE: Földi L. - Gaál, Földvári, Zolnyánszki (Balga L), Rácz - Chikán, Balga B., Benécs (Nagy G.), Jambrich - Szita B. (Gábor B.), Oláh Á. Edző: Mohácsi László. Nőtincs SE: Bohony B. - Mik- lovicz, Schwarcz, Nagy B., Dan- csó - Krajcsek, Prakker, Molnár, Szegvári (Németh D.) - Hugyecz R. (Németh Á.), Praszna (Sírkő). Edző: Eőry Tibor. Gl.: Hugyecz R., Praszna. Sárga lap: Molnár. Kiállítva: Jambrich 32. perc (második sárga lap után). Jók Gaál, Zolnyánszki, Chikán, Nagy G., ill. Schwarcz, Dancsó, Krajcsek, Praszna. A mérkőzés ötödik és hatodik percében Miklovicz remek jobb oldali elfutásait és beadásait kö­vetően, Hugyecz és Praszna ma­gabiztosan használta ki gólszer­zési lehetőségét. A második fél­idő elején a Nőtincs lekopíroz- hatta volna az egy órával koráb­ban történteket, de helyzeteivel nem tudott élni. A hatvan percet Nagybátonyi SC - Héhalom SE 2-1 (2-1) Nagybátony, 100 néző, vezette: Pap I. (Kovács T., Babcsán Á.) Nagybátonyi SC: Balázs D. - Varga, Mátrai, Csatlós T., Szebe- rényi - Szekula, Almási, id. Orosz P., Lőrincz - ifj. Orosz P. (Mihalkó), Gazdag B. Játékos­edző: Csatlós Tamás. Héhalom SE: Baranyi - Kovács Zs., Lőrincz Cs., Zsámboki, Sóss - Sipos, Gerhát, Juhász, Babusa - Franka (Podobén), Nagy. Edző: Szilágyi Albert, Sóss Csaba. GL: Gazdag B., ifj. Orosz R, ill. Babusa. Sárga lap: ifj. Orosz R, ill. Zsámboki, Franka. Kiállítva: Mátrai, Lőrincz. Jók Mátrai, Csatlós T., Almási, id. Orosz R, ifj. Orosz R, Szekula, ill. Lőrincz, Nagy. Csatlós Tamás: - A meccs ele­jén átlövésből kaptunk egy gólt, de még a félidő vége előtt tud­tunk fordítani. Gratulálok a csa­patnak a megérdemelt győze­lemhez, melyet Bazsó Gábor egyesületi elnöknek ajánljuk a születésnapja alkalmából. Palotási SE - Szécsény VSE 3-3 (2-1) Palotás, 50 néző, vezette: Szeder­kényi Cs. (Gordos Sz., Strehó Cs.). Palotási SE: Uhrin - Huszár, Andó, Here, Kotasz G. (Petre) - Fekete, Hadrik, Pásztor Sz. (Szei- fert), Döme - Balázs, Jele. Edző: Varga Lajos. Szécsény: Baranyai - Szekeres, Nagy M. (Lehoczki), Sztrigán, Magát (Heizer) - Galcsik, Molnár (László L.) Kelecsényi G., Strihó (Rónási) - Varga G., Szabó T. Já­tékos-edző: László Lóránd. GL: Kotasz G., Jele, Döme, ill. Szabó T. (2), Kelecsényi G. Sárga lap: Andó, Jele. Kiállítva: Huszár, ill. Lehoczki. Jók Döme, Balázs, Jele, Hadrik, Uhrin, ill. Szabó T., Galcsik. A két csapatnak egymáson kívül a természeti elemekkel is meg kellett küzdeni. Ellentétes félidő után, igazságos döntetlen született. Varga Lajos: - A rossz időjá­rási körülmények között leját­szott mérkőzésen mindkét csa­pat kitett magáért. A kiállítá­sunk után fölénybe került a vendégcsapat, ennek ellenére sikerült egyenlítenünk. Kiss László Érsekvadkert SE - CeredVSE 2-1 (1-0) Balassagyarmat, műfüves pá­lya, 100 néző, vezette: Béres K. (Pap L, Kalmár P). Érsekvadkert SE: Ficza - Ke­resztes G., Szabó László, Varga M., Szmolnik - Gréczi, Nagy R., Pau- licsek (Balogh Á.) - Varga Gy., Tóth A. (Terenyei), Nagy Á. (Ora- vecz). Edző: ifj. Holman József Cered VSE: Oláh Tibor - Szu­rok, Kuris Pingiczer, Bódi D. - Oláh Teofil, Jeney, Varga Cs., Oláh Z. (Radies I.) - Kovács, Bog­nár. Játékos-edző: Jeney Gyula. GL: Nagy Á., Szabó László, ill. Jeney. Sárga lap: Pingiczer, Bog­nár. Jók: Szabó László, Keresz­tes, Gréczi, Varga Gy., Balogh Á., ill. Jeney,'Pingiczer, Szurok. If], Holman József: - Mi játszot­tuk a szemre tetszetős, kreatí­vabb futballt, azonban helyzetek kialakításában az ellenfelünk okozott kellemetlen pillanatokat. Egy lelkes, masszív védekezésű, és nagyon erős győzni akarású csapat ellen értünk el rendkívül értékes győzelmet. Köszönjük a Cered sportszerűségét, hogy bele­mentek a helyszín módosításba. További sok siker kívánok nekik. Jeney Gyula: - Már az már óri­ási siker, hogy tizenketten össze­jöttünk. A szokásos forgató- könyv szerint a 30. percben ér­keztünk a meccsbe. Egy szimpa­tikus ellenfél ellen játszottunk, de ezúttal sem volt szerencsénk. Balogh Balázs Berkenye SE - Pásztói SK 6-2 (3-1) Berkenye, 50 néző, vezette: Dolnegó B. (Boda V, Dobsonyi L). Berkenye SE: Czédula - Miklián, Horváth, Szilágyi - Aranyos, Doman, Kovács A., Ba­lázs (Láng), Rottek - Gergely (Balogh), Bábik (Rapcsák). Játé­kos-edző: Aranyos Imre. Pásztói SK: Csuka - Neumann (Pusztai), Molnár, Mucsina, Szőllősi - Komáromi, Bognár, Csépe, Miczki (Kurcsik) - Dinka (Kovács P), Tancsik. Edző: Nagy Tamás, Pisák József. GL: Bábik (2), Rottek (2), Ko­vács A., Rapcsák, ill. Kovács P. (2). Sárga lap: Rapcsák, Gergely, Balogh, ill. Kovács P, Komáromi, Tancsik. Jók: Bábik, Horváth, Rottek, Miklián, Aranyos, ill. Ko­máromi, Kovács P. A kitűnően játszó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Aranyos Imre: - Jó játékvezetés mellett, nehéz talajon magabizto­san szereztük meg a három pon­tot egy sportszerű ellenfél ellen. Nagy Tamás: - Gratulálok a ha­zaiak megérdemelt győzelméhez. A mai napon egy szedett-vedett csapat benyomását keltettük, ami miatt én szégyellem magam. Schmidt József Karancskeszi SE - Mátranováki VSC 5-0 (3-0) Karancskeszi, 100 néző, vezet­te: Rozsnaki G. (Kónya I., Do- moszlai L.) Karancskeszi SE: Lázár - Galbács, Somoskői, Ferkó, Dáni­el (Bobál) - Ferhan, Lehoczki, Pál, Znamecz, Stark - Mátyus Á. Edző: Mátyus Sándor. Mátranováki VSC: Zsignár - Szoó, Bene (Lakatos), Varga, Líber - Tóth P, Molnár, Szabó, Vanó (Pataki) - Pozsár, Tóth IIM. (Sipkó B.) Edző: Sipkó Sándor. Gl: Znamecz (2), Mátyus Á., Ferhan, Lehoczki. Sárga lap: Lehoczki, ill. Varga, Szabó, Pata­ki. Jók Ferhan Znamecz Mátyus Á., ill. Tóth P. A hazaiak minden csapat­részben jobbak voltak, mint a vendégek, és látványos játék­kal szerezték meg a három pontot. Mátyus Sándor: - Mai mérkő­zésen nagyon jól teljesítettünk, szép támadásokat vezetve még ilyen arányban is megérdemel­ten nyertünk. Gratulálok a játé­kosoknak. Sipkó Sándor: - A házigaz­dák motiváltabbak voltak, töb­bet is tettek a sikerért. Gratu­lálok nekik. M.Zs. A bajnokság állása 1. SBTC-Puebla 27 22 4 1 93-13 70 2. Somos SE 27 22 3 2 77-16 69 3. Nőtincs 27 16 5 6 45-28 53 4. Szécsény 27 14 9 4 48-38 51 5. Mátranovák 27 13 4 10 48-59 43 6. Balassagyarmat 27 12 6 9 38-27 42 7. Karancskeszi 27 12 5 10 56-38 41 8. Cered 27 13 2 12 53-39 40 9. Héhalom 27 11 1 15 41-59 34 10. Berkenye 27 10 3 14 47-62 33 11. Karancslapujtő 27 9 4 14 47-60 31 12. Nagybátony 27 9 3 15 40-48 30 13. Rimóc 27 8 2 17 34-65 26 14. Pásztó 27 5 7 15 29-58 22 15. Érsekvadkert. 27 5 3 19 38-63 17 16. Palotás 27 2 5 20 20-81 11 Megjegyzés: Ceredtől és az Érsekvadkerttől 1-1 pont levonva. Magyar Kupa A hatodik fordulóval folytató­dik a labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezője. Párosítás. Má­jus 21., szerda, 17 óra: Nőtincs SE- Érsekvadkert SE, KSE Becske - Mátranováki VSC, SBTC-Puebla- Balassagyamratmi VSE, SK Karancsberény - Somos SE. ■ _____I