Nógrád Megyei Hírlap, 2014. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

2014-03-04 / 53. szám

Győzelem a kiesési rangadón KÉZILABDA NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 17. forduló Balassagyarmati Kábel SE ­Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 23-21 (8-9) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 200 néző, vezette: Ágnecz, Sipos. Kábel SE: SÍRÓ Z. - Bécsi 2, FORGÁCS 8, Kottán 2, SZÉKELY 5/2, Piroska, György 2/1. Cs.: Var­ga Á. (k), KAJDY, Széles, Szabó A. 2, TIHANYI 1, Bán D. 1/1, Male- tics, Dóczi. Edző: Kedves László. Hajdúnánás: Felföldi R. - FÜ- LÖP 4, Oláh B. 4, Bíró Á. 5/2, HORNYÁK Z. 3, Csonka P. 2, Tóth N. Cs.: Póser 1, Egri, CSUZDA 2, Takács, Fehérvári, Bencze. Edző: Hadas Sándor. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2. Ki­állítások: 10, ül. 10 perc + Kizá­rás (Oláh B.). Az eredmény alakulása: 13. perc: 5-1, 19. perc: 6-5, 28. perc: 7-7, 34. perc: 9-11,40. perc: 13-11,47. perc: 17-15,55. perc: 20-20. Nagyon jól indult a mérkőzés a Kábel szemszögéből nézve: jó védekezés, pontos támadás be­fejezések után szép gólokat sze­reztek. Ez kellő önbizalmat kel­lett volna eredményezzen. Ezzel szemben megnyugvás helyett az idegesség vált úrrá a fiúkon, és a jó védekezést nem minden esetben követték pontos táma­dás befejezések. Visszatérő hi­baként hiányoztak az átlövés gó­lok. Ennek egyenes következmé­nyeként szép lassan elkezdett felzárkózni a Hajdúnánás, és a huszonegyedik percben hat-hat­ra alakult az eredmény. Egyszer még sikerült vezetést szerezni, de a szünetre végül a vendégek egygólos előnyre tettek szert. Fordulást követően az első tá­madást a hazai csapat vezethet­te, de kimaradt a lehetőség, és vendégek növelték az előnyüket. Öt perc után aztán magára ta­lált a hazai legénység és megfor­dította az állást. A folytatásban óriási küzdelem alakult ki, nem adta fel a vendégalakulat, és öt perccel a vége előtt utolérték a hazai csapatot. Rosszul alakult a Kábel szénája, mert Szélest ki­szórták a bírók, pedig már pasz- szív jelzés volt a vendégtáma­dásnál. Azonban kivédekezték az emberhátrányt Kajdyék, de támadásban ismét hiba csúszott. Szerencsére a vendégek is ron­tottak, és hetesből György ismét előnyt szerzett. Jött egy három­perces gólcsend, amikor Síró kétszer is remek védést muta­tott be, majd Székely kétgólosra növelte az előnyt. Ugyanebben a percben For­gács feltette teljesítményére pon­tot: egy átlövés találattal bebizto­sította a hazai győzelmet. Aztán kimaradt egy hazai ziccer, így a Hajdúnánás még kozmetikázott az eredményen. A Pásztó nyerte a megyei rangadót sakk. Az elmúlt hét végén Eger adott otthont a He- ves-Nógrád megyei felnőtt sakk csapatbajnokság dupla (7-8.) fordulójának. A két nógrádi együtte­sünknek - Salgótarjáni TSE és a Pásztói SSE II. - ez­úttal jól jött ki a lépés. Az egy napon lebonyolított csa­pattalálkozókon az első mérkőzését a Salgótarjáni TSE éppen az éllovas Füzesabony ellen vívta meg. Többen bravúrosan szerepeltek, az első két táblán Bohati Tamás és Tóth Pál mestert remizett, Kovács Dániel pedig jóval magasabban jegyzett ellenfelét fektette két vállra. A végül egy nagyon értékes dön­tetlent (5-5) gyűjtött be a Salgótarjáni TSE. Másik csapatunk, a Pásztó II. is összetételében úgy állt fel a mérkőzésre, ahogy azt korábban sze­rette volna. A Mezőkövesd ellen nehezen lendült bele a gárda, de amikor a harmadik táblán Görcsi Gábor megszerezte a teljes pontot, akkor beindult a gépezet. Ezt követően már minden mérkőzés ho­zott valamit a konyhára. A Mezőkövesd elleni fö­lényes győzelem nagyon jól jött a Pásztó számára. A 8. fordulóban két megyei csapatunk rangadót vívott egymással. A tabániaknál láthatóan többen elfáradtak a délelőtti nagy csaták során, de azért Bohati Tamás az első táblán legyőzte a hosszú idő után újra sakktábla elé ült Hovanecz Lászlót. A két örökifjú, Tóth Pál és Vajda Albert csatája az utóbbi sikerével ért végett, majd a jó formában lévő Görcsi is­mét nyert. Ugyancsak megsze­rezte a rangadón is a teljes pon­tot Tódor Sándor, a Pásztó elnöke. 7. forduló Füzesabony SC - Salgótarjáni TSE 5-5 Táblasorrend szerinti eredmé­nyek: Hajnal Zoltán-Bohati Ta­más 0,5-0,5, Mede István-Tóth Pál 0,5-0,5, Antal Attila dr.-Lenkó Csaba 1-0, Gál Péter-Kovács Dániel 0-1, Hajnal Gyula-Klenóczky Sándor 0,5-0,5, Kladiva Imre-Patai József 0-1 (játék nélkül) Balsai Nikolett-Patai Péter 1 -0, Engel Tibor-Patai Tamás 1-0, Máté Sándor-Gyetvai Izsák 0,5-0,5, Máté Gábor-Baranyi Levente 0-1. Mezőkövesdi SE n. - Pásztó SE U. 3- 7 Kántor József-Hovanecz László 1-0, Cseh Tamás-Vajda Albert 0,5-0,5, Tóth Béla dr.-Görcsi Gábor 0-1, Molnár István-Tódor Attila 0,5-0,5, Gáspár Muriel Aranka-Tódor Sándor 0-1, Pap Kristóf-Lengyel István 0-1, Szabó Sándor - Kormos József 0-1, Váradi Vendel-Huszár Lóránt 0-1, Bajzáth István-Vas Vince 0,5-0,5, Csontos Attila-Soós Milán 0,5-0,5. 8. forduló Salgótarjáni TSE - Pásztó SE H 4- 6 Bohati Tamás-Hovanecz László 1-0, Tóth Pál-Vajda Albert 0-1, Lenkó Csaba-Görcsi Gábor 0-1, Kovács Dániel-Tódor Attila 0,5-0,5, Klenóczky Sándor-Tódor Sándor (M, Patai József-Lengyel István 0,5-0,5, Patai Péter- Kormos József 0,5-0,5, Patai Tamás-Huszár Lóránt 1-0, Bara- nyi Levente -Vas Vince 0,5-0,5, Lónk Gergő-Soós Milán 0-1. A bajnokság állása: 1. Füzes­abonyi SC 56,0 pont, 2. Péter- vására SE 51,0,3. Andornaktálya SE II. 43,5,4. Hatvani SK 43,0,5. BM Heves SE 43,0, 6. Egri SRSK 42,0,7. Pásztói SE II. 40,5,8. Sal­gótarjáni TSE 40,0,9. Mátra SE II. 35,5,10. Makiári SE 34,0,11. Me­zőkövesd II. 28,5,12. Egri Vasas SE 21,5. Cz. Zentai Tódor Sándor (Pásztói SSE II) mind­két mérkőzésén a teljes pontot megszerezte HIRDETÉS „A jelen döntésein múlik a jövő V Cégűnk 18 éve független biztosítási közvetítője a GRAWE-blztosítönak, amely több mint 180 éves múltra tekint vissza, és 13 országban van jelen. „Megfelelő biztosítási védelmet mindenki számára” célkitűzés irányítja biztosítónkat és saját cégünket is. Ügyfeleink számára olyan ideális biztosítási módozatokat kínálunk, amelyekből választva biztonságot kínáló háttérrel élhetik mindennapjaikat. A kínált ter mékek egyfelől alkalmasak az állami nyugellátás kiegészítésére, másfelől a biztosítás segítségévet fedezhetők az időskori többletköltségek, valamint fiatalok számára például gyermekeik felsőfokú oktatására lehet előtakarékoskodni. Biztosítási termékeink közvetítésével szeretnénk megoldást nyújtani az időskorúak várható nyugdíja és a megélhetésükhöz, vágyaikhoz szükséges pénzösszeg közötti különbség áthidalásár a. Célunk piaci jelenlétünk további erősítése, valamint elégedett ügyfeleink számának növelése. Ehhez kívánunk Nőgrad megyében biztosítási közvetítő csoportot szervezni, és keresünk biztosítási közvetítőket, A munkatársakkal szembeni követelmények: felsőfokú végzettség, megbízhatóság, ambicfózusság, szorgalom, üzleti korrektség, tásí közvetítői í felkészítést ; évet szakmai gyakorlattal valósítjuk meg. Bokori és Társa Bt. ■ Telefon: +36 (30) 471-1332 4 Összességében megérdemelt sikert aratott a Kábel, mert já­tékosai nagyon sokat tettek a siker érdekében. Végig nagy odaadással, lelkesedéssel, he­lyenként szépen kombinálva - végre a második félidőben átlö­vés találatokat is szerezve ját­szottak - nagyon fontos győzel­met arattak. Kedves László: - A csapat óriási bizonyosságot mutatott be küzdeni tudásból, és táma­dási repertoárunkból is voltak felvillanásaink. Ezek nem vol­tak csiszoltak, mint a gyé­mánt, de megpróbáltuk őket megoldani, kisebb-nagyobb si­kerrel. Köszönet illeti a közön­ségünket, hogy a csapatot ilyen lelkesedéssel űzte, haj­totta. Ezt a fiúk végre moso­lyogva tudták megköszönni a mérkőzés végén. Hadas Sándor: - Megérdemel­te a győzelmet a hazai csapat, mert az utolsó nyolc percben olyan taktikai fegyelmezetlensé­geket követtünk el, melyet a Ba­lassagyarmat könyörtelenül ki­használt. Ezzel sorsunkat igen nehézzé tettük. Kanyó Ferenc További eredmények: Prima- vera Mizse KC - CLAAS-Török- szentmiklósi K 28-23, Békési FKC - Nyíregyháza 25-30, Kecs­keméti TE - Kőnig-Trade- Balmazújváros 21 -30, PLER Bu­dapest II - SBS Eger Eszterházy SZSE 33-26, Ózdi KC - Gödöllői KC 28-27, Pick Szeged II - FTC-Bástyamillenium 24-30. A bajnokság állása 1. Balmazújváros 17 15 1 1 504-360 31 2. Eszterházy 17 15 0 2 544-392 30 3. Nyíregyháza 17 10 3 4 469-447 23 4. Pick Szeged II 17 9 3 5 478-445 21 5. FJC-B. 17 10 1 6 479-462 21 6. T.szentmiklós 17 10 1 6 432-417 21 7. Ózdi KC 17 9 1 7 423-441 19 8. Békési FKC 17 7 2 8 461-461 16 9. PIER Bp. II 17 7 2 8 467-504 16 10. Mizse KC 17 6 2 9 393-428 14 11. Bgy,Kábel 17 3 5 9 399-438 11 12. Hajdúnánás 17 3 2 12 401-459 8 13. Kecskemét 17 2 2 13 467-555 6 14. Gödöllő 17 0 1 16 401-509 1 Juniorok: Primavera Mizse KC - CLAAS-Törökszentmiklós 30-26, Békési FKC - Nyírsuli 36-19, Kecskeméti TE - Balmazújvárosi KK 37-31, PLER Budapest B - SBS Eger Eszterházy SZSE 43-23, Óz­di KC - Gödöllői KC 33-31, Pick Szeged II - FTC-Diagnosticum 24-26, Balassagyarmati Kábel SE - Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 33-28.15. forduló: Békési FKC - SBS Eger Eszterházy SZSE 46-20. A bajnokság állása 1. Békési FKC 17 16 1 0 626-420 33 2. PLER Bp. II 17 11 1 5 599-487 23 3. FTC-D. . 17 11 1 5 527-468 23 4. Gödöllő 17 10 2 5 504-451 22 5. Kecskemét 17 10 2 5 560-515 22 6. Ózdi KC 17 10 0 7 555-546 20 7. Balmazújvaros 17 9 1 7 558-532 19 8. T.szentmiklós 17 7 2 8 456-497 16 9. Eszterházy 17 8 0 9 491-550 16 10. Mizse KC 17 7 0 10 448-499 14 11. Pick Szeged II 17 6 Ö 11 460-470 12 12. Bgy. Kábel 17 4 1 12 384-483 9 13 Hajdúnánás 17 3 1 13 445-569 7 14. Nyírsuli 17 1 0 16 428-554 2 A Kábel SE (kékben) értékes két póntot szerzett a Hajdúnánás eltel