Nógrád Megyei Hírlap, 2013. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

2013-09-09 / 208. szám

perc után átvette az irányítást Nő­tincs, és több nagy helyzetet sike­rült kialakítani, de gólt nem sike­rült elérniük. Fordulás után is több helyzeti hagyott ki a hazai csapat. Aztán először egy bünte­tőből, majd egy távoli lövésből si­került gólt szerezni a Nőtincsnek. Eőry Tibor - Tizenöt percig kul­turáltan, jól futballozott az ellenfél, majd átvettük a játék irányítását, de az ellenfél kapusa kiválóan vé­dett, és megakadályozta nagyobb arányú győzelmünket If], Holman József: - A győze­lemért többet tévő hazai csapat megérdemelten tartotta otthona három pontot. A mérkőzésre nagy küzdelem volt jellemző, mindkét együttes rengeteg tech­nikai hibával futballozott. Nem tudom miért, de több játékvezető rendszeresen tévesen ítél elle­nünk. További sok sikert a nőtin- csi csapatnak. H.R. Karancskeszi - SBTC-Puebla 1-1 (1-0) Karancskeszi, 300 néző, vezet­te: Várallyay M. (Kónya I. Szert B.). Karancskeszi: Lázár - Botos, Danczák, Ferkó, Simon - Rács, Puszta, Znamecz (Kovács), Pál (Bóna) - Dániel, Ferhan Edző: Má- tyus Sándor. SBTC-Puebla: Kozma - Zimá- nyi;j Horváth, SófyotW‘(Ludá'nyi), Kerényi - Bonivárt, Lenkó (Zsar- nai), Szeles, Maicón (Tálig'a) - Alex (Bata), Samuel (Mészáros). Edző: Takács László, Tamási Zoltán. GL: Rács, ül. Zimányi. Sárga lap: Botos, Puszta, Pál, ill. Horváth, Lenkó, Samuel, Zsarnai. Kiállítva: Szeles .Jók Sünön, Rács, Danczák, Dániel, ill. Szeles (a mezőny leg­jobbja), Kerényi, Zimányi. A hazai csapat ezen a mérkőzé­sen az akaratával, és győzni aka­rásával megérdemelte volna a há­rom pontot a szinte helyzet nélkül futballozó vendégek ellen. A Stécé támadóerejét mutatja, hogy egész mérkőzésen egy lövést kellett há­rítania a hazaiak kapusának. Egy lecsorgó labdából a vendégek öt perccel a vége előtt tudtak egyen­líteni a hazaiak ellen, akiknek a já­téka az előző évad formáját idézte. Mátyus Sándor: - Sikerült fel­nőnünk a feladathoz, a csapat az előző évad formáját mutatta. Azt gondolom, hogy nem egy pontot nyertünk, hanem kettőt veszítet­tünk. Gratulálok a játékosoknak. Takács László: - A hazai csa­pat megérdemelten tartotta ott­hon az egy pontot. Sajnos ma a tá­madójátékunk csődöt mondott. Úgy gondolom, hogy a kiállítás, és a sok sárga lap ellenére egy sportszerű mérkőzést láthattak a szurkolók. Mégegyszer gratulá­lok a hazai csapatnak. V. T. A bajnokság állása 1, Somos SE 4 4 0 0 12-0 12 2. Cered 4 3 1 0 13-2 10 3. SBTC-Puebla 4 3 1 0 12-3 10 4. Nőtincs 4 3 0 1 7-5 9 5. Szécsény 4 2 2 0 5-5 8 6. Balassaavarmat 4 2 1 1 11-3 7 7. Karancslapujtő 4 2 0 2 8-9 6 8. Karancskeszi 4 1 2 1 5-3 5 9. Nagybátony 4 1 1 2 9-10 4 10. Mátranovák 4 1 1 2 8-12 4 11. Pásztó 4 1 0 3 8-9 3 12. Héhalom 4 1 0 3 3-8 3 13. Berkenye 4 1 0 3 4-10 3 14. Palotás 4 1 0 3 1-9 3 15. Rimóc 4 1 0 3 4-14 3 16. Érsekvadkert 4 0 1 3 4-14 1 Somos SE - Karancslapujtő KSE 4-0 (1-0) Somoskőújfalu, 400 néző, vezet­te: Dobos A. (Gordos Sz., Bogár E.). Somos SE: Krajecz - Sulcz, Sán­dor, Dudás, Morva (Liszka) - Ba­lázs, Híves, Birincsik, Novák (Hor­váth) - Alapi (Szőllősi), Oroszi (Aj- tai). Edző: Almási Dénes. Karancslapujtő: Babják - Sza­bó K., Pingiczer (Sánta A.), Tóth, Laczkó - Nyerges, Zsély, Bozó, Berki - Kalácska, Lavaj. Edző: Csatlós Tamás. GL: Alapi (3), Balázs. Sárga lap: Híves, Alapi, ill. Laczkó, Nyerges. Jók Alapi, Novák, Dudás, Sulcz, Balázs, Sándor, Birincsik, ill. Babják. A somosi falunapon megren­dezett találkozón, szépszámú né­zőközönség előtt, a mérkőzést vé­gig a kezében tartó hazai csapat magabiztosan gyűjtötte be a há­rom pontot az elszántan védeke­ző, és kontrákra berendezkedett vendégekkel szemben. Almási Dénes: - Amire számí­tottunk azt játszották ellenünk. Megpróbáltuk a széleken megbon­tani, és lassan, erővel felőrölni el­lenfelünket. Sikerült, gratulálok a fiúknak. Mindenki kitett magáért. Csatlós Tamás: - Gratulálok a hazaiak győzelméhez. Minden já­tékosom tette a dolgát, de ez ma kevés volt. Nekünk nem őket kell megverni. Készülünk tovább, re­mélem amit be kell majd húz­nunk, azt behúzzuk. Cz. Gy. Balassagyarmati VSE - Berkenye SE 6-1 (6-1) Balassagyarmat, 160 néző, vezet­te: Trubin B. (Szász K., Csáky T.). Balassagyarmati VSE: Szath- mári Zs. - Balga, Smiknya (Me­zei), Gaál, Szilágyi Á. (Földvári) - Chikán (Kálmán), Nagy K., Balas- kó, Nagy G. (Benécs) - Oláh Á. (Wukovics), Fábri. Edző: Mohácsi László. Berkenye SE: Hisbéli - Szajbert, Bábik, Szilágyi G. (Sztupák), Drajkó - Balázs, Krausz (Hömyék), Mik- lián, Monostori (Szabó M.) - Rottek, Rapcsák. Edző: Kovács Imre. GL: Nagy K. (2), Fábri, Nagy G., Oláh Á., Balaskó (11-esből), ill. Ba­lázs. Sárga lap: Chikán, ill. Szil­ágyi G., Rottek, Mikliánjd/c Fábri, Nagy K., Oláh Á., Nagy G., Balga, ill. Szajbert, Rottek, Mikllán, Ba­lázs. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak, a hetven­nyolc éves korában elhunyt, egy­kori balassagyarmati játékos, majd sikeres edző, Vidomusz Já­nos emlékére. A találkozón nagyon bekezdett a Balassagyarmat: gyors, rövid- passzos, pontos játékának nem találta az ellenszerét az első fél órában a regnáló bajnokcsapat, és ennyi idő alatt el is dőlt a baj­noki pontok sorsa. Hiába várta a Nagyligeti pálya közönsége a to­vábbi gólokat, a berkenyeiek szé­pítő találatát követően (36. perc) ötvennégy perc alatt újabb találat már egyik oldalon sem született, így maradt egy kis hiányérzete a szépszámú publikumnak. A ven­dégek bizonyították, hogy hatgó­los hátrány után is van tartása a csapatnak. Mohácsi László: - Az első félidő­ben támadó szellemben léptünk pályára, és jól játszva, gyorsan el­döntöttük a mérkőzést. Fordulás után tartottuk magunkat a nem­zetközi Fair Play szabályaihoz, és nem ütöttük ki a vendégcsapatot. Gratulálok a Berkenye második Télidei hozzáállásához, játékához. Kovács Imre: - A mérkőzés első tíz percét szívesen kitörölném az életemből, remélem még rémál­maimban sem fog előjönni. A meccs utolsó egy óráját ugyan 1 -0-ra mi nyertük, csak azt a frá­nya első harminc percet ne buk- tuk volna hattal... Ekkora különb­ség szerintem nincs a két csapat között, de a mai sikerükhöz min­denképpen gratulálok a BSE-nek, és Moha barátomnak. K.F. Mátranováki VSC - Pásztói SK 4-3 (1-1) Mátranovák, 100 néző, vezette: Telek Á. (Varga G., Nagy S.). Mátranováki VSC: Bodor - Nánási, Oszvald, Szoó, Dancsok - Tóth M., Lakatos P. (Vanó K.), Tóth P., Oravecz (Szeberényi) - Mol­nár, Tábori. Edző: Sipkó Sándor. Pásztói SK: Szeles - Dinka, Ráduly, Kovács R, Kurcsik - Pócza, Miczki, Tancsik, Csépe - Zohó, Mucsina (Komáromi). Edző: Nagy Tamás, Pisák József. GL-TóthP. (2.,-egyet 11-esből), Oravecz, Molnár, ül. Pócza, Zohó, Csépe. Sárga lap: Nánási, Oszvald, Dancsok, Tóth M., Lakatos, ill. Ko­vács R, Tancsik. Jók Oszvald, Dancsok, Tóth M., Molnár, Tóth R, ill. Kovács R, Pócza, Csépe, Zohó. Alacsony színvonalú, de annál izgalmasabb mérkőzés játszott a két csapat A hazaiak szereztek ve­zetést, de a félidő végén egyenlítet­tek a vendégek, sőt a második já­tékrész elején már a Pásztó veze­tett. Ekkor megint nováki percek következtek, és a félidő közepén már náluk volt az előny. A nyolc­vanharmadik percben ismét egyenlő volt az állás, de két perc múlva Tóth Patrik ragyogó fejes­góllal megszerezte a győzelmet a hazaiak számára. Sipkó Sándor: - Gólgazdag mérkőzésen, alaposan megizzad­tunk a várva várt sikerért. Gecse István Rimóc SE - Palotás SE 2-0 (0-0) Rimóc, 100 néző, vezette: Gordos Á. (Balázs K., Lovasi J.). Rimóc SE: Csampa - Laczkó, Váradi, Vincze (Beszkid gjyL), Galajda - Balázs, Rácz, Jusztin, Bangó N. - Bangó R., Botos, Edző: Sebestyén Szilárd. Palotás SE: Lados - Bácskái Zs., Andó, Petre, Hadrik - Sipos, Mla- doniczki (Bocskai G.), Huszár, Kotasz G. - Petre D., Jele. Edző: He­gyi Tamás. GL: Vincze, Jusztin. Sárga lap: Sipos, Mladoniczki. Kiállítva: Ban­gó N, Botos, ül. Petre D./ó/c Vincze, Balázs, Bangó R. Váradi, iü. Huszár. Hazai rohamokkal indult a ta­lálkozó, már a mérkőzés elején fölénybe kerültek, de helyzeteik sorra kimaradtak. Kiállítás után a vendégek két gyors kontratá­madása kis híján gólt eredménye­zett, de ők sem tudtak élni lehe­tőségeikkel. A 32. perctől ember- hátrányban játszó rimóciak ma­gabiztos győzelmet szereztek. Sebestyén Szilárd: - A csapat már régen várta a győzelmet. So­kat tettünk a sikerért, lelkesedé­sünk helyenként jó játékkal páro- • sült, még úgy is, hogy a mérkőzés kétharmadét emberhátrányban játszottuk. Gratulálok a csapatnak, és sikert kívánok ellenfelünknek. Hegyi Tamás: - Úgy gondolom ezzel a teljesítménnyel nincs he-. lyünk a megyei I. osztályban, ket­tős emberelőnyben sem tudunk focizni. Szégyen! Gratulálok a jól, és lelkesen játszó hazai csapatnak. Vincze Barna Nagybátonyi SC - Cered VSE 1-4 (0-1) Nagybátony, 150 néző, vezette: Rozsnáki G. (Osváth E., Derda J.). Nagybátonyi SC: Roma - Ivánfy, Szűcs, Farkas K. (Pozsár), Somos- kői - Szekula (Bakos), Orosz R, Gyura, Szabó - Gazdag, Lőrincz. Csapatvezető: ifj. Orosz István. Cered VSE: Oláh Tibor - Pápai, Vámos, Kuris, Szurok (Czene) - Varga (Bódi N.), Farkas D., Jakab (Danyi), Oláh Teofil - Kovács E., Bódi B. Edző:Répás Béla. GL: Szűcs (11-esből), ill. Kovács E., Varga, Bódi B., Ivánfy (öngól). Sárga lap: Ivánfy, Somoskői, Sze­kula, ill. Oláh Tibor, Czne. Jók Ro­ma, Orosz R, ill. Kovács E., Bódi B. A mérkőzés előtt egyperces •" gyászs^fffetet tartottak a tragiku- •seweHi||yt, egykori nagybátonyi hálóőr, Gál Roland emlékére. Jó színvonalú mérkőzésen a vendégek igazolták a hírüket, taktikus, tudatos játékukkal két vállra fektették a megszeppenve játszó hazaiakat. IJJ. Orosz István: - Ma nem lab­darúgócsapat voltunk, hanem szociális munkások, akik segé- ( lyeket osztogattak az egyébként jó benyomást keltő vendégeknek. Becsülöm azt a tüzet amely ben­nük van, egy szikra nekünk is jó lenne belőle. Héhalom SE - Szécsény VSE 1-2 (0-1) Héhalom, 200 néző, vezette: Bo­gár G. (Varga G., Fodor R.). Héhalom SE: Vida - Kovács, Lőrincz, Sóss, Géczi - Zsiga (Ja­kus), Bognár, Babusa (Podobén), Danguly - Nagy Zs., Zsámboki. Edző: Szilágyi Albert Szécsény VSE: Baranyai - Nagy M., Sztrigán, Rácz, Strihó - Gal- csik, Szenográdi, Molnár (László), Heizer (Kelecsényi) - Szabó, Var­ga G. (Babcsán). Edző: László Ló- ránd. GL: Babusa, ill. Galcsik, Szenog­rádi. Sárga lap: Géczi, Lőrincz, Sóss, Nagy Zs., ill. Galcsik, Sze­nográdi. Kiállítva: Jakus. Jók Lőrincz, Bognár, Géczi, ill. Rácz, Galcsik, Strihó. Szépszámú közönség előtt bú­csúi hangulatban kezdődött a mér­kőzés. Tapogatózó játék után ven­dégek kezdeményeztek többet és megszerezték a vezetést is. A má­sodik játékrészben rákapcsoltak a hazaiak, és kiegyenlítették hát­rányukat A folytatásban mindkét csapat győzelemért harcolt, ami végül a vendégeknek sikerült. Szilágyi Albert: - Ai első félidő álmos játéka után feljavultunk, és sikerült kiegyenlíteni. Azonban a végjátékot jobban bíró vendégek egy kontrából megszerezték a győ­zelmet. Gratulálok nekik. LászlóLóránd: - Saját magunk­nak tettük nehézzé a találkozót. A második félidőben az öltözőben maradtunk, ennek ellenére meg­érdemelten nyertünk. Sz. M. >v*> Nőtincs SE - Érsekvadkert SE 2-0 (0-0) ■ Nőtincs, 150 néző, vezette: Dolnegó B. (Béres K., Katona L). Nőtincs SE: Bohony - Földvári, Schwarcz, Nagy B., Rácz (Keresz­tes M.) - Prukker, Molnár (Hu- gyecz), Krajcsek, Dancsó - Szun- ter, Praszna. Edző: Eőry Tibor. Érsekvadkert SE: Ficza - Varga M., Nagy R., Szabó, Hajdúk (Ko­mán T.) - Nagy Á. (Gerendái), Ke­resztes G. (Mácsik), Nagy A. (Tol­nai), PauMcsek - Oravecz, Varga Gy. Edző: ifj. Holman József. GL: Praszna, Prukker. Sárga lap: Molnár, ill. Nagy R., Szabó, Hajdúk, Varga Gy. Jók Bohony, Földvári, Prukker, Nagy B, ill. Ficza, Nagy R., Szabó, Varga Gy. Az első félidőben jobban kez­dett a vendégcsapat, de tizenöt A Balassagyarmat (kék mezben) fél tucat góllal terhelte meg a Berkenye hálóját Lr*« Első helyen a Somoskőújfalu LABDARÚGÁS Megyei I. osztály, 4. forduló - Karancskeszi döntetlent játszott a Stécével