Nógrád Megyei Hírlap, 2006. március (17. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-27 / 72. szám

2006. MÁRCIUS 27., HÉTFŐ 11 SPORTTÜKÖR Átvette a vezetést a Magyargéc csapata LABDARÚGÁS NB III, Mátra-csoport, 18. forduló Az SBTC (világos mezben) begyűjtötte a három bajnoki pontot a Kisbágyon-Karton ellen SBTC - Kisbágyon-Karton 2-1 (2-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 300 néző, vezette: Kovács (Fehér, Szarvas). Salgótarjáni BTC: Földi - Gulyka, Pataki, Csatlós, Dudás - Bartha, Botos, Mészáros, Ajtai (Zsély) - Birincsik, Baranyi. Edző: Simon Attila. Kisbágyon-Karton; Szabó - Pi­sák, Sági, Varga (Tóth) - Bognár (Kresák), Németh, Fenyvesi P., Fenyvesi V., Kapás (jele) - Szűcs, Garai. Szakmai igazgató: leck Fe­renc. GL: Birincsik (22.), Ajtai (34.), ill. Garai (51.). Sárga lap: Dudás, ill. Varga, Kresák, Németh. Jók: Földi (a mezőny legjobbja), Csat­lós, Pataki, Birincsik, ill. Sági, Szűcs, Németh. 3. perc: Garai lépett ki a rosz- szul záró hazai védők közül és 12 méterről jobb lábbal, centi­méterekkel lőtt a kapu fölé. 12. perc: Baranyi váratlanul lö­vésre szánta el magát, de a labdát Szabó magabiztosan fogta meg. 17. perc: Garai lövése után a labda megpattant Csatlóson, de Földi óriási bravúrral hárított. 22. perc: Baranyi mélységből indította a beinduló Barthát, aki Szabó alatt elpasszolta a labdát, és a támadást kísérő Birincsik azt közelről az üres kapuba gu­rította. 1-0. 34. perc: Egy mintaszerű ha­zai támadás végén Birincsik tá­lalt a jól beinduló Ajtai elé, aki nagy erővel a kapu közepébe lőt­te a labdát. 2-0. . 51. perc: Németh tüzelt kapu­ra, Földi kiütötte a labdát, de a jó­kor érkező Garai azt a védőktől szorongatva a hálóba passzolta. 2-1. Az első félidőben a hazai csa­pat akarata érvényesült és ez lát­ványos gólokban mutatkozott meg. A második félidőben a ven­dégcsapat mindent egy lapra fel­téve támadott, de a lelkesen véde­kező salgótarjániak megérdemel­ten tartották otthon a három baj­noki pontot Simon Attila: - Végtelenül bol­dog vagyok, hogy az elmúlt heti formánkat nem csak átmentet­tük, hanem előreléptünk és a szervezettségünk mellett már látványos támadásokat is vezet­tünk, s ennek meg is lett az ered­ménye. Jeck Ferenc: - Az első félidőt átaludtuk, a mérkőzés második részében végig irányítottunk, tá­madtunk, de már nem sikerült pontot szereznünk. Ifi: 2-0. STJ Baglyasalja - Mezőkövesd 2-2 (0-2) Baglyasalja, 200 néző, vezette: Jávorszki Z. (Lendvai, Gyetvai). Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Oravecz, Palaticzky, Sán­dor - Oláh, Balázs, Füves, Benus, Berki - Szőrös (Kadlót), Baranyi. Játékos-edző: Baranyi Miklós. Mezőkövesd: Róza - Nagy P. (Sajtos), Szobóczki, Csatlós, Ko­vács - Busái, Sándor, Vicickó (Borsi), Galbács - Sivák, Dani (Takács). Edző: László István. GL: Oláh (57.), Baranyi (70.), ill. Dani (42., 44.). Sárga lap: Galbács, Szobóczki. Kiállítva: Oravecz {\5.).Jók Lázár, Híves, Oláh, Benus, ill. Roza, Dani, Csatlós, Galbács. 15. perc: A kiugró Danival szemben Oravecz szabálytalan­kodott, amiért a játékvezető kiál­lította. 42. perc: Dani közeli lövésébe Lázár jó reflexszel beleütött, a felperdülő labda ismét a csatár elé került, aki másodszorra nem hibázott. 0-1. 44. perc: Galbács pontosan be­ívelt labdáját Dani lőtte a hálóba. 0-2. 57. perc: Oláh iramodott el a jobb oldalon, átjátszotta védőjét és közelről a kapu jobb sarkába rúgta a labdát. 1-2. 70. perc: Berki nagy erejű lövé­se a kapusról kipattant, és a jó ütemben érkező Baranyi pár mé­terről a kapuba lőtte a labdát. 2-2. Egy, talán túl szigorú bírói dön­tést követően korán emberhát­rányba került a Baglyasalja. A Mezőköved gárdája létszámfölé­nyüket kihasználva a félidő végén kétgólos előnyhöz jutott Fordulás után a vendégcsapat megpróbál­ta tartani előnyét, de a hazaiak lelkes játékukkal kiegyenlítettek Igazságos döntetlen született Baranyi Miklós: - Ez a mérkő­zés a csapategység diadala volt. A második félidei játékunkkal tíz emberrel is egyenlíteni tudtunk. László István: - Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben mi játszottunk jobban, a második­ban a hazaiak megérdemelték az egyenlítést. Ifi: 0-3. Szabó János Veresegyháza - Magyargéc 0-2 (0-1) Veresegyház, 300 néző, vezet­te: Mozsár (Barta, Varga). Veresegyház: Koszta - Ásoth, Ócsai, Urbán, Hirt - Zalaeger­szegi, Kovács (Katona), Hutter, Szabó - Húszai (Tóth), Tesch (Be­álló). Edző:0 roszi Sándor. Magyargéc: Oláh T. - Pingiczer, Jenei, Bitter (Rácz R.) Blaskó - Zabundu, Goják, Novák, Jeferson - Csépányi (Fa­zekas), Oláh S. (Mátyás). Edző: Oláh Béla. Gl.: Goják, Blaskó. Sárga lap: Ásoth, Húszai. Jók: Hutter, Tóth, ill. Blaskó, Novák, Goják, OláhT. 42. perc: Novák kapott labdát Goják, aki azt Koszta hasa alatt lőtte a hálóba. 0-1. 43. perc: Jenei buktatta a ha­zaiak csatárát a tizenhatoson be­lül: Urbán büntetőjét Oláh T. jó érzékkel hárította. 50. perc: Szabadrúgáshoz ju­tott a Magyargéc: Novák labdáját Blaskó fejelte a hálóba. 0-2. Jó színvonalú, sportszerű mér­kőzésen mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, melynek kihasználásában Magyargéc kerekedett felül, és megérdemelten szerezte mega há­rom pontot Oroszi Sándor: - Van olyan csapat, amelynek helyzetek töm­kelegé is kevés ahhoz, hogy mér­kőzést nyerjen. Mi most ezek kö­zé tartoztunk. Oláh Béla: - Az őszi otthoni meccsünket elvesztettük a Ve­resegyházával szemben, most megérdemelten visszavágtunk, minden elismerésem a csapaté. A tabella élére álltunk, nagy az öröm a csapat háza táján. Géczi Attila További eredmények Putnok - Gyöngyös 3-0, Jászberény - Túra 1-1, Gödöllő - Kistarcsa 3-2, Nagyréde - Nagykáta 1-0, Gyöngyöshalász - Ózd 3-1. A bajnokság állása 1. Magyargéc 1712 3 2 42-20 39 2. Jászberény 1711 5 1 45-15 38 3. Túra 17 94 4 46-14 31 4. Nagyréde 17 9 3 5 25-22 30 5. Veresegyház 17 8 5 4 32-18 29 6. Gyöngyös 17 8 5 4 29-19 29 7. Mezőkövesd 17 6 7 4 29-25 25 8. Baglyasalja 17 7 3 7 34-27 24 9. Putnok 15 6 5 4 28-20 23 10. Ózd 16 6 3 7 30-34 21 11. Kisbágyon-K 16 55 6 26-31 20 12. Kistarcsa 17 4 4 9 32-39 16 13. Gy.-halász 17 4 211 15-30 14 14. Nagykáta 17 3 311 29-63 12 15. SBTC 16 3 211 15-40 11 16. Gödöllő 16 2 113 15-55 7 Újra kikerülnek minket Indul a ralibajnokság - Tóth címvédésre készül Kiváló év elé néz a hazai autósport, mert király­kategóriájának idei sorozata, a nagy érdeklődéssel várt rali országos bajnokságra több mint 500 licen- cet váltottak ki a versenyzők. Már az első, Eger és környéki nyitófutamra, a Start Rallye-ra csúcsne­vezés érkezett, április elsején várhatóan közel száz­ötven gép rajtol majd el a kétnapos száguldásra, melynek néhány gyorsasági szakasza megyénk Egy ilyen autóval szeretne újabb bajnoki címet szerezni Tóth János határaihoz közel esik, (Sírok, Bükkszék), de mint tavaly, idén sem látogat el hozzánk a több ezer ló­erős acélarmada. A hétfutamos - április 1-2. Start­rali, április 28-30.: Miskolc-raü, május 26-28.: Du- na-rali, (Székesfehérvár), június 22-24.: Szombat­hely-rali, július 21 -22.: Veszprém-rali, augusztus 11-13.: Budapest-rali, szeptember 15-17.: Mecsek- raü - országos bajnokságon a tavalyi abszolút győz­tes ifjú Tóth János egyelőre még csak ismerkedik vadonatúj Peugeot 307 WRC-jével, mely egyébként kipróbált, remek versenyautó, a világbajnoki soro­zaton már többször bizonyított, ám a címvédés nem lesz könnyű, mert többen készülnek a trón­fosztásra. A Magyar Autósport Szövetség a sport­ág népszerűsége nyomán laza talajra is tervezett versenyt, egyelőre próba jelleggel, de be akarják in­dítani a háromfordulós Murva Kupa-sorozatot. A Sport 1 tévé révén nyomon szeretnék követni a leg­jobbak szereplését a hazai versenyeken, és hazánk­ba szeretnének hozni egy 20-szoros szorzójú Eb-fu­tamot később esetleg egy vb fordulót. A kategóri­ák legjobb három helyezettje 50, 30 és 15 ezer fo­rintos díjban részesül. (satis) Uj sportkönyvek Az Aréna 2000 Kiadó gondozásában megjelent Fernando Alonsoról és ThierryHenryről szóló könyv. A világ jelenlegi legjobb sportolóit bemutató so­rozatunk első részében a valaha volt legfiatalabb Formula-1-es versenyző, a spanyol Fernando Alonso pályafutásával ismerkedhetnek meg. A könyvből kiderül, hogyan kapott édesapja és az Alonso család egyik nagy barátjának segítségével versenyengedélyt az alig ötesztendős Fernando, hogyan lett az asztúriai pilótapalántából a legerő­sebb katalán gokartcsapat első számú sportolója, hogyan mutatkozott be egymásnak egy monacói gokartviadalon a két későbbi rivális, Álonso és a finn Ráikkönen, milyen út vezetett a kisebb gyor­sasági kategóriáktól a legrangosabb sorozatig, a Formula-1-ig, hogyan lett több kategóriában is a „száguldó cirkusz" csúcstartója a még mindig csu­pán 24 esztendős spanyol csillag... A világ legjobb labdarúgóit bemutató sorozatunk második kötetének hőse a már ifjú korában világ- és Európa-bajnoki címet szerzett francia klasszis, Thierry Henry. A könyv végigkíséri az 1977-ben született csatár pályafutását ifjúkorától napjain­kig, megtudhatjuk, hogyan került be már 17 esz­tendősen a Monaco első csapatába, hogyan lett an­nak egyik legnagyobb csillaga, miért szerződött a Juventushoz, és hogy telnek az évek az Arsenalnál, ahol a világ legjobbjai közé emelkedett. A könyvek megrendelhetők: Csendes András, Aréna 2000 Kiadó, 1590 Bp. Pf. 179. Tel.: 06-1- 422- 0751, 06-30-630-9757. Fax: 467-0362. E-mail: csendesandras@arena2000.hu. PROVIDENT FINANCIAL Küldje el a HITEL szót és nevét SMS-ben és mi visszahívjuk: 06 20 555 50 50 THM 227-437% A Tft* wm hmm a kamattal S teles *?sszaizet»*k< penészig egj-ente a feH-ett kofcson Egy példa a hitelkonstrukcióra: es a szolgáltatási áj ássztgévé. S szeizódesköteskor 80 000 Ft kölcsön esetén a szolgáltatási díj összesen megalapított szotgattatas áj garantált* wra »síttok. 53 848 Ft. így a heti törlesztés 3432 Ft, 39 hebe. ■■■■ hmÍAA