Nógrád Megyei Hírlap, 2005. október (16. évfolyam, 229-254. szám)

2005-10-24 / 248. szám

11 2005. OKTÓBER 24., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Veretlent győzött le a Romhány és a Tar labdarúgás. Kriston Sport megyei I. osztály, 11. forduló - Először nyert a Diósjenő, kiütötte ellenfelét a Lapujtő Diósjenő - Kisterenye 4-2 (1-0) Diósjenő, 100 néző, vezette: Szűcs Gy. (Hornyák K., Olasz). Diósjenő: Tövis J. Podholeczki, Fenyvesi, Hanzel (Hornos T.), Tövis R. - Bogdán T., Ordasi I. (Törnek R.), Hornos Á., Nagy - Kőrös, Wisinger (Matolcsi). Játékos-edző: Fenyve­si Boldizsár. Kisterenye: Bordás - Kun, Varga, Komódy, Szűcs L. - Tarlósi, Kovács I Z., Marosok (Póczos), Kovács N. - Kovács II Z., Szűcs Cs. Játékos-edző: Tarlósi Tamás. GL: Wisinger, Hornos T., Hor­nos Á., Matolcsi, ill. Szűcs L, Ko­vács I Z. Sárga lap: Tövis R., ill. Kovács IZ., Kovács N., Komódy. Jók az egész hazai csapat, ill. Ko­vács IZ., Varga. Az idő nemigen volt alkalmas a szép játékra, de a Diósjenő csa­pata mindent megtett azért, hogy az a kevés néző, aki kiláto­gatott a mérkőzésre, elégedetten távozhasson. Ez sikerült is és a hazaiak végre megérezhették a győzelem ízét. Fenyvesi Boldizsár: - Szeret­ném kiemelni csapatom akarat­erejét, amivel felülmúltuk az el­lenfelünket. Csőri József, a Kisterenye szak­osztályvezetője: - 2-1 -es vezeté­sünknél súlyos egyéni hibákkal felhoztuk a már vert helyzetben levő ellenfelünket, így a hazaiak győzelme megérdemeltnek mondható. Ifi: 3-3. Sz. E. Romhány - Nagybátony 2-0 (0-0) Romhány, 150 néző, vezette: Balázs (Szép, Zsélyi). Romhány: Peredi - Sági, Föld­vári, Bartyik, Máté - Balázs (Ja­kab), Béta (Hámori), Jele, Kristofik - Molnár (Meló), Bach. Edző: Kecskés József. Nagybátony: Zsignár - Szabó G., Kecskés, Józsa, Nagy P. - Vá­mos, Almási T., Varga (Bene), Orosz P. - Kovács A., Orosz T. (Csemer). Edző: Almási Dénes. GL: Meló (2). Sárga lap: Sági, Kristofik, ill. Nagy P., Almási T., Csemer. Jók: . Peredi, Meló, Bartyik, Jakab, Jele, ill. Kecskés, Nagy P. A hazai csapat számára sze­rencsésen alakult a mérkőzés, hiszen míg a vendégek sorra el­hibázták lehetőségeiket, a Romhány a hajrában két nagy helyzetét kihasználta. Kecskés József: - Ma igazi munkamegosztás volt a pályán, a Nagybátony kidolgozta a hely­zeteket, mi pedig értékesítettük. Örömünket fokozza, hogy egy veretlen csapatot sikerült le­győzni. Almási Dénes: - A mai napon nem a romhányi együttesen múlt, hogy lehozták a meccset kapott gól nélkül. Gratulálok ne­kik! Ifi: 9-0. T. I. Szécsény - Zagyvaróna 1-1 (1-0) Szécsény, 100 néző, vezette: Dobos (Tolnai, Lukács). Szécsény: Horváth - Rádi, Jusztin Sz., Virág, Végh (Torna) - Galcsik, Istók, Varga L., (Geczkó), Sztrigán - Gyetvai, Lászlók (Boda). Edző: Csábi Já­nos. Zagyvaróna: Szabó A. - Király A., Kaszás, Végi, Szolnoki - Fü- löp, Mag, Miskolczi, Király T. - Kövesdi, Muzsik (Bíró). Edző: Gregán Zoltán. GL: Gyetvai, ill. Kövesdi. Sárga lap: Szolnoki. Kiállítva: Jusztin Sz. Jók Végh, Gyetvai, Galcsik, ill. Kövesdi, Király A., Kaszás. A találkozó alatt az ünnepi emlékfutás közben ifj. Schirilla György és Jusztin Ferenc a pálya körül egy tiszteletkört futva kö­szöntötte a mérkőzés résztvevő­it. Küzdelmes, jó iramú, sport­szerű összecsapáson igazságos döntetlen született. Csábi János: - Megint „kiiz­zadtunk” egy döntetlent. Gregán Zoltán: - A kétes körül­mények között esett hazai gólt a 90. percben tudtuk kiegyenlíte­ni. A csapat nem játszott jól, de ismét volt tartása, ezért gratulá­lok a fiúknak. Ifi: 2-0. Bartus Attila Tar - Héhalom 2-1 (0-0) Tar, 100 néző, vezette: Mohácsi L. (Csikós, Mohácsi B.). Tar: Bózsár - Kiss D., Verebélyi, Tóth J., Halász - Nagy I. (Tóth V.), Batta, Nagy L. (Me­gyeri), Balog (Radies) - Grexa, Benus. Játékos-edző: Tóth József. Héhalom: Őri - Kiss Cs., Csin­talan, Podobén, Abelovszki - Smid, Szabó, Gerhát, Fekete (Jambrich) - Jakus P., Lőrincz. Edző: Szilágyi Albert. GL: Tóth J., Tóth V. ill. Gerhát. Sárga lap: Verebélyi, ill. Csinta­lan, Őri. Kiállítva: Smid. Jók az egész hazai csapat, ill. Gerhát. A nagy akarattal, olykor el­lenállhatatlanul játszó tari csa­pat nagyon értékes győzelmet aratott a jó erőkből álló Héhalom felett. Tóth József - Nagyon büszke vagyok, hogy egy eddig veretlen csapatot sikerült legyőzni. Ez az eredmény is azt mutatja, hogy nem a kieső zónában van a he­lyünk. Szilágyi Albert: - Elszenvedtük első vereségünket, mert a játék­kal csak a mérkőzés utolsó 15 percében foglalkoztunk. Gratu­lálok a hazai csapatnak! Ifi: 3-3. B.Z. Szügy - Mátranovák 4-1 (4-0) Szügy, 150 néző, vezette: Pap (Kese, Homoki). Szügy: Szathmári - Révész, Dombóvári, Benedek, Helmreich - Hodászi, Saár, Pintér II I. (Tóth), Frankó - Tedás, Oláh R. (Rados). Szakmai igazgató: Pin­tér I István. Mátranovák: Verbovszki - Pintér, Kerényi, Rács, Oláh S. - Botos, Kakuk, Gecse (Simon), Praveczki (Vári) - Dancsok, Ba­kos. Edző: Simon Gusztáv. GL: Oláh (2), Helmreich, Rados, ill. Kakuk. Jók Révész, Helmreich, Pintér II I, Saár, Dombóvári, ill. Oláh S., Simon, Kakuk, Pintér. Szitáló esőben lejátszott mér­kőzésen a hazai csapat szépen és eredményesen futballozott. A második félidőben a kulcsjáté­kosok kényszerű cseréje után az eredmény már nem változott. Palánki Zoltán, a Szügy szak­osztályvezetője: - Egy félidőnyi eredményes játék a mai napon elegendő volt a sportszerű ven­dégcsapat legyőzéséhez. Simon Gusztáv: - A körülmé­nyekhez jobban alkalmazkodó hazai csapat az első félidei jobb játékával megérdemelten nyert. Ifi: 3-2. Kárpáti László Karancslapujtő - Rimóc 9-0 (6-0) Karancslapujtő, 350 néző, ve­zette: Gordos (Szeles, Krobot). Karancslapujtő: Babják - Cseh (Bozó), Szabó K. (Horváth), Mikáva, Juhász (Bogár) - Rács, Fodor, Kovács L., Tóth Sz. - Bozsik, Lavaj. Edző: Sipkó Sán­dor. Rimóc: Csizmadia - Puruczki, Csernák, Bangó B. (Rácz R.), Fá­bián - Király, Percze, Bangó N., Kelecsényi - Bangó R., Vincze (Árva). Játékos-edző: Árva Ró­bert. GL: Lavaj (2), Fodor, Rács, Ko­vács L, Mikáva, Tóth Sz., Bogár, Horváth. Sárga lap: Percze. Jók Rács, Kovács L., Tóth Sz., ill. Kelecsényi. A hazaiak gyorsan eldöntötték a mérkőzés sorsát, így a máso­dik félidőben már kétszámjegyű eredményért folyt a harc, de ezt a lelkes vendégek megakadá­lyozták. A hazai csapat ezzel a kilenc góllal köszönti Tóth Szi­lárd újszülött fiát, Pétert. Sipkó Sándor - Az eredmény hűen tükrözte a két csapat köz­ti különbséget. Árva Róbert: - Száz szónak is egy a vége: Lapujtő - Rimóc 9-0! Gratulálok a hazai csapatnak! Ifi: 2-5. Tóth György Berkenye - Érsekvadkert 3-2 (1-0) Berkenye, 150 néző, vezette: Hornyák K. (Szász, Godó). Berkenye: Hisbéli - Monosto­ri, Krasnyánszki, Kábái, Kata - Hugyecz, Sándor, Sipiczki, Var­ga (Gere) - Czerman, Füle (Súlyán). Edző: Bodonyi Béla. Érsekvadkert: Szabó T. - Gubik P. (Dombai), Konopás, Szabó L, Pádár - Nagy (Kovács A.), Szabó A. (Kovácspál), Gréczi, Kakuja - Bogdány, Kris­tóf. Edző: Pincze László. GL: Kata, Sándor, Füle, ill. Kristóf, Kábái (öngól). Sárga lap: Monostori, Kábái, Sipiczki, ill. Konopás. Jók Monostori, Füle, Sándor, Czerman, ill. Konopás, Szabó T., Gréczi, Kakuja. Eső áztatta, nehéz, mély tala­jú pályán a vendégek a mezőny­ben jól játszottak, viszont a több gólhelyzetet kidolgozó hazai csa­pat megérdemelten győzött. Bodonyi Béla: - Nagy ünne­pen, fontos, kis győzelem! Pincze László: - Irreális tala­jú pályán, küzdelmes mérkőzé­sen kis szerencsével meglepe­tést okozhattunk volna. Gratu­lálok a csapatomnak remek hozzáállásáért! Ifi: 1-7. Schmidt József Palotás - Balassagyarmat 1-4 (1-1) Palotás, 150 néző, vezette: Tol­nai (Hornyák T., Oláh G.). Palotás: Kotasz - Csorba Cs., Hegyi, Holtner (Korecz), Kárpá­ti - Hóvári (Pintér), Vészeli, Pásztor, Kocza (Jakus) - Maksó V., Csorba A. Edző: Varga Lajos. Balassagyarmat Vida - Szil­ágyi, Schuchmann, Gál, Fábri - Lovász, Mohácsi, Adamek (Baranyi T.), Baranyi Á. (Gyimesi) - László, Széles (Szenográdi). Edző: Szalai Ist­ván. GL: Pásztor, ill. Széles (2), László (2). Sárga lap: Pásztor, Vészeli, Csorba Cs. Jók Holtner, Kárpáti, Kotasz, ill. László, Fábri, Schuchmann, Gál, Vida. Az első félidőben még parti­ban volt a hazai csapat, amely­nek második félidei teljesítmé­nyét két sérülés is erősen be­folyásolta. Varga Lajos:- Egy félidőn át tudtuk tartani magunkat a baj­nokság esélyese ellen, a máso­dik félidőben realizálódott a tu­dás- és erőfölény. Szalai István: - Szomorkás, őszi időben álmosító játékkal kezdtünk, de szerencsére elő­bújt a nap, kivilágosodott és a végére ez kerekedett ki belőle. Ifi: 1-9. Urbán Norbert Nógrádmegyer ­Karancsberény 2-2 (1-1) Nógrádmegyer, 200 néző, ve- zette: Bogár (Havran, Ágoston). Nógrádmegyer Peleskei - Ács, Kláben, Kiss, Varga (Klucska) - Mészáros (Bartkó), Zsély, Verbói (Chován), Palkovics - Horváth Zs., Sándor G. Edző: Czene József. Karancsberény: Sztremi - Paczári, Nagy, Fodor R, Boros - Kovács, Fekete L., Szőke Sz., Fe­kete Z. - Mezei (Fodor Cs. R), Létrái. Edző: Gulyka Ferenc. GL: Zsély, Ács, ill. Boros, Feke­te L. (11-esből). Sárga lap: Hor­váth Zs., Ács, ill. Kovács, Fekete L. Jók: Ács, Zsély, Verbói, ill. Nagy, Boros, Szőke Sz. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak kétszer is vezetéshez ju­tottak, de a 89. percben kapott büntetővel végül nem tudták ott­hon tartani a három bajnoki pontot. Czene József - Újabb csapatot ajándékoztunk meg bajnoki ponttal. Gulyka Ferenc: - Játék szem­pontjából ez nem a mi napunk volt, de amiért jöttünk, azt meg­valósítottuk. Ifi: 0-6. Cz.J. A bajnokság állása 1. B.-gyarmat 2. Nagybátony 11 11 0 0 11 8 2 1 37-6 33 25-11 26 3. Héhalom 11 7 3 1 24-9 24 4. Berkenye 11 7 1 3 28-20 22 5. K.-lapujtő 6. Romhány 11 6 2 3 11 6 2 3 34-11 20 28-23 20 7. Karancsberényll 5 3 3 8. Zagyvaróna 115 3 3 29-20 18 21-20 18 9. Szécsény 10. É.-vadkert 10 4 3 3 11 5 0 6 20-17 15 16-23 15 11. Szüev 11 3 2 6 23-21 11 12. Nógrádmegyerll 2 5 4 17-22 11 13. Tar 11 3 0 8 11-27 9 14. Kisterenye 11 2 2 7 16-24 8 15. Mátranovák 16. Rimóc 11 2 2 7 10 2 2 6 12-30 8 12-31 8 17. Palotás 11 2 1 8 22-35 7 18. Diósjenő 11 1 1 9 13-38 4 Az Ifjúsági bajnokság állása 1. B.-gyarmat 2. Romhány 11 10 1 0 11 10 0 1 71-11 31 63-12 30 3. Karancsberényll 8 2 1 4. Rimóc 11 8 1 2 47-18 26 47-21 25 5. Kisterenye 6. Nagybátony 11 7 4 0 11 7 1 3 29-14 25 43-24 22 7. É.-vadkert 8. Tar 11 7 1 3 11 7 1 3 41-22 22 40-30 22 9. Héhalom 11 4 2 5 10. NógrádmegyerlO 4 0 6 26- 31 14 27- 36 12 11. Mátranovák 12. Szügy 11 3 1 7 11 3 1 7 27-28 10 22-61 10 13. Zagyvaróna 14. Diósjenő 10 2 1 7 11 2 1 8 20-28 7 30-45 7 15. Palotás 11 2 1 8 22-56 7 16. Szécsény 11 1 3 7 18-36 6 17. Berkenye 18. K.-lapujtő 11 2 0 9 11 0 110 8-44 6 15-79 1 Későn ébredtek a salgótarjániak FUTSAL NB I, nők, alapszakasz, B-csoport, 4. forduló Tolna-Mözs NLC - Skorpió SE- Salgótarján 6-3 (3-2) Tolna, 50 néző, vezette: Rátgéber, Álló. Tolna-Mözs: Marosi Julianna - Marosi Ildikó, Simon Boglárka, Ganczer Hajnalka, Varga Adél. Csere: Mecseki Ágnes, Doszpod Adél, Hepp Andrea. Edző: Mucska Gyula. Skorpió SE: Rusz Bianka - Farkas Zsanett, Rezsnyák Natá­lia, Gáspár Mónika, Nagy Barba­ra. Csere: Gál Veronika Szandra, Tóth Friderika, Tóth Eszter, Sza­kács Krisztina. Edző: Pusnik Zol­tán. GL: Ganczer (2., 4., 23.), Hepp (13.), Simon (29.), Varga (37.), ill. Nagy B. (9., 20.), Gál (28.). Jók Ganczer, Simon, Doszpod, ill. Rusz, Nagy B., Gál. Az előző fordulóban első győ­zelmét begyűjtő Skorpió SE első számú kapusa, a Tatabányán ki­állított Varga Gyuláné nélkül is a pontszerzés reményében lépett pályára a jó erőkből álló Tolna- Mözs otthonában. Ehhez képest a találkozó elejét alaposan elron­tották a mieink, hiszen kétgólos hátrányba kerültek. A kezdeti kábultságból lassan ébredező tarjániak azután a fél­idő közepén a házi góllövőlistát vezető Nagy Barbara találatával kezdték meg a felzárkózást, s mivel Hepp Andrea válaszát kö­vetően a hajrában ismét Nagy volt eredményes, 3-2-es állás­nál vonulhattak pihenőre a csa­patok. Fordulás után a rivális legjobbja, Ganczer hamar növel­te a tolnaiak előnyét, de az első félidőhöz képest némileg felja­vuló skorpiósok nem adták fel a reményt, s erőfeszítéseiket Gál Veronika Szandra ré­vén csakhamar siker koronázta. Alig egy perccel később azu­tán Simon Boglárka hűtötte le a kedélye­ket, s a vendégek is- Nagy Barbara két gólt mét futhattak az ered- szerzett Tolnán mény után. A hajrában Pusnik Zoltán együttese mindent egy lapra feltéve hatalmas offenzí- vába kezdett, megadva ezzel a lehetőséget a házigazdáknak ar­ra, hogy kedvenc fegy­verüket, a kontrajáté­kot alkalmazzák. A fellazult vendégvéde­lem mellett a tolnai tá­madók remekül hasz­nálták ki gyorsaságu­kat, s míg a túloldalon a legjobb lehetőségek is sorra kimaradtak, addig Varga Adél egy hazai ellencsapást góllal fejezett be, vég­leg eldöntve a jó ira­mú, ám sok hibával tarkított ta­lálkozó sorsát. Pusnik Zoltán: - A csütörtöki edzésen meglátogatott bennün­ket a „szarka”, s a mérkőzés ele­jén a lányok tudat alatt ezzel vol­tak elfoglalva. Többen is várako­zás alatt teljesítettek, ennyi előny pedig egy jó csapatnak nem lehet adni. A második já­tékrészben már érződött, hogy megvan játékosainkban a tudás, amely ekkor akarattal is páro­sult. A következő mérkőzésig hátralévő időben próbáljuk kija­vítani a hibákat, s remélem ha­zai pályán egy nagyszerű mér­kőzést tudunk majd játszani a nagyon erős íris ellen. A Varga Trans-Fer-íris-TIM Sport - Vesta-City Line Székes- fehérvár mérkőzést elhalasztot­ták. Szabadnapos: Tatabányai Amazon SE. A csoport állása 1. Vesta-City Line 3 0 0 0 28- 6 9 2. Íris-TIM Sport 1 1 0 0 8-3 3 3. Tolna-Mözs 2 10 1 8-6 3 4. Skorpió SE 3 10 2 12-13 3 5. Tatabánya 3 0 0 3 7-35 0 Megjegyzés: a László SC visz- szalépett. Következik: Skorpió SE- Salgótarján - Varga Trans-Fer- íris-TIM Sport, november 5., szombat, 10 óra.