Nógrád Megyei Hírlap, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap 2003. április 28., HÉTFŐ SPORTTUKOR A Siófok (sötét mezben) ezúttal az MTK-n gázolt át Kis pénz - nagy foci A hét végén a sárga-kék lett az NB I. „hivatalos” színe, miután Csank János csapata folytatja fel­sőházi remeklését: ezúttal az MTK volt kénytelen behódolni az anyagi gondjai ellenére hatal­mas szívvel futballozó siófo­kiaknak. A Fradit ugyanakkor a szerencse is kegyeibe fogadta, hiszen az MTK veresége mellett egy „talált” gól kellett ahhoz, hogy a tabella élén maradjon. A Megyeri úton viszont nemcsak rosszul játszott, de az összes pontot is elherdálta az Újpest. A szurkolói kritika itt edzőbukta­tásba torkollt: Szabó András egyet még aludt az elkeseredett lila-fehér szurkolók szidalomára­datára, ám vasárnap úgy dön­tött, nincs tovább, így valószínű­leg megelőzte a klubvezetőket, hiszen menesztéséről már ko­rábban is hallani lehetett. ■ , FELSÖHÁZ ALSÓHÁZ FTC - Győri ETO 1-0 (1-0) ?= vgpp­073 Kispest - ZTE 1-2 (1-1) Ferencváros: Szűcs - Vuk- mir, Dragóner, Balog - Kriston, Lipcsei, Zováth, Szkukalek - Gera (Jovic, 65. p.), Tököli (Penksa, 85. p.), Szili (Leandro, a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József. Budapest, Üllői út. Nézőszám: 7246. Játékvezető: Arany Tamás 'k ~k ~k Gól: 1-0 Tököli (12. p.). Sárga lap: Kriston (73.), Tököli (79.), ill. Jaki (52.). Újpest - Debrecen 0-3 (0-1) Győri ETO: Sebők - Regedei, Salamon, Stark, Böjté - Priskin (Nagy T., 62. p.), Szanyó (Jovanovic, 52. p.), Jaki, Németh (Fűzi K., a szünetben) - Baumgart­ner, Bajevszki. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. Kispest-Honvéd: Molnár L. - Babos, Pandúr, Hrut- ka, Balogh - Hercegfalvi, Bárányos (Erős G., 72. p.), Erős K., Hamar - Torghel- le, Borgulya (Forrai, 52.). Szaktanácsadó: Duró József. Zalaegerszeg: Bárdi - Ko- csárdi, Szabó Z., Csóka, Szamosi - Nagy L., Ljubo- jevic (Král, 84. p.), Molnár B., Vincze (Józsi, 34. p.) - Kenesei, Koplárovics. Vezetőedző: Bozsik Péter. Budapest, Bozsik-stadion. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Sápi Csaba ~fc ★ Gólok: 0-1 Bárányos (17. p., 11-esből), 1-1 Kenesei (26. p.), 1-2 Józsi (49. p.). Sárga lap: Hercegfalvi (17.), Tor- ghelle (81.), ill. Molnár B. (17.), Bárdi (69.). Videoton - Dunaferr 4-0 (3-0) II Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Boér, 31. p.), Far­kas (Móri, 81. p.), Tokody, Rósa D. - Kovács Z. (Cse­ri, 13. p.), Horváth F. Vezetőedző: Szabó András. Debrecen: Tomic - Kiss Z., Éger, Flavio Pim, Ha- nák (Bemáth, a szünet­ben) - Dombi (Belényesi, 67.), Vincze G., Habi, Sely­mes (Sketiani, a szünet­ben) - Ilié, Sándor T. Vezetőedző: Szentes Lázár. Videoton: Végh - Szalai, Vochin, Ristic, Vasas - Tóth B., Pomper, Szabó T., Tóth N. (Köntös, 87. p.) - Korsós (Róth, 68. p.), Paleikov (Magasföldi, 77. p.). Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Dunaferr: Deli - Pintér, Medic, Nyúl (Csehi, 61. p.), Rózsi - Lajtos, Báló (Papp, a szünetben), Ta­mási, Búzás - Nikolov, Drobnjak. Szaktanaácsadó: Gálhidi György. Budapest, Megyeri út. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Szarka Zoltán ★ k Gólok: 0-1 Ilié (21. p.) 0-2 Ilié (75. p„ 11-esből), 0-3 Ilié (79. p.). Sárga lap: Juhár (27), Boér (88.), ill. Ilié (14.), Vincze G. ; (32.), Sketiani (66.). Székesfehérvár. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Erdős Jó- j zsef k’k'k'k Gólok: 1-0 Szabó T. (11. p., 11-esből), j 2-0 Korsós (13. p.), 3-0 Pomper (45. p., 11-esből), 4-0 Ma­gasföldi (90. p.). Sárga lap: Tóth B. (34.), Tóth N. (56.), Paleikov (71.), Ristic (84.), ill. Rózsi (45.), Nyúl (50.). Siófok - MTK 4-2 (3-1) * i f Békéscsaba - Sopron 2-2 (2-0) Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Pusztai (Usvat, 60. p.) - Grósz, Kovács (Juhász, 76. p.), Schwar- cz, Schultz - Fülöp, Fil- ipovics (Sós, a szünet­ben), Csordás. Vezetőedző: Csank János. MTK Hungária: Szántai - Molnár, Juhász, Smiljanic, Fűzi Á. - Czvitkovics, Jez- dimirovic (Andronic, 6. p.), Zavadszky, Lita (Fe- renczi, 71. p.) - Illés, Silva (Pető, 41. p.). Vezetőedző: Egervári Sándor. W Békéscsaba: Fekete - Schindler, Fehér Zs., Udva­ri, Bujáki - Kovács N., Bán­földi, Cseke (Szilveszter, 70. p.), Vincze Z. - Tóth Gy. (Gavrilovic, 57. p.), Hoff­mann (Keresztúri, 52. p.). Vezetőedző: Supka Attila. Sopron: Farkas B. -*!f dós, Lambulic, Tóth AT - Fehér Z. (Balaskő, a szü­netben, Bagoly, 80. p.), Lazic, Somogyi, Pintér, Majoros - Sira (Javrujan, 57. p.), Tóth M. Edző: Komjáti András. Siófok. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Makai János ~k ★ | Gólok: 1-0 Schwarcz (7. p.), 2-0 Schultz (22. p.), 3-0 | Schwarz (23. p.), 3-1 (Czvitkovics, 30. p„ 11-esből), 3-2 Czvitkovics (72. p., 11-esből), 4-2 Fülöp (75. p.). Kiállítva: Fűzi (38.). Sárga lap: Pusztai (45.), Usvat (87), ill. Smiljanic (22.). Békéscsaba. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Szabó Zsolt 'k Ár Á Gólok: 1-0 Hoffmann (11. p.), 2-0 Tóth Gy. (20. p.), 2-1 Somogyi (61. p.), 2-2 Javrujan (67. p.). Sárga lap: Bujáki (13.), Udvari (21.), Schindler (66.), ill. Tóth M. (25.), Tóth A. (33.), Pintér (66.), Balaskó (75.). A NAP MÉRKŐZÉSE A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A 27. FORD Németh G. (Siófok) Pantic Eger Ristic Szamosi (Siófok) (DVSC) (Videoton) (ZTE) Sándor (DVSC) Ilié (DVSC). mm Siófok - MTK Hungária Hol vannak már azok az idők, ami kor a siófoki hírek visszalépésről, az ítéletek biztos kiesésről szól tak... Mostanság a Balaton-partiak tetszetős, közönségszórakoztató játékkal rukkolnak elő, Csank Já- Schwarcz Schulcz Czvitkovics Korsós nos gárdája a második baj (Siófok) (Siófok) (MTK) (Videoton) nokjelöltön gázol át. A hazaiak nem csak lábbal és ésszel, hanem szívvel is futballoznak, és bár a szünet után. emberelőnyük dacára kissé visszaesett a tempójuk, az MTK már csak futhatott az eredmény után. Név Gólok száma lues Béla (MTK) 18 Keiiesd Krisztián (ZTE) 15 Marius Sumudica (Debrecen) 13 Kovács Zoltán (Újpest) 13 Tökön Attila (FTC) 13 Tóth Mihály (Sopron) ÍZ Horváth Ferenc (Újpest) 10 Szanyó Károly (Győr) 10 Zavadszky Gábor (MTK) 10 Töretette Sándor (Kispest) 9 Keresztúri András (Békésre.) 9 lipcsei Péter (FTC) 9 tipp ősszel Győr - Siótok 1-2 2-2 DISC - FTC 2-2 2-0 MTK-0TE 2-1 1-0 Sopron - Videoton 1-2 2-0 ZTE - Békéscsaba 2-2 4-2 Dunaterr - Kispest (már lejátszották, 1-3) | 1 A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Erdős József (hhhh) Videoton - Dunaferr Bár partjelzői nem mindig álltak j a helyzet magaslatán, Erdős végig | együtt élt a játékkal, jól követte | az akciókat, a büntetőket is § helyesen ítélte meg. j 1. Ferencváros 26 18 3 5 47-21 57 2. MTK 28 16 5 5 49-29 53 3. Debrecen 26 11 11 4 48-32 44 4. ÚJPEST 26 12 6 8 46-34 42 5. Siófok 26 10 10 6 35-31 40 6. Btör 26 9 7 10 37-39 34 7. Zalaegerszeg 26 11 6 9 46 - 42 39 8. Videoton 26 10 6 10 38-31 36 9. Sopron 26 7 7 12 40-45 28 10. Kispest 27 6 3 18 35-60 21 11. Békéscsaba 26 6 3 17 34-65 21 12. Dunaferr 27 4 7 16 32-58 19 Mivnrtjruujitwiu t ituii wugtuito ugyanis nem hibázott, hanem egy közeli emeléssel megnyitotta a gó­lok sorát, végül első magyarorszá­gi mesterhármasával „egymaga” ütötte le a dobogóról az Újpestet. Itt is, ott is kimaradt egy büntető Labdarúgó NB IB, 28. forduló Tatabánya - Balassagyarmat 0-0 Tatabánya, 200 néző, vezette: Nyekita (Demeter, Szalai). Tatabánya: Lipták - Kellner, Mokriczkij, Hosnyánszki, Máj - Deme, Weisz (Horváth 73.), Vejmola, Szaiczinger (Balogh Z., 55.) - Vincze (Romanek a szünetben), Dűli. Vezető edző: Török József. Balassagyarmat-Goldex-Anettka: Vámos - Palaticzky, Lenkey, Csatlós, Gáspár - Morvay, Szilágyi (Mohácsi 79.), Forgó, Ivitz - Szabados (Schuchmann, 90.), Havrán. Vezető edző: Gergely Károly. Sárga lap: Vejmola (14.), Hosnyánszki (61.), ill. Gáspár (43.), Morvay (81.), Havrán (91.). Kiállítva: Ivitz (39.). Jók: Lipták, Deme, Vejmola, ill. Vámos, Lenkey, Palaticzky, Szilágyi, Havrán. 25. perc: Ivitz remekül futott el a bal oldalon, majd középre adott, de Szabados 8 méterről a kapusba lőtte a labdát. 27. perc: Szaiczinger 20 méte­res lövése után Vámos hárította a labdát. 30. perc: Forgó passzolt Havrámiak, aki 6 méterről lőtt, de a labda elkerülte a jobb sarkot. 39. perc: Vincze remekül ment el a bal oldalon, majd a ti­zenhatoson belül a vendégvé­dők szabálytalanul szerelték, a játékvezető tizenegyest ítélt. Az eset után a reklamáló Ivitzet, a játékvezető kiállította. A bünte­tőt Hosnyánszki végezte el, de Vámos nagy bravúrral hárította a labdát. 50. perc: Szabados 8 méteres lövése után Lipták védett. 65. perc: A hazaiak jobb ol­dalon vezettek támadást, Dűli jobb oldali beadását Lenkey re­mek érzékkel fejelte ki a me­zőnybe. 80. perc: A hazaiak Máj révén egy újabb lehetőséget hibáztak el. Szilágyi László jól játszott 88. perc: Morvay labdájával Havrán betört a tizenhatoson be­lülre, ahol a hazaiak csak szabály­talanság árán tudták szerelni. A megítélt tizenegyesnek Csatlós futott neki, de gyenge lövését Lipták védte. Az első félidő meddő me­zőnyjátékkal telt el, a kapuk csak ritkán kerültek igazán ve­szélybe. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, élénk iramú küzdel­mes mérkőzés alakult ki. A ha­zai csapat többet támadott, de a vendégek veszélyes kontra táma­dásokat vezettek, amelyekből csak a gól hiányzott. Összessé­gében elmondhatjuk, hogy a vendégcsapat helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. Török József: - A játék képe alapján egyik csapat sem érde­melt győzelmet. Igazságos eredmény született. Gergely Károly: - Egy fegyelme­zetlenség miatt már az első félidő­ben 10 főre fogyatkoztunk, de -a csapat nagy akarással ezután is a győzelemre törekedett. Több hely­zetet is kidolgoztunk, de azokat sajnos elhibáztuk, sőt a 88. perc­ben 11-esből sem tudtunk a háló­ba találni. A játék képe alapján győzelmet érdemeltünk volna. ________________________SZÉPIÁK GÁBOR További eredmények: Szolnoki MÁV - Kecskemét 3-2 (1-1), Százhalombatta - Pápa 0-0, Lom­bard FC-Haladás - BKV Előre 2-1 (1-1), Bük - Hévíz 1-1 (0-0), Celldömölk - Nyírség-Spartacus 0-0, Újpest FC-Fót - Pécs 1-1 (0-1), Kaposvár - Diósgyőr 0-0. Szabadnapos: Monor, REAC. A bajnokság állása 1. Pécsi MFC 2514 9 2 42-18 51 2. Bük 25 13 8 4 45-15 47 3. REAC 25 14 4 7 46-31 46 4. Haladás 25 11 9 5 33-18 42 5. Nyírség 2512 6 7 48-34 42 6. Diósgyőr 25 11 5 9 37-33 38 7. Pápa 25 10 6 9 36-34 36 8. Szolnok 25 11 3 11 4042 36 9. Sz.-batta 25 9 9 7 36-38 36 10. Kaposvár 25 9 8 8 31-26 35 11. Fót 25 9 7 9 32-35 34 12. Kecskemét 25 8 7 10 31-34 31 13. B.-gyarmat 26 8 7 11 374 4 31 14. BKV Előre 25 9 3 13 374 2 30 15. Hévíz 25 8 6 11 3642 30 16. Tatabánya 25 6 6 13 2641 24 12 Celldömölk 25 6 5 14 17-39 23 18. Monor 24 2 2 20 17-61 8 Megjegyzés: A Demecser visszalépett, a Vasast kizárták. Távolodóban a kiesési zónától Kézilabda, NB IB, Keleti csoport, férfiak, 22. forduló St. Háromkő KC - Gyöngyös FKK 29-25 (15-12) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 400 néző, vezette: Bujdosó, Tomecskó. St Háromkö KC: Kerekes - Tasnádi 1, Köteles 6, Szabó T. 8/1, Riba, Györffy, Szabó G. 4. Cs.: Polgár kapus, Suscsák 4, Kerék­gyártó, Kecskés, Berta, Hódosi 6/2. Edző: Molnár Ferenc. Gyöngyös FKK: Józsa - Gabcsy 3, Jakab 4, Kovács P. 7/6, Márton, Nagy 1, Nigrinyi 2. Cs.: KovácsT. kapus, Oneth, Pristyák, Barth 3, Novák, Juhász 2, Kocsis 3/1. Edző: Berendi Antal. Hétméteresek: 6/3 ill. 2/7. Kiállítások: 12 perc ill. 16 perc + kizá­rás Nagy. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2,10. perc: 7-3, 15. perc: 9-7, 22. perc: 11 -8, 25. perc: 12-11, 27. perc: 14-12, 38. perc: 18-14,43. perc: 20-14, 47. perc: 22-17,51. perc: 25-20. 56. perc: 27-22. A mérkőzésen Köteles remek betöréséből szereztek vezetést a hazaiak, akik a folytatásban is irányították a játékot, és két-há- rom gólos előnyre tettek szert. A vendégek hallatlan szívósággal küzdöttek, melynek meg is lett az eredménye, hiszen a 25. percben már csak egy gól volt a hátrányuk. A félidő utolsó per­ceiben azonban a tarjániak mozgósították erőtartalékjaikat, Szabó T. és Suscsák góljaival há­romgólos előnyt szereztek szü­netre. A fordulás után a hazaiak eredményessége megtorpant, ziccereket, heteseket hibáztak, a Gyöngyös kezdett felzárkóz­ni. Ezt követően Köteles vette át az ügyeletes góllövő szerepét, átlövésből, betörésből szórta a gólokat. A félidő közepére 21-14-re vezetett a hazai csa­pat. A keményedő játékban a fi­atal játékvezetők nem tudták követni a játék ritmusát, több téves ítéletük volt, amelyek mindkét csapatot egyaránt súj­tották. A mérkőzés hajrájában Köteles, Szabó T. és Hódosi gól­jaival a hazaiak megtartották négygólos előnyüket. Összességében az északi ki­esési rangadó nagy iramú, ke­mény, férfias presztízs rangadót hozott. A hazai csapat végig na­gyon fegyelmezetten játszott, igaz sok ziccert és hetest hibá­zott, de a megszerzett előnyét megtartotta és végül megérde­melt győzelmet aratott. A siker­rel a tarjám gárda egyre jobban eltávolodik a kiesési zónától. Molnár Ferenc: - Egy feszült, igazi nehéz presztízs mérkőzé­sen vagyunk túl. Célunk három­gólos győzelem volt, de négy lett belőle. Kiemelném Szabó Tamás káprázatosán jó játékát, de mellette az egész csapat je­lesre vizsgázott lelkesedésből. Külön köszönöm a szurkolóink lelkes bíztatását, ami nagyon jól segítette a csapat teljesítményét. Bodó Attila, a Gyöngyös szak­osztályvezetője: - Mindkét csapat részére nagy volt a tét, igazi négy­pontos mérkőzés volt. Az első fél­időben még egyenlő ellenfelek voltunk, de fordulás után több fe­gyelmezetlenséget is elkövet­tünk. Végül egyenlő erők küzdel­méből mi kerültünk ki vesztesen. MULICZA FERENC A Háromkő KC nagy küzdelemben nyert a Gyöngyös ellen. Képünkön Hódosi Mihály (lab­dával) a védők gyűrűjében FOTO: RIGÓ TIBOR