Nógrád Megyei Hírlap, 2001. augusztus (12. évfolyam, 177-202. szám)

2001-08-21 / 193. szám

2001. AUGUSZTUS 21., KEDD Nógrád Megyei Hírlap - 7. oldal SPORT TÜKÖR Pedig „nyomott” a Karancslapujtő Labdarúgás, NB III Dana- és Mátra-csoport DUNA-CSOPORT Ercsi - Ipolyvece 0-0 Ercsi. 200 néz6, vezette: Balpa­taki (Gál, Gera). Ercsi: Bongó - Németh, László, Vörös - Odor, Trizna (Bárdos), Szabó, Rakvács, Fischer - Hodula (Lengyel), Huszár (Moldován). Edző: Zsinka János. Ipolyvece: Telek - Hodászi, Króner, Krasnyánszki, Szilágyi - Fábri, Vajay (Orgoványi), Szalánszki, Hanzli - Tepási (Büdi), Szőlősi (Mihály). Edző: Bodonyi Béla. Sárga lap: Hodula, László, ül. Mihály, Hodászi. Jók: László, Trizna, Szabó, Vörös, ill. Telek, Hodászi, Szilágyi, Fábri. Az első játékrészben mindkét oldalon adódtak helyzetek, ame­lyeket a nagy melegben nem sike­rült gólra váltaniuk a támadóknak. A második félidő kiegyenlített játé­kot hozott, amelyben egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. A mutatott teljesítmény alapján igaz­ságos a döntetlen. Zsinka János: - Az első félidő alapján el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de ezzel együtt elége­dett vagyok az eredménnyel Bodonyi Béla: - Egyenlő erők küzdelmében igazságos ered­mény született, csapatom küzdő- szellemével maximálisan elégedett lehetek. BÉLÁK GYULA További eredmények: Taksony - Sárvár 5-1, Baracs - Gázművek 0- 4, Grund Rojik Törekvés - BTC Rákosmente 0-5, Veresegyház - RAFC 2-0, Dömsöd - Mezőfalva 1- 1, Ikarus - Esztergom 4-2, Szomor-Zsámbék - Oroszlány 2-1. A bajnokság állása 1. Rákosmente 2 2 0 0 60 6 2.Ikarus 2 2 0 0 8-3 6 3. Ercsi 2 1 1 0 50 4 4. Mezőfalva 2 1 1 0 4-2 4 5.Ipolyvece 2 1 1 0 3-1 4 6. Taksony 2 1 0 1 5-3 3 7. Oroszlány 2 1 0 1 3-2 3 8. Veresegyház 2 1 0 1 2-1 3 9. Gázművek 2 1 0 1 4-5 3 10. Szomor-Zs. 2 1 0 1 3-5 3 11. Dömsöd 2 0 2 0 2-2 2 12. RAFC 2 0 1 1 1-3 1 13. SárvárR. 2 0 1 1 3-7 1 14. Baracs 2 0 1 1 2-6 1 15. Esztergom 2 0 0 2 3-7 0 16. Törekvés 2 0 0 2 1-8 0 MÁTRA-CSOPORT Heves - Karancslapujtő 1-0 (1-0) Heves, 300 néző, vezette: Simon (Ledvényi, Márton). Heves: Magi - Somodi, Ötvös, Kolozsvári, Sági (Kis) - Lájer, Tóth T., Tari (Bállá), Bessenyei Zs„ Szé­kely - Pusoma, Lóié. Edző: Balázs Tihamér. Karancslapujtő: Lázár Mikáva, Szabó, Kovács, Sándor ­Juhász (Tóth Sz.), Balázs, Fodor, Szőke - Romhányi, Lavaj. Edző: Balga József. Gl. Pusoma. Sárga lap: Sági, ül. Szőke, Mikáva. Jók: Somodi, Öt­vös, Pusoma, ill. Sándor, Kovács, Mikáva. 5. perc: Fodor szögletét Balázs nyolc méterről a bal alsó sarok felé lőtte, Ötvös a gólvonalról mentett. 22. perc: a vendég térfél köze­pén Juhász elvétette a labdát, Pusoma megszerezte, majd Mikávától szorongatva 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-0. 52. perc: Fodor szöglete után Szőke a dermedt kapus mellett centikkel fejelt a léc mellé. 69. perc: Romhányi cselezett ki két védőt látványosan az alapvonal közelében, középre adását Lavaj lőtte kapura, de ötvös újból men­tett a gólvonalon. 74. perc: Bessenyei Zs. tisztára játszotta magát, majd húszméteres lövését Lázár látványos vetődéssel ütötte szögletre. 77. perc: Fodor ugratta ki szen­zációs labdával Szabót, aki 14 mé­terről, középről a vetődő Magi ka­pusba lőtt. Az első félidőben a rekkenő hő­séggel és egymással birkózó csapa­tok egymás hibáiból éltek. A heve­siek első nagy lehetőségüket ki­használták majd beálltak kedvenc játékukm, a kontrázásm. A máso­dik félidőben a jobb kondícióval rendelkező vendégek irányították a játékot, de hiába rágtak közel húsz szögletet, s alakítottak ki ugyan­annyi gólhelyzetet, ezen a meccsen nem jött az eredmény a második félidei látványos, ötletgazdag játék ellenére sem. Balázs Tihamér: - A meglepően jól játszó vendégek ellen szeren­csés győzelmet arattunk. Balga József: - A játékunk alap­ján nem érdemeltünk vereséget, de amíg gólt nem tudunk rúgni, addig csak üyen eredmény szület­het. TÓTH GYÖRGY További eredmények: Dunake­szi - Tápiószecső 1-4, Egerszalók - Gödöllő 11-0, BVSC - Vecsés 2-2, Tápiószentmárton - Besenyőtelek 4-4, Szajol - Fegyvernek 4-3, Kis­újszállás - Gyöngyös 2-1. A bajnokság állása 1. Tápiószecső 2 2 0 0 7-1 6 2. Szajol 2 2 0 0 7-3 6 3. Kisújszállás 2 2 0 0 4-2 6 4. Vecsés 2 1 1 0 5-3 4 5. Besenvőtelek 2 1 1 0 6-5 4 6. BVSC 2 1 1 0 3-2 4 7. Egerszalók 2 1 0 1 11-3 3 8. Gyöngyös 2 1 0 1 44 3 9. Heves 2 1 0 1 2-2 3 10. Tápiószentm. 2 0 1 1 5-7 1 11. Fegyvernek 2 0 0 2 4-6 0 12. Dunakeszi 2 0 0 2 3-7 0 13. Karancsl. 2 0 0 2 04 0 14. Gödöllő 2 0 0 2 0-12 0 Nehéz győzelem a rangadón Labdarúgás, NB II Winner Sport-csoport, 2. forduló Balassagyarmat - Budafok 1-0 (0-0) Balassagyarmat, Nagyliget, 400 néző, vezette: Veres (Gál Zs., Ba­csó). Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kómár, Lenkey, Rubint, Nagy (Mohácsi) - Galbács, Pintér, Forgó, Kmetti (Je­65. perc: Mohácsi kitűnően ját­szotta meg Szabadost, aki csinált két cselt, majd a labda tovább- passzolása helyett önmaga akarta befejezni az akciót, de Balázs ka­pus önfeláldozó vetődéssel ismét megmentette kapuját a góltól. 70. perc: Zolnyánszki futott el a bal oldalon, majd a még jobb Szabados (balra) helyzete itt még kimaradt.. le Cs.) - Smelkó, (Zolnyánszki), Szabados. Edző: Kis Károly. Budafok: Balázs - Gál L, Pol­gár, Németh - Kiss (Lázár), Fórizs, Polákovics (Nemes), Szi­geti, Gál K. - Magosi (Váczy), Hollik. Edző: Gáspár József. ' GL: Zolnyánszki. Sárga lap: Forgó, ill. Kiss, Fórizs. Kiállítva: Polgár (45.). Jók: Lenkey, Kómár, Pintér, Forgó, Zol­nyánszki, ill. Balázs, Németh, Hollik. 5. perc: Smelkó lefejelt labdá­jával Szabados került a védők mögé, Balázs kapus azonban ré­sen volt és mentette az első ba­lassagyarmati helyzetet. 9. perc: Forgó lőtt ballal 20 méterről kapura, de Balázs a jobb felső sarok elől szögletre ütötte a labdát. 28. perc: Rubint saját tizenha­tosáról indulva remek cselekkel tört előre, majd Szabadost hozta gólhelyzetbe, akinek 14 méteres, jobb lábas lövését Balázs szög­letre tenyerelte. 44. perc: Polákovics jobbról jól forgatta át a labdát és Gál Krisztián 30 méterről a kapuból kifutó Szabó felett jól emelt az üresen maradt kapura, de a há­lóba tartó labdát Lenkey a gól­vonal előtt utolérte és szögletre rúgta. 45. perc: Polgár, a vendégek védője megrúgta az őt kicselező Forgót. A szándékos cselekede­tet Veres játékvezető piros lappal jutalmazta. 58. perc: bal oldali balassa­gyarmati szöglet után Forgó 19 méterről lőtt egy hajszállal a jobb felső sarok mellé. 60. perc: a Budafok bal oldali szögletét Nagy úgy kezelte le az ötös sarkán, hogy azzal gólhely­zetbe hozta Lázárt, aki kapásból a jobb sarok mellé helyezett. helyzetben lévő Szabadost ját­szotta meg, de a hazai center az előtte felpattanó labdát három méterről „csizmaszárral” az üres kapu fölé továbbította. 76. perc: jobb oldali hazai szöglet után Mohácsi és Forgó összjátékából az utóbbi jobbról bal lábbal jól ívelte keresztbe a labdát, majd a bal oldalt érkező tak el Szabó kapujáig. Máraz első félidőben előnyt szerezhetett volna a BSE, ebben a végig remekül védő Balázs kapus és a kellő összponto­sítás hiánya akadályozta meg Forgóékat. A kiállítást és a térfél­cserét követően megváltozott a já­ték képe, a Budafok tíz emberrel is irányított, bizonyítva: nem véletle­nül tartják a csoport egyik megha­tározó csapatának Lenkey vezér­letével a hazai védelem nagyon jól zárt, így a Pest megyeiek nem tud­tak igazán veszélyes helyzetet ki­alakítani, a Balassagyarmat ezzel szemben több mérkőzés megnye­résére is elegendőt, amelyek közül csak egyet hasznáét ki, de ezzel megszerezte első nagyon fontos győzelmét. Kis Károly: - A bajnokság egyik legjobb csapatát győztük le óriási csatában. Úgy érzem, győzel­münk jogosságához nem fér két­ség. Végig mi irányítottunk, hely­zetek sokaságát dolgoztuk és hagytuk ki. Gratulálok az egész csapatnak, különösen az egyre érettebb játékot nyújtó Zolnyánszki Norbertnek. Gáspár József: - A kiállítás megpecsételte sorsunkat és el­döntötte a rangadót, amelyen a mezőny legjobbja a kapusunk volt. KANYO FERENC További eredmények: Pénzügy­őr - Soroksár-Csepel 0-0, Kiskun­...nem úgy Zolnyánszki lövése, amely nyomán már a hálóban a labda gócs é. felvételei Zolnyánszki futtából ballal, 14 méterről az ellenkező sarokba rúgta. 1-0. 80. perc: ismét Zolnyánszki veszélyeztetett, de lövését Balázs bravúrosan az alapvonalon túlra öklözte. A szögletet követő kom­bináció végén Forgó kitűnő labdát adott Szabadosnak, aki fejjel nem találta el a játékszert az ötösön. 88. perc: Mohácsi indította Szabadost, ő önzetlenül Jele Csa­bát hozta helyzetbe, aki 12 méter­ről ballal a jobb alsó sarkot céloz­ta meg, de a budafoki kapus ismét bravúrosan mentett. A hőségben kezdődő találko­zón a Balassagyarmat ragadta magához a játék irányítását, a bu­dafokiak mindössze kétszer jutot­félegyháza - Pilisvörösvár 0-1, Kistarcsa - Szigetszentmildós 2-0, Kiskunhalas - Budakalász 0-1, Vác - Baja 3-1. Szabadnapos: Dabas. A bajnokság állása 1. Kistarcsa 2. Budakalász 2 2 0 0 3-1 6 3. Csepel-S. 2 110 2-14 4. Pilisvörösvár 2 110 2-14 5. Kiskunhalas 2 10 1 4-2 3 6. Dabas 1 1 0 0 2-0 3 7. Vác 2 10 1 3-3 3 8. BSE-Nógrád V. 2 10 1 2-2 3 9. Pénzügyőr 10. Budafok 11. Szigetszentm. 2 0 0 2 14 0 12. Kiskunf. 13. Baja SPORTTURMIX MEGVÉDTÉK CÍMÜKET Nagy magyar sikerrel fejező­dött be a kettesfogat-hajtó vi­lágbajnokság a németországi Riesenbeckben: Lázár Vilmos és a magyar csapat - megvéd­ve címét - az első helyen vég­zett, ráadásul egyéniben Nyúl Zoltán is felállhatott a dobogó­ra, harmadik lett. Lázár Zoltán kiváló akadályhajtással a tize­dikről az ötödik helyre jött fel. MAGYAR BRONZ Egy percig sem volt kérdéses a magyar válogatott bronzérmet érő győzelme a címvédő ola­szok ellen az isztambuli juni­or vízilabda-világbajnokság utolsó napján, a mieink 10-5 arányban bizonyultak jobb­nak a taljánoknál. Az aranyér­met a horvátokat 8-7-re legyő­ző görög válogatott szerezte meg. KETTEN KÖZÉPDÖNTŐSÖK Vasárnap Luzernben 49 ország 946 versenyzőjének részvéte­lével megkezdődött az evezős­világbajnokság. Az első napi előfutamokban érdekelt négy magyar egység közül kettő, a Haller Ákos, Pető Tibor kétpár és a könnyűsúlyú egypárban induló Varga Tamás egyenes ágon került a középfutamba, a többiek a reményfutamban ja­víthatnak. TORNAGYŐZTESEK Győzelemmel fejezte be sze­replését a szeptemberi Euró- pa-bajnokságra készülő ma­gyar női kosárlabda-válogatott a lengyelországi Spalában ren­dezett négyes tornán. Rátgéber László együttese utolsó mérkőzésén az Eb­aranyérmes házigazdákat győzte le 63-58-ra, s ezzel az első helyen végzett. BYRD VOLT A JOBB Tizenkét menetes nehézsúlyú profiökölvívó-mérkőzésen az amerikai Chris Byrd egyhangú pontozással bizonyult jobb­nak a nyugat-szamoai David Tuánál. Sikerével Byrd mérle­ge 34 győzelem és 2 vereség. Tua 41. összecsapásán har­madszor hagyta el vesztesként a szorítót. TOTÓEREDMÉNYEK 1. Dunaferr - FTC 0-1 2 2. Sopron - Győr 4-0 1 3. Haladás - Debrecen 1-1 X 4. Kispest - Zalaegerszeg 0-2 2 5. B. München - St. Pauli 2-0 1 6. Bremen - 1860 München 11-3 2 7. Hamburg - KAautem 2-3 2 8. Nürnberg - Stuttgart 2-4 2 9. Rostock - Dortmund 0-2 2 10. Schalke - Leverkusen 3-3 X 11. Wolfsburg - Freiburg 1-1 X 12. Hertha - Cottbus 2-3 2 13. Köln - M.-gladbach 0-2 2 14. Újpest - MTK 1-3 2 ■ Az edzőcsere sem segített a mélyrepülő Vasason Labdarúgás, NB 1 Borsodi Liga, 6. fordaló Videoton - Vasas 3-2 (1-1) Székesfehérvár, 2000 néző, vezette: Makai. Videoton: Végh - Kovács B. (Tímár, 66.), Pomper, Vilotics, Szlezák - Usvath, Csató S. (Némedi, 61.), Bekő, Hamar - Térjék, Leo (Földes, 77.). Vasas: Nóta - Herczeg, Juh­ár, Tóth A. - Simek, Schindler, Szili (Polonkai, 87.), Zabos, Tóth N. (Czvetkovics, 61.) - Nagy 1 S., Gyánó (Vincze L, 63.). GL: Térjék, (9., 60.), Tímár (93.), ill. Szili (26.), Schindler (69.). Sárga lap: Hamar, ill. Tóth A., Simek, Vincze I., Czvetkovics. Kiállítva: Simek (52.) Dunaferr - Ferencváros 0-1 (0-0) Dunaújváros, 5000 néző, ve­zette: Hanacsek. Dunaferr: Petry - Molnár (Lengyel, 70.), Salamon, Bagoly, Kiss Gy. - Medic (Nikolov, a szü­netben), Zováth, Jaki (Baranyi, 86.), Penksa - Sowunmi, Tököli. Ferencváros: Szűcs L. - Ba­log, Dragóner, Hrutka - Kriston (Cheregi, 62.), Lipcsei, Szabó T. (Zombori, 74.), Szkukalek - Pinte, Jancula (Gyepes, a szü­netben), Gera. GL: Hrutka (57.). Sopron - Győr 4-0 (1-0) Sopron, 5000 néző, vezette: Juhos. Sopron: Horváth T. - Vincze, Szabados, Salagean - Horváth R., Csiszár, Somogyi, Orabinec (Perger, 7ll) - Sira (Sibaün, 75.), TóthM„ NagyT. (Tóthi., 68.). Győr: Molnár - Rósa, Stark, Böjté, Bognár - Baumgartner (Oross, 59.), Golovic, Farkas (Sindjic, a szünetben), Regedei, Károlyi (Vasas, a szünetben) - Nicsenko. GL: Orabinec (23.), Sira (52.), Tóth M. (57., 72.). Sárga lap: Horváth R. Haladás - Debrecen 1-1 (l-O) Szombathely, 6500 néző, vezet­te: Arany. Haladás: Takács T. - Nagy G., Juhász, Horváth A., Leandro (Tóth R, 65.) - Fred (Kaj, 13.), Némethy, Halmost - Japa (Suriel, 59.), Filipovic, Preisinger. Debrecen: Balogh - Kovács, Kuttor, Hanák - Bemáth (Skeüani, a szünetben), Aleksic (Ulveczki, 76.), Böőr, Radojicic (Tiber, a szü­netben), Szatmári - Majoros, Baj­zát. GL: Preisinger (12.), illetve Tiber (60.). Sárga lap: Skeüani (79.). Kispest - Zalaegerszeg 0-2 (0-1) Bozsik-stadion, 1500 néző, ve­zette: Szarka. Kispest: Tóth J. - Szekeres, Pasic, Téger - Kovács B. (Torghelle, 70.), Piroska (Alex, 64.) Goncalves, Lipták - Faragó, Sasu (Kiss P„ 77), Borgulya. Zalaegerszeg: Túri - Szamosi, Csóka, Telek, Kocsárdi - Egressy (Róth, 85.), Balog (Bonchis, 83.), Molnár B„ Nagy L. - Kenesei, Waltner. GL: Egressy (43.), Kenesei (46.). Sárga lap: Téger, Borgulya, Lipták, Torghelle, ill. Csóka, Bonchis. Újpest - MTK Hungária 1-3 (1-1) Megyeri út, 4000 néző, vezette: Kassai. Újpest Posza - Medgyesi, Ta­mási, Korolovszky - Poljakovic (Herczeg 22.), Kunzo, Dvéri, Szélesi (Frunza 83.), Lőw - Tokody, Vagner. MTK Hungária: Hajdú - Mónos (Szekér 39.), Győri, Hor­váth, Elek - Zavadszky, Lazic (Branezac 63.), Jezdimirovic, Fűzi Á. - Ferenczi (Bükszegi 81.), Illés. GL: Vagner (20.), ül. Ferenczi (24.), Illés (82.), Fűzi Á. (92.). Sár­ga lap: Poljakovic, Tokody, Lőw. Kiállítva: Korolovszky (84.). A bajnokság állása l.ZTE 6 5 1 0 11-2 16 2. MTK 6 5 0 1 134 15 3. FTC 6 4 0 2 94 12 4. Videoton 6 4 0 2 68 12 5. Haladás 6 3 2 1 74 11 6. Dunaferr 6 3 1 2 106 10 7. M. Sopron 6 2 1 3 107 7 8. Kispest 6 2 0 4 5-13 6 9. Újpest 6 1 2 3 9-11 5 10. Debrecen 6 1 2 3 3-10 5 11. Győr 6 1 1 4 7-11 4 12. Vasas 6 0 0 6 6-16 0