Nógrád Megyei Hírlap, 2001. június (12. évfolyam, 126-150. szám)

2001-06-18 / 139. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap 2001. június 18., HÉTFŐ S P ŐRT TÜKÖR Későn jött a szépítés Labdarúgás, NB II Winner Sport-csoport, 21. forduló Balassagyarmat - Dabas 1-2 (0-1) Balassagyarmat, Nagyliget, 450 néző, vezette: Ember. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kecskés, Rubint, Lenkey, Nagy (Vejmola) - Galbács, Németh T., Mohácsi, Jele Cs. (Zolnyánszki) - Baranyi, Jele Z. Edző: Kis Károly. Dabas: Sólyom - Páling, Ócsai, Simon, Wrábel - Szécsi (Fórizs), Németh T. (Volenszki), Danyis, Iszák - Kiss, Babai (Guttman). Edző: Deli Attila. GL: Jele Z„ ül. Kiss, Iszák. Sárga lap: Kecskés, Baranyi, ill. Iszák, Wrábel, Volenszki. Jók: Rubint, Vejmola,. ill. Iszák, Simon, Szécsi. 15. perc: Baranyi bal oldali be­adását Jele Cs. 8 méterről a jobb kapufa mellé fejelte. 27. perc: hazai szabadrúgás után Németh Tibor lövése a védők­ről Baranyi elé pattant, de ő 8 mé­terről a keresztező Iszákba rúgta a labdát. 32. perc: Babai csinált egy fi­nom cselt a jobb oldalon, a kapu elé lőtte a labdát és az érkező Kiss a védőket megelőzve a kapu jobb oldalába fejelt. 0-1. 47. perc: Simon végzett el sza­badrúgást jobbról, a tizenhatos és az oldalvonal közti területről. A ballal a kapu elé lőtt labdájára a hosszú oldalon jól érkezett Iszák és hat méterről a háló jobb oldalá­ba fejelt. 0-2. 55. perc: Lenkey került a védők mögé, majd az ötösre lőtt labdáját Ócsai az utolsó pillanatban men­tette az alapvonalon túlra. 62. perc: Mohácsi húszméteres szabadrúgását Sólyom a léc alól ütötte szögletre. A sarokrúgás után Németh Tibor célozta meg a ven­dégek kapuját, de a lövést Páhng ismét szögletre mentette. 70. perc: Vejmola indította Zolnyánszkil a bal oldalon, aki az alapvonalról visszaadta a labdát, amelyre Jele Zoltán érkezett, és a kapuba lőtt, de a partjelző lest in­tett. 88. perc: Kecskés a jobb oldalról lőtte a kapu elé a labdát és Jele Zol­tán tíz méterről a kapu jobb olda­lába fejelt. 1-2. Ismét érdekes mérkőzést látha­tott a közönség Balassagyarmaton: a vendégek igyekeztek meglepni a hazaiakat, s ez az első félidőben si­került is nekik Fordulás után lélek­tanilag a legjobb pillanatban nö­velte előnyét a Dabas, ezután azonban a BSE szinte egykapuzott. Lehetőségek voltak a gólszerzésre, de találatot csak a 88. percben sike­rült elérniük a vendéglátóknak, s az idő már kevés vott a mérkőzés megfordításához. Kis Károly: - Két ellentétes fél­időt láthattunk. Sajnos a vendégek kegyetlenül kihasználták hibán­kat. Hiába támadtuk végig a máso­dik játékrészt, csak a szépítésre fu­totta. A vendégek megérdemelten nyertek annak ellenére, hogy egy szabályos gólunkat - ki tudja miért - nem adtak meg a játékvezetők. Deü Attila: - Én három-kettes győzelmet jósoltam a fiúknak. Ezt el is hitték a játékosaim és nyer­tünk. A futballt alázattal kell ját­szani - mi vagyunk a futballért és nem a futball van értünk. __________________________K.F. To vábbi eredmények: Baja - Szigetszentmiklós 14, Kistarcsa - Budakalász 4-2, Kiskunhalas - Kis­kőrös 1-2, ESMTK - Budafok 1-2. Szabadnapos: Pilisvörösvár. A bajnokság állása 1. Dabas 20 11 3 6 45-26 36 2. ESMTK 19 11 3 5 36-21 36 3. Budafok 19 11 2 6 36-29 35 4. BSE-N. Volán 19 9 5 5 26-15 32 5. Kistarcsa 19 9 3 7 40-36 30 6. Szigetszentm.19 8 5 6 34-31 29 7. Kiskőrös 19 7 2 10 26-37 23 8. Budakalász 19 6 4 9 31-36 22 9. Kiskunhalas 19 6 3 10 28-31 21 10. Baja 19 5 4 10 2747 19 11. Pilisvörösvár 19 2 6 11 16-36 12 Ceglédet kizárták. Az ezüstéremért zajlott rangadót a legvégsőkig tartó küzdelem jellemezte foto gócs éva Nem termett pont csapatainknak Labdarúgás, Pannon Flax NB III Mátra-csoport, 21. forduló Egerszalók - Karancslapujtő 2-1 (0-0) Egerszalók, 250 néző, vezette: Kenyó. Egerszalók: Csontos R. - Somogyvári (Mészáros), Cson­tos M., Trenka (Szabó B.), Háklár - Kelemen, Béres, Szabó L. - Blaga, Klátyik (Bóta), Ber­csényi. Edző: Székely Károly. Karancslapujtő: Gyetvai - Sándor, Szabó K., Juhász 11 A. - Zsigmond, Fodor, Cseh (Oravecz), Zsély, Tóth (Kovács), - Smelkó Lavaj. Edző: Tóth Fe­renc. GL : Szabó L, Háklár ill. Cseh. Sárga lap: Szabó B., ill. Zsély. Jók: Kelemen, Szabó L, Háklár, Bercsényi, ill. Gyetvai, Zsély, Fo­dor, Smelkó. 13. perc: Smelkó lépett ki két védő között a jobb oldalon, kö­zépre passzolt Fodornak, aki tíz méterről lőtt, de a kapus vetőd­ve védett. 30. perc: Sándor szerzett lab­dát bal oldalon, a felezővonalnál megiramodott, Lavajhoz pasz- szolt, ő az érkező Smelkó elé gu­rított, akinek 15 méteres lövését védte Csontos. 43. perc: jobb oldali Egerszalók-támadás végén a hosszú oldalon érkező Szabó László lőhetett 12 méterről, ám Gyetvai parádésan védett. 56. perc: Fodor ívelt be egy szögletet a bal oldalról és a hosszú oldalon legmagasabbra ugró Cseh öt méterről bal alsó sarokba fejelt. 0-1. 64. perc: megkeverték a ha­zaiak a vendégvédelmet, majd a nagy helyzetben kiugró Mészá­ros 14 méteres lövését Gyetvai nagy bravúrral lábbal hárította. 68. perc: jobb oldali hazai ak­ció végén az alapvonaltól be­adott labdát a tizenegyes pont­nál egyedül maradt Szabó L. fe­jelte a bal felső „ficokba”, védhe- tetlenül. 1-1. 75. perc: Blaga 14 méterről emelt kapura, de Gyetvai ujj­heggyel a léc fölé ütötte a labdát. 83. perc: Oravecz játszott Lavajhoz, akinek a lövése az ötösön elakadt, majd több gól­helyzet után a védők felszabadí­tottak. 88. perc: újból a jobb oldalról adtak középre a hazaiak, a ven­dégvédők tétováztak, majd Oravecz röviden szabadított föl, s Háklár 18 méterről laposan lőtt a bal alsó sarokba. 2-1. Hasonló képességű csapatok jó iramú, hajtás mérkőzésén jól szórakoztak a nézők. Az első fél­idő enyhe vendégfölénye több helyzetet eredményezett, de a gól elmaradt. A fordulás után hát­rányba került hazaiak mindent egy lapra föltéve támadtak, de a jól védő Gyetvai vezényletével so­káig úgy tűnt, hogy a vendégek pontot fognak szerezni. A futball igazságtalansága azonban érvé­nyesült, s a Heves megyeiek nagy szerencsével nyertek egy olyan meccsen, ahonnan egy dörzsöltebb Karancslapujtő mind a három pontot elhozhatta volna. Székely Károly: - Szimpati­kus, jól játszó ellenfelünket ha­talmas akarással sikerült legyőz­nünk. Tóth Ferenc: - Kitűnő mérkő­zésen már az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkő­zést a javunkra,így azonban a végén a rutintalanság megbosz- szulta magát. TÓTH GYÖRGY Kazincbarcika - Salgó Öblös 4-0 (1-0) Kazincbarcika, 500 néző, vezet­te: Szabó. Kazincbarcika: Varsányi - Pozder, Bányai, Hanász, Hamócz - Szögedi, Kovács (Pollák), Mogyo­ródi (Engi), Kerekes (Tőzsér) - Dá­vid, Fekete. Edző: Kádár Zsolt. Salgó Öblös-Faipar: Kürti - Cséki, Mezei, Morva, Bomai - Ké­kesi, Balázs J., Balázs A. Répás - Csatlós, Birincsik (Barta). Edző: Si­mon Attila. GL: Kovács, Dávid (3). Sárga lap: Cséki, Balázs A. Jók: Dávid, Kovács, Kerekes ill. Kürti. 5. perc: Morva ívelt a hazaiak kapuja elé, a nagy tömörülésben Répás hét méterről a kapu fölé lőtt. 16. perc: szinte lemásolta az előző támadást a hazai csapat, de a végén Kovács pontosabban célzott és kilőtte a hosszú sar­kot. 1-0. 57. perc: óriási tűzijáték ala­kult ki a vendégek kapuja előtt, végül az Öblös védői a gólvonal­ról vágták ki a labdát. 70. perc: a védőharmadban az Öblös eladott egy labdát, amelyet Dávid elcsípett, s tíz méterről nagy erővel a kapu kö­zepébe vágta. 2-0. 82. perc: Kerekes lépett ki a lesre játszó vendégvédők közül, az alapvonaltól visszagurította a labdát, s a gólvonalról Dávid passzolt az üres kapuba. 3-0. 93. perc: a Kazincbarcika vé­gezhetett el egy szabadrúgást a tizenhatos oldalvonaláról. A be­ívelt labdát Dávid magasan fel­ugorva a kapu közepébe fejelte. 4-0. Végig mezőnyfölényben ját­szott a hazai csapat, s bár az eredmény túlzott, teljesen meg­érdemelt győzelmet aratott a fel­jutásra aspiráló Kazincbarcika. Kádár Zsolt: - Fölényes győ­zelmet arattunk. Simon Attila: - Ha áfa­csalásért nyolc évet lehet kapni, akkor Szabó játékvezető úrnak életfogytiglani jár. S. T. J. További eredmények: Gyön­gyös - Besenyőtelek 3-1, Duna­keszi - Soroksár-Csepel 0-2, He­ves - Gödöllő 3-2. A Tápiószecső - Tápió- szentmárton mérkőzés elma­radt. A bajnokság állása 1. S-Csepel 2. K.-barcika 3. Tápiószecső 4. B.-telek 5. Dunakeszi 6. Egerszalók 7. Gyöngyös 8. Tápiószent. 9. Heves 10. Salgó Öblös 11. K.-lapujtő 12. Gödöllő 21 13 62 35-12 50 21 15 1 5 55-20 47 20 12 5 3 51-21 47 21 10 3 8 27-26 36 21 9 4 8 4348 32 21 8 4 9 35-27 31 21 7 5 9 31-29 30 20 8 2 10 24-38 30 21 6 4 11 29-38 27 21 4 10 7 22-30 24 21 4 5 12 2449 19 21 2 5 14 21-59 17 Ko-K.O. túl könnyelmű volt Ökölvívás, profi világbajnoki címvédő gála, Kisstadion Kettőből kettő - kétszer is! Vízilabda, 25. férfi és 9. női Európa-bajnokság, Margitsziget Az argentin Julio Pablo Chacón elhódította a Boksz Világ- szervezet (WBO) pehelysúlyú bajnoki övét Kovács Istvántól, mi­után a szombaton este a Kisstadi­onban rendezett mérkőzés hato­dik menetében harmadszor is padlóra küldte a magyar címvé­dőt. Az összecsapás első harmadá­ban semmi sem utalt arra, hogy a szombat esü gála főmérkőzése Kovács István vereségével végző­dik. Magabiztosan kezdett a vi­lágbajnok, majd a másodiktól a negyedik menetig többször is pontosan eltalálta kihívóját. Az ötödik három percben azonban váratlanul fordult a kocka, Chacón kétszer is megrendítette, földre küldte a magyar öklözőt. A hatodik menet aztán meghozta a hazai szempontból kellemetíen meglepetést: a kihívó harmad­szor is padlóra fektette riválisát, megszerezve a WBO pehelysúlyú címét. Kovács István 21. profi mérkő­zésén első vereségét szenvedte el, ráadásul magyar közönség előtt. A súlycsoport új világbajno­ka 40. sikerét könyvelhette el, eb­ből a szombat esti volt a 30. K.O. Kovács István: - Szégyellem magam, mert a saját hibámból vesztettem el ezt a mérkőzést. Nem kellett volna könnyelműs­ködnöm. Teljes erőbedobással készültem, az ellenfelem azon­ban ma jobb volt. Gratulálok ne­ki. Julio Pablo Chacón: - A tapasz­talat döntött a javamra. Képes voltam kivárni azt a pillanatot, amikor keményen megüthetem ellenfelemet. Jól felkészültem és biztos voltam a sikerben. Győzelemmel mutatkozott be profiként a hazai közönségnek az amatőrök között világ- és Európa- bajnok Erdei Zsolt, aki négy me­netben pontozással nyert az uk­rán Alekszandr Gerasenko ellen. Rosszul kezdődött Erdei számára az összecsapás, mivel az első perc végén ellenfele a padlóra küldte. Ezt követően azonban a magyar félnehézsúlyú magabiz­tosan bokszolt, fordított, és egy­hangú pontozással (40-37, 40-37, 40-36) szerezte meg ötö­dik győzelmét. Erdei Zsolt: - Én tettem ma­gam számára kicsit nehézzé a mérkőzést. Az első pillanatokban bekaptam egy kemény ütést. Fel­álltam ugyan, de sokat kivett be­lőlem. Fáradt voltam, nem bok­szoltam igazán jól, a tudásom 60- 70 százalékát nyújtottam. Magyar szempontból érdekes­ség, hogy az egyik párban köte­lek közé lépett Stefula Krisztina, akit a harmadik menetben kiütött a brit Michele Aboro. Az örmény Artur Grigorjan 14. alkalommal védte meg a WBO könnyűsúlyú bajnoki övét, miután 12 menet­ben pontozással győzte le kihívó­ját, az argentin Aldo Riost. •k k "k Ko-Ko egyelőre nem tudja, hogy folytatja-e pályafutását, mi­után a szombat éjszakai, buda­pesti profi ökölvívó gálán az ar­gentin Julio Pablo Chacón a hato­dik menetben kiütötte őt.- Életem legszomorúbb esté­jén vagyok túl. Nem hittem vol­na, hogy akad nálam jobb, gyor­sabb bokszoló. Gratulálok Chacónnak, megérdemelten lett világbajnok. Egyelőre nem tu­dom, hogyan tovább. Le kell ül­nöm a családommal, az edzők­kel, a menedzserekkel, hogy megbeszéljük a történteket - mondta a Boksz Világszervezet pehelysúlyú bajnoki övétől meg­fosztott Kovács.- Sajnos beleszállt egy pofon­ba, amit már nem tudott kipihen­ni. Nem szabad messzemenő kö­vetkeztetéseket levonni ebből a mérkőzésből. A legjobbak is ki­kapnak néha. Bízom benne, hogy Kokó visszatér és megmu­tatja, ő a legjobb - mondta a meccs után Erdei Zsolt, Ko-Ko egyik legjobb barátja. ■ Remekül rajtoltak válogatottja­ink a margitszigeti Európa-baj- nokságon, hiszen pénteken a fér­fiak, szombaton a nők egyaránt győzelemmel mutatkoztak be a kontinensdöntőn. Ráadásul a folytatás is eredményes volt... A nyitómeccsen valósággal át­gázoltak a románokon a Kemény­tanítványok, szemernyi kétséget sem hagyva afelől, hogy remek formában vannak. Másnap Spa­nyolország ellen is brillíroztak Kásásék, mindössze egyszer en­gedték a mumusnak kikiáltott hispánokat el a döntetlenig. Ha a vasárnap esti, olaszok elleni der­bi is így sikerül fiainknak, már nem kell izgulnunk a továbbju­tást illetően. Az egyeüen izgalmat Vári kisebb fülsérülése jelenti, amelyet a spanyolok elleni der­bin szenvedett. A hölgyek szombaton kiadós verést mértek a spanyol Armadá­ra, a tízgólos különbség még ak­kor is sok, ha a déli ország hölgy­pólósai köztudottan nem arany­esélyesek ezen az Eb-n. Vasárnap folytatódott a jó szereplés, hiszen a végső győzelemre is esélyes hollandokkal szemben sem ját­szottak alárendelt szerepet a Fa­ragó-lányok, s a döntetlennel ha­talmas lépést tettek a csoportelső­ség, s a közvetlen elődöntőbe ju­tás felé. PÉNTEK Férfiak, A-csoport: Magyaror­szág - Románia 12-5, Olaszor­szág - Hollandia 10-4, Jugoszlá­via - Spanyolország 9-7. B-cso- port: Oroszország - Franciaor­szág 13-4, Görögország - Német­ország 7-4, Szlovákia - Horvátor­szág 10-9. SZOMBAT Férfiak, A-csoport: Olaszor­szág - Románia 9-4, Magyaror­szág - Spanyolország 7-5, Jugo­szlávia - Hollandia 10-7. B-cso- port: Horvátország - Franciaor­szág 12-3, Németország - Szlová­kia 9-9, Görögország - Oroszor­szág 10-7. Nők, A-csoport: Németország- Olaszország 7-9, Oroszország - Görögország 7-6. B-csoport: Franciaország - Hollandia 2-10, Magyarország - Spanyolország 14-4. VASÁRNAP Férfiak, A-csoport: Hollandia- Spanyolország 0-4, Románia - Jugoszlávia 5-11, Magyarország - Olaszország lapzárta után. B-cso­port: Szlovákia - Görögország 0-14, Oroszország - Horvátor­szág lapzárta után, Franciaország- Németország lapzárta után. Nők, A-csoport: Oroszország- Németország 14-5, Görögor­szág - Olaszország 5-3. B-cso­port: Franciaország - Spanyolor­szág 5-9, Magyarország - Hollan­dia 12-12. Nők, A-csoport 1. Oroszország 2200 21-114 2. Görögország 210111-10 2 3. Olaszország 210110-112 4. Németország 2 0 0 212-23 0 B-csoport 1. Magyarország 21 10 26-16 3 2. Hollandia 21 10 22-143 3. Spanyolország 210113-19 2 4. Franciaország 2002 7-19 0 ANDÓ ÁKOS LABDARÚGÓ NB I Ferencváros - Zalaegerszeg 3-2 (1-0), Győr - Újpest 2-1 (1-1), Videoton - Dunaferr 1-2 (0-1), Debrecen - Sopron 3-1 (1-0), Vasas - Kispest 3-1 (1-0). Hétközben játszották: Lombard - MTK 1-5. A bajnokság állása 1. Dunaferr 21 12 2 7 36-34 43 2. FTC 20 10 8 2 32-14 42 3. Vasas 20 9 6 5 36-28 37 4. Győr 20 10 5 5 29-26 37 5. Újpest 20 9 4 7 37-35 36 6. MTK 20 8 5 7 29-18 35 7. Kispest 20 9 5 6 32-27 33 8. Videoton 20 8 2 10 31-30 28 9. Matáv S. 20 6 6 8 21-24 27 10.ZTE 20 6 7 7 28-29 26 11. Debrecen 20 6 2 12 3142 23 12. Lombard 21 1 2 18 19-54 11