Nógrád Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-02 / 101. szám

2000. MÁJUS 2., KEDD-------------------liiiiilllliff-------•—r­S P O R T T Ü K Ö R Nógrád Megyei Hírlap ++ 11. oldal Héhalomban kapott ki a Mátramindszent Labdarúgó megyei I. osztály, 23. forduló Nagybátony - Kisbágyon 2-2 (1-1) Nagybátony, 200 néző, vezet­te: Gordos. Nagybátony: Nagy S. - Gaz­dag (Orosz I.), Kecskés A., Ve­res, Kovács, Szabó, Verebélyi, Orosz A., Simon, Piczek (Hor­váth), Kecskés B. (Cserényi). Já­tékos-edző: Verebélyi Attila. Kisbágyon: Nagy A. - Gódor (Pila), Jenei, Pisák, Kodák, Ma­kó, Hasznosi, Hóvári, Burik (Nagy T.), Laczkovich, Kresák. Edző: Jeck Ferenc. Gl: Szabó, Simon, ill. Kresák, Laczkovich. Sárga lap: Nagy S., Piczek, ill. Kresák, Lackovich, Hóvári. Kiállítva: Kresák. Közepes iramú mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, vé­gül igazságos döntetlen szüle­tett. Verebélyi Attila: - Szokásos hátrányunkból ismét fordítani tudtunk, ám a végét elaludtuk, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Nagy Tamás: - A döntetlen reális eredmény. Ifi: 9-0. ________________________________(KÓSA) Jobbágyi - Villtesz SE 3-0 (1-0) Jobbágyi, 300 néző, u: Olasz. Jobbágyi: Őri - Pásztor, Bognár, Smid, Zsély, Molnár M., Egyed (Oláh Cs.), Sármány (Tari), Kisbali, Bíró, Molnár K. (Szabó G.). Edző: Balga József. Villtesz SE-Diósjenő: Orbán - Schmittinger, Gere, Hanzel, Varga J„ Szabó B„ Hekli, Tóth A., Józsa , Gerda, Vanda. Játé­kos-edző: Józsa Csaba. GL: Molnár K., Bíró, Smid. Sárga lap: Hanzel. Jók: Pász­tor, Molnár M„ ill. Orbán (a me­zőny legjobbja), Józsa. Ezen a mérkőzésen mutat­kozott be a fiatal játékvezető, Olasz Richárd, aki hibátlanul ve- zetté le a sportszerű mérkőzést, amelyen a hazai csapat legalább fél tucat gólhelyzetet hagyott ki­használatlanul. Balga József: - Amiért „csak- ” 3-0 lett az eredmény, abban a csatáraink helyzetkihasználása és az ellenfél kapusa volt a lu­das. Józsa Csaba: - Nem volt két­GL: Kisterenyén megszakadt a Mátranovák veretlenségi sorozata FOTÓ: GYURIÁN séges a hazaiak győzelme, kí­vánjuk, hogy nyerjék meg a baj­nokságot. Ifi: 2-6. _______________________________(BALGA! Na gylóc - Szécsény 0-3 (0-0) Nagylóc, 300 néző, v.: Kereki. Nagylóc: Csampa - Horváth, Makkai, Guti, Sándor, Kürtösi, Mátyás, Kelemen, Puporka, Oláh T., Oláh S. Játékos-edző: Oláh Sándor. Szécsény: Horváth Puruczki, Búzás, Varga, Süme­gi, Percze Z., Szolik, Varga F., Molnár J. (Rádi), Vincze, Hajnal (Jusztin G.). Edző: Bérezi Jó­zsef. Gl.: Percze Z. Vincze, Szolik. Jók: senki, ill. Szolik, Percze Z„ Hajnal. Oláh Sándor: - A szomszéd­várak rangadóján mi támad­tunk, de egyéni hibáinkból a Szécsény szerezte a gólokat. Reznicsek László szakosz­tályelnök: - Az elmúlt hetek bot- ladozásai után óriási akarással ilyen arányban is megérdemel­ten nyert a csapat. Ifi: 2-4. ________________________(&JJ M átraterenye - St. Acél 3-1 (2-0) Mátraterenye, 300 néző, u: Verbói. Mátraterenye: Juhász - Baranyi, Rács, Tóth, Kunstár, Nádasdi (Csorba), Dóra, Mátyus, Bodor (Smelkó), Zsig- mond, Csikós Á. (Maruzs). Játé­kos-edző: Mátyus Sándor. St. Acél: Szikora - Kira, Sze­les, Tábori, Ajtai, Fancsik, Bódi, Kongorácz, Jávori (Botos), Oláh L, Tőzsér. Edző: Horváth Gyula. GL: Mátyus, Nádasdi, Zsig- mond, ill. Fancsik. Jók: az egész hazai csapat, ill. Fancsik, Bódi, Kongorácz. 3-0-ás vezetés után a hazai­ak kissé kiengedtek, de így sem forgott veszélyben sorozatban aratott harmadik győzelmük. Mátyus Sándor: - Átéreztük a mérkőzés fontosságát, és meg­érdemelt győzelmet arattunk. Horváth Gyula: - Minél több korrektül elért sikert kívánok a hazaiaknak. Ifi: 9-5. ________________ ____________QECSE ISTVÁN Ki sterenye - Mátranovák 2-1 (2-0) Kisterenye, 150 néző, u; Szép. Kisterenye: Csányi - Susán - Nánási, Valet, Szarka, - Komódy, Kis Z. (Szomszéd), Tarlósi, Szűcs - Griffaton, Lóié* (Kis G.). Játékos-edző: Babcsán József. Mátranovák: Reviczki - Csi­kós G„ Kerényi, Králik, Lakatos B. - Tóth T. (Lakatos P.), Gulyka, Pintér, Garami - Mánczos, Csikós A. (Stark). Já­tékos-edző: Stark János. Komódy, Lóié, ill. Stark. Jók: Csányi, Szűcs, Nánási, Komódy, ill. Kerényi, Stark. Babcsán József: - Gratulálok a csapatnak a jó játékhoz. Stark János: - Az első félidő­ben kétgólos hátrányba kerül­tünk, a másodikban beszorítot­tuk ellenfelünket, de az egyenlí­tés sajnos, nem sikerült. Meg­szakadt egy szép veretlenségi sorozatunk, de az eddigi teljesít­ményükért dicséret illeti a fiú­kat. Ifi: 0-2. _________________________________(BABA) Berkenye - Kazár 3-0 (1-0) Berkenye, 150 néző, v.: Sze­derkényi. Berkenye: Id. Szúnyogh - Pergel (Plachi), Genzelmann, ifj. Szúnyogh, Sipiczki, Hugyecz, Hesz, Lovas Lépésnyi, Lichy (Bálint), Urbán. Edző: Germann József. Kazár: Schott - Szternácsik, Kovács, Kakuk, Bornai, Jakab G., Nagy Sz. (Radics Gy.), Hor­váth, Haga, Angyal (Radics G.), Molnár (2), Dobrocsi, Kovács P. Jók: Szalánszki, Hodászi, Szőlősi, Kovács, ill. senki. A hazaiak jó játékkal nyertek a becsületesen küzdő vendégek ellen. Tóth Ferenc: - A közönség­szórakoztató mérkőzésen és ki­tűnő játékvezetés mellett úgy érzem, megfelelően kiszolgál­tuk a hazai lelkes közönséget. Gönczöl János: - Megérde­melt hazai győzelem. Ifi: 4-1. ________________________FRANKÓ GÁBOR H éhalom - Mátramindszent 2-0 (0-0) Héhalom, 200 néző, u: Pádár. Héhalom: Bangó - Csorba Cs., Lőrincz, Berki Barna, Feke­te Róbert, Berki Béla, Kéri, Kiss, Proxa (Fekete Sz.), Jakus (Hor­váth S.), Csorba A., (Horváth Z.) Edző: Szilágyi Albert. Mátramindszent: Csohány - Bakos, Gulyás, Kun, Balogh (Kun G.), Nagybálint, Bartkó, Orosz P., Balogh Z., Kovács, Szőke. Edző: Szabó László. GL: Berki Béla, Horváth Zol­tán. Jók: az egész hazai csapat, Berki. Edző: Csőri József. GL: Sipiczki, Hugyecz, Lep­ill. senki. Kiállítva: Balogh. Szilágyi Albert: - Lelkesedé­1. Kaiserslautern - Ulm 2. Stuttgart - Dortmund 6-2 1 1-2 2 sényi. Germann József: - Nem csak sünk jó játékkal párosult, így biztos győzelmet arattunk a jó 3. Schalke - 1860 München 4. Hamburg - Leverkusen 2-2 x 0-2 2 a nagy meleg miatt izzadtunk meg a három pontért. erőkből álló mindszentiek ellen. Szabó László: - Az a csapat, 5. Unterhaching - Bremen 6. Bari - Roma 1-0 1 0-0 x Csőri József: - Sokáig állt a zászlónk, de a két büntető el­amelyik játékban, futásban csak ennyit tud nyújtani, az ne vár­7. Cagliari - Bologna 8. Fiorentina - Lecce 2- 2 x 3- 0 1 döntötte mérkőzés sorsát. Játé­jón más eredményt. Volt olyan sok játékosom, aki nem megiz­9. Lazio - Venezia 3-2 1 kosaim becsületesen küzdöttek. 10. Milan - Piacenza 1-0 1 Ifi: 6-1. GENZELMANN zadt, hanem lebarnult. 11. Parma - Udinese 0-0 x Ifi: 0-3. 12. Perugia - Intemazionale 1-2 2 SZILÁGYI MÁRIA 13. Torino - Reggina 2-1 1 Ipolyvece - Bércéi 13+1: Verona - Juventus 2-0 1 9-4 (3-0) Ipolyvece, 350 néző, v.: Godó. Ipolyvece: Őri (Dobos) - Szilágyi, Orgoványi, Mihály, Lukács (Deme), Bozsó, Hodászi, Kovács (Balogh), Pin­tér, Szőllősi, Szalánszki. Edző: Tóth Ferenc. Bércéi: Kovács B. ­Koplányi, Kaposvári, Csurka, Tamáskovics (Rafael K.), Dobrocsi (Rafael N.), Gáli, Kö­kény, Mészáros, Molnár (Gönczöl), Kovács P. Játékos­edző: Gönczöl János. GL: Szalánszki (4), Kovács (2), Deme, Balogh, Hodászi, ill. A bajnokság állása 1. Jobbágyi 2.Ipolyvece 3. M.-mindsz. 4. Mátranovák 5. Szécsény 6. Kisterenye 7. Villtesz 8. St. Acél 9. Nagybátony 10. Nagylóc 11. Berkenye 12. Kisbágyon 13. M.-terenye 14. Bércéi 15. Héhalom 16. Kazár 2319 23 16 2215 23 12 2213 23 12 3 82-22 58 4 81-32 51 5 58-30 47 5 59-38 42 6 38-21 42 7 5843 40 9 564 3 32 9 3941 32 9 49-61 32 9 44-50 27 5 11 44-51 26 2 13 374 7 23 2 14 46-68 23 5 12 37-66 23 4 15 25-56 16 2 2121-105 2 Siker és kudarc A Bátorfi Csilla, Tóth Kriszti­na kettős aranyérmet nyert va­sárnap a brémai asztalitenisz Eb-n, miután 2-1-re bizonyult jobbnak a Ni Hszia-lian, Regenwetter luxemburgi duó­nál. A Dunaferr férfi kézilabda­csapata odahaza, a KEK-döntő visszavágóján viszont hiába győzött 26-20-ra a Portland San Antonio ellen, a spanyolok meg­őriztek két gólt az előnyükből. Labdarúgó NB III 1. Karcag 2. Gödöllő 3. Heves 4. T.-szentm. 5. Poroszló 6. B.-gyarmat 2418 2411 2411 2411 2410 2411 7. Besenyőtelek 24 10 8. Salgó Öblös 9. Gyöngyös 10. SBTC 11. K.-lapujtő 12. Pásztó 13. Ózd 14. Újszász 15. Mezőkövesd 16. Tiszafüred 3 62-20 57 4 39-22 42 5 36-22 41 6 56-30 40 7 47-28 37 9 28-27 37 9 40-33 35 8 30-27 34 8 8 43-28 32 8 9 28-33 29 2 13 2642 29 7 10 30-29 28 1 14 40-52 28 6 12 444 8 24 2 15 2448 23 4 16 15-99 16 Totóeredmények T OTÓNYEREMÉNYEK Totó. 13 plusz egy találatos szelvény 9 darab, nyereményük egyenként 512 ezer 845 forint. 13 találatos szelvény 135 darab, nyereményük egyenként 24 ezer 421 forint. 12 találatos szelvény 2651 darab, nyereményük egyenként 995 forint. A 11 talá­latos szelvényekre egyenként 132 forintot, a 10 találatos szelvé­nyekre 52 forintot fizetnek. Góltotó: 6 és 5 találatos szelvény nem volt. 4 találatos szelvény 5 darab, nyereményük egyenként 23 ezer 485 forint. Nem várt gyarmati vereség Győri győzelem Salgótarjánban Labdarúgó V. korcsoportos diákolimpia országos döntője A Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Nógrád Me­gyei Diáksport Tanács április 28-30-a között Salgótarján­ban, a Salgó Öblös-Faipar SC pályáján, valamint Baglyasalján és Zagyvarónán rendezte meg a labdarúgó V. korcsoportos diákolimpia országos döntőjét. A budapestiek sajátos szabáiyértelmezése következtében felfokozott han­gulatban kezdődtek a mérkőzések. Pénzügyőr - Bgy.-i Kábel 28-25 (14-9) Budapest, Könyves Kálmán körúti siketek csarnoka, 100 né­ző. Vezette: Hódos, Katona. Kábel SE: Török - TAS 2, Horváth 2, Jakubecz 10/5, Ju­hász 4, Bencze 1, Géczy 1. Cse­re: Siró kapus, Dósa kapus, Zoljánszki, KOVÁCS K. 2, DIRA, Göndöcs 3, Kovács J. Edző: Ko­vács József. Hétméteresek: 7/6, illetve 6/5. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. A mérkőzés alakulása: 13. perc: 6-5, 20. perc: 9-8, 28. perc: 10-9, 36. perc: 18-14, 46. perc: 20-19,53. perc: 25-23. A mérkőzés első húsz percé­ben nagyon sok hibával játszott a Kábel, nem úgy védekezett, aho­gyan az elmúlt hetekben meg­szokhattuk tőle, így is fej fej mel­lett haladtak a csapatok. Az első félidő utolsó két percében táma­dásban is sokat hibáztak a kábe­lesek, ezzel szemben a hazaiak könyörtelenül kihasználták a vendégek megingásait, s indítás­ból lőtt gólokkal jelentős előnyt szereztek. A második játékrészben is­mét kitűnően védekeztek a ven­dégek, felőrölték a hazaiak erejét, s egy gólra megközelítették ellen­felüket. Ezután egy, maximum 2 gólos különbség volt a két csapat között. A Kábel kihagyhatatlan- nak tűnő helyzetekben hibázott, melyre a hazaiak hetesekkel és Kézilabda NB II, férfiak szélső gólokkal válaszoltak. így nem sikerült győzniük az Ipoly- partiaknak, holott erre a második félidőben minden esélyük meg­volt. Kovács József: - Egy félidő- nyi előnyt adtunk ellenfelünk­nek, ennek ellenére sem volna szabad 25 lőtt góllal vesztesként elhagyni a küzdőteret. Ifi: 33-21. ____________________(KANVÓI S t. Építők - Verpelét 30-28 (16-12) Salgótarján, városi sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Kancsár, Vokár. Salgótarjáni Építők KC: Kiss - Hadfi 3, Kisbalázs 1, Márta 9, Petreczky 7/4, Lőrik 4, Rácz 2. Csere: Kongorácz kapus, Urbán, Kecs­kés, Berta 2/1, Szabó S., Stork 1, Riba 1. Edző: Szabó Attila. Hét­méteres: 7/5, illetve 5/5. Kiállí­tás: 6 perc, illetve 0 perc. A mér­kőzés alakulása: 11. perc: 6-3, 23. perc: 12-7, 28. perc: 13-10, 36. perc: 21-14,45. perc: 25-21, 53. perc: 26-26. Egy hónap idegenbeli szerep­lés után lépett újra hazai pályára az Építők legénysége. Azt a Verpelétet fogadták, amely ellen bajnoki mérkőzésen még nem szerzett pontot. Az első hat perc kiegyenlített játékot hozott, majd a tarjániak lettek kezdeményezőbbek, s Márta és Petreczky góljaival nö­velték az előnyüket. A 18. perctől az Építők remek öt percet produ­kált, s már 12-7-et mutatott az eredményjelző. Ám Petreczky ki­hagyott hetese megtörte a lendü­letet. Molnár és Kerékgyártó gól­jaival felzárkózott az ellenfél. A második játékrész Kongorácz remek védéseivel in­dult, s a pazar mezőnyjátéknak köszönhetően megint hét gólra nőtt a vezetés. A rutinos játékos­edző, Molnár Ferenc időt kért és ezután feltámadtak a vendégek, s fokozatosan dolgozták le hátrá­nyukat. Mindehhez hozzájárult, hogy a hazaiak érthetetlenül kap­kodni kezdtek, hibát hibára hal­moztak. Az 53. percben 26-26 volt az állás. Az utolsó hét perc­ben huszáros hajrát produkált az Építők, s sikerült kiharcolnia a győzelmet. A sportszerű, közepes színvo­nalú és iramú mérkőzés az Épí­tők a 7 gólos előny birtokában kissé lazára vette a játékot, ami kis híján megbosszulta magát a magasabb osztályt is megjárt ruti­nos Molnárral és Kerékgyártóval felálló Verpelét ellen. Szabó Attila: - Egy nyugodt- nak tűnő mérkőzést a második félidő közepén produkált „laza” játékunkkal sikerült izgalmassá tenni magunknak. Ezt a hátralé­vő találkozókon nem engedhet­jük meg, mert súlyos árat fizethe­tünk érte. Ifi: 23-20. MUUCZA FERENC Selejtezők: Szekszárd - Győr 0-4. GL: Kolompár 2, Szabó, Tóth. Balassagyarmat - Debrecen 0-3. GZ.: Kolbe 2, Búzás. Győr - Budapest 0-0. Debrecen - Diósgyőr 1-3. GL: Urbin, illetve Szilágyi 2, Rémiás. Budapest - Szekszárd 2-3. GL: Pásztor, Kajor, illetve Pulcz, Lamm, Turbul. Diósgyőr - Balassagyarmat 8-1. GL: Szilágyi 5, Labancz, Tö­rök, Illovai, illetve Kovács. Helyosztók. Az 5. helyért: Budapest - Balassagyarmat 6-3. GL: Medgyesi 2, Molnár, Balogh, Balassagyarmat - Sárospatak 87-62 (37-31) Balassagyarmat, 120 néző, vezette: Laczkó, Tóth. Balassa­gyarmat: Lovászi 11/3, Kenyeres 6, Koltányi 18, Simon 26, Zólyo­mi 13/3. Csere: Demeter 4, Far­kas 4, Csapó 3, dr. Major 2, Péter G. A mérkőzés alakulása. 5. Szigeti, Siklósi, illetve Pádár, Jessyn, Kovács. A 3. helyért: Szekszárd - Debrecen 1-5. GL: Gúth, ill. Nagy 2, Balás 2, Paróczai. Az 1. helyért: Győr - Diós­győr 3-1. GL: Kolompár 3, ill. Hozdik. A torna végeredménye: 1. győri Bercsényi Gimnázium, 2. miskolci Diósgyőri Gimnázium, 3. debreceni Csokonai Gimnázi­um, 4. szekszárdi Ady Szakkö­zépiskola, 5. budapesti Pogány Ferenc Szakközépiskola, 6. balas­sagyarmati Szondi Szakközépis­kola. perc: 10-6, 15. perc: 26-17, 25. perc: 49-36,30. perc: 61-40,35. perc: 74-52,40. perc: 87-62. A balassagyarmatiak dolgát megkönnyítette, hogy a vendégek csak öt emberrel érkeztek. Dr. Major Árpád: - Presztízst csinál­tunk a mérkőzésből a Sárospata­kon elszenvedett vereség miatt. Különdíjak. Gólkirály: Szi­lágyi Szabolcs (Diósgyőr), 7 gól­lal. Legjobb mezőnyjátékos: Pó­lyák Gábor (Győr). Legjobb védő­játékos: Máté Péter (Debrecen). Legjobb kapus: Molnár Tamás (Diósgyőr). A díjakat Rigó Imre, a Magyar Diáksport Szövetség munkatár­sa, Ferencz Gyula, a Magyar Lab­darúgó Szövetség elnökségének tagja, a Nógrád Megyei Labdarú­gó Szövetség elnöke, Répássy László megyei sportigazgató és Marcsok János, a megyei labda­rúgó-szövetség versenybizottsá­gának elnöke adta át az arra érde­meseknek. A háromnapos rendezvényt Tolnai Nándor, a Nógrád Megyei Diáksport Tanács elnöke és Sza­bó János, a Nógrád Megyei Sport- igazgatóság szövetségi munka- társa vezényelte le. ______ijanesz) T ervünk, a nagyarányú győzelem sikerült, ezért a csapatom minden tagjának külön gratulálok. Az egész éves teljesítményt mérlegre téve, köszönjük közönségünk és szponzoraink segítségét, nélkü­lük nem érhettük volna el ezt a szép eredményt. A jövőben sze­retnénk eredményeinket megis­mételni, vagy ha lehet, túlszár­nyalni. ________________________ßLR) M eggyőző kosarassiker