Nógrád Megyei Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-15 / 266. szám

1999. november 15., hétfő SporTTüköR 9. oldal Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Odahaza győzött a Pásztó - Idegenben: nyert az Öblös, kikapott a Karancslapujtő és a BSE Kiütötte a bajnokjelölt Karcag a gyengélkedő Stécét MAGYAR AM>AM PAPIR Pásztó LC- Mezőkövesd 2-1 (2-0) Pásztó, 100 néző, vezette: ifj. Kóródi. Pásztó LC: Oláh - Galbács, Fazekas, Jeney - Zalaeger­szegi (Árva 66. p.), Szántó, Oravecz, Andre, Niki (Koval- csik 89. p.) - Kiss, Cristea (Balog 46. p.). Csapatvezető: Miricz Tibor. Mezőkövesd: Bukta - Ba- ranyi (Horváth 64. p.), Hajdú, Bodnár, Árvái - Ragó, Mészáros, Tábori (Kántor 17. p.), Kurucz - Papp, Petrik (Bóta 73. p.) Edző: Varga Zoltán. Góllövők: Oravecz a 4., Cristea a 14., illetve Bóta a 87. percben. Sárga lap: Cristea, André, Niki, ill. Hajdú, Bóta. Kiállítva: André a 85., ill. Hajdú a 76. percben. (Mind­kettő a második sárga lap után). 1. perc: Tábori verekedte be magát a 16-oson belülre, lö­vését Oláh biztosan védte. 4. perc: remek hazai táma­dás után, sakk-mattra kijátszott helyzetben Oravecz helyezte a hálóba a labdát. 1-0. 14. perc: bal oldali pásztói szabadrúgás után Szántó emelte kapura a labdát, amely a kapus­ról kipattant, Cristeának pedig már nem okozott gondot ka­puba bólintania a bőrgolyót. 2-0. 16. perc: Ragó tört egyedül kapura a hazai védők díszkísé­retében, lövését Oláh magabiz­tosan hárította. 21. perc: a balról beívelt labdát Cristea kapura pörgette, Bukta ha üggyel-bajjal is, de el­csípte a játékszert. 40. perc: Niki húzott el a bal­oldalon, az alapvonaltól bea­dott, de Cristea senkitől sem zavartatva, 4 méterről a kapu mellé fejelte a labdát. 62. perc: Zalaegerszegi fu­tott el a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, lőtt, Bukta ujj­heggyel mentett. 70. perc: Árva sorra cselezte ki az ellenfeleket, majd Kisshez passzolt, aki a jobb oldali kapu­fát találta telibe. A kipattanóra induló Balogot buktatták a vé­dők, ám játékvezető nem látta szabálytalannak az esetet. 78. perc: Jenei tört előre a jobb oldalon, középre ívelt, a szabadon maradt Balog azon­ban 8 méterről kapu fölé bom­bázott. 87. perc: jobb oldali vendég­támadás végén Bóta kapta a labdát a hazai kapu előterében, s közelről szépített. 2-1. Győzelemmel zárta az őszi idényt a hazai gárda. Parádés kezdés után kétgólos előnyre tett szert, amely viszont Cristea jóvoltából nagyobb arányú is lehetett volna. A második fél­időben kiegyenlítettebbé vált a játék, s bár a pásztóiaknak több helyzete akadt, mégis a vendé­geknek sikerült szépíteni. A ha­zai győzelem megérdemelt, jobb összpontosítással pedig még nagyobb arányú is lehetett volna. Miricz Tibor: - Kár, hogy most lett vége a szezonnak. Ifi: 1-0. Kerekes Lajos Ózd - Karancslapujtő 2-0 (0-0) Ózd, 200 néző, vez.: Kenyó. Ózd: Venczel (Rostás 86. p.) - Timkó, Bakos, Farkas - Turcsik - Tóth Zs., Búd, Bu­dai, Juhász Cs. (Oláh Z. 78. p.) - Füleki, Németh (Kiss 79. p.) Edző: Tokár Béla. Karancslapujtő: Peleskei - Szabó K., - Juhász I. A., Bozó, Osgyáni - Zsély, Fekete (Muzsik 75. p.), Fodor, Tóth A pásztói Galbács (balról az első) elviszi a labdát az ellenfél elől FOTÓ: F. (Hegedűs 77. p.) - Lavaj, Létrái. Edző: Dávid Róbert Góllövők: Farkas, Füleki. Sárga lap: Farkas a 3., ill. Bozó a 90. percben. Jók: Bakos, Turcsik, Tóth Zs. Búd és Füleki, ill. Os­gyáni. 10. perc: Fodor ívelt be balról, Fekete 12 méterről mellé fejelt. 23. perc: Fekete cselezett a jobb oldalon, az alapvonalról beadott, az 5-ösre érkező Létrái elől Timkó szögletre mentett. 25.perc: három ózdi támadó lépett ki a védők között lesgya­nús helyzetben, Tóth Zs. 12 mé­terről a hosszú sarok mellé lőtt. 27. perc: Farkas 26 méteres szabadrúgását védte vetődve Peleskei. 38. perc: Turcsik 28 méteres nagy lövését ütötte a léc fölé Peleskei. 46. perc: Lavaj ugrott ki kö­zépen, ám a 16-osnál hosszan szöktette magát, így Vencel ka­pus felszedte a labdát. 65. perc: Tóth Zs. 25 méteres szabadrúgását védte látványo­san a vendégkapus. 67. perc: Turcsik ment el a jobb oldalon, beadását a hosszú oldalon érkező Juhász Cs. fe­jelte a felső lécre. 74. perc: Farkas 50 méteres ívelt szabadrúgására Németh indult, de a 11-es pontnál a labda mellé fejelt, így az aka­dálytalanul szállt tovább a jobb kapufa tövéhez, majd a hálóba pattant. 1-0. 78. perc: Németh ugrott ki, elvitte a labdát Peleskei mellett, majd hosszan szöktette magát. 84. perc: Füleki cselezte ki Osgyánit, majd középen, 22 méterre a kaputól fölnézett, s látta, hogy Peleskei kapus az ötösön kívül áll, így fölötte a jobb felső sarokba ívelte a lab­dát. 2-0. A jó iramú, sportszerű mér­kőzésen az első félidőben a vendégek kicsivel jobban ját­szottak, de a második félidőre nagyon elfáradtak. Ráadásul kaptak egy olyan gólt, ami ser­dülők meccsén is meglehetősen ritka. Utána újból a vendégek támadtak többet, de a hazai kontrák veszélyesebbek voltak, s ez újabb találatot eredménye­zett számukra. Tokár Béla: - Mezőnyfölé­nyünket nehezen tudtuk góllá váltani. Sportszerű csapat ellen megérdemelt győzelmet arat­tunk. Dávid Róbert: - Az első fél­idei jó játék után hiányzott a tűz a csapatból, helyzetkihasználá­sunk nulla volt, így ez csak a vereséghez vezethetett. Ifi: 3-1. Tóth György Gödöllő - BSE-Nógrád V. 3-1 (2-4) Gödöllő, 200 néző, vezette: Gertyás. Gödöllő: Róza - Földváry, Somogyi, Stolcz, Berta, Kro­ner, (Kálmán) Wendler , La- banics, Varga Z. (Früdheitig), Vizler, Kiss Z. Edző: Vörös István Attila. BSE: Szatmári - Jelen, Nagy A., Schuchmann, Oláh M. (Szabó Z.), Fábri, Iliyes (Zolnyánszki), Kovács J., Szabó A., Tedás (Streho), Babcsán Zs. Edző: Sisa Ti­bor. Sárga lap: Stolcz, Wendler, ill. Jelen, Nagy A., Szabó A. Jók: Labanics, Wendler, Kiss Z., Vizler, ill. Schuch­mann, Babcsán. 4 perc: Schuchmann 40 mé­teres szabadrúgásból ívelt a gö­döllői kapu elé, Kovács nagy helyzetben a labda mellé fejelt. 6. perc: a kitörő Babcsánt rúgták fel a kaputól 25 méterre, a szabadrúgást Jelen a jobb ka­pufa mellé lőtte. 7. perc: Wendler jobbról, a 16-os magasságából végzett el szabadrúgást. Az alsó sarok irányába rúgta a labdát, amely a sorfalon megpattant, s a vizes füvön felgyorsulva a bal alsó sarokban kötött ki. 1-0. 36. perc: formás balassa­gyarmati támadás futott a pá­lyán, Kovács kapta a labdát, de 16 méterről elhamarkodva kapu mellé lőtt. 37. perc: a hazai felszabadító rúgás a balassagyarmatiak 16- osán megpattant egy védő fe­jén, Vizler lecsapott a labdára és a kapujából kilépő Szatmári fö­lött az üres kapu közepébe emelt. 2-0. 46. perc: Schuchmann 20 méteres szabadrúgásból a sorfal fölött a bal alsó sarokba csa­varta a labdát. 2-1. 54. perc: Wendler 20 méteres szabadrúgást lőtt a jobb alsó sa­rokra, de Szatmári bravúrosan védett. 63. perc: óriási hibát követ­tek el a vendégvédők, mivel nem egymást, hanem az ellen­fél csatárát játszották meg. Kiss Zoltán a megkapott labdával ki­lépett a védők között, s 8 méter­ről a kifutó kapus mellett a kapu közepébe gurított. 3-1. 66. perc: Stolcz jobb oldali beadását az érkező Vizler 6 mé­terről a bal kapufa mellé fejelte. 70. perc: újból hibáztak a ba­lassagyarmati védők. Kiss Z. vezette kapura a labdát, de Szatmári merész kivetődéssel védett. 89. perc: a szórványos ven­dégtámadások után Kovács küldött 20 méterről nagy lövést a kapura, de Róza nagy bravúr­ral, a jobb oldali léc mellől szögletre ütötte a labdát. Többnyire mezőnyjátékkal telt a játék. A hazaiak sem tud­tak gólhelyzetet kialakítani, de mégis két gólt rúgtak. Fordulás után a gyors BSE gól megfogta a hazaiakat, de a harmadik gól előtti védelmi hiba eldöntötte a mérkőzést. Sisa Tibor: - Köszönetét mondok mindenkinek, akik tá­mogattak, mert nélkülük még nehezebb lett volna, s köszönet azoknak is, akik nem, mivel ők megacélozták a lelkünket. A XXI. században sok minden más lesz a BSE-nél. Ifi: 2-0. Kanyó Ferenc tljszász - Salgó Öb­lös 0-4(0-2) Újszász, 200 néző, ve­zette: Deme. Újszász: Fejes - Nász, Tóth, Kovács, Szatmári, Eszes, Sza­badi, Papp, Csató, Kővári, Serucza. Edző: Lódi László. Salgó Öblös: Lázár - Mezei, Jenei, Ács, Kőházi, Smelkó, Szabó, Laczkovich, Birincsik (Tátrai), Kürti. Edző: Simon Attila. Gólszerzők: Szabó (12. p.), Smelkó (35. és 78. p), Tátrai (83. P) Jók: senki, ill. Lá­zár, Smelkó, Kőházi. Az utóbbi hetek játé- rigó Tibor kát nem tudta megis­mételni a hazai csapat. Lódi László: - Az elmúlt he­tek mérkőzései után nagyon nagy csalódás az utolsó hazai mérkőzés. Simon Attila: - Nagyon szervezett és ügyes csapat ellen megérdemelten győztünk, bár a 11-es kihagyása az újszásziak részéről fordulópontja volt a mérkőzésnek. Ifi: 0-2. (K. P.) Karcag - SBTC 4-0 (1-0) Karcag, 800 néző, vezette: Kalicz. Karcag: Móga - Kemecsi, Orosz, Figye, Varga L., Gu­lyás, Bese, Varga J., Békési (Czinege), Szatmári (Kiss), Binder. Edző: Ágh Gábor. SBTC Kresák - Csatlós T., Gyetvai, Sági, Répás - Balázs (Kékesi), Szőke, Bárány (Ba- csa), Kövesdi (Ficsúr) - Oláh, Csatlós Cs. Edző: Patkó Jó­zsef. Gólszerzők: Bese a 25., 46. és a 76., Varga L. az 55. perc­ben. Kiállítás: Kresák a 22., Oláh a 23. percben. Jók: Orosz, Gulyás, Bese, Binder, ill. Gyetvai, Szőke, Csatlós Cs. A kettős kiállítás miatt végig fö­lényben játszó hazai csapat na­gyobb arányban is győzhetett volna. Ágh Gábor: - Minden jó, ha jó a vége! Patkó József: - Egy jól ösz- szeszokott csapat ellen a külső körülmények kedvezőtlen ala­kulása miatt többet nem tud­tunk nyújtani. Ifi: 0-4. (R. S) További eredmények: Tá­piószentmárton - Gyöngyös 2-1, Poroszló - Heves 2-1, Ti­szafüred - Besenyőtelek 0-2. Az őszi végeredmény 1. Karcag 15 12 2 1 40-11 38 2. B.-telek 15 7 5 3 29-20 26 3. Gödöllő 15 7 5 3 18-13 26 4. Tápiószentm. 15 7 4 4 31-21 25 5. S. Öblös 15 7 4 4 22-13 25 6. Gyöngyös 15 5 7 3 25-17 22 7. SBTC 15 5 7 3 19-16 22 8. Heves 15 5 7 3 17-14 22 9. Poroszló 15 5 4 6 23-22 19 10. Pásztó 15 5 4 6 17-16 19 11. BSE 15 5 3 7 14-23 18 12. Mezőkövesd 15 5 2 8 16-24 17 13. Tiszafüred 15 4 4 7 15-21 16 14. Ózd 15 5 1 9 20-35 16 15. K-lapujtő 15 3 2 10 12-29 11 16. Újszász 15 1 3 11 17-40 6 . . : Jegyzési időszak: 1999. november 8. - november 19. Futamidő: 1 év Lejáratkori kamat: évi 13,50% Jegyzési árfolyam: 1999. november 8. - november 16. között 99,90%, 1999. november 17. - november 19. között: 100%. A jegyzési időszak során elerheto maximális hozam: EHM=13,31%. A másodpiaci forgalomban történő vásárlás esetén elérhető hozam aktuá­lis mértékét a forgalmazó helyeken kifüggesztett táblázat tartalmazza. A havonta kibocsátásra kerülő, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstár- jegy azért az egyik legnépszerűbb befektetési forma, mert visszafizeté­sét az állam garantálja; értékpapír letéti számlán tartható; másodpiaci forgalmazásának köszönhetően kamatveszteség nélkül a futamidő alatt is bármely jegyzési helyen eladható. így Ön befektetését a legna­gyobb biztonságban tudhatja hosszú távú kötöttség nélkül. JEGYEZHETŐ: Magyar Államkincstár Nógrád Megyei Fiók 3100 Salgótarján, Rákóczi út 15. JEGYZÉSI HELYKÉNT RÉSZTVEVŐ LAKOSSÁGI FORGALMAZÓK: ABN AMRO (Magyar) Bank Rt. Salgótarján, Pásztó • CIB Bank Rt Salgótarján • OTP Bank Rt Salgótarján, Balassagyarmat, Pásztó, Rétság, Szécsény (100 000 Ft névérték alatti jegyzést az OTP Bank Rt. nem fogad el). RÉSZLETES információ: 06-40-24-24-24 (helyi hívAs)