Nógrád, 1986. szeptember (42. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-22 / 223. szám

Eredmények, táblázatok Az NB I. VII. fordulójának eredményei: Vasas—Honvéd 2—1, Haiadás—Rába ETO 1—0, Video­ton—Eger SE 0—1, Békéscsaba— Dunaújváros 4—0, Debrecen— MTK-VM 0—2, Ferencváros—tjj- pesti Dózsa 0— 0, Tatabánya— PMSC 0—l, Zalaegerszeg—Siófok A bajnokság állása: 1. Ferencváros 7 3 4 8- 3 10 2. Pécsi MSC 7 4 2 1 5- 1 10 3. Ü.. Dózsa 7 3 3 I 7- 3 9 4. Haladás 7 4 1 2 12- 9 9 5. MTK-VM 7 3 2 2 10- 5 8 6. Békéscsaba 7 3 2 2 13-10 8 7. Vasas 7 4­3 11- 9 8 8. Videoton 7 3 1 3 9- 7 7 9. Bp. Honvéd 7 2 3 2 9- 8 7 in. Rába ETO 7 2 2 3 9- 9 6 11. Eger 7 2 2 3 5-13 6 12. Tatabánya 7 2 1 4 8- 8 5 13. Zalaegerszeg 7 2 1 4 7- 8 5 14. Siófok 7 1 3 3 8-12 5 15. Debr. MVSC 7 2 1 4 8-13 5 16. Dunaújváros 7 1 2 4 3-14 4 A labdarúgó NB TI. eredmé­nyei: Metripond SE—Keszthely 3—2, Nyíregyháza—DVTK 3—1, Csepel—Volán SC 1—0, Komló— Baja 1—0. ^Kaposvár—Szekszárd 2—1, Veszprém—Szolnok l—0. Vác —Szarvas 2—0, Budafok—Szeol- Délép o—2, Özdi Kohász—Ganz- MAVAG 2—1. A bajnokság állása: 1. Veszprém 2. Vác 3. Salgótarján 4. Kanosvár P. Csepel fc. Bp, Volán 7. Metripond^ o. Ganz-MAVAG 9. Szeol-Délép 50. Szarvas 11. Szolnok 1B. Ózd 13. Baja 14. Nyíregj'háza Komló 16 Szekszárd' 1' Diósgyőr lé Keszthelly 10 Olajbányász 20. Budafok 9612 14-11 13 9 5 2 2 13- 9 12 96-3 14-11 12 9 5 2 2 9-6 12 9432 15- 7 11 9513 19-12 11 9 4 3 2 16- 9 11 9513 17-13 11 9423 19-10 10 9414 15-13 9 9 4 14 1(2-11 9 9414 13-15 9 94-5 12-15 8 9324 9-12 8 9315 11-16 7 93-6 16-22 6 9144 10-17 fi 9 1 * 5 8-13 5 9135 10-19 5 3216 8-19 5 A területi bajnokság Mátra- esoportjának eredményei: Bélapátfalva—Olefin SC 3—2, Borsodi Ép.-Volán—Gyöngyös 2, H. Papp J. SE—Kazincbar­cika 2—2. 1. A bajnokság K.-barcika állása: 6 4 11 13- 5 9 2. Edeiény 6 3 2 l 14- 8 8 3. H. Papp J. SE 6 3 2 1 12- 6 8 •4. Síküveggyár 6 4­2 10-10 8 5. Sajóbábony 6 2 3 1 8- 5 7 6. Nagybátony 6 2 3 1 9- 7 7 7. Bélapátfalva 6 3­3 10- 8 6 Borsodi B. 6 2 2 2 13-14 6 9. Romhány 6 2 2 2 8- 9 6 fc). Recsk 5 1 3 1 14-10 5 11. Hatvan 6 2 1 3 9- 6 5 42. Borsodi £p.-Vol. 6 2 1 3 9-14 5 13. SKSE 6 2 1 3 5-12 5 14. Olefin SC 5 1 2 2 8- 8 4 1‘5. Gyöngyös 6 1 2 3 9-14 4 16. Apc 6­1 5 1-20 1 A Recsk—Olefin SC mérkőzést november 24-én játsszák. Sokk Pszahisz a győztes A verseny győztese a szovjet Pszahisz mmmmm manyisin elleni szenzációs si­kerével — felzárkózott No- gueiras. mellé. így végered­ményben ők ketten holtver­senyben végeztek a harma­dik helyen. Az utolsó forduló eredmé­nyei : Ftacnik (csehszlovák)— Adorján 1—0 (a magyar sak­kozó jobb állásra tett szert, de hibás kombináció miatt feladásra kényszerült). Suba (román)—Pszahisz (szövet) 0—1 (artnak ellenére, j hogy Pszahisznak a döntetlen is elégséges volt a tornagyőze­lemhez, bátran nyerésre ját­szott), Romanyisin (szovjet)— Rogers (ausztrál) 0—1 (nagy meglepetés), Smejkal (cseh­szlovák)—Flear (angol) 1—0. Döntetlen: Csőm—Pintér. Spraggett (kanadai)—Hazai és Nogueiras—Garcia Paler­mo. Pintér, a legjobb magyar Izgalmasan alakult a má­sodik Honvéd—Hungaroil A verseny végeredmény«: 1. Pszahisz 9, 2. Pintér 8, £ nemzetközi sakknagymester- Nogueiras és Rogers 7,5—7,5, 5. Adorján és Romanyisin 7—7, 7. Garcia Palermo, Ftacnik és Spraggett 6,5—6,5. 10. Csőm, Hazai és Suba 5,5 —5,5, 13. Flear és Smejkal 4,5—-4,5 pont. A szervezőbizottság öt kü- löndíjat ajánlott fel. Ezek nyertesei: A legjobb külföldi verseny utolsó fordulója a sziráki Kastély Szállóban. A fordulóról fordulóra formá­ba lendülő szovjet Pszahisz az utolsó játéknapon is ki­válóan szerepelt és teljes ppntot szerzett a román Su­ba ellen. Ezzel bebiztosította végső győzelmét, noha fél pont is elegendő lett volna első helyéhez. Nagy ellenie- játékos Pszahisz, a legjobb le, Pintér remizett Csommal, magyar Pintér lett. A legtöbb így végül a tavalyi győztes győzelemért járó különdíjat az idén a második helyen ért szintén Pszahisz kapta. A célba. Adorján András vá- legszebb játszmáért Glenn ratlan vereséget szenvedett a Flear vehette át a díjat, míg csehszlovák Ftacniktól, így a legjobb végjátékért Csőm lecsúszott a dobogóról, ellen- István nagymester részesült ben az ausztrál Rogers—Ro- jutalomban. Folytatódott a győzelmi sorozat Salgótarján — N. Olajbányász 1 — 0 (0 — 0) Nagykanizsa, Olajbányász- rak felől tenyerei te saöglletre. tek vezetésit. Délkán y gurított, pálya, 2200 néző. v.: Komáira- Két perccel később Mákos hat- a senkitől sem zavart Kovács mi, Kaiibás, Danikó. Salgótarján: László — Bab­osán, Fényes, Forintos, Kürtö­si — Málkos, Urbányi, Lipták, — Kovács, Dékány, Vincze, Edző: Toldi Miklós. Olajbá­nyász: Müller Müllner, Bán, Mart,inkovics, Szőke. Hobár — naSy erővel rohamoztak Kepe, László; Kormos — Lu­kács, Skubliios, Vidos. Edző: Teszler Vendel. méteres fejese kerülte el • a elé, aki 6 méterről a hálóiba kaput. A 33. percben Szőke lőtt. 1—0. elől a kifutó karpus lábbal A találkozó első félideje ala­ti szita zott. Három perc múlva csony színvonalú játékot ho- Mül-ler merész kivetődéssel zott. Szünet után büntetőt hi- saedte fel a labdát a gólra bázott a kanizsai csapat. Ezután éhes Lipták elől. Szünet után visszaesett és a vendégek egy, az Csere: Vidos helyett Kele­Suba a 76. percben. Góllövő: Kovács a 68. perc­ben.. Szögletarány: 6—2, (1— gyors kontrátámadás végén bevették az olajosok kapuját Jók: László, Forintos, Má­kos, Kovács, ill.: Szőke. Lu­kács. Toldi Miklós: A nagykani­zsai közönség tapssal jutal­olajosok, majd óriási védelmi hibából Kovács került nagy helyzetbe, de három lépésről fölé fejelt. A 65. percben a7-J3:_„SkuUbl,CS helyett belül, s a bíró 11-est ítélt. A büntetőt Martinikovics lőtte, mázta fegyelmezett és okos amely a kapusiról kirfe'ttant, játékunkat Gratulálok csapa- ,v „„ M . . Kelemen elé, aki lábbal lőtt, tóm minden egyes tagijának.-), az N. Olajbányász javara. majd fejjel iaméte’t, de végül Keszler Vendel: Saját maJ A 18. percben Urbányi 30 a labda fölé szil lit. Három gurukat vertük meg. méteres szabadrúgását a ka" perccel később formás téma­mizsiai kapus a jobb alsó sa- dás végén a vendégek szerez- Fedő István > Területi bajnokság, Mátra-csoport Nem sok babér termett Romhány — Borsodi Bányász 3 — 3 (2—2) Romhány, 900 néző, v.: Os- hette magát a mérkőzés folya- két együttes nagvobb sebes- vath. Komhany; Balogh_ — mán győztesnek, a játék képe ségre kapcsolt, 'így kiele°itő Saghi Pmgitzer, Kaüczka, ^lapján azonban az eredmény volt az iram és a színvonal. A Sz,ezak — “meze, Dénárt igazságosnak mondható. (Tréznik 55. p.) Gál T., Ke- jók: Gál J.. Gál T. resztes (Kun 75. p.) — Vajda, —reznicsek— Gál J. Edző: Keresztes János. 1. p.: Vajda szögletet Gál J. felhőiejessel küldte a léc alá. 1—4). 20. p.: Fekete jobb szélről belőtt labdáját Kiss G. kapás- Pecze. Nagybátony: Hiesz — ból a jobb felső sarokba vág- Tamás, Orosz, B. Kovács, Sza- ta. 1—1. ‘ bó Gy. — Szabó L., Csétki, Ne­24. p.: Gál T. pontos indí- metál (Mihallkó, 84. p.) — Haj­tásával Vajda kilépett a vé- dana (Berindán, 74. p.). Úta­dók közül és a kivetődő Fe- si, Szőke. Edző: Kiss János, hér fölött a kapu bal oldala- 52. p.: A bal oldalról be- ba emelt. 2—1. találkozó játékvezetőjének (Működését kritikával illethet­jük: tudniillik a kiosztott öt sárgá és egy piros lap erély- telenségének következmiánye.. J Jók: Orosz, Cséki, Tamás, t,,, . , _ Szőke, ill.: Borics, Lakatos­Batonyterenye, 500 nezo, v.: Zombori és Turcsánvi. —tóth— NAGYBATONY—HATVANI KVSC I—1 (0—0) EDELÉNY—SÍKÜVEGGYÁK 4—3 (3—0) Salgótarján, .300 néző r.3 emelt labdára, a vendégék 1*­28. p.: Fekete—Borbély kény- osán belül, Utasi és Kiss ka- nyel Gyetvai Verbot— Bal- szer ítőzsés után Kiss G. hat pus rajtolt. A csatár és a ka- r.»r?r.L «í méterről gurított a jobb alsó puvédő ütközött, a hazaiak já- Dfi Marosok Tollai sarokba. 2-2. tokosa a földre került. A já- háisd Ed^ő nJÄi 48. p.: Gál J. bombagóllal tékvezető 11-est ítélt! A bűn- LásZ.lou , , növelte a hazaiak előnyét, tetőből Szőke a jobb sarok- aetben találta^t^á^ 68. p.: Keresztes szabályi»- 55. p.: Gömöri 18 méterről g^rrt ^ki^nL^'h^íyfft'0 fifiífi Iankodott a romhányi kapu- végzett el szabadrúgást, a 8 20 ’ _ . k -1_ tói 18 méterre. A szabadrú- labda kipattant HieszrőL Zom­Sást Borbély átívelte a sorfal bori rácsapott és 6 méterről Kono^L feLif* L. klfu*“ fölött, és a befutó Kiss G. ,a a keresztléc alá bombázta, 3 ^ jobb sarokba lőtt. 3—3. 1—1. 0O’ , 87. p.: A védők közül kflé- 84. p.: Füzér a felezővonal P, wtÍ!lTfy<>rS ^ pő Feketét a már korábban tájékán felvágta Berindánt, nove]. Ultall sárga laipot kapott Kaüczka Pecze Játékvezető kiállította a 3 _0 te vendegek elonyati le rántotta, amiért a játékve- hatvaniak középpályását zető kiállította a romihányii já- Az első játékrészben alig tókost. történt esemény a pályán, a A Romihány háromszor érez- második félidőben már mind­Atietixa, X. Kristály Kupa Nagyszerű rendezés, kiemelkedő eredmények A pénteki „Karancs ugró- ős Paál Ilona, valamint férfi 400 m: 1. Paál Ilona gála” nagyszerű beharangozó- 800 méteren Tóth László sze- (HKSC) 56.4, 2. Szebenszki ja volt a jubileumi Kristály mélyében. Gabriella (SKSE) 59.2, 3. Jeck Éva Súly: 1. Horváth Viktória (Haladás) 16.02 m. Gerely: 1. Budavári (MÁV MTE) 58.56 m, Férfiak: 100 m: 1. Kovács Attila (Ű. Dózsa) 10,4, 2. Utasi Sán­dor (SKSE) 10.5. 800 m: Tóth László (BHSE) 1:55.7, Kupa-versenynek: A Kohász- stadionban 1500 néző előtt a magyar élgárda mellett, cseh­szlovák. jugoszláv és szudáni atléták indulása tette nemzet­Hármasugrásban az országos Gabriella (SKSE) 64.3. bajnokság visszavágójára ke- 800 m; j Horváth rült sor. Bakosi es Novak pár­harcát az erősen lehűlt leve­gő megnehezítette. A végig közivé az SKSE és Salgó Öb- vezető tarján! ugrót az utolsó lös SC közös sporteseményét, sorozatban 4 cm-rel túlugrotta Tóth Károly SKSE-elnök meg­nyitója után már az első szám, a 100 méteres síkfutás igazi eportcsemegét ígért. A 4-es pályát az ország leggyorsabb embere. Kovács Attila kapta, aki a stuttgarti EB-n, a 7. helyen végzett. Má­sodszorra jól jöttek el a fu­tók a rajtgépről és Kovács könnyed futással győzött, szo­rosan a nyomában az SKSE vágtázójával, Utasival. Fétfitávolugrásban az 1985. évi fedettpályás Európa-baj­nok, Pálóczi Gyula ruganyos­a Nyíregyháza versenyzője. Mecser Lajos versenyzői pályafutása óta nem indult tarjánban ilyen jó mezőny 5000 méteres síkfutásban. K. Szabó Gábor, az 5—10 000 méteres bajnok, Kadlót Zoltán, az SKSE büszkesége, Kozma At­tila válogatott távfűtő mellett a DukLa Banska "Bystrica kép­viselői is rajthoz álltak. Vál­tott vezetéssel, közepes iram­ban rótták köreiket a futók. Az utolsó 200 méteren K. Sza­bó elhúzott a mezőnytől és győzött Igor Gyaeskov az (BVSC) 2:10.6, ... 3. Judit (SKSE) 2:14.5. Távol: 1. Senczi (NYVSSC) i 584 cm, .. mes Andrea (SKSE) 541 cm. Emőke Hegyi Erika 3. Ne­Gerely: 1. Repan Peter (Dukla BB) 70 m, Az iskolások futófeSztivál­janak eredményeit lapunk csütörtöki számában közöljük. Nyilatkozatok: Dr Spiegl József, a MASZ elnökhelyettese: — Minden elismerésem a rendezőké és a támogató szerveké. A Karancs 5000 m: 1. K. Szabó Gábor ugrógála nagyszerű show, az (BHSC) 14:32.5, .. 3. Kadlót atlétika igazi népszerűsítése Zoltán (SKSE) 14:33.8. volt. A Kristály Kupa leg­Távolugrás: 1. Pálóczi Gyula jobb húzója, a jelen csúcs- (TBSC) 763 cm, tartóinak, ’valamint a jövő Hármasugrás: 1. Bakosi Bé- bajnokainak, az iskolásoknak la (NYVSSC) 15.79 m, 2. No- együttes bemutatkozása. A vák Gyula (SKSE) 15.75 m. legnagyobb élményem a kicsik Súlylökés: 1. Kiss Árpád futófesztiválján látott igen lel- Bodó kes versenyzés volt. Mint a BTSH elnöke örülnék, ha (Bgy. SE) 14.86 m, 2. János (SKSE) 11.62, • ' ■■■* . V*::* /■J fi 'K:x . fi % < , ságával, csiszolt technikájával Építők atlétája az utolsó me- kiemelkedett a mezőnyből. tereken lehajrázta Jíadlótot, Súlylökésben fölényes győ- í§y a tarjániak üdvöskéje a zelmet aratott á férfiaknál a bronzérmet vehette át Szu- tízpróbás csúcstartó, Kiss Ár- -Tibortól, az MTSH elnö­pád, a nőknél az országos kétől. csúcstartó Szélingemé Horváth A verseny győztesei a sal- Viktória. A női gerelyhajítók gótarjáni' öblösüveggyár for- közül a szolnoki Budavári matervezett, nagyon szép vá­Éva erősen megközelítette a 60 métert. Az egyetlen kül­földi győzelmet a beszterce­bányai Repan Peter aratta, záit kapták díjazásul. Eredmények: Nők: 100 m: 1. Juhász Erzsébet férfigerelyhajításban. Váloga- (MÁV MTE) 11.9. tottak futottak át elsőként a 200 m: 1. Sándor Erika eélon a női 100 és 400 méteres (MÁV MTE) 25.6. 2. Dupák síkfutásban Juhász Erzsébet Mónika (SKSE) 26 0. pesti egyesületek „ellopnák” a tarjáni ötletet. Pálóczi Gyula távolugró- bajnok, a párizsi világjátékok győztese: — Hívtak és öröm­mel jöttem ismét Tarjánba, hiszen 1984-ben már kelle­mes emlékeket szereztem. Most sem csalódtam. Kovács Attila 100—20Ö mé­teres csúcstartó: — Jó lesz vigyáznom, mert ez a tehet­séges tarjáni sprinter Utasi Sanyi jövőre kellemetlen má­sodperceket okozhat 100 mé­teren. Bakosi Béla hármasugró, az athéni EB bronzérmese: — Jobb eredménnyel szerettem volna meghálálni a szakértő közönség biztatását, de a hű­vös idő és apróbb sérülésem most meggátolt ebben. K. Szabó Gábor távfutó­bajnok: — Ha itt egyszer re- kortánpálva lenne. fantasz­tikus eredmények születhetné­nek. Ilyqn csodaszép stadion­ban még nem futottam. — angyal — 51. p.: Mohácsit buktatták ti vendégvédők a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Balga értékesítette. 3—1. 65. p.: Balga jobb sarokra tartó távoli ilövését Béres csak kiütni tudta, Tolnai lecsapott: a kipattanó labdára és a ka­pu köziepébe fejelte. 3—2. 72- p.: A vendégeik rúghat­tak szabadrúgást a szöglet-) zászló közeléből. A labdát Ol­dal küldte kapu elé, amely Gyetvain irányt változtatva került a kapuiba. 4—2. Az edelényiek első félidei négy perc alatt szerzett há­rom gólja hideg zuhanyként hatott a tarjáni együttesre.' Szünet után élénikebb lett a hazaiak játéka. Többet támad­tak de több hibával is játszot­tak, amit kihasználva megér­demelten győztek a vendégek.' Az üvegescsapatból senki seb nyúitott elfogadható telje­sítményt. —romhányi— . SAJÖBÄBONY—SKSE 4—0 (0—0) Sajóbábony, 700 néző, v.j Barankovics. SKSE: Ispán — Rigó, Gulyka, Mihály, Juhász — Gál, Bérezi, Czékmán, Oláh — Tőzsér (Szabó), Poór. Edző: Horváth Gvuia. 65. p.: Kavarodás után Tóth lőtt a kúpba. 1—0. 70. p.: Tóth 17 méterről nö­velte a hazaiak előnyét. 2—0. 81. p.: Szabó futott el a bal oldalon, beadását Tóth a hálóba lőtte. 3—0. 88. p.: Szabó faképnél hagy­ta őrzőjét, lefutott az alap­vonalig. beadását Takács ka­pásból a bal felső sarokba vágta. 4—0. A második félidőben nagy­szerűen játszó hazai csanat helyzeteit kihasználva még ilyen* arányban is megérdeT melten nyerte a mérkőzést. Jók: Mihály, Czékmán Dr. Szabó István, az SKÜ jakat az ország és a megye vezérigazgatója átadja a leggyorsabb futóinak. dí­NÖGRÁD — 1986. szeptember 22., hétfő \