Nógrád, 1986. szeptember (42. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-15 / 217. szám

IOT összetett honvédelmi verseny megye végzett ez élen kutasát. A nógrádi csapatok igazolva jó felkészültsegüiket és küzdeni tudásúikat, itt is dobogóra kerültek, hiszen a nők harmadikok, míg a ka- rancslapuj tői férfiak másod!- kok, a nőtincsiek negyedikek' lettek. Ezek után eldőlt. az összetett csaipatversany vég­eredménye. A nőknél Vas megye végzett az élen, meg­előzve Hajdú-Bihart, s a harmadik helyezett Nógrádot. A férfi összetettet Nógrád (Karancsilapujtő) nyerte, má­sodik Nőtincs lett, míg har­madik helyen Hajdú-Bihar megye csapata végzett. A megyék közötti összesí­tett pontversenyt Nógrád me­gye nyerte, megelőzve Hajdú- Bihar és Vas megye együtte­A megyék között a versenyben Nógrád csapata lett az első. li Kép: Rigó seit. toh<hr^6 m fi. „Trónfosztás" a Kohász-stadionban... SBTC- Ganz-MÁVAG 2-1 (2-0) Salgótarján. SKSE-stadion, 4000 néző, v.: Horváth (Csá­ki, Aczél). SBTC: László — Babcsán, Fényes, Forintos, Kürtösi — Jnhász, Urbányi, Lipták — Kovács, Dékány (Sváb, 79. perc), Vincze. Edző: Toldi Miklós. Ganz- MÄVAG: Pálinkás — Arany­osi (Lilik, 68. perc), Krőzsel, Fejes, Kovács Z. — Nagy, Farkas, Nahóczky (Kalde- neczker, 81. perc) — Deli, Peker, Tóth Zs. Edző: Antal Péter. . Az első ígéretes hazai tá­madást követően — amelynek során Vincze elől mentettek Fejesék — a lelátón felcsat­tant a taps! Az 5. percben Deli tört kapura, ám 12 mé­terről leadott lövését László biztosan védte. A túlsó ka­punál Kovács került helyzet­be. de a labda Pálinkás zsákmánva lett. A 27. perc­ben Dékány „kevert”, maid lőtt. a pestiek véd°’me ne­hezen szabadított fel . . . A 34. ppreben vezetést szerzett az SBTC! Juhász kitűnő lab­dát adott Dékánvnak, ő Ko­vácshoz továbbított, a csatár 10 méterről, jobbal, a bal al­só sarokba helyezett. 1—0. Három n°rc múlva ismét gól­nak örülhetett a négyezres közönség. Kovács bal oldal­ról végzett el szögletrúgást, a „pettyest” Forintos kapura fejelte, a labda megpattant Krőzsel testén, Dékány be­robbant, és néhány lépésről a léc alá bombázta. 2—0. A szünet után fővárosi szögletek következtek, majd ismét a tarjániak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az 51. percben Juhász — Lip­ták beadásából — alig fejelt a kapu mellé, öt perccel ké­sőbb Pekker nagyszerűen adott be, és Deli 8 méterről védhetetlenül fejelt László kapujába. 2—1. A 76. perc­ben Farkas lerántotta Vin- ezét, a játékvezető kezében villant a sárga kártya! Két perc múlva — remek hazai támadás befejezéséként — Forintos a keresztléc fölé bombázott. Az ellenroham során — buktatásért — Fo­rintos is sárga lapot kapott! A szabadrúgásból legurított lab­dát Nahóczky 20 méterről küldte a kapu fölé... A 82. percben Lipták 18 méterről elemi erővel lőtt, a játékszer a bal sarok mellett zúgott el. Másodpercekkel később, Ko­vács érdemelte (71?) ki a sár­ga lapot . . Az SBTC frissen, lendüle­tesen kezdett, szünet nélkül rohamozta a pestiek kapuját és kitűnő teljesítményt pro­dukált. Ennek eredménye­képpen, két remek gólt is szerzett. A második játék­részben — mivel a hazaiak nem bírták (végig) a saját maguk diktálta. hatalmas tempót — feljött a MÁVAG, és a mezőnyben egyenrangú ellenfele lett a jól esatázó- kombináló salgótarjáni gár­dának. A fővárosi csapat szé­pítő gólját követően, nyílttá vált a rangadó, de mindkét oldalon csak ígéretes hely­zetek alakultak ki. Végered­ményben, megérdemelt tar- jáni győzelem született, de a vendégeknek sem volt szé­gyenkezni valójuk: bebizo­nyították, hogy nem véletle­nül vezették hetekig a má­sodosztályú tabellát. Jók: Lipták, Forintos, Dé­kány, László, Kovács, illetve-: Deli, Pekker, Fejes, Krőzsel és Nahóczky. Toldi Miklós: — A ranga­dó jellegű találkozót az első félidőben nyújtott, kitűnő já­tékkal nyertük meg ... Antal Péter: — A második félidő alapián nem érdemel­tünk vereséget! Tóth István J Területi bajnokság, Mótra-csoport , A Nógrád Megyei Mező- jgiaadaságii TermeTőszövetke-- aebek Területi Szövetségének Elnöksége ás a Termelőszövet­kezetek Országos Tanácsa elő­ször rendezte meg a megyei szövetségek részére a TOT országos összetett honvédel­mi versenyét, melynek Sal­gótarján adott otthonit. A szeptember 12—14. közötti Viadalon 12 megye 21 csapata jfcüzdött az egyes vensenyszá- tnok, valamint az összetett Verseny helyezéseiért. i fi Mivel Országos szinten ez ■»olt az első ilyen jellegű ren­dezvény. a szervezők nem ha­tározták meg g . résztvevő (pápátok számát. így me- I ry étikből is három együttes ndult: a Karancs'apuj'tői Ka- Jáncs férfi és női, valamint Ú Nőtincs! Naszályyölgye Ter­melőszövetkezet ^férficsapata. I. ,, Az időjárás kesveibe fogad­ta az országos vetélkedő részt­vevőit, hiszen kellemes, őszies időben került sor a verse­nyekre. Szxunbaton a salgó- bányai Lovász József Politi­kai Képzési Központ környé­kén a női és férfiterepfutás, valamint a két nem honvé­delmi akadályversenyét ren­dezték meg. Már ekkor ki­tettek magukért a nógrádiak. A férfiak akadályversenyét a karancslaipujtőiek, terepfutá­sát pedig a nőtincsiek nyer­ték, a nőiknél Nógrád csapa­ta az akadályversenyben má­sodik helyet szerzett. Az iz­galmas versenyek után. a résztvevőik a sósihartyánj lő­téren .tjaditeqhndkat, és, MHSZ- bemu tatót tekintettek meg. Mea***- •• ■ Vasárnap a reggeli órákban az utolsó versenyszám.- a pár- ha.ilövésziet következett, s en­nek eredménye döntően befo­lyásolta a nemek közötti ösz- szetett. valamint a megyék közötti végső sorrend kiala­Az ünnepélyes eredmény- hirdetésre a salgóbányaá KISZ-iskolán került sor. Ezen jelen volt dr. Feliker Tamás, a TOT szövetkezetpolitikai tanácsosa, Szakmar Rezső, az MHSZ Nógrád megyei titkára és Tersztyánszky Rudolf, a Nógrád Megyei TESZÖV tit- káirhelyettese. A díjaikat dr. Feliker Tamás adta át az egyes verseny számok, valamint az összetett verseny győzteseinek. Két különdíjat is átadtak, az Expressz Ifjúsági és Diák Utazás! Iroda a legtöbb ver­senyzőt mozgósító Győr-Sop- ron megyei csapatnak adta át ajándékát, míg az MHSZ az 1—3. helyezett csapatok szakmai vezetőinek adott kü­löndíjat. SíAiaju A szervezők és a résztvevőik szerint jól sikerült a TOT országos összetett honvédelmi versenye. így a jövőben éven­ként rendeznek majd hason­ló vetélkedést az ország ter­melőszövetkezeti, dolgozóinak. ungoro/i — Honved nemzetközi sakkverseny Pszahisz egyedül vezet Négy mérkőzés — két pont N agy bátony—Bél apátfalva 3—2 (1—1) Bátonyterenye, 500 néző, v.: Lüterán. Nagybátony: Hiesz — Szabó Gy., Orosz, Bertók, Cséki — (Mihalkó / a 80. p.) — Szabó L„ B. Kovács, Haj­dara — Utassl, Szőke, Né­meth. Edző: Kiss János. 15. p.: Németh bal oldali szögletét B. Kovács meg­csúsztatta, s a jókor érkező Szőke kapásból lőtt a háló­ba. 1—0. 30. p.: Csanádi elesett a hazaiak 16-osán belül, s a játékvezető meglepetésre li­est" ítélt. Ezt Fenyvesi bizto­san értékesítette. 1—1. 73. p,; Németh végzett el szögletrűgást a bal oldalról. Beívelését Orosz bombafej es­sék juttatta a hálóba. 2—1. 74. p.: A hazai csapat még a gólt ünnepelte, amikor a középkezdés után Bartha ki­használta a védelem megin­gását és egyenlített. 2—2. 89. p.: Szabó L. átadását Szőke helyezte — az egyéb­ként nagyszerűen védő — Horváth hálójába. 3—2. Jók: Hiesz. B. Kovács, Sző­ke, Orosz, Németh. (szepesi) H. Papp J. SE—SKSE 2—0 (2—0) Salgótarján, Kohász-stadi­on, 500 néző, v.: Darók. SKSE: Ispán — Rigó, Guly- ka, Szabó (Gaál, a 46. p.) Ju­hász — Czékman, Bérezi, Mi­hály, Oláh — Slsa (Tőzsér, a 65. p), Poór. Edző: Horváth Gyula. 8. p.: Rigó senkitől sem za­vartatva, 40 méterről haza­adott, Ispán rosszul jött ki kapujából, így a labda za­vartalanul gurult a hálóba, (öngól!) 1—0. 28. p.: Kiss IT. 22 méteres szabadrúgása nyomán, a lab­da kipattant Ispánról, Pribék rácsanott és 5 méterről a ka­pu közeoébe helyezte. 2—0. Jók: Gonda. Pribék, Ara­nyosi. Túri, ill.: Juhász és Gulyka. (tóth) Edelény—Romhány 3—1 (1—I) Edelény, 1200 néző, v.: Ko­vács, Romhány: Balogh — Sági. Pingiczer, Kaliczka, Szlezák — Lénárt, Tréznik, Pincze — Kovács, Vajda, Gaál. Edző: Kertész János. 10. p.: Kovács három vé­dőt is kicselezett, majd kö­zelről a hálóba lőtt. 0—1. 20. p.: Czél bal oldali be-' ívelését Kleiber 6 méterről fejelte a kapuba. 1—1. 75. p.: Oldal szabadrúgása a kapu jobb oldalában’ kötött ki. 2—í. _ 80. p.: Jobb oldali beívelést követően, Hubi 5 méterről' felelt a hálóba. 3—1. Jók: Kovács, Balogh. (doros) 1 Olefin SC—St. Síküveggyár 2—0 (1—0) Leninváros, 600 néző, ve­zette Bozsik. Síküveggyári Rédei — Dudás, Gyetvai, Verbói, Czene — Balga (Szi­ta); Tolnai (Rnsznyák), Mar­osok, Tóth F. —- Mohácsig Hényel. Edző: Kiss László. 12. perc: Hazai szögletről gás után, a jó ütemben fel­ugró Csizj fejelt a kapuba. 1—0. 83. perc: Balogh elfutott, majd beadását a jókor érke­ző Kapus 2 méterről a háló­ba továbbította. 2—0. Jó iramú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó ha­zai csapat nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhetett vol­na. Jók: Maresok, Balga. í A sziráki Kastély Szálló­ban a hét végen — szóimba ton vasárnap két fordulót bo­nyolítottak le a Hungaroil— Honvéd nemzetközi nagymes- Ijerversenyen. A szombat a pékelkötések napja vo.lt, Csu­Í án Csőm Suba elleni, és logueiras Flear ellen! győzel­me jelentett színfoltot. A úpmtér—dr. Hazai, az Ador­ján—Pszahisz, a Smejkal—Ro­gers, a Ftacnik—Romanyisin -és a Garcia Palermo—Sprag- gjefct játszmák döntetlenül vég­ződtek. Vasárnap a 8. fordulóiban a szovjet Pszahisz igazolttá jó formáját, világossal győzött a csehszlovák Smejkal ellen és egyedül vezeti a mezőnyt. A magyarok közül Pintér holtversenyben a. második he­lyen áH. Eredmények: Pszahisz (szovjet)—Smelkal (csehszlovák) 1—0; dr. Ha­zai—Adorján döntetlen; Ro­gers (ausztrál)—Ftacnik (cseh­­Szép magyar sikerek Prágában , Vasárnap ■ délelőtt a- Bohe- íjjiians Sportcsarnokban beíe- jéződött a csehszlovák, nagy­íj nemzetközi birkózóverseny.-IA szabadfogású döntőkben öt magyar volt érdekelt. Kö­zülük kettőnek-sikerült az aranyérmet megszerezni. A 62 kilogrammos súlycso­portban Orbán a csehszlovák Syajlenka ellen leléptetéssel nyert. A 90 kilogrammos ka­tegóriában Tóth technikai tussal győzte le a csehszlo­vák Hrincsárt. A nap mérkőzésén, a 100 kilogrammban Robotka pon­tozással vesztett a szovjet Eu- rópa-bajnok Tibilov ellen. A gyengébb napot kifogó Sza­kadtai ugyancsak pontozással-kapott ki a 68 kilogramm döntőjében a francia Santoró- tól. A nehézsúlyú döntőben Bail!a sem járt szerencsével. Ö ;s pontozással vesztett a szovjet Zelimkhan ellen. A bronzérmekért vívott mérkőzéseken Tihanics és Né­meth kivívta a harmadik he­lyet. Az egész tornán igen jó formában birkózó új felfe­dezett Tihanics az 52 kilo­grammban pontozással verte a francia Bourdint. Németh az 57 kilogrammban csehszlo­vák Jedlicska ellen bizonyult jobbnak. A 74 kilogrammban bokasérülése miatt Gulyás nem tudott kiállni. így a negyedik hetven végzett. szlovák) döntetlen; Pintér— Nogueiras (kubai) döntetlen; Romanyisin (szovjet)—Csőm döntetlen; Suba (román)—Gar­da Palermo (argentin) 1—0; Flear (angol)—Spraggett (ka­nadai) döntetlen. Az élcsoport: Pszahisz 5.5, Pintér, Nogueiras 5—5, Ador­ján, Spraggett 4.5—4.5, Ftac­nik, Garcia Palermo 4—4 pont. Hétfőn a kilencedik fordu­lóra kerül sor. (MTI) Zöld Csaba Euróoa-bainok A romániai Pi testiben a sziabadonrepülő modellek Eu- rópa-bajnokságán, nagy si­kerrel szerepeltek a magya­rok. A gumimotoros kategóriá­ban Zöld Csaba Európa-baj- no.kságo't nyert, a Váradi Mi­hály, Kirasznai József és Zöld Csaba összeállítású csapat pe­dig ezüstérmes lett. A robbanómotoros kategó­riában Napkor! György az ötödik helyen végzett. RÖVIDEN TÖMEGSPORT. A KISZÖV megyei szervezete szombaton rendezte meg immár hagyo­mányos nyári tömegsport­napját a salgótarjáni Kohász- stadionban. A megye ipari szövetkezeteinek több mint fe­le vett részt az eseményen. Az egész napos programban atlétikai, ügyességi számok és labdajátékok szerepeltek. A legtöbb résztvevő a kispályás labdarúgás bajnokságában volt, ezt a versenyt a Salgó Cipőipari Szövetkezet csapa­ta nyerte. Az összesített pont­versenyben a STÉSZ sportolói diadalmaskodtak, így tulaj­donukba került a KISZÖV kupája is. LÖVÉSZET. Szombaton a salgótarjáni Zagyvara kodó­lőtéren rendezte meg az MHSZ városi vezetősége honvédelmi kupa elnevezé­sű lövészversenyét. Három fegyvernemben, nyolc kor­csoportban hirdettek győzte­seket. Legjobban a Síküveg­gyár lövészei szerepeltek, akik Kleibán Krisztina, Szakmár Rezsőné, Hudák Imre, Petrovics László és Bálint Veronika révén öt aranyérmet nyertek, s a csa­patverseny győztesei lettek. A férfi légpuska számát Kriger Sándor (NÁÉV), az ifjúsági légpuskát Tórák József (Ka- rancslapujtő), a női légpuskát pedig Pál Bernadett (Zagy­varóna) nyerte. A győztesek képviselik Salgótarjánt a szeptember 20-i megyei Iő- vésrverseny döntőién. Eredmények, táblázatok Az NB I. VI. fordulójának eredményei: Vasas—Haladás 2—1, Dunaújváros—Pécsi MSC 0—0, Eger—Tatabánya 2—0, Ferencváros—Békéscsa­ba 1—0, Rába ETO—Ü. Dó­zsa 1—1, Videoton—Debre­cen 4—2, MTK-VM—Zala­egerszeg 1—0. A bajnokság állása: 1. FTC 2. Ü. Dózsa 3. Pécs 4. Videoton 5. Haladás 6. Bp. Honvéd 7. MTK-VM 8. Rába ETO 9. Vasas 10. Békéscsaba 11. Tatabánya 12. Debrecen 13. Zalaegerszeg 14. Siófok 15. Dunaújváros 16. Eger 6 3 3 - »-3 9 6321 7-38 6321 4-18 6312 9-67 6 3 1 2 11- 9 7 6231 8-67 6222 8-56 6 2 2 2 9- 8 6 63-3 9-86 6222 9-10 6 6 2 1 3 8- 7 5 6213 8-11 5 62-4 6-74 6123 7-11 4 6123 3-10 4 6123 4-18 4 A labdarúgó NB II. ered­ményei: Metripont—Nyíregy­háza 2—0, Csepel—Keszthely 1— 2, Komló—DVTK 3—1, Ka­posvár—Volán 2—2, Veszprém —Baja 1—0, Vác—Szekszárd 2— 0, Budafok—Szolnok 0—2, Ózd—Szarvas 1—0, Nagyka­nizsa—SZEOL-DÉLÉP 1—1. A bajnokság állása: 1. Veszprém 7 5 1 1 12- 8 ti' 2. Ganz-MÁVAG 7 5­2 15-10 10 3. Kaposvár 7 4 2 1 7- 3 10 4. Bp. Volán 7 4 1 2 17-10 9 5. Metripond 7 3 3 1 13- 6 9 6. Szolnok 7 4 1 2 12- 9 9 7. Salgótarján 7 4­3 12-11 1? 8. Vác 7 3 2 2 10- 9 8 9. Csepel 7 2 3 2 11- 7 7 10. Szarvas 7 3 1 3 11-10 7 11. Űzd 7 3 1 3 10-11 7 12. szeol-délEp 7 2 2 3 14- 9 6 13. Diósgyőr 7 1 4 2 9-11 6 14. Baja 7 3­4 10-14 6 15. Komló 7 2 1 4 9-14 5 16. Nyíregyháza 7 2 1 4 6-11 3 17. Budafok 7 2 1 4 7-13 5 18. Keszthely 7 1 2 4 6-10 4 19. Szekszárd 7 2­5 1.2-19 4 20. Olajbányász 7 1 2 4 9-17 4 A területi bajnokság Mát­ra-csoportjának eredményei: Apc—Sajóbábonv 0—0, Bor­sodi Bányász—Borsodi Épi­tők-Volán 5—2, Hatvan—■ Kazincbarcika 2—1, Gyön­gyös—Recsk 3—3. 1. Kazincbarcika 5 4­1 10- 2 8 2. St. Síküveggy. 5 4­1 8- 6 8 3. H. Papp J. SE 5 3 1 1 10- 4 7 4. Edelény 5 2 2 1 10- 6 6 5. Nagybátony 5 2 2 1 8- 6 6 6. Borsodi B. 5 2 1 2 10-11 5 7. Romhány 5 2 1 2 5- S 5 8. Sajóbábony 5 1 3 1 4- 5 5 9. SKSE 5 2 1 2 5- 8 5 10. Hatvan 5 2 _ 3 7-, 4 4 11. Bélapátfalva 5 2­3 7- 6 4 12. Olefin SC 4 1 2 1 6- 5 4 13. Gyöngyös 5 l 2 2 7- 7 4 14. Recsk 4­3 1 6- 9 3 15. Bélapátfalva 5 1 1 3 6-12 3 16. Apc 5­1 4 0-12 i Megjegyzés: A Recsk—Olefin mérkőzést november 24-én ját szák. c I NŐGRÁD — 1986. szeptember 15., hétfő J