Nógrád, 1985. szeptember (41. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-04 / 207. szám

Pályázati felhívás műszaki vezérigazgató-helyettesi munkakör betöltésére. fi lUogrödí Szénbányák pályázatot hirdet műszaki vezérigazgató-helyettesi munkakör betöltésére. A kinevezés meghatározott időtartamra létesül, amely alkalmasság esetén megújítható. A munkáltatói jogkört gyakorló vezérigazgató — a kinevezésre kerülő műszaki vezérigazgató-helyettes számára — az általános köve­telményeken túlmenően meghatározott feladatok telje­sítését írja elő. Bérbesorolás az 5/1983. (XI. 12.) ME. számú rendelet 4. sz. mellékletében foglaltak szerint történik. A vállalat ,,K” kategóriába sorolt. Tevékenységi körébe tartozik mély- és külfejtésű szénbányászat, ezzel ösz- szefüggő gépi berendezések javítása és gyártása, a bá­nyászattal kapcsolatos geológiai kutatás. mélyfúrás, acélszerkezetek gyártása, villamos berendezések gyár­tása, javítása, széles körű tervezői tevékenység, vala­mint geodéziai szolgáltatás. A MUNKAKÖR BETÖLTÉSÉNEK ALAPVETŐ FELTÉTELEI — műszaki egyetemi végzettség (bányamérnöki képesítés), — legalább középfokú politikai iskolai végzett­ség, illetve elismerhető képzettség, — a szénbányászatban eltöltött 10 éves szakmai gyakorlat, —■ 5 éves vezetői gyakorlat, — erkölcsi, politikai feddhetetlenség. A BEKÜLDÖTT PÁLYÁZAT TARTALMAZZA: — a pályázó munkahelyét, beosztását, munkakö­ri besorolását és jövedelmét, — eddigi munkaköreinek és tevékenységének felsorolását, — idegennyelv-tudását, — kitüntetéseinek megnevezését, illetve felsoro­lását, — részletes önéletrajzát, — iskolai végzettséget, szakképzettséget, politi­kai iskolai és egyéb végzettséget, illetve az al­kalmazási feltétel meglétét tanúsító okiratok hiteles másolatát. A döntésről a pályázók írásos értesítést kapnak A bizottság a pályázók elbírálásánál a másoddiplomát, a vállalat gazdálkodási helyzetének javítására és fej­lesztésére vonatkozó elképzeléseket külön is értékeli. A pályázatot a Nógrádi Szénbányák személyzeti osztá­lyára (3101 Salgótarján, Felszabadulás u. 48.) 20 napon belül kell benyújtani. A pályázattal kapcsolatban további részletes felvilágo­sítást a Nógrádi Szénbányáknál Gordos Nándor sze­mélyzeti osztályvezető ad. Telefon: 10-633. t Mérkőzés e’őft Nem lesz „sétagalopp"-.. Megkezdődött a „nagy menetelés” a labdarúgó NB II-ben: szeptem­ber 22-ig hetente két fordulót ját­szanak le p második vonalbe­li csapatok. Az eddigi három játéknap után kapott gól nél­kül, százszázalékosan listaveze­tő az SBTC, túl egv rendkívül nehéz mérkőzésen, ahol • az addig szintén pontveszteség nélküli Váci Izzó csak a haj­rában adta meg magát. Sőt akkor sem önszántából, csu­pán mert elfáradtak játéko­sai a saját maguk által dik­tált, óriási tempótól. Mivel valójában a Duna-parti gár­da addig csak egy-egv góllal nvert két újonccsapat ellen, salgótarjáni vereségével visz- szacsúszott a hetedik helyre. Megyei bajnokság A mérkőzés krónikájához tartozott, hogy a 83. percben László, a hazaiak kitűnő ka­pusa egy pillanatra „elvesz­tette a fejét”, amikor Kova- lik sípszó után. nagy erővel belerúgta a labdát. Amint utólag kiderült, mégsem fe­jelt bele utána a csatár vál­lába, de fenyegető mozdulata erre irányult, és a szándékot is jogosan büntették piros lappal. Kedd délután az MLSZ fegyelmi bizottsága ezért, két mérkőzéstől eltiltot­ta Lászlót, de a végrehajtást hat hónapra felfüggesztette. — összeszokott, jó csapat a' Váci Izzó — mondta Haász Sándor, az SBTC edzője, mi­után aludt néhányat * meccs­re. — Mégis mi taktikáztunk jobban: átvészeltük azt az időt, amíg bírta erővel az el­lenfél, erőnlétben viszont fö­lülmúltuk őket, és bár most 6em brillíroztak a mieink, de hajtottak, küzdöttek és végül biztosan nyertek. Sajnos, az­óta még bizonytalanabb az összeállításunk, mivel Gyime- 6i lábát gipszbe tették, Ur- bányi derékbántalmakkal, Nagy pedig húzódással baj­lódik. Remélem, azért az utóbbi kettő ott lehet Ka­zincbarcikán a kezdőcsapat­ban. A Vegyész eddig még pontot sem szerzett és ez nyilván nagy igyekezetre ösz­tökéli majd otthonában az el­lenfelet. A tervezett összeállí­tás: László — Nagy, Juhász, Zimonvi, Babcsán — Poór Urbánví, Lipták — Sváb, Jó­nás. Bartus. Tartalékok: Tar- lósi. Oláh B., Oláh M. és Rácz. OB-©íőseIejtető A döntőben Az elmúlt hét pétől Nyíregyházán rendezték az 1985. évi felnőtt országos ökölvívó-bajnokság előselejtező verse­nyeit, ahol 38 egye­sület 1-13 versenyző­je lépett a kötelek közé. A nyíregyházi versenyen Nóg- rád megyét az SÉ?TC és ' a Bgy* SE ökölvívói képviselték, és kö­zülük négyen bejutottak az or­szágos bajnokság . döntőiébe. Eredményeik: 48 kg.: 3. Gáspár Lajos (SBTC). 51 kg.: 2. Révai György (SBTC). 54 kg.: 1. Oláh Kálmán (SBTC) 80 kg.: 1. La­katos András (Bgy. SE). Ezen belül Lakatos elnyerte ,,A torna legtechnikásabb ökölvívója*’ ki­tüntető címet is. A kiesett ver­senyzők Oroszlányban még biz­tosíthatják részvételüket az OB-n, de a-z <5 helyzetük annyival ne­hezebb, hogy onnan csak az el­ső két helyezett jut tovább (A salgótarjáni Botos Tibor és Hra- nek Sándor, valamint a balas­sagyarmati Lakatos Sándor és Szikora István selejtező né’kül résztvevője a kecskeméti OB- nak.) Hét hazai és egy vadkerti siker A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi 2. fordu­lójában szoros eredményű, küzdelmes mérkőzéseken hét győzelmet arattak a pályaválasztó együttesek. K.-Iapujtő—Pásztó 1—0 (1—0) Karancslapu.itő, 400 néző. v: Túri (Heves m.). K.-lapujtő: Éhn — Földi, Osgyáni, Roz- gonyi T.. Tóth Zs. •— Rom- hányi, Baksa. Lantos G. (Rez­gőn yi G.), Horváth F. — Orosz A., Danyi. Edző: Tóth László. Pásztó: Halasi —Bo- dó. Ravasz, Boros. Szeles — Alapi, Nagy B . Antal (Andó) Tarcsányi, Tóth (Balogh), Ve­res. Edző: Szabó Jácint. Már a 3. percben a hálóba per­dült a győztes gól: Danyi fu­tott el az. alapvonalig, séles beadását Baksa F. pöckölte a léc alá. A továbbiakban a pásztóiak uralták a középpá­lyát, végig kezdeményeztek, de a hazai védelem önfelál­dozóján küzdve, biztosan tar­totta-a gyorsan szerzett előnyt.. A vendégek az 55. perctől (Tarcsányi kiállítása után) tíz fővel js többet támadtak, gólt azonban nem sikerült szerez­niük. A hajrában Veres és Rozgonyi G. összecsapott, du­lakodás támadt, vendég- és hazai szurkolók futottak, be a pályára. Pár perc után hely­reállt a rend és folytatódott a játék. A parázs küzdelem­ben még Ravasz jutott a ki­állítás sorsára. Jó: Osgyáni (a mezőny legjobbja). Orosz, Danyi, Tóth Zs., Baksa, Éhn, ill: Halasi, Szeles, Boros, Ala­pi. Szécsény—Szőnyi SE 2—0 (0—0) Szécsény, 200 néző, v: Fi- liczki. Szécsény1 Zsidai (He­gedűs) — Mester. Szabó. Mol­nár, Kovács — Oláh (Kom- játi), Szerémi, Pintér — Ma­joros. Sági. S:sa. Edző: Ba­logh Ferenc. Szőnyi SE: Fo_ dór .— Szrena. Gyotván, Acs, Török — Jan cső, Várad i, Csorba J — Petre. Csorba G., Kun. Cs: Sándor, Szomszéd. Edző: Csorba Tibor. A sport­szerű, jó iramú mérkőzést Sági két góljával nyerték a lendületesebb hazaiak. A kö­zépcsatár egy-egy jó beadás­ból az 50. és a 85. percben fejelte a hálóba a labdát Jó: Szabó. Szerémi. Sisa. Sági, ill: Szrena. Török. Csorba J. M.-noválc—Cored 2—1 (2—1) Mátranovák. 300 néző, v: Kiss Gy. M.-novak: Miskei — Nagy G„ Mihály. Danyi, Tóth Z — Kerényi (Földest), Vanó (Tóth Cs.), Tóth M. — Gubán, Baranyai, Hársi. Ed­ző: Szoó Miklós. Ceredvöl- gye: Táj ti L. — Kaspár, Bú- csok, Tajti Gv, Tajti T I. — Kakukk J., Dániel, Bódi — Oravecz. Kiss-Simon. Radics. Edző: Szoó Miklós. A ki­tűnő játékvezetés mellett, megérdemelten nyertek a több helyzetet tererntő hazai­ak, bár a hajrában a vendé­geknek is megcsillantak a gvőzelem lehetőségei. A gó­lok: a 2. percben Gubán csel­sorozat végén a kapus mel­lett. gurította a hálóba a lab­dát, a 10. percben beívelt szögletből Vanó kezelte le a labdát, s helyezte a bal sa­rokba, míg a 30. percben Nagy G. buktatta Kiss-Si- mont a 16-oson belül, s a kö­zépcsatár 11-esbő] szépített. Jó: M;hálv. Gubán, ill: Dá­niel, Oravecz, Kiss-Simon. St. Kohász—Nézsa 2—0 (1—0) St., SKSE-stadion. 500 né­ző, v: Ágostop. SKSE: Vári — Antal. Kovács, Gulyka, Stark — Fülöp, Bérezi (Sza­bó). Angyal (Juhász) — Gál, Tőzsér, Varga. Edző: Gáspár Mihály. Nézsa: Szépvölgvi Grenács, Bera, Mrella, Solti — Maring (Sztankó F.)_. Hu- gyecz, Kovács I. — Takács, Fleischer. Csanó. (Marosi). Edző: Majnik János. A végig többet támadó és rengeteg helvzetet teremtő SKSE már az 5. percben megszerezte a vezetést: remek akcióból Gál befelé cselezve, a 16-os sar­káról bombázott a jobb felső sarokba. A 30. percben, nagy helyzetben Bérezi feielt kapu fölé. a félidő hajrájában a vendégek a lécet találták el, majd Vári mentett. Szünet u-'án is a Kohász támadott, Tőzsér és Varga jeleskedett, a vendégek is kiha'gyliík nagv helyzetüket. A 76. percben Tőzsér kiugrott és a hosszú sarokba lőtt. Jó; Stark. Gál. Varga, Kovács, ill: Bera, Szép- völgvj, Solti. Fleischer. É.-vadkcrt—Balassi SE 2—1 (0—0) Nagyoroszi, 200 néző, v: Bé­kési. É.-vadkcrt: Vidomusz Frecska, Karacs. Balga L. — Kordics, Keresztes J.. Hol- mann, Urbán (Oroszlán) — Balsa L.. Szabó. Puruczki Edző: Légrádi Gábor. Balassi SE: Radics (Sivó) — Kónya T.. Sivó (Bódi). Molnár. Bri- nyicki — Berki. Németh Zs., Keresztes, Németh Cs. — Bő- gér. Rónai (Guzsaj 35.). Edző: Nagy J. László. A szomszéd­rangadón balszerencsés kö­rül mén vekkel vesztett a ha­zai egvüttes A 35. percben Rónai kényszerült cserére sé­rülés miatt, a 63. percben pe­dig Padi csőt buktatta Purucz- k;: Bódi állt be csereként és Sivó húzta fel a kapusmezt A 70. percben, egy szöglet- rúcás után Szabó szerezte a vadkertiek vezető gólját. Erő­teljes hazai rohamok után. a 80 percben Németh Cs. 11- esből esvenlitett. A 84 perc­ben a Puruczki elleni sza- bálvtalanságért megítélt, bün­tetőből' Szabó lőtte a győztes gólt. Jó: Szabó. Puruczki, Balga L., Keresztes, ill: Mol- ni- L. St. Volá"—St. ÍKvözetgyár 3—1 (1—0) St.. Baglvas. 200 néző, ■ v: Laczkó Volán: Szikora — Földi. Miklós. Sándor, Póczos — Tőre (Fekele M.). Fekete L.. Szomszéd (Isdinszki) — Fekete I., Dénes . Berki Z Edző: Kis Imre. tlMTE: Hu- litka — Imre. Győré. Sző­ke. Páldi — Kovács P., Já­nosi. Miklós — Borbélv. Nagv Fiikor (Lakatos). Edző: Kris- kó Lajos A 7. percben Fe­kete I. futott el, s beadott labdáját Dénes fejje! csúsz­tatta a kapu jobb oldalába. A 38. percben a sokadik ÖMTE-támadés futott a jobb szélen. Nagy a fedezetlen Fii­kor elé továbbított, s a szélső tíz méterről remek gólt lőtt a hal sarokba. Szünet után is az ÖMTE kezdeményezett töb­bet. a Volán azonban jól ki- hasz.nálta helvzeteit. A 73. percben Fekete I. beadásából Berki lőtt a jobb sarokba. Pár perc múlva ismét Fekete I. beadása hozott gólt- a fede­zetlen Fekete L. közelről a felső lécre bombázott, a ma­gasról lehulló labdára Berki Z. csapott rá, s a védők és a kapus közül perdítette a jobb sarokba. Jó: Szikora, Fe­kete L, Sándor, Fekete L., Dénes, Berki Z., ill: Kovács, Jánosi. Imre. Borbély Kisterenye—Szü£y 2—1 (0—0) Kisterenve, 300 néző, v: Klement. Terenye: Oláh J. — Varga T.. Laczkó Zs , Szeku- !a, Babosány — Hegedűs, Sip- kó. Radics — Szép, Bánhe­gyi. Bodor. Cs: Szeberényi, Bajnóczi. Edző: Szilágyi Gyu­la. Szügy: Tolnai — Magos, Szalai, Verébéiyi. Mészáros — Muharos, Pataki. Kárpáti — Osztrozics, Hugvecz J., Stolcz (Cservenák). Edző: Szalai István. Mindkét csapat nvílt sisakkal támadott, az. I. fél­időben 1—1 kapufatalálat volt. Az 50. percben, védelmi hi­bából Bánhegyi szerzett gólt, a 75. percben pedig, egy jobb oldali támadás végén Radics volt eredményes. A 83. perc­ben buktatásért megítélt lt- esből Kárpáti szépített. Jó: Laczkó, Szekula, Bánhegyi, ill: Szalaú Muharos. Osztrozics. St. Som«—Erdőkürt 4—1 (4—0) St.. Somoskőújfalu. 300 né­ző, v: Káposzta. Somos: Hor­nyák — Kovács, Breaovszky, Nagy L., Balázs — Kajzin- ger I.. Antal CRácz). Keleti — Bede Prokai, Smida (Cze- ne). Edző: Bandúr Mihály. Erdőkürt: Pusztai — Haviár, Petrás, Számpor I., Csitári — Balogh, Buris (Burcsányi), Kiss (Jakus) — Számpor II., Nedeliczki, Dombai. Edző: Haviár János. A sportszerű mérkőzés 8—10 hazai helvze_ tőből Keleti remek mester- hármast szerzett. Először sza­badrúgásból bombázott a hálóba, maid a 16-osról, 9 egyszer végigkígyózva a vé­delmen. Az 53. percben Ke­leti átadásából Nagy vágta a hálóba a 4. som ősi gólt. A szünet után , kiállítással tíz főre csökkent, de jól küzdő vendégek Számpor II. góljá­val szépítettek. Jó: Brezovsz- ky. Keleti (a mezőny leg­jobbja), Kajzinger, Balázs, ill: Petrás, J3alogh, Nedelicz. ki. A bajnokság állása 1. Mátranovák 2 2­­6-1 4 2. St. Kohász ■ 2 2­­4-1 4 3. K.-lapujtő 2 2­­5-3 4 4. St. Volán 2 1 1­4-2 3 5. É.-vadkert 2 1 1­3-2 3 6. Pásztó 2 1­1 4-1 2 7. St. Somos 2 1 _ 1 5-3 2 8. St. ötvőzetgy; 2 1­1 4-3 2 9. Szügy 2 1­1 3-3 2 10. Nézsa 2 1­1 2-3 2 11. Térén ve 2 1­1 2-4 2 12. Szécsény 2 1­1 2-4 2 13. Balassi SE 2­­2 2-4­14. Ceredvölgye 2­­2 2-4­15. Erdőkürt. 2 _ _ 2 4-9 16. Szőnyi SE 2 - - 2 0-6 ­összeállította: Andó Miklós A NÓGRÁD totótippjei, 36 hét í. Bayern München—Hamburg 1 2. Dortmund—Mannheim X 2 3. Leverkusen—Düsseldorf 1 X 4 Schalke 04—Hannover 1 5. Mönchengiadbach—1. PC Kőin 1 X 6. Alalanta—Roma 2 7. Bari—.Milan X 2 8. Fiorentina—Sampdoria 1 X 9. Napoli—Como 1 10. TJdinese—Torino 2 11. Cagliari—Cremonesc 1 12. Cesena—Ascoli 1 X 13. Pescara—Bologna X 2 14 Sambenedetf.ese—Empoli 1 15. Triestina—Arezzo 1 16. Genoa—Campo basso 1 Cóltotó&álvázal Múlt heti pályázatunkra 250 darab szelvény érkezett. A két kiemelt mérkőzés végeredménye: Bremen—Hamburg 2—0. Bielefeld—Hertha BSC 2—2. Telitalálatot csupán egy pályázónk ért el: Zsila László, Pásztó, Nagymező út 1. Az ő jutalma 10 darab totószelvény. Egy találat 27 szelvényen volt; beküldőik közül sorsolás útján öt-öt. darab totószel­vényt nyert: Jeles László, Salgótarján, Csizmadia-telep 106 B., Király Albert, Tar, Május 1. út 4L, Szarvas Pál, Mátra verebei v. Kánvás A 34, Tóth Károly, Bátonyterenye, Honvéd utca 10. A nyereményüket postán küldjük ki!