Nógrád, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-13 / 110. szám

NB n, Küzdeni tudósból jeles S». RS.-ÍR - Nyíregyházi VSSC Női és férfi NB H. 3-2 (M, -8, Salgótarján, v: Gallai. Szedlák. RSZR: Szkiba. Bo­ros, Szép, N agy E„ Schujer, Lő- rincz. Cs: Percze, Szárnyasi. Edző: Czankné Nagy Edit. Már az első játszma nagy küzd' -net hozott, egyik női csapat' sem tudott jelentős előnyre szert tenni. A hajrá­ban 13—10-es vezetést sze­reztek a hazaiak; a vendégek még kiegyenlítettek, de aztán Lőrincz nyitásaiból nyert az RSZR. Fordulás u*An erősítet­tek a vendégek és alaposan elhúztak, végül megérdemel­ten kerekedtek felül, ők kezd­tek jobban a harmadik játsz­mában is: ellenállhatatlanul „bombázták” a hazaiak térfe­lét, akik csak későn „támad­tak fel”, t de fordítani már nem tudtak. Váratlan és a salgótarjáni­ak számára kedvező fordula­tot hozott a következő játsz­ma: 7—10 után rendre a ha­zaiak kerültek ki győztesen a két fél csatájából, és — ismét lőrincz nvitásaival — sike­rült gvőzelemre is szert tenni A döntőben aztán azon­nal magukhoz ragadták a kez­deményezést a nógrádiak és *—3-mal fordultak, és a vég­ső siker is megérdemelten lett a hazaiaké. A drámai, 120-14, 13, 8' Boros Judit a tarjániak egyik legjobbja volt. perces küzdelemben vala­mennyi RSZR-játékeis önma gát múlta fölül: csapatjáték­ból, küzdeni tudásból mind­annyian jelesre vizsgáztak. „ts” Újabb siker idegenben Romhány —Esztergomi Medicor 3-2 (6, -9, -9, 13, 11) Észtere : Zsillé. Kerá­mia: Bag émeth, Kovács, Takács, Lichy, Balogh. Cs: Baranyi, Varga. Spitzer. Edző: Reznicsek László. Az első játszmában köny- nyedén játszott és negyedóra alatt győzött a vendég férfi­csapat. A másodikban átragadt a nógrádiakra az unalmas, kezdetleges röplabdás tempó. Ezt a kiesés ellen küzdő esz­tergomiak jobban játszották, és kiegyenlítettek. A harma­dik játszma is alacsony szín­vonalú játékot hozott. A rom- hányiak görcsösen akartak, de semmi sem sikerült, a hazaiak viszont jól helyezett ütések­kel, máris 2—1-re vezettek. A negyedik játékrészben a kerámiások megpróbáltak tempót váltani. Már 12—8-ra vezettek, amikor kiegyenlített a Medicor. Ezután fogcsikor­gatva. de végül győztek Bagi- ék. A döntő játszmában újra a kezdeti lendülettel rohamo­zott a vendégcsapat, csak 14—9-tjél engedett ki, a biztos győzelem tudatában. A nehéz sorozat után óriási akarással őrizte meg idegenbeli tavaszi veretlenségét a Kerámia, s így az utolsó forduló előtt is ver­senyben maradt a dobogós helyezésért. R. L. Női és férfi NB II. Megérdemelt győzelem SKSE—Egri 1K 67-56 (23—33) Salgótarján, v.: Budai, Bo­ros. SKSE: Miskolczy (18), Angyal (13), Hegedűs (19), Fazekas (7), Takács (8). Cs.: Karakasev (2), Lukács. Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása: 5. p.: 3—6, 10. p.: 12—16, 15. p. 21—23, 25. p.: 38—37, 30. p.: 46—45, 35. p.: 56—50. Az őszi egri vereség után megilletődve kezdték a játé­kot a hazaiak. A vendég női csapat irányította a mérkő­zést, de mindkét palánk alatt sok helyzet maradt ki. A kapkodó játékból az első fél­idő hajrájában a főiskolások egy jó sorozattal kerekedtek felül. A pihenő a salgótarjániak­nak kedvezett inkább: gyors és pontos támadások vezeté­sével, jó befejezésekkel sike­rült felzárkózniuk, sőt átven­niük a vezetést. Ezután per­cekig felváltva estek a kosa­rak a két térfélen, ám a Ko­hász-csapat tartani tudta előnyét. A hosszú kosárpár­baj után ismét a hazaiak húztak el, és még Miskolczy kipontozódása után is tarta­ni tudták előnyüket. Kiemel­kedő teljesítményt nyújtva, végül is megérdemelten győz­tek. Juhász kosárparádéjával SKSE—EgH TK 84-77 (47—37) Salgótarján, v.: Budai, Boros. SKSE: Juhász (40), Magyar (9), Szabó (13), Ba­logh (7). Tóth (6). Cs.: Laczkó (8), Dániel (1), Horuczi. Edző: Laczkó Sán­dor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10—10, 10. p.: 22—21, 15. p.: 35—28, 25. p.: 53—44, 30. p.: 62—56, 35. p.: 74—64. A Heves megyei találko­zón, az első „körben” nehe­zen nyert a salgótarjáni fér­ficsapat. A mostani visszavá­gón ismét szoros volt a küz­delem az első tíz percben: felváltva szereztek egy-két pontos vezetést a hazaiak és a vendégek. A félidő derekán aztán Juhász és Szabó révén előnyt szerzett a Kohász, és bár a főiskolások felzárkóz­tak, egyenlíteni sem tudtak már. Fordulás után sokáig ki­egyenlített volt a játék, az egriek mindent megtettek hátrányuk csökkentésére, de az SKSE-játékosok rendre vá­laszoltak a kosaraikra. A mérkőzés végén a nagy kedv­vel játszó Juhász találatai már nem hagytak kétséget a két pont sorsa felől. Színvo­nalas mérkőzésen méltán győzött a jobbik csapat. — omaszta — Nem sikerült a bravúr Szolnoki MÁV MTE—SBTC1—0 (0-0) j — " Szolnok. 4000 néző. v.: Szabó J. (Bubori, Széké­it rés). Szolnok: Bo- fos — Porhanda, Ágh. Repka. Kán­tor — Rostás. Baran, Katona (Rózsavölgyi az 53. p.) — Szökő. Csató (Sugár az 53. p.). Románok. Edző: Lódi László. SBTC: László — Nagy, Talapa, Zimonyi, Bab­osán — Juhász, Balga. Gyi- mesi (Lipták a 67. p.) — Föl­di (Oláh B. a 60. p.), Oláh M., Gyöngyösi. Edző: Haász Sándor. Kiegyensúlyozott játékot követően, a 12. percben Gyi- mesi 25 méterről megcélozta Boros kapuját, a labda elke­rülte a bal alsó sarkot. A túlsó oldalon László némi szerencsével fogta mellre Ros­tás labdáját, majd Talapa fejjel adott haza két szolno­ki csatár elől. A 17. percben Talapa átadásából Balga tá­volról lőtt az irányzókkal azonban volt némi probléma. Nem sokkal később Balga is­mételhetett, a labda útjába most Ágh lépett bele. A 21 percben Rostás jobb­ról szabadrúgást ívelt a túl­oldalra, Repka kitűnően ment fel. de homlokáról a játék­szer elsuhant a bal oldali léc mellett. Később Romanek is így járt, csak az ő fejese nyo­mán az oldalvonalon túlra került a labda, míg végül Baran'a kapu mellé fejelt. A 27. percben Rostás buktatá­sáért Juhász sárga lapot ka­pott. Támadásban maradt a Szolnok, de a tarjáni véde­lem jól állt a lábán. És ha arra lehetőségük nyílott a vendégeknek, támadtak is, igaz eredménytelenül.. A 37 percben Talapa — a Szőké­vel szemben elkövetett sza­bálytalanságért — szintén kiérdemelte a sárga kártyát. A befejezés előtt Oláh M. 22 méterről, magasan a kereszt­léc ' '4 bombázott. A második félidő elején két gyors, de eredménytelen vendégtámadást és mindkét . oldalon egy-egy kemény „be­lépőt” láthattak a nézők. Az 52. percben Gyöngyösi jobb­ról begurított, Juhász egy cselt követően, 20 méterről kapura lőtt. a labda centi­méterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. Három perc múl­va. jobb oldali szabadrúgás után Repka 5 méterről fejelt. László szögletre mentett. Az 58. percben vezetést szerzett a MÁV MTE. Baran Reoka beadását elvétette — ezzel megtévesztette Lászlót —, a labda Rostáshoz került, a csatár pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0. Három perccel ezután az előretörő Zimonyi kapuira emelt, a szolnokiak portása azonban résen volt. A 66. percben Babcsánnak — mert felvágta Szőkét — mutatta tel a bíró a sárga lapot Az esetnél Rostás nagy erejű, tá­voli. lapos lövése nyomán László előrevetődve védett, később Repka 16 méteres, kö­zépre tartó labdáját is ártal­matlanná tette. A 77. perc­ben Zimonyi Gyöngyösi bal oldali beadásából közelről fe­jelt — mellé... Hat perccel ezután Talapa saját 16-osán belül szerelte a gólhelyzetben levő Römaneket. A mérkőzés salgótarjáni szöglettel feje­ződött be. A rekkenő hőség — 30 Cel- sius-fokot mutatott a hőmé­rő higanyszála — vagy egy­más túlzott „tisztelete” okoz­ta az első félidőbeLi, kocogós iramot? Valószínű mindkettK Ennek következtében — igat, mindkét oldalon adódtak helyzetek — a játék nagy­részt a két 16-os között folyt A Szolnok többet birtokolta ugyan a labdát, ettől függet­lenül a küzdelem kiegyensú­lyozott volt. A szünet után — és ezért elismerés jár — mindkét együttes változtatott játékfel­fogásán, nagyobb sebességre kapcsolt. És noha az SBTC támadott többet — a Szolnok érte el a vezető, és nr“' °z később kiderült, a 2 \ ot érő győztes gólt. A vend nek mindent megtettek az e'./en­titásért, de fogytán volt az erejük is, így ez nem sike­rült. Végeredményben a hazai gárda győzelme megérdemelt. Jó: Boros, Porhanda, RosJ tás, Baran, Romanek, illetve László (a mezőny legjobbjai, Talapa, Balga és Zimonyi. Tóth Istváa Nyert a szerencsésebb Hatvani K.VSC—Nagybátony 1—0 (t—01 Bátonyterenye. 500 néző, v.: Pecze. Nagybátony: Kiss — Mákos, Orosz, B. Kovács, Bér tők — Cséki (Lászlók a 62. p.), Berindán, Szabó Gy. — Hajdara, Szabadi (Tőzsér a 62. p.), Szőke. Edző: Répás Béla. Mákos a 12. percben túl keményen szerelte Svábot, és ezért sárga lapot kapott. Ezt követően Cséki és Szabó Gy. veszélyeztette a vendégek kapuját, mert kapáslövésük célt tévesztett. A túloldalon néhány durva hatvani „belé­pőt” láthattak a nézők. A 36. percben — cseles szabad­rúgás végén — Cséki 8 mé­terről a kapufára fejelte a labdát! Négy perccel később a tétovázó bányászvédők és Kiss között Horváth közelről a kapuba pöckölte a pettyest. 1 __n A szünet titán tovább ro3 hámozott a Bányász-gárda,' de a hatvaniak eredményesen védték kapujukat. A 65. perc­ben az előretörő Orosz a 1 es pontról Takács kapus ke-' zeibe lőtt. Mákos a 89. perc-J ben 6 méterről, százszázaJ lékos gólhelyzetben a jobb) oldalról belőtt labdát az ol­dalvonal irányába fejelte. .1 Közvetlenül a lefújás előtt Tőzsért a vendégek védői a 16-oson belül lökték, a bí­rói azonban továbbot intett. A Mátra-csoport rangadóJ ján végig a Nagybátony irá-’ nyitotta a játékot, de a lel­kes vendéggárda közvetlen védelme vagy megállította a hazai rohamokat, vagy a bá- tonyterenyeiek hibáztak. Jó: Takács. Horváth. Tu-i hász. Hegyi, ill.: Mákos Ber-J tr»L- QvaKÁ \r — tÁth — ^ Frerlménvplí tnhlárnfnk Területi bajnokság, Mátra-csoport Hazai helyzetek — gól nélkül Síküveggyár—Füzesabony 0—0 Salgótarján, 500 néző, v.: Sel- meczi. Síküveggyár: Koncsik — Juhász (Garai), Verbói, Czene, Dudás — Jaszik, Králik, Dóra, Marcsok (Perényi) —■ Szekula, Bodor. Edző: Kiss László. Az első félidőt végigtámad­ták a hazaiak. Negyedóra el­teltével fölénybe kerültek, és szinte ötpercenként hagytak ki ígéretes helyzeteket. For­dulás után már a vendégek is veszélyeztettek, akadt dol­ga a gyári védelemnek. Az 56. percben a 16-oson belül a füzesabonyi Nagy kezére pat­tant a labda, a játékvezető azonban tovább engedte a játékot. Tíz perccel később Szekula 18 méterről lőtt, a labda a fölső kapufán csat­tant. A 70. percben újoncot avattak a hazaiak a tehetsé­ges, ifjúsági korú Perényi személyében. A hajrában előbb Bodor beadásából Dóra fejelt fölé nagy helyzetben, majd Dudás szögletrúgása után, Szekula labdáját Bari a gólvonalról vágta vissza mezőnybe. A 82. percben Bodor szabadrúgás­ból, 16 méterről messze a ka­pu fölé lőtt. A lefújás előtt Garai mintaszerű beadása nyomán Bodor, a még jobb helyzetben levő Králikhoz emelt, aki azonban a 11-es pontról nagy ívben fölé vág­ta a labdát. Nagy hazai mezőnyfölény jellemezte ^ elsp. játékrészt. Szünet után már kiegyensú­lyozottabb lett a mérkőzés, akadtak meleg pillanatok az üvegígyáriak kapuja előtt is. A hajrában többször is gólt szerezhettek volna Bodorék, a helyzetek alapján ^hát a tar- jániak győzelmet .rdemeltek volna. A fiatal Perényi ígé­retesen mutatkozott be. Jó: Koncsik, Verbói, Du­dás, ill.: Bartos, Bari, Torba­V/1P7 Ír 1 NB II.: NYVSSC—Keszthely 2—0 (1—0), Bp. Volán SC—Szek­szárd 3—0 (1—0). DVTK—Sopron 4—0 (4—0), Ózd—Bakony Ve­gyész 0—2 (0—2), Tapolca—Ka­zincbarcika 0—2 (0—1), Siófoki Bányász—Baja 1—0 (0—0), HMSE —22. sz. Volán 2—1 (1—0). Nagy­kanizsa—Váci Izzó 0—1 (0—0), Debreceni Kinizsi—Dunaújvárosi Kohász 4—1 (1—0). A bajnokság állása 1. Bp. Volán 30 18 7 5 62-33 *1 7. Siófok 30 18 6 6 53-28 42 3. Vác 30 1« 8 6 52-26 4Ö 4. Szolnok 30 15 6 9 51-31 36 5. Nyíregyh.*** 30 16 7 7 45-24 35 6. Salgótarján 30 14 7 9 37-28 35 7. Debr. K. 30 13 9 8 49-42 35 8. Kazincb. 30 11 11 8 39-34 33 9. Sopron 30 12 9 9 37-37 33 10. Dunaújv. 30 11 10 9 38-41 32 11. Diósgyőr*** 30 12 10 8 55-45 30 12. Mebripond 30 10 9 n 33-31 20 lS.Ozd 30 9 8 13 32-37 26 14. Baja 30 9 7 14 33-42 25 15. Keszthely 30 9 6 15 35-38 24 16. Szekszárd 30 7 9 14 28-48 23 17. Nagykan. 30 7 8 15 40-57 n 18. Bakony V. 30 7 7 16 28-50 21 19. 22. SZ. Volán 30 4 6 20 32-65 14 20. Tapolca 30 3 8 19 28-69 14 *** = a Nyíregyházától és a Di­ósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­vonva. Területi bajnokság, Mátra-***«►• port: Ganz-MÁVAG—Bélapátfal­va 4—0 (2—0), Ed előny—Borsodi Ép. Volán 2—1 (0—0), Gyön­gyös— Borsodnádasd 0—4 (0—2), Saióbábony—BKV Előre 0—0. H. Papp J. SE—MVSC 1—3 (0—1). A bajnokság állása 1. Ganz-MAV. 25 16 5 4 60-20 37 2. Hatvan 25 13 5 7 42-25 31 3. Gyöngyös 25 11 8 6 43-25 30 4. BKV Előre 25 9 10 6 35-29 20 5. Papp J. SE 25 12 4 9 33-28 28 6. Nagybát. 25 10 8 7 24-21 .28 7. Sajóbábony 25 ll 5 9 26-?n 37 8. St. Síküveg. 25 9 9 7 31-32 26 9. Edelény 25 8 8 9 31-48 24 10. Recsk 25 7 8 10 22-29 23 11. Romhány 25 8 5 12 32-51 21 12. Béla páti. 25 4 12 9 20-33 20 13. MVSC 25 7 6 12 82-3« 20 14. B.-nádasd 25 7 5 13 31-37 19 15. B. Építők V. 25 4 11 10 20-88 19 16. Füzesabony 25 6 7 12 25-35 19 Totóeredmények A totó 19. heti szelvényén sweJ replö mérkőzések eredményei: 1. Karlsruhe—Bremen 1-1 x 2. Bochum—Bayer M. l-l x 3. Leverkusen—Uerdingen 0-0 x 4. Braunschweig—Dortm. 2-4 2 5. Duisburg—Wattenscheid 1-J. x 6. Stuttgarter K.—St. Pauli 3-0 1 7. Freiburg—Aachen 2-1 1 8. Atalanta—Verona 1-1 x 9. Avellino—Como l-l x 10. Fiorentina—Torino 0-0 x 11. Roma—Internazionale *-3 1 12. Udinese—Napoli 2-2 x 13. Cagliari—Campobasso ’-0 1 Pótmérkőzések: 14. Perugia—Triestina 0-0 x 15. Varese—Cesena o-o x 16. Pisa—Bari 0-0 x Csányi ellenállhatatlan volt Recsk—Romhány 3—0 (1 — 0) Romhány, 600 néző. v: Moz­gó. Kerámia: Kovács — Pin- giczer, Zagyvái, Varga (Kecs­kés, az 56. p), Szlezák — Kertész. Sági, Tréznik — Pin- cze, Hodur, Szedlák (Malyóka, a 66. p.). Edző: Beke Ferenc. A kiesés ellen versenyt fu­tó két csapat nagy lendülettel esett egymásnak. A hazaiak főleg a jobb oldalon, Hodur révén támadtak, de a csatár beadásait a magas védők rendre kifejelték. A 40. perc­ben a recski Horváth futott el a jobb oldalon, beadására Szabó és Zagyvái ugrott fel. A csatár a kapu fölé fejelt, amikor az esettől elég messze helyezkedő játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt Csá­nyi értékesítette. 1—0. Szünet után sem tudtak megbirkózni a stabil recski védelemmel a romhányi csa­tárok. A 73. percben egy bal oldali támadás végén a belőtt labdát Kertész még kivágta, de Szabó újabb beadásából Csányi a bal fölső sarokba ta­lált. 2—0. Ezután Szabó ugrott ki. akit Kertész a mezénél fogva visszahúzott. Mivel a hátvédnek már volt sárga lap­ja, Mozgó játékvezető kiállí­totta őt. A befejezés előtt 5 perccel újra Szabó keverte meg a védelmet, önzetlen visz- szagurításából Csányi beállí­totta a végeredményt. 3—0. A romhányiak egy vitatha­tó 11-es után kitámadni kény­szerültek. s az ügyesen kont­rázó vendégek négy helyzetük­ből hármat értékesítettek. Jók: Pingiczer, Hodur, ill. Csányi, Horváth. Szabó. — reznicsck — Tehetségkufató akció KIK UTAZNAK SZEGEDRE? Nóarád meave leaiobb serdüíőiátékosai Salaótatiánban Ma délután Nograd megye hálom körzetéből, mintegy félszáz labdarúgó-palánta ké­pességeit mérik fel a helyi szakemberek az országos te­hetségkutató akció keretében. Az SKSE salakos pályáján, 13 órától, a salgótarjáni, a bátonyterenyei és a szécsényi körzetből kiválasztott, leg­ügyesebbnek ítélt, serdülő ko­rú focistajelöltek 30 méteres futásból, súlypontemelkedés­ből és távolba rúgásból (kiá- lön-külön mindkét lábbal) „vizsgáznak”, majd a pályán, játék közben is bizonyíthat­ják tudásukat, képességeiket. Csütörtökön 14.30 órától, a baglyasaljai Volán-pályára ismét ugyanennyi fiatalt vár­nak a Nógrád megyei szak­emberek a balassagyarmati, a pásztói és a rétsági körzet­ből. Az ő felmérésük után, a két nap eredményeinek ösz- szesítésével alakul ki az a 20-as keret, amelyből 16-an képviselik majd a nógrádi színeket a szegedi országos táborban, július elején. A megyei serdülőválogatott két edzője, Dávid Róbert és Pus- nik Zoltán válogatja ki a legjobbakat, akik a csongrá­di megyeszékhelyen újabb felmérés és több mérkőzés során küzdhetnek meg az or­szág két legjobb serdülőcsa­patába való bekerülésért. Akiknek ez sikerül, azok — a hagyományoknak megfele­lően — augusztusban egy olyan NB I-es labdarúgó-mér­kőzés előtt léphetnek pályára egymás ellen, amelyet a tele­vízió is közvetít majd. Ter­mészetesen nagy harc várha­tó a piros és fehér válogatott mezekért. Korábban játszott már egy nógrádi fiú — Ju­hász Csaba — a döntőben; talán az idén is képernyőre kerül egy-egy tehetséges ser­dülőjátékos a megyéből.