Nógrád. 1984. november (40. évfolyam. 257-281. szám)

1984-11-27 / 278. szám

Labdarúgó UE^Á Kupa Bemutatjuk a játékvezetőt Holnap délután Székesfehérváron: Videoton—Partizán Beograd Az óriási érdeklődéssel várt 1961-ben — vizsgázott; 1972 összecsapáson, amelyet szer- óta vezeti hazája I. ligabeli dán 16.55 órától a televízió mérkőzéseit, és 1974-ben tag- is közvetít, régi ismerősünk, ja lett a FIFA-keretnelc. Csa- az NDK-beli Siegfried patáinknak eddig a követke- Krischen fújja a sípot, aki ző mérkőzéseit vezette: 1979. 1943-ban született Chemnitz- ben. Játékosként előbb a Dy­namo, majd a Motor Karl- Marx-Stadt csapataiban rúg­ta a bőrt, de nem sokáig. Ta­nulmányi körülményei mi­att 1961-ben — 18 éves ko­rában — végleg felhagyott az Csehszlovákia—Magyaror­szág (1—1) 21 éven aluliak, 1980. Lengyelország—Magyar- ország (2—1), B-válogatott és 1981: Standard de Liége— Vasas (2—1) KEK. Anyanyel­vén kívül angolul beszél. Kedveli az irodalmat és a ze­aktív játékkal, s elhatározta, nét_ Cjvilben pedagógus. Ké- hogy játékvezetőként szolgál- pünkön: Siegfried Kirschen ja tovább kedvenc sportját, játékvezető (NDK). Még ugyanabban az évben — Somos István labdarúgó NB II. Földiék ellenállhatatlanok voltak Salgótarján — Nagykanizsa 3—1 (2—0) BIRKÓZÁS Úttörő-olimpiai döntő a megyeszékhelyen A salgótarjáni Petőfalvi La­jos Általános Iskola tornater­mében rendezték meg a bir­kózó úttörő-olimpia Nógrád megyei döntőjét. Piros nyakkendős lányok vezetésével sorakoztak fel a sportolók az elnökséggel szem­más (Pásztó, Kun), 3. Nagy Miklós (Pásztó, Dózsa isk.), 45 kg: 1. Lendvai Zoltán (Pásztó, Kun), 2. Gortva Ist­ván (Pásztó, Kun), 3. Domon­kos Gyula (S.-tarján, Pető­falvi). 49 kg: 1. Apkó Sándor vász József iskola előtt. Ezek az eredmények az iskolák testnevelőinek és az egyesü­letek edzőinek közös, jó mun­káját dicséri. És azt jelenti: lesz utánpótlása Nógrád me­gyében ennek a sportágnak, (Salgótarján, Petőfalvi), 2. amely nemrégiben ismét élő­ben. A megnyitó beszédet dr. Zagyi Viktor (Pásztó, Dózsa), relépett. Ugyanis Berecz Sán­53 kg: 1. Evenich Gábor (S.- dort, az SKSE birkózóját a tarján, Petőfalvi), 2. Gyetvai magyar bajnokságokon elért Petőfalvi), 2—3. helyezéséért a birkózó- (S.-tarján, szövetség meghívta a válo- Lovász). SS kg: 1. Illés Ru- gatottkeretbe. dolf (Pásztó, Kun), 2. Pajer . ______________• K un András, az iskola igaz­gatója tartotta. Pásztóról a Kun Béla és Dózsa György János (S.-tarján, iskola, Salgótarjánból a Pe- 3. Bacsó Zoltán tófalvi Lajos és Lovász Jó­zsef iskola tanulói léptek a szőnyegre. A szép számmal Gábor (Pásztó, Dózsa), 3. Ger- " megjelent szülők, tanárok és man Zsolt (S.-tarján, Lovász), diáktársak buzdították a ver­senyzőket. És nem is hiába, mert élvezetes, izgalmas küz­delmeknek lehettek tanúi. Végeredmény: 35 kg: 1. Stadler Tamás, 2. Csikány 63 kg: 1. Barnucz Endre (S.- tarján, Petőfalvi), +68 kg: 1 Makoldi Gábor (S.-tarján, Lo­vász), 2. Nagy Attila (S.-tar­ján, Lovász.) Az 1—3. helyzetiek okle­Csaba, 3. Evenich András velet és érmet kaptak, vala­(mindhárom Petőfalvi Ált. mint elnyerték Isk.). 38 kg: 1. Hajnal Róbert északi területi (Pásztó, Dózsa), 2. Verebélyi Csaba (S.-tarján, Lovász), 3. Hajnal Tamás (Pásztó, Dózsa). 41 kg: 1. Völgyesi Árpád (Pásztó, Kun), 2. Szabó Ta­ft jogot az úttörő-olim­pia versenyen való indulás­hoz. Az iskolák közötti pont­versenyt a Petőfalvi iskola tanulói nyerték a pásztói Kun Béla és a salgótarjáni Lo­Hatból csak egy.. Vélemény a kézilabdakudarcról Gyengén szerepelitek a ma­gyar kéaidabdacsapatok az elmúlt hét végén lejátszott visszavágó kupamérkőzése­ken. A férfiaiknál hazai kör­nyezetben sem tudott nyarrai a Veszprémi Építőik és a Sze­gedi Volán, s nem jutott to­vább a BEK-ben szereplő Bp. Honvéd sem. A három női együttes közül egyedül a Va­sas vette sikerrel ezt az áka- dályt, így már a legjobb nyolc között várhatja a szerdai sor­solásit. A, gyenge mérlegről Mada­rász István, a Magyar Kézi­labda Szövetség főtitkára nyi­latkozott az MTI-nék: — Jöbban szokták kezdeni csapataink, — válaszolta. — Olyan évire nem is emlék­szem. amikor öt együttesünk kiesett az első fordulójukban. Most is legalább három gár­dának tovább kellett volna jutnia. Ezt általánosságban gondol­ja? — Már a sorsolást követően megoszlottak a vélemények. Vasas mellett a két veszpré­mi együttesnek is illett vol­na továbbjutnia, hiszen erre minden esélyük megivollt, A Bakony Vegyész női gárdája itthon tízgólos előnyt szerzett, s már-már biztos továbbjutó­nak számított. Egészen kivé­teles eset. hogy egy női együt­tes elveszítsen ekkora előnyt. A szófiai fiaskó teljesen ért­hetetlen. A Veszprémi Építőik férficsapata ugyanakkor ide­genben nagyon jó teljesít­ménnyel rukkolt ki, amelyet vasárnap már nem tudott megismételni!. Mi a forduló tanulsága? — Elégedetlen vagyok a szerepléssel. A játékosok kap­kodtak, sok helyzetet kihagy­tak, egyre-másra követték el a technikai hibákat. Csak magukat okolhatják azért, hogy így leszerepel'ték. Nem lehet kifogás az esetleges rész­rehajló játékvezetés, vagy a pálya borítása. Most nincs más hátra, mint hinni a Va­sas-lányokban, a jövő évi fér­fi és nőj B-cső port os világ­Néhányam túlzottan magabiz- bajnoki szereplésben — mon­tosaik voltak, rem« lett iga­zuk. A látottak alapján a dotta befejezésül István. Madarász Á Bp. Honvéd is kiesett A férfi kézilabda Bajnok- csapatok Európa Kupájának nyolcaddöntőjében a Bp. Hon­véd gárdája a hét végén Reyk- javiikihan lépett pályára a he­lyi Hafnarfjardar ellen. A budapesti kétgólos hátrányt az izlandi csapat már az el­ső félidőben ledolgozta, s vé­gül négygólos sikert aratott. Eredmény: Hafnarf jardair— Bp. Honvéd 26:22 (14:11) Összesítésben az izlandiak 53:49-cel jutottak tovább. Pánilovon a Mikulás Érdekes, látványos Miku­lás-délután színhelye lesz de­cember 2-án a szilvásvárad! fedett lovarda. A résztvevők változatos lovasműsort lát­hatnak. Lesz esiikóstb emutató és fogathajtás, sót még ..krampuszok’ is tartanák vi­dám. látványos lovasjátékot. Az ajándékosztó Télapó pó­ni lovon érkezik majd a lo­vardáiba. A rendkívüli Miku­lás-délutánra csak elővétel­ben és az egri IBUSZ-irodá- ban lehet jegyet rendelni. Temesvári győzelemmel kezdett Az ausizitrái nemzetközi te­niszbajnokság első fordulójá­ban a 8. helyen kiemelt Te­mesvári Andrea 6:4. 6:4 arányban legyőzte az ausztrál Louise Field-et es ezzel to­vábbjutott. Karpov halasztást kért A férfi sákfcviilágbajnoki döntőiben 5:0 arányban veze­tő szovjet Anatolij Karpov és kihívója, Garri Kaszparov hétfőn játszotta volna a 28. partit. A címvédő Karpov azonban halasztást kért, így a következő játszmára csak szerdán kerül sor. Karpov- nak már csak egy győzelem kell viliágbajnoki címe meg­védéséhez. Nagykanizsa. 1500 néző, v: Lauber (Márton S„ Kajtár). Salgótarján: László — Nagy, Talapa, Zimonyi, Babosán — Gyimesi, Balga, Juhász I., Földi — Oláh. Gyöngyösi. Edző: Haász Sándor. Nagyka­nizsa: Müllner — Fodor, Sző­ke, Kormos, Müller — Balogh, László, Horváth — Szirják, Simon, Kelemen. Edző: Szőcs János. Csere: Oláh helyett Kovács az 59. percben, Ba­logh helyett Varga a 60. perc­ben, Simon helvett Heeediis a 60. percben. Balga helyett Lipták a 70. percben. A vendégek léptek fel tá­madólag, előbb Balga jobb oldali beadását mentette me­rész kivetődéssel Müllner, majd a 6. percben Gyöngyösi 25 méterről lőtt fölé. A 13. oldali sarkot. A 30. percben Gyimesi kitörését állították meg szabálytalanul a kani­zsai védők. A 21 méterről megítélt sza­badrúgást Juhász I. lőtte fölé. Három perccel később Szir­ják jobb oldali beadását Ke­lemen Horváth elé fejelte, akinek 22 méteres, nagy lövé­se alig kerülte el a felső lé­cet. Az ellentámadásból Oláh viharzott el a bal szélen, be­adás helyett azonban maga próbálkozott, így odalett a helyzet. A 41. percben viszont ismét gólnak örülhettek a sal­gótarjániak. Földj középen in­dította a kiugró Gyöngyösit, aki Szőke mellett is elhúzta a labdát. A kanizsai védő ha­zaguríthatott volna, de késle- az első negyedóra végén kedett, Gvöngvösi rácsaoott a labdára és Müllnert is kicse­percben, egy cseles hazai sza- lezve helvezett a kaouba. 2—0. badrúgást követően. Kelemen balról belőtt labdáját Talapa az utolsó pillanatban mentet­te szögletre Balogh elől. Két perccel később, a 15. percben vezetést szereztek a vendé­gek. Jobb oldali „k’sszöglet” után Földi nagyszerűen kö­Fordulás után. az 54. perc­ben Földi bal oldali beadását Juhász I. kapta, aki a vtóők közül kilépve. 11 méterről a felső lécet találta telibe. A 65. percben újabb helyzet adódott a hazaiak kapuia előtt. Eev formás vendégtámadás ered­zépre játszott labdáját Juhász ménveként Kovács önzetlenül I. az ötösről, kapásból vágta a hálóba. 1—0. játszott Földi elé, aki 10 mé­terről. óriási helyzetben mel­A gól után feljöttek a ha- lé lőtt. F.gv perc múlva Varga zaiak, próbálkozásaikat azon­ban nem kísérte siker. A 27. percben Simon—Szirják össz- játék után az utóbbi 15 mé­teres lövése kerülte el a jobb labdarúaós jobb oldali beadását Sziriák centiméterekkel felelte a bal kaoufa mellé. A 75. percben Kovács remek kiueratásával Földi hagyta faképnél a vé­dőket, és a kifutó kapus mel­lett mesterien gurított a jobb alsó sarokba. 3—0. A 79. percben Kovácsot buktatták a kaputól 27 mé­terre. Gyöngyösi szabadrúgá­sát Müllner bravúrral men­tette szögletre. Egy perccel később Gyöngyösi a jobb ol­dalon tűnt fel, beadását Föl­di óriási helyzetből vágta a kapu fölé. A 88. percben szé­pítettek a hazaiak: László— Kelemen összjáték után Szir- jákhoz került a labda, s a csa­tár az ötösről a léc alá lőtt! 3—1. A nagyszerű időben leját­szott találkozó eleién mindjárt) a vendégek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést, maid a vezetést is megszerezték. A gól után feljöttek a hazaiak, de próbálkozásaik rendre el­akadtak a jól záró vendégvé­delmen. Szünet után is foly­tatódott a Salgótarján tuda­tos. érett játéka, és nem egy esetben állították megoldha­tatlan feladat elé a tarjániak a kanizsaiakat. Tulajdonkéo- pen az történt a pályán, amit a vendégek akartak, összes­ségében a végig nagyszerű csapatjátékot nyújtó Salgótar­ján a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Jók: Földi. Gyöngyösi. Ju­hász I., Zimonvi. ill: Müller,’ Kápolnás Zoltán Sereghajtók sikerei az élvonalban Eredmények, táblázatok NB I. ba 2—1 Ű. Dózsa—Békéscsa- zsi—Szekszárd 4—1 (1—1) (1—0), Rába ETO— Dunaújváros—Sopron 1—2 A BAJNOKSAS ŐSZI VEGEREDMENYE Csepel 2—0, (1—0), Haladás— Vasas 1—1 (1—0), SZEOL AK—MTK-VM 4—1 (1—1), ZTE—Videoton 3—1 (1—0), Eger SE—DMVSC 0—0, Ta­tabánya—Ferencváros 1—4 (0—2), PMSC—Bp. Honvéd 1-1 (0-1). AZ NB I ALLASA (0-2). az NB ii allasa T. Videoton iS a 3 2 21-11 19 2. Debrecen 13 7 4 2 15- 9 18 3. Bp. Honvéd 13 6 4 3 13- 8 16 4. MTK-VM 13 6 3 4 20-15 15 5. Rába ETO 13 6 3 4 22-20 15 6. Zalaegerszeg 13 5 4 4 20-15 14 7. Tatabánya 13 5 3 5 19-16 13 8. Csepel 13 5 3 5 11- 9 13 9. Pécsi MSC 13 5 3 5 16-15 13 10. Haladás 13 5 3 5 12-12 13 11. Ü. Dózsa 13 5 2 6 13-11 12 12. Eger 13 4 4 5 9-16 12 L3. Vasas 13 3 5 5 17-18 11 14. Ferencváros 13 4 2 7 16-20 10 15. Békéscsaba 13 4 2 7 13-24 10 16. SZEOL AK 13 1 2 10 12-30 4 1. Volán 18 13 3 2 42-17 29 2. Vác 18 10 5 3 36-16 25 3. Szolnok 18 9 4 5 34-21 22 4. Siófok 18 10 2 6 27-20 22 5. Nyíregyh.* 18 10 5 3 28-16 21 6. Debreceni K. 18 8 5 5 33-25 21 7. Salgótarján 18 7 6 5 24-17 20 8. Ózdi K. 18 7 5 6 25-22 19 9. Sopron 18 7 5 6 25-24 19 10. Hódgép M. 18 6 6 6 18-17 18 11. Baja 18 7 4 7 23-25 18 12. Kazincb. 18 5 7 6 24-26 17 13. Dunaújváros 18 6 5 7 16-26 17 14. Diósgyőr* 18 7 6 5 31-29 16 15. Olajbányász 18 5 5 8 26-34 15 16. Keszthely 18 5 2 11 20-23 12 17. Bakony V. 18 4 4 10 16-31 12 18. Szerkszárd 18 3 6 9 16-32 12 19. Tapolca 18 3 4 11 18-35 10 20. 22. sz. Volán 18 2 3 13 23-49 7 Megjegyzés: A Nyíregyházától és a DVTK-tól 4—4 büntetőpont 1. Hatvan 15 10 2 3 30-12 22 2. G.-MAVAG 15 8 4 3 28-15 20 3. Papp SE 15 8 4 3 21-18 20 4. Salg. sík. 15 7 6 2 22-16 20 5. Gyöngyös 15 7 5 3 26-14 19 6. Sajóbábony 15 8 3 4 18- 9 19 7. Nagybátony 15 5 6 4 15-14 16 8. Borsodnád. 15 5 3 7 21-20 13 9. Edelény 15 3 7 5 20-27 13 10. BKV Előre 15 3 7 5 16-23 13 11. Bp. Ep. Volán 15 2 8 5 10-15 12 12. Recsk 15 4 4 7 13-20 12 13. Romhány 15 3 5 7 23-21 11 14. Füzesabony 15 3 5 7 18-27 11 15. Bélapátfalva 15 1 9 5 12-21 11 16. MVSC 15 2 4 9 8-22 9 A TOTO 47. HETI EREDMENYE 1. Bielefeld—Dortmund 2. Düsseldorf—Hamburg 3. l. FC K.—Heverk. 4. Schalke 04—Frankf. 5. Uedingen—Kaiserslautern 6. Blau-Weiss 90—Bürstadt 7. St. Pauli—Offenbach 8. Ascoli—Roma 9. Atalanta—Avellino levonva Területi bajnokság. Mátra* NB II.: Siófok — Szolnok csoport: Ganz-MÁVAG—Hat- 1—0 (1—0), Özd—Diósgyőr vani KVSC 2—0 (1—0), Bor­•0 (1—0), Baja—Keszthely sodnádasd—B. Ép. Volán 4—0 ,fl- F1»rentma—inter, 0 (0—0). T. Bauxitbánvász (1—0), Edelény—Sajóbábony JJ; TaranVo-íuri°rl* —Volán SC 2—3 (1—1), Váci 1—1 (1—0), Gyöngyös—BKV Izzó—Bakonyi Vegyész 2—2 Előre 4—1 (2—0), Miskolci (0—1), HÓDGÉP-Metripond— MVSC—Füzesabony 2—1 Nyíregyháza 0—0, D. Kini- (1—0). 13. Varese—Pisi PÖTMFRKOZESEK 14. Torino—Verona 15. Arezzo—Pescara 16. Parma—Empoli elm. 4-2 1 elm. 1- 3 2 elm. 2- 0 1 2- 2 x 0- 0 x 3- 3 x 1- 1 x 0-1 2 0- 0 X 1- 1 X 1-2 2 2- 0 1 0-1 2 RÖPLABDA NB II. Nem hisznek a győzelemben a férfiak Elmaradt a női mérkőzés MAFC—SALGÓ ÖBLÖS 3—1 (—12, 14, 10, 8> Salgótarján, v.: Bodrogi, küzdelem, az ellenfél csupán Öblös: Kiss 1-, Sárai, Prajs- 14—14 után, a véghajrában nár, Laczkó, Szijj, Tihaméri. tudott felülkerekedni, miután Cs.: Tajti, Kiss 11. Edző: Far- két nyitást rosszul mentettek kas Róbert. a hazaiak. , ,, ... , A harmadik játszmában A MAFC _ ferticsapata a r0sszul indult a találkozó, a bajnokság második helyezett- MAFC 8_3.ra elhúzott, bár le igen jó játékerőt képvisel. 8_6_nal még volt esélye az Ezúttal valahogy nem vette öblösnek. Az ellenfél azon- túlságosán komolyan az öb- ban két.,három pontos elö­lő* SC eileni összecsapást, nyét a mérkőzés végéig tar­mert kétszer is nyílott lehe- tenl tudta A térfélcserét kö­ssük a hazaiaknak a mer- vetően 5_0 9_3> 15_8 lett; kőzés megnyerésére. A tarjá- ez mutatta, hogy a tudáskü- ni együttes nem bízott önma- ]onbseg jgen nagy a két csa- ?abanl_fs eladta a kinalkozo pat között. Ekkor már fel­adta a hazai együttes a küz­alkalmat. Az első játszmában 3—0-lal delmet. A legnagyobb prob- kezdett az Öblös, majd 6—3- léma ezen a mérkőzésen is az ra, 10—6-ra, 13—10-re veze- önbizalom hiánya volt. Ugyan­tett. Jétszmagyőzelme egy is hosszú időn keresztül nyílt pillanatig sem volt kétséges, volt a találkozó... az edző nélkül érkező buda- Az RSZR—Nyíregyházi TK pesti csapat nem fejtett ki női találkozó elmaradt, mivel komoly ellenállást. Fordulás a nyíregyházi együttes autó- után a tarjániak ugyan szó- busza egy óra 5 perces késés- ros küzdelemben, de a rossz sei érkezett. A játékvezetők nyitások miatt 9—7-re, majd időközben már a mérkőzést a 10—8-ra átadták a vezetést, tarjám csapat javára igazol- Aztán ismét nyílt volt % ták. — mátyus — Véget ért egy fejezet KANDÓ KSE—ROMHÁNYI KERÁMIA 3—0 (14, 12, 13) Budapest, v.: Molnár. Rom- sok — indiszponáltan játszot- hány: Bagi, Németh, Kovács, tak. A „beugró” cserék de- Takács, Lichy, Balogh. Cs.: rekasan küzdöttek, de ez csak Varga, Baranyi, Doroszlai. Ed- 12 pontra volt elegendő. ző: Reznicsek László. A harmadik szettben újra A Kerámia hat hete tartó mindent megpróbált a Ke* veretlenségi sorozata szakadt meg ebben a fordulóban. A tét nagy volt. Ezen a mérkő­rámia. Ahányszor ellenfe­lük Ibié kerekedtek, annyi­szor jött a jól irányzott „bí­zásén dőlt el az őszi idény rói tévedés”. Mindemellett az bronzérme. Amelyik csapat igazsághoz hozzátartozik, hogy győz, nagy lépést tesz a har- nem ment a játék a vendég- mád,ik hely megszerzése felé. csapatnak. Ez is hozzájárult A tét nyomasztólag hatott ahhoz, hogy Bagi, sőt Németh is a szokásosnál hamarabb „kapta fel a vizet”. Végül is nem könnyen adták meg ma­gukat, de a krónikában 3—0­a romhányi fiúkra. Kapkod­va, idegesen kezdték a mér­kőzést, de 5—0-ás hazai ve­zetés után fokozatosan dol­gozták le hátrányukat. Aztán ás vereség maradt meg. újabb hullámvölgy, s 14-7- nél úgy tűnt, simán nyer a Kandó. Takács került a nyi­A Kandó KSE tavaly a nyugati csoportban a harma­dik helyen végzett, a most is tósarokba, s jól helyezett aktívan játszó dr. Lantos Csa- szervái, vagy elpattantak a ba sokszoros válogatott röp- hazaiak kezéről, vagy jól zárt labdás vezérletével. Kemény a Bagi—Lichy blokk. Ki- ellenféllel szemben maradt egyenlített a romhányi csapat, alul a Kerámia. Csüggedésre Rövid „huzakodás” után a nincs oka a romhányi csa- bírók siettek a főiskolások patnak. A gyáriak nem ját- segítségére. Ezek a részre- szottak kifogástalanul, de be­hajtó játékvezetői ítéletek any- csületesen küzdöttek, s külö- nyira megzavarták a nógrádi nősebb sportszerűtlenség (egy fiúkat, hogy az első játszma sárga lapot kaptak) nélkül elvesztése után a második- viselték el a „körülményeket”, ban is — főleg a kulcsjátéko- a vereséget. R. L. NÓGRÁD - 1984. november 27,, kedd