Nógrád. 1983. április (39. évfolyam. 77-101. szám)

1983-04-27 / 98. szám

LABDÄROGÄS - MEGYE! BAJNOKSÁG Kosárlabda NB 11 Mégy vendéggyőzelem, egy döntetlen Három mérkőzés — teljes siker ' Nagyszerűen szerepeltek a vendégcsapatok a megyei lab­darúgó-bajnokság tavaszi 9. (XXIV.) fordulójában: négy találkozón hagyták el győzte­sen a küzdőteret s még egy döntetlennel 9 pontot szerez­tek. A bajnokjalölt Romhány a sereghajtók közt tanyázó Bányagép SK-nál nyert, ha csak egyetlen góllal is. A Né- zsai Tsz SE csapata a. hul­lámvölgyben vergődő ötvözet- gyáriaknál 2—1-re, míg az egyre jobban összekovácsolódó Szécsény az ugyancsak ne­héz helyzet előtt álló Somos­nál 2—0-ra győzött. Az erdő- kürtiek biztosan nyertek az utolsó helyezett szurdokpüs­pökieknél. A Szőnyi SE gól nélküli döntetlennel folytatta tavaszi sikersorozatát a nóg- rádmegyeri „oroszánbarlang- bán.” A pályaválasztók leg­biztosabb sikerét a Balassi SE aratta a csak tíz fővel játszó 2. sz. Volán ellen. Kisterenye szerény 2—1-et ért el a szen- dehelyiekkel, s Mátranovák is csak egy góllal nyerte a Ka­zár elleni rangadót. Ismét igen kevés, mindössze húsz gól esett. Kilencet lőttek a pá­lyaválasztók, s 11-et a sikeres vendégek. Egy kiállítás és öt sárga lanos figyelmeztetés tör­tént a játék hevében. Balassi SE—2. sz. Volán 4—3 (2-1) Nagyoroszi, 200 néző, v.: Laczkó. Balassi SE: Busái I. —, Sívó, Szeles, Németh, Ele­ment (Országh) — Veres, Var­ga L., Gáli — Krajcsek, Nagy A. (Nagy L.), Gál. Edző: Nagy J. László. 2. sz. Volán: Herczeg — Blaskó, Póczos, Isdinszki, Ludányi — Fekete I., Fekete L., Simon — Lan- ga, Patai. Edző: Kiss Imre. A betegség miatt csak tíz fővel, érkezett vendégek a 16. perc­ben Simon góljával megszer- rezték a vezetést a sportsze­rű, jó iramú mérkőzésen. Nem sokkal később egy szögletrú­gás után Krajcsek fejesgóllal egyenlített, majd két 11-est lőttek a hazaiak. Az egyiket mellé rúgták, a másodikat Herczeg kiütötte, de Németh másodszorra a hálóba talált. 2—1. Szünet után Vargp L, egy gyors elfutásból-szód gól­lal növelté a Hazai előnyt, majd Ludányi szépített egy szögletrúgást követő fejesgól­lal. A végeredményt ugyan­csak szögletből beívelt labdá- bó, fejesgóllal állította be Nagy Attila. Jó: Szeíes, Né­meth. Varga, Gáli, Krajcsek, ill.: Póczos, Isdinszki, Blaskó, Simon. Romhány— St. Bányagép SK 1—0 (0—0) Salgótarján, szánasi út, ‘200 néző, V.: Martinkó. Romhány: Kovács — Koczka, Balázs, Szűcs, Kertész — Zagyvái, Kecskés, Pincze — Sági, Ma­tyóka, Kaíiczka. Cs.: Győri, Tóth. Edző: Vidomusz János. Bányagép: Lehoczki — Ács, Molnár, Kiss, Keviczki — Ko­vács, Horváth, Longauer — Romhányi, Pusztai, Drajkó. Edző: Benke János. A köze­pes iramú mérkőzésen sze­rencsés góllal nyertek a lis­tavezetők. A hazaiak igye­keztek jobban, egy-két nagy gólhelyzetükkel döntetlent ér­demeltek volna. A két pont sorsa a II. félidő derekán dőlt el: az oldalról beívelt labdát két tétovázó védő közül, a jó ütemben érkező Sági fejelte a hálóba. (Később sárga la­pot kapott). Jó: Kovács, Ker­tész, Kecskés, ill.: Longauer, Horváth, Romhányi. Kisterenye— Szendehely 2-1 (1-1) Kisterenye, 300 néző, v.: Berta. Kisterenye: Szikora — Mátrai, Simon, Tóth, Ozsváth — Szekula, Bodor, Sipkó — Németh T., Rátóti, Koós. Ed­ző: Szilágyi Gyula. Szende­hely: Szunyogh — Müller, Lambek, Bach, German J. — Újvári, Holecz, Szegner — Földvári, Rónai, Gáspár. Ed­ző: Máthé Emil. A hazaiak szerezték meg a vezetést Né­meth T. 25 méteres szabad­rúgásgóljával. Az I. félidő­ben igen jól játszó vendégek 4—5 ígéretes gólhelyzetet te­remtettek, s Holecz remek ka­pásgóljával egyenlítettek. A 70. percben Szegnert kiállí­totta a játékvezető, Újvári sárga lapot kapott. Rátóti be­adásából Bodor fejelte a győz­tes gólt. Nehéz siker! Jó: Né­meth, Simon, Szekula, ill.: Lambek, Bach, Újvári, Ho­lecz, Földvári, Rónai. Nógrádmegyer— Szőnyi SE 0—0 Nógrádmegyer, 600 néző, v.: Tóth B. N.-megyer: Kormány — Verbói, Kruppa, Géczi, Ba­lázs B. — Balázs Z., Balázs L., Tátrai — Sándor, Rácz T., Csömör. Cs.: Görcsi, Rácz G. Edző: Koszta László. Szőnyi SE: Halasi — Szrena, Kéri, Galambos, Gyetván — Tóth, Ács, Csorba J. — Sándor, Váradi A., Petre. Cs.: Kor­ma, Kaszás. Edző:,Csorba Ti­bor. Mindkét játékrészben, mindkét kapu előtt adódtak gólhelyzetek, de a támadóso­rok ezúttal hadilábon álltak a szerencsével. Főleg pon­tatlan átadások, hibák jelle­mezték a küzdelmet. A dön­tetlen igazságos. Jó: Kor­mány, Géczi L., Balázs B., Rácz T., ill.: Halasi, Szrena, Kéri, Galambos, Csorba J. Szécsény—St. Somos. 2—0 (2—0) Salgótarján, Somos., 200 né­ző, v.: Békési. Szécsény: Va­nya — Molnár, Vágner, Sze­les, Csordás — Kalmár, Szi­ta, Földi (Varga S.) — Sze- rémi, Jusztin, Kárpáti. Edző: Kovács József. Somos.: Földi — Szekeres, Szabó, Miklósi, Balázs R. — Orosz, Antal B., Csuberda — Krajzinger (Taj- ti), Bede,, Verbovszki (Dó­ra). Edző: Bandúr Mihály. A 30. percben buktatásért meg­ítélt ll-esböl Csordás szerez­te meg a vezetést a lelkeseb­ben játszó vendégeknek. Tíz perc ínúlva, tömörülésből Jusztin volt eredményes. A szünet után is körülményes- kedő, kényelmeskedő hazaiak képtelenek voltak a hálóba találni. Megérdemelt vendég- győzelem. Szita és Kárpáti kapott sárga lapot. A szécsé- nyi együttes minden tagja di­cséretet érdemlőt nyújtott, a hazaiak közül csak Földi, An­tal B. és Szabó említhető. Nézsa—St. ötvözetgyár 2—1 (0—1) Salgótarján, Zagyvaróna, 300 néző, v.: Klement. Nézsai Tsz SE: Szépvölgyi — Széke- si, Koncz P., Prontvai, Flei­scher — Zatykó, Solti, Koncz S. (Rapavi I.) — Kovács L., Bera, Szabó. Edző: Majnik János. St. Ötvözetgyár: Bozó — Szabó, Bogár, Győré, Klá­nyi — Radics (Kese), Dol- lencz, Bartha — Kovács V., Nagy (Csaszlovszki), Sándor G. Edző: Kriskó Lajos. Az akadozó hazai támadásokból a 43. percben Nagy K. 1Ö mé­teres lövéssel szerezte meg a vezetést. Szünet után a ha­zaiaknak még egy nagy hely­zetük, s egy kapufatalálatuk volt. A 70. percben egy elő­revágott labdából Kovács Bozó mellett lőtt a hálóba. 1—1. A ?0. percben Klányi kezezett, Bera 11-esét Bozó kiütötte, de a csatár másod­szorra nem hibázott. Jó: Szép­völgyi, Koncz P., Solti, Flei­scher, Bera, míg a hazaiak közül senki sem említhető. Mátranovák—Kazár 1—0 (0—0) Mátranovák, 400 néző, v.: Dóra. M.-novák: Zólyomi — Kilczin, Vanó, Tóth Lajos, Csikós — Simon, Nagy L., Kotroczó — Lakatos, Mihály, Mezei, Edző: Csernák László. Kazár: Telegdi — Szabó, Márton, Czecze (Tóth A.), Nagy B. — Tóth L., Tóth M., Kovács — Krizs (Hársi), Kra- jer, Varga. Edző: Simon Im­re. A jó iramú mérkőzésen a rendkívül keményen játszó hazaiak támadtak többet. A 75. pércben Csikós három el­lenfelet kicselezve, a kifutó kapus mellett mintaszerű, szép gólt lőtt. A vendégeknek csak egy szép lövésük és egy kapufatalálatuk volt a haj­rában. Jó: Csikós, Simon, Nagy, Mihály, ill.: Telegdi, Szabó, Tóth M. Erdőkürt—Szurdokpüspöki 3—1 (2—1) Szurdokpüspöki, 300 néző, v.: Imrich. Erdőkürt: Radics — Fekete, Karman, Bacsa, Holicza — Proksza, Számpor, Nagy Z. — Nedeliczki (Sza­bó), Czeba József, Dombi. Ed­ző: Haviár Mihály. Szurdok- püspöki: Buda — Kosik T.,- Szabó, Kiss Sz., Kiss I. — Makai, Fodor, Pintér (Kar­sai) — Hepp, Szeles, Táj ti (Skuczi). Edző: Bendik Fe­renc. A 8. percben egy le­rántásért megítélt ll-esből szerezték meg a vezetést a hazaiak.. Pár perc múlva egy jó beadásból fejesgóllal egyenlítettek a vendégek, majd egy szabadrúgás után átvették a vezetést is. A len­dületes iramot a vendégek győzték jobban erővel, s a hajrában bebiztosították győ­zelmüket. Hepp, ill. Czeba kapott sárga lapot. Góllövők: Czeba József (2), Számpor, ill.: Szabó. Jó: Fekete, Dom­bi, Czeba, Számpor, ill.: Sza­bó, Kiss I., Karsai. A bajnokság állása 24 15 6 S 59-17 36 24 12 7 5 38-17 31 24 12 6 6 47-29 33 24 11 7 6 41-24 29 24 9 11 4 28-23 29 24 11 7 6 41-27 29 24 9 8 7 42-35 26 24 7 11 6 28-26 25 24 10 5 9 44-36 25 24 8 8 8 39-31 24 24 8 7 9 38-44 23 24 7 6 11 33-48 20 24 6 7 11 29-48 19 24 5 6 13 27-53 16 24 5 3 16 26-57 13 24 2 5 17 17-64 9 Az egyenlő pontszámúnk esetében a megyei verseny- kiírással megegyezően a jobb ifjúsági csapatot szerepeltető egyesületek nevei állnak előbb a táblázaton. összeállította: Andó Miklós 1. Romhány 2. Kisterenye 3. 2. sz. Volán 4. Nézsa 5. Mátranov. 6. Szőnyi SE 7. St. ötvözet. 8. Kazár 9. Balassi SE 10. Erdőkürt 11. Nőgrádm. 12. Szécsény 13. Szendehely 14. St. Somos j5. St. Bányag. 16. Szurdokp, Röplabda Kerámia Kupa Férfiak: STC—Szegedi Postás 71—61 (36—33). Salgótarján, 100 néző, v.: Szabó, Kovács. STC: Balogh 4, Tóth 13, Szabó 10, Laczkó 12, Juhász T5, cs.: Kojnok 11, Dániel 6, Novák. Edző: Boro- nyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 9—6, 10. p.: 17—14, 15. p.: 25—23, 25. p.: 45—41, 30. p.: 57—49, 35. p.: 63—57. A pénteken délután leját­szott találkozó nagy küzdel­met hozott. A szegediek végig „partiban voltak”, szívósan védekeztek, kosárral felelteit a tarjáni kosarakra. Az STC csak a második félidő köze­pén tudott elhúzni ellenfelé­től. Ekkor Juhász találatai 8 pontos előnyt hoztak a tar já­rnak számára. Ezen a találko­zón inkább ebben a küzdelem dominált. Az STC jó csapat­munkával, szoros mérkőzés­sel nyert a Szegedi Postás el­len. Boronyai Tamás: a csapat minden játékosa dicséretet ér­demel. Küzdeni tudásból, győzni akarásból jelesre vizs­gáztak. STC—Kiskunfélegyházi Tsz SK 78—74 (36—32) Kiskunfélegyháza. 150 néző, v.: Öze, Farkas. STC: Balogh v.: őze, Farkas. STC: KaposS 12, Belinyák 8, Hegyi 15, Mis- kolci 15, Longauer cs.: Ta­kács 6, Tőzsér. Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása: 3, p.: 0—8, 10. p.: 9—14, 15. p,: 12—25, 25. p.: 26—33, 30. p.S 36—38, 35. p.: 40—44. Nehezen lendült játékba a* STC. Az első félidőben kap­kodtak a nógrádi lányok. Eí tízpontos hátrányt jelentett a csapatnak. A második félidő­ben elsősorban védekezésben nyújtott kitűnőt' a tarjáni csa­pat. Ebben Belinyák járt az élen, döntő volt a lepattanó labdák megszerzése. Szívós védekezéssel, jó csapatmunká­val a 37. percben 46—46-náJ sikerült utolérni az egyre fá­radó kiskunfélegyházi csa­patot, s ezt a lendületet a mér­kőzés befejezéséig tartani tud­ta a tarjáni együttes. Az STC csapatából kiemelkedő telje­sítményt nyújtott Kaposi, He? gyi és Miskolci. Szarvas József: — Megis­métlődött az ősszel lejátszott mérkőzésünk. A Kiskunfélegy­háza váratlan, kemény harc­modora meglepte lányainkat. A második félidőre sikerült felrázni a csapatot, s ez meg­hozta a sikert. — pilinyi — 4, Tóth 11, Szabó 4, Juhász 40, Laczkó 18, cs.: Kojnok 1, Dániel 2. Edző: Boronyai Ta­más. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10—4, 10. p.: 19—12, 15. p.: 27—23, 25. p.: 47—38, 30. p.: 60—54, 35. p.: 71—66. A két csapat egymás elleni mérkőzései évek óla rangadós játszás' az NB II-ben. Ennek megfelelően a tarjániak négy­pontos győzelme kiemelkedő jelentőségű. A dél-alföldi ta­lálkozón az STC egy pillana­tig sem hagyott kétséget afe­lől, hosv jobb csapat ellenfe­lénél. Kemény mérkőzéssel, fegyelmezett, jó játékkal, vé­gig vezetve biztosítóba a küz­delmet, a sikert. A befejezés előtt egy , perccel 75—74-re alakult az eredmény. Ekkor Juhász és Tóth személyi do­básai bebiztosították a tarjáni sikert. Az STC csapatából Ju­hász kiemelkedő ' teljesít­ményt nyújtott, ezen a napon ellen állhatatlan volt. Omaszta Zoltán technikai vezető: — A siker a csanat fegyelmezett játékának kö­szönhető. Juhász Béla önma­gát múlta fölül. Nők: STC—Kiskunfélegyházi , Vasas 56—52 (17—27). Kiskunfélegyháza, 150 néző, Honvédelmi öttusa Győztes Újabb angol játékosok készenlétbon a kistoronyéi gimnázium Vasárnap a salgótarjáni vá- vács Gimn. Lányok: Koreay A., rosi sportcsarnokban rendez- Szita A., Fszota Zs., ték meg a KISZ Nógrád me- Zolnyánszky I.. Herczeg É. gyei bizottsága, a megyei ta- Fiúk: Papp R., Lavaj A., nács vb művelődési osztá- Hortky ff., Bojtos I., JárjóJ., lya, az MHSZ megyei vezető- III. Nagybátony 209. sz. I. sége, a polgári védelem Nóg- Sz. I. Lányok: Petrolán K., rád megyei parancsnoksága Gortva É., Dénes M., Ludányi és a Magyar Vöröskereszt E., Zsiga E., Fiúk: Zay J., Nógrád megyei vezetősége ál- Nagy L., Kotzenbach P., Ba- tal az 1981—82-es tanévben lázs T., Bojtos L.. meghirdetett honvédelmi öt- A helyezett leány- és fiú- tusa-csapatverseny megyei csapatoknak a díjakat és az döntőjét. okleveleket a megyei tanács A versenyt Takács Tamás, művelődési osztálya képvi- a KISZ Nógrád megyéi bi- seletében Zeinberg András- zottságának sport- és hon- né, a Magyar Vöröskereszt védelmi felelőse nyitotta meg. Nógrád megyei vezetőségé A megye középfokú tanin- nevében Csatai Imre adta át. tézeteinek II. osztályba járó, öt-öt tagú leány- és fiúcsapa­tai mérték össze felkészültsé- r­__________________________ A ttól való félelmében, hogry ffl sérülési hullámnak újabb játé­kosok esnek áldozatul, Boliby Robson angol szövetségi kapi­tány három kitűnő játékost -• két hátvédet és egy csatárt —*> riadóztatott hétfőn délután. Mindhárman „készenlétben'* állnak arra az esetre ha a hely« zet ezt szükségessé tenné. A há­rom játékos: Graham Roberts, m Tottenham és Alan Kennedy. » Liverpool védője, valamint Gary Shaw, az Aston Villa ifjú csa­tára. Robson elvileg 22 játékossal nult volna edzőtáborba — ere* közül azonban csak 17 bizonyult egészségesnek. Kiesett Brya» Robson, a csapatkapitány, Wood­cock és Rix, az Arsenal két sztárja gtatbam a _ West Brom­wich és Osman, az Ipswich hát­védje. A szövetségi kapitány a kök zéphátvéd-. »helyzetet” „különö­sen kritikusnak” minősítette -® innen van a Tottenham veteránt jának behívása. Robson előreláthatólag kedd«« délben hirdet összeállítást. güket. Többek között szere­pelt párbajlövészet légfegy­verrel, szellemi totó, fegyve­res váltófutás, elsősegély- nyújtási gyakorlatok. Ez utób­bi feladatnál kitűnt, hogy a mindennapok során előfordu­ló sérülések ellátásával sin­csenek tisztában a fiatalok. Ezen a téren még jócskán van mit pótolni. (!) Némi gondot okozott a szervezők­nek, hogy a városi KlSZ-bi- zottság, figyelmen kívül hagyva a megyei eseményt,, szintén vasárnap rendezte az IG városi versenyt. így né­hány csapattal kevesebb ve­A NÓGRÁD iotófippjei, 18. 1. Ascoli—Torino 2. Cesena—Verona 3. Juventus—Internazionaje 4. Napoli—Fiorentina 5. Pisa—Genoa 6. Sampdoria—Cagliari 7. Arezzo—Catania 8. Atalanta—Monza 9. Bari—Campobasso 10. Foggia—Lecce 11. Milan—Como 12. Palermo—Perugia 13. Pistoiese—Sambenedettese hét X i 2 1 X 2 X X 1 X 1 lx* 2 2 1 lx* X * hetett részt a honvédelmi öt­tusa megyei döntőjén (7 isko­la 150 tanulója). Eredmények: I. Kisterenyei gimn. leány- és fiúcsapata. Lányok: Balázs E., Kemen- csik K., Németh M., Palchu- ber É„ Nagy E. Fiúk: Sza­kács P, Baksa Sz., Mákos A., Mede P, Szentoétery R. II. Balassagyarmati Szántó Ko­14. Reggiana—Cremonese 2 15. Udinese—Catanzaro 1 16. Varese—Lazio 2 CéKotépályázat A múlt héten 287 pályázati szelvény érkezett olvasás inktól. A két kiemelt mérkőzés végeredménye: Intemazio” nale—Roma 0—0, Varese—Atalanta 0—0. Telitalálatos szel­vényt hatan küldtek be, egy találatot 39-en értek el. 10—10 darab totószelvényt nyert sorsolás útján Gáspár Róbert, Salgótarján, Damjanich u. 31., Schmidt Károly, Balassa­gyarmat, Hétvezér u. 1/A., és Vaspál István, Kisterenye, Der* ák u. 1. szám alatt lakó olvasónk. A nyereményeket postán küldjük ki. Hagyományalapítás Romhányban Serdülő-röplabdacsapatok gyűltek össze a hét végén Romhányban, az első Kerámia Kupán. A benevezett csapatok a sal­gótarjáni Budapesti úti Álta­lános Iskola kivételével mind­annyian eljöttek. A verseny körmérkőzéses rendszerben, két-két játszmában folyt. Dön­tetlen eredmény nem fordult elő. A legnagyobb küzdelmet Ausztria serdülőválogatottjá­nak és az Újpesti Dózsa csa­patának mérkőzése hozta. A kupadöntővé előléoett mérkő­zést a lila-fehérek nyer­ték 2—0 arányban. Vá­rakozáson felül szerepelt a Romhányi Kerámia csapata, amely Nógrád megyei elsőségének, megvédése után a Nyíregyházát is legyőzte. A csapatok nagyon stabil játék­erőt képviselve, a százszázalé­kos Dózsa után csökkenő szá­mú győzelemmel állították be a végső sorrendet, amely a kö­vetkezőképpen fest: 1. Újpesti Dózsa, 2. Ausztria, 3. Rom­hány, 4. Nyíregyháza. 5. Szé­csény. A szécsényieknek ötö­dik helyezésük ellenére sem volt szégyenkeznivalójuk, mi­vel minden mérkőzésen be­csületesen küzdöttek, méltó ellenfelek voltak. A torna magas színvonalát a kiemelkedő képességű oszt­rák és az ú'oesti csapat bizto­sította A Kerámia Soortkör meghirdetett díjain felül a rétsági járási úttörőelnökség jutalmazta a Nógrád megyei teljesítményeket. A legered­ményesebb megyei csapat a Romhányi Kerámia lett, és közülük került ki a legjobb Nógrád megyei röplabdás 'is Pasztorális Attila személyében. A legtechnikásabb játékos cí­met az osztrák Wolfgang Eichinger kapta. Az Újpesti Dózsából választották a leg­jobb feladót Király Zsolt és a legtöbb, ütőt Kormos Zoltán személyében. A torna legjobb mezőnyjátékosa Máté Zsolt romhányi röplabdás volt. A részt vevő csapatok vezetői el­ismeréssel szóltak a torna gör­dülékeny lebonyolításáról és a Romhányi Építési Kerámia­gyár által nyújtott, magas színvonalú ellátásról. Jó öt­letnek bizonyult, hogy az osztrák gyerekek ellátását a romhányiak egyénileg, ro­mantikus' körülmények között oldották meg. A másfél nap minden mozzanata bizonyítot­ta. hogy Romhányban egyre szélesedik a röplabdát szere­tők és segítők tábora. A megyei röplabdaszövet­ség és az Újpesti Dózsa szer­vező segítségével rendezett röplabdatorna ilyen szinten is a sportágat méltón repre­zentáló nemzetközi verseny volt. Reznicsek László Géltotó 1. Ascoli—Torino, végeredmény: 2. Pistoiese—Sombcnedettese, végeredmény: ___ N ÉV: LAKCÍM: NÓGRÁD - 1983. április 27., szerda 7