Nógrád. 1982. november (38. évfolyam. 257-281. szám)

1982-11-24 / 276. szám

LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság A romhányiak őszi bajnoki címévé! zárult az 1982/83-as őszi évad Verőfényes, kellemes lab­darúgóidéban fejeződött be a megyei ■ labdarúgó-bajnokság 1982/83-as évadjának őszi idé­nye. A bajnoki címet az MNK-ban is bravúrosa fi sze- ■ replő romhányi kerámiások szerezték meg, ha időnként az igen tömör középmezőny néhány csapata egy vereség mellett néhány döntetlennel pontot is szerezhetett az el­ismerten, rendszeresen jó já­tékot nyújtott együttestől. Si­kerük teljesen megérdemelt. A finálén az Eger elleni MNK-meccs fáradságával be- tudhatón, csalj döntetlenre telt erejükből Nógrádsápon. Ezzel az egy ponttal maradt második a 2-es Volán, amely váratlanul biztos sikert ara­tott Kazáron. Az előző évi­ekhez hasonlítva, Kiss Imre edző volános legénysége a 2. hellyel az egyesületnél beállt pozitív változásokat tette el- ismerhetőbbé. A képletes do­bogó 3. helyére igen ' rossz őszi rajt után zárkóztak fel az ötvözetgyáriak — szorgal­mas pontgyűjtögetéssel s ha­zai és idegenbeli sikerek so­rával. ' A mátranovákiak több ku­darc után pontot szereztek Erdőkürtön a forduló egyet­len gól nélküli döntetlenjén. Nógrádmegyer csapata remek hajrával jött fel a 6. helyre s győzött a hullámvölgyben küzködő som os iák otthoná­ban. Váltakozó sikerrel játsz­va zárt a 7. helyen a Balassi SE, a záró fordulón épp el­lenük aratták első győzelmü­ket a tavaly jobb napokat, idén sikerélményt alig élt s Utolsó helyezett szurdokpüs­pökiek. Tulajdonképp 50 • százalékos eredménnyel a 10. helyre ért félidőre a tavaly lényegesen jobb Szőnyi SE, amely ezúttal az öt hellyel hátrább végzett szendehelyi újoncoknál szenvedett vere­séget a záró fordulóban. Szendehely—Szőnyi SE 2—1 (0—0) Szendehely, 200 néző, v.: Bora L. Szendehely: Szu- nyogh — Müller, German A., Bach, Szegner M. (Újvári) — Reich Gy., Rónai (SzlamaP.), German J. — Holecz F„, Rot­tenbacher Gy, Gáspár J. Ed­ző: Máthé Emil. Szőnyi SE: Halasi — Szrena, Bodor, Koz­ma, Molnár L. (Viiradi Z.) — Csorba J, Kosik, Gyetván — Sándor I, Kocsis, Tóth J. Küzdelmes félidő után a 60. percben egy durva védelmi hibát kihasználva, Gáspár megszerezte a hazaiak veze­tő gólját öt perc múlva Csorba J. 11-esből kiegyenlí­tett. A lelkesen játszó, jól hajrázó hazaiak a 88. perc­ben Rottenbacher góljával tartották otthon a megérde­melt két pontot. Sándor Ist­ván kapott sárga lapot. Jók: German A, Reich, Bach, Rottenbacher, ill.: Halasi, Ko­csis, Tóth J. St. Ötvözetgyár— Kisterenye 2—0 (1—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 200 néző, v.: Takács. ÖMTE: Bozó — Fejes, Hulitka, Győ­ré, Klányi — Szabó, Kovács P, Bartha — Nagy K, Do-' lencz, Fülöp. Cs.: Morva. Edző: Kriskó Lajos. Kistere­nye: Koncsik — Szomszédi, Simon J, Ozsváth, Németh Zs. (Balázs) — Szekula, Né­meth T, Rátóti — Bodor, Tóth A, Koós (Tekeres). Ed­ző: Szilágyi Gyula. A 15. percben a Nagy lerántásáért megítélt 11-esből Fülöp gól­jával szereztek vezetést a ha­zaiak. Fejes kapott sárga la­pot, aztán kiállításával tiz fővel végig szorgalmasabban játszottak társai. A vendégek bizakodás és a kényelemsze­retet hibáival halogatták a választ, helyzeteik elszálltak s az ÖMTE volt kapura ve­szélyesebb. A 62. percben Győré szabadrúgésbombá- jából a sorfalról Nagy K. elé hullott a labda s a kapu jobb oldalába helyezte. 2—0. A 87. percben a Morváról le­pattant labdából Balázs ál­lította be a végeredményt. Megérdemelt győzelem. Jók: Bozó, Szabó, Hulitka, Győré, Fülöp, Nagy, Bartha, ill.: Si­mon (a mezőny legjobbja), Bodor, Rátóti, Balázs. Nógrádmegyer—St. Somos 2—1 (0—0) Salgótarján, Somos, 300 né- *6, v.: Puszta., N.-megyer; Kormány — Verbói, Kruppa, Balázs B. — Kojnok, Balázs Z, Görcsi (Géczi L.), Tátrai — Sándor (Rácz G.), Rácz T, Godó. Edző: Koszta László. Somos: Földi — Borda, Mik­lós, Czikora, Balázs R. — Velkovics, Smida, Balogh (Balázs K.) — Kaspár, Kaj- zinger I, Bede. Edző: Bart- dur Mihály. Félidőig csapko­dó, egymás hibáit sem ki­használó ügyetlenkedés folyt. A 62. percben Godó lövése kipattant a kapustól, és Rácz T. egyből hatalmas gólt ra­gasztott a bal felső sarokba, öt perc múlva Bede Imrét feleselésért kiállította a já­tékvezető, újabb öt perc múl­va Balázs Zoltán követte sor­sában. A 75. percben, tömö­rülésből M'kVs egyenlített. A > C. percbí.i Rí=cz T. az egész védelmet kicselezve, alakítot­ta ki a s.ü.rézóan kémény mérkőzés végeredményét. Jók: Kormány, Verbói (a me­zőny legjobbja), Kruppa, F.ácz T., ill.: Czikora, Miklós, Velkovics Kajzinger. Szurdokpüspöki— Balassi SE 3—1 (1—1) Szurdokpüspöki, 200 néző, v.: Herczeg. Sz.-püspöki: Klinkó — Pusztai, Tóth A., Kiss Sz., Kiss I. — Fodor A., Székely, Zohó Sz. — Bodó, Kovács, Hepp. Edző: Bendik Ferenc. Balassi SE: Tóth — Sivó, Solti, Nagy L., Sági — Németh, Szitnyai J. (Balázs L.), Gál — Szvák, Varga L., Klement. Edző: Nagy J. László. A jó iramú, időnként kemény mérkőzést Székely, Zohó és Kovács L. góljaival nyerték a lelkesebb hazaiak, akik közül Fodor kapott sár­ga lapos figyelmeztetést. A vendégek szépítő gólját Var­ga L. lőtte, Nagy Lászlót vi­szont kiállítatta a játékveze­tő. Jó: Pusztai, Kiss Sz., Zo­hó, Kovács, ill.; sivó, Sági. Balázs. Szécsény— St. Bányagép 2-1 (1—1) Szécsény, 200 néző, v.; Győ­ri. Szécsény: Halasi — Gye- nes, Molnár, Kalmár, Vanya — Bérezi, Veres (Szarémi), Varga S. — Szita, Horváth (Jusztin), Lőrincz. Edző: Kiss László. St. Bányagép: Lehocz- ki — Rappd I., Simon (Draj- kó), Ivancsó, Kovács — Ecse- gi (Rappi J.), Takács, Ács — Romilányi, Pusztai, Longauer. Edző; Benke János. A 15. perc­ben Romhányi lefordult Kal­már mellől, s beadott labdá­ját Ács két védő és a kapus közül fejelte a hálóba. 0—1! A 34. percben Molnár vállsé­rülést szenvedett. A 43. perc­ben Bérezi szabadrúgásból a sorfalat érintve pörgette a labdát a hálóba. 1—1. A 70. percben varga Sándor és Ács István kapott sárga lapot. A 82. percben Szita—Lőrincz— Jusztin adogatás volt a gyors támadás útja, végül Jusztin a kifutó Lehoczki .felett emel­te a hálóba a labdát. Nézsai TSZ SE— Romhány 1—1 (1—0) Nógrádsáp, 300 néző, v.:Gál. Nézsa: Szépvölgyi — Pront­vai, Koncz P-, Reicher, Bera — Zatykó T., Takács B., Gáli — Kovács L., Szabó L., Füle. Edző: Majnik János. Rom­hány: Kovács J. — Koczka, Balázs I,. Jelen, Kertész — Kecskés, Szűcs, Pincze — Sági, Zagyvái (Matyóka), Tóth (Kaliczka D.). Edző: Vidomusz János. A lelkesebb hazaiak a győzelem tudatában roha­moztak a sportszerű összecsa­páson, a fáradtnak tűnő ven­dégek azonban így is rá­szolgáltak az idegenbeli pont­szerzésre. Kertész Márton és Jelen István kapott sárga la­pot. Kovács L„ ill.: Matyóka góljai járultak az eredmény­hez. Jó: Szépvölgyi. Reicher, Bera, Kovács, ill.: Balázs I., Pincze, Matyóka. 2-es Volán—Kazár 2-1 (1—1) Kazár, 200 néző, v.: Ágos­ton. Volán: Herczeg — Mo- csányi, Földi, Póczos, Pál — Dénes, Isdinszki, Tőre — Fe­kete, Patai, Jánosi (Bacsóka). Edző: Kiss Imre. Kazár: Te- legdi — Molnár Z., Varga, S., Kapocsi, Miklósi — Nagy B., Hársi, Tóth M. — Czecze, Ko­vács L,. Lukinics. Cs.: Gecse T. Edző: Simon Imre. A 17. percben Tőre szögletéből Dé­nes fejelte a léc alá a lab­dát. A 45. percben Czecze les­gyanús helyzetből egyenlített. A 63. percben Patai átadásá­ból Fekete lőtte a jobb sa­rokba a győztes gólt. A ha­zaiak rendre elhibázták hely­zeteiket, a Volán két kapufát lőtt, s patai fejesgólját visz- szavonta a játékvezető. A sportszerű mérkőzésen a ven­dégek az idény legjobb já­tékát nyújtották. Jók: Her­czeg, Póczos, Dénes, „Tőre, Pa­tai, Fekete (a mezőny legjobb­ja), ill.: Telegdi, Lukinics, Miklósi. Erdőkürt— Mátranovák 0—0 Erdőkürt, 200 néző, v.: Ma- kovinyi. Erdőkürt: Radics — Buris, Zsíros, Szádóczki P., Holicza — Proksza J., Szám­por P., Nagy Z, — Balogh Czeba József, Dombi. Cs.: Szá­dóczki J., Ignácz J. Edző: Haviár János. M.-novák: Zó­lyomi — Kilczin, Vanó, Tóth Lajos, Mezei F. — Simon I., Kotroczó, Kovács J. — La­katos, Mihály, Tóth László. Edző: Csemák László. A ke­mény mérkőzésen jobbára a két 16-os közt folyt a küz­delem, amelyben Lakatos Ba­lázs kapott sárga, lapot, Ko­vács Józsefet és Mihály Lász­lót pedig a hajrában kiállí­totta a játékvezető. Jó: Ra­dics, Zsíros, Holicza, Proksza, ill.: Zólyomi, Vanó, Simon. A bajnokság 6szi •»éfreredrnínye 1. Romháry 15 9 5 1 42-13 23 2. 2-es Volán 15 IC 2 3 58-14 22 3. St. ütvözet. 15 8 5 2 34-17 21 4. Kisterenye • 15 6 5 4 24-12 17 5. M.-novájc 15 5 7 3 21-17 17 6. N.-megjer 15 7 3 5 29-29 17 7. Balassi SE 15 6 4 5 24-20 16 8. Nézsai Tsz x5 5 5 5 25-18 15 9. Erdőkürt 15 3 5 5 21-17 15 lü. Szőnyi SE 15 5 5 u 26-23 15 11. Kazár 15 5 5 ö 20-18 15 12. Szécsény 15 5 3 7 21-32 13 13. St. Somos. 15 4 3 8 23-35 11 14. St. Bányag. 15 4 1 10 lí»-37 9 15. Szendehely 15 3 3 0 17-38 9 16.. Sz.-püspöki 15 1 3 11 9-50 5 Összeállította: Andó Miklós Teke Kupagyőztes nógrádiak Képünkön a kupagyőztes csapat. Balról: Kiss Istvánné, Oravecz Istvánné, Antal Edit éa Gerbecz Lászlóné. A fővárosban a hét végén nyolc megye csapatainak rész­vételével rendezték meg a női teke OKISZ Kupa országos döntőjét. A BKV Előre mo­dem, hatsávos tekecsarnoká­ban a nógrádi színeket a KISZÖV gárdája képviselte. A tarján} nők — Kiss István­né, Gerbecz Lászlóné, Ora­vecz Istvánné, Antal Edit — 744 fás teljesítményükkel minden ellenfelüket megelőz­ték és elnyerték az OKISZ Kupát A második helyen 742 fával a Csongrád megyeiek, míg a harmadikon 697 fás teljesítménnyel a Vas me-' gyeiek végeztek. Az egyéni versenyt a Csong­rád megyei Baranyai nyerte 210 fával. . Megelőzve a 207 fás tarján! Kissnét és a 200 fát ütő, ugyancsak tarjám Gerbecznét. Sakkosztályozó az OB ll-be jutásért Eger nyerte a tornát November 17—21. között Nyíregyházáin került sor öt megye — Borsod, Heves, Nóg- rád, Hajdú-Bihar, Szabolcs- Szatmár — megyei bajnoksá­got nyert sakkcsapatainak osztályozójára, ahol a ver- senyprogram kiírása szerint az OB II-be Jutás volt a tét Több éves sikertelen pró­bálkozás után Eger csapata győzött az ugyancsak Jó erő-- két felvonultató és esélyesnek kikiáltott házigazda Nyíregy­háza előtt. A további sorrend: 3. Sátoraljaújhely, 4. Berety- tyéújfalu, 3. Regionális Víz­mű SE (Mihálygenge). Az 5. hélym végzett nóg­rádi gárda egyrészt tartalé­kosán utazott el, másrészt elő­ször szerepelt osztályoz ón. A Kral Péter által menedzselt együttes annál azért biztatób­ban játszott, mint amit a he­lyezése mutat. Az első fordu­lóban a Hradeczky mester ál­tal irányított Nyíregyházára ijesztettek rá, ugyanis már 4,5—1,5 arányban vezettek. Ekkor jól hajráztak a hazai­ak és 5,5—5,5-ös állásnál a oöntő játszmát is ők nyerték. Dicsérete®, hogy az éltáblá­kon Szarvas, Horváth E., Fe­ne® és Gombár mesterjelöl­tek ellen győzött. Ezután kö­vetkezett az Eger SE és szin­tén egyetlen pont különbség­gel kaptak ki a nógrádiak. Az együttes ekkor a kilencedik táblán bukott el. Az utolsó két fordulóban már kedve- szegetten játszottak és a ru­tintalanság az eredményben is megmutatkozott. Eredmények: Nyíregyháza— Regionális Vizmű 6,5—5,5, Eger —Regionális Vízmű 6,5—5,5, Berettyóújfalu—Regionális Vizmű 7,5—4,5, Sátoraljaúj­hely—Regionális Vízmű 8-^-4: Egyénileg Fanes Tibor csak­nem 70, Sztrami József pe­dig 60 százalékon felüli tel­jesítményt nyújtott. Az él­táblákon — több OB I-est is megjárt mesterjelolt ellen — Szarvas Sándor 60 százalékon felüli, Horváth Endre, Fene® Endre, valamint Gombár Ká­roly és Zsély Tibor 50 száza­lékot teljesített. Ökölvívás Látványos gyermekverseny Jól sikerült gyermekver-' senyt rendezett az STC ököl­vívó-szakosztálya szombaton Salgótarjánban, a városi sport­csarnokban. Közel hatvan ál­talános iskolás lépett a kö­telek—közé, és , vívott izgal­mas, helyenként látványos küzdelmet. A végső győzelmet a Kis- terenyei Általános Iskola csa­pata szerezte meg a Csizma­dia úti iskolások előtt. A har­madik helyen egy vegyes csa­pat, -a beszterce-telepi, bag­lyosai jai é® Csizmadia úti ta­nulók együttese végzett. i Teke megyei bajnokság Alacsony színvonalon Az utóbbi időben hanyat­lóban van á Nógrád megyé­ben nagy hagyományokkal rendelKező tekesportág. En­nek jelei észlelhetők a me­gyei bajnokság színvonalán is. Igaz Nádújfalun újra megala­kult a .tekeszakosztály, é6 két csapatot is indítottak a baj­nokságban. Sajnos, páiyagon- dok miatt az üzemi bajnok­ságokon szereplő csapatok még ha akarnának sem. tudnának bekapcsolódni a küzdelmekbe. Ugyani® a megszűnt szak­osztályok pályáit más célokra használják, vagy időközben a versenyzésre alkalmatlanná váltak. így a megyei küz­delmekben az NB Il-es St. Síküveggyár, valamint az NB III-as Somoskőújfalu, Pásztó és Mátranovák tarta­lékegyüttesei szerepelnek a Nádújfalu csapatai mellett. A bajnokság első és második fordulójában is a pályaválasz­tók szerezték meg a győzel­met. Eredmények I. forduló: St. Síküveggyár II.—Somoskőúj­falu II. 7—1 (2352—2259). St. Síküveggyár II.: Bozó G. 431, Szabó B. 396, Kancsik J. 379, Huram Gy. 346, Papp K. 412, Lóczi S. 388. Somoskőújfalu II.: Németh B. 365, Ozsvárt 0. 375 Jankus L. 369, Molnár P. 378, pauchli R. 375, Heng- lár L. 397. Pásztó II.—Mátranovák II. 5—3 (2201—2182). Pásztó II.: Szabó S. 382, Sirkó Zs. 379, Pásztor A. 342, Csontos J. 357, Bata M. 363, Hegedűs R. 378. Mátranovák II.: Palotás J. 336, Aranyos I. 352, Sto- szek L. 378, Farkas J. 376, Soprányi Z. 388, Bereczld L. 352. Nádújfalu I.—Nádújfalu II. 5—3 (2102—2151). Nádújfalu 1. : Kotroczó F- 634, Kotroczó T. 351, Kapás I. 327, Czene S. 405, Kotroczó J, 382. Kotroczó M. 383. Nádújfalu II.: Nagy J. 318, Nádasdi F. 391, Kot­roczó I. 355, Csikós S. 366, Vincze Gy. 356, Kotroczó B. 365. II. forduló: Somoskőújfalu II.—Mátranovák II. 6—2 (3342—2214). Somoskőújfalu II.: ifj. Jankoly L. 398, Nagy Gy. 392, ifj. Németh B. 404, Molnár P. 381, ifj. Ozsvárt O. 368, Hengiár L. 399. Mátra- novak II.: Farkas Z. 385, pa­lotás J. 332, Sopronyi Z.’ 363, Bereczki L. 346, Nádasdi J. 4l7, Stoszek L. 371. Nádújfitlu I.—Síküveggyár II. 5—3 (2198—2116). Nádúj­falu I. Kádas I. 385, Kotro­czó F. 345, Czene S. 352, Kot­roczó T. 345, Kotroczó J. 392, Kotroczó M. 379. st. Síküveg­gyár II.: Csongrádi B. 334, ifj. Huram Sy. 369, Kancsik J. 302, Szabó B. 351, Papp K. 382. Lóczi S. 378. Pásztó II.—Nádújfalu II. 6—2 (2123—2004). Pásztó II.: Koczka F. 342, Pásztor A. 333, Szabó S. 386, Sirkó Z. 368, Bata M. 378, Kecskés S. 316. Nádújfalu II.: Csikós S. 338, Bakos J. 331, Czene G. 332, Kotroczó I. 325, Nagy J. 324, Nagy Cs. 354. A NÓGRÁD totótippíei, 48. hét I. Tatabánya—Ferencváros i X 2. Videoton—Haladás i 3. Kecskemét—Bauxitbányász X 1 4. Szekszárd—Volán SC X I 5. ózd—Siófok 1 6. Baja—Debreceni Kinizsi X 2 7. Ascoli—Juventus 1 2 8. Avellino—Internazionaic X 1 9. Cagliari—Napoli 1 X 10. Fiorentina—Vefona 2 X 11. Genoa—Sampdoria X 1 12. Como—Catania 1 13. Bari—Sambencdrttesc 1 14. Pistoicse—Lazio X 1 la. Palermo—Crcmoncse 1 16. Reggiana—Foggla 1 Góltotópályázat A múlt héten pályázatunk- kezők nyertek 10—10 totó­ra 309 szelvény érkézett. A szelvényt: Fodor János, Ka­tót mérkőzés eredménye: rancsberény, Petőfi út 16., Nagybátony—Ózd 2—2, pász- K k . sóshartván tó-MVSC 0-0 volt. Harminc- Kakuk i órW1' “ósmirtyán. három olvasónk ért el egy ^akab Jánosne, Salgótarján, találatot, s közülük a követ- Úttörők u. 21. Gó 11 et é 1. STC—HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, végeredmény: __ ______ 2. SZÉCSÉNY—ROMHÄNY, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: NÚGRAD — 1982. novembei 24., szerda «