Nógrád. 1981. augusztus (37. évfolyam. 179-203. szám)

1981-08-23 / 196. szám

Labdarúgó Palóc Kupa | Labdarúgó területi bajnokság. Mátra csoport Az Eger SE győzelme 2—0 (2—0) Nagybátony, 150 néző, v: Harth. Góllövők: Tóth, Ponyi. A hazai gárda végig fölény­ben játszott, bár a síküveg­A kupagyőztes Eger SE csapata. Álló sorban a kép bal szélén Csank János edző, mel­lette Póta László, aki a torna legjobb kapuvédőjénck bizonyult. Csütörtökön Salgótarján- STC—Eisenstadt 8—1 (6—0) gásokban az Eger SE csapata ban és Nagybátonyban befe- Salgótarján, 100 néző, v: 9—8 arányban jobbnak bizo- jeződött négy nemzet fiatal- Benkö. Góllövők: Tolnai (2) nyúlt, s ezzel megnyerte a jainak háromnapos labdarű- Agócs, Molnár, Kozma Po- tornát. « gótornája, a Palóc Kupa. nyi, Jaszik, Oláh, ill: Wein- A Palóc Kupa végeredmé­Vtolsó napi eredmények: handl. Káprázatos első fél- nye: 1. Eger SE, 2. Dukla Nagybátony—Síküveggyár időt produkáltak a tarjáni Banska Bystrica, 3. STC, 4. fiatalok, a második játékrész- Eisenstadt, 5. Bgy. SE, 6. ben sajnos eldurvult a küz- Tarnów, 7. Nagybátony, 8. delem. Síküveggyár. A torna legeredményesebb Eger SE—Dukla Banska játékosának a besztercebá­gyáriaknak is volt gólszerzési Bystrica 0—0 nyai Igor Klejch bizonyult, 8 lehetőségük. Végig nagy küzdelem folyt góllal. A legjobb kapusnak Bgy. SE—Tarnow 2—0 (2—0) a döntő mérkőzésen, enyhe járó tiszteletdíjat Póta Lász- Nagybátony, 200 néző: En- csehszlovák fölénnyel. Az eg- ló (Eger SE) kapta, míg a reiter. Góllövők: Tományi, riek szervezetten védekeztek, legsportszerűbb csapat a Bgy. Puruczki. Az első félidőben fegyelmezett játékkal ellen- SE gárdája volt. a magyar, a második négy- súlyozták a besztercebányai- A győztes egriek az öblös­ven percben, a lengyel együt- ak nagyobb tudását. A mér- üveggyár fődíját, a Palóc Ku- tes volt a jobb. kőzést követő tizenegyesrú- pát nyerték el. LABDARÚGÁS — Megyei ifjúsági bajnokság Az újonc Nógrádmegyer Négy négy pont Hatvani Kinizsi— Nagybátony 3—1 (2—0) , Az első hazai mérkőzésen, ellenfél 70 percen át irányf- amelyet kölcsönpályán, Balas- tóttá a küzdelmet, s csupán sagyarmaton játszottak a szé- az utolsó negyedórában meg- Nagybátony: 1000 néző, v.: csényiek, mindjárt a mérkő- ingó védelem eredménye lett Bodnár: Nagybátony: Palchu- zés elején magukhoz ragad- az egyenlítés. Jók: Dudás, bér — Czékmán, Orosz J., ták a kezdeményezést. Végig ill.: Józsa, Varga, Szert. Szabó J. (Bocsi), Tamás — Dóra, irányították a játékot, s meg­vágó, Orosz L. (Bertók) — érdemelten győztek. Jók: Antal, Szabó L., Szabó J., Loch. Ed- Vincze, Orgoványi, Králik, ill.: Bodori és Tóth. zö: Dávid Róbert. Hatvan: Ta­kács — Földi, Bóna, Ács, Nyéki — Hegyi, ©ömöri, @o- hér, Juhász (Futó) — Hor­váth, Tómács (Kovács). Edző: ©ál Béla. 13. p.: Hegyi vezette fel a labdát, a hazai védők hátrál­tak, a középpályás 12 méter­St. ötvözetgyár MTE— Petőfibánya 2—2 (1—2) Zagyvaróna, 300 néző, v.! Pecze. ÖMTE: Bozó — Do- lencz, Fodor, ©yöre, Kese —■ Bogár (Zvara), Varga, Kovács — Oláh, (Rigó), Nagy, Szoó. 1. p.: Egy húszméteres sza­badrúgást Bogár hatalmas erővel vágott a jobb felső sa­rokba. 1—0. 10. p.: Kese rö­viden adott haza, Adonyi el­11 góllal az élen Az ifjúsági labdarúgók kö­vetendő példát nyújtottak a Eredmények: *.: Rácz S. (3), Mészáros, Nézsa—Erdőkürt 4—3 (1— Pásztor (2—2), Rácz ©., Sán­felnőtteknek a góllövéstudo- 2!), v.: Kakuk. G.: Szabó L. dor T* Verbói J., Rász L. A ' ‘ " ’ ‘ '' ' ’ ’ hazaiak csak 8 fővel játszot­tak. Kazár—Karancslapujtő 3—0 (0—0), v.: Imrich. ©.:: Krajer Cs. (3). u uuu„ _ Balassi SE—2. sz. Volán 1—2 pöki) kiállítva, Farkas Attila mányból, hiszen a megyei baj­nokság új évtizedének nyitá­nyán 42 alkalommal zörget­ték meg a hálót. Két mérkő­zésen alakítottak ki két szám­(3), Néma D., ill.: SzámporP. (2), Markó R. Szurdokpüspöki—Pásztó 0— 2 (0—1), v.: Szigetvári (He­, , . vés m.). ©.: Nagy J. és Ki­jegyű eredményt Raadasul rály L Buda László (Sz..püs. icet,, v®nd^gcsapat volt a „tét- kiállítva, Farkas Attila „ ... „ tes”. Az újonc nógrádmegye- =área lannal fievel- ® > iU-: Csonka ©., Szabó S. ri.v ic t^aszioj sarga rappai ügyei- ... ül riek azért, mert a tavaly is meztetve gyengélkedő egyházasgergeiek a szünidőben sem értek rá 11 játékost csapattá szervezni. Csak nyolcán „álltak ki” az ostromlók ellen. Aligha hi­hető, hogy további három fiú nem akad két szomszéd falu­ban, akik néhány egyeneset bele ne tudnának rúgni a láb- _ d ába. A mátranováki fiatalok Balogh^Kozm^' tíz gólt lőttek Kisterenyén, ahol szintén akad tennivaló a csapat régi hírnevén esett csorba kiköszörülésén. A to­vábbi küzdelmek szorosabb St. Bányagép SK—St. Somos 3—1 (3—0), v.: Hukics. ©.: Fullajtár, Hoffmann, Berki Cs., ill.: Balázs K. Kiállítva: Berki Antal (Bányagép). STC ifi II.—Bgy. SE ifi II. 3—0 (1—0) Salgótarján, v.: Szűcs J. STC: Pálinkás — Agócs, Ju- Mol­Jó: Pintér, Balogh, Vidra,ill.:: Földi T., Csonka, Szabó. Kisterenye—Mátranovák 0—10 (0—5), v.: Simkó. ©.: Molnár, Csikós K. (4—4), Ur- bán Cs. (2). Jó: Balia P., Sár­vári Zs., ill.: Szoó M., Molnár T., Urbán, Csikós. Andó M. St. Síküveggyár— Bélapátfalva 2—2 (0—1) Salgótarján, 1000 néző, v Juhász I. Síküveggyár: Rádi Edző: Kriskó Lajos. Petőfibá- — (Verbói, Borsos, Sulyka, nya: Kádár — Tóth B., Csör- Kaszanyi — Lisztóczki, Cze- gő, Hepp, Kapás — Laczkó, , ne, Marcsok (Král) — Dudás, Adonyi, Szabó — Huszár, rol a kifutó^ Palchuber mel- Fehérv^ri (Németh), Bodor. (Tóth I.), Balogh, Vasas (Nagy a„.a_ 6 Edző: Szűcs László. Bélapát- Z.). Edző: Zilachi János falva: Erdős — Borics, Fo- ys,UI.! dor, Patkós (Zay), Józsa — e so Varga, Antal, Pócsik (Cseh), Baráth— Szert, Sasvári. Edző: Boldvai ©yula. 38. perc: Szert beadását a csípte a labdát és Bozó mel- sen levő; f-ocn szapo jacini- Apujából kifutó Rádi a 11- lett a kapu közepébe helye- hoz továbbított aki közelről es pontnál csak el6reütni zett. 1-1. 38. p.: Balról rúg- a kapuba bombázott. £ 1. . {Ucj|a Az elcsípett labdával hattak szögletet a vendégek. Varga elhúzott a kapus mel- A beívelt labdát Bozó kiejtet- uaiuuji vcuu, lett, majd futtából a jobb te, s Balogh öt méterről a térről a halóba lőtt. 3—1. feisß sarokba lőtt. 0—1. 59. hálóba emelt. 1—2. 79. p.: Negyedórán keresztül a ha- perc; pacsik a bal szélen fu- Nagy szép cselsorozattal „for- zai együttes támadott, aztán totta le a hazai védőket, be- gáttá meg” a vendégvédőket, —- meglepetésre a Ha van -vejt labdáját Baráth 12 mé- majd lágyan átívelt a bal ol- atvette a játék iranyita a . terrgj( kapásból, laposan löt- dalra. A jól érkező Varga f1 Bí^ni_a.sz_ SZin" te a bal sarokba. 0—2. 72. három lépésről a jobb sarok­perc: Fodor hazaadására Né­meth csapatt rá, s közelről a léc alá bombázott. 1—2. 78. perc: Németh átdásával Du- 16-oson 1—0. 25. p.: Földi jobb oldali beadását ©ömöri az ötösön lekezelte, majd a jobb sarokba lőtt. 2—0. 72. p.: Bo­csi jobb oldali szögletét a ven­dégek kapusa kiejtette, a ré­sen levő Loch Szabó Jácint­hoz továl a kapuba perc: ©ömöri kilépett a nagy­te semmi sem sikerült.... Szünet után az élelmezési­ek ügyesen, taktikusan tar­tották a labdát, s a rossz fel­fogásban játszó hazaiak szór- kapura.' A vanyos akcióit mar a mezőny­ben megállították. Amikor a bátonyiak szépítettek, azon­nal válaszoltak és megérde­melt győzelmet arattak. Jók: Hegyi (a mezőny legjobbja), Gömöri, Bóna, Ács, ill. Orosz J. ba emelt. 2—2. Két nyeretlen csapat talál­kozóján úgy indult a játék,' hogy a hazaiak gólzáporos győzelmet aratnak. A kezdeti belül Józsa felvágta. 11-es! A lendület után azonban vissza- büntetőt Czene a jobb alsó sa- esett az Ötvözetgyár, s ezt jól rokba küldte. 2—2. használta ki a vendég bá­A papírformás győzelem he- nyászegvüttes. Végül változa- lyett a Síküveggyár a vég- tos, közepes iramú mérkőzé- hajrában a „sírból hozta visz- sen, igazságos döntetlen szüle- sza” az egyik pontot. A gyor- tett. Jók: ©yöre, Varga, Rigó, sabb, keményebb és lelkesebb ill.: Hepp, Laczkó, Adonyi. Szécsény—Sajóbábony 3—0 (2—0) Balassagyarmat, 500 néző. Szccsény: Tolnai — Antal, Vincze, Orgoványi, Molnár (Deme) — Kármán, Litovszki, Csernyi — Králik, Szerémi, Horváth (Bérezi). Edző: Kiss László. Sajóbábony: ©yovai — Bodri (Palásti), Nyitrai, Jó­nás, Tóth, Kecskés, Budai, Braum — ©rolmusz, Nagy, Szabó. Edző: Balázs András. 27. p.: Horváth lövését a kapus kiütötte, Orgoványi védhetetlenül lőtt a hálóba. 1—0. 41. p.: Králik mesterien indította Litovszkit, aki nem hibázott. 2—0. 89. p.: Szerémi távoli lövését a kapus kiej­tette, Králik védhetetlenül lőtt a hálóba. 3—0. Labdarúgó NB II. Mindkét csapat idegenben A labdarúgó NB II. mai, A Bgy. SE bábolnai ven-' második fordulójában mind- dégszereplésre új összeállí- két nógrádi csapat idegenben tásban lép pályára: Pintér — szerepel. Az STC Egerben, a Pribeli, Robb, Hornyák, Laj- Bgy. SE Bábolnán lép pá- kó — Dudás, Zalai, Fried- lyára. Az STC minden való- mann — Szalai, Kovács, Szed- színűség szerint a következő Iák. A cserepadra Papp, összeállításban kezdi a játé- Tóth, Babinszki és Kövér ke- kot: Kocsis — Cséki, Varga, rül majd. Balga (Szabó), Kovács — Föl di, Zsidó, Tóth (Balga) — nokság Kiss, Mohácsi, Kerek. A cse­labdarúgó területi baj-' Mátra csoportjában ma egy mérkőzést játszanak répádon Rédei, B. Kovács, £ógrad jegyében, mégpedig ’ . .... Romhanyban, 17 órai kezdet­Pál és Varga I. vár majd já tékra. tel a Kerámia a Borsodná- dasd csapatát fogadja. nár, Oláh, Hartmann — Me­zei, Garai Cs., Jaszik (Né­meth Cs.). Edző: Kökény Jó­zsef. Bgy. SE: Baráth — Mi­, . , , . . , ... hály, Csizmadia, Deák, Csá­eredményeket mutatnak. Amit bi _ Maring Macskási (Te_ mégis meg kell említenünk, a lek L ) Toronyi _ Rónai £az„ari?k IaVuIasa ■„ persze’jarz Szűcs, Barkó. Edző: Beke Fe­renc. Góllövők: Oláh B., Garai és Németh. Csizmadia G. sár­ga lapos figyelmeztetést ka­pott. Egyházasgerge—Nógrádme­gyer 0—11 (0—4), v.: Tóth T. STC II.—Bgy. SE II. rangadó, amelyet három góllal nyert a tavalyi bajnok. Az említett csonka csapatos sportszerűt­lenség mellett két kiállítás és két figyelmeztetés társult. Sokk Élénk küzdele m a hatvannégy kockán Az alkotmány ünnepén Is küz- A verseny állása a hatodik íor­döttek a ,,Salgó 81” vegyes mes- dúló után: ÍTXTF1? résztvevői. Legutóbbi !_3. szirmai E., Bemei A.. Or- kozlésunk óta három fordulót bo- gOV£n I., mindhárman veretle- nyolítottak le. nek, 5_5 ponttal vezetik a me­Az egyes fordulok eredményei: Negyedik forduló: Szőllősi L.—Bemei A. 0,5—0,5, Orgován S.—Váradi ö. 1—0, Tóth L.—Bakos S. 0,5—0,5, Szirmai E.— Eigier F. 1—0, Szalai E.—Palla Gy. 0,5—0.5. ötödik forduló: Elgler F.—Szőllősi L. 0—1, Ba­kos S.—Szirmai E. 0,5—0,5, Pal­la Gy.—Tóth L. 0 5—0.5, Váradi— ö —Szabó E. 0—1, Tóth P.—Orgo­zőnyt. 4. Szurovszky 2. 4,5. 5. Bakos S. 4, 6. Szőllősi L. 3.5, 7. Tóth L. (a legjobb mesterjelölt) 3,5. A fentieket követik: Palla Gy. 2,5, Eigier F., Gallai J., Szabó E. 2—2 ponttal. Az augusztus 22—i szabadnap után augusztus 23-án folytatódnak a küzdelmek. Az alábbiak mér­kőznek egymással. Bakos S.— Szőllősi L., Palla Gy.—Eigier F., Váradi O.—Szirmai E., Tóth P.— ván S. 0—1, Szurovszky E.— , _ _ . , „ Szarvas I. 1-0, Bemei A.-Gallal Tóth B., Szurovszky E.-Szabó E j j_o Bemei A.—Orgován r., Gallai J. Hatodik forduló: -Szarvas I. Nagy küzdelem vár­Szőllfisi L —Gallai J. 1—0, hntö a Bemei—Orgován mérkfizó- Szarvas I.-Bernei A. 0-1, Orgo- sen- Ennek eredménye meghatá- ván S.—Szuroväzky E. 1—0. Szabó rozhatja a torna győztesét. E.—"T'óth P. 0.5—0.5 Tóth L.—Vára- A mérkőzések 14.30-kor kez­di O. 1—0. Szirmai E.—Palla Gy. dődnek a Hotel Salgóban. 1—0, Eigler F.—Bakos S. 0,5—0,5. H. J. Kézilabda NB II. Hatalmas küzdelemben STC-Úikígyós 19-16 (10-6) Salgótarján, Munkácsy úti sporttelep, 250 néző: v.: Falu, Kárpáti. STC: Kiss — Szabó I., Drevenka, Mizser (2), Pá­dár (1), Márta, Nágel (4). cs.: Berdó (kapus), Urbán, Har- mos, Bertók (4), Németh (1). Edző: Nagy István. (A kiskundorozsmai vere­ség ellenére a Salgótarjántól mindenki azt várta, hogy le­győzi az élmezőnyhöz tartozó vendégegyüttest. A fiúk eb­ben nem is okoztak csaló­dást,..) Az eredmény alakulása: 15. perc: 4—4, 23. p: 9—5, .42. p: 15—9, 50. p: 16—14. Az első két percben négy gól esett. Mindkét ízben az Újkígyós vezetett és harma­dik gólját is büntetőből érte el. Ekkor Szabó és Nágel „ziccerhelyzetben” hibázott. A 7. percben Szabó egyenlí­tett, majd Németh .vezetést is szerzett. A félidő derekán Bertók góljaival a hazaiak tetemes előnyt szereztek, ame­lyet Nágel tovább növelt. Közben egy tarjáni büntető kihasználatlanul maradt... A szünetet követően a Sté- cé tartotta előnyét, de két Röplabda Barátság Kupa Látványos mérkőzések Egri siker Augusztus'20—21-én három nos Iskolában. A torna folya- —13, 9, 13) Eger _Temesvár n emzet csapatainak részvéte- mán kiemelkedett az Eger 3—1 (—-J3, 6, 14, 8), Temes- lévei röplabda Barátság Ku- együttese, amely magabiztos vár—SZÜV-Róna ’ 3—0 (2, 11, pát rendeztek Salgótarjánban, játékkal egyetlen játszma- 4), Eger—Hnusta 3—0 (7,’ o’ a Beszterce-lakótelepi Általá- veszteséggel utasította maga 13), Ferroglobus—SZÜV-Róná mögé a mezőnyt. A hazaiak, 3—2 (—8, —12, 5, 6, 14), Te- a SZÜV-Róna lányai két mér- mesvár—Hnusta 3—o’ (12, 7, 5). kőzésen is szoros küzdelem- \ torna végeredménye: ben maradtak alul, s bár az j. Eger 4 4 . 12. , , utolsó helyen végeztek, mégis 2. Temesvár 4 3 í ío- 3 7 biztató jeleket fedezhettünk *■ Ferroglobus 4 2 2 c- 9 s fel játékukban. s szüv-Rón. 4 1 3 4’U * Eredmények: Eger—Ferro- A legsportszerűbb csapatnak globus 3—0 (5, 11, 3), Hnusta járó díjat a Temesvár együt- —SZÜV-Róna 3—2 (—14, 14, tese nyerte el. A legjobb ütő­10, —5, 6), Temesvár—Ferro- játékosnak Brinzei Marina globus 3—0 (0, 5, 10), Eger— (Temesvár) bizonyult, míg a SZÜV-Róna 3—0 (8, 6, 3), Fér- legjobb mezőnyjátékos díját roglobus—Hnusta 3—1 (13, Molnár Éva (Eger SE) kapta. hétméteres kihagyása kissé megzavarta. A kitűnő ellenfél öt perc alatt négyszer volt eredményes. Ekkor Szabó büntető- és akciógóljai, Kiss ragyogó védései megnyugtat­ták az idegeket, illetve álta­luk újra jelentős lépéshát­rányba került a vendég­együttes. Az újabb kihagyott STC-büntető és a kígyósi gól már csak ráadás volt... Kiállítások: 12, ül. 6. perc. Jók: Bertók, Kiss és Szabó. Az STC gyors húzásokra épített játéka — noha a szél­sők halványabb teljesítményt nyújtottak —, nem „feküdt” a jó nevű tsz-együttesnek. A hazaiak teljesítménye min­denképpen elegendő volt a bravúros győzelemhez. Az eredmény az ellenfélre nézve hízelgő. Nagy István: — Küzdelmes mérkőzésen szereztük meg a két bajnoki pontot. Koborovszky Mihály: —Mi nyerni jöttünk Salgótarján­ba, de a gyenge első félidei játék után későn tudtunk fel­zárkózni. Megérdemelt vere­séget szenvedtünk! Tóth István flÉl .,iT A hazaiak egyik legjobbjának Lőrincz Klárának leütését ez­úttal hárítja a hnustai sánc. NÚCRÁD — 1981, augusztus 23., vasárnap 7