Nógrád. 1981. augusztus (37. évfolyam. 179-203. szám)

1981-08-18 / 193. szám

Labdarúgó NB II. Felemás idénykezdet Salgótarjáni TC-S7olnoki MÁV MTE 1 — 1 (1-1) Salgótarján, 3000 néző, v.: Kórodi. STC: Kocsis — Cséki, Varga S„ Balga, Kovács — Zsidó, Tóth (Pál a 68. perc­ben), Földi — Kiss, Mohácsi, Kerek (Varga I. a szünetben). Edző: Szabó Géza. Szolnok: Bartos — Szántai, Csontos, Szabó. Tóth — Porhanda, Ba- ran, Selyem (Katona a szü­netben) — Rózsavölgyi, Szat­mári (Barna a 83. percben), László. Edző: Géléi József. Nagy érdeklődés előzte meg a találkozót A hazaiaknál az előre meghirdetett csapat ké­szülődött, a szolnoki öltöző­ből pedig hiányzott Géléi Jó­zsef vezető edző: A héten vakbélműtéten esett át, ezért segítője. Földesi István ült a kispadon. A mérkőzés gyász­szünettel kezdődött, a héten elhunyt Pothornik József em­lékének adóztak a nézők és a csapatok. Bátor Stécé-támadásokkal indult a meccs, s főleg a jobb­szélsőt foglalkoztatták sokat társai. Az első komoly lehe­tőséget Mohácsi puskázta el. A 7. percben 10 méterről lőtt a kapu mellé. A negyedóra végére beszorultak a szolno­kiak és Zsidó szép lövése kapott tapsot. Három perc múlva Balga 11 méteres feje­se á kapufa tövénél hagyta el a játékteret, maid Kiss lőtt az 5-ösről fölé. Jó volt a já­ték, csak a gól hiányzott. Aztán a 27. percben ez is megszületett. Rózsavölgyiről Földi elé pattant a labda, aki az 5-ösről, az eléje futó Bar­tos mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1—0. Aztán valami fan­tasztikus dolog történt. Egy csapásra megváltozott a já­ték képe. Kitámadtak a ven­dégek, a Stécé pedig mintha „belenyugodott” volna egygó- los előnyébe. A 31. percben Rózsavölgyi lőtt szabadrúgás után zúgó kapufát, s ez jelez­te, hogy komoly a szolnoki­ak próbálkozása. A 34. perc­ben egyenlítettek a vendégek. Rózsavölgyi a hazai védők díszkíséretében elhúzott, ne­héz szögből célozta meg a ha­zai kaput, Kocsis kitenyerel- te lövését, s a labda László elé pattant, aki az 5-ösről a kapu közepébe helyezett. 1—1. A félidő utolsó eseménye Bal­ga távoli bombája volt, ame­lyet Bartos szögletre öklözött! Langyosan kezdődött, s ugyanígy folytatódott a máso­dik játékrész. Alábbhagyott az iram és a lelkesedés, alig- alig kerültek veszélybe a ka­puk. Az 53. percben Földi gólt ígérő fejese szállt kapu fölé. Aztán sokáig nem akadt feljegyzésre méltó esemény, hacsak az nem, hogy a szol­noki Tóth durvaságért sárga lapot kapott. Aztán Mohácsi lőtt kecsegtető helyzetből ka­pu fölé. Görcsössé vált a ha­zaiak játéka. Bosszankodott a közönség. Az utolsó öt perc­ben valamit élénkült az iram, próbálkoztak a hazaiak, előbb Mohácsi fejelt az ötösről fölé, majd Földi rossz átvételén hi­úsult meg egy akció. Az utol­só percben egy ellentámadás­nál Rózsavölgyi kiugrott, egye­dül vezette a labdát a hazai kapura, ám a játékvezető síp­ja — tévesen — lesen állí­totta meg. Nagyszerű első fél órának lehetett tanúja a szép számú nézősereg. Fegyelmezetten, tudatosan játszott ekkor a Stécé, lábról lábra szállt a labda, egymás után gördültek a szép akciók. A vezető gól megártott a hazaiaknak, s mintha elkönyvelték volna győzelmüket. A második 45 perc már kevés izgalmat ho­zott, s az erőtlen hajrá nem változtatott az eredményen, így a szolnokiak megérdemel­ten vitték el az egyik pontot! Kevés jó teljesítmény akadt a hazai csapatból. Kocsis a gólnál hibázott, de Kovács is „besegített”, mert csak kísér­te a kiugró Rózsavölgyit. A vörös hajú hátvéd aztán fel­javult. Cséki közepesen, Varga S. taktikusan, okosan játszott. Balga előrehúzódott a középnályára. de nem ment neki igazán a játék. A pálya közepén Zsidó volt a legjobb, rengeteget „ment”, használha­tó labdákat adott. Földi gól­ján kívül nem sokat csinált, s ebben társa volt Tóth Dénes. Kiss fél órán keresztül jól játszott, aztán visszaesett. Mo­hácsi sokat hibázott, Kerek pedig szinte nem is találko­zott a labdával. A csereként beállt Varga I. nem tudott többet nyújtani elődjénél. A vendégcsapatból Szántai, Cson­tos, Baran, Porhanda és Ró­zsavölgyi játszott jól. Kiss László A Keleti csoport eredmé­nyei: H. Asztalos J. SE—MVSC 2—2 (1—0), Debreceni Kini­zsi—Szarvas 2—0 (1—0), Gyu­lai SE—DUSE 3—1 (2—1), H. Szabó L. SE—H. Papp J. SE 6—3 (3—0), Hódmezővásár­hely—H. Bem J. SE 2—0 (0—0), Gyöngyösi SE—Lehel SC 1—0 (1—0), Kazincbarci­ka—Eger SE 4—1 (1—0). A bajnokság állása 1. Szabó L. SE 1 1­. 6-3 2 2. K.-barcika 1 1­­4-1 2 3. Gyula 1 1­­3-1 2 4. Debr. K. 1 1­­2-0 2 5. HMSE 1 1­­2-0 2 6. Gyöngyös 1 1­­1-0 2 7. Asztalos SE 1­1­2-2 1 8. MVSC 1­1­2-2 1 9. Saig. TC 1­1­1-1 1 10. Szolnok 1­1­1-1 1 11. Jászberény 1­­1 0-1­12. Debr, Unlv. 1­­1 1-3­13. Bem SE 1­­1 0-2 _ 14. Szarvas 1­­1 0-2 . 15. Papp J. SE 1­­1 3-6­16. Eger 1­­1 1-4­Kétgólos vezetés utón Balassagyarmati SE—BKV Előre 2—2 (2-0) Balassagyarmat, 2500 néző, v: Fekete. Balassagyarmat: Pintér — Pribeli, Robb. Laj­kó, Hornyák — Dudás, Szalai, Kovács J. (Tóth C. a 37. percben) — Kovács L, Fried­mann, Szedlák (Papp a 75. percben). Edző: Czimmer- mann Gyula. BKV: Gőgös — Várt, Gulácsi, Tóth, Újvári — Nagy (Török a szünetben), Gergely, Gubán, Csorba — Böröczky, Kapcsos (Balázs a 63. percben). Edző: Mezei Jó­zsef. Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést mindkét csapat. Kovács futott el a bal olda­lon, kapura lőtt, de Gőgös Szedlák lába elől merész ve­tődéssel ütötte ki a labdát. A hazaiak térfelénél Dudás és Robb egy szerelésnél a nagy igyekezetben egymást zavar­ta, a labda Gergelynél ma­radt, aki helyezett, erős lö­vést küldött kapura, és Pintér jó reflexszel, lábbal tisztá­zott. Majd Tóth lerántotta a jobb oldalon előretörő Szed- lákot és ezért sárga lapot ka­pott. öt perc múlva Vári is erre a sorsra jutott. A 20. percben büntetőhöz jutott a Bgy. SE. Kovács István a labdával futott a kapu felé, Vári beérte, és nem messze az alapvonaltól buktatta a csatáris. A büntetőt Fried­mann a kapu bal oldalába lőtte. 1—0. öt perccel ké­sőbb egy ellentámadás végén Böröczky közelről fejelt ka­pura, és a léc alá tartó lab­dát Pintér szögletre ütötte. A 34. percben növelték elő­nyüket a hazaiak. Pribeli a jobb oldalon nagy lendület­tel húzott kapura, majd Sza­lai elé gurított, aki a hálóba emelt. 2—0. A szünet utáni első táma­dás végén Hornyák kapásból lőtt kapura, majd a túlolda­lon Pintér látványos védése kapott tapsot. Ezután Dudás és Pintér a nagy igyekezet­ben elvétette a labdát, de sze­rencsére Kapcsos az alapvo­naltól nem messze úgy lőtte keresztbe, hogy az elszállt az üres kapu előtt. A 66. perc­ben a fokozódó ellentámadá­sokból szépítettek a vendé­gek. A védők hátráltak és rö­viden adogattak. Már rég elrúghatták volna a labdát, de az Gergely elé pattant, aki váratlan nagy lövéssel a hosszúsarokba talált 2—1. Egyre jobban állandósultak a vendégek rohamai, a Bgy. SE-csatárok csak rövid ideig tudták tartani a labdát. A 77; percben Pribeli rosszul talál­ta el a labdát, mely.fpagaspn felperdülve saját kapuja elé szállt, és Csorba habozás nélkül kapásból a sarokba lőtt. 2—2. Az utolsó percek­ben nagy erőfeszítést tett mindkét csapat a győzelem megszerzésére, de az ered­mény már nem változott. Két ellentétes félidőt lát­hattak a nézők. Az első 45 percében a hazaiak lendülete­sen, bátran támadtak. Né­hány formás húzásból rögtön gólveszélyt teremtettek, ami sok szabálytalanságra kész­tette a vendégek védőit. A szünet utáni jó folytatás el­maradt, és egyre jobban a BKV Előre kerekedett felül. Támadóik felismerték a le­hetőséget és kihasználva a középpályások fáradtságát ki­egyenlítettek. Az utolsó per­cekig bármelyik csapat meg­szerezhette volna a győzel­met is. Jó: Pribeli, Dudás, Kovács István, illetve Gulá­csi, Újvári és Gergely. Reiter László A Középcsoport eredmé­nyei: Dorogi AC—22, sz. Vo­lán SC 3—2 (2—0), Ganz­MÁVAG—Kecskeméti SC 0—0, Kossuth KFSE—Bábol­nai SE 5—2 (2—J), Váci Izzó —Pénzügyőr 2—2 (1—0), Sze­gedi Dózsa—Építők SC 4—3 (1—1), MTK-VM—BVSC 1—0 (0—0), Budafoki MTE—Sz. MÁV Előre 2—1 (2—0). A bajnokság állása 1. KKFSE 1 1 — — 5-2 2 2. Szegedi D. 1 1 — — 4-3 2 3. Dorog 1 1 — — 3-2 2 4. Budafok 1 1 — — 2-1 2 5. MTK-VM 1 1 — — 1-0 2 6. B.-gyarmat 1 — 1 — 2-2 1 BKV Előre 1 — 1 —­2-2 1 Pénzügyőr 1 — 1 — 2-2 1 Vác 1 — 1 — 2-2 1 10. G.-MÁVAG 1 — 1 — 0-0 1 Kecskemét 1 — 1 — 0-0 1 12. Építők SC 1 — — 1 3-4 — 13. 22. Volán SE 1 — — 1 2-3 — 14. Szív. MÁV E. 1 — — 1 2-3 — 15. BVSC 1 — — 1 0-1 — 16. Bábolna 1 — — 1 2-5 — Sakk Három napon keresztül: Rajt a Salgó '81-en Palóc Kupa Vasárnap délután az ereszt- vényi Hotel Salgóban Répás- sy László, a megyei testne­velési és sporthivatal elnök- helyettese nyitotta meg a „Salgó ’81” sakk vegyes mes­terversenyt. Fél háromkor megindultak a versenyórák, ezzel kezdődött a kéthetes ver­sengés, amelyen hét neves mesterrel veszi fel a küzdel­met a 2. számú Volán SE hét mesterjelöltje. A totó 33. heti eredménye 1. Aluminium—Mohács-V. 0-0 x 2. MÁV DAC—Sopron 2-2 x 3. Várpalota—Sabaria 1-1 x 4. Bauxitbánv.—Szekszárd 3-0 1 5. G.-MAVAG—Kecském. 0-0 x «. 22. volán—Dorog 2-3 2 7. Budafok—MÁV Előre 2-1 1 8. Kossuth KFSE—Bábolna 5-2 1 9. Váci Izzó—Pénzügyőr 2-2 x 10. Szabd L. SE—Pápp .1. SE 6-3 1 tl. Gyula—Debreceni USE 3-1 1 .12. Salgótarján—Szolnok 1-1 x 13. Kazincbarcika—Eger 4-11 + 1 M. Miskolc—Asztalos SE 2-2 x Az első forduló során az alábbi játszmákra került sor; Tóth László—Szőllősi László 0,5—0,5, Szirmai Eduárd—Sza­bó Ervin 1—0, Bakos Sándor —Szarvas Sándor 1—0, Palla György—Gallai János 0—1, Tóth Pál—Szurovszky Elek 0—1, Eigler Ferenc—Orgován Sándor függő, Váradi Oszkár —Bemei András függő. Többnyire a várt eredmé­nyek születtek. A legizgalma­sabb játszmát Tóth László mesterjelölt és Szőllősi László mester küzdelme eredményez­te. E mérkőzés során igen éles, fordulatokban gazdag csatát vívott két kiváló sak­kozó, amely végül is döntetlen­ben végződött. A két függő játszmában minden eredmény lehetséges. A mai fordulóban az alábbi mérkőzésekre kerül sor: Szir­mai E.—Szőllősi L„ Eigler F. —Tóth L., Bakos S.—Szabó E., Palla Gy.—Orgován S.. Vára­di O.—Szarvas S„ Tóth P.— Gallai J., Szurovszky—Bemei A. A mérkőzések 14.30 órakor kezdődnek. II. J. Nemzetközi ifjúsági labdarúgótorna kezdődik A salgótarjáni sportfelügyelő- . ség, az STC és a Nagybátonyi Bányász rendezésében mától három napon át tartó ifjúsá­gi labdarúgótornára kerül sor. A Palóc Kupán részt vevő csapatok — a lengyel Tar- now, a csehszlovák Banska Bystrica, a Salgótarjáni Sík­üveggyár, az STC, illetve az osztrák Einsenstadt, az Eger, a Bgy. SE és a Nagybátonyi Bányász gárdája — a salgó­tarjáni Kohász-stadionban, a síküveggyári és a Nagybáto­nyi Bányász-pályán találkoz­nak egymással. A részt vevő együtteseket két csoportba osz­tották. Az A csoportba — amelynek mérkőzéseit a Ko­hász-stadionban és a zagyva- pálfalvai pályán játsszák — a Tarnow a Banska Bystrica, a Síküveggyár és az STC. a B csoportba az Einsenstadt az Eger, a Balassagyarmat és a Nagybátony csapata került. A csoportokon belül (ma és szer­dán) körmérkőzésekre kerül sor, csütörtökön a két első, illetve második helyezett az SKÜ-stadionban játszik az első, illetve a harmadik he­lyért. Ugyanezen a napon Nagybátonyban a többi he­lyért lépnek pályára az érde­kelt együttesek. Az ünnepé­lyes eredményhirdetésre csü­törtökön 17.30 órakor a döntő színhelyén kerül sor. A kupa első napi sorsolása. A csoport, 10 óra: Tarnow— Banska Bystrica, 11.40: STC— Síküveggyár, 16: Banska Byst­rica—Síküveggyár, 17.40: Tar­now—STC. (Az első két mér­kőzés helyszíne a Kohász-sta­dion. a délutáni mérkőzéseké a síküveggyári pálya.) B csoport, 10 óra: Eiscnstadt —Eger, 1J .40: Bgy. SE—Nagy­bátony, 16: Bgy. SE—Eisen- statít, 17.40: Nagybátony—Eger. (A B csoport mérkőzéseire a Nagybátonyi Bányász pályáján kerül sor.) Labdarúgó területi bajnokság Elkezdődtek a küzdelmek A síküveggyáriak gólja a hatvani hálóban. Bélapátfalva—St. ötvözet­gyár 4—1 (1—0). Bélapátfalva, 500 néző, v: Kálmán. Bélapátfalva: Erdős — Patkós, Fodor, Borics (Zay), Antal, Baráth, Varga, Pócsik. Cseh (Kapui), Sasvá­ri, Szert. Edző: Boldvai Gyu­la. St. ötvözetgyár: Bozó — — Fodor, Nagy, Gyurácz. Győré (Kese), Zvara, Bogár, Sándor, Varga, Dolencz. Ko­vács (Rigó). Edző: Kriskó Lajos. Rögtön az Építők ragadta magához a kezdeményezést és jelentős mezőnyfölényre tett szert. Szünet után javult a hazaiak helyzetkihasználá­sa és ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Góllö­vők: Sasvári (2), Varga, Szert, ill. Bogár. , Jó: Sasvári Patkós, Baráth, Szert, ill: Bozó. St. Síküveggyár—Hatvani KVSC 1—1 (1—0). Hatvan, 800 néző, v: Lója L- Síküveggyár: Rádai B. — Verbói, Borsos, Kaszanyi, Fe­hérvári, Gulyka, Lisztóczki, Marcsok (Kasza), Szekula, Dudás, Bodor* (Král). Edző: Szűcs László. Hatvan: Takács — Földi, Bóna, Nyéki, He­gyi, Bohér (Futó), Ács, Gö- möri, Kovács (Krisztián), Horváth, Juhász. Edző: Gál Béla. Végig nagy iramú, helyen­ként túl kemény küzdelmet vívott a két csapat. Az 54. percben Szekulát a játékve­zető kiállította. Góllövő: Mar­csok. (11-esből), ill. Gömöri. Jó: Borsos. Kaszanyi, Lisz­tóczki, ill: Bóna, Hegyi, Ács. Szécsény—Sírok 1—1 (1—0). Sírok, 800 néző, v: Czirba. Szécsény: Halasi — Antal, Vágner, Orgoványi, Molnár (Varga), Kalmár, Litavszki, Csernyi, Králik, Szerémi, Horváth, (Bodnár). Edző: Kiss László. Sírok: Kovács I. — Dávid, Erdélyi, Mhhalkó, Lipták, Urbán, Racskó, Ro­mán, Csizmarik, Váczi, Vár- konyi (Szalai). Edző: Bende Sándor. Hazai fölény után a vendé­gek egy vitatható 11-essel ju­tottak vezetéshez. A Sírok több gólhelyzetet elhibázott, így csak az egyenlítésre fu­totta erejéből. Góllövő: Cser­nyi (Il-esből), 111. Racskó. Jó: Vágner, Orgoványi, Kalmár, ill: Erdélyi, Mihal- kó, Lipták. Nagybátony—Sajóbábony 2—1 (1—1). Sajóbábony, 1200 néző, v: Osváth. Nagybátony: Palchu- ber — Czékmán, Orosz I., Szabó, Tamás, Dóra, Vágó, Orosz II., Szabó L„ Szabó J., Loch. Edző: Dávid Róbert. 10. perc: Loch iramodotí meg a jobb oldalon, két ügyes csellel tisztára játszotta ma­gát, aztán a tehetetlen kapus mellett lőtt a hálóba. 1—0. 12. perc: Formás hazai akció gördült a pályán, a labda Grolmuszhoz került, s a csa­tár hat méterről a kapus lá­ba között talált a hálóba,' 1— 1. 50. perc: Az ellenállha­tatlanul játszó Loch a félpá­lyánál szerzett meg egy lab­dát, sorra cselezte ki a védő­ket, aztán tíz méterről erős lövést küldött a bal sarokba. 2— 1. A hazai együttes a találko? zó jelentős részében mezőny­fölényben játszott, de a ruti­nosabb és képzettebb vendég­csapat védelme jól állta a sarat. A gyors, rajtaütésszerű vendégakciók veszélyeseknek bizonyultak, s Loch ezúttal igen jó napot fogott ki. Nem tudták tartani, fő részese a győzelemnek. Jók: Loch (a mezőny legjobbja), Palchu- ber, Orosz I., Vágó. Borsodi Volán—Romhány 3—2 (3—2). Miskolc, 300 néző, v: Bodó.­18. perc: Gsányi jobb ol­dali beadását Veres kapta,' aki közelről erős lövést kül­dött a jobb sarokba. 1—0.’ 25. perc: Czél lépett ki a vé­dők közül és 12 méterről he­lyezte el a labdát a bal alsó sarokba. 2—0. 28. perc: Sza- nyó beadását Csányi hét mé­terről fejelte a kapura, a lab­da a kapufáról perdült a gól­vonal mögé. 3—0. 37. perc: Lugosi röviden adott haza, Pinczés lecsapott a labdára, s Kiss mellett közelről szépí­tett'. 3—1. 40. perc: Egyéni játék után ismét Pinczés ta­lált a hálóba. 3—2. A közlekedésiek biztos győztesnek látszottak, de a magabiztos vezetés után el­követték azt a hibát, hogy át­adták a kezdeményezést a vendégeknek. A romhányiak éltek is vele, s nem sok hi­ányzott az egyenlítéshez. További eredmények: Bor- sodnádasd—Borsodi Bányász 3—1, Edelény—Recsk 2—0, Petőfibánya—Olefin SC 0—4. A bajnokság állása 1. Olefin SC 1 1­­4-0 2 2. Bélapátfalva 1 l­­4-1 2 3. Borsodnádasd l 1­­3-1 2 4. Edelény 1 1­­2-0 2 5. Borsodi Volán 1 1­­3-2 2 6. N.-bátony 1 1­­2-1 2 7—10. Hatvan 1­1­1-1 1 Síküveggyár 1­1­1-1 1 Sirok 1­1­1-1 1 Szécsény l­1­1-1 1 11. Sajóbábony 1­­1 1-2­12. Romhány 1­­1 2-3­13. Recsk 1­­l 0-2­14. Borsodi B. 1­­l 1-3­15. ÖMTE 1­­1 1-4­16. Petőfibánya 1­­1 0-4­[ tftŰGRÁD - 1981. augusztus 18., kedd 7