Nógrád. 1980. november (36. évfolyam. 257-281. szám)

1980-11-04 / 259. szám

Labdarúgó NB II. Keleti csoport Két ponttal vezet az STC Salgótarjáni TC—Debreceni Kinizsi 2 — 0 (1—0) Cselgáncs Az STC nyerte a Karancs Kupát Földi Attila két gólt ért' el Debrecen, 800 néző, v: Dri- gáij. STC: Kocsis — Cséki, Mákos, Varga Kovács — Bal­ga; Kegye, Földi, Kajdi — Mo­hácsi, Berindán (Vágó a 74. percben). Edző: Szalai Miklós. D. Kinizsi: Kiss — Vajda,, Cs. Kiss (Kelemen az 54. percben), Puskás, Kacsur — Tóth F., Tóth E., Tóth I. — Szabó, Bo­donyi, Orenstein. Edző: Molnár János. Hideg időben, orkánszerű szélben kezdődött a találko­zó. Az első lehetőség Balga előtt nyílt a gólszerzésre, mégpedig az 5. percben, de a középpályás közeli lövése Pus­kásról levágódott. Jobbára me­zőnyjátékkal, enyhe tarjáni fö­lénnyel teltek a percek. A ne­gyedóra végén Szabó beadása után parázs jelenetek játszód­tak le Kocsis kapuja előtt, vé­gül Földi vágta ki a gólvonal­ról a labdát. A 25. percben Vajda használta ki a szél tá­mogatását, 30 méteres lövését az alsó sarok elől tenyerelte ki Kocsis. Aztán Bodonyi 25 méterről célozta meg a kaput, s jó lövése alig szállt fölé. A másik oldalon Mohácsi beadá­sa után Kajdi került jó hely­zetbe, de emelése keresztbe­szállt a kapu előtt. A 42. perc­ben vezetéshez jutott a Stécé. Földi a hazaiak térfelének kö­zepén szép csellel lerázott ma­gáról egy védőt, középen ki­ugrott, s 12 méterről leadott lövése a jobb kapufáról vágó­dott a hálóba. 1—0. Szünet után a széllel hátban játszó tarjániak kezdtek job­ban. előbb Berindán remek lö­vését hárította Kiss, majd az 55. percben megszületett a má­sodik vendéggól. A debreceni középhátvéd, Cs. Kiss a kezdőkörnél lyukat rúgott. Mohácsi rácsapott a labdára, s a középütt kiugró Földi elé tálalt, aki a 11-es pontról a kapu közepébe lőtt 2—0. Változatlanul a salgótar­jániak voltak fölényben, a hazaiak erőtlenül, különösebb elképzelés nélkül vezették el­lentámadásaikat. A 70. perc­ben Tóth F. 15 méterről pör- dített kapura, de Kocsis védte a kellemetlen labdát. Egy perc múlva szinte megismétlődött az előző jelenet, csak most kö­zelebbről próbálkozott a deb­receni támadó, a tarjáni kapu­védő ezúttal is a helyén volt. Meddő hazai kísérletek után megvillant a Stécé. Kegye vit­te fel a labdát, több védőt is kicselezett, majd a bal szélre játszott Mohácsi elé, akinek éles szögből leadott lövése alig kerülte el a bal felső sarkot. Később Kajdi került jó pozí­cióba, de szorongatott helyzet­ből a kapu fölé emelt. Az utol­só percek mezőnyjátékkal tel­tek, egyik kapu sem forgott veszélyben. Kétféle STC létezik: egyik, amely otthonában biztos esé­lyesként lép pályára, s mégis­csak vergődik a nálánál sok­kal gyengébb csapatok ellené­ben. A másik Stécét csak azok láthatják, akik idegenbeli mér­kőzésére elkísérik az együttest. Mert ott fegyelmezett, egysé­ges, olajozottan működő gárda benyomását keltik a tarjániak. Ezúttal is ez történt. Szinte minden játékos tudta és meg is tette a rábízott feladatot. A védelemben most nem akadt gyenge pont, talán Varga és Kovács játszott egy árnyalat­tal jobban a társaknál, de Csé­ki és Mákos is megtette a ma­gáét. A középpályán Kajdi és Kegye mindvégig. Földi pedig első gólja után játszott kitű­nően. Balgának sok eladott labdája volt. A csatárok közül Mohácsi játéka nyújtott kelle­mes meglepetést, sokat moz­gott, jól cselezett és önzetlen volt. Berindán valamivel hal­ványabb teljesítményt nyúj­tott A hazaiak közül egyedül Puskás játékát lehet dicsért­en említeni. Drigán játékvezető mindkét fél számára többször tévedett, de ebben „segítségére voltak" indiszponált partjelzői is. Kiss László Miklós A salgótarjáni sportcsarnok városok, mint Mosonmagyar- két tatamiján, 12 egyesület 96 óvár, Nagyatád. Nagykanizsa versenyzője szombat és vasár- bemutatkozása is örvendetes nap a III Karancs Kupa küz- jelenség. A verseny rendezése delmeiben vett részt. Rangot kifogástalan volt. A megyei adott a versenynek az orszá- cselgáncsszövetség míndene- gos cselgáncsszövetség intézd seit, Juhász Sándort. Rigó De- kedése; a kupaküzdelmeket, zsőt és Károlyi Antalt dicséret országos II. osztályú rangsoro- illeti. ló versennyé léptette elő: Az Eredmények: 60 kg: 1. Zöld évenkénti tíz rangsoroló ver- (Debreceni Dózsa) . . .3. Gó- seny legjobbjai, összesített cza (STC). 65 kg: 1. Hanufer eredményük alapján I. osztá- (Debreceni Dózsa). 71. kg: 1.’ lyú minősítést nyernek. Az Tamási (Eger SE) ... 6. De- STC fiataljai eredményesen me (STC). 78 kg: 1 Erős (Szek- szerepeltek. A pontverseny- .szárdi Dózsa). 2. Lőrincz (STC),' ben elért első helyük, ezzel ... 5. Rozgonyi (STC). Rozgo-! együtt a kupa elnyerése beszé- nyi kitűnően kezdett, sajnos az des bizonyíték. első összecsapásnál megsérült. — Jó kezekben van a me- 86 kg: 1. Harczos (Kaposvári gye fiatal, alig hároméves Dózsa), ... 5. Pál (STC). 95 cselgáncssportja — mondotta kg: 1. Csillik (STC), 2. Csin- Övári Sándor, a versenybíró- esik (STC). + 95 kg: 1. Wal- ság elnöke, az országos szövet- tér (Közgazdasági Egvetem). 2. ség szervező bizottságának ve- Tóth (STC), 3. Kadlót (STC). zetője. Szerinte a verseny szín- A pontversenyben 1. STC 24,' vonala az előző évekhez vi- 2. Debreceni Dózsa 18. PVSK szonyítva emelkedett. Az STC 18 pont. várakozáson felül szerepelt. Üj — mátyus — Ha a Népstadionban Bp. Honvéd—Real Madrid Nagybátonyi Bányász 2—2 (2—1) Lehel SC A bajnokság állása Nagybátony: 1000 néző. Ve- hadrúgáshoz. Sárközi a láb- —, többet és veszélyesebben —Eger 1—0 (0—0), DUSE— zette: Ádám. Nagybátonyi Bá- dát Bacher elé gurította, aki támadtak. A mérkőzésre rá- Gyöngyös 2—0 (0—0), Szarvas nyász: Palchuber — Verbói, órási erővel bombázott a nyomta a bélyegét az, hogy a —Hajdúböszörmény 3—0 Antal, Orosz, Bertók — Hu- bátonyi hálóba. (2—2) 2—1-es vezetésnél a szabó- (1—0), H. Szabó L. SE—Ózd gyecz, Dóra, Bocsi — Kiss, A 65. percben Szabó J. kö- lyo6 hazai gólt nem adta 1—0 (0—0), Gyula—Szolnok Szabó J„ Loch. Edző: Dávid zépre ívelt labdáját Kiss Gy. meg Ádám játékvezető. A ven- 1—0 (1—0), Borsodi Volán— Róbert. Jászberényi Lehel SC: László kezébe fejelte. A 70. dégek szerencsével vitték H. Asztalos J. SE 3—0 (2—0). László — Gergely, Lakatos, percben Lakatos Antalba rú- el az egyik pontot A két Fényes, Czlgány — Rostás, gott, ezért a bíró kiállította, góljuk nem akcióból esett. Postás (Szívós 85. p.), Répási A mérkőzés utolsó tíz per- Kóczián Antal edző is úgy — Sárközi, Pecha, Bacher, cében a bányászok többször nyilatkozott a mérkőzés vé- Edző: Kóczián Antal. veszélyeztették László kapu- gén, hogy a bányászfiúk jobb Ragyogó őszi napsütésben ját. A hajrában azonban nem csapatjátékot nyújtottak, mintegy ezer lelkes szurko- teremtett egyik csapat sem nem lepődött volna meg, ha lő jött el a mérkőzésre, s a igazi gólhelyzetet A játék- a két pont Nagyihátonyban biztató ‘ hangorkán mellett vezető érthetetlen döntései marad. » kezdődött a játék. A második nemcsak a szurkolók kedé- Jók: Kiss Gjr„ Dodi. Hu- percben Szabó J. elfutott a lyeit borzolta fel, hanem a gyecz, ill. Répási, Sárközi, jobb oldalon, középre ívelt, a csapatok akcióit sem enged- Bacher, jó ütemben érkező Kiss Gy. te kibontakozni. Gyenes László 12 méterről — a tehetetlen Az első 45 percben a ha­László mellett — biztosan zaiak szép játékukkal megér- A Keleti csoport eredményei i«. Karcag vágta a hálóba a labdát, demelten szerezték meg a ve- H. Papp J. SE—MVSC 3—1 (1—0). A vendégek a góltkö- zetést. A második félidőben (2—0), ___ v etően lendületes támadáso- —> mintegy tíz percet kivéve Kazincbarcika 0—0, Karcag so?H.-böszörm. kát vezettek, de csak a tizen­hatos vonaláig jutottak el. Hazai szabálytalanság miatt a 16-os bal sarkától ítélt sza­badrúgást a bíró a 9. perc­ben. A veszélyesnek nem ígérkező helyzetből Sárközi a hálóba küldte a labdát. (1—1) Palchuber nem jól he­lyezkedett, az egyenlítő gól­ban 6 volt a ludas. A 15. percben Sárközi 20 méteres éles szögből leadott lövését Palchuber biztosan védte. A 1. STC 14 8 3 3 21-11 19 2. ózd 14 7 3 4 22-13 17 3. Eger 14 7 3 4 22-18 17 4. Gyöngyös 14 7 3 4 15-14 17 5. Szolnok 14 7 2 5 24-20 16 6. Szarvas 14 6 4 4 15-11 16 7. Gyula 14 5 6 3 16-15 16 8. Hódra. MSE U 6 .2 5 .14-19 15 9. Papp J. SE 14 5 5 4 25-22 15 10. Szabó L. SE 14 5 5 4 16-13 Í5 11. Nagybátony 14 5 4 5 20-17 14 12. Asztalos SE 14 5 4 5 16-16 14 13. Debr. K. 14 6 2 6 20-23 14 14. Debr. Univ. 14 4 4 6 18-17 12 15. Lehel SC 14 3 6 5 14-16 12 16. Karcag 14 5 2 7 17-24 12 17. MVSC 14 4 3 7 22-26 11 18. Borsodi V. 14 2 6 6 15-22 10 19. K.-barcika 14 3 4 7 15-23 10 20. H.-böszörm. 14 2 4 8 5-21 8 A labdarúgó Bajnokcsapatok ható összeállítások: Bp. Hon-' Európa Kupájában a nyolc véd: Gujdár — Paróczai, Ko* közé jutásért a Budapesti Hon- csis, Garaba, Varga — Dajka, véd csapata a többszörös BEK- Nagy, Lukács — Bodonyi,1 győztes Real Madridot fogadja. Esterházy, Kozma. Real Mad- A két együttes első találkozó- rid: Garcia Remon — Isidro ján Madridban a hazaiak bizo- Benito, Gallego, Gamacho — nyúltak jobbnak 1—0 arány- Juanito, Stielike, Hernandez,1 Angel — Santilana, Cunnin­ban. A minimális vereség re­gham. A televízió a mérkőzés­ményt adhat a magyar csa- rgj i7.25 órakor ad helyszíni patnak a továbbjutásra. Vár- közvetítést Középcsoport Hengereltek a hazaiak Ganz-MÁVAG—Bgy. SE 4—0 (2—0) Röplabda NB II. STC-győzelem a megyei rangadón STC—Romhányi Kerámia 3—1 ütő hazaiakkal szemben a Rom. (—11, 2, 11, 8) ' hány biztosan nyerte. A második! Salgótarján, v.: Borsányi. STC: és a harmadik játszmában kitű- •Liptal 3,. Liptai J„ PrsJjnár, ,hő sáncjátékkal győztek a hazai. Kiss, Sárai, Szlkóra, cs.: Mátrái, ak. A 4. játszmában romhányj Balogh. Edző: Farkas Róbert, vezetésnél a véghajrában kereke. Romhány: Németh, Róka, Llchi, dett felül az STC. Egyénileg Lip- Takács, Balogh, Imre, Raezkó, tai I. a mezőnyben, Szlkora a cs.: Reznlcsek. Edző: Reznicsek hálónál nyújtott átlagon felülit. László. A Romhánynál Róka játéka tét. A megyei rangadó — egy Játsz- szett, mától eltekintve — egyenrangú erők színvonalas küzdelmét hoz- Tatabányai Petőfi—STC 3—o (13, ta. Az első játszmát, a gyengén 10, 11). Salgótarján, v.: Borsányi. STC: Radvánszkt. Gubányl, Hanyiné. Kadlót, Sándor, Varga Ildi, cs.: Varga Ida. Edző: Molnár László. Az STC az első játszmában 13—13 után ziccerek kihagyásával vesz. tett. A második és harmadik) játszmában is szoros volt a küz­delem. A csoport harmadik he­lyezettjével szemben javuló szín­vonalon. jól helytálltak a tarjáni lányok. M. U , Bgy. SE-vel Kőbányai út, 500 néző, v.: ' Szünet után nagy elánnal miután senki nem zavarta, futballt játszó _________ __ Rákóczi dr. Ganz-MÁVAG: kezdett a Ganz-MÁVAG, s nagy szóló után már ott is szemben. 2 5. percben Szabó Jácint Loch Erdélyi — Balázs, Gugyerás, tetszetős támadások egész so- járt Balázs kapuja előtt, s a A Ganz-MAVAG-ból Ba­elé tolta a labdát, két csel Zimonyi, Várhidi — Zöldi, rát vezette. Gyimesi elől Ba- kifutó kapus mellett elegén- lázs, Zimonyi, Várhidi, Gu­után középre Dórának továb- Gregor, Gyimesi — Lakos lázs mentett előrevetődve, san, laposan a hálóba helyez- gyerás, Birkás és Simon ját­bított, de erős lövését László (Márton a szünetben), Birkás, Majd jött az újabb gól. te a labdát. 4—0. szott jól, míg a Bgy. SE-ből hárította. Simon. Edző: Kaszás Gábor. Az 56 percben Zöldi vég- Két ellentétes felfogásban egyedül Hornyák lelkesedése A 30. percben Hugyeczpart- „gy- SE: Balázs — Szűcs, Robb, zett el szögletrúgást a bal ol- küzdő csapatot láttunk a Kő- dicsérhető, dobása után Dóra Kiss Gy. íi?,r.1?yak’ ~ Karman dalról. Labdája átszállt a vé- bányai úton. A Ganz-MÁ- Rákóczi dr. jól bíráskodott, elé csúsztatta a labdát, aki (T°lai?.a szünetben), Kovács dők felett, s a jobb oldalon VAG azt mutatta be — s égé- (szokács) biztosan bombázott a vendé- Enedmann t-S « fellopakodott Balázs 5 mé- szén biztos, hogy ez nemcsu- \ Középcsoport eredménye gek hálójába. (2—1) A 36. vacs *'> “«»lak. Edző: Czim- térről a léc alá fejelte. 3—0. Pán a hideg, szeles időnek volt DÉLÉP SC—Szegedi Dózsa percben Sárközi, a vendégek mermann Gyula. - . , köszönhető —, hogyan kell 3—1 (1—0), H Bem J. SE— erőssége durva játékért, sport- ^ Í-*fperc,^n Zimonyi ,l0* c.ptöiTnJá1* lendületesen> sok mozgással BKV Előre 3—1 (2—1), Orosz- szerűtlen viselkedésért sár- födött előre, s remekül JátMOtt a támadni, szétzilálni az ellen- lány—Pénzügyőr 0—0, Kecs­ga lapot kapott. r"®.glőtt Abdáját Balázs a léc VAG, míg a Bgy SE szemmel fél védelmét. Idő kérdése volt, kémét—MÁV Előre 3—0 A 43. percben Bocsi 20 mé- alól tornászta szögletre. A ’’k'.nlójotht , * pá‘ meddig bírja a nagy nyo- (o—o), Kossuth KFSE—Bp. teres szabadrúgását Lászlóid- hazaik kezdeményeztek tob- W®“* J“ Hbal. 0*dal°n mást a Bgy. SE védelme. A Spartacus 2-1 (1-0), 22. sz. ejtette, majd csak nehezen bef- d« egyf1fre ^Ó1 zart a gyarlPatl «“P“* sajnos ezen a Volán—Dunaújvárosi Építők csípte el újból a bátonyi Bgy. SE védehne. uí. í í iS ^ találkozón elképzelés nélkül 3-l (2-1), Váci Izzó-SZE­csatárok elől. A 3f percben a bal olda- kapujára. A labda a bal futballozott. Ráadásul a tá- OL AK 1—1 (1—1), Dorog— Szünet után a vendégek k)n gördült a Ganz-MÁVAG „ d ®ar°k mellett suhant el. madók nemhogy nem értették BVSC 1—1 (1—0), Budafok_ m integy tíz percen át érts tamadása. Gyimesinél volt a á tatva Gregor célozta meg egymást, de még legyint- Építők SC 3—2 (2—1). rohamokkal akarták beven- labda, aki kiugratta a közé- § a bal, sarkot. Balázs a gettek is. Igen gyengén „mu- ni a hazai kaput. A 46. perc- P60 helyezkedő Simont. A levegőben úszva, a bal ka- zsikált” a középpályás sor is. ben Bacher, majd a 47. perc- szélső a 11-es pont tájékáról P^ára tenyerelte a labdát, a trió sem a védekező, sem ben Sárközi szabadrúgását a kapu közepébe vágta a láb- DajKO a Mtoro Birkás elöl a támadó funkcióját nem jól mentette Palchuber szöglet- ddt- 1—mentett szögletre az utolsó látta el. A lendületesen ro­re. A 48. percben Sárközi A 40. percben a lesre ját- Pillanatban. A hajrában Zól- hámozó fővárosiak, mint „kés újabb jobb oldali szögletet szó Bgy. SE védelmét Birkás dl 25 méterről küldött bőm- a vajban” jöttek át a közép- ----­F ényes a bal kapufa mellé faképnél hagyta, egyedül hú- bája zúgott el a bal sarok pályán, s szinte végig uralták ?' vágta. Csak Sárközi teremtett zott kapura. Balázs kifutott, mellett. A 85. percben azélő- azt. Gyarmati szemmel néz- á szegedi d egy-egy veszélyes helyzetet, a csatár oldalra sodródott, a retort Hornyák 25 méterről Ve hiányzott az a játékos, aki 9- sem j. se de a hazai hátvédek jól hárí- bal oldali 16-os és a partvo- *,őtte kapura a labdát, de Er- indította volna a támadókat, !?' T?p’?re tottak. , nal között cipelte a labdát, delyi résen volt. (Ez volt az hiszen kontraakciókra rendez- 12] Dorog Az 59. percben a jobb ol- amikor Balázs kapus lerán- elso és egyben utolsó lövés, kedtek be a vendégek. Szü- 13. bvsc dalon Dóra lefutotta a védő- tóttá. Ezért sárga lapot ka- amely a Ganz-MA VAG ka- ne)- után már teljesen egyér- ,, *5**®*,sc két, középre, Kiss Gy. elé tét- pott! A szabadrúgásnak Vár- Pujara ment!) Már úgy lát- telmű Volt a hazai fölény, sőt oroszlány te a labdát, aki a hálóba lőtt, hidi állt, s a labdát úgy sz°“> nem változik az ered- ekkor már néhány alakítás a ív. 22. volán de Ádám bíró szerint nem küldte kapu elé, hogy a nagy mény, am Birkás elemében fagy0skodó közönségnek szólt. sü­völt szabályos a gól. A kö- lendülettel érkező jobbhátvéd volt- A mérkőzést még ilyen arány- 20 D-újv Sp vetkező percben a vendégek Balázs egyből, laposan, 7 mé- A 90. percben a Ganz-MÁ- ban is megérdemelten nyerte Palchuber kapujától mint- térről a kapu közepébe vág- VAG középcsatára majdnem a korszerűen játszó Ganz- 1---------------­A bajnokság állása 1. Budafok: 2. Ganz-M. 3. SZEOL AK 4. DELEP SC 5. Pénzügyőr 14 8 4 2 33-22 20 14 8 3 3 31-18 19 14 6 5 3 22-16 17 14 6 5 3 25-20 17 14 5 7 2 21-16 17 14 7 3 4 20-17 17 14 6 3 5 21-24 15 14 7-• 7 28-22 14 14 4 6 4 21-20 14 14 5 4 5 20-21 14 14 3 7 4 27-23 13 14 5 3 6 16-20 13 14 5 3 6 14-21 13 14 4 5 5 14-21 13 14 5 2 7 19-20 12 14 4 4 6 15-16 12 14 3 5 6 19-24 11 14 4 3 7 16-22 11 14 3 4 7 11-23 10 14 3 2 9 16-23 8 Asztalitenisz NB III. NB Ill-as férficsapatainíE közül a vasárnapi — utolsó előtti — fordulóban ismét csak a Nagybátony győzött, az STC és a Bgy. SE csapata nagyará­nyú vereséget szenvedett a két bajnokesélyes csapattól. Eredmények: Nagybátony— Siroki Vasas 10—6. Győzött:- Kövendi I. 4, Kövendi II. 4, Kispál 1, Bakos 1. Vác—STC 13—3. Győzött! Déczi 2, Polaneczki I. 1, ózd—Bgy. SE 14—2. Győzött! Csépán 1, Guth 1. Á totó 44. heti eredményei 1. Bábolna—Olajbányász 3.3 2. Mohács V.—PVSK o-O x 3. BKV Előre—Bem SE 1.3 3 4. Oroszlány—Pénzügyőr 0-0 x 5. MÁV E.—Kecskemét o*3 3 S. D. Kinizsi—Salgótar. 0-3 3 7. Papp J. SE—Miskolc 3.1 1 *. Szabó L. SE—Ózd 1.» 1 8. Catania—Monza 2-1 1 10. Cesena—Spal 3-2 1 lil. Foggia—Atalanu 1-0 X 12. Lecce—Lanerossi 2-1 1 13. Pisa—Sampdoria 1-8 1 +1 Verona—Bari n a egy 25 méterre jutottak sza- ta. 2—0. a félpályáról megindult, a MÁVAG, az öreguras, „álló” NÓGRÁD — 1980. november 4., kedd