Nógrád. 1980. október (36. évfolyam. 230-256. szám)

1980-10-07 / 235. szám

Labdarúgó NB II. Látványos rangadó Eger—Salgótarján 1—0 (1-0) ökölvívás Remek tarjáni siker a junior OB-n Farkas Sándor és Hranek Sándor bajnok! — Révai és Gáspár ezüst-, Varga bronzérmes r Eger, 4000 néző, v.: Hartmann. Eger: Baár — Birin- csik, Zsidai, Fegyverneki, Veigli — Móricz (Fitala a 86. percben), Horváth I., (Schmutzer a 61. percben), Farkas — Jánosi, Fenyves, Horváth II. Edző: Bánkút! László. Salgó­tarján: Kocsis — Cséki, Mákos. Varga, Kovács — Balga. Ka.jdi, Földi — Szoó, Szekula Marcsok. Edző: Szalai Mik­lós. Kissé hűvös időben, sze­merkélő esőben kezdődött a találkozó. Első esemény Kaj­di jó lövése volt, amelyet Baár gyors vetődéssel hárí­tott. Majd Szekula került jó helyzetbe, ám öt méterről mellé durrantott. Gyors, hul­lámzó játék alakult ki, válta­kozva vezették támadásaikat a csapatok, s hangpárbajt ví­vott a két szurkolótábor. Enyhe fölénybe kerültek a hazaiak, s az első komoly helyzet a 18. percben adódott a tarjáni kapu előtt: tűzijá­ték végén Jánosi a kapu tor­kából a felső lécre vágta a labdát. A 25. percben meg­született a hazaiak vezető gól­ja. Jánosi ment el a jobb szé­len. beadott. Kocsis alásza­ladt a labdának, az érkező Horváth Il.-nek nem volt gond a hálóba fejelnie. 1—0. Továbbra az egriek játszottak némi fölényben, szép hazai akciók ' futottak a pályán. A tariániak erejéből ekkor csu­pán szórványos ellentámadá­sokra futotta. Szünet után egy csapásra megváltozott a játék képe. Az STC került fölénybe, ám tá­madásai a 16-os környékén rendszeresen elakadtak. Az 55 percben Kajdi Földi elé fejelte a labdát, aki az ötö­sön kivárt a lövéssel, és így odalett a kínálkozó lehető­ség. Két perc múlva Szcó a bal szélről három szép csel­lel középre vsrekedte magát, s nehéz szögből leadott lö­vése alig kerülte el a hosszú- sarkot. Később Marosokéi szerelték a 16-oson belül sza­bálytalanul, a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozás­ra. Állandósult a tarjániak fölénye, mégis egy gyors el­lentámadásnál Móricz kapás­lövése alig szállt kapu mellé. A másik oldalon Kajdi fejese suhant el a felső sarok mel­lett. A 75. percben Móricz ka­pott lerántásért sárga lapot Továbbra is érdekes, izgal­mas volt a mérkőzés, mind­két részről futott néhány for­más akció. A 86. percben Já­nosi a 11-es pontról alig lőtt mellé, míg a másik kapunál — egy perccel a befejezés előtt — Szekula öt méterről a hálóba talált, de a játékveze­tő les címén érvénytelenítet­te a gólt. Nagy csatát, látványos, .iz­galmas küzdelmet vívott egy­mással a két csapat. Minden együtt volt a rangadóhoz, lel­kes szurkolók (az ismert pes­ti rágógumiárus, ..Kalap-’ ve­zetésével) biztatták kedven­ceiket és a játékosok is meg­tettek mindent azért, hogy él­vezetes legyen a találkozó. Az első játékrészben a hazaiak, a másodikban a stécések játszot­tak fölényben. Mindkét olda­lon gyors, korszerű akciók futottak, s a közönség élvezte a játékot, s tekintettel az utolsó percek izgalmaira, min­den néző mindvégig a helyén maradt. A mérkőzés képe alapján a döntetlen eredmény lett < -Ina az Igazságos, ám ez az STC kapura veszély tele csatársora miett nem -Oakui- harott ki. A Stécéből Kocsis­nak volt néhány jó védése,, viszont a gólnál nagyot hi­bázott. A védelem többnyire megtette a magáét, Cséki, Varga és Mákos kimondottan jól játszott, csak Kovács ol­dalán futott több egri táma­dás. A középpályások is hasznosan, nagy területen ját­szottak, Kajdi, Balga, Földi volt közöttük a sorrend. A csatárok nem birtak a fegyel­mezett egri védelemmel, egye­dül Szoó néhány megmozdu­lása és akarása érdemel emlí­tést. Az Egri SE-ből Zsidai, Farkas, Fegyverneki és Hor­váth II. játszott az átlagos­nál jobban. Kár, hogy a három játék­vezető nem tudott felnőni a találkozó színvonalához. For­dított ítéletek, hibás döntések egész sorát követték el. Kiss László Miklós Keleti csoport eredményei: H. Papp J. SE—Debreceni Ki­nizsi 3—1 (2—0), Szarvas- Szolnoki MÁV MTE 0—0, Le­hel SC—Debreceni USE 1—1 (1—0), Kazincbarcika—Ózd 1—0 (1—0), H. Asztalos J. SE — Gyöngyös 1—1 (1—1), Bor­sodi Volán—Gyula 0—0, Hód­mezővásárhely—Hajdúbö­szörmény 2—0 (1—0), H. Szabó L. SE—Miskolci VSC 3—2 (2—1). A bajnokság allása 1. Eger 10 6 3 1 18-10 15 2. Gyöngyös 10 6 3 1 13- 7 13 3. Ózd _ 10 6 2 2 18- 9 14 4. Szolnok 10 6 2 2 19-14 14 5. Saig. TC 10 6 1 3 16- 9 13 6. Nagybátony 10 5 2 3 17-12 12 7. Szarvas 10 5 2 3 9- 7 12 8. Debr. K. 10 5 1 4 13-14 11 9. Asztalos SE 10 3 4 3 14-10 10 10. Gyula 10 3 4 3 9-11 10 11. Hódm. SE 10 4 1 5 9- 9 9 12. Szabó SE 10 2 5 3 10-11 í! 13. Papp J. SE 10 3 3 4 16-18 fl 14. MVSC 10 3 2 5 18-20 8 15. Lehel ?C 10 2 4 4 10-13 8 lö. Debr. O niv. 10 2 3 5 12-13 7 V7* K.-barvlKa 10 2 3 5 11-16 7 tt Borsoui V. 10 1 5 4 11-17 7 19. •!.-bÖKZÖr. 10 1 3 6 3-14 5 20. Karcag 10 2 17 10-22 5 Hiányzott az átgondoltság Kossuth KFSE—Balassagyarmat 1—*0 (0—0) A székesfehérvári junior OB-n kitűnően szerepelt STC-öklözök. Alinak balról jobbra: Szabó János technikai vezető, Hranek Sándor, Szabó Gyula a válogatott edzője, Varga! János, Szerémi Andor vezetőedző. Guggolnak: Gáspár Mihály, Révai György és Farkas Sándor - (Gregority Antal felvétele). Szentendre, 600 néző, v.: Földvári. Kossuth KFSE: Var­ga — Szabó S., Gellért, Polo­ny i, Szabó L. — Rubold, Shaffer, Flórián — Csomány (Gáspár az 58. percben), Mol­nár, Göcző. Edző: Nagy Já­nos. Balassagyarmat: Balázs — Pribeli, Robb (Kovács a 75. percben), Hornyák, Lajkó — Varga, Fridmann (Králik a 65. percben), Tóth — Sza­lai, Kovács, Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. tők 0—0, Váci Izzó—Bp. Spar­tacus 1—1 (0—0), DÉLÉP SC —Építők 2—1 (1—1), Budafo­ki MTE—Oroszlányi Bányász 2—1 (1—0), H. Bem J. SE— Dorog 1—0 (0—0), SZEOLAK —BVK Előre 2—0 (0—0), MÁV Előre—Szegedi Dózsa 1—0 (1—0), 22. sz. Volán SE —BVSC 0—0. A bajnokság állása 1. Budafok 10 6 2 2 24-18 14 2. 5ZEOL AK 10 5 3 2 lö-iU iS 3. Kecskemét lt 5 3 2 12-12 13 4. DÉLÉP SC 10 4 4 2 18-10 12 5. Ganz-M. 10 5 2 3 19-14 12 «. Pénzügyőr 10 4 4 2 16-13 12 7. B.-gyarmat 10 4 3 3 13-11 11 8. Szeged; D. 10 5­S 20-16 10 9. MÁV Előre 10 3 4 3 9-10 10 10. BVSC 10 4 2 4 10-16 10 11. KKFSE 10 4 1 5 16-12 9 12. Vád izzó 10 2 5 3 •16-13 9 13. Oroszlány 10 4 1 5 14-14 9 14. Dorog 10 4 1 5 11-14 9 15. Bp. Spart. 10 3 3 4 12-16 9 16. Építők SC 10 3 3 4 9-16 9 17. Bem SS 10 2 4 4 14-16 8 18. BKV Előre 10 3 2 5 9-16 8 19. 22. Volán 10 1 5 4 10-16 7 20. D.-úJv. Ép. 10 2 2 6 10-15 6 Nagyszerű tarjám sikerrel zárult az országos junior ököl­vívó-bajnokság négynapos küzdelemsorozata Székesfehér­váron. Az STC 5 ökölvívója kö­zül Farkas Sándor harmat­súlyban, Hranek Sándor pedig nagy vél tósúlyban országos baj­nokságot nyert. Remekül helytálltak a többiek is, mert a papírsúlyú Révai György és a légsúlyú Gáspár Mihály második lett súlycsoportjában — ezüstérmet szerzett. Érem­Óvatosan kezdtek a csapa- í tok a csúszós fűben. A másik negyvenöt perc pa­rázs hazai akciókkal indult. Előbb Molnár lövése szállt mellé 18 méterről, majd Sza­bó L. szabadrúgása után Shaffer ordító gólhelyezetben rosszul találta el a labdát. Az 58. percben Göcző—Rubold— Molnár volt a labda útja, s a középcsatár hét méterről sem találta el a kaput. Egy perc múlva azonban már zörgött a vendégcsapat hálója. Flóri­án cselezte be magát a 16- oson belülre, közeli lövését Balázs csak kiütni tudta — éppen Shäffer elé, aki négy méterről, az üres kapuval szemben már nem hibázott. 1—0. Az első októberi forduló Időjárása is, eredménye is szo­morú vasárnapot hozott a ba­lassagyarmatiaknak. Az el­szántság és a rutin, a bizton­ságra törekvés és néhány jó egyéni teljesítmény kevésnek bizonyult a jól megtermett, remekül fejelő és romboló szentendreiek ellen. Sokszor bizonyult lyukasnak a nógrá­diak hátsó sora. Balázs bra­vúrjai legalább fél tucat gól­tól mentették meg a kaput — igaz: a hazai csatárok is so­kat ügyetlenkedtek. Jók: Gel­lért, Flórián, ill.: Hornyák, Varga S., Balázs. A Középcsoport további eredményei: Ganz-MÁVAG— Pénzügyőr 1—0 (1—0), Kecs­keméti SC—Dunaújvárosi Épr Loch mesterhármasával Nagybátonyi Bányász—Karcag 4—2 (2 — 1) Nagybátony, .1000 néző. Ve­zette: Szentkúti Nagybátonyi Bányász: Paichuber — Verbói, Antal, Bertók, Orosz J. — Hugyecz, Dóra, Szabó J. — Kiss Gy., Bocsi (Orosz L. 70. p.), Loch. Edző: Dávid Ró­bert Karcag: Szabó I — Sándor I., Erdei, Varga I., Ha­lász — Szabó II., Hernádi, Antal I. — Debreceni, (Varga II. 68. p.), Tassi, Herbály. Ed­ző: Dóka János. Csepergő esőben, a lelkes szurkolók biztatása mellett in­dult a játék. Az első veszé­lyesnek ígérkező támadást a vendégek vezették. A 15. perc­ben Tassi Szabó Il.-nek továb­bított, aki két szép csel után lefutotta a középpályásokat, de Antal a 16-oson belül lát­ványosan szerelte. Az első 20 perc különösebb esemény nél­kül telt el, álmosnak tűnő, adogatás, gyenge mezőnyjáték folyt. Ezután felélénkült a játék. Hernádi 25 méteres óriási lö­vését Paichuber a léc fölé tol­ta. Majd Dóra szabadrúgását Kiss Gy., a vendégek térfelé­nek közepén szerezte meg, jó helyzetből a kapura bombá­zott, Szabó I. látványosan vé­dett. Hernádi a 27, percben a kaputól mintegy 30 méterre szerezte meg a labdát, felhoz­ta a 16-oson belülre, erős lö­vését Paichuber kiejtette, s a berobbanó Herbály a védők statisztálása mellett az üres kapuba bombázott 1—0. A 28. percben a kapu előtti tumul­tusban Szabó J. szerezte meg a labdát és erős lövése a fel­ső lécről vágódott a hálóba. 1—1. A 30. percben kiharcolt szögletet Kiss Gy. ívelte be, a kapus kiöklözte, Loch fejelt, a labda a felső lécről pattant vissza. A 34. percben Herbály lefutotta a védőket, a kiugró Paichuber mellett lőtt, a lö­vése a kapufáról az alapvona­lon túlra pattant. A 36. percben Hugyecz part­dobását Dóra az ötös sarkáról továbbcsúsztatta, a jól helyez­kedő Loch biztosan fejelt a hálóba. 2—1. A 36. percben szép egyéni akció végén Kiss Gy. a kapus mellett a léc fö­lé vágta a labdát. Üjra hazai támadás következett. A 42. percben Loch, Kiss Gy. és Bo­csi összjátéka után Kiss Gy. vágta a labdát a kapu fölé. Szünet után felélénkült a mérkőzés. A 64. percben az előreívelt labdát a kifutó kapus fölött Loch ernste a hálóba. 3—1. A 65. percben Szabó Jácint kö­zépre Lochnak továbbított, aki nem hibázott. 4—1. Kar­cagi támadás következett. An­tal I. középre tolta a labdát, Tassi biztosan lőtt a kapuba. 4—2. A 89. percben Loch el­futott, Kis Gy-nek középre küldte a labdát, de az a biz­tos helyzetet nem tudta ki­használni. Á változatos, fordulatokban gazdag mérkőzést hozott a két újonc találkozója. A veszélyes helyzetben levő Karcag nagy erőfeszítéseket tett a gólszer­zésre és szerencsével az első gólt is ők szerezték. A mér­kőzés nagy részében a hazaiak összehangoltabb játékukkal több helyzetet teremtettek, s megérdemelten győztek. A vendégek középpályásai, csa­tárai szép támadásokat vezet­tek. Paichuber kapuja több­ször is veszélybe került. A vendégcsapat védelme gyenge teljesítményével alapvetően hozzájárult a kapott gólokhoz. Jók: Loch (a mezőny leg­jobbja) Antal, Hugyecz, Ber­tók, ill. Erdei, Hernádi, Her­bály, Tassi. Gycnes László mel tért haza a szupernehéz­súlyú Varga János is, aki harmadik lett. A vasárnapi döntők élénk érdeklődés mellett kezdődtek, s a 28 sportkör közül már csak 11 volt érdekelt. Közülük a BHSE 7, az STC 4, az Ű. Dózsa és a Bp. Építők 3—3 ökölvívóval képviseltette ma­gát. A tarjániak egymás után léptek a kötelek közé a dél­előtti döntők során. Elsőként a papirsúlyban Ré­vai György bokszolt a jóköté­sű Hassza (Építők) ellen. A ta­lálkozót egyhangú pontozás­sal, 5—0 arányban a fővárosi fiú nyerte — tegyük hozzá: megérdemelten. Révaiiéi már az "is dicséretes és sportszerű volt, hogy kiállt a döntőre. Szombaton ugyanis a mezőkö­vesdi Kovács belefejelt a sze­mébe, amely megdagadt, s az orvos csak tüzetes vizsgálat után engedte a döntőben in­dulni. Fájt a könyöke is Gyu­rinak — injekciót kapott — s érthető ezek után, hogy tar­tózkodóan bokszolt. A légsúlyú Gáspár Mihály, akinek ez volt az első junior­bajnoksága, majdnem megle­petést okozott. Ha jobban vé­dekezik, könyen megszoríthat­ta volna a döntőben a Stei- metz SE versenyzőjét, Fland- lert. A nagyobb rutin döntött, egyhangú pontozással nyert a pécsi versenyző. Két ezüst­érem után következett Farkas Sándor a tarjániak olimpikon­ja harmatsúlyban, s ellenfele a BHSE kitűnősége. Halász Tibor volt. A Honvéd-fiú az első és a második menetben nagyon rá­ijesztett a tarjániak marok­nyi táborára, mert nem csak, hogy állta Farkas ütéseit, ha­nem bátran kezdeményezett, vissza-visszaütött — mintha egy hajszállal pontosabban —. Egy biztos: vezetést szerzett! Igaz, Farkas átvette harcmo-j dórát, a belharcot, a dulako­dást. Szerencsére volt még egy; menet, s ebben felcsillant at tarjáni fiú klasszisa. Valóság-, gal leiskolázta ellenfelét, üté-j sek egész sorát vitte be úgyj hogy közben körültáncolta Ha­lászt. Nem volt vitás a döntői kimenetele: 5—0, egyhangúi pontozással nyert és junior-j bajnok Farkas Sándor. Négy súlycsoport döntójal után következett a délelőtti slágerének kikáltott Schuber! (Ú. Dózsa)—Hranek (STC) tárj lálkozó. A Riminiben a juni-j or EB-n is járt Schubert a4 első menetben többet kezde-i ményezett. A második menet kölcsönös ütésváltások utáa( egy hajszállal a rohamozó új*j pesti fiúé volt. Mindenki érez«j te, a döntés a harmadik me*i netre marad. Ebben az STGj öklözője olyan fergeteges ira­mot diktált, amit Schubert nem tudott átvenni. Tűzbe jött a közönség, mert HranelS űzte, hajtotta ellenfelét és vé­gig hatalmas ütésekkel, pomi pásan sorozott. Mindig meg-* előzte a Dózsás-fiút, aki teli jesen elkészült erejével, s egy! alkalommal sarokba is küldte a mérkőzésvezető, rászámol Ű Óriási csatában, 3—2 arányi ban nyert Hranek Sándor, akf a büszke felnőtt bajnoki cíní mellé megszerezte a juniorod aranyérmét is. Nagy volt az öröm a tarjái niak táborában, különösen az-> után, hogy a pontversenybe^! 28 szakosztály versenyében 4 BHSE mögött az STC a mái sodik helyen végzett, megJ előzve több fővárosi egyesüle­tet. Hranek Sándor elnyerte á „legtechnikásabb ökölvívó” cí-í met, s az ezzel járó különdíi jat is. Szokács László NÖGRÁD - 1980. október 7„ kedd 7 i *