Nógrád. 1980. május (36. évfolyam. 101-126. szám)

1980-05-21 / 117. szám

Kézilabda NB /. B Gyenge teljesítmény Zalaegerszegen Honvéd Katona J. SE—STC 25—14 (14—6) Zalaegerszeg, Dózsa-sport- telep, 200 néző, v.: Csatlós, Könczöl. STC: Kiss — Hor­váth 2, Pádár, Kovács L, 1, Drevenka 2, Jancsö 6, Szabó J. 2. Cs.: Gulácsi (kapus) — Urban, Németh, Szabó A. I, Kovács Z. Edző: Czimmer Já­nos. Az STC kezdte a játékot, s Jancsó azonnal betalált a kapuba. A Honvéd a 4. perc­ben egyenlített. Horváth is­mét vezetéshez juttatta a vendégeket. Zalaegerszegi büntető — 2—2. Hazai akció­gól következett. Jancsó kapu­fát lőtt. Űjabb hetes és 4—2. Eladott labdából már három­gólos a hátrány. Majd négy­es öt... Jancsó hetesből szé­S-T STC-büntető:” jS- Szabó József két *ÓU dobo“' gól (ez volt az idény száza­dik találata!) A hazaiak ér. 11—4. Jancsó büntetőjét a tek el eredményt. És ismét! kapus hárította. Űjabb he- A 20. percben újabb gól: test védett a hazai „portás”. Labdarúgás — megyei bajnokság Tizenegy gólt lőtt a Nagybátony SZATMAR 13J BÚTORGYÁR szatmár bútorgyár és a salgótarjáni j LAKBERENDEZÉSI ÁRUHÁZ 1980. május 28—31-ig árusítással egybekötött kiállítást rendez, melyre tisztelettel meghívjuk. SZALKA, SZABOLCS, SZATMÄR, SZIDÓNIA lakószobák és szekrénysorok, SZERÉNA, RAMÓNA, REBECCA kárpitozott garnitúrák, KRASZNA, BEREK, BORNEO szekrénysorok, szaktanacsadAs, GYORSÍTOTT OTP-ÜGYINTÉZÉS, házhoz SZÁLLÍTÁS. Nm-1 Iparcikk- kiskereskedclmi Vállalat. \puóhihi)i:ti:si:K SKODA IX 110 L ■sürgősen eladó. Ér­deklődni : Rácz Mi­hály, Nógrádmegyer, Orgona út 34. ti éves 1200-as Lada eladó. Érdeklődni: Farkas István, autó­szerelő, Zagyvapálfal- va, Hámán Kató-te- lep 3. VOLKSWAGEN 1200-as tolótetős, vizsgáztatás előtt el­adó. Motor teljesen . felújítva. Érdeklődni: ; 14-446-os telefonon, 1^ óra után. TRABANT Spéci­éi, 3 éves 1983-ig műszakizott eladó. Ocsovai Pál, Szé- csény, Kossuth út 65. MI A Diesel motor felújított, tartalék - alkatrészekkel eladó. Érdeklődni: Szécsény, Madách út 22. JÓ állapotban levő Pannónia motorkerék­pár eladó. Cím: Ampli Árpád, Salgó­tarján, Malinovszkij út 8. SKODA MB 1000-es eladó. Érdeklődni: Zagyvapálfalva, Rad­nóti út. 26. HAJDÚSZOBOSZ­LÓN kétszobás nya­raló fürdő mellett, Idegenforgalmi hiva­HB 160 hűtő eladó, talon keresztül kiadó. Salgótarján, Ybl M. Balogh Endre, Debre- út 47. IV/4. Somos- cen. Thomas Mann kői. 19 után. út 23. Telefon: 11-633. FOLYTONTERMÖ narancsfámat hely­szűke miatt eladnám. Deák István, Endre- falva, Kossuth út 18. Telefon 17. HASZNÁLT hűtő­szekrény olcsón el­adó. Telefon: 14-636. délután, este. FEHER és sárga krizantém gyökeres palánta nagy meny- nyiségben eladó. Géczy Béla, Zagyva­pálfalva, Kinizsi út 48. KÉTSZINTES csalá­di ház, összkomfor­tos eladó. Zagyvapál­falva, Hársfa út 5. BESZTERCE-tele­pen garázs eladó. Érdeklődni: Salgótar­ján, Ybl Miklós út 88. III. em. 11. ELADÓ 353 Wart­burg, V. 6-án első műszaki vizsgázott. Érdeklődni: Nemti, Béke-telep 23. HÁZASPÁR egy gyer­mekkel eltartási szerződést kötne, la­kásmegoldással. Ajánlatot a kiadóba kérjük. SALGÓTARJÁNBAN szoba-konyhás albérle­tet keresünk. Érdek­lődni 10-977 telefonon. UTAZÁSI ajánlat! Drezda—Szász- Svájc. 1980. júni­us 25.—július 1-ig 7 nap. Utazás: vonattal. Részvételi díj: teljes1 ellátással + programmal. 35 éves1 korig: 1750 Ft/fő. 35 éven felül: 1970 Ft/fő. Berlin—Rostok 1980. július 30.— augusztus 6-ig, . 8 nap. Utazás: vonattal. Részvételi díj: teljes ellátással -j- programmal. 35 éves korig: 3150 Ft/fő. 35 éven felül: 3620 Ft/fő. Krakkó — Wieliczka— (Auswltcz) 6 nap. 1980. július 24— 29-ig. Utazás: autóbusz- szal Salgótarján­ból. Részvételi díj: teljes ellátással + programmal. Korhatár nélkül: 1900 Ft/fő. Jelentkezni lehet: EXPRESS Ifjúsági és Diák Utazási Iroda Salgótarján, Bajcsy-Zs. út 17. Hazai büntető — gól. Jancső szépített. Gulácsi nagy védé­sét követően Szabó A. a ka­pufára lőtt. Gulácsi ismételt. Jancsó 7 méteresből lőtt a kapuba. Az utolsó percben a hazaiak büntetőből állították be a félidő végeredményét: 14—6. A második játékrészt a Honvéd góllal kezdte. Ezután az STC ziccert hibázott, majd kapufát lőtt. Nem így a ven­déglátók. Szabó A. sem ta­lált be. Kovács L. igen. Az 5. perc egy-egy „sárgát” és vendéggólt hozott: 16—8. Ha­zai akciógól, majd hetes kö­vetkezett. Az utóbbit Gulácsi védte. Egy perc múlva Jan­csó büntetőből lőtt gólt. Sza­bó J. ziccert hibázott. Urbán lövése sem ment be. Hazai hetes — fölé. Pádár nem, a Honvéd igen: 18—9. Gulácsi büntetőt védett. Drevenka kapufát lőtt. Potyagól követ­kezett. Ezután Gulácsi javí­tott. Drevenka bombagólját a hazaiaké követte. Emberhát­rányból is a Honvéd ért el gólt. Szabó J. is. Zalaeger­szegi büntető és — megint fölé. Szabó J. ismételt: .21— 12. A hazaiak hétméteresből lövik 22. góljukat. Egy-egy eladott labda, Jancsó-lövés — eredménytelenül. Hetesét la kihagyja. Nem úgy a Hon­véd! Horváth büntetőből szé­pített. Hazai, majd STC-gól következett. Űjabb egerszegi találat. Ezt már csak két si­kertelen salgótarjáni támadás követte. A végeredmény: 25—14. A képességei alatt játszó Salgótarján ellen megérde­melt győzelmet aratott a jó erőkből álló Honvéd-csapat. A kihagyott ziccerek és bünte­tők, valamint a kapufák csak gyógyírt jelenthetnek ... Jó: Kálóczi, Kelemen, Ko­csis, ill. Jancsó. A Zalaeger­szeg legjobb góldobói: Kele­men 7 és Fodor 5. Kiállítá­sok: 2—2 perc. Kustár József, a Honvéd Kato­na J. SE edzője: — Csapatom gyorsabb játékával nyerte meg a mérkőzést. A vendégek a kapu előtt kissé bátortalanok voltak. Czimmer János: — Helyzetein, két rossz százalékban használtuk ki. Atiövésben alulmaradtunk. i4 góllal nyerni nem lehet! (tóth) A megyei labdarúgó-baj­nokság tavaszi 14. fordulójá­ban gólzáporos győzelmet aratott a listavezető Nagybá­tony: tizenegy gólt lőtt a tartalékos Karancslapujtőnek. Három együttes aratott si­kert idegenben. A már bronz­érmes Romhány Jobbágyiban szerezte meg a két pontot, egy góllal. A Balassi Bálint HSE 2—0-ra nyerte a hon­véd csapatok rangadóját a Vörös Csillag HSE-nél Rét- ságon. míg a kiesők rangadó­ját Szurdokpüspöki nyerte 3—1-re Bárna ellen a volt SÜMSE-pályán. Két találko­zó végződött döntetlenre: az Ötvözetgyárnál Pásztó, míg a Bányagép SK-nál a 2. sz. Volán szerzett pontot. A to­vábbi pályaválasztói győzel­mekből kiemelkedik Szé- csénynek a Mátranovák elle­ni háromgólos sikere. Emlí­tésre méltón szoros ered­ményt harcolt ki Somos csa­pata a Síküveggyárnál. A sportszerű fordulóban csak egy sárga lapos figyelmezte­tésre és egy kiállításra ke­rült sor. Gyetván József (Szö- nyi SE) kapott figyelmezte­tést és Bogár Csabát (2. , sz. Volán) állította ki a játék­vezető. A fordulóban 34 gólt lőtt a mezőny, s csak három támadósor maradt gólképte­len. Szécsény—Mátranovák 3—0 (1—0) Szécsény, 400 néző, v.: Sze- berényi. Szécsény: Tresó — Mester, Vágner, Vanya, Kal­már — Juhász, Pénzes, Ka­los — Kárpáty, Jusztin, Sze­rénái (Gál L.). Edző: Kovács József. Mátranovák: Miskei (Domonkos) — Mészáros, Si­mon, Kotroczó, Tóth L. — Csikós, Kovács, Lakatos B. — Nagy L., Moravcslk, Czene (Veres). Edzőt Szoó Miklós. A Jő Iramú, sportszerű mér­kőzést megérdemelten nyer­ték a lendületesebben táma­dó hazaiak. A novákl együt­tes hadilábon állt a gólhely­zetek kihasználásával. Góllö- vók: Pénzes, Kárpáty, Tresó (U-esból). Jó: Tresó, Kalmár (a mezőny legjobbja), Pénzes,' Kárpáty, 111.: Kotroczó, Csi­kós. Szurdokpflspökl—Bárna 3—1 (1—0) Salgótarján, Munkás úti pálya, 200 nézó, v.: Pénzes. Sz.-pfispöki: Halász — Ko­sik T., Tamás T., Hepp F., Molnár I. (Kaszás) — Fodor, Hajnal, Pusztai — Porkoláb (Tajtl), Erdélyi, Hepp Gy. Edző: Szűcs Sándor. Bárna: Bohács S. — Radics Gy., Ádám, Molnár I., ‘ Szabó A. — Gajdár A., Radics A., Dé­nes — Oravecz I., Farkas Z., Bohács B. (Bozó). Edző: Sza­bó István. Az egységesebb vendégcsapat lelkesebb játé­kával, igyekezetével rászol­gált a győzelemre, a bárnaiak szétesően játszottak. Góllö­vők: Erdélyi (2), Fodor A., ill.: Radics A. Jó: Tamás T., Hepp F., Fodor A., Hajnal, Pusztai, Erdélyi,1 ill.: Radics Gy., Ádám, Radics A. St. Síküveggyár—St. Somos 2—1 (1—0) Salgótarján, Sugár út, 300 néző, v.: Juhász L. St. Sík­üveggyár: Hupuczi — Majo­ros, Zsédely, Gulyka, Kasza- nyi — Lisztóczki, Angyal — Radics (Sándor), Fehérvári, Kasza, Bodor. Edző: Tóth István. St. Somos: Varga — Czikora, Morva, Kese P. — Orosz. Kovács L. (Kiss Cs.), Kaposi — Kakuk, Somoskőt, Makovszki, Kese R. Edző: Tóth P. István. A zuhogó esőben zajlott sportszerű mér­kőzésen jó védekező játékot nyújtott a vendégcsapat. A hazai együttes a gólhelyzetek sorát hagyta kihasználatla­nul. A 40. percben Bodor vi­harzott el s bombagólt lőtt. A 62. percben egy szabadrú­gás után Kiss Cs. fejesgóljá­val egyenlítettek a vendé­gek. A következő percben Majoros nagy szólóval, szin­te a hálóig vezette a labdát s szerezte meg a győztes gólt. Jó: Lisztóczki, Zsédely, An­gyal, ill.: Makovszki, Kiss Cs., Varga, Kakuk. Balassa Bálint HSE— Vörös Csillag HSE 2—0 (1—0) Rétság, 100 néző, v.: Kiss (Heves megyei jv.). Balassi B. HSE: Brinyiczki — Varga, Szajbert (Holecz), Győri, Bá­náti — Reich, Nagy L., Záb- rádi — Pincze, Rottenbacher, Koczka. Edző: Nagy J. Lász­ló. Vörös Csillag HSE: Dóra — Parádi, Győri J., Menczel, Farkas — Szádoczki, Császár, Salgai — Rédecsi, Győri Z., Szabó I. Edző: Győri Ferenc. Nagy iramú, sportszerű mér­kőzést vívott a két rivális csapat. Mindkét kapu gyak­ran forgott veszélyben. A 35. percben Reich távoli lövése nyomán vágódott a bal sa­rokba a labda. A másik ka­punál Rédecsi, majd Győri Z. hibázott a kapu közvetlen közelében. A 70. percben egy szögletrúgás után Győri fe­jelte a hálóba a labdát. Jó: Pincze, Rottenbacher, Varga, Koczka, Reich, ill.: Menczel, Rédecsi, Győri Z. St. Bányagép SK—*. sí. Volán 2—2 (1—1) Salgótarján, Szánasl út, 200 néző, v.: Tálas. St. Bá­nyagép: Hegedűs — Bozó, Tóth, Rapl, Schwarcz — Ta­kács, Kovács (Bessenyei) — Horváth, Romhányi, Longau- er, Mosó (Veszelka). Edző: Benke János. 2. sz. Volán: Mojzes — Földi, Tőre, Ludá- nyi (Kökény) — Póczos, Szol­noki — Kovács (Márton), Szomora, Bogár, Domonkos, Bocsi. Edző: Balga Károly. A jól kezdő hazaiak az első percekben megszerezték a ve­zetést s több helyzetet te­remtettek. A Volán egyenlí­tett, szünet után vezetést szerzett, de elbizakodottan játszott. A jól hajrázó hazai­ak a befejezés előtt három perccel kiegyenlítettek. Gól­lövők: Horváth, Veszelka, ill.: Bocsi, Szomora. Jó: Tóth, Romhányi, Takács, ill.: Tőre, Szolnoki. St. ötvözetgyár—Pásztó 1-1 (1-1) Zagyvaróna, 300 néző, v.: Klemen t. St. ötvözetgyár: Földi — Szekeres, Römer, Sporthírek A labdarúgással kapcsola­tos új OTSH-állásfoglalásról rendeznek ma délután 15 órá­tól tanácskozást Salgótarján­ban, az MTSH székházában. A járási-városi sportfelügyelő­ségek vezetői mellett jelen lesznek a járási-városi labda­rúgó-szövetségek irányítói, az MTSH és a Nógrád megyei Labdarúgó Szövetség képvise­lői. Az állásfoglalásból adódó nógrádi feladatokat beszélik meg. * Olimpiai sportvetélkedőt rendeztek a közelmúltban Salgótarjánban a Nógrád me­gyei KÖJÁL és a Nógrád me­gyei Viz- és Csatornamű Vál­lalat KISZ-fiataljai. Az első részben totó, betűrejtvény es más szellemi feladat, a máso­dik részben ügyességi verseny színesítette az összejövetelt. A vetélkedőn hat csapat in­dult. Ma délután két sportese­mény között válogathatnak a salgótarjáni sportbarátok. A kézilabda NB I. B. 13. fordu­lóját előrehozva a Munkácsy úti sporttelepen 16 órától az STC együttese a Szondi SE-t fogadja. Az STC NB I-es labw darúgócsapatának 17 órától a Kohász-stadionban Szécsény megyei I. osztályú együttese lesz az ellenfele. Az asztalitenisz országos serdülőkupa, országos ifjú- gi kupa és országos újoncku- pa megyei döntőjét május 24- én (szombaton) 14 órától bo­nyolítja le Salgótarjánban, a városi sportcsarnokban a Nógrád megyei Asztalitenisz Szövetség. Sajtótájékoztatót tartanak csütörtökön Budapesten, az OTSH székházában. A Sport- propagandia Vállalat tevé­kenységét Szebeni István igazgató ismerteti, az öttusá­zók olimpiai felkészülésének állásáról dr. Török Ferenc ve­zető edző számol be. Szabó J., Fülöp (Kocsis) — Zvara, Győré — Imre, Hulit- ka, Král, Lukinieh (Bartha).' Edző: Kriskó Lajos. Pásztó: Kodák — Szeles, Németh, Nagy S., Racskó — Székely,' Fösvény, Antal — Veres G., Alapi, Varga Gy. Edző:Szoj- ka Ferenc. A nagy lendület­tel kezdő ÖMTE a 3. perc­ben vezetést szerzett. Hulitka kicselezte a kapust és nehéz szögből a hálóba lőtt. A fél­idő végén Antal lőtte kö­zépre a labdát, s Veres két méterről a léc alá vágta. Szü­net után is nyílt sisakos tá­madójáték folyt, de az ered­mény nem változott. Jó: Sza­bó J., Győré, Zvara, Hulitka, ill.: Kodák, Németh, Antal. Romhány—Szőnyi SE 1—0 (0—0) Jobbágyi, 300 néző, v.: Laczkó. Romhány: Rottek — Hornos, Grózer, Szaszovszki J. — Sági L., Zachar — Zagyvái L., Kecskés, Sági J., Balázs L., Balázs I. Edző: Murányi János. Szőnyi SE: Gilián — Molnár L„ Kéri, Szrena — Szabó T., Gyetván — Kovács A. (Váradi), Csor­ba J., Kovács A. (Csorba J.); Kocsis K„ Sándor L. Edző: Csorba Tibor. A mérkőzés nagyobb részében támadó hazaiak több ízben is tűzi­játékot rendeztek a romhá- nyiak kapujánál, lövéseik azonban elkerülték a kaput: A szórványosan támadó ven­dégek a 47. percben szerez­ték a győzelmet jelentő gólt: Zagyvái L. lábszárral talált a hálóba. A hajrá sem hozott kiegyenlítést. Jő: Rottek, Hornos, Sági L., Zagyvái L.,' Sági J., ill.; Kocsis, Szrena,' Csorba J. Kazár—Egyházasgerge 2—1 (o—i) Kazár, 300 nézó, v.: Hoff­mann. Kazár: Gyurkó — Pál­mán, Tolnai K., Pigniczer,' Telegdi S. — Geese T„ Ko­vács L., Miklósi — Tőzsér L., Tolnai F., Bozsik. Edző: Simon Imre. Egyházasgerge: Miklós L. — Gecse A., Mik­lós Zs., Juhász — Szántó,’ Tóth I. — Gordos O., Feke­te (Gordos T.), László Z., Si­mon L., Pál. Edző: László László. Az I. félidőben job­ban játszó vendégek Simon L. góljával jutottak vezetés­hez. Szünet után a hazaiak nyújtottak erőteljesebb tá­madójátékot és Bozsik két góljával a maguk javára for­dították a sportszerű mérkő­zést. Jó: Tolnai K., Gecse T., Bozsik, ill.: Simon L. Nagybátony— Karancslapujtő 11—1 (6—0) Nagybátony, 600 néző, v.: Harth. Nagybátony: Re­viczki — Bordás, Antal; Orosz J., Nágel — Dóra (Nagy B.), Bertók, Bocsi (Orosz L.) — Szabó L., Sza­bó J., Loch. Edző: Baranyai Gyula. K.-lapujtő: Molnár I. — Földi, Novák, Sági — Horváth, Juhász L. — Lacz­kó S., Romhányi, Simon; Gáspár (Orosz), Zsidai. Edző: Lantos Ede. A tartalékos vendégek húsz percig tudtak ellenállni. Ezután a nagy kedvvel, ötletesen játszó ha­zaiak megkezdték a gólgyár­tást, s nagy fölényben, * köny- nyedén nyertek. Góllövők: Szabó J. (4), Szabó L., Loch (2—2), Bertók, Dóra, Orosz J., ill.: Romhányi. Jó: Antal, Dóra, Bocsi, Szabó J., Szabó L., ill.: Romhányi, Juhász L., Földi, Novák. A bajnokság állása 1. Nagybát. 31 28 2 1 152- 15 58 2. St. Síküveg. 31 26 4 1 118- 26 56 3, Romhány 31 17 8 6 69- 33 42 4. Pásztó 31 14 8 9 49- 42 36 5. Szőnyi SE 31 16 3 12 70- 52 35 6. Szécsény 31 13 8 !() 39- 38 34 7. VCsHSE 31 13 5 13 5* - 63 31 8. St. ötvözet. 31 11 8 12 4n- 49 30 9. Balassi SE 31 12 6 13 50- 66 30 10. 2. sz. Volán 31 11 7 13 45- 52 ■29 11. M.-novák 31 11 5 15 37- 39 27 12. K.-lapujtő 31 10 7 14 63- 78 27 13. Kazár 31 9 7 15 38- 54 25 14. E.-gerge 31 9 7 15 50- 71 25 15. St. Bányag. 31 7 8 16 40- 86 22 16. st. Somos 31 6 6 19 35- 64 18 17. Sz.-püspöki 31 7 4 20 35- 86 18 18. Bárna n 6 3 22 32-113 1« Összeállította: Andó Miklós 1 NÓGRÁD •» 1980. május 21., szerda