Nógrád. 1977. október (33. évfolyam. 231-256. szám)

1977-10-05 / 234. szám

Megyei bajnokság Ismét négy csapat piycH idegenben Kpt gólnélküli üiinteiien — Gohsiiret Jobbágyiban Malranovák változatos mérkőzésen, Kazár 9 fővel nyert A megyei labdarúgó-bajnok­ság őszi 9. fordulójában isméi jói szerepeltek a vendégkén! játszott csapatok. Négy együt­tes győzött idegenben, s kettő döntetlent játszott. Tíz pontot szereztek a vendégek, s a for­duló 32 góljából 17-et lőttek. A legnagyobb arányú győzel­met az St. Kohász aratta az St. ZIM-nél, Nagybátony pe­dig a Bgy. Volánnál. Megle­petésre a Vörös Csillag SE is biztosan nyert az St. Öblös- üveggyárnál. Ugyancsak meg­lepő az St. Somos palotási győzelme is. Gólnélküli dön­tetlen mérkőzésen Karancs- lapujtő vitt el egy pontot az St. Bányagép SK-tól, valamint Barna csapata Szécsénytől a baglyasaljai találkozóról. A pályaválasztói sikerekből ki- emekedik a Szőnyi SE nyolc­gólos bravúrja az St. Volán ellen. Mátranovákon változa­tos küzdelemben győzött a hazai együttes Egyházasgérge felett. Kazár csapata szünet utáni hajrában 9 fővel játsz­va nyert Pásztó ellen. Ezen az összecsapáson történt a for­duló két kiállítása. Vörös Csillag SE— St. Öblösüveggyár 3—1 (1—0) Salgótarján, Munkás út, 200 néző, v.: Ágoston. Vörös Csil­lag SE: Bertus — Pócs, Győ­ri J., Pászk — Hornos, Zeild, Kecskés, Hajdú (Szim- csák), Tóth A., Kodak, Szka- la. Edző: Győri Ferenc. St. öblösüveggyár: Kormos — Frenkó (Chmell), Simon J., Horváth, Pilinyi — Kaposi, Kürti, Kojnok (Pigniczer) — Győri, Dollencz, Král. Edző: Simon Imre. A lendületesebb, jó formában játszó vendég­csapat határozottabb kapu előtti támadójátékéval ara­tott sikert. A hazaiak sok hi­bával küzdöttek, védelmük többször alaposan megingott. Góllövők: Szkala (2), Kodák, ill.: Dollencz. Jó: Bertus, Pócs, Győri J., Kodák, míg a hazai­aktól senki sem említhető. St. Bányagép SK— í Karancslapujtő 0—0 Salgótarján, Szánasi út, 200 néző, v.: Pénzes. St. Bánya­gép: Varga — Blaskó, Zvara, Zéti — Schwarcz, Takács J. — Romhányi, Bessenyei, Lisz- kóczi, Grúz (Ecsegi), Takács P. Edző: Benke János. K.-lap- ujtő: Tóth A. — Földi, Te­lek S. (Gazsi), Novák T. — Juhász M., Osgyáni — Híves T., Tóth S., Simon (Lavaj Gy.), Juhász L., Juhász I. Ed­ző: Lantos Ede. A sportszerű, változatos mérkőzésen mind­két támadósor 6—8 ígéretes gólhelyzetet hibázott el. Időn­ként a vendégek játéka volt gördülékenyebb, bár Tóth S. még a 25. percben húzódást szenvedett, s cserélni kénysze­rültek. Jó: Varga, Blaskó, Zvara, Schwarcz, ill.: Novák T„ Osgyáni, Juhász M., Ju­hász H, Tóth S. Mátranovák—Egyházasgerge 4—3 (2—1) Mátranovák, 400 néző, v.: Fodor. M.-novák: Farkas T. — Kilczin, Gecse, Lakatos E. — Mészáros, Kovács — Simon, Lakatos B., Tóth P. (Veres), Mihály, Tóth L. (Hondrik). Edző: Szoó Miklós. f E.-gerge: Fenes — Gecse A., Szántó Z., László T., Juhász L. — Ge­cse Á. (Gordos L.), Gordos E. — Somoskői, Gordos O., Simon I., Simon L. Edző: László László. Sorozatos hazai támadásokból a kapufáról visszapattant lab­dát a befutó Kovács gurította a hálóba. 1—0. Simon I. sza­badrúgásból csavart lövéssel egyenlített, majd Tóth P. lőtt a léc alá. 2—1. Gecse Á. a kapufát, Simon L., Farkas T.-t találta el, majd Fenes hárított remek lövést. Szünet után a 2. negyedórában Gecse kapásból lőtt a bal sarokba. 3—1. A 75. percben ismét Ko­vács szerzett gólt. 4—1. Nagy hajrát vágtak ki a vendégek Modellezés Salgótarjánban maradt a Nógrád Kupa Az MHSZ Nógrád megyei vezetősége, a városi KISZ-bi- zottság, a Nógrád megyei Had­kiegészítő és Területvédelmi Parancsnokság, a Testnevelési és Sporthivatal és több más üzem, valamint intézmény rendezésében Salgótarjánban harmadízben rendezték meg a Nógrád Kupa körrepülő mo­dellek versenyét. Az idén hu­szonötén vetélkedtek a rangos erőpróbán. Az elmúlt évi győztes (MÁV modellezőklub, Eudapest) távolmaradt a ver­senytől. Ennek ellenére nagy mezőny gyűlt össze, hiszen több válogatott is szerepelt. A Nógrád Kupa körrepülő modellek versenyét ezúttal is az SBTC-pályán bonyolították le. Felnőtt egyéniben az aláb­bi helyezések születtek: 1. Mórocz Attila (százhalombat­tai modellezőklub) 5468, 2. Vellai Tibor (Bp. modellező­klub) 5030, 3. Udvardi István (kiskunfélegyházai modelle­zőklub) 4903 pont. Ifjúságiak: 1. Szabó Róbert (Mátravidéki Erőmű) 3905, 2. Csahai Tamás (Lenin Kohászati Művek mo­dellezőklub) 3419, 3. Eulyovsz- ki Tamás (St. modellező- klub 936. pont. Csapatban: 1. St. modellezőklub (Havran Sándor, Szegő János, Zsig- mond József 11 192, 2. MHSZ Lenin Kohászati Művek 11 035, 3. MHSZ Bp. modellezőklub 10 940 pont. Az idei Nógrád Kupa kör­repülő modellek versenyét nagy küzdelem jellemezle, mi­vel ezúttal is többen részesül­tek tiszteletdíjazásban. Emel­lett az idő is hozzájárult a jobb teljesítmények elérésé­hez. A rendezők jelesre vizs­gáztak. Erről mi sem tanús­kodik jobban, mint Vellai Ti­bornak, az idei országos baj­noknak a véleménye: — Nagyon régen verseny zem, de ilyen jól sziervezett, és lebonyolított erőpróbán még nem szerepeltem. Remélem, hogy jövőre is részt tudok venni Nógrád megye egyik legnagyobb versenyén, ahol csapatunk az idén a harmadik helyezett volt. A modellező szövetség bár­mennyire is' igyekezett, még erre ; i versenybe nem tudták elkéss ateni a tiörrepü iőpá!yát. Viszont jövőre- mér az eddigi­nél if f jobb körülmények kö­zött bonyolíthatják le a ver­senye két. A győztes Csapat tagja vol/, Havran Sándor, az MHS Z rnegyei Vezetőség mo­dellé ző főelőadója rs. Ö szo­morúan mondta: — , Arinak ellenére,, hogy csa' tatban megnyertük a ver­se’ tyt, egyéniben jobb ered­ni ínyre számítottam. Ügy szá- n rdgattu’k, hogy 12 ezer pon- t Ft szerzünk, ettől alig marad- ' link el. Az első nap után egyé­niben. még harmadik voltam, tie a verseny második nap­ján technikai hiba miatt le­csúsztam a dobogás helyezés­ről. A rendezők tehát ismét jól 'vizsgáztak, s azzal vettek bú­csút a résztvevőktől, hogy :1978-ban ismét találkoznak Salgótarjánban, a Nógrád Ku­pa körrepülő modellek verse­nyén, amelyet negyedízben rendeznek meg Demény László Teli el ségli utalás sikerrel és Simon L. két góljával 4—3- ra szépítettek. Jó. Mészáros, Kovács, Mihály, ill.: Gecse A. Simon L., Gordos O,. Somos- kői. Kazár—Pásztó 2—1 (1—1) Kazár, 300 néző, v.: Harth. Kazár: Gyurkó — Szabó B., Tolnai K., Czecze (Molnár B:), Sarkadi — Tőzsér I., Kovács L., Kovács B. — Gecse T., Sándor G,. Bozsik L. Edző: Szabó Ernő. Pásztó: Klinkó — Szőke, Sütő, Nágel — Nagy, Szabó T. — Kovács A., Tari, Győr. Szeles, Oláh E. Edző: Veres Béla. Egy védelmi hi­bából Kovács fejesgóljával a pásztóiak szerezték meg a ve­zetést a 25. percben. Pár perc múlva ugyancsak fejesgóllal egyenlített Sándor G. Szünet után fokozódott az iram, a 70. percben azonban kettős kiállításra került sor. Kovács A. megtámadta a kapust, aki­nek Sarkadi és Sándor G. lök­dösődve védelmére kelt. A kilenc főre csökkent hazaiak önfeláldozó játékkal a 80. percben megszerezték a győz­tes gólt: Bozsik beadásából Gecse T. fejelte a kapuvona­lon túlra a labdát. Jó: Tő­zsér I., Kovács B., Kovács L., ill.: Sütő, Nagy, Győr. Szécsény—Barna 0—0 Salgótarján, Baglyasalja, 100 néző, v.: Mihalovics. Szé­csény: Divicseri — Zsiga, Wágner, Kuris — Jusztin, Ju­hász — Vanya, Pénzes, Burik, Gólyán, Molnár. Edző: Bállá János. Bárna: Bozó J. — Ora- vecz J., Tóth K. (Balázs), Bozó G. — Rosta, Bohács — Radics, Répás Z., Szabó T. (Susán L.), Oíravecz I., Mol­nár. Edző: Takács Dániel. A kemény, de sportszerű mér­kőzésen mindkét támadósor sok hibával játszott, jobbára a védelmek jeleskedtek. A 40. percben Tóth K. bokasérülést szenvedett, s a vendégeknek cserélniök kellett. Jó: Zsiga, Kuris, Wágner, Jusztin, ill.: Boz<? J., Tóth K., Radics, Bo­hács. St. Somos—Palotás 1—0 (1—0) Palotás, 200 néző. v,: Szabó Mihály. St. Somos: Hornyák — Bostai, Czikora, Verbovsz- ki — Sinkovics, Antal — Ko­vács, Mandák, Balogh M.. Havasi, Bede (Kollár). Edző: Eisler Ferenc. Palotás: Gilyán — Varga, Szabó F., Illés — Farkas I., Turcsányi — Petre, Kocza A. (Sándor T.), Matisz- lovics, Bagi (Farkas G.), Szpisják. Edző: Kovács Jó­zsef. Somosi támadásokkal kezdődött a játék. A 15. perc­ben Mandák kicselezte a ha­zai védelmet, s biztosan lőtt a hálóba, öt perc múlva Ko­vács kapáslövését védte bra­vúrral Gilyán, majd Antal találta el a kapufát. A hazai­ak kevés veszélyes támadást vezettek. Legnagyobb gólhely­zetüket az utolsó negyedórá­ban hibázták el, amikor Szpis­ják elcsípett egy hazaadást, de Hornyák hárított. Jó: Hor­nyák, Czikora, Mandák. Ha­vasi, Antal, ill.: Gilyán, Szabó F. Sf. Kohász—St. ZIM 5—0 (1—0) Salgótarján, Csizmadia-telep. 500 néző, V.: Gordos. St. Ko­hász: Hulitka — Szakái, Ver- bói, Mester — Lisztóczki. Gulyka — Bencsok, Tóth Z. (Rigó). Bábel (Fülöp), Angyal, Oláh Z. Edző: Balga Károly. St. ZIM: Kulovánvi (Kadensz- ki) — Oszvald, Kese P., Há­rom J — Nagy L., Tőre — Ludányi (Rácz), ifj. Bandúr, Longauer, Berecz, Huszár. Edző: Bandúr Mihály. Az I. félidőben könnyelműen ját­szott a Kohász, s addig egyen­rangú ellenfél volt a hazai csapat. Szünet után lendüle­tesebb támadásokat vezetett az SKSE, s a hazai védelem nem talált ellenszert. Csak Longauernek volt szépítési le­hetősége egy fejesnél. Góllö­vők: Oláh Z. (2), Angyal, Bá­bel, Bencsok. Kitűnt: Lisz­tóczki, Bencsok, Angyal, Ver- bói, Hulitka, ill.: Három J., Longauer, Kese P. Nagybátony—Bgy. Volán 4—0 (0—0) Balassagyarmat, Vasút úti pálya, 200 néző, v.: Komlósi. Nagybátony: Palchuber — Bállá, Csikós, Nagy J., Kardos (Macska), Bordács — Bocsi, Pozsár J., Orosz L., Kiss, Rátóti (Dóra). Edző: Laczkó Sándor. Bgy. Volán: Garamvölgyi — Kalmár, Rampasek, Hodászi — Gál, Mihály — Bognár, Bérezi (Ferencz), Nagy J. (Jónás), Menyhárt, Vachó. Edző: To- mányi Pál. Az I. félidőben egyenrangú ellenfélként küzdő hazai együttes szünet után elfáradt és az erőteljesebb, technikás bátonyi csapat for­más támadásokból könnyedén lőtte góljait. Bocsi, Kiss, Dóra és Orosz L. volt a góllövők sorrendje. Jó: Csikós, Orosz L., ill.: Gál. Szőnyi SE—St. Volán 8—0 (3—0) Jobbágyi, 200 néző, v.: Már­tinké. Szőnyi SE: Fodor I. — Szrena, Bodor, Kelemen — Kéri, Csorba J. — Molnár L. (Molnár II.)., Tóth J., Erdé­lyi (Pap), Csorba T., Sándor L., Edző: Malik József. St. Volán: Dallos — Balázs, Lo_ vasl, Lászlók — Péter, György — Váradi (Farkas), Czinege, Makovszki, Pusnik (Simon), Borbély. Edző: Koszta László. A vendégcsapat védelme húsz perc után csődöt mondott, s a nagy kedvvel játszó, végig támadó hazai együttes alapo*' san kihasználta gólhelyzeteit. A Volán szünet után alig ju­tott el a hazai kapuhoz. Gól­lövők: Molnár L. (3), Csorba T., Erdélyi (2—2), Bodor. Di­cséretet érdemel az egész ha­zai együttes, míg a vendégek közül csak Balázs és Péter. A bajnokság állása 1. St. Kohász 9 9­­42— 5 18 2. N.-bátony 9 9­­40— 4 18 3. Vörös Cs. 9 5 2 2 16—12 12 4. E.-gerge 9 4 3 2 15—15 11 5. St. Bánya. 9 5 1 3 14—16 11 6. Pásztó 9 3 3 3 19—15 9 7. K.-iapujtő 9 3 3 3 11—13 9 8. Szőnyi SE 9 3 2 4 20—17 8 9. St. öblösüv. 9 3 2 4 13—13 8 10. M.-novák 9 4­5 13—14 8 11. Szécsény 9 1 6 2 13—16 8 12. Bgy. Volán 9 2 4 3 7—15 8 13. St. Volán 9 2 3 4 7—20 7 14. Kazár 9 1 4 4 8—18 6 15. St. Somos 9 2 2 5 11—23 6 16. St. ZIM 9 1 3 5 8—15 5 17. Palotás 9 2 1 6 7—14 5 18 Bárna 9 2 1 6 7—26 5 Összeállította: Andó Miklós Nagyszabású járási birkózó tehetségkutató-versenyre ke­rült sor Pásztón, az új edző­teremben. A rendezvény — amely első része volt a bir­kózószakosztály által elindí­tott sorozatnak — kitűnően beilleszkedett a kisdobosok „Ügyesség, bátorság” elneve­zésű sportprogramjába. Jobbágyi, Mátraszőlős, Szurdokpüspöki, Ecseg és Pásztó általános iskolái mint­egy 80 gyermekkel vettek részt a versenyen. Nagy lel­kesedéssel, akarattal birkóz­tak, s közülük jó néhány te­hetséges fiú felhívta magára a szakemberek figyelmét. A szakosztály szeretne számuk­ra rendszeres edzéslehetőséget bitosítani. Többek között _ a második helyezett jobbágyi Grósz Gábor, a mátraszőlősi, Koczka András, az első he­lyen végzett pásztói Lőrik Ta­más és Fekete Gábor szerep­lése vívott ki elismerést. A pásztói birkózószakosz­tály vezetése a jövőben me­gyei szintre szeretné emelni a versenyt, amelyen csak a nem igazolt fiatalok indulhatná­nak. Bizonyára érdeklődésre tart számot ez a törekvés, hi­szen kupa kiírásával igye­keznek még színvonalasabbá tenni. 1966/67-es korosztály (29 kg.:) 1. Havril János (Pász>- tó, Dózsa Ált. Isk.). 32 kf*.: 1. Lakatos József (/Pásztó, Kun Béla Ált. Isk.). 35 kg.: 1. Fe­kete Gábor (Pássztó, Dózsa). 38 kg.: 1. Kovács Bence (Pász­tó, Kun). 41 kg.r 1. Sáiador István (Pásztó, Kun). 45 kg.: 1. Darankó Gycila (Pásztó, Kun). 1964/65-ös korosztály (29 kg.:) 1. Pásztor András (Mát­raszőlős). 32 ki;.:’ 1. Mezei Salgótarjánban, * az >obl0s- üveggyári sporttelepen rendez­ték az SZMT Kupa 1977.. évi döntő mérkőzéseit- A kispá­lyás labdarúgó-mérkőzés so­rán tizennégy csapat mérte össze erejét, hogy egy évije ma­gáénak mondhassa az éirtékes trófeát. A mindvégig izgalmas Róbert (Jobbágyi). 35 kg.: V Tóth Tibor (Pásztó, Kun). 38 kg.: 1. Andó Péter (Pásztó, Kun). 41 kg.: 1. Lőrik Tamás (Pásztó, Kun). 45 kg.: 1. Nagy Zsolt (Jobbágyi). 48 kg.: 1. Tóth József (Pásztó. Kun). 52 kg.: 1. Bacsa János (Pásztó, Kun). A pontverseny végeredmé­nye: 1. Pásztó. Kun Béla Alt Isk. 56, 2. Pásztó, Dózsa György Ált. Isk. 16, 3. Jobbá­gyi 13. 4. Mátraszőlős 12, 5. Szurdokpüspöki 10 pont. — adorján — mérkőzések után a Salgótarjá­ni' Öblösüveggyár és a Pász­tói Állami Gazdaság csapatai között dőlt el a verseny vég­eredménye. Végül is hetesrú- gásokkal a pásztóiak kerültek az első helyre. Második lett az öblösüveggyár, harmadik a pásztói kórház, negyedik a megyei tanács csapata. Mostohagyermekek Az utóbbi időben a szécsényi asztaliteniszezők egyre többet panaszkodnak: nem tudnak hol edzeni, s félő, hogy a bajnokságban a vendégcsapatokat sem tudják hol fogad­ni. Szécsényben mostohagyermekként kezelik az asztalite­niszezőket. Tavasszal a megyei bajnokság indulása előtt Skuta Gusztáv, a megyei szövetség elnöke személyesen ér­deklődött a szécsényiekiöl, hogy a bajnokságot végig tudják-e játszani. A sportegyesület vezetősége ígéretei tett: minden lehetőséget megteremtenek, hogy a csapat zökkenőmentesen végigjáiszhassa a bajnokságot. Ám az utóbbi napok éppen az ellenkezőjéről tanúskodnak. Az asztáliteniszezök kiszo­rultak az Ipoly Bútorgyár klubhelyiségéből. A klubhelyiséget a gyár bútor raktárnak használja. A bútorgyár saját termé­vel nyilván úgy rendelkezik, hogy a termelést a lehető leg­jobban segítse. Viszont azt nem lehet megérteni, hogy a szécsényi sportegyesület és az egyesületet támogató szer­vek mindeddig miért nem találtak megfelelő megoldást. Már megkezdődött a megyei bajnokság. A• szécsényi csapat edzés nélkül utazott idegenbe, és ahogy a szakosztály vezetője el­mondta, félő, hogy a soron következő hazai mérkőzéseken nem tudják a vendégcsapatot hol fogadni. Úgy gondoljuk, a sportegyesület vezetősége alaposan megfontolta, amikor a csapatot a megyei bajnokságba nevez­te. Nehéz elképzelni, hogy Szécsényben az Ipoly Bútorgyár klubhelyiségén kívül más helyiséget a sportegyesület veze­tői és a sportkört támogató szervek ne tudnának biztosí­tani. Ahol az asztalitenisz-csapat nyugodt körülmények kö­zött felkészülhet a mérkőzéseire, s a bajnoki mérkőzéseit zavartalanul lejátszhatja. sz. f. Pás7tónikepült az SZMT Kapa Legyen a rendszeres sporttevékenység mindennapi életünk része!