Nógrád. 1977. május (33. évfolyam. 101-126. szám)

1977-05-11 / 109. szám

Mérkőzés előtt Bíznak a pontszerzésben Tatabányán Apróhirdetések ilyen is régen volt Tata- csapatunk ilyen nehéz hely- zott. Az SBTC-t azonban bányán! Az idei bajnokság zetben van. Jól tudjuk azon- nehezebb ellenfélnek tartják több örömet hozott, mint az ban, hogy ilyenkor egyik hét- Tatabányán. Salgótarjánban előzőek. Tavasszal 11 mérkő- ről a másikra teljes fordu- ugyanis kevés babér termett zésen 13 pontot szereztek, lat következhet be a szerep- az utóbbi években a TBSC Így nem csodálható, hogy lésben... számára. A tervezett összeál­Monostori Tivadar a kék-fe- Hosszú idő óta ugyanabban Utas: Csepecz — Szabó, Lá- hér együttes megbízott edző- az összeállításban szerepel a katos, Néder, Juhász _ Ha­j e derűlátóan várja az SBTC Tatabánya. Legutóbb viszont lász, Csapó, Arany — Nagy elleni ma délutáni mérkőzést, változás történt. Hegyinek I., p. Nagy, Sallói. A kispa- — Az utóbbi hetek javuló már harmadszor fordult ki a dón Kiss (kapus), Vass és játéka és az eredményes sze- válla, és a átállított Knapik Müller ÜL replés reményt nyújt arra. sem játszhat. Így az a csa- hogy bízzunk a pontszerzés- pat lép pályára, amelyik *. ben. Sajnálom, hogy testvér- szerdán Dorogon 2—0-ra győ­A kiesőhelyen álló SBTC szombaton sem kényeztette el a szurkolókat, hiszen 4—1 (2—0) arányban vereséget szenvedett Zalaegerszegen. Az eredmény mellett a teljesít­mény is kiábrándító volt. A mérkőzésről így írt vasárna­pi számában a Zalai Hírlap: „Különösen a második negy­venöt percben igen nagy kü­lönbség mutatkozott a két együttes között az időnként szellemesen játszó hazaiak javára.” A védelem „gólké­pessége”, a középpályások enervált játéka, a csatárok vészes gól szegénysége juttat­ta még nehezebb helyzetbe a csapatot. Ám még semmi sincs veszve, ha ma délután javít az SBTC a kemény „dió­nak’’ tűnő Tatabánya ellen. Ehhez nemcsak jobban kell játszani mint az elmúlt he­tekben, de lelkesebben is. Ideje lenne megkezdeni a pontgyűjtést, mert a riválisok sem tétlenkednek. Győzni kell tehát ma délután* A városgazdál­kodás) üzem. Sal­gótarján, Kertész u. 2/b. felvéielre keres l anyagbeszerző gépkocsivezetőt és 1 gépkocsiyezetőt. Jelentkezés a fen­ti címen. ERESZTVÉNY alatt J<5 ÁLLAPOTBAN hétvégi telek faház- levő gyermekbútor zai eladő. Érdeklődni eladó. Salgótarján, a 22—94-es telefonon. Ybl Miklós út SÍ. Czi­----------------------------------- bilka. IB Wartburg Tou- ..........................................— r ist eladó. Érdeklőd- KÉTÉVES Pannónia ni Salgótarján. 33—33 P—10-es. helyhiány telefonszámon a GÉL- miatt eladó. Salgótar- KA-nál. ján, Munkácsy M. út. — — ■ ......- 5. IX. em. 7. N DK. piros. mély ---------------------------------— babakocsi eladó. Ér- 45 éves, barna, egye­deklodni Salgótarján, dülálló özvegy férfi Arany J. u. 9. VI. megismerkedne kor- em. 3. 18 órától. ban hozzáillő, egye- ~ “ dülálló nővel házas­850-es FIAT Sport S£g céljából. „Meg- Coupé eladó. Sagúj- becsülés” jeligére a falu, Rákóczi u, 3d. Szerződéskötésben jártas építő- épí­tészmérnököt vagv üzemmérnököt ke­resünk előkészítési. csoportvezetői munkakörbe. Cím: városi tanács vb mélyépítő üzem. Salgótarján, tész u. 2/jl Kér­Felve­szünk! június l-e1 köz- gazdasági érettsé­givel rendelkező nőt, raktárosi munkakörbe. Fel­veszünk továbbá gyorsírni tudó gép- Irónőt. Érdeklődni: TIGAZ Nógrád megyei kirendelt­ség. Salgótarján. Rákóczi u. 226. Telefon: 24-69. salgótarjáni be. hirdető­in-» Wartburg de Luxe eladó.. Érdeklőd­ni leheti Nagybátony, Ifjúság u. 5. Telefon: 104. RÓZSATÖVEK Őszi szállításra. Kérjen díjtalan árjegyzéket. Homoki rózsakertészet 4402 Endrőd. ELADÓ Balassa­gyarmat központjá­ban beköltözhetően, komfortos. három­szobás családi ház 456 négyszögöl kert­tel. Két összkomfor­tos, önnálló lakásra alakítható át. Érdek­lődni: Balassagyar­mat, Hunyadi ú. 42. Újság a csapat háza táján, hogy Horváth F. sérült. Ki­sebb sérüléssel bajlódott Szűcs és Kovács XI., de ők pályára léphetnek. A 16.30 órakor kezdődő mérkőzésen az SBTC várhatóan az aláb­bi összeállításban játszik: Szűcs — Varga. Kovács II., Tóth — Répás, (Angyal), Orosházi, Básti — Szoó, Mo­hácsi, Kajdi, Loch. Megyei bajnokság ' r Gólzáporos győzelem Palotáson Idegenben nyeruaz ií. Öblösüveggyár és a Bányagép SK Pásztó pontot‘veszi tett Bárnán — Csak 18 goi esett A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 10. fordulójában B., Domonkos, Cecze, Kovács csak egy nagyarányú győzelem alakult ki. Palotás csapata L. — Gecse, Géczi (Nagy), aratott gólzáporos győzelmet a 10 fővel játszó Kisterenye Kovács V. — Tolnai F., Tol- felett. Két együttes nyert idegenben. Az St. Öblösüveggyár nai K„ Fejes (Sarkadi). Edző: Romhányban, míg a Bányagép SK a tarjám rangadón a Szabó Ernő. Vörös- Csillag ZIM pályán. Hétközi mérkőzésen az St, Volán Z—1-re nyert SE: Bertus — Osztafin, Gu- a Szőnyi SE ellen. Pásztó csapata Bárnán játszott döntet- lyás, Wingendorf — Karmos, lent, s mivel Mátranovák 2—0-ra nyert Karancslapujtőel- Hajdú — Kecskés, Szarvas, len, ismét egy pontra csökkent az élen a különbség. A Bgy. Tóth. Acsádi, Gyetván. Edző: Volánnak egy gól is elég volt a győzelemhez a sok helyze- Győri Ferenc. A változatos, tét hibázó Somoskőújfalu ellen. Kazáron a hazaiak nyer- erős iramú mérkőzés I. fél­hettek volna nagyobb arányban jobb helyzetkihasználással, idejében Tolnai K., Géczi, A sportszerű fordulóban kiállítás nem történt. Kevés, mind- Gecse és Tolnai F. többször össze 18 gól esett. _ került gólhelyzetbe. A vendé­_. ,. _ _ . __ , ,, gek szerencsésen védekeztek. St. Volan-Szonyi SE bol Kovács A a jobb sarokba Szünet után tova6b Jayult a c , 2-X (J—?> .. *—J- Mindkét kapu so. hazai középpályás sor telje­Salgotarjan, Petőfi ut 200 kát forgott veszélyben, de a sítménye A 83, percben 20 néző, v.: Harth. St. Volán: védelmek rendre hárították, méterről Gecse T. kapásból Horváth - Lovas:, Koszta, Jó: Bozó J., Bohács Oravecz bombázta a hálóba a labdát. Bacsoka - Peter, Bogár - I Toth, Br.zo G., dl.: Kürti, A hazai mezőnyfölény Farkas (Borbély), Ivanyi G. Győr, Kovács A. (Simon), Muzsik, Makovszki, Pusnik. Edző: Patkó József. Mátranovák—Karancslapujtö Szőnyi SE: Molnár S. — Bo­dor, Csorba J., Kelemen — Pap, Szőke — Molnár L., 2—0 (1—0) Mátranovák, 400 néző, v.: Dóra. M.-novák: Domonkos — nem hozott további eredr ményt. Jó: Domonkos,. Kovács V., Géczi. Gecse, ill.: Bertus, Gulyás, Ham os. Palotás—Kisterenye Tóth, Vidéki, Csorba T.,Sán­Her Wort F.OvÁ- MpliV ja Mészáros, Gecse, Farkas — 5-1 (2-D d7Z Lakatos B.. Simán — Tóth L, Palotás. 400 néző. v.: Gór. részében támadó hazaiak ™z Tóth IL (T6th p>- Kovács, dós. Palotás: Cihán — Szre­„a Bakos, Tóth III. Edző: Szom- na, Tóth a.. Szabó F. — Mol­elso negyedórában Bodor vé- széd Adam K.-lapujt®: Tóth nár B., Molnár L. (Bagi). Tur­J?*8? j 7(»al^ A- ~ Földi, Telek S.. Novak csányi — Petre, Szűcs, Szabó zeteshez. A 70. percoen az T _ Juhász n osgyárű — M- rí 1 lés). Szpisják. Edző: L^sLtTlabdfés SándorT jfk <°£"« ^Tóthf József. Kisterévé:- vendéeek ki -Juhasz I.. Lavaj, Juhasz III. «ohati J. — Szekula, Műd­SSÄwT'tS* P.S *• ...... — " e lső riczlü. Baranyi II. — Koós, Mosó, Jenei — Pusztai, Usz- kóczi, Balga, Takács P. Edző: Benke Jáno6. St. ZIM: Tóth Rácz, Pántya, Három J. — Qszvald, Nagy — Ludányi, Bgy. Volán—Somoskőújfalu (8—0) Apróhirdetés! Apróhirdetés! 1 * Lakossági adásvétel-, ingatlan bérbeadási, cseregondjait gyorsan megoldja, ha hirdet a NÓGRÁD-ban! Hirdetések ára 10 szóig, hétköznap 30,— Ft, vasárnap 50,— Ft-minden továbbá szó hétköznap 3,— Ft. vasárnap 5,— Ft Lakossági, nem üzleti Jellegű hirdetések, 10 szóig hétköznap 15,— Ft, vasárnap 25.— Ft Minden további szó hétköznap 1.50 Ft. vasárnap 2,50 Ft. Minden hirdetés első szava két szónak számitl Hirdetéseket felveszünk: Salgótarjánban a Nógrád megyei Lapkiadó Vállalatnál. 3100 Salgótarján, Petőfi u. 1. Telefon: 22-94. Magyar Hirdető Vállalat megyei kirendeltségén. 3100 Salgótarján. Pavilonsor, telefon: 28-78. Balassagyarmaton, Luther út 8. Telefon: 610 / Rétságon. az ÁFÉSZ dohányboltjában (a Börzsöny étterem mellett). Pásztón. az ÁFÉSZ könyvesboltjában 3060 Pásztó, Szabadság u. 83. Telefon: 39. Szécsény, Szolgáltatóház, fényképészüzlet. Hirdessen a ftÓCRAD-ban! kov szk i^ k l u erőt t a véd ők It tak j°bba" <*e derült B„ Kerekes, Babka. Edző: Szí­lülla kiXduló kapus mel- elémiök. A 35. percben 'tfcsKz tővTU^oZt lett megszerezte csapata győz- egY, bei°u ,aDdabol Bakos 1- ” „• ■ • ’ tes eóliát Jó- Bogár Bacsó- meterről felmagasan a kapu melt hármán nem érkeztem £ Makovszki, ÜL: Csorba J.. j°bb oldalába lőtt. Szünet után ™eg a » Így :s veze- K„iAm.n csinHru!- T mar a hazaiak irányították a test szereztek a 18. percben, aeieraen, oamiui u játékot, s a 75. percben bizto- amikor szögletrúgás végén c- cK_<5t zi\t sították győzelmüket. Jobb ol- Mede a hálóba fejelte a lab­st. Bányagép S St. IM ^ szabadrúgásb<6j a dát. Az elbizakodott, hazaiak * ' ként beállt Tóth P. fejelte a felocsúdtak, s öt perc múlva Salgótarján, Csizmadia-te-' labdát a jobb sarokba. Jó: Petre egyéni játékból szerzett lep, 300 néző, v.: Gáspár. St. Farkas, Lakatos B„ Tóth I„ góljával kiegyenlítettek. A 28. Banyagép: Varga — Bla&kó, Bakos, ilL: Novák T., Juhász Percben a 16-oson cselezgető Bessenyei, Grúz — Takács J., jl Petrét Mudríczki buktatta s a 11-esből Tóth A. a jobb sa­rokba lőtt. (Boháti J. érte a labdát, csaknem hárított.) ... 2—h Szünet után ismét fel­________ _________________A Balassagyarmat, Vasút úti jött a vendégcsapat, s Bohá­G ál. Kovács, Balázs, Huszár néző, v.: Sütő. ti T. nagy helyzetben hibá­i *<Oravecz). Edző: Bandúr Mi- ®*y-. Volán: Bárkái — Ho- zott. a 60. percben a kapum hály. Az I. félidőben változa- daszi> Mihály, Ferencz _ — törő Szabó M.-t buktatták a tos kiegyensúlyozott játék Bérezi, Kalmár — Széles, vendégek a 16-oson, s a folyt. Szünet után a hatarta- Gajdos . (Buocz), _ Hugyecz büntetőből Szabó F. a jobb lan igyekezettel jászó vendé- (Nagy), Gál, Révai. Edző: Er- sarokba lőtt. 3—1- A 68. pere­gek szinte nem ismertek el- delyi Ferenc. Somos.: Budai ben Szűcs 14 méteres lövését veszett labdát, s rászolgáltak — Sinkendes, Gajger, Kapás a kapus kiütötte, de a csatár a győzelemre. Az ;í»0. percben — F°d°r\ Antal — Bede, Sé- másodszorra nem -hibázott. Jenei tisztára játszotta magát ber> o-°vács L., Havasi, Mag 4—1. A 75, percben Petre éles a jobb oldalon, s beadásából (Horvath). Edző: Eisler Fe- szögből lőtt a jobb sarokba. Pusztai remekül lefejelte a rerlc- ,A. közepes színvonalú 5—1. jó: Szrena, Szabó F., labdát a kapuvonalon túlra, mérkőzés első negyedórája- Petre. ilí.: Boháti J., Szekula, 1_0 A 80. percben Mosó ve- k311 a vendégek három gól- Boháti T. z ette fel a labdát, s a kimoz- helyzetet hibázták, azután ki­duló Tóth mellett a jobb sa- egyensulyozottabb játék folyt, rokba lőtte. 2-0. Jó: Varga, A 70. percben egy gyors ha­Blaskó, Bessenyei, PuszUi, tamadas végén Révai kő- ^!^‘06,ák ül.: Pántya, Rácz. / ^elro1 * halóba » llV 3. x.-iapuj« dat. 1—0. A hajra ban többet 4. vörös cs flhinnii vMrirvár_Romhánv támadó vendégek a hazai vé- 5- st öbiosüv. 23 12 5 b 36-26 29 S t. öblösüveggyár^ Romhany nem tudtak «. sowo.mújí. »ns . »-» 2« „ . , kiegyenlíteni. Jó: Hodásai, 8. Bgy. volán RomhMy. 300 néző, v^. Bak- B0rczi Kalmár, ill.: Kapás, st. zim sa. St Öblosuveg.: Kormos r j Antal Havasi ’ 10. Ka«ár _ Marton. Simon, Kaposi, Pi- GaJger’ AnUd’ HavaS1' Szőnyi se lin,yi — Kazár—Vörös Csillag SE 13. St. volán nők — Tóth (Kekesi), Dől- ,__- ..._.. 14. st Bányagép 2; 7 3 15 40-60 17 l encz. Kakuk (Frenkó). Edző: . «• Romhány 23 5 4 16 34-39 14 Simon Imre. Romhány: Je- Kazár- 300 n«zö- v-: pén- 16. Kisterenye 23 6 2 17 24-33 14 szenszki _ Lisovszki, Koczka, zes- Kazár: Balogh — Szabó Összeállította: Andó Miklós Z siga — Balázs, Túri, Fejes — Varga (Máté), Meló J., Kovács A bajnokság állása 23 16 5 4 66-30 37 25 16 4 5 30-22 36 25 13 4 8 63-49 30 25 13 3 9 43-36 29 25 12 4 9 36-33 28 ?5 9 9 7 30-34 27 25 8 9 8 44-42 25 25 9 6 10 28-31 24 25 8 3 12 .48-48 21 25 9 3 13 35-58 21 23 f 8 11 24-33 21» F., Zachar. Edző: Murányi Já­nos. A mezőnyjátékban végig jobb teljesítményt nyújtó öb- lösüveggyáriaK a 35. percben szerezték meg a vezetést, ami­kor Tóth 25 méterről nagy erővel bombázott a jobb felső sarokba. A hajrára feljavult hazaiak az utolsó percekben több egyenlítési lehetségel hibáztak el. Jő: Kormos, Si­mon, Kral I„ Krrzs, ill.: Koczka, Zsiga, Balázs. Barna—Pásztó 1—1 (0—0) Bárna, 500 néző, v.: Miha- iovics. Bárna: Bozó J. — Ré­pás, Tóth K„ Rosta — Szabó V., Bohács, Bozó G. — Gaj­dár, Oravecz G., Oravecz I. (Susán), Molnár. Edző: Hagy­más! József Pásztó: Kürti — Szőke. Alapi S., Nagy — Sza­bó T., Németh — Fekete, Győr, Kovács A., Juhász (Var­ga), Tari. Edző: Veres Béla. .Jóiramú, színvonalas mérkő­zést játszott a két csapat. A 10. percben jó helyzetből Ju­hász lőtt kapu mellé, majd Győr találta el a kapufát. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban s a 65. percben szög- íetrúgás végén Oravecz I. fe­jelte a hálóba a labdát. 1—0. Három perc mű Ívsí Győr ve­zette fel a labdát s átadásá- k Teke Túl aí ötszáz fán Imponáló győzelem egyéni és csoportcsúccsal Az NB Il-es nagygolyós ció. Nógrád megyében első- teke-csapat bajnokság 11. for- ként Kotroczó Sándor érte el dulójában nagyszerű sport- a félezres határt. Ezen a siker született az St. Dózsa délelőttön 504 fával tűnt ki csarnokában. Az újonc St. és került fel neve a táblára. Dózsa ezúttal a Bp. Vegyterv Megvan tehát az új me- gárdáját fogadta. A vendé- gyei csúcs! A mérkőzésen gek kérésére 9.30-as kezdést azonban megdőlt nem csupán tűzték ki vasárnap délelőtt, az egyéni és csapatpálya- Már-már úgy nézett ki, hogy csúcs, hanem a megyei csa- le sem játsszák a találkozót, patcsúcs is. Az St. Dózsa ki­amikor a vendégek több mint váló teljesítménnyel 2847 egyórás késéssel befutottak. fát ütött! Az eddigi pálya­Aztán elkezdődött a mér- csúcs 2727 fa volt. Tehát ala- kőaés, amely kellemes megle- pasán „rátettek” a korábbi petést szolgáltatott, a me- szinten kiemelkedőnek mond- gye tekézői hosszú évek óta ható összteljesítményre, többen szerették volna elér- A Bp. Vegyterv együttesét ni. vagy túlszárnyalni — 100 végül is 7—1" (2847—2395 fa) dobásból az 500 fás teljesít- arányban győzte le a tarjáni ményt. Ez a vágy május 8-án csapat. Részletes eredmények: az St. Dózsa második dobó- St. Dózsa: Magyar S. 449. jának, Kotroczó Sándornak Kotroczó S. 504 (új megyei sikerült! Dőltek a fák. Mát- csúcs), Borsós 486, Dósa 469, ranovákról az év elején át- Kohut 476, Lengyel 464. Bp. igazolt Kotroczó jobbnál jobb Vegyterv: Konez 457, Feiner dobásokkal haladt a bűvös (Nagy) 332, Ihász 411, Hor- 500 fás teljesítmény felé. Az- váth 410, Németh 372, Laka- után felcsattant a taps, kö- tos 413. vetkezett a sok-sok gratulá- —demeny— / f