Nógrád. 1976. augusztus (32. évfolyam. 181-205. szám)

1976-08-23 / 198. szám

I A vereség ellenére sines okunk elkeseredésre Újpesti Dózsa — SBTC 4— 1 >2—0) Megyeri út, 5000 néző, v.: Körös. A mérkőzés előtt Dá­vid Róbert edző alaposan át­gondolta azt a csapatösszeál­lítást, amelyet pályára küld a lila-fehérek ellen. Nyilván az SBTC-nek a sokszoros baj­nok ellenében a Megyeri úton kevés esélye volt. Ennek el­lenére tisztes helytállást kért a fiúktól. A nagyarányú ve­reségnek tűnő eredményhez azonban Kőrös játékvezető­nek is köze volt. Ezekután nézzük az összeállításokat. Ü. Dózsa: Szigethi — Vickó. Sar­lós, Tóth J — Kolár, Dunai III., Keiner — Fazekas, Be­ne. Bíró, Tóth A. F.dző: Vár- hidi Pál. Salgótarján: Szűcs — Kmetty — Gecse, Varga. Kovács II.. Kegye — Angyal, Földi (Mártha) — Szoó, Mar- csok. Jeck. Edző: Dávid Ró­bert. Nagy iramban kezdett a ha­zai csapat. Fazekas hozta ma­gát gólhelyzetbe, de Szüc6 nagyszerű vetődéssel hárított. A 18. percben Jeck végzett el szabadrúgást, Szóéról a ka­pu irányába vágódott a lab­da, aki megkaparintotta azt. A 24. percben Kolár vezette fel a labdát a jobb oldalon, több védőt kicselezett, közép­re gurított, és a jó ütemben érkező Bene 15 méterről a jobb sarokba lőtt. 1—0. Nyolc perccel később Keiner átadá­sát Fazekas futtából a kapu jobb oldalába továbbította. 2—0. Aztán egy formás Dó- zsa-akció végén Bene lövése Szűcsről a felső lécre, onnét a mezőnybe vágódott. A 42. percben egy kapukirúgásnál Gecse és Tóth J. ugrott fel a labdáért, Gecse meglökte Marosok, aki jól játszott a li­la-fehérek ellen és bomba­gólt ragasztott Szigethi hálójá­ba. (Fotó: Fodor) Tóthot, a játékvezető elha­markodottan kiállította a tar­jám védőt. Szünet után a tíz főre ol­Jeck előtt nyílt egyenlítési alkalom, de mindketten hi­báztak. Az 57. percben Szűcs kiejtett egy labdát, Fekete megrúgta a kapust, aki ápo­lásra is szorult Az 59. perc­ben a jól játszó Fazekas Be­ne elé tálalt, aki futtából, 17 méterről a bal sarokba vág­ta a labdát. 3—1 Az SBTC küzdött, de a mérkőzés befe­jezése előtt egy perccel Kei­ner 14 méterről újabb gólt lőtt. 4—1. Az NB I. nyitányán elszen­vedett vereség után sokan el­keseredtek Véleményünk sze­rint nincs ok erre, hiszen a tarjáni csapat több mint egy félidőt tíz emberrel játszott, és abban a játékrészben szer­zett gólt is. Sőt, ha hozzá­tesszük, hogy a második 45 percben 2—1-es mérkőzésál­lásnál a fekete-fehérek több alkalommal is megzavarták az Ű. Dózsa védelmét, és kí­nálkozó gólhelyzeteket hagy­tak ki, akkor ez reményekre kell, hogy feljogosítson. Az SBTC-nek véleményünk sze­rint nem sok keresnivalója volt korábban sem, de ezút­tal sem a Megyeri úton. Ép­pen ezért nem szabad elte­metni a csapatot. Különösen akkor nem, ha túl szigorú já­tékvezetői ítélet folytán tíz emberrel kellett megmérkőz­ni a nagy nevű ellenféllel. Az elkövetkezendő fordulókban vadt tarjáni gárda kezdett viszont lesz alkalma az SBTC- rohamozni. A 49. percben Már- nek a javításra. A Tatabánya tha mesterien indította Mar- után három vidéki ellenféllel csokot, aki futtából mintegy idehaza lép majd pályára a 22 méterről, ballal hatalmas tarjáni gárda, ezeken a mér- gólt lőtt a lila-fehérek kapu- kőzéseken viszont pontot sem jába. 2—1. Meleg percek kö- szabad veszíteni. Reméljük, Ez történt az NB lll-ban Váratlan, értékes győzelem Balassagyarmati SE—Nyíregyháza 2—1 (l — O) Nyíregyháza: 1800 néző, v.: a csatár után rúgott és ezért szállt, és a kétségbeesve men- Pató. Balassagyarmat: Treso a játékvezető kiállította. A teni akaró Trubin saját ka- — Pribeli, Jelen, Hornyák, védelefnben keletkezett za- pújába emelte a labdát, ön- Szebeni, Szalai, Hugyecz, Tru- vart ügyesen kihasználta a gól, 1—1. Ezután ismét gyar- bin, Erdélyi, Ferencsik (Pa- BSE és két perc múlva meg- mati percek következtek. Pri* lotás), Szedlák. Edző: Tomá- szerezte a vezetést. A 24. beli tört be a 16-osra, a vo- nyi Pál. Nyíregyháza: Kál- percben Szalai futott el a nalon túl felvágták, de a já­mánczhelyi — Kemecsei, labdával, keresztbe lőtte ésaj tékvezető a 16-osról ítélt sza- Ambrúsz, Gáspár, Neumann, jól érkező Ferencsik 18 mé- badrúgást. Hat perccel a befe- Nagy (Juhász), Madalina térről kapásból a bal alsó jezés előtt megszületett a (Sárosi), Buda, Kozma, Far- sarokba lőtt. 1—0. A 35. perc- győztes gól. Pribeli futott fel kas, Kanyári, Edző: Bakos ben Szalai ismét egyedül az alapvonalig a labdával, be­Béla. ment el a labdával, de hosz- adta azt a kapu előterébe Szá­jéi kezdett a gyarmati csa- szán szöktette magát, és a pat, és mezőnyben jól adó- kapus felszedte az utolsó pil- gattak, sokat birtokolták a lanatban a labdát. A félidő labdát. Mint ilyenkor tapasz- további részében sokat ta­taiható, mivel nem ment a madtak a gyarmatiak, játék a hazaiaknak, szabály- A második félidőben fel- talanságok követték egymást, jött a hazai csapat, a 68. perc* A 22. percben Ferencsik el- ben a balszélen vezetett tá­vette a labdát a középhátvéd madás után a kapu elé be- Ambrusztól, aki szándékosan lőtt labda Treso felett át­lainak, aki négy méterről a kapus felett talált a hálóba. 2—1. Folytatta jó szereplését a gyarmati csapat, igen értékes 2 ponttal tért haza Nyíregy­házáról. Jó: Pribeli, Szalai, Erdélyi, illetve (Gáspár. (rciter) vetkeztek. Levegőben lógott ez így is lesz! a meglepetés. Marcsoky majd (de) SKSE- atléták a magyar bajnokság döntőjében Az atlétikai magyar baj­nokság küzdelmeiben az SKSE versenyzői szépen szerepel­nek. Az ifjúsági korú Bartha Angéla a felnőttek között is nagyszerűen helytállt. A 100 méteres síkfutásban harma­dikként ért célba 11,5 idő­eredménnyel. Ugyancsak har­madik lett a 100 méteres gátfutásban 13,7 idővel. Érdemes kiemelni továbbá, hogy a férfiak mezőnyében a tehetséges Gibicsár magas­ugrásban új megyei csúccsal — 203 centiméter — bejutott a döntőbe. Néhány héttel ez­előtt Gibicsár 201 centiméte­res új megyei csúcsot ugrott. Ügy látszik, jó formában van a fiatal atléta. Szót érdemel az is, hogy Szurnmer a hár­masugrásban 14,26 méteres eredményével ugyancsak a magyar bajnokság döntőjébe került. — Eredmények, táblázatok NB I. Békéscsaba—Bp. Hon- (1—0), Kazincbarcikai Vegyész véd 1—1 (1—0). Haladás VSE —Kisvárdai SE 1—0 (0—0). —Csepel 1—0 (0—0), Zala­egerszegi TE—Dorog 3—1 Északkelet (1—0), SZEOL—MTK-VM 2—1 (0—0), Dunaújváros—Kapos­vár 1—1 (0—0), Rába ETO— Ferencváros 1—1 (1—1), Diós­győr—Videoton 1—0 (0—0), Vasas—Tatabánya 5—1 (2—1). Az NB I. állása 1. Vasas 1 1 . 5—1 2 2. Ü. Dózsa 1 í­­4—1 2 3. ZTE 1 1­­3—1 2 4. SZEOL 1 1­­2—1 2 5. DVTK 1 1­­1—0 ? 6. Haladás 1 1­­1—0 2 7. Békéscsaba 1­1­1—1 1 8. Bp. Honvéd 1­1 1 1—1 1 9. Dunaújváros 1­1­1—1 1 10. FTC 1­1­1—1 1 11. Kaposvár 1­1­1—1 1 U. Rába ETO 1­1­1—1 1- •>' MTK-VM 1­­1 1—2­14. Csepel 1­­1 0—1­15. Videoton 1­­1 0—1­16. Dorog 1­­1 1—3­17. SBTC 1­­1 1—4­18. Tatabánya 1 • ■ l 1—5 “ Augusztus 25-i II. forduló 1. K.-barcika 3 3 _ . 10—1 6 2. B.- gyarmat 3 3­­6—2 6 3. DMTE 3 2 1­6—2 5 4. Leninváros 3 2 1­5—2 5 5. Gyöngyös 3 2 1­4—1 5 6. MVSC 3 .1 2­5—1 4 7. S.-újhely 3 2­1 5—3 4 8. Nagybátony 3 1 1 1 8—5 3 9. Rudabánva 3 1 1 1 4—2 3 10. Borsodi B. 3 1 1 1 5—4 3 11. F.gri V. 3 1 1 1 3—3 3 12. Záhony 3 1 1 1 3—5 3 13. V. Ikarus 3 1­2 3—3 2 14. Saig. Kohász 3­2 1 2—5 2 15. Paop J. SE 3 1­2 3—7 2 16. Hatvan 3­1 2 2—6 1 17. Kisvárda 3­1 2 1—5 1 18. Nyíregvháza 3­1 2 1—5 1 19. H.-ssoboeeló 3­1 2 0—8 1 20. Salg. Síküveg í­­3 1—7­Teke NB II. Hideg zuhany a nyitányon Az NB Il-es nagygolyós tekecsapat-bajnokság őszi idényének küzdelmei is meg­kezdődlek. A nyitányon máris hideg zuhanyként hatott a pályaválasztó St. Öblös- üveggyár hazai veresége. Ez­úttal a Ceglédi KÖZGÉP volt a tarjáni üvegesek ellenfele és biztos győzelmet aratott az oroszlánbarlangban. Nagyon kevés együttesnek sikerült eddig még egy pontot is el­csípni az öblösüveggyáriaktól. Persze, a tarjáni gárda na­gyon gyenge napot fogott ki ez alkalommal. Jó néhány mérkőzés van hátra, remél­jük, hogy kiköszörülik a tar- jániak ezt a csorbát. St. Öblösüveggyár—Ceglédi KÖZGÉP 2:6 (2366—2407 fa). Ceglédi KÖZGÉP: Zsámbéki 389, Raffai 409, Nyíri 419, Molnár 368. Tornyosi 408. Sá­ri 414. St. Öblösüveggyár: Mag 412, Győri 373, Puszta 1 387, Stark 397. Kovács 365, Huram T. 422. Az augusztus 29-i IV. for­duló párosítása: Nyíregyháza —Hatvani Kinizsi, Balassa­gyarmat—SKSE, Borsodi Bá­nyász— Sátoraljaújhely, Ru- dabánya—MVSC, Záhony— Kazincbarcika, Kisvárda— Ikarus, Bocskai SE—Lenin­piogramja: Vasas—MTK-VM, város, Papp J. SE—Gyöngyös, FTC—Bp. Honvéd, Csepel— Egri Vasas—Nagybátony, Sík- I Rába ETO, Videoton—Duna- üveggyár—DMTE újváros, ZTE—DVTK, Hala­dás—SZEOL, Kaposvár—Bé­késcsaba, Tatabánya—SBTC, Ü. Dózsa—Dorog. NB III, Északkeleti csoport: Vasas Ikarus—Hajdúszoboszlói Bocskai 3—0 (2—0), Debrece­ni MTE—Hatvani Kinizsi 3—0 (0—0), Sátoraljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV— Rudabányai Ércbányász 2—1 (0—1), Miskolci VSC—Záho­nyi VSC 4—0 (2—0), Gyön­gyösi Spartacus—Egri Vasas 2—0 (1—0), Leninvárosi MTK —Honvéd Papp J. SE 3—1 Gólzáporos győzelem Nagybátonyi Bányász —Salgótarjáni Síküveggyár 5—1 (2 — 0) Nagybátony: 600 néző. V.: játék folyt, a hazaiak és a radt vendégek az utolsó ne* Lénárt. Nagybátony: Palchu- vendégek az adódó lehetősé- gyedórában nagy erővel ta- ber — Bállá, Antal. Nagykis- geket nem tudták gólra válta* madtak, a 87- percben Dudás ke, Csikós, Orosz, Dóra, Ve- ni. Veres. Longauer, Dudás szép keresztlabdát továbbított rés, Longauer (Percze), Po- lövéseit a kapusok több eset- Izsdinszkinek, aki a 16-os vo- zsár, Kiss- Edző: Bulyovszky ben bravúrral mentették. A naláról biztosan lőtt Palchu- Tibor. Síküveggyár: Surámyi 30. percben Kiss beadása jól bér kapujába. 4—1. A 89. (Baár) — Sándor, Fehérvári, sikerült és a 16-os vonalán percben váratlan helyzetben Vertig, Tábori, Krivanek, Csó* álló Longauer biztosan lőtt kapott labdát veres, aki mint* ri, Szabó, Ungvári, Izsdinszki, a hálóba. 2—0. Ezt követően egy 30 méterről lőtt, a kapus Dudás. Edző: Kollár Gyula. Veres jutott gólhelyzetbe, de nem tudta menteni. 5—1. A Nagybátonyi Bányász Surányi bravúrral tolta a léc A nagybátonyi szurkolók már az eiső percekben gól- fölé a labdát. Az első 45 perc- részére felejthetetlen volt helyzetet dolgozott ki, de Su- ben sáros, csúszós pályán, ez a gólzáporos győzelem, rányi Pozsár lövését- még vé- szemerkélő esőben, mind a Azzá tette a mérkőzés nagy deni tudta. Á 6. percben a ha- két csapat nagy erőfeszítése- részében nyújtott szép csapat­ket tett a labda megtartása- játék, a sok gól, amelyek kő­ért. zül nem egy szép, korszerű A második félidőben a 46. támadásból született. A rossz percben pozsár tiszta helyzet- idő, némelykor a zuhogó eső bői a kapufára fejelt, majd az ellenére meleg hangulat volt ben Ungvári és Csőri szép 55. percben Longauer újra a szurkolók közölt, mert a összjátékkal vezette a labdát Pozsámak továbbított, aki a Kossuth KFSE elleni mérkő- a 16-os közelébe, jól használ- kivetődő kapus mellett bizto- zés óta nem láttáik győztes ták ki a védelem pillanatnyi san lőtt a hálóba- 3—0. Kiss mérkőzést hazai pályán- Jó: megingását, de a lövést a 65. percben pozsávhoz küld- Pozsár. Veres, Csikós, illetve Palohuber mentette. A kö- te a labdát, az a jó helyzetet Fehérvári, Izsdinszki- vetkező 20 percben mezőny- nem hagyta ki. 4—0. Az elíá- (gyenes) zaiak szabadrúgáshoz jutot­tak, a kaputól mintegy 30 méterről Veres Orosznak to­vábbított, aki biztosan lőtt a bal sarokba- 1—0. A 10. perc­ül totó 34. heti eredménye 1. Rudaf ok—Volán 1 3—1 2. Szóin. MÁV—Oroszlány X o—n 3. Szfv. MÁV—KKFSE 1 2—1 4. BVSC—Pécs 1 1—0 5. Fűzfő—Ózd 1 4—1 6. Egri D.—Szóin. MTE 1 6—0 7. Sárisáp—Bp. Spart. X 1—1 8. Paks—D.-újvárosi En. X 0—0 9. Szigetvár—Bp. Foktők 1 2—0 10. Enying—Pénzügyőr 1 3—0 11. KTE—SZVSE 1 6—1 12. Lehel—Láng X 1—1 13. Jánoshalma—EGSZÖV +1 2 1—3 14. Hatvan—DMTE 2 0—3 Taurus-St. Építők 18—15 (8—8). I{ő~,lnhdn Budapest, v.: Farkas, Oesai. Epí- tök: Gulácsi (Mészáros) — Pa­dár (1), Nagy (2). Boronyai (—), Kovács I* (1), Horváth (5), Na­gel (2). Cs.: Kovács 1- (1). Tóth (2), Kovács III. (i). Szabó (—)• Edző: Czimmer János. A játékvezetők a Taurus egyik játékosát alaki hibák miatt nem engedték játszani. így a mérkőzés negyedórás késéssel, felpapriká- íyó találkozón a szokottnál gyen­Rögbrszínvonalon vereség Budapesten — Egylélidős jó játékkal győzelem itthon zott légkörben kezdődött. Te- gébb védekezés gyük hozzá már a mérkőzés el- a hazaiak lő—12-re elhúztak. Há- gyakran ismétlődött. Az SBTC eredményt. A tótünő első fél- sö percétől adok-kapok alapon. Az romgólos előnyüket a mérkőzés jól kidolgozott helyzeteit értéke- lúő után^ a ^erközés kimenetele első gólokat a budapesti együt- végéig tartották. A küzdelem szín- sitve a H2. percben már 5—0-r_ tes szerezte Az Építők 3—3 után vonalára jellemző, hogy azon re- vezetett. Ebben a játékrészben ketseges vették át a vezetést, s egy gólos kordszámú kiállítás (22 perc) éi előnyüket a hazaiak egyenlíteni két kispados kizárás történt, tudták. Közben Gulácsi hetest SBTC—Váci Forte 12—10 (6—3) és nem egy ziccert kivédett, míg Salgótarján, v.: Balogh II., Deák. zá. A váciak első góljukat a 15. Horváth a támadások befejezé­sénél kereskedett. Szünet után li2—ll-ig még az Építők vezet­tek. Az egyre jobban elfajult, szinte már rögbiszínvonalon fo­SBTC: Holtai hérváriné (3) (—), Lukács (3). Kovácsné Cs.: Molnár (—). Oláhné Edző: Tarján Péter. Gyengélkedik a Kohász Salgótarjáni Kohász SE — Borsodi Bányász 1 — 1 fl — O) Salgótarján, 400 néző V.: a vendégeket. Néhány perc mokkái folytatódott a játék. Drahos. St. Kohász: Hulitka— eltelte után Novek fejese Két szöglet és Grolmusz fe- Verbói, Tajti, Szabó, Szőke, nyomán a felső kapufán csat- jese jelentett izgalmat az Gulyka, Rcmhányi (Zsidai), tant a labda. Majd egy erős SKSE kapujánál. Az 54. Angyal, Kiss, Lisztóczki, lövés kerülte el a hazaiak percben Hulitka védett egy Oláh. Edző: Tóth István. Bor- kapuját. Ezután az SKSE per- nagy erejű lövést, aztán kicsú- sodi Bányász: Soltész — Völ- cei következtek. Szőke volt szott kezéből a vizes, nehéz gyesi. Csipke, Balogh, Kovács, lövőkedvében. Hatalmas lő- labda. Ketten is rácsaptak, Horák, Krémer (Pincsák), Ma- vését a kapus kétszer is bra- de a kapus háritani tudott. A jer, Grolmusz, Novek, Faze- vúrrál védte, majd két szög- 60. percben Lisztóczki lövését kas. Edző: Benkő István. letet ívelt be a hazai csapat, szögletre ütötte Soltész. Az- Mérkőzés előtt nagy eső de eredménytelenül. A 30. tán ismét a vendégek roha- zúdult a játéktérre, s a ta- percben Romhányi a jobbol- moztak, és a 70. percben Fa- lálkozó ideje alatt is esett az dali alapvonalnál kapott jó zekas futott el a jobb oldalon, égi áldás. A korábbi két labdát, üres volt a kapu, de s az alapvonal közeléből, ne- meccsen gyengélkedő SKSE fordulnia kellett és így oda- héz szögből másodszorra a vezető góljára nem sokáig lett a kínálkozó gólszerzési hosszú sarokba lőtt. 1—1. (A kellett várni. Gulyka szabad- alkalom. A 40. percben Szőke gól már érett.) Az utolsó 20 rúgását védte a kapus, majd hatalmas lövést küldött kapu- percben óriási küzdelem folyt a 3. percben Szőke nagysze- ra, de a felső léc alá tartó a pályán a győztes gólért, rű beadását Oláh, mintegy 12 bombát Soltész jó érzékkel A vendégek kemény közbelé- méterről fejelte a léc, alá. hárította. péseit a játékvezető nem to­1—0. A váratlan gól meglepte Szünet után vendégroha- rolta meg. A csúszós talajon két ellen­tétes félidőt láthatott a kö­zönség. Az első 45 percben az SKSE, a másodikban a vendégcsapat játszott jobban. Ezen a találkozón is bebizo­nyosodott, hogy egy gól nem előny. A tarjáni csapat egy- gólos vezetése birtokában az eredmény tartására töreke­dett. Ez azonban megbosszulta magát. Ehhez hozzájárult még, hogy a játékvezető íté­leteivel számos esetben a hazaiakat sújtotta. Jó: Tajti, Szőke, Oláh, ill.: Soltész, Csipke, Horák. (demény) A találkozót egy-egy eredményeként vezette be. Ez a továbbiakban égyre jobban védekező váciak ugyanakkor meglepő könnyen fordultak le védőikről és zárkóz­tak fél. A kritikus időponton Oláhné védhe tétlen ravasz gól­jai segítettek ál az együttest. A hátralevő negyedóra alatt az újabb kapufasorozatokat látványos ha­zai akciógólok követték. Az utol­só percekben már 11—6-ra ve­zetett az SBTC, amikor lazítot- kapufa tak. Az ellenied ezt kihasználva. szorossá tette a küzdelmet és az védekezésük is hibátlan volt. A fölényes vezetéshez Fehérvári­második félMAben sem "o't A 8 kapufát, a kiha­gyott két hetest es a ziccereket figyelembe véve, az eredmény né három bombagóllal járult hoz- az elleniéire túlságosan hízelgő. Józsáné (—). Fe- percben szerezték. Az SBTC Kissné (1). Nagy hátralevő időben már nem szer­(2) . zeit gólt. Az ellenfél viszont szé­(3) . pített az eredményen. Szünet után 9 perc hazai gól nélkül telt el. Az j (mátyus) NÖGRAD — 1976. augusztus 23., hétfő 7