Nógrád. 1976. június (32. évfolyam. 128-153. szám)

1976-06-29 / 152. szám

SPORT Négy őrs ság női ifjúsági csapatával Nemzetközi kosárlabdatorna Salgótarjánban A Tungsram Kupa férfi röplabdatorna küz­delmei még jóformán be sem fejeződtek, máris újabb rangos tornának ad otthont a hét derekától a salgótarjáni sportcsarnok. Négy ország — Lengyelország, NDK, Ro­mánia és Magyarország — női ifjúsági ko- sarlabda-válogatottjainak részvételével ren­deznek nemzetközi tornát, amely június 30- an, szerdán kezdődik. A Magyar Kosárlabda Szövetség és a Nógrád megyei Tanács VB Testnevelési és Sporthivatalának rendezésé­ben a következő program szerint bonyolítják le az érdekesnek ígérkező eseményt. Június 30. (szerda), 16.45: ünnepélyes meg­nyitó. 17: Magyarország—NDK, Románia— Lengyelország. Július 1. (csütörtök), 17: Magyarország— Románia, 18.30: Lengyelország—NDK. Július 2. (péntek). 17: Magyarország—Len­gyelország, 18.30: Románia—NDK. A nemzetközi torna jegyeit elővételben árusítják a sportcsarnok pénztáránál a mér­kőzések napjain, délelőtt 10—12 óra között. Eredmények, táblásatok NB II. Dunaújváros—Bp. Spartacus 2:0 (0:0), Pécs—FÖSPED 1:0 (0:0), MÁV DAC—Kossuth KFSE 2:1 (2:0), Szekszárd— Dorog 3:3 (1:1), Komló—Va­sas Izzó 2:2 (1:1), Üebrecee— BVSC 3:1 (2:1), Volán—Nagy­kanizsa 2:0 (1:0), Oroszlány— Szolnok 1:0 (1:0). Budafok— Bábolna 2:1 (0:0). Az NB II. végeredménye cika—Borsodi Bányász 2:1 (1:0), Hejőcsaba—Egri Vasas 2:2 (2:2), Gyöngyös—Özd 1:1 (0:0), Borsodi Volán—Hajdú Vasas 3:1 (1:1), Leninváros— Záhony 1:1 (0:1). A bajnokság végeredménye 1. Dunaújv. 3« 23 12 3 78-29 58 2. Dorog 38 22 10 6 75-40 54 3. Budafok 38 22 7 9 87-54 51 4. DVSC 3R 20 9 9 70-43 49 5. BVSC 38 18 11 9 69-44 47 fi. Volán 38 17 11 10 54-44 45 7. Pécs 38 18 8 12 59-36 44 8. KKFSE 38 17 8 13 67-46 42 9. Szolnok 38 14 11 13 52-45 39 10. Izzó 38 13 11 14 49-55 37 11. Komló 38 12 13 13 43-53 37 12. MÁV D. 38 13 8 17 48-57 34 13. Szekszárd 38 10 13 15 47-60 33 14. Oroszl. 38 12 9 17 46-59 33 15. Várpalota 38 11 11 16 45-63 33 16. Kanizsa 38 11 11 16 39-57 33 17. FÖSPED 38 9 8 21 47-69 26 18. Bp. Spart. 38 7 9 22 42-84 23 19. Bábolna 38 8 5 25 47-81 21 30. Nagybát. 38 8 5 26 31-76 21 1. Egri D. 38 25 8 5 105- 42 58 2. Ózd 38 20 11 7 81- 23 51 3. DMTE 38 17 14 7 80- 41 48 4. Gyöngy. 38 18 10 10 71- 44 46 5. Leninv. 38 17 12 9 64- 53 46 6. K.-barc. 38 17 8 13 86- 54 42 7. MVSC 38 15 11 12 55- 40 41 8. SKSE 38 12 16 10 68- 55 40 9. Egri V. 38 17 6 15 66- 60 40 10. S.-ú.ihely 38 10 8 14 50- 59 40 11. Ny.-e.gyh. 38 15 9 14 63- 48 39 12. B.-gyarm. 38 15 9 14 63- 58 39 13. Bors. B. 38 15 8 15 49- 60 38 14. Rudab. 38 11 13 14 54- 68 35 15. Záhony 38 14 7 17 49- 76 35 16. Rakamaz 38 10 11 17 42- 55 31 17. H.-csaba 38 10 7 21 49- 79 27 18. B. Volán 38 8 10 20 40- 80 26 19. Hajdú 38 9 7 22 46- 73 25 20. B.-új város 38 3 7 28 36-129 y A TOTÓ 26. HETI NB III. Északkeleti cso­port. Sátoraljaújhely—Nyíregy­háza 4:0 (1:0), Debrecen—Ra- kamaz 3:0 (2:0), Rudabánya— Miskolc 1:1 (1:0), Kazincbar­EREDMENYE 1. Bp. Spart.—Dunaű.jv 2 0:2 2. Nagykanizsa—Volán 2 0:2 3. PÖSPED—Pécs 2 0:1 4. Nagybát.—Várpalota 2 1:3 5. BVSC—Debrecen 2 1:3 6. Bábolna—Budafok 2 1:2 7. Oroszlány—SZMTE 1 1:0 8. Szekszárd—Dorog x 3:3 9. AURAS—Fűzfő 2 0:3 10. Ajkai B.—Vác 1 2:0 11. Lőrinci F.—Ganz-M. 2 1:2 12. Enying—Pénzügyőr 2 3:5 13. PBTC—Siófok 2 2:4 +1 14. Lehel—Szarvas 2 1:2 Atlétika Varga János országos utánpótlás-bajnok Nagyszerű SKSE-siker szü­letett Budapesten, a Népsta­dionban, az országos utánpót­lás-bajnokságon. Varga Já­nos, az SKSE hosszútávfu­tója 10 000 méteren nagy küz­delemben 30:35,6-os — figye­lemre méltó eredménnyel — győzött, bajnokságot szer­zett. 10 000 m. Bajnok: Varga János (SKSE, edzője: Her- telendy Béla), 30:35,6, 2. Gyo- vai (MTK-VM), 30:42,8, 3. Czinkovszki (Bp. Honvéd) 30:57,8, 4. Siető (Kazincbar­cika) 31:10,8, 5. Póczos (KSE) 31:25,4. A Népszava Kupa nemzet­közi atlétikai versenyen Bar- tha Angéla, az SKSE kitűnő atlétanője három számban is indult, és megyei csúcsokat javított. (A régieket is ő tar­totta.) 100 gáton 13,8-cal ne­gyedikként ért célba, egy ti­zedre megközelítette az or­szágos ificsúcsot. 100-on 11,8- cal, csúcsbeállítással 5., .míg 200-on 24,2-vel — új megyei csúccsal — ugyancsak 4. lett. Dicséretesen szerepelt Vansz István, a Bgy. SE középtáv­futója, aki 800 méteren 1:52,7- tel győzött, Szatmári (FTC) 1:53.7 és Csorna (MAFC) 1:53,9 előtt. As NB 11-ben Elmaradt a szép búcsú Várpalota—1\agybátony 3:1 (1:0) NAGYBATONY, 800 néző, V.: Tátrai. VÁRPALOTA: Palotai — Lukács- Kisbej- Csapó, Czompó — Kun- Ker- kai (Szőllősi a 65. percben), Bertalan (Bene a 65. perc­ben) — "Nyitrai, Aljju, László. EDZŐ Palovecz Béla. NAGY" B ATONY: Palchuber — Nagykiske- Pozsár I.- Antal, Bállá — Orosz, Veres- Ko­vács F.- — Loch, Pozsár II. (Szabó a 70. percben)- Nagy A. (Dóra a 41. percben). ED­ZŐ: Horváth Mihály. A mérkőzés első perceiben a vendégek támadtak job­ban- már a 8. percben Kerkai hosszú, előreívelt labdáit kül­dött a 16-oson belül álló Czompónak- lövését Palchu­ber, csak bravúrral mentette az alapvonalon túlra. Ezt követően a bátonyi fiúk töb­bet támadtak, de a lehetősé­geket nem tudták értékesíte­ni, több nagy helyzetet hagy­tak ki. A 25. percben Loch a felezővonaltól indulva le­futotta a várpalotaiak vé­delmét- tíz méterről Palotai kezébe lőtte a labdát, amit a kapus elejtett és másodikra, csak nagy üggyel-bajjal tudta megszerezni. A 28. percben Pozsár II. Lochnak továbbította a lab­dát- akinek távoli, nagy erejű lövése a jobb kapufa mellett ment el. A 32. percben a büntetővonalon belül felpat­tanó labda Antal testhez szo­rított karjára pattant- ezért Tátrai bíró 11-est ítélt. Ber­talan, a jobbra vetődő Palchu­ber mellett- a bal sarokba lőt­te a büntetőt. 1:0. A második félidő első per­ceiben felélénkült a játék, a hazaiak többet és veszélyeseb­ben támadtak, Pozsár II. az 58. percben jobb oldalról ívelt a kapu elé- tíz méterről Loch senkitől sem zavartatva biz­tosan lőtt a hálóba. 1:1. A 65. percben a büntetővo­nalon belül nagy kavarodás­ban László megszerezte a lab­dát- és biztosan lőtte a jobb felső sarokba. 2:1. A követ­kező percekben a hazai kö­zéppályás sortól és a táma­dóktól keveset láthattak a szurkolók, láthatóan felad* ták a mérkőzést. A 88. percben Szőllősi t<*5 vábbított Lászlónak- és bal j oldalról a kiváró hazai vé* dók között védhetetlen gólt lőtt a hosszú sarokba. 3:1. A nyári kánikulában mér* sékelt iramú, közepes szín* vonalú játékot láthattak a szurkolók. Mind a két csa* patnál hiányzott a magabiz­tosság- nem voltak elég hatá* rozottak- főleg az első félidő­ben. Körülményesen, sok át­adással próbálták a kapukat megközelíteni a játékosok. A második félidőben fel* élénkült a játék- az egyenlí­tés után a vendégek többet rohamoztak, mintegy 20 per­cen keresztül változatos- jő iramú- néha kemény volt a mérkőzés. A hazaiak sokat kapkodtak, így a vendégek a védelmi hibákat kihasználva megszerezték a vezetést- majd azt a mérkőzés utolsó per­ceiben megerősítették. Jók: Bertalan, László (a mezőny legjobbja)- Kerkai, illetve Ve­res és Palchuber. (Gyenes) Az NB lll-ban Idény végi forma Balmazújvárosi TSz SE—SfiiE 2:2 (2:0) Balmazújváros, 1500 néző, v.: Krajnyák. Balmazújváros: Szabó L — Radócz, Lupó, Dobó, Szabó H. — (Úri), Feren- czi, Orosz, Urbán, Vaszilkó, Dó- ezé, Sólyom. Edző: Halas Ist­ván. Salgótarján: Hulitka — Verbói, Kasza (Zsidal), Nyé­ki, Lisztóczki, Gulyka, Bá­bel (Angyal), Tóth, Oláh, Bencsok. Edző: Tóth István. Rendkívül rossz talajú pá­lyán, rekkenő hőségben kezd­tek a csapatok. Az SKSE elő­ször Bábel révén szerezhe­tett volna gólt. A hazaiak nagyon lelkesen játszottak. A 20. percben az egyik támadás végén Urbán 16 méterről nagy lövést küldött kapura, s a labda íélmagasan a bal kapufa mellett jutott a há­lóba. 1:0. Tíz perccel ké­sőbb a megsérült Kasza he­lyére Zsidai állt be. Az újon­A VI. Tungsram Kupa fináléján: II. Magyarország A VI. Tungsram Kupa fi­náléján a B csapatok nagy­arányú formajavulása miatt a várt könnyű győzelmek el­maradtak. A küzdelmes és iz­galmakban bővelkedő máso­dik találkozón Magyarország ellenfele a fiatal jugoszláv B válogatott’ volt. A két és fél órás küzdelem a tornán elő­ször hat játszmán keresztül tartott. A váll akozó formában küzdő magra- ■'-'ipát — már- már vesztett pozícióból — csak az ötödik játszmára el­fáradt jugoszlávokat erőnléti fölénnyel győzte le. A győ­zelem a magyar válogatott Hí 1 ■ IMI-1 ■■ i második helyét jelentette. A torna legfőbb tanulsága, a helyenként egészen gyengén, sokszor elemi hibákkal ját­szó válogatottunk, szakvezetői részére a jugoszláv és az NDK fiatalokkal teletűzdelt B válogatottak helytállását véve figyelembe, a fiatalítás előtérbe helyezése kell, hogy legyen. A csarnok, ahol a három nap alatt egyetlen egyszer érte el a tetőt a lab­da, a vendégszeretet és a hagyományosan ismert figyel­messég, a jó szervezés, a röplabda-szövetség és a kül­földi együttesek vezetői ré­széről elismerést váltottak ki. Reméljük, hogy a .röplabda Tungsram Kupa a további évekre az első év tanulságát levonva, otthont kap váro­sunkban. A küzdelmek jövő­re jobb szervezés után telt ház előtt szerez majd újabb híveket a városunkban igen népszerű sportágnak. A torna befejező aktusa­ként dr. Holvay Endre, az MRSZ elnöke Carlos Morinó- nak nyújtotta át a Tungsram Kupát. Az egyéni díjakat Szúnyog Tibor, a Nógrád me­gyei Tanács VB Testnevelési és Sporthivatalának elnöke adta át. A Tungsram Kupa végeredménye 1. Brazília 3 3 - 9:1 6 2. Magyarorsz. 3 3 16:55 3. NDK B. 3 1 2 4:6 4 4. Jugoszláv B. 3 - 3 2:9 3 A torna legjobb támadója- tékosa: Petterle (Brazília). A legtechnikásabb játékos: Rai­ner Wiegmann (NDK). A leg­jobb előkészítő: Takács Ben jamin (Magyarország) lett. (mátyus) nan beállt labdarúgó az elő­retörő Vaszilkóba vágta a lab­dát, amely másodszor is a hazai csatár elé került, s aki habozás nélkül a kifutó Hu­litka mellett az üres kapuba gurított. 2:0. A vendégek Lisztóczki majd Oláh révén egyenlíthettek volna, de ki­maradt mind a két helyzet. Szünet után sokat javult az SKSE csapatjátéka. Az 50. percben Angyal nagyszerű egyéni játék után a hálóba juttatta a labdát. 2:1. A Bal­mazújváros teljesen beszo­rult. Lövés lövés után ment a hazaiak kapujára! Zsidai lőtt 5 méterről fölé, majd mellé. Aztán Oláh lövését hárította a kapus. Később Lisztóczki bombája kerülte el a kaput. A 70. percben sike­rült kiegyenlíteni. Oláh éles lövése után a labda, ame­lyet 16 méterről küldött ka-^ púra, az elmélázó kapus mel­lett a bal sarokban kötött ki. 2:2. Az SKSE újabb ro­hamokat vezetett. Á hazaiak teljesen feladták a küzdelmet. A nagy meleg azonban elá­rasztotta az SKSE-t. Így az eredmény már nem változott. A Balmazújváros, annak el­lenére, hogy már kiesett az NB III, Északkeleti csoport­jából, nagy becsvággyal har­colt a Kohászok ellen. Ugyan­is ebben a játékidényben az SKSE győzte }e legnagyobb arányban az újonc NB III-as csapatot. Az őszi idényben el­szenvedett 12:l-es tarjám ve­reségért szerettek volna vala­mit törleszteni Balmazújvá­rosban. Azonban csupán az első félidő hozott örömet a hazaiaknak. Szünet után tel­jesen az SKSE vette át a já­ték irányítását, és több kulcs­ember nélkül is kiegyenlí­tett. sőt, a győzelmet is meg­szerezhette volna. Jók: Va­szilkó. Urbán, Ferenc, illet­ve Gulyka, Kiss, Oláh, Lisz­tóczki. (demeny) Tungsram Kupa győztese a brazil válogatott.' (Bábel László felvétele) Vereség a bajnoktól Egri Dózsa—B.-gyarmati SE 5:1 (2:0) EGER- 1000 néző- v.: Müncz. EGER: Rozsnak: — Fodor, Zsidai, Pativaros- dsathó- Csuhái- Galántai, Pécsik (Mártha)- Bartha- Vigh, Mol­nár. EDZC: Bánkuti László. BALASSAGYARMAT: Ga* ramvölgyi — Pribeli, Jelen- Lajkó- Hornyák. Szebeni, Szalai- írubin, Ferencsik (Fekete)- Nagy, (Szilvási). Szedlák. EDZŐ: Tományi Pál. A találkozón biztos győ­zelmet aratott az Északkeleti csoport bajnoka, sjz Egri Dé­zsa. A hazaiak bajnokcsapat­hoz méltóan játszottak es két 11-est is kapufára rúg­tak. Góllövő: Vigh és Mártha (2—2), Patvaros, ill.: Jelen (11-esből). Jó: Galántai, Bar­tha, Mártha, Vig, 111.: Hor­nyák- Nagy. Barátságos nemzetközi mérkőzés SBTC öreg fiúk—S. V. IXen féld öreg fiúk (osztrák) 2:1 (2:0) Salgótarján, 61)0 néző. Vezette: Sütő. jSBTC: Oláh I. (Geszti) — Sándor, Ferencz (Salgó). Oláh rí. (Kakuk), Szalai. Baranyai, Kraiesi, Szoika, Toldi, Bodon, Szűcs. Kökény. Az osztrák csapattal az SBTC régebbi kapcsolatot tart fenn. így került sor erre a barátságos nemzetközi mérkőzésre. Az első negyedórában helyenként imoo- náló iátékot mutatott az SBTC. Többször felcsattant a taps is egy-e,gv formás támadás vénén, naßy erejű Toldi-. Bodon-. Szojka-, Kraicsi-lövés után. A vendégek azonban higgadtam védekeztek és ekkor gól még nem esett. A 27. percben Kökény futott el minta­szerűen a bal oldalon, beadását Bodon 8 méterről a jobb alsó sarokba küldte, 1 -0. A túlolda­lon nagy kavarodás támadt Oláh I- kapujánál, de szögletre tisztá­zott a hazai védelem. A 33. nerc­ben baloldali szögletet harcolt ki az SBTC. A beívelt labdát Kraiesi csúsztatta a kapu közepébe. 2:0. Szünet után is a hazaiak lát­szottak mezőny fölényben. A ven­dégek kaousa több bravúros vé­dést mutatott be. Az SBTC-fö- lénv ellenére is az S. v. Nen- feld együttese a 73. nercben Löff­ler nagyszerű fejesével szépített. 2:1. Jó: Sándor. Szalai. Szotka. Toldi. ül.: Buramics. Löffler, Schmidtbauer, Woldmoth. NÓGRÁD = 1976. június 29., kedd /