Nógrád. 1976. április (32. évfolyam. 78-102. szám)

1976-04-14 / 89. szám

Megyei bajnokság Pályaválasztók sikeres fordulója I\agvarónyban nyert az St. Volán, a ZIM és Somoskőújfalu gólnélküli mérkőzés — Biztos palotási és kazári győzelem hét fi< A megyei labdarúgó-baj­nokság tavasai 5. fordulója a pályaválasztó csapatok si­kerét eredményezte. Málranovák—St. Síküveggyár 0:1) Málranovák, 500 néző, v.: Fodor. M.-novák: Domonkos — Kilczin, Gecse, Farkas T. — Mészáros, Márkus — Ve­res (Tóth L.), Kovács (Tóth I.), Simon, Lakatos B., Laka­tos E. Edző: Szomszéd Ádám. St. Síküveg.: Surányi I. — Nagy I., Verbovszki, Ferenc — Krivanek L., Fehérvári, Dudás — Ungvári, Isdinszki, Tábori, Godó (Barti). Edző: Kollár Gyula. Izgalmas, vál­tozatos mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek te­remtettek egykét veszélyes helyzetet, de a hazaiak lőt­tek érvénytelen gólt. A 75. percben Domonkos megjegy­zéséért közvetett szabadrúgás­hoz jutott a Síküveggyár a kapuelőtér közelében. Egy-két méltatlankodó, s a játéktérre igyekvő néző visszatartása után a labda a sorfalról vá­gódott a mezőnybe. A hátra­levő percekben mindkét kapu előtt egy-egy helyzetben hi­báztak a támadók. Jó: Gecse, Farkas T., Mészáros, Márkus Ferencz, Tábori, Krivanek L. Palotás—St. Öblösüveggyár 3:0 (0:0) Palotás, 300 néző, v.: Baksa J Palotás: Pete — Szrena, Tóth, Szabó F. — Molnár B., Molnár L. — Illés, Szita (Szabó M.), Szűcs, Farkas, (Matiszlovics), Szpisják. Fel­készítő: Kovács József. St. Öblösüveg.: Molnár — Szán­tó, Simon J., Gál, Pilinyi — Horváth, Gáspár, Antos — Tóth, Dollencz, Csemniczki. Edző: Simon Imre. A vendé­gek csak az I. félidőben ját­szottak elfogadhatóan. Szü­net után a hazaiak lelkes, gólratörő játékkal megszerez­ték a győzelmet. Szűcs egy partdobást és egy szögletrú­gást követően fejelt gólt, majd védelmi hibából ugyanő állította be a végeredményt is. Jó: Molnár B., Molnár Illés, Szűcs, Szrena, míg a vendégektől senki sem em­líthető. Somoskőújfalu—Dejtár 5:2 (2:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Juhász G. Somos: Balázs Z. (Varga) — Kovács I., Pind- roch, Kapás — Séber, Antal — Kovács L. (Palaticzki), Mag, Szabó O., Dankó, Ba­lázs E. Felkészítő: Eisler Fe­renc. Dejtár: Gál — Sárosi, Danicz, Maczkó — Farkas F., Nagy S. — Csókási, He­gedűs (Tóth G.), Pásztor, Ko- yács F., Szalai. Felkészítő: Csókási István. A nagy len­dülettel játszó hazaiak több ízben szinte kapujukhoz sze­gezték a vendégeket. Mag sze­rezte a vezető gólt, majd Ba­lázs E. tömörülésből talált a hálóba. A II. félidőben Pala­ticzki góljára Kovács F. vá­laszolt, majd Szabó O. lőtt a hálóba. A dejtáriak Kovács F. ll-esével 4:2-re szépítet­tek, s Szabó O. állította be a végeredményt Dankó beadá­sából. Jó: Szabó O., Dankó, ill.: Sárosi, Maczkó, Kovács F. Romhány—Bgy Volán 3:2 (1:2) Romhány, 300 néző, v.: Mihalovics. Romhány: Je­szenszki — Varga I., Pásztor, Zagyvái I. — Máté L., Li- sovszki — Verbovszki (Túri), Fejes S. (Hegedűs), Koczka, Zagyvái L., Zachar. Felkészí­tő: Rottek József. Bgy. Volán: Kürtösi — Hodászi, Haskó, dr. Halász — Loksa, Ferencz, — Gál, Gajdos, Mátyás, He­gedűs, Horváth. Felkészítő: Pál Márton. Két ellentétes félidőből állt a sportszerű mérkőzés. Az első 45 percben a vendégek, a másodikban a hazaiak szolgáltak rá a győ­zelemre. A romhányi együt­tes erőteljesebb hajrája dön­tött. Góllövő: Túri, Zagyvái L., Zachar, ill.: Hegedűs, Lok­sa. Jó: Varga L., Koczka, Zachar, Zagyvái L., ill.: dr. Halász, Loksa, Hegedűs. St. Volán—Szőnyi SE 6:0 (0:0) , Salgótarján, Petőfi út, 200 néző, v.: Lőcse. St. Volán: Domonkos, Kovács L. — Ge- Horváth — Váradi, Muflár, cse T., Rátóti, Géczi (Mol­Lovasi — Iványi J., Pusnik nár), Németh, Bozsik. Felké­(Sándor Z.) — Borbély szító: Domonkos Sándor. Kis­(Szőcs), Iványi G., Muzsik, terenye: Koncsik — Szeberé- Makovszki, Demeter. Edző: nyi, Mester, Csikós — Már- Patkó József. Szőnyi SE: Fo- ton, Szabó Gy. — Baranyi, dór — Csörnyei, Kéri, Kocsa Tarlósi, Kovács T., Szomszéd — Bodor, Papp B. — Sági, A., Janusek. Cs.: Bagi (Bangó), Jancsó, Szabó Mudriczki. Edző: Baranyi, Szilágyi T., Szeles (Molnár L.). Edző: Gyula. Az I. félidőben re- Malik József. Az I. félidei mek, jó játékot láthatott a hazai mezőnyfölényben csak közönség. A 25. percben Géczi egy gólhelyzet adódott: Mu- indította Gecsét, s beadásá- zsik fejesét bravúrral háti- ból Rátóti a felső sarokba tóttá Fodor. A II. félidőben' fejelte a labdát. Néhány perc erősebb iramot diktált a ha- múlva Rátóti beadásából Gé­zái csapat. A Szőnyi SE ek- cse T. bombázta a labdát az kor már csak védekezett, de ellenkező felső sarokba. Szü- nem tudta meggátolni a net után a hazai együttes technikásabb, s erőteljesebb visszaesett. A 70. percben Ko- csapat nagyarányú győzelmét, vács T.-t a labda elrúgásáért Góllövő: Muzsik (2), Demeter kiállította a játékvezető, de a (2, egyet 11-esből), Makovszki, tíz fővel küzdő Kisterenye Sándor. Jó: Váradi, Muflár, jobban játszott, csaknempon- Makovszki, Muzsik, Demeter, tot érdemlőn. A hazaiak csak ill.: Jancsó, Sági. St. ZIM—Karancslapujtő 5:2 (1:0) Salgótarján, Csizmadia-te­lep, 300 néző, v.: Gergely. St. ZIM: Tóth — Pócsa, Váradi, Oszvald — Pántya, Póczos — Oravecz (Rácz), Balázs, Nagy, két szabadrúgással veszélyez­tették a kaput. Jó: Gecse T. (a mezőny legjobbja), Telegdi Gy., Telegdi S., Géczi, Ko­vács V., Rátóti, ill.: Mester, Márton, Tarlósi. St. Bányagép—Pásztó 0:0 Salgótarján, Zagyvapálfal- va, bányatelep, 200 néző, v.: Tőre, Három J. Edző: Bandur Ju’hász L st Bányagép: Mis- Mihály. K. lapujtő: Toth A., — Bozó, Enrejter, — Kovács Oravecz A Lip- Schwarcz _ Zvara, Lahos, tak R. Telek S., Hives T. jviolnár — Mosó, Jenei, Balga, Lipták E. (Telek I.), Toth gerki. Edző: Kriskó Lajos. S., Juhasz L„ Osgyam, Novak Pásztó: Kürti - Sipos, Sütő, (Brecho). Edző: Lantos Ede. Bazsó _ Szabó T Kelemen A vendégeknek volt előbb Almási, Kovács A., Nagy gólhelyzetük, mégis Tőre fe- (Horváth), Győr, Tari J. Edző: jelt gólt az I. félidő kiegyen súlyozott játékában. Szünet Ponyi László. Az I. félidő legveszélyesebb gólhelyzete után fölénybe került a ZIM akkor alakult ki, amikor Bér' és Nagy mesterhármasával már 4:0-ra vezetett. A ven­dégek Lipták R. ll-esével és ki elsodort egy felszabadító­rúgást, s a labda alig kerül­te el a kaput. Szünet után Juhasz L. góljával szepitet- jenejnek adódott helyzete, s tek, majd Három J. szerzett sz5g]ebrúgás után, Molnár fe- hazai gólt. Jo: Váradi, Poczos, jese nyornán csattant a kapu- Nagy, Balazs^ íll.^ Lipták R., a iabda a vendégek ke­vés támadást vezettek a sportszerű, közepes színvo­nalú mérkőzésen. Jó: Zvara, Kürti, összeállította: Andó Miklós Juhász L., Kovács. Kazár—Kisterenye 2:0 (2:0) Kazár, 400 néző, v.: Sütő. Lahos, Molnár, ill.: Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér sutö- Bazíó- G., Kovács V., Telegdi S. Röplabda Bravúros visszavágás Magyarország—Kuba 3:0 (11, 5, 9) A kubai női röplabda-válogatott, amely Salgótarjánban a vártnál mérsékeltebb telje* sítményt nyújtott. (Herbst Rudolf felvétele) A salgótarjáni sportcsarnok nyitás eredményes hárításé- szóhoz futottak a tartalékok első rangos sporteseménye a val lendületet adott a magyar is. 7:6-ra még a kubaiak ve- Magyarország—Kuba női rőp- csapatnak. Olyannyira, hogy zettek, de az egyre jobban labda visszavágó mérkőzés válogatottunk egyvégtében 10 játszó fiatalok, Slégel, Szalai- volt. A magyar együttes kö- pontot szerzett, s játszma- né irányításával újból ellen* zel ezer néző előtt helyenként győzelmet aratott. A kubaia- állhatatlanok voltak. A kubai látványos játékkal a Savária kát, a kitűnően játszó magyar sánc tehetetlen volt a soro- Kupában elszenvedett vere- együttes a második játszmá- zatosan zúgó magyar bőm* ségért meglepő biztonsággal ban sem engedte levegőhöz bákkal szemben, vágott vissza a gyenge for- jutni. Meglepő volt a kubai- A második Magyarország—^ mában játszó kubaiaknak. ak sok nyitásfogadási hibá- Kuba összecsapás magyar Szalay és Kiss K. játékve- ja, és legjobb ütőjük, Perez győzelme jó ajánlólevél a zetése mellett a csapatok így rosszul irányított ütései. álltak fel. Magyarország: Slégel, Szalayné, Torma, Juhász, Bárdi, Feketéné, Cs.: Schadekné, Halászná, Szlobo- da, Hubainé. Edző: dr. Kotsis Attiláné. Kuba: Perez, Poma- res, Villaurrutta, Borrota, Diaz, Telles. Cs.: Guilarte, Garcia, Urgelles, Roca, Velsh. Edző: Eugenio George. Az első játszmában ll:5-re húztak el a kubaiak. Ekkor Schadekné becserélésével megváltozott a kép. A kitű­nő mezőnyjátékos számos védhetetlennek látszó ütés és A harmadik játszmában mára. pompás új sportcsarnok szá­(mátyus) Labdarúgás A Salgó Kupa premierje kitűnő sportélményt nyújtott Az első ízben megrendezett G.: Mészáros, illetve Kovács, tékosa nyerte Kónya (SZEOL) Salgó Kupa labdarúgótorna SBTC C—O. Dózsa 0:0, Vi- volt a mezőny legjobb labda­háromnapos küzdelem- deoton—Zagyvapálfalva 5:4, rúgója. A legtöbb gólt Hodur sorozata kitűnően vizsgá- (1:3), G.: Mészáros 2, Gróber (Bgy. SE) lőtte. A sportszerű­zott. Az ötletért, a gördülé- 2, Tóth, illetve Drajkó 2, Be- ségi versenyt a Szekszárdi kény, mindenre kiterjedő de 2. SZEOL—MTK 3:3 (1:0) Dózsa nyerte, gondos rendezésért Salgótar- G.: Kónya 2, Boldizsár, illet­ján város labdarúgó-szövetsé- ve Herbaly 2, Kovács. SZEOL A Salgó Kupa végeredménye gét dicséret illeti. A nagy —Videoton 3:0 (1:0), G.: Kó- érdeklődés mellett lezajlott nya 2, Boldizsár. MTK—Ü. torna országos méretű volt. Dózsa 2:0 (2:0), G.: Herbály Azon a magyar labdarúgás 2. SBTC—Zagyvapálfalva Ált. számos reprezentáns egyesü- Isk. 2:1 (0:1), G.: Langár 2, lete igazolta, hogy az után- ill.: Drajkó. Videoton—SBTC pótlás nevelése náluk is el- C 1:1 (0:1), G.: Mészáros, ill.: sőrendű feladat. Nem lehet Langár. MTK—Zagyvapálfal- elég korán elkezdeni. A ser- va Ált. Isk. 2:0 (1:0), G.: dülővetélkedő legnépszerűbb Protzeller (2). Ű. Dózsa— együttese a SZEOL volt. A SZEOL 2:1 (1:0), G.: Végh, már hat éve együtt játszó Rimay, illetve Lóczi. labdarúgó-palánták a labda- A torna legjobb kapusa cí­mét Pleskó az MTK-VM já­1. SZEOL Sí 2. MTK-VM Sí 3. Ü. Dózsa SÍ 4. SBTC C 5. Videoton 6. Zagyvapálfalva 5 3 1 1 13: 5 11 3 2 3 - 10: 6 11 5 3 11 5: 3 11 5 13 1 5:5 6 5 1 2 2 7:10 6 5 - - 5 5:16 ­A 7—12. helyért folytatott küzdelem végeredménye: 7. Balassagyarmat 5 5 - - 16: 3 15 8. Szekszárd 5 4 1 1 10: 6 12 9. Malinovszkij u. 5 2 1 2 0:10 7 10. NaEvbátonv 5 1 2 2 5: 9 6 11. SDTC D 5 - 2 3 4: 8 3 1? 5-14 2:9 2 rúgás minden fortélyát bemu­tatták. A végső sorrend a papír­formát igazolta. örvendetes volt az „NB I-es” mezőnyben a nógrádi csapatok jó helyt­állása. A legjobbakkal is egyenrangú ellenfélként vet­ték fel a küzdelmet. Elődöntők: Zagyvapálfalva Ált. Isk.—Nagybátony 5:0 (4:0)„ G.: Tolnai II., Bede, Fulajtár, Drajkó, SZEOL— SBTC D 5:0 (3:0). G.: Török, Boldizsár, Lóczi, Takó, Kó­nya, Malinovszkil Ált. Isk.— MTK-VM 0.:2 (0:2), G.: Ko­vács, Herbály. SBTC C—B- gyármat 2:1 (0:0), G.: Langár 2, illetve Macskási SKSE— Szekszárd 1:2 (1:2), G.: Vol- zovár, illetve Dravecz 2. Ü. Dózsa—Videoton 1:0 (0:0), G:. Póta, SZEOL—Z.-pálfalva 5:0 (4:0), G.: Takó 2, Lóczi 2., Boldizsár. Nagybátony—SBTC D 1:1 (0:1) G.: Ács, illetve Garai. Döntő: (1—6. helyért). Ű.- Dózsa—Z.-pálfalva 2:0 (1:0), G.: Rimay 2, SZEOL—SBTC C 1:0 (0:0), G.: Boldizsár. Vi- A Salgó Kupa serdülő labdarúgótorna győztes csapata, a deoton—MTK-VM 1:1 (1:0), SZEOL, amely játékával közönségsikert aratott. A hazafias nevelés ál fogó programja A Salgótarjáni Kohászati talékosok, valamint a nők Üzemek MHSZ tartalékos- szélesebb körű foglalkozta­klubja az elmúlt években je- tása érdekében helyeznek elő- lentős eredményt ért el a dől- térbe. gőzök honvédelmi utóképzé- A művelődési központtal sében, hazafias nevelésében, kötött együttműködési szer- irányításuk alatt számos elő- ződés alapján havonta hadtu- adás, rendezvény, klubnap, dományi ismeretterjesztő elő- honvédelmi nap zajlott le, adást tartanak, ahol százak és százak szerez- A KISZ-szervezettel meg- tek újabb tapasztalatokat és fogalmazott együttműködési nyertek betekintést a klub szerződés alapján, szellemi munkájába. Kiállítások, me- totó formájában honvédel- net- és lőgyakorlatok, tarta- mi vetélkedőt rendeznek. Az lékos honvédelmi versenyek, idén két alkalommal vetíte- filmvetítések tették színessé nek hazafias tárgyú filmet, az amúgy is szerteágazó mun­kát. A klub 1975-ben sor­melynek megtekintését a fia­taloknak és szocialista brigá­rendben harmadszor és végleg dóknak ajánlják. Az ifjúsági elnyerte az Élenjáró klub klubbal karöltve honvédel- megtisztelő címet. Ezzel jogo- mi esteket is rendeznek. sült arra, hogy a jövőben a Kiváló klub címet viselje. A klubtanács — egyetértés­A tartalékosklub idei cse­lekvési programjában több új vonással is találkoztunk. ben a nagyüzem:, valamint A honvédelmi szervezet női, városi MHSZ-titkárokkal — valamint a szocialista brigá- elkészítette az idei munkáter- dók női tagjainak ismerke- vét. A munkatervben fő he- dési estet rendeznek. Irodal- lyet a cselekvési program mi műsorral kedveskednek a kapta, amely az új feladatok- résztvevőknek. A tartalékos­hoz igazodva a szövetség fő- klub az idén is szervez bará- titkárának 1976—80. évre vo- ti találkozót, a területvédel* natkozó utasítása alapján tar- mi és hadkiegészítő parancs­talmazza a célkitűzéseket. nokság tisztjeivel. A tartalé­A tartaiékosklub alapve- kosok záró foglalkozását me- tő kötelezettsége, hogy a la- netgyakorlattal és honvédel- kosság, ezen belül az ifjúság mi versennyel kötik egybe. hazafias honvédelmi nevelé­sével, felkészítésével. ha­Külön programmal köszön­tik az idei fegyveres erők zánk védelmi erejének nö- napját. A gépjárműbarátok vetésével foglalkozzon. A jö- szakkörének tagjai, a szocia- vőben nagyobb figyelmet for- lista brigádok részére az új dítanak a taglétszám növelé- KRESZ-ből szellemi vetélke- sére, amelyet a fiatalok, tar- dót rendeznek. Birkózás Három helyen szerepellek a pásztóiak * A pásztói birkózók legutóbb Az ifjúsági szabadfogású három helyen is szőnyeg- versenyzők Budapesten sze­re léptek. Az úttörők közül repel tek a 17—18 évesek Bán indult a Kozma István- kiválasztó versenyén, Robot­emlékversenyen, amelyet Túr- ka L. négy forduló után ki- kevén rendeztek. A fiatal ver- esett a küzdelmekből. Balogh senyző a 3. helyet szerezte az 52 kg-ban 3. lett. A 87 meg. A serdülők Vác városi , __. ,,,, ...., _ , , . . , , , , ....... kg-osok vetelkedojen Robot­oajnoksagan ketten küzdőt- ° . tek a helyezésekért. Közü- ka T Kovács (Kecskemét) lük Oláh a szabadfogásúak találkozóját sokan végigssur- mezőnyében 49 kilogramm- kották. Robotka a 3. menet ban a dobogó 2. fokára ke- toltó 10 másodpercében ki- rult. Csupán Gazdag (Pécs), e ^ súlycsoport magyar bajnoka kapott, és kevesebb tusgyo- előzte meg. zelme révén 3. lett. NÖCRAD — 1976. április 14., szerda 4