Nógrád. 1976. március (32. évfolyam. 52-77. szám)

1976-03-31 / 77. szám

LABDARÚGÁS— Menyei bajnokság Síküveggé ári pontszerzés Kazáron László liét gólt lölt a Bgy. Volánnak — Döntetlen a tur/áni rangúdon — Az utolsó percekben egyenlített Karancslapu/tö A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 3. (XVII.) fordu­lójára kiengedett a téli fagy, s a mérkőzések legtöbbjén sardugasztás folyt a pályákon. Az első két helyezett talál­kozójára Kazáron került sor, s a nagy érdeklődéssel várt mérkőzés egyik pontját a több helyzetet teremtő siküveg- gyáriaknak sikerült megszerezniük. A salgótarjáni rangadón goi nélküli döntetlent játszott a bányagépgyári és az öblös- üveggyári esapat. Romhányban már jobban játszott Ka- raneslapujtő, de csak az utolsó percekben egyenlített. A további öt pályaválasztói győzelemből kiemelkedik a pász­tóiak hétgólos sikere a Bgy. Volánnal szemben. Közel állt a döntetlenhez Dejtár csapata is Kisterenyén. Az St. ZIM csak nagy küzdelem árán győzte le Palotást, mint Mátra- no\ ák az St. Volánt. Javuló játékkal nyert Somoskőújfalu a Szőnyi SE ellen. A sportszerű fordulóban egy kiállítás történt. St. Síküveggyár—Kazár 1:1 (1:0) Kazár, 800 néző. v.: Harth. St. Síküveggyár: Surányi I. — Nagy, Verbovszki, Ferencz — Fehérvári, Krivanek L. — Ungvári, Dudás, Tábori, Is- dinszki, Huszár (Godó). Ed­ző: Kollár Gyula. Kazár: Ko­vács F. (Telegdi Gy.) — Tő- zsér G., Kovács V., Sarkadi — Domonkos, Tolnai K. — Geese T., Rátóti, Németh (Szász), Kovács L., Bozsik. Edző: Pál József. Nagy ira­mú, esetenként túl kemény mérkőzést játszott a két csa­pat. Húsz percig a vendégek teremtettek stílusosan játszva több gólhelyzetet, aztán csap­kodás folyt. A 10. percben a védekező Bozsik lábáról fel­perdült a labda a büntetőte­rületen, s Isdinszki a kimoz­duló kapus felett a hálóba fe­jelte. A 30. percben egy szó­ló végén Ungvári a kapufát találta el, majd a hazaiak percei következtek. A 62. percben Bozsik beadásából Rátóti fejelte a labdát a bal sarokba Mindkét kapu előtt méretes helyzetek kallódtak el a hátralevő időben. Jobb hajrájukkal a vendégek áll­tak közelebb a győzelemhez. Jó: Fehérvári, Isdinszki, Fe­rencz. Dudás, ill.: Telegdi Gy., Kovács V., Németh, Tő- zsér, Sarkadi, Rátóti. St. Bányagép—St. Öblösüveggyár 0:0 Salgótarján, IV. (Zagyva- pálfalva-bányatelepl, Szánasi út. 200 néző, v.: Gordos. St. Bányagép: Kuloványi — Mo­só. Endrejter, Schwarcz — Lahos (Kovalik), Zvara. Bal­ga — Bozó, Ferenc, Jenei, Pusztai. Edző: Kriskó Lajos. St. öblösüveg.: Molnár — Szántó, Simon J.. Gál, Pili- nyi — Horváth, Gáspár, Ka- kuk — Král, Tóth, Dollencz, Edző: Simon Imre. Mindkét csapat kevés helyzetet te­remtett 'a két 16-os között folyt sárdagasztásban. A ven­dégek a szünet után játszot­tak jobban, de csak érvény­telen gólt lőttek. A hazaiak­nál Jenei és Kovalik hibázott jó helyzetben. Jó: Mosó. Enreiter, Lahos. ill.: Szántó, Simon J., Gáspár. Pászló— Bgy. Volán 7:0 (3:0) Hasznos, 500 néző, v.: Gás­pár Pásztó: Kürti — Sipos, Sütő. Bazsó — Szabó. T., Ke­lemen — Almási, Kovács A. (Horváth). Nagy, Győr, Tari J Edző: Ponyi László. Bgy. Volán: Kürtösi — Hodászi, Győri, dr. Halász — Loksa, Gál — Mihály. Gajdos (Fe­rencz), Varsi (Mátyás), He­gedűs. Horváth. Felkészítő: Pál Márton. Negyedóra alatt 3:0-as vezetésre tett szert a jó formába lendült hazai együttes a vendégek < védel­mének megingásaiból. A sok hibával játszó vendégek szü­net után feladták a küzdel­met. Kapushibák is hozzájá­rultak a túlzott gólarány ki­alakulásához. A 87. percben Mihályt utánrúgásért kiállí­totta a játékvezető. Góllövő: Tari J. (3), Nagy S. (2), Ko­vács A., Szabó T. Jó: Tari J. (a mezőny legjobbja), Sü­tő. Bazsó, Szabó T., Kelemen, míg a vendégektől senki sem említhető. St. ZIM—Palotás 2:1 (0:1) Salgótarján, I., Csizmadia­telep, 400 néző, v.: Cseh. St. ZIM: Tóth (Kadenszki) — Pócsa, Váradi, Oszvald — Pántya (Rácz), Póczos — Ba­lázs, Tőre, Nagy, Bandur Gy.,- Három J. Edző: Bandur Mihály. Palotás: Pete — Szrena, Tóth A., Kocza — Molnár B., Molnár L. — Il­lés, Szabó M., Szűcs, Farkas G. (Szabó F.), Szpisják. Fel­készítő: Kovács József. A mérkőzés túlnyomó részében 8—9 fővel védekező vendégek nem hagyták kibontakozni a hazai támadásokat. Szórvá­nyos elfutásaik rendre ve­szélyt jelentettek. A 44. perc­ben Tóth és Váradi összefu­tott, közülük a labda Szűcs elé perdült, s közelről a há­lóba juttatta. 0:1. Az 55. percben Balázs beadásából Tőre kapásgóllal egyenlített. Rohamozott a ZIM, de pon­tatlanul lőtt. A 85. percben Szpisják futott el, s alig lőtt a bal kapufa mellé. A 88. percben ismét Balázs adta a kapu elé a labdát, s Bandur lőtte a győztes gólt. Jó: Pó­csa, Oszvald, Balázs, Póczos, ill.: Tóth A., Molnár B., Il­lés, Szűcs, Szpisják. Romhány—Karancslapujtő 2:2 (1:1) Romhány, 300 néző, v.: Saár I. Romhány: Jeszenszki — Fejes (Lisovszki), Zagyvái I., Máté — Pásztor, Szent- györgyi — Koczka, Túri, Zagyvái L., Verboszki, Varga. Felkészítő: Dévényi László: K.-lapujtő: Tóth A. — Ko­vács, Telek Gy., Lipták R. — Juhász L., Hives T. — Rácz, Tóth S., Brecho, Lavaj, Te­lek I. Edző: Lantos Ede. A kezdés előtt egyperces gyász­szünetet tartottak az elhunyt Hídvégi László tiszteletére. Az esélytelennek látszó ven­dégek szerezték meg a veze­tést a 20. percben. A cselez­gető védőktől Lavaj meg­szerezte a labdát, s a hálóba továbbította. 0:1. Romhányi támadások, s Tóth A. védései következtek. A 43. percben Zagyva) L. lövésszerű beadá­sa kötött ki a hálóba. 1:1. Szünet után Zagyvái I. újabb góljával a hazaiak szerezték meg a vezetést, s változatos játék folyt. A 85. percben egv szabadrúgásból Lavaj a sorfal felett lőtt a hálóba. Az utolsó percben 11-eshez ju­tottak a hazaiak, de Tóth A. hárította a jobbsarkos lövést. Jó: Zagyvái I.. Pásztor, Zagy­vái L., ill.: Tóth A., Telek Gy., Juhász L„ Lavaj. Mátranovák—St. Volán 2:0 (0:0) Mátranovák, 400 néző, v.: Mártinké. M.-novák: Domon­kos — Kilczin, Gecse, Farkas T. — Mészáros, Kovács J. — Veres, Simon. Tóth I., Laka­tos B., Lakatos E. Edző: Szomszéd Ádám. St. Volán: Horváth — Váradi, Muflár, Lovasi — Péter, Iványi J. — Muzsik, Iványi G., Sándor, Makovszki. Demeter (Bor­bély). Edző: Patkó József. Az I. félidő csapkodó játékában a hazaiak kétszer, a vendé­gek egyszer hibáztak jó hely­zetben. Az 55. percben egy tömörülés után a leállt védők közt Veres volt eredményes. Negyedóra múlva egy be­adásból közelről Lakatos B. lőtte a hazaiak második gól­ját. A lendületes hazaiak megérdemelten nyertek a széteső csatárjátékot nyújtó vendégekkel szemben. Jó: Domoniyos, Farkas T., Veres, Lakatos B., ill.: Muflár, Hor­váth, Iványi G. Somoskőújfalu—Szőnyi SE 3:0 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Sütő. Somos: Balázs Z.— Czikora T. (Palaticzki), Pindroch, Kapás — Séber, Antal (Simon) — Kovács, Babják, Szabó O., Dankó, Ba; lázs E. Felkészítő: Eisler Fe' renc. Szőnyi SE: Plessek, Csör- nyei, Bodor, Bagi — Papp B., Gyebnár — Sági (Jancsó), Bangó (Kocza), Molnár, Csorba, Sándor L. Edző: Ma­lik József. A nagy sárban a vendégek csak szórványos el­lentámadásokat vezettek. A hazaiak jobban kihasználták gólhelyzeteiket. A 20. percben a 16-osról fordulásból Szabó O. talált a felső sarokba, egy beadásból pedig Babják fejelt gólt a 27. percben. A 65. percben egy tömörülésből Palaticzki állította be a vég­eredményt. Jó: Balázs, Szabó O., Pindroch, Séber, Kovács, ill.: Bodor, Csorba. Kisterenye—Dejtár 1:0 (1:0) Kisterenye, 300 néző, v.: Komlósi. Kisterenye: Kon- csik — Mudriczki, Mester, Csikós — Knapcsek (Berecz)^ Szabó Gy. — Szeberényi, Tarlósi, Baranyi, Szomszéd, Szomora. Edző: Szilágyi Gyu­la. Dejtár: Gál (Mezei) — Sá- rosi, Maczkó, Danicz — Szá­lai, Csókási — Tóth G., Pász­tor, Kovács F., Farkas, Sztan- kó. Felkészítő: Csókási Ist­ván. A 15. percben egy bal oldali támadásból Tarlósi lőtt kapura, s a labda a kapufa éléről vágódott a hálóba. A hazaiak ezután sok hibával játszottak. A vendégek is több gólhelyzetet teremtettek, de csak érvénytelen gólt lőt­tek. Jó: Szabó Gy., Tarlósi, ill.: Sárosi, Maczkó, Pásztor. A bajnokság állása 1. St. Síküveg 18 10 7 1 41-1» 27 2. Kazár 18 11 4 3 27-lflj 38 '3. Küster «niy« líh 3 4 31-22 25 4. St. Volán 18 8 7 3 26-21 23 5. St. ZIM 13 9 4 5 42^-20 22 6. Mátranovák 18 8 4 6 28-23 20 7. Bgy. Volán 18 8 3 7 31-32 18 8. Pásztó 18 7 3 8 33-25 17 9. Ttomnány 13 7 3 8 33-35 17 10. Somosköújl. 18 5 6 7 21-29 16 lil, St. öblösÜM. 18 5 5 8 29-22 15 12. Palotás 1« 6 3 9 23-25 L« 13. St. Bányagép 18* 4 7 7 27-37 15 14. Sz-őnyi SE JA 4 4 10 21-40 12 15. K.-lapujtő lf 4 3 11 20-43 11 16. Dejtár 16 2 4 12 22-57 8 Mérkőzés előtt Biztos győzelmet várnak Diósgyőrben Tíz nappal ezelőtt, a 18- fordulóban 1:0-ás eredmény­nyel, tehát békéscsabai győ­zelemmel végződött a Vihar­sarok központjában a Békés­csaba—Diósgyőr találkozó. S bár már több mint egy hét eltelt az első tavaszi vereség óta, Diósgyőrött még ma is ez a „téma”- A diósgyőriek szerint ugyanis egy nem si­került szerelés miatt ítélte meg a játékvezető azt a li­est, amelyből az egyetlen, és egyúttal győztes csabai gól esett- Talán nem is problé- máznának ezen annyit a DVTK szurkolói, ha az elő­ző fordulóban, ugyancsak egy nem sikerült szerelés miatt, otthonukban, nem ju­tott volna rendkívüli előny­höz az Üjpesti Dózsa- Ekkor ugyanis Salamon próbálta (a 74. percben) szerelni Tö- rőcsiket, de a szerelés nem sikerült, s a DVTK legjobb játékosa a játéktéren kívül­re került! Azaz Halász játék­vezető kiállította.- i A DVTK a Magyar Nép­köztársasági Kupában kárpó­tolta magát, s ma már a leg­jobb négy között várja az áp­rilis 6-i elődöntőt, amikor az FTC ellen játszik első mér­kőzést a döntőbejutásért. S ennek a mérkőzésnek is lesz egy különlegessége: mivel az FTC (nyilván legjobb csapata) ezen a napon Brnoban játszik KK-mérkőzést, a zöld-fehé­rek tartalékcsapatukat!? ál­lítják ki a kupatalálkozóra! Ami bizony akárhogy is néz­zük, kicsit furcsa! A bajnokságban eddig ki­tünően szerepelt DVTK-nak az otthoni teljesítménye egyedülálló! Diósgyőrben ed­dig még veretlen, pedig már otthon — a Videotont, az SBTC-t, a Kaposvárt, a ZTE-t és a Tatabányát kivéve min­den csapattal játszott. öt győzelmet aratott, ötször pe­dig döntetlenül végzett, s a félelmetes stadionban sem az FTC. sem a Dózsa győzni nem tudott. A Bp- Honvéd pedig 4:0-ás vereséggel távozott a gyárvárosból­Salamon büntetése letelt, s így Hajas újra tartalékként várja a mérkőzést. Szabó Gé­za azonban valószínűleg Kisst is kihagyja- A csatársorban még egy változás lehetséges: Koleszárik helyett Feledi ke­rülhet a csapatba- További variáció: Fükő játszik Hor­váth András helyett a közép­pályán, de Horváth sem ma­rad ki, mert ő lesz a közép­csatár Kiss helyet. A „benn­fentesek” szerint a 15-ös szűkebb keretből ez a csa­pat játszik majd: Veréb — Tatár, Salamon. Váradi, Mar- tis — Oláh, Fükő. Görgei — Feledi, Horváth A., Fekete- De Szabó Géza a mérkőzésig még gondolkodik. Az SBTC közel fél évszá­zad óta mindig megkülön­böztetett vendég Diósgyőrött, ahol szívesen emlékeznek a harmincas évekbeli első „ütközetekre”- Géczire. Ma­gyarra. a Menichekre, a Ta­kácsokra. Wahlkampfra. Zsengellérre és a többiekre! Most is így fogadják majd a tarjáni fekete-fehéreket, de egyúttal — ez a közhangulat — biztos győzelmet remélnek a diósgyőriek.- Hiszen, mint előbb említettük: otthonuk­ban a mai „legnagyobbak” sem tudták őket legyőzni.-. Döntetlenben bízik az SBTC „Nem rúg mégegyszer há­rom gólt a Diósgyőr!” —így summázhatnánk a szurkolók véleményét, akik közül az op­timisták még azt is hozzá­teszik: pontot hoz az SBTC Diósgyőrből! A tarjáni NB I-es klub szakvezetői is bizakodnak, akikre az elmúlt héten ket­tős feladat hárult. Egyrészt az önbizalmat kellett visszaadni a játékosoknak, másrészt pe­dig az erőállapotot javítani, hiszen az MTK-VM elleni vereség is jórészt ezzel is magyarázható. Utóbbi feladat Dávid Róbert vezető edzőre hárult, aki az elmúlt héten alaposan megdolgoztatta a fiúkat. Az SKSE elleni edző­mérkőzést füves pályán vív­ta múlt szerdán az SBTC, majd Karancslapujtőn egy­más között játszottak edző­mérkőzést a tarjáni fiúk. A 1976. április 1-től a lakosság részére árengedményes tUZC5§ÖCüiBllF£BC$'­iicsscir. Árengedmény mértéke Hazai briketteknél 15,— Ft/mázsa Egyes szénfajtáknál 10,— Ft/mázsa Árengedménnyel beszerezheti tüzelőanyag-szükségletét a telepeken és megrendelőirodákban, amíg a készlet tart. Az árengedmény, hitelakciós utalványokra is érvényes! ÉSZAK-MAGYARORSZÁGI TÜZÉP VÁLLALAT MISKOLC hét elején megtartott szakosz- tályértekezlet a szokásosnál rövidebb volt, és a DVTK el­leni felkészülés szerepelt el­ső helyen az értekezleten. Egyöntetű volt a vélemény, hogy „összerázódott” a tár­saság, olyannyira, hogy nem elképzelhetetlen amiről a szurkolók is beszélnek, hogy sikerül az északi rangadó színhelyéről pontosan haza­térni. — Szeretnénk feledtetni szurkolóinkkal a két 3:0-ás vereséget. Tudom, hogy ne­héz lesz és hogy a diósgyőri­ek keményen ellenállnak majd, de mégis úgy érzem, a döntetlen elérésére képesek vagyunk. A fiúknál elszánt a hangulat és fogadkoznak, hogy csak kisiklás volt mindkét eredményt. — mondta Dávid Róbert vezető edző, akivel kedden a tóstrandi pályán beszéltünk, ahol a mai talál­kozó előtti utolsó edzést tar­totta az SBTC. Játékos jel­legű labdás edzés, rövid tá­vú sprintszámok, fejelő* verseny, egyszóval mindent láttunk, ami szükséges az erőállapot javításához és a jókedvhez. A fiúk szívesen végezték a gyakorlatokat, s a hangulaton is érződött, hogy nem lesz baj Diósgyőr­ben, legalábbis ami az el­szántságot illeti. Újság a csapatnál, hogy Kajdi Tibor, aki szárkapocs- törést szenvedett, elhagyta a kórházat, a lába gipszben van és otthon fekszik. Jq hír is van: Vertig József elkezdte az edzéseket, fájdalmat nem érez és egy-két hét múlva már ott lehet a keretben. Ré­pás Béla változatlanul sérült, játékára nem számíthatnak a szakvezetők. A DVTK ellen Dávid edző behívta a kerethez a két Ko­vácsot és megadta az össze­állítást is. Csupán két hely labilis — még nem döntött az edző —, hogy ki leaven a bal oldali középpályás és a középcsatár. A tervezett csa­pat a következő: Szűcs — Miklós, Kmetty, Kovács II., Kegye — Angyal, Varga, Básri (Marcsok) — Szoó, Marcsok (Kovács III.), Jeck. • (sz. 1.) Kosárlabda Az utánpótlás bizfaló szereplése St. Kohász — Szegedi Rostás 82:73 (43:30) Salgótarján, v.: Hável, Ma­kovszki. Kohászok: Petrúcsik (18), Lajgut (12). Juhász (26), Szabó (3), Telek (—). Cs.: Szert (13), Palla (10), Balogh (—), Nagy (—). Edző: Boro- nyai Tamás. Az első kosár negyedik kézről vándorolt a hálóba. A kohászok fiatat kezdő ötöse 30:26 után fokozatosan nö­velte előnyét. Juhász magas­sága és harcos játéka ezúttal mindkét palánk alatt ered­ményes volt. A várakozásnak megfelelően az utolsó 10 perc­ben az ellenfél négy játéko­sa is kipontozódott. A küz­delmet így sem adták fel, 59:45 után nagy lelkesedéssel harcolva szépítettek az ered­ményen-. Igaz ugyan, ehhez a kohászok helyzeteikben pontatlan dobásokkal is hoz­zájárultak. A mérkőzés ör­vendetes tanúsága a fiatalok egyre biztatóbb helytállása volt. MTK-VM II.—SBTC 61:41 (27:25) i Salgótarján, v.: Hável, Ma­kovszki. SBTC: Bablena (20), Mártinké (4), Antal (2), Tő- zsér (4), Gasparkovics (6). Cs.: Zsidai (5), Krenács (—), Noszki (—•). Edző: Szarvas József. A mérkőzésnek nem volt tétje, mert a , sokszoros baj­nokcsapat ifjúsági együttesé­nek eredménye nem számit a bajnokságban. Szünetig ki­egyensúlyozott volt a küzde­lem, 2—4 ponttal mindvégig az MTK vezetett, s az SBTC egyenlített. Szünet után elfá­radtak a hazaiak, s bár hely­zetet egyenlő arányban dol­goztak ki, ^zok befejezése el­sősorban a fáradtság miatt nem sikerült. —mátyus— NÖGRAD — 1976. március 31., szerda