Nógrád. 1975. május (31. évfolyam. 101-126. szám)

1975-05-13 / 110. szám

bükk Kitűnő teljesítmény Budapesten SKSE—Ganz- MÁV AG 8,5:5,5 Az NB II-es Maróczy-csa- patbajnokság keleti csoport­jában befejezéséhez közeledik a tavaszi szezon. Az SKSE sakkozói két mérsékeltebb teljesítmény után vasárnap a fővárosban nagyszerű fegy­vertényt hajtottak végre. A rangadónak számító találko­zón fölényes győzelmet arat­tak a Ganz-MÁVAG ellen és ezzel felzárkóztak a közép­mezőnyhöz. A csapat vala­mennyi tagja dicséretesen, jól küzdött és megérdemelten született meg a nem várt eredmény. Az utóbbi hetek NB II-es krónikája a követ­kező: MÉM—SKSE *:6. A Kohá­szok közül Klepej, Balázs, Tóth P., Váradi és Simkó nyert, Gál és Czakó döntele- nül mérkőzött. Szentes—SKSE S:6. A Ko­hászok közül Sulyok, Váradi, Czakó, Simkó győzött, Frink, Gál, Klepej és Horváth dön­tetlenül mérkőzött. A Ganz-MÁVAG ellen Gál, Klepej, Balázs, Sulyok, Tóth P., Pethő, Kassai és Kánya győzött, Szokácg döntetlenül mérkőzött. A forduló további eredmé­nyei: Szentes—MÉM 6,5:7:5, DEAC—Ságvári 9:5, Szolnok— Statisztika 5,5:4,5, (4), Utas­ellátó-Postás 5,5:7,5 (1), Miskolci Vimelux—Szeged 8:6, DVTK—Miskolci Sp. 8.5:4,5 (1). A bajnokság állása: 1. Debreceni EAC 61,5 2. Bp. Postás 55,5 (1), 3. Miskolci Vimelux 54,5, 4. Utasellátó 51,5 (1), 5. MÉM 50, 6. Bp Statisztika 43.5, (4), 7. Diós­győri VTK 48 (1), 8—9. Sze­gedi VSE és Szentesi Sparta­cus 47—47, 10. Ságvári 46, 11. Salgótarjánt KSE 44,5, 12. Miskolci Sp. 44 (1), 13. Szol­noki MTE 41 (4), 14. Ganz- MÁVAG 41 pont. Az SKSE május 25-én a tavaszi utolsó fordulóban az éllovas DEAC csapatát fo­gadja Salgótarjánban. A bajnokságok állása Kézilabda Továbbra is veretlen az SBTC A 25. forduló eredményei, Békéscsaba—FTC 1:0. DVTK —Ű. Dózsa 0:0, Bp, Honvéd— Videoton 4:1, PMSC—Vasas 1:1, Tatabánya—SBTC 3:1, MTK-VM—Rába ETO 1:0, 1:0, Csepel—Ha’adás 2:1. 1 NB I. 1. 0. Dózsa 24 19 5 2 68-25 41 2. Honvéd 25 15 8 2 50-19 38 FTC 24 10 10 4 40-22 30 4. Csepel 24 11 5 8 31-24 27 5. Videoton 25 8 10 7 29-35 26 «. ZTE 24 n 5 10 23-27 23 7. Vasas 24 8 0 10 34-41 22 8. DVTK 25 ti 10 9 25-34 22 n. MTK-VM 24 7 7 10 26-33 21 31 SBTC 25 8 5 12 29-41 21 11. Tlaba E. 24 8 4 12 36-40 20 3 2. Tatab. 24 7 5 12 22-29 19 33. B.-csaba 24 5 8 11 21-30 18 1». PM3C 24 5 8 11 22-35 13 15. Haladás 24 7 4 13 24-40 18 A 26. forduló párosítása: Bp. Honvéd—Vasas. FTC—Ű, Dózsa, MTK-VM—Haladás, Videoton—Csepel, Rába ETO —Pécs. ZTE—Tatabánya. Bé- k escsaba—SB1C, Szabadna* pue: DVTK. \ NB ltj. Északkelet 1 DMTE 19 7 5 95-39 45 2. Nagvbát. 31 18 8 5 59-27 44 3. MVSC SÍ 16 7 8 64-41 39 4. Gyöngyös 31 17 5 9 56-35 39 5. Nyíregyh. 31 15 8 8 38-37 38 6. Kazincb. 31 15 7 9 39-40 37 7. Lehel SC 31 1« 5 10 47-39 37 8 Leninv. 31 12 11 8 45-29 95 9. Rudab. n 10 14 7 42-36 54 in. Záhony 31 14 3 14 50-57 31 H. SKSF. 31 14 8 12 55-54 30 12. Hajdú V. 31 12 6 13 41-5« 39 13. S.-újh. 31 10 7 14 3*>-42 27 14. B. Bány. 31 9 8 14 44-36 26 15. B. Volán 31 6 13 12 40-58 25 3 6. Kister. 31 8 8 13 42-52 24 17. Kísvárda 31 8 8 15 48-56 24 3 8. H.-bösz. 31 8 7 16 31-52 23 3 9. Tuzsér 31 7 4 20 42-97 18 20. DEAC 31 4 1 21 39-85 14 A 31. forduló eredményei: Kister enye—Kazincbarcika 2:2, Leninváros—Kisvárba 2:0, Rudabánya—B. Volán 1:1, Záhony—MVSC 0:3, Sá- t oraljaú jhely—SKSE 3:0, Gyöngyös—Lehel SC 0:1, Nyíregyháza—Tuzsér 5:0, B. Bányász—H. Bocskai 3:2, DEAC—Hajdú V. 2:4, DMTE — Nagvlbáitony 3:1. A 32. fcrdulóbaa SKSE és a Kieterer-m hazai pállván Gyöngyös, lile've T-'»n1 «város csapatát fogadja. A Nagyba" tonyi Bányász idegenben Ka­zincbarcikán szerepel. Hírek Balassagyarmalról A KISZ Kupa kereten be­lül május, második felében indul Balassagyarmaton a k -apálya* labdarúgó-bajnok­ság melyen az üzemek, váll-1 tálatok, intézmények csapatai vesznek részt. A mérkőzése­ket 4-es csapatokban, kör- mérkőzéses re ndszerben bo­nyolítják! le. Előzetes számí­tások szerint 25-30 csapat in­dult a bajnokságon. A dobo­gósok értékes sportfelszere­lést kapnak, s egy egy fut­ball-labdát. * 1974 augusztusában indußt, s azóta rendszeresen, havonta' tartanak edzést a balassa­gyarmati járás labdarúgó- csapatainak edzői. Ezzel biz­tosítottnak látszik az edzők lisúkai erőnlétének fokozása. Hullámvölgyben az Építők SBTC—Jánoshalma 16:13 (6:6). Salgótarján, v.: Hudriska, Nagy. SBTC: Kiss (Kollárné) — Városi (1), Fehérváriné (3), Takács (—), Lukács (10), Nagy (1), Józsáné (1), cs.: Kovácsné (—), Halska (—), Sípos (—). Edző: Szabó Gábor. A formákat figyelembe véve legjobb összeállításban kezdett az SBTC. Az ellenfél az első perctől keményen, sőt a mér­kőzés legnagyobb részében túl keményen védekezett. Ez a játékstílus, no meg a veret­lenség megőrzése a minden­áron való győzni akarás ide­gessé tette a légkört a bitume­nen, s kapkodáshoz vezetett. A kezdés után az SBTC 2:0, 6:3, 8:6-ra általában két-há- rom góllal vezetett szünetig. ; Vezetésük aránya a szünet után sem változott. A kidolgo­zót helyzetek alapján ugyan a gólarány az elleniéire volt hízelgő. A hazaiak nyolc zic­cert hagytak ki. s a -szépszá­mú eladott labdáikból az el­lenfél szerzett gólokat. Szeren­csére Lukácsnak, a mezőny legjobbjának helyén volt a ■szíve. A 9 büntetőből 8-at értékesített. A veretlenség megőrzése a gyengébb játék ellenére is nagy fegyvertény volt. Tiszavasári Lombik—Salgó­tarjáni Építők 27:14 (13:7). Tiszavasvári, v.: Horváth, Vágó. Építők: Kiss J. — Kulhavi (—), Kovács Z. (t), Nagy (9), Kovács L. I. (2), Drevenka (1), Szabó (1), cs.: Pádár (—), Kovács P. (—). Edző: Czimmer János. Az előző héten jól szereplő Építők újra tartalékosán uta­zott Tiszavasváriba. Az első percekben még Nagy minta­szerű irányításával 4:4-ig ki­egyenlített volt a küzdelem Sőt 5:4-re az Építők vezetett. Az ellenfél edzője ekkor tak­tikát változtatott. Nagyot kö­vető emberfogással ketten is őrizték, s ezzel az ellenfél át­vette a küzdelem irányítását. Gyorsasági fölényükkel, s helyzeteik biztosabb értékesí­tésével már a szünetig hat' gó­los előnyt szereztek. A• szünet után sem változott a játék képe. Az Építők góljaira az ellenfél duplázva válaszolt. (mátyus) Kosárlabda Jó játékkal, vereség Budapesten Győzelem helycserével BEAC—SKSE 99:80 (51:36) Budapest, v.: Horváth E„ Nemesárayi dr. SKSE: Szert (22), Pintér (14), Svantner (6), Juhász (25), Tóth (4). cs.: Pet- rucsik (7), Szabó (2). Laj- guth (—). Edző: Szarvas Jó" zsef, A szünet előtti három perc­től eltekintve a Kohászok jó hibákkal egyenrangú ellenfél­ként az egész mérkőzés fo­lyamán szorossá tették a küz­delmet. A találkozó az első élidő 17. perce utón három :>erc alatt dőlt eL A mérkő- tos vezetők sorozatos tévédé­ért kihasználva az. ellenfél i5 pontot gyűjtött. Ezt az előnyt már a továbbiakban ió játékkal sem lehetett ki" egyenlíteni. A vegyes véde­kezést jól alkalmazta ezúttal a Kohász. Juhász fegyelme­zett játékkal eredményes cen­ternek bizonyult, helyenként 2—3 őrző között is. örven­detes volt a fiatalok helytál­lása. SBTC—Bp. Hajógyár 64:59 (37:28) Salgótarján, v.: Bokodiné. Bokodi. SBTC: Kőhegviné (2). Babletna (25), Gasoarkavics (6), Anda (16), Szarvasné (10), cs.: Kulhavi (5), Bokodi (—), Juhász (—), Kővágó (—). Noszki (—). Edző: Pancsovai Nándor. Az SBTS harcát az élcso­portban maradásért példamu­tatóan segítették az előző év végével búcsút mondó ..öre­gek”. Szarvasné és Kőháziné rutinja valóban nagy segítsé­get jelentett. A nyolc mérkő­zésből egy vereséggel az SBTC e.őtt álló ellenféllel szemben. A taktikát jól választó és pontosan végrehajtó hazaiak két centere és szélsői ered­ményesen dobáltak kosárra. A 4. perében. ll:2-re vezet­tek. Az ellenfél ekkor egész­pályás letámadással megza­varta a hazaiak kezdeti len­dületét. Szorossá tette a küz­delmet. Szünet után újabb hazai rohamokkal a 12. perc­ben 61:46_ra elhúzott az SBTC. Közben az ellenfél legjobbjai kipontozódtak. Pancsovai edző tekintettel a 15 pontos előnyre, a mérkő­zés hátralevő részében a tar­talékosért szerepeltette. A fi­atalok igen elfogódotban ját­szottak és így lehetőség nyílt az eredmény szépítésére. M. L. A lotó 19. heti ered menye 1. Fiorcnlina—Juventus 1 4:1 2. Milan—Lazio x 1:1 3. Ascoli—Cagliari x 0:0 4. Cesena—Sampdoria x 1:1 5. Szckszárd—Budafok 1 2:1 6. Dunaújváros—DVSC 1 1:0 7. Eger—SZEOL 1 1:0 8. Dorog—Komló x 1:1 9. BTASK—Izzó 2 2:5 10. Szarvas—Szol. MÁV 1 2:1 11. ÉGSZÖV—KSC 2 1:2 12. Záhony—Miskolc 2 0:3 13. Rcggiana—Palermo x 2:2 + 1 11. Sambcnc,—Verona 1 1:0 SPORT — At NB Hi bán Balszerencsés rangadó Debreceni Hl E—Naeybátonyi Bányász 3:1 (1.1) Deberecen, 4000 néző. V.: Nagy B. DMTE: Gilányi, — Csathó, Németi, Patai L., Szabolcsi, (Gócs), Pál, Ko­vács, Mózsa, Patai F„ Kere­kes, Szabó, (Magyar Á.). Edző: Szentmarjai Tibor. Nagyboton y: Palchuber, — Kelemen, Antal, Macska, Csikós, Pozsár I., Nagy (Sza­bó), Veres, Pozsár II., Ko­vács, Loch. Edző: Szőj ka Ferenc. A hazaiak támadásával indult a mérkőzés. A 10. percben Szabolcsi lövése a felső lécet találta el, majd ezután nemsokkal Palchuber védett reménytelen helyzet­ben. A 12. percben Antal megcsúszott és alig úszta meg gól nélkül a Bányász­csapat. Két perc múlva Pal­chuber hibázott, de szerencsé­re Pozsár I. kisegített. A 15. percben bal oldali hazai szöglet után hálóba került a labda, de Palchubert szabály­talanul lökték, s így a gól érvénytelen. Egy perc múlva ismét Palchuber védett na­gyot. Nagy volt ezekben a percekben a hazai nyomás és sebezhető a Bányász-vé­delem. A 17. percben Pozsár Il-t szögletre szerelték, mely után Kelemen fölé lőtt. A 19. percben adódott az első Bányász-helyzet. Nagy mint­egy 14 méterről kapásból fö­lé lőtt. Fokozatosan támadás­ba lendült a Bányász, átvette a játék irányítását. A 26. percben Pozsár II. beadását Loch elég rossz pozícióban lőtte léc fölé. Még ugyan­ebben a percben Palchuber lépéshibája miatt 14 méterről közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. A sorfal má­sodsorra felszabadított. A 30. percben Nagy átadására Po­zsár II. jó ütemben érkezett, de Gilányi kapus egy pilla­nattal frissebb volt és felsza­badított. A 37. percben szép támadás végén vezetést szer­zett a Nagybátony. Loch a saját térfelének közepéről lendületesen elfutott, beadá­sát a 16-os táján Pozsár II. kapta, aki egy csel után bal­ra, kissé kisodródott, de így i6 mintegy 8 méterről bizto­san lőtt a bal sarokba, 0:1. Két perccel az első félidő befejezése előtt a nagybáto- nylak számára balszerencsés góllal, egyenlített a hazai csapat. Mózsa 18 méteres kapu közepébe tartó lövése irányt változtatott egy csatá­ron és az Palchubert becsap­ta. így a labda akadálytala­nul jutott a jobb sarokba, 1:1. A 60. percben Veres 20 mé­teres szabadrúgása nem sike­rült. A 67. percben Pozsár II. és Veres nem sokkal egymás után végezhetett el mintegy 20 méterről szabadrúgást, de ezek sem jártak sikerrel. El­lentámadás végén a 68. perc­ben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Csikós röviden fejelte ki a labdát és Mózsa mintegy 11 méterről a léc alá emelt, 2:1. A 73. pen- ben három hazai csatár volt elől, egy védővel szemben, de Mózsa rálépett a labdára és odalett a jó helyzet. A 83. percben Mózsa lövését Palchuber bravúrral védte, az ismétlést pedig Csikós mentette. A 85. percben megpecsételődött a mérkőzés 6orsa. Palchuber röviden mentet egy bal oldali beadást és a szemfüles Kerekes két méterről a léc alá vágta a labdát. 3:1. Az utolsó percben még Kovács Ferenc nem jól helyezett lövését védte Király. Nagy lendülettel kezdte a hazai csapat a játékot és az első negyedórában némi sze­rencsével úszta meg gól nél­kül a Bányász. Ezután ki­egyenlített és változatos, él­vezetes lett a játék. A sze­rencsés egyenlítő gól nagyon felhozta a hazai gárdát. Szü­net után is élvezetes, jó ira­mú, időnként színvonalas volt a játék, és a 3. gólig teljesen nyílt volt a mérkő­zés sorsa. A -hazai csapat jól használta ki a Bányász egv- egy megingását és végül is megérdemelten nyerte a ran­gadót. — sulyok sándor — Elmaradt a Tárt győzelem Kisterenyei Bányász Építők —Kazincbarcikai V. 2 2 (hü) Kisterenye, 200 néző, v.: Al­berti. Kisterenye: Horváth — Mester, Gaiger, Ferencz, Do­monkos, Czene, Dudás, Né­meth, Tarlósi, Rorohónyi, Rá- tóti (Bozsik). Edző: Szomszéd Ádám. Kazincbarcika: Fülöp — Nagy (Veres), Ködmön, Farkas, Fekete, Lipcsei, Miku- la, Kopa, Stark, Somodi (Kiss), Edző: Pete András. Jól kezdett a helyi csapat. Már az első percekben hely­zetek adódtak Fülöp kapuja előtt. Romhányi, Németh és Tarlósi adott munkát a ven­dégek kapusának. Utána is a helyiek maradtak támadásban. A 20, percben már a hatodik szögletét rúgta a Bányász. A nagy fölény nem tudott góllá érni. Közben a barcikaiak is vezetek szórványos ellentá­madásokat. Egy alkalommal Horváth mentett lábbal egy közeli lövést, majd kivető­déssel tisztázott Ráczi előtt. Az első 45 perc végén a helyi csapat kapujához szegezte el­lenfelét és végre megszerezte a vezetést. A 42. percben Né­meth tette a labdát Tarlós» elé, aki nem hibázott. 1:0. Az utolsó 3 percben is akadt jó helyzet eredmény nélkül. A pihenő után mindenki várta a jó folytatást. Sajnos, éppen ellenkező képpen ala­kult. A 47. percben Kopa el­húzott a védelem mellett és közelről leadot lövése Horváth kezét érintve jutott a kapuba. 1:1. A helyi védők kapkodtak. Kettő perc múlva Kopa lövé­sét Horváth kapus a felső léc segítségével hárította. Az 56. percben Ráczi lövése csat­tant a kapufán. Az 58. perc­ben ugyan ő kiugrott a védők közül, és megszerezte a veze­tést. 1:2. A 62. percben Hor­váth kifutással mentett egy veszélyes akciót. Majd a helyiek vették át a játék irányítását. Egyre-másra teremtettek helyzeteket, de vagy elhamarkodottan lőttek, vagy túl kombinálták. Rátóti, Bozsik és Romhányi próbál­kozott bevenni Fülöp kapuját. Az egyenlítés Tarlósinak si­került. A 75. percben Mester kapu elé ívelt szabadrúgásá­ból, a középcsatár remek fe­jesgóllal tett pontot az i-re. 2:2. Utána elkeseredett harc folyt a győztes gól megszer­zéséért. A helyi gárda nagy fölénye ellenére sem tudoU gólt lőni. Úgyszólván az egész csapat támadott — az ered­mény már nem változott. Igen élénk iramú és közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Hiába támadott sokkal többet a helyi gárda. A sok gólhelyzetből csak ket­tőt tudott értékesíteni és a védelem megingásai egy igen fontos pont elvesztését jelen­tették. — győry — Sátoraljaújhely—Sí. Kohász: S.újhely, 500 néző. v.: Mi- z&ei. S.újhely: Szakái —1 Demkó, Toronyi, Szűcs, Li- sovszki, Perecsi, (Pince) Duti kievicz, Suller, Sztankó, Te- len.kó. Edző: Cserépi László. SKSE: Tajti — Kapás, Kasza,. Gulyka, (Liszíóczki, Duzs), Nyéki, Szőke, Szolnoki. Rezs" nyák, Bábel, Anitái. Edzői Wahlkampf Lajos. I Á salaklos pályán a vendé­gek kezdtek jobban. Rozs­nyók futott el sokatigérően, majd Kapás küldött egy lö­vést kapura. Aztán fokozato­san a hazaiak vették át at játék irányítását. Ekkor két szögletet is elértek a hazai­ak Tajti védett nagy üggyel- bajja‘1 egy beívelt labdát, majd Dutkievicz a kapufa tetejére fejelt. Erősödtek a hazaiak rohanást. A 18. perc-: ben Suller játékvezetői síp­szó után a földön fekvő Ka­pásba rúgott. Ä hazai játé-t kos a kiállítás sorsára jutott. Ekkor megtáltosodtak az újJ helyiek és rohamot rohamra! 3:0 (1:0) vezettek, Emellet kíméletle­nül játszottak. A 32. percben' Szőke emelte Bodor elé ai labdát, a szélső nagy helyzet­ben a kifutó kapusba lőtt. Aztán Szolnoki nagy erejű lövése hagyta el a játékteret, majd Tajti hárított egy bal alsó sarokba tartó labdát. A 40. percben formás hazai tá­madás gördült a pályán; melynek végén Sztankó ug-. rótt ki, lefutotta a mélázói Kohász-védelmet és a jobb alsó sarokba talált, 1:0. Szünet után SKSE-saöglet vezette be a játékot, de Bá-i bel ka.pu mellé fejelt. A ha-' za.iak továbbra is nagyon lein késén játszottak, nem csu-t pán merzőfölényt harcoltak! ki, hanem támadásaik újabbi gitt eredményeztek.. Az 58, percben rövidzárlat az SKSE- védelemben, Dutkievicz fela ismerte a helyzetet és á kapu jobb oldalába küldte aI labdát, 2:0. Egy perccel ké­sőbb Toronyi mintegy 49 méterről hatalmas bombái küldőit kapura, de a jobb fef.ső sarokba tartó labda'. Tajti szögletre háritóttá. A 70. percben a hazaiak jobb ol - dalról az alapvonal közeié - bői ívelhettek be szabadrú­gást. A belőtt labdát Telenkő senkitől sem zavartatva fejel­te a bal felső sarokba, 3:0. A találkozóin továbbra isi gyengélkedett az SKSE gé­pezete. Az Igaz, hogy a -A együttes tartalékosán lépett pályára, hiszen Nagy sérült. Fekete pedig korábban a ki-i állítás sorsára jutott. A mér­kőzésen Gulyka, Lisztóczki,, Rezsnyák, majd Antal is sé­rülést szenvedett, ennek elle­nére ez nem mentség hiszen, a hazai csapat 70 percig ját­szott 10 emberrel, amelynek érződnie kellett volna a játé­kon. Jó: Perecsi, Sztankó. Dutkievicz, Telenkő. A tar­ján,! csapatból senki nem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. NÓGRAD - 1975. mójus 13., kedd 7